PDA

Pogledaj Punu Verziju : Pozerke



DaDole
11-02-2014, 13:39
Poziranje je uvijek i nesvjesno dio rituala najvećeg dijela ženske populacije..ma kako mislimo da to ne radimo,ipak naše tijelo se nesvjesno namješta u određene položaje.
Kad nekom nama bitnom nešto objašnjavamo,kad se osmijehnemo u prolazu...
Kad u kabini obučemo neko aljinče naprimjer ,pa se okrećemo da vidimo jel nam to stoji,onako kako bismo htjeli und željeli:zgodna:
Jedan primjer je i fotografisanje_
Svaka žena voli da je na fotkama samodopadajuća:b:

Znamo li male trikove kojima ćemo na fortkama "ispasti" baš onako kako želimo:palac:

DaDole
11-02-2014, 13:41
Malo trikova za početak

1. Ako na fotografijama škiljite ili zatvarate oči upotrijebite ovaj trik. Zatvorite oči i sekundu prije fotografiranja otvorite oči. Tako će vaš pogled izgledati iskreno i svježe.

2. Kako bi izbjegli podbradak ispružite vrat i spustite ramena. Glavu lagano pogurajte prema naprijed i tek primjetno spustite bradu. Možda ćete si izgledati neobično, ali ovaj trik stvarno djeluje.

3. Želite li da vaše oči na fotografiji izgledaju besprijekorno ne zaboravite staviti maskaru. Ona će istaknuti konture oka i naglasiti vaš pogled.

4. Svatko o d nas ima profil lica koji je fotogeničniji, a fotka gdje je lice okrenuto direktno u fotoaparat rijetko ispadne savršeno. Promotrite stare fotografije i otkrijte koji je vaš. Kada se fotografirate, lice lagano nagnite na jednu stranu tako da bolji profil bude u prvom planu.

5. Želite li 'nabaciti' savršen osmijeh upotrijebite ovaj ekspresni trik. Jezik pritisnite na gornje nepce i tek onda se nasmijte. Tako će vaš osmijeh izgledati umjereno i prirodno. Sličan efekt možete dobiti ukoliko tijekom fotografiranja rastegnete usne u osmijeh dok izgovarate riječ 'Siiir'.

DaDole
11-02-2014, 13:41
6. Želite li na fotografiji ispasti prirodno slikajte se s nekim predmetom u ruci poput šalice, knjige ili torbe. Tako će vaše ruke zauzeti prirodan položaj, a i cijela fotografija će izgledati prirodnija.

7. Izbjegavajte previše svjetlucavih detalja na licu. Lom svjetlosti tijekom fotografiranja može promijeniti vaše lice i naglasiti dijelove koje ne želite. S druge strane, svjetlucavi detalji dozvoljeni su na području dekoltea. Za to upotrijebite bronzer ili shimmer.

8. Želite li da vaša fotografija ispadne što prirodnija fotografirajte se ispred bijele pozadine. Tako će boje na fotografiji biti prirodnije i čišće, a vaše će lice zablistati.

9. Usne ukrasite svjetlijim ružem. Tamni, mat tonovi ugušiti će vaše lice. Isto tako,želite li napraviti ozbiljnu fotografiju, bez osmijeha, ne stišćite usne već ih lagano otvorite, odnosno opustite donju usnu tek toliko da provire zubi.

10. Fotografije uslikane iz blage ptičje perspektive (neznatno iznad visine pogleda) laskaju vašem licu. S druge strane, one fotografirane odozdo skraćuju vašu figuru i na lice bacaju neželjene sjene.

DaDole
11-02-2014, 13:46
1. Pazite na pozadinu!
Nastojte da pozadina svojim sadržajem ne odvlači pažnju od objekta snimanja. Jednostavna i nenametljiva pozadina ističe objekt. Nekad se zbog toga isplati pokušati naći bolji kut snimanja ili jednostavno promijeniti mjesto.

2. Približite se!
U pravilu, što ste bliže predmetu snimanja, fotografija je bolja. Približavanje eliminira nepoželjnu pozadinu koja odvlači pažnju od objekta snimanja. Snimite tako da sliku ispunite jasnim i interesantnim motivom. Provjerite u uputstvima za rukovanje koliko se sa vašim fotoaparatom možete najviše približiti da biste dobili oštru fotografiju. Mnogi jednostavniji fotoaparati ne mogu snimati na distanci manjoj od 1,2-1,5m

3. Neka objekt ne bude uvijek u središtu!
Nema ništa loše u tome ako je osoba koju snimate u sredini fotografije. Ipak, pokušajte je ponekad postaviti na jednu stranu i time ćete postići dinamičnu kompoziciju koja je oku interesantnija.

4. Zahvatite i bliske predmete!
Kada snimate krajolike i udaljene objekte, uključite u fotografiju i predmete koji su vam bliže. Oni će fotografiji dati dubinu i perspektivu.

DaDole
11-02-2014, 13:46
Budite “nevidljivi”!
Kada snimate ljude, nastojte da se oni bave nekom aktivnošću! Tada neće obraćati pažnju na vas i na fotografijama će se osjetiti spontanost. Zaposlite ih nečim i njihovi će izrazi biti prirodni i opušteni.


6. Prepoznajte dobro svjetlo!
DOVOLJNO svjetla je nužno za eksponiranje filma u vašem fotoaparatu, ali DOBRO svjetlo čini uspješnu fotografiju! Ono je zaslužno da fotografija bude “plastična”, koloristička i dopadljiva onome koga smo snimili. Zapamtite da snažno sunčano svjetlo nije uvijek najbolje svjetlo za fotografiranje. Mnogi se iznenade kada otkriju da sunce pokriveno oblacima daje najbolju rasvjetu za snimanje ljudi. Vrlo jako sunce daje oštre sjene na licu i čini da snimana osoba “žmirka”. Oblačno nebo daje “mekano” svjetlo koje je idealno za portrete.

7. Držite fotoaparat mirno ili koristite bljeskalicu!
Ponekad potencijalno dobra fotografija ne uspije jer se zaborave neka osnovna pravila. Mirno držanje fotaparata je uvjet za oštru fotografiju! Kada pritisnete okidač učinite to nježno, jer i mali pomak fotoaparata može uzrokovati neoštrinu. Nađite pogodan oslonac (stol, ograda, krov automobila) za vašu ruku ili upotrijebite mali stativ. Bljeskalica koja je ugrađena u vaš fotoaparat nije korisna samo po noći i u zatvorenom prostoru. Koristite je u sumrak i po jakom suncu da biste ublažili oštre sjene. Provjerite u uputstvima za rukovanje kolika je snaga vaše bljeskalice. O njoj ovisi područje u kojem će objekti biti pravilno osvjetljeni i obično se kreće od 1,5m do 4,5m.

DaDole
11-02-2014, 13:49
i još malo

Ipak, postoje određeni trikovi koji će vam pomoći da na fotografijama izgledate odlično, a njih dobro znaju fotografi, zvijezde i manekenke.

1. Neka vam lice bude u visini objektiva, jer ako bude iznad - neće valjati.
2. Ispružite jednu nogu naprijed, noge će vam izgledati duže.
3. Stavite ruku na gornji dio struka. To će vas izdužiti i oblikovati figuru.
4. Nemojte se keziti ili pućiti usne. Ako želite da vam usta izgledaju punije, samo blago otvorite usta kada sjevne blic.
5. Ako imate masnu kožu, morate koristiti puder u prahu ili kamenu. I ne pretjerujte sa šminkom!
6. Nemojte praviti krajnje neprirodne pokrete, i pokušajte da se slikate spontano.
7. Vežbajte malo pred ogledalom i saznajte svoje dobre i loše "momente". Najveći bonus svake manekenke je upravo samopouzdanje, odnosno stav.

Picola
17-02-2014, 05:28
Uz sve ove savete, ja sam i dalje uzasno nefotogenicna. Oduvek bila i ostala.

Imam svega par dobrih fotografija gde sam zadovoljna kako sam ispala (od pre 100 godina), ali to su uglavnom one sa osmehom, pa i to retko. Mada ipak sam ruzna, kad bolje razmislim.:dama:

salel
17-02-2014, 13:38
Uh Picola, zašto tako pa lepota dolazi iznutra. Ne verujem ti ovo što si napisala jer Ž e n i treba užasno mnogo hrabrosti da to pomisli i javno kaže. Treba joj samo malo sreće da svoju dobrotu pokloni nekom ko to zaslužuje i da budu srećni celog života. Život je hleb sa 9 kora a svako biće je višeslojno tako da i ono koje je lepo kao anđeo često želi da proba ono što nije u skladu sa njegovim spoljnim izgledom i tako upadne u velike probleme. Ne mogu da prihvatim to što si napisala a još manje da je to neka tvoja odrednica. Nije mi namera da te tešim nego sam samo pokušao dobronamerno da iznesem svoje mišljenje u par rečenica što je priznačeš premalo. Verujem da i ti misliš slično i da nisam promašio temu.
p.s. pa osmehuj se onda što češće

причалица
17-02-2014, 19:17
ne umem da ''poziram''...spontane fotke mogu lepo da ispadnu, ali to sve zavisi od osobe koja fotka :hm:
mislim da sam nefotogenična :dada: osim baš mladosti tj fotki iz iste...ali - ah! - mladost je uvek lepa, ne treba se nameštati...a ozbiljne godine u kojima sam - nekako mi ne idu za ''nameštanje''. to je što je - fotkam se sve manje :lol:

salel
17-02-2014, 20:52
El sad i tebe treba da tešim :) One fotke iz mlados su ti sjajne. El dovoljno ? Jeste,:dada: jer je iskreno.

Sarmica
17-02-2014, 20:54
baš volim da poziram:zgodna:
ne znam da li umem, znam da volim:lol:

salel
17-02-2014, 21:07
aj sad kad sam se upetljo ko pile u kučine .....
ona fotka na klupi kraj morske obale ti je prva liga
jedino za tu znam :pardon:

Sarmica
17-02-2014, 21:10
šašo, esi ti ovde siholog na temu:namcor:
el umeš da poziraš:hm:
i ako ne umeš, oćeš da naučiš:hm:

salel
17-02-2014, 21:23
nisam siholog, samo sam dlugal, iskren verujem....
oću da naučim .... el može vako:keba:ili mora vako:uci:

Picola
18-02-2014, 06:52
Uh Picola, zašto tako pa lepota dolazi iznutra. Ne verujem ti ovo što si napisala jer Ž e n i treba užasno mnogo hrabrosti da to pomisli i javno kaže. Treba joj samo malo sreće da svoju dobrotu pokloni nekom ko to zaslužuje i da budu srećni celog života. Život je hleb sa 9 kora a svako biće je višeslojno tako da i ono koje je lepo kao anđeo često želi da proba ono što nije u skladu sa njegovim spoljnim izgledom i tako upadne u velike probleme. Ne mogu da prihvatim to što si napisala a još manje da je to neka tvoja odrednica. Nije mi namera da te tešim nego sam samo pokušao dobronamerno da iznesem svoje mišljenje u par rečenica što je priznačeš premalo. Verujem da i ti misliš slično i da nisam promašio temu.
p.s. pa osmehuj se onda što češće


Ma hvala, znam, i ne shvatam ovo kao da me tesis niti ima potrebe da me tesis, samo sam realna, a tema je sto se tice fotki (samo). ;)

P.S. Hocu. :rile:........:lol: ;)

DaDole
18-02-2014, 08:35
aj sad kad sam se upetljo ko pile u kučine .....
ona fotka na klupi kraj morske obale ti je prva liga
jedino za tu znam :pardon:

ta fotka nije sarmičina:haha:
lijepo je da dijeliš komplimente urmašicama,al bolje reci šta misliš o temi:pusi2:
i dosta spama:ljut:

salel
18-02-2014, 10:24
ta fotka nije sarmičina:haha:
lijepo je da dijeliš komplimente urmašicama,al bolje reci šta misliš o meni:pusi2:
i dosta spama:ljut:

kako nije sarmicičina :b: a da čija je ?
možda je spama stvarno dosta ali mi šećerlemice nije dosta....eto to mislim o tebi. :raz_076:

DaDole
03-08-2014, 18:32
gledam na moru sad kasam bila..dvije vesele djevojke..ide dijalog:
de,sad ovdje,al da se vidi barka
dobro de,aj nakosi ramena,takooo..zamahni kosom taako
de .sad opet
de..jesam,joj super je,ček da vidiš
e..daaaj ..jooj,super sam ispala(u pozadini vrisak)
de,sad ti mene
.........e tako je bilo Ti mene,pa ću ja tebe

:haha:

paculjkica
03-08-2014, 18:42
gledam na moru sad kasam bila..dvije vesele djevojke..ide dijalog:
de,sad ovdje,al da se vidi barka
dobro de,aj nakosi ramena,takooo..zamahni kosom taako
de .sad opet
de..jesam,joj super je,ček da vidiš
e..daaaj ..jooj,super sam ispala(u pozadini vrisak)
de,sad ti mene
.........e tako je bilo Ti mene,pa ću ja tebe

:haha:


E isto na moru prošle godine, njih dve prave foto sešn :lol: a poze neke baš ko iz časopisa...baš maštovite :kapa: al nešto mi i nije bilo čudno , reko tako je to u današnje vreme :neznam: samo mi bilo glupo da čekam da zavše da kao ne smetam u tom umetničkom zanosu :lol: kome se nije video kraj :hahaha:

DaDole
03-08-2014, 19:05
sve nešto mislim..ako se niste slikale na moretu,ne računja se da ste bile:nene:
ako neste pozirale odmorne i čile,opet se ne računja...poziramo svi,na ovaj ili onaj način..hvatamo trenutak i otimamo ga od vječnosti..al nismo sve zato pozerke..

Nežnicah
03-08-2014, 19:39
čitam vas i smejem se, izgleda da svako letovalište ima svoj par pozerki :lol: i ja sam na tasosu morala da hodam po ivici mola dok su se dve drugarice montirale za slikanje i škljocale, bez namere da se sklone da prođu šetači... iskreno, meni bi bilo neprijatno da se onako montiram i pućim pred tolikim ljudima :blenta:

mihaela
03-08-2014, 21:42
Poziram...što neko reče sve je do fotografa.Šta da radim kad niko neće da me slika,da me uhvati u nekom trenutku,pa da budem lijepa i spontana.
Ovako se namontiram,pa šta ispadne.Ne pućim se,ne pravim neke poze,ali eto...svjesna sam fotoaparata,i uglavnom nisam zadovoljna sa slikama.Sve nekako mislim (čitaj tješim) da sam u prirodi ljepša :g: