PDA

Pogledaj Punu Verziju : Književno delo koje je promenilo vaš život



kojica
18-12-2013, 08:33
Da li postoji neki pisac ili književno delo, koje je na vas ostavilo
velik utisak i učinilo da nešto bitno promenite u životu?
Neka knjiga u kojoj koliko god je puta pročitali, uvek možete
nešto novo da nađete?

Nežnicah
18-12-2013, 09:38
Ubiće me kojica :lol: ali meni je knjiga Lak način da ostavite pušenje postala jedna od onih za pamćenje, na veoma očigledan način mi je promenila život, i Kaluđer koji je prodao svoj ferari takođe :aha:

salel
18-12-2013, 10:13
Perl Bak - Duga ljubav ( Američka trilogija )
Kako žena doživljava muškarca - bio sam u pubertetu još dok sam to čitao.
Masters & Džonson - sve od njih - - II -
Tada sam jasno shvatio a i danas još više verujem u to da je ljubav, možda je pogrešno reći najvažnija stvar u životu ali je sigurno TEMELJ na kome bi trebao da se zasniva svačiji život i to ne ljubav kako je uglavnom doživljavamo i koju nedovoljno OSMIŠLJENO želimo već ljubav koja mora sadržati uzvišenu komponentu onu koja donosi oboženje i u kojoj pronalazimo bar delić božanskog u sebi. Ljubav u kojoj je žena boginja, anđeo i dobra vila jer ako to nije mislim da njen život ima sasvim malo smisla.

причалица
11-04-2014, 18:42
pa...na mene je kastaneda ostavio veoma dubok utisak...mislim, kad sam ga čitala, pre 26 godina, otprilike. zaista je ostavio dubok utisak...sve one priče o meskalitu i tako to - nije me zanimalo.
ali, da moraš da budeš borac celog svog života - to me je uvek pokretalo kad mi je bilo izuzetno teško....to je nešto što sam pokupila iz njegovih kniga o don huanu.
sledeća stvar je da kad imaš dete - ''imaš rupu u stomaku koju je nemoguće zatvoriti'' - to važi i za muškog i ženskog roditelja. dakle, ranjiv si dok ne umreš.
i to je tačno.
dakle, ni jedna jedina knjiga nije na mene toliko životno uticala u pozitivnom smislu kao taj serijal....ni biblija ni dostojevski ni...ništa...a mnogo sam čitala i sve svodilo na reči don huana ''bori se'' i ''kad imaš dete - nikad nećeš biti nisi svoj.''

Aja89
25-10-2017, 19:45
Definitivno Demijan - Herman Hese... pročitala sam knjigu da li u prvom ili drugom srednje, i ta knjiga mi je otvorila oči kada je reč o čitanju, knjigama, nerealnim svetovima koji te uvlače u sebe, i svetu uopšte. Pročitala sam je nakon nekoliko godina opt, i i dalje je ostavljala dubok utisak, doduše bila sam malo starija i zrelija, i verujem da sam je bolje razumela... ili možda samo drugačije, iz nekog drugog ugla...