PDA

Pogledaj Punu Verziju : Muškarci kao „očajne domaćice“ - da ili ne?



Sagacity
17-02-2013, 20:51
Muškarci kao „očajne domaćice“ - da ili ne?


Imate super posao, dovoljno plaćen da i obezbedite dvoje. Da li ste ok sa tim da izdržavate vašeg partnera?

Ravnopravnost među polovima je nešto čemu se danas teži. To podrazumeva da oboje radite i donosite hranu na sto. Međutim, još uvek postoje stereotipi o položaju žena i muškaraca. I dalje se smatra normalnim da žena bude domaćica, održava kuću i čuva decu. Tradicionalno, muškarci bi trebalo da izdržavaju porodicu.


Ipak, kako vam zvuči sledeći scenario: Vi volite posao koji radite, zarađujete gomilu love, i više nego dovoljno da izdržavate porodicu. I žena ste! Vaš partner je izabrao da ostavi posao, ostane kući i posveti se kućnim poslovima.


Postoje žene kojima je ovo ne smeta, ali ima i onih koje nisu prešle preko mišljenja da muškarčine treba da obezbeđuju svoje žene, a ne da zavise od njih. U koju grupu vi spadate?


Da li je stay at home dude ok ukoliko nemate decu? Neki bi rekli da deca zahtevaju puno radno vreme i da bi u tom slučaju bilo opravdano, mame rade, tate sede kući. Ali u drugom slučaju, nema izgovora, oboje možete da radite, a kućne zadatke da delite.


Naravno, i muškarci se pitaju. Oni su češće ti koji se osećaju ugroženo i inferiorno ukoliko je žena jedina koja radi ili zarađuje više. Mnogima je nezamislivo da zavise od svojih lepših polovina i ukoliko je tako osećaju se kao manje muškarci jer ne ispunjavaju svoju ulogu „provajdera“ za porodicu. Postoji studija koja pokazuje da su tada ne samo nezadovoljni sobom, već to može uticati i njihov nastup u krevetu.


Izgleda da i u današnje vreme još ne možemo da se oslobodimo uloga koje su nam dodeljene i ponašanja koje se očekuje od nas. Ta podela je još uvek duboko usađena u društvo u kome živimo.


Mi ipak mislimo da nema potrebe ni za kakvim ekstremima i da je najbolje rašenje ravnopravnost u svakom smislu – oboje radite, oboje zarađujete, oboje perete sudove i oboje brinete o deci ako ih imate!

Šta vi mislite?

izvor:cosmopolitan.com

:saga:

Sagacity
17-02-2013, 20:53
Dakle, žene.....a i muškarci, izjasnite se...:namcor:
Žene zarađuju, donose novac kući...On sedi kući, ne radi...ali kuva, pere, mesi kolače itd.:saga:

Za ili protiv ?:hm:

Keti
17-02-2013, 21:44
protiv :namcor:

Bandit
17-02-2013, 21:46
Tako nesto ne postoji ako .. da postoji..pristajem odma..
Pa kad joj viknem..sta ti mislis da je lako svaki dan u kuci..isto po sto puta..pa kad mi rucak zagori..jedva cekam da joj vidim facu..

Sagacity
17-02-2013, 21:46
A zašto ? :kapa:
Dođeš kući, a on umesio štrudlu koja ''diše''...:lol:, oribao prozore, zalio cveće...Milina...Onda, ako bude dobar daš mu 100,00 din, da se malo zabavi sa drugarima i tako...:saga:


Tako nesto ne postoji ako .. da postoji..pristajem odma..
Pa kad joj viknem..sta ti mislis da je lako svaki dan u kuci..isto po sto puta..pa kad mi rucak zagori..jedva cekam da joj vidim facu..
Verovao ili ne...postoji...:lol:
Moje koleginice muž. Ne radi nigde. Sprema joj ručak. Zove je na posao da vidi da li joj je kupio dobre Glamur čarape, ako nije da zameni...:lol:
Svaki dan je zove da je pita, šta će popodne za jelo...:lol:
A ona ide na posao, zarađuje za oboje i ljuti se jer on mnogo jede meso i mnogo daje para za isto. Najveća sreća u svemu je, što je ona nasledila stan od roditelja, pa ne plaćaju stanarinu....Ludilo...:smeh:

Nežnicah
17-02-2013, 21:49
Ne bih imala ništa protiv ukoliko bi imao taj osećaj odgovornosti prema kući i porodici koji je ipak jači i izraženiji kod žena :palac:

Padalica
17-02-2013, 21:51
hm... :hm:
nikako nisam za to da se muskarac odrekne posla jer zena zaradjuje dovoljno da izdrzava oboje
nikako nisam za to da muskarac vise voli da bude domacica sa kultacom,keceljom i varjacom nego muskarac koji radi i yaradjuje
ali sam za to da, kada se u odredjenim okolnostima muskarac nalazi u kuci, a zena na poslu,muskarac dohvati i sudja i kuhinje...

Sarmica
17-02-2013, 21:52
A zašto ? :kapa:
Dođeš kući, a on umesio štrudlu koja ''diše''...:lol:, oribao prozore, zalio cveće...Milina...Onda, ako bude dobar daš mu 100,00 din, da se malo zabavi sa drugarima i tako...:saga:

a je l' ti tako očekuješ od muža?:huh:..ako si dobro odradila posao da ti da sto dindži dizađeš na sladoled?:lola:
:krsti:


ja nemam ništa protiv gore navedenog
ne kapiram, uglavnom se izjašnjavaš kao emancipovana žemska a sad si za to da je ženi mesto u kući:huh:

msm, nemo se ljutiš, ali mi stvarno nije jasno:lola:

Sagacity
17-02-2013, 21:55
Ja se nikad bre ne izjašnjavam kao emancipovana žena...već kao neko kome nešto odgovara ili ne...Ne bih baš da izdržavam muškarca, ako ćemo iskreno.
Kutlača mi ne gine, kako okreneš, ali mi više znači da on bude taj koji je sposobniji i na koga mogu da se oslonim...Volim sposobne muškarce....:dada:
I nikada ne tvrdim da je ženi mesto u kući, već da postoji neki balans. Ok je da zna nešto da spremi, ali mi nije neko zadovoljstvo da on bude domaćica.Nije mi zadovoljstvo da ni ja budem samo domaćica....
Ne znam da li si me sada razumela...:saga:

Man
17-02-2013, 22:01
kake ste emancipicovane :jede:

Bandit
17-02-2013, 22:05
KOlko ja vidim sve se svodi na to ko kog ..pre.je.be..
manje bitno ko ce sta da radi..samo da to ne budem ja...izgleda..mi tako..

Sarmica
17-02-2013, 22:05
razumela:saga:nako:blenta:

ja ne bih imala ništa protiv toga da dođem kući lupim šakom o sto, dignem noge na isti, kuvaj kavu:ljut::fik:

Sagacity
17-02-2013, 22:12
Ja nisam sigurna da si ti baš u tom fazonu...:nene: Možda je samo zanimljivo u tom delu da lupiš šakom o sto...:lol: ali nije sigurno, da on bude oslonjen na tebe, da ti misliš za njega, od čega ćete i šta ćete...
Ja sam za neki balans, s'tim da on bude sposobniji i da mi bude neki oslonac ili da se dopunjujemo u svemu...ali da ipak on bude mentalno jači, da bih mogla da mu kukam na ramenu...:lol:
Ne mora da zna sve da kuva i da sprema. Nije mi to toliko važno, može pomoć....to da..Nek on obezbedi od čega ćemo da živimo, a mašina će da pere, kuva itd...:dada: ako nema ko...

Sarmica
18-02-2013, 08:08
nači nek ide on u lov, pa kase vrati da ti još pomogne i da spremiš večeru:qq:i posle opere sudove i izmasira ti noge:lol:
sagasiti:namcor:

pa nije to loše, možemo bar po forumima da maštamo:raz_088:

Sagacity
18-02-2013, 08:13
Pa otprilike tako nekako :hm: Znači, ne mora da mi baš masira noge, ali tu i tamo da pripomogne...:lol:
Osim toga i ja radim, i to do kasno. Ako bude čekao da mu ja svaki dan postavim kad dođem sa posla, ima da lipše od gladi :srbpla: Bar da podgreje ono što sam mu skuvala i da opere za sobom sudove...da ne stoje u sudoperi :saga:
Al' ne mora da pere veš i da pegla...:dada:

DaDole
18-02-2013, 08:38
E saĆu da loopim šakom:namcor: jerBo sam protiv..kakav je to muškarac koji sjedi u kući,riba,pere i pegla..pa šta da radim s njim kad dođem sa posla:qq: a on ni za šta nije:haha:
ja sam zeru tradicionalno vOspitana..al volem da mi pomogne,naravno :dada:

Nežnicah
18-02-2013, 09:26
Ma meni svejedno bio kući ili na poslu, ionako nikad ni za šta nije :aha: Doduše, baš i ne znam mnogo ljudi koji kada dođu s posla imaju neke velike želje i planove za akciju bilo koje vrste... obično svi žele da se odmore :aha: Ako oni tako misle o nama koje sedimo kući, šta ću sa njom kad dođem kući kad ni za šta nije, onda da subijem oma... :(

Sarmica
18-02-2013, 09:57
jes stvarno, ne znam zašto mi mislimo da smo im zanimljive ako stojimo ceo dan za šporetom, umorne, musave, čupave:lol:kad ni oni nama ne bi bili:blenta:

DaDole
18-02-2013, 10:03
Mi smo u prenosti mislilačkoj:b: elem,mi znamo kako je biti domaćica pa bismo imali više uviđajnosti za naše drage muškarce:haha: jes' vala baš:lakat:

Sarmica
18-02-2013, 10:15
ma, ako on nije onako isfeminiziran, mislim na pokrete/gestikulaciju, ništa protiv nemam da dođem kući i zateknem ga sa keceljom:kicos:
naprotiv, to je baš keksi:aha:

DaDole
25-03-2013, 10:26
:dada: al ne baš svaki dan,jer onda izgubi svaku čar :)

причалица
26-03-2013, 08:26
изгуби сваку чар и кад није ни један дан очајна домаћица :cici:нити осећа потребу да то буде.

Nežnicah
26-03-2013, 09:21
Nekad pomislim kako je zapravo dobro što ne pokušava da bude očajna domaćica jer bih ja bila još očajnija :qq: pa kakav samo nered ostavi za sobom kad kuva sebi kafu :pada: šta bi bilo da skuva ručak, ne smem ni da mislim :lol:

причалица
26-03-2013, 10:08
kakav samo nered ostavi za sobom kad kuva sebi kafu :pada:
исти случај :raz_088: