PDA

Pogledaj Punu Verziju : Na pragu jeseni



DaDole
02-09-2013, 10:17
Šta sve treba da uradimo kad jesen pokuca na vrata:kapa:
Svaka od nas će se zaustaviti pred plakarima i krenuti sa spremanjem,odlaganjem ljetnih krpica i preslagivanjem.
Na ovoj temici možemo da pišemo kako dočekujemo jesen i podijelimo neke,vjerujem dobre savjete:dada:

naki
02-09-2013, 10:24
stanite na tren, oslusnite vetar i duboko udahnite... miris jeseni neka se prosiri svakom porom vaseg bica :bisa:
to prvo uradite :bisa::
taman cete se oslodobiti stresa oko preslagivanja ormana :dada:

DaDole
02-09-2013, 10:26
Uradiću jedan dobar piling tijela ,mada znam da će dobar dio preplanulosti da se skine,ali samo tako ću revitalizirati kožu.
Onda ću se baviti svim onim što sam odlagala u ljetnjem vremenu..naprimjer,pospremiću sve ladice i fioke,sve pretince i torbe und torbice..da bih bila spremna da "pospremim" sebe..
Nekako,s jeseni imam naviku da počnem činiti spisak svih nedobrih poteza koje sam radila tokom godine..svih grešaka i loših postupaka..da otkrijem jesam li bila loša prema sebi ili prema drugima i da to naravno korigujem..
Jesen je doba zrenja :manijak:
A često se desi da nas zahvati neka jesenja sonata..neka mala depresija i treba da učinimo,bar ja mislim,sva ta "spremanja"..kako vi mislite:ceka:
evo,ja ću da upišem kurs iz nekih plesova..:jasenka:

DaDole
02-09-2013, 10:26
stanite na tren, oslusnite vetar i duboko udahnite... miris jeseni neka se prosiri svakom porom vaseg bica :bisa:
to prvo uradite :bisa::
taman cete se oslodobiti stresa oko preslagivanja ormana :dada:

divan savjet :bravo:
dočekajmo jesen veseli i vedri,poljubimo prirodu i prigrlimo njene darove:bisa:

Nežnicah
02-09-2013, 10:55
divne li teme :bisa:

s obzirom da je jesen jedno od najlepših godišnjih doba, trudiću se da što više uživam u bojama prirode :dada: a to znači odlazak na kalemegdan što češće jer baš u neku pravu prirodu da odem, nemam uslova... a kalemegdan me inače veže za mnoge lepe jesenje uspomene, tako da će mi to biti jesenja aktivnost :bisa: šetaću, slušaću muziku, maštaću, sanjariću, opuštaću se u tim trenucima...

DaDole
02-09-2013, 11:03
šetnja je uvijek dobar izbor:dada: mene fasciniraju boje jeseni tamo s kraja septembra pa do polovine oktobra..zlaćane i crvenkasto žute,boje narandže i purpurne:bisa:
šetnja je nešto što nam sasvim sigurno olakšava sjedinjavanje sa novim godišnjim dobom:bisa:

paculjkica
02-09-2013, 11:28
Mene mami da šutiram ono lišće napadalo kad šetam, volim i da šetam kad pada kiša sa kišobranom :bisa:

Volim i kada čujem vetar i kišu , a ja tada budem ušuškana u toplom skrovištu ....:bisa:

Nežnicah
02-09-2013, 11:32
Mene mami da šutiram ono lišće napadalo kad šetam, volim i da šetam kad pada kiša sa kišobranom :bisa:

Volim i kada čujem vetar i kišu , a ja sam tada ušuškana u toplom skrovištu ....:bisa:

anđo, bravo :bisa: ne znam el ovo što smo strelci ili šta je, ali sve ovo i ja obožavam kad je jesen :dada: ne smeta mi tada ni što mi se kosa pretvori u maslačak, ma ništa mi ne smeta...

Sarmica
02-09-2013, 12:16
ja ću samo da vakuumiram letnju garderobu i da napravim zimnicu i zima mož da počne:onajede:

Picola
04-09-2013, 04:25
Šta sve treba da uradimo kad jesen pokuca na vrata:kapa:
Svaka od nas će se zaustaviti pred plakarima i krenuti sa spremanjem,odlaganjem ljetnih krpica i preslagivanjem.
Na ovoj temici možemo da pišemo kako dočekujemo jesen i podijelimo neke,vjerujem dobre savjete:dada:

Moj savet je da se obavezno proveri termoizolacija - jer ne mozemo ocekivati onako blagu jesen i zimu kao sto je bila prosle godine (ispravnost peci proveriti, dihtovanje prozora i sitne popravke u tom smislu ako su potrebne, klimu upotrebljavati sto duze da bi se ustedela energija i sl).

Ovo ostalo se podrazumeva (ciscenje kuce, odlaganje garderobe i sl.).;)

причалица
21-09-2013, 07:43
meni jesen brže prođe od svakog godišnjeg doba...ne sređujem ormane, to je jedini posao koji ne podnosim da radim...starija ćerka me odmenjuje u tome, a ja pravim zimnicu i gledam filmove :kreza:...čitam knjige...ali to sve radim i inače.
jesen je postala moje omiljeno godišnje doba jer nema vrućine, ali me to neće naterati da šetam...ni to ne volim. dovoljno mi je da je gledam kroz prozor dok mirišu kolači od šljiva.

Vidana
27-09-2013, 17:05
juče smo deca i ja skupili kestenje
(stavljamih u ormare protiv moljaca )

причалица
27-09-2013, 17:07
al uživam u bojama jeseni....juče sam na bajloniju dobila želju da zagrlim one tezge sa šarenim tikvicama i preslatkim vencima nanizanih papričica :bisa:

Vidana
28-09-2013, 17:21
drvećeima divnu žuto-zelenu boju