PDA

Pogledaj Punu Verziju : Aluminijumski profili i konstruisanje groweboxa



daki22
15-05-2014, 08:36
Pozdrav došao sam na ideju da sam napravim svoj growbox za uzgajanje bilja.Pošto se bavim vrtlarstvom potrrban mi je mali hidroponic rasdnik koji bi imao svoje navodnjavanje i idelane uslove za uzgajanje i razvoj mladih biljki.Cena ovakvih groweboxova je izuzetno visoka.Konkretno sličan sistem može veoma lako da se napravi od leksana 4 ili 6 mm koji mogu da Vam iseku na meru,e sad jedini je problem sa aluminijumskim profilima zbog kojih sam i započeo ovu temu.
Već duže vremna pokušavam da pronadjem aluminijumske profile koji imaju tipske t prelaze i l prelaze a mogu da se iskoriste sa promerom od 4 mm ili 6 mm da drže ispunu pleksiglas ploče.Takodje je bitno da žljebovi budu izolovani i vodoneporopustivi.Idelano bi bilo i kad bi postojao poseban klizni sistem za klizna vrata.
Pošto slika govori više od hiljadu reči evo kako izgleda ono što sam se ja nbameračio da napravim,takodje i kako izgledaju profili koje bih želeo da nadjem

8321

Već duže vremena pokušavam da pronadjem ovakav sistem aluminijumskih profila ali bezuspešno.Ako neko ima informaciju gde bi se mogli pronaći u Srbiji ili bilo kakav drugi predlo bio bih zahvalan.Da napomenm svaki sistem pravljenja nekim drugim profilima,varenjem je isključen jer je ovo ubedljivo najlakše za montažu.

Man
15-05-2014, 08:53
Pogledaj na http://www.brams.rs/

daki22
15-05-2014, 10:58
Poštovani jel može malo opširnije koji konkretno su profili u pitanju.Ja sam bio na brdo sajtova i kontaktirao.Nude se uglavnom aluminijumski sistemi za sajamske štandove.

Man
15-05-2014, 11:02
Katalog možeš pogledati na http://www.brams.rs/downloads/BRAMS---Aluminijumski_Profili-2012.pdf
Ukoliko ih pozoveš i objasniš šta ti treba izaći će ti u susret, ili te bar uputiti gde to možeš naći...
Sistem spajanja bez zavarivanja me nije zanimao :) uvek mi je lakše da zavarim :neznam:

daki22
15-05-2014, 11:28
Našao sam firmu koja se bavi izradom vitrina šalju mi specifikaciju materijala.Kad sve završim napravim kačim ovde slike.Možda krene i neka proizvodnja ako se pokaže da je pristupačna cena. :igrac: