PDA

Pogledaj Punu Verziju : E pa, ja hoću autoput?



kojica
04-07-2013, 16:00
Povodom Vučićeve izjave od pre neki dan, da oni koji pokušavaju da zaštite viševekovni
hrast imaju palanački duh koga moramo da se oslobodimo..

Dobila sam blaži nervni napad kada sam pročitala šta je rekao. Prvo me je iznenadio, pa
me onda i uvredio. :slonce:

U pitanju je veoma drska zamena teza. Ko je uopšte rekao da mi nećemo autoput?
I šta je sa ljudima koji iz dubine duše veruju da je to drvo sveto?

Pu na ekologe i staroslavce... to su sve seljačine... mi sledmo Vučića i oćemo samo
avtoput.. :krsti: o Srbijo, šta si dočekala...

Hoćemo autoput. I još mnogo puteva i mostova hoćemo. Ali hoćemo i stari htast.
Jel to zaista neizvodljivo?

A vi, šta ste teli? :kapa:

ЖениМиСе
04-07-2013, 16:49
Ne znam tačno o čemu se radi da bih izneo neko konkretno mišljenje ali kompromis uvek postoji da bi obe strane bile zadovoljne.

Man
04-07-2013, 16:55
A zamisli da napućeni otne svu vlast :lolan:

To drvo nije samo staro, nego je i zapis.
Zapis nije drvo, nego sveto mesto, nekada je zamenjivao Crkvu. Iseći zapis je isto kao srušiti Crkvu. Svi poznati slučajevi sečenja zapisa potvrđuju da se porodica, čiji je član to uradio, jednostavno ugasila i zatrla.

ЖениМиСе
04-07-2013, 17:08
Upravo sam pročitao izjavu Vučića i ne da je smešna nego je uvredljiva, a o Veljinoj ideji i da se ne priča:

Ministar građevine Velimir Ilić ima originalnu ideju. Gorostasa visokog 40 metara treba presaditi pored autoputa.

„Mi hoćemo da ga kompletno konzerviramo, zaštitimo i onda ga hidraulično podignemo i na niskonosećim prikolicama prevezemo do lokacije koja će biti pored puta, gde bismo ga ponovo zasadili“, objašnjava ministar.

Ovakav predlog izazvao je reakciju meštana Savinca.
„Ljudi, to drvo ne može da se primi u ovim godinama makar ga zalivali zejtinom“, poručuje jedan od Savinčana.

причалица
04-07-2013, 17:46
verovatno je tema veljine doktorske teze ''presađivanje srednjovekovnog hrasta niskonosećim prikolicama'' :zrika:

Sarmica
04-07-2013, 20:50
el ne mogu da naprave neki kružni tok... nasred autoputa...oko hrasta:blenta:

kojica
04-07-2013, 20:58
Da bi se put mogao nazvati autoputem, između ostalih pravila, moraju se ispoštovati
i stroga pravila po pitanju nagiba i krivina. Obilaženje hrasta mora da košta mnogo,
ali neka košta. Neka ih košta toliko da se uznu u pamet i donesu zakone po kojima
su projektanti odgovorni za ovakve ispade, pa će sledeći put da mrdnu pedu iz kancelarije
pre nego što potpišu projekat.

Man
04-07-2013, 21:00
Oni su tu planirali neki nadvožnjak, jer je teren podvodan :eek: zaigrala se dečica načisto :lupa:
Ma ionako je pola trase tog "takozvanog" autoputa loše odrađeno, nije ovo jedini propust...

причалица
04-07-2013, 21:20
al u pravu je kojica - projektant treba nekako da ''plati'', plus da se sve uradi da hrast ostane na istom mestu. velja ilić minimizira problem, a vučić bi da seče kao na panju.....pa nije on aleksandar makedonski :lol: ne bi trebalo da tako može i sme.

причалица
16-07-2013, 15:25
http://www.24sata.rs/vesti/aktuelno/vest/velimir-ilic-ne-cuvajte-vise-hrast-necemo-ga-pomerati/97978.phtml

konačno.

kojica
22-07-2013, 18:43
Sva sreća da velikom broju ljudi nije majkao palanački duh...:lol: