PDA

Pogledaj Punu Verziju : Nemam šta da obučem



Sagacity
27-12-2012, 08:37
Da li i vi spadate u osobe koje nikada nemaju šta da obuku?
Ili ste ''bez garderobe'', kada idete na neku proslavu ?
Da li odete odmah u prvi butik i kupite nešto za sebe, ili prvo ''iskukate'' par dana kako nemate šta da obučeta i na kraju se ipak nađe nešto u ormaru?
Da li vas nerviraju komentari tipa....''Jesi li tu haljinu nosila i na Perinoj svadbi''..:lol: ?

DaDole
27-12-2012, 08:42
:haha: ja prosto ne znam koliki je broj žena koje nikad nisu rekle naslov Teme :lol:

Sarmica
27-12-2012, 09:29
ali ja stvarno nemam šta da obučem:sad: muke su to teške:aha:

Sagacity
27-12-2012, 09:33
Kome kažeš...:aha: Pa nisam ja tek tako otvorila temu...
Ali ja nemam ni za kakvu svečanost ni za proslavu šta da obučem..:lol:

paculjkica
27-12-2012, 09:36
Da li i vi spadate u osobe koje nikada nemaju šta da obuku? :dada:

Ili ste ''bez garderobe'', kada idete na neku proslavu ? I to :dada:

Da li odete odmah u prvi butik i kupite nešto za sebe, ili prvo ''iskukate'' par dana kako nemate šta da obučeta i na kraju se ipak nađe nešto u ormaru? Iskukam prvo :dada:

Sarmica
27-12-2012, 10:08
Da li odete odmah u prvi butik i kupite nešto za sebe

pa msm, gde bih složila toliku garderobu da odem da kupujem svaki put kad zakukam:lol:

Sagacity
27-12-2012, 10:13
Eeee, moja koleginica upravo tako radi. Sve za garderobu. Ne zna ni sama šta sve ima...:krsti:
Doduše, ne kupujem uvek kad ''zakukam'', ali umem svremena na vreme da zaključim da idem ''gola i bosa''...pa onda ''navalim'' da obnavljam garderobu...:lol:

Sarmica
27-12-2012, 10:15
a šta da radimo mi što ne radimo u kompanijama:namcor:

Nežnicah
27-12-2012, 10:17
ja to ne smem ni da pomislim, tako da uvek imam šta da obučem :cry: imala nemala isto mi se vata :haha:

причалица
27-12-2012, 22:42
uvek imam šta da obučem...i to zato što me baš brige kako me drugi gledaju....najbitnije mi je da je meni ugodno u odeći u kojoj sam, a drugi neka gledaju za sebe...a pravo da kažem - i ne primećujem ko šta nosi.
često me mama pita ''a šta je obukla ta i ta?''
'':blenta:''

DaDole
04-01-2013, 09:40
Vrijeme je velikih rasprodaja i sniženja ..evo(za one koje uvijek tvrde da nemaju šta da obuku..pa i za mene,naravno:b: ) nekoliko savjeta
1. Pospremite ormar
Prije negoli krenete u potragu za novom odjećom pospremite ormar, jer lako je moguće da se u nekom skrivenom kutku nalaze komadi na koje ste zaboravili i za kojima biste sigurno posegnuli na rasprodajama.
2. Napravite popis i osigurajte si uštedu
Napišite na papir što vam je točno potrebno od novih komada odjeće, popis ponesite sa sobom kako biste uštedjeli vrijeme, inače provedeno u besciljnom lutanju trgovinama (http://hr-engine.xclaimwords.net/DoClick.xclaim?key=aHR0cDovL3phZG92b2xqbmEuZG5ldm5 pay5oci9jbGFuYWsvZG9tX2lfb2JpdGVsai8xMC1tdWRyaWgte mFwb3ZpamVkaS16YS1rdXBvdmludS1uYS1zbml6ZW5qaW1hLS0 tMjY4OTE5Lmh0bWw=,MTE3NTMw,ODY0Mjg=). Popis će vam pomoći da uštedite novac jer u protivnom nećete znati što stvarno želite.
3. Odredite budžet za trošenje
Odredite iznos koji si možete priuštiti za trošenje, pri tomu izbjegavajte nositi gotovinu sa sobom. Zadani limit lakše ćete ispoštovati plaćanjem karticom jer ako planirate kupovati sve što vam se svidi bez granice plan uštede teško da će vam poći za rukom.

Pravo na reklamaciju imate čak i za proizvod kupljen na rasprodaji, bez obzira koliko vas uvjeravali u suprotno


4. S isprobavanjima započnite puno prije sniženja
Odjeću koja vam se sviđa isprobajte prije nego sniženja uzmu maha. Na taj način uštedjet ćete si vrijeme čekanja pred kabinama za vrijeme gužvi i i željeni komad ugrabiti prije drugih.

5. Ne čekajte zadnji dan za odlazak u kupovinu
S obilaskom trgovina započnite što prije jer tijekom prvih dana sniženja rasprodaju se najbolji i najatraktivniji proizvodi, a preostanu samo najmanje i najveće veličine.

6. Ogradite se od varljivih popusta
Prije negoli se odlučite za kupnju provjerite cijene u najmanje tri trgovine. Uspoređujući ih uspjet ćete izračunati stvarni popust i tako sigurni da ste pronašli najpovoljniju cijenu proizvoda.


7.Proizvod s rasprodaje imate pravo reklamirati
Pravo na reklamaciju imate čak i za proizvod kupljen na rasprodaji, bez obzira koliko vas uvjeravali u suprotno. Isključivo u slučaju kada kupite artikl s greškom na koji ste bili upozoreni i zbog kojega je proizvod bio snižen prava na reklamaciju gubite.

8. Stara cijena proizvoda mora biti vidljiva
Trgovci često preko stare cijene nalijepe novi iznos, no po pravilima na cijenama artikla trebala bi se vidjeti ne samo stara cijena nego i postotak za koji je snižena. Na ovaj način imate uvid kolika je stvarna ušteda.

9. Vjerujte kalkulatoru ne vlastitim očima
Gužva u trgovini, glasna glazba i odjeća koja je najčešće neuredno složena na policama često bez cijene ključni su elementi zavaravanja kupca. Kako bi izbjegli zamke trgovaca za odabrani artikl tražite cijenu i sami izračunajte isplati li vam se taj komad i kupiti.

10. Za odlazak u šoping birajte jutarnje ili večernje sate
Većina nas u kupovinu odlazi nakon radnoga vremena zbog čega su centri pretrpani, a gužva je neizbježna. Ovi faktori utječu na naše strpljenje i spremniji smo kupiti nepotrebne proizvode. Stoga ako imate mogućnosti izbjegavajte kupovinu vikendom i kasno popodne

Sagacity
17-01-2013, 22:10
10. Za odlazak u šoping birajte jutarnje ili večernje sate
Većina nas u kupovinu odlazi nakon radnoga vremena zbog čega su centri pretrpani, a gužva je neizbježna. Ovi faktori utječu na naše strpljenje i spremniji smo kupiti nepotrebne proizvode. Stoga ako imate mogućnosti izbjegavajte kupovinu vikendom i kasno popodne
Vikendom pre podne...obavezno....:kicos:
A kad ću da kupujem radnim danima ako ne kasno popodne?...Pa ja radim do kasno popodne...:srbpla:

ANIMOB
09-02-2013, 15:17
Nemam sta da obucem- to je recenica koju sam izrekla pa jedno hiljadu puta za islaske i druge prilike...:blenta: A ormar i cipelarnik su puni.. Neke stvari slucajno otkrijem da ih imam kada pospremam sobu i ormare. Zaboravila na njih... Pratim modu ali nisam slijepi pomodar i nosim sto mi stoji a nastojim i da je udobno i kvalitetno. :)

Milja
14-03-2013, 23:16
Nije da nemam ali des se cesto da me uhvati panika-nemaaaam staaaa da obuceeeeeeem:qq::lol:

kojica
26-03-2013, 22:11
nemam šta dobučem.. :srbpla: sve mi omalelo

Nežnicah
26-03-2013, 23:09
nemam šta dobučem.. :srbpla: sve mi omalelo

i meni :kk: a neću da kupujem novo po ovim gabaritima jer onda nikad neću smršati :lakat: ima da prilagodim telo garderobi a ne obrnuto :palac:

причалица
28-03-2013, 07:02
ima da prilagodim telo garderobi a ne obrnuto

браво за ентузијазам :)
сећам се једних фармерки касам била млађа, које сам баш много волела да носим...и носила сам их дуго и чувала сам их дуго....:lol: од тада не чувам више ништа што не носим више од две године.

DaDole
14-10-2014, 08:00
20 komada garderobe koje treba imati svaka žena
1. Crne hlače

2. Klasične traperice

3. Crni sako

4. Svjetla jakna ili sako

5. Jednostavna crna haljina

6. Crna suknja

7. Bijela košulja

8. Crna dolčevita

9. Crna kožnata jakna

10. Baloner

11. Čizme

12. Štikle

13. Balerinke ili mokasine

14. Sandale na visoku potpeticu

15. Ravne sandale

16. Crne najlonke

17. Jednostavan crni remen

18. Dugački vuneni šal

19. Krupna ogrlica

20. Viseće naušnice

Sarmica
14-10-2014, 10:02
gde me dirate ccc:novine:

DaDole
28-10-2015, 19:20
imam,nije da nemam:neznam: al,uvijek fali bar nešto novo,ešarpa ili neki mali detalj.volim novo:zeka:

Rosa
28-10-2015, 19:54
Nemam :kk:

Nežnicah
28-10-2015, 20:27
ja nemam malu crnu aljinu :srbpla: i da je imam ne bih imala gde u njoj :kk: