PDA

Pogledaj Punu Verziju : Koliko ste uvredljivi ?



Sagacity
16-12-2012, 21:49
Koliko vas je lako uvrediti ?
Da li lako prelazite preko uvreda ili nekim uvredama nema opraštanja ?
Da li je teško druženje sa osobama koje se ljute za svaku sitnicu ?
Umete li da razlikujete sitnu od krupne uvrede ?
Koliko ste spremni da tolerišete osobe koje su u nekoj svojoj ljutnji sklone da vam svašta uvredljivo kažu ?
Da li ste vi osoba koja ne ume da kontroliše svoje reči u ljutnji ?

waterpolista
16-12-2012, 21:55
Када ми неко псује жену и моју фамилију и женину фамилију НИКОМЕ НЕОПРАШТАМ

Man
16-12-2012, 21:59
a oca :ljut: tek tu nema oproštaja :fik:
:blenta:

Sagacity
16-12-2012, 22:02
Neki su zbog takvih uvredljivih psovki spremni i da se potuku. S'druge strane, postoje ljudi kojima su neke psovke ''uzrečica'', maltene, one su sastavni deo njihovog rečnika....I sad, kako postupiti?

Sagacity
17-12-2012, 09:24
Ni ja ne volim ljude kojima je ''uzrečica'' psovka. Uvek nekako kroz zez skrenem pažnju. Mada srećom, nisam takvima baš okružena.
Ne družim se sa ljudima koji se ljute za svaku sitnicu. Sa takvim ljudima ne mogu da se opustim u priči. Sa njima sam u društvu, samo sticajem okolnosti. Inače sa takvima je jako teško. Nikada ne znaš u kome delu priče će se prepoznati.

Nisam neko ko se brzo uvredi. Prelazim preko nekih stvari. Ali sam neko ko ''kalkuliše'' pratim osobu koja povremeno vređa. Umem i da uzvratim i to dobro...Što bi se reklo do bola. Ali ako nekom već uzvratim uvrede, onda se i od te osobe polako distanciram. Ostanem u kontaktu, pričam....ali nemam više pozitivan stav prema njoj, pa tim i komunikaciju sa tom osobom svedem na minimun.

Preko krupnih uvreda ne prelazim. Takođe ni preko mnogo sitnih...Ok je da te neko tu i tamo ''pecne'', ali neprestano vređanje....to ne dozvoljavam...A ima i takvih ljudi, koji hrane svoju psihu sitnim uvredama.

Sarmica
17-12-2012, 10:04
Koliko vas je lako uvrediti ?
Da li lako prelazite preko uvreda ili nekim uvredama nema opraštanja ?
Da li je teško druženje sa osobama koje se ljute za svaku sitnicu ?
Umete li da razlikujete sitnu od krupne uvrede ?
Koliko ste spremni da tolerišete osobe koje su u nekoj svojoj ljutnji sklone da vam svašta uvredljivo kažu ?
Da li ste vi osoba koja ne ume da kontroliše svoje reči u ljutnji ?

Veri lako:dada:
Uvreda je uvreda, i možeš da me uvrediš samo jednom:dada:
pretpostavljam da jeste:hm:
pa nisam maloumna:huh:ali kao što rekoh, uvreda je uvreda, ne postoji sitna i krupna uvreda
isto koliko sam spremna da se ovog trena zaputim na karpate:namcor:
nijesam, fala... sve što kažem kasam ljuta mogu da ponovim i kasam neljuta

Nežnicah
17-12-2012, 12:29
desi se da me neko uvredi, da me to jako pogodi, u tom slučaju ta osoba prestaje da postoji za mene, a ako sam iz bilo kog razloga primorana da se nađem u blizini te osobe, komunikacija je svedena na minimum. Ne želim ni minut svog vremena da posvetim neotesanim i bahatim ljudima, uvek idem dalje i odbacujem svaki nagoveštaj želje za osvetom ako mi se javi na trenutak, neću da se spuštam na taj nivo. Ima mnogo lepših načina da uposlim svoj mozak :raz_076:

причалица
17-12-2012, 19:36
pa uvredljiva sam...što da nisam.
ako neko hoće da me uvredi, rado odgovorim na to :lol:...i posle je takva osoba kod mene završila zauvek.
dakle, teško praštam uvrede.
da li sam u pravu? ne znam, ne zanima me.

DaDole
17-12-2012, 19:39
Gradim mostove,pa ih rušim...vrlo jednostavno..nekad spajaju,a nekad razdvajaju..između tog stoji nekoliko faktora koji odlučuju..jedan od njih je i uvreda.

Ena BG
27-12-2012, 08:25
uvredljivost je manifestacija niske samosvesti,i upravo zbog toga tesko je i neefektivno pronaci instant resenja koja bi komunikaciju sa takvim osobama ucinila prihvaljivijom. ukoliko je kod takvih osoba prisutna zelja za poboljsanjem kvaliteta zivota, pristanak na ozbiljnu psihoterapiju jedino je resenje.

Sagacity
27-12-2012, 08:31
Pa jeste Ena, u pravu si. Ali ovo je Srbija, retko ko bi prihvatio odlazak na neku psihoterapiju...:lol: Ljudi se teško mire sa tim, da im psiha i nije baš nešto..:aha:
Lično, nisam uvredljiva...umem da dam do znanja, da mi nešto ne odgovara, ali to ne znači da sam automatski uvređena.
Ljude koji su uvredljivi i koji se vređaju za svaku sitnicu i koji u svakoj tvojoj rečenici pronalaze ''prozivanje'' sebe, ignorišem, ako nisam prinuđena da budem u njihovom društvu, a ako jesam...onda pokušavam da ih bar malo ukapiram...ili da svedem komunikaciju na minimum.

причалица
27-12-2012, 22:34
uvredljivost je manifestacija niske samosvesti,i upravo zbog toga tesko je i neefektivno pronaci instant resenja koja bi komunikaciju sa takvim osobama ucinila prihvaljivijom. ukoliko je kod takvih osoba prisutna zelja za poboljsanjem kvaliteta zivota, pristanak na ozbiljnu psihoterapiju jedino je resenje.

pa sad...možeš da imaš veliku samosvest, ali takođe možeš da budeš veliki deo vremena u blizini nisko samosvesnih osoba koje - malo malo - pa vređaju....pošto nisko samosvesne osobe jedino kapiraju ''jezik'' kojim one barataju, onda je uzvratna uvreda nešto što je logična reakcija.
visoko samosvesna osoba više neće dolaziti u dodir sa takvima, ali takođe dobra osoba (samosvesna osoba nije nužno i dobra :lol:) uvek će pokušavati da nisko samosvesnim osobama nekako priđe, pogotovo ako su joj te osobe bliske (rođaci, roditelji ili tako nešto slično)...
lično, izgubila sam volju da popravljam bilo koga osim sebe, tako da ako neko ima nameru da me uvredi - neka izvoli...ali, kao što rekoh ranije - takva osoba je kod mene zatvorila vrata i neće više imati prolaz u moju ''nisku samosvest''.

Picola
30-12-2012, 07:00
Koliko vas je lako uvrediti ?
Da li lako prelazite preko uvreda ili nekim uvredama nema opraštanja ?
Da li je teško druženje sa osobama koje se ljute za svaku sitnicu ?
Umete li da razlikujete sitnu od krupne uvrede ?
Koliko ste spremni da tolerišete osobe koje su u nekoj svojoj ljutnji sklone da vam svašta uvredljivo kažu ?
Da li ste vi osoba koja ne ume da kontroliše svoje reči u ljutnji ?

Veoma sam uvredljiva (sto ne znaci i sujetna), ali ne razlikujem male i velike uvrede. Uvreda je uvreda.

Ipak, ne ljutim se za svaku sitnicu, trudim se da se pravim da nisam uvredjena (premda mene i ton, pa cak i pogled moze da uvredi)....i ubrzo se obicno i pokaze da li je osoba zaista htela namerno da me uvredi, ili je to (nesto) rekla iz nehata.

Opet, bitno je i ko me uvredi. Najblizima sam sklona da prastam svaku uvredu, ostalima ne osim ako mi se ne izvinu ili iz nekog drugog njihovog postupka vidim da im je krivo sto su me uvredili.

Medjutim, sustina je u ovome boldovanom - posto i ja sama "nemam dlake na jeziku" kad mi sve "predje preko glave", onda sam i sklona da prastam tzv. teske reci, stavise, bas to najcesce i oprastam.