PDA

Pogledaj Punu Verziju : Telesna psihoterapija



kojica
25-12-2013, 22:04
Pre neki dan sam prvi put čula za telesnu psihoterapiju. Ne pitajte gde sam živela do
sad, nemam pojma. A možda i postoji neki razlog zašto neke informacije baš u
određenom momentu naiđu.

Lik je pričao o tome kako je na telesnu psihoterapiju išao, zato što nema psihoterapeuta
koga on ne može da nafarba u verbalnoj komunikaciji, što svesno što nesvesno, pa je
išao na telesnu psihoterapiju, jer tu ne može toliko da izvrda ni sebi ni terapeutu.
Preporučio je neka imena, ali ja ih nisam zapamtila, a nije mi baš ni najjasnije šta se tu
konkretno radi.

Da li vi nešto znate o tome?

DaDole
25-12-2013, 22:16
Poznato je da je neverbalna komunikacija zapravo 80 % ukupne komunikacije,po nekim istraažiteljima čak i do 9o%..i da je nepravedno zapostavljena.
Mnogo smo smo saznali o ovom preostalom,malom dijelu..verbalnom,a na njemu počiva savremena psihoterapeutska orijentacija.
Tjelesna psihoterapija vjerovatno postoji kao termin,mada nisam čula,ali sigurna sam da tu ima prilično potencijala i da će se protezati dalje od onih kratkih,brzih kurseva koje drže određene agencije koje se bave edukacijom javnih ličnosti..na koji način da sjede,kako da stave ruke,kako kad drže govore itd..