PDA

Pogledaj Punu Verziju : Ljetnja tortura



DaDole
13-08-2015, 10:09
Ne postoji žena koja se neće prepoznati:nene:

Sve znamo kakve pripreme vršimo za one dane u kojima se oblačimo u ljetnje haljinice,otvorene sandalice,za dane u kojima izlažemo suncu odjednom otkrivene dijelove tijela i što je najgore,kakva sve očekivanja imamo i kakve napore ulažemo:dada:

Pročitajmo jedan sjajan tekst koji govori o ženskom "usudu" i muškim komentarima .

DaDole
13-08-2015, 10:13
(Zora Bjelorusov)

I tako eto, ta dva muška "savršenstva", pljuju po ženama koje prolaze.
Niti jedna nije dovoljno dobra. A oni su si super. Vide žensku premalu/preveliku guzu, ali ne vide svoje trbušine, vide ženske debele noge, ali ne vide svoje, koje već valjda godinama nisu uspjele potrčati 30 metara bez da se dotični uguši od nedostatka kondicije...
Jer eto, najlakše je pljujući po drugima, sebe činiti velikim... Najlakše je pronalazeći ženama mane, činiti sebe još većim muškarcem... To je valjda neka terapija, što ja znam...


Prije nekoliko dana sjedim na kavi u Skalinskoj u malo većem društvu. Vruća je ljetna večer u Zagrebu... Zapravo, malo reći vruća... kipuća...
Dečki u društvu komentiraju djevojke, žene, cure koje prolaze...
"Ova bi bila dobra da ima malo mršavije noge...", "Isuse, kako takva prasica obuče tako kratke hlačice...", "Gle ovu jadnu, kak' ima male sise...", "Gle ovu kak' je bijela k'o sir..."
Pogađate, pukla sam na ovo zadnje... Jer je pogodilo i mene. O tome da nemam sretnu vezu sa suncem i da se s njim svađam cijelog života, sve to već jako dobro znate.

Eto, Bog mi je dao da svijetlim u mraku i da sam bijela poput čovječje ribice. Ljeti, kad i uspijem uhvatiti malo sunca, onda dobijem nekakvu "bojicu", ali je vidim samo ja u kupaonici zbog razlike od badića... Drugi je ne vide. I dalje sam prozirna. Snjeguljica.

DaDole
13-08-2015, 10:13
Dakle, ta dvojica koji su tako olako (i strogo) komentirali žene koje su prolazile, a koje su, ruku na srce, sve bile zgodne, dakle, ta dvojica, nisu ni Hugh Jackman ni Jason Statham...
Nemaju savršena tijela, pločice, mišiće i ugovore s proizvođačima muške kozmetike ni Calvin Klein gaća... Nisu manekeni za proteinske šejkove, niti imaju boju puti kao Jason Momoa (znate onaj prekrasan preplanuli lik s Havaja koji je u prvoj sezoni "Igre prijestolja" igrao Khala Drogoa? E taj!).

Da ponovim, nisu ni Christian Bale, ni Benedict Cumberbatch, ni Brad Pitt... To su dvojica (oke, dečki, riskiram da se više nikada ne družimo, al nije neki bed), običnih (da ne velim, neuglednih... ooops, rekla sam) tipova - proćelavi, s naočalama, obojica zavidnih pivskih trbuha, ljetnih košuljica kojima se gumbići razdvajaju kad sjednu jer ne mogu držati sve količine naslagica...
I tako. Kužite me? Okej, svatko ima pravo na svoje mišljenje, ne poričem to, ali ponekad ipak treba biti džentlmen pa ga, barem u društvu, zadržati za sebe.I tako eto, ta dva muška "savršenstva", pljuju po ženama koje prolaze.
Niti jedna nije dovoljno dobra. A oni su si super. Vide žensku premalu/preveliku guzu, ali ne vide svoje trbušine, vide ženske debele noge, ali ne vide svoje, koje već valjda godinama nisu uspjele potrčati 30 metara bez da se dotični uguši od nedostatka kondicije... Jer eto, najlakše je pljujući po drugima, sebe činiti velikim... Najlakše je pronalazeći ženama mane, činiti sebe još većim muškarcem...
To je valjda neka terapija, što ja znam... Ali baš loša politika... Vrlo raširena i sigurno ste je obilato primijetili, posebno ljeti, kada su ženska tijela pod povećalom.

DaDole
13-08-2015, 10:16
Tijekom cijele godine radimo, jedva čekajući to blaženo ljeto da se malo odmorimo, a onda se od nas (žena) očekuje da izgledamo kao top modeli...
Zapravo očekujemo to i mi same, onako po tiho.
Većina muških koje znam, kreće na more tako da u ruksak potrpa kupaće gaće, japanke, tri majice, dva para kratkih hlača, mobitel, punjač i ručnik...
Ne brinu se previše zbog sala na trbuhu i ne troše lovu na skupe anticelulitne tretmane još tamo od početka proljeća... Većina žena oko mene, uključujući mene, na odmor ide kao da se seli na Andromedu – najprije frizeru (podšišavanje, pramenovi, boja, ombre, sombre, bla bla...), pa na manikuru, pa na pedikuru, pa na depilaciju, pa par puta na solarij da se pripreme za sunce, pa kreme protiv sunca, pa kreme nakon sunca, pa 10 pari sandala, pa u shopping po badiće, pareo, nove sunčane cvike... Pa pripremi klince, pa uredi kuću da sve ostane uredno, pa smjesti mačku, pa smisli što ćeš sa psom...

Ukratko, većina žena, prije godišnjeg ima prave radne akcije, a sve to, naravno, paralelno uz posao...I eto, onda dođe to more, to putovanje, taj ljetni odmor... I ne izgledamo kao Gisele Bundchen (iako je i ona očito nezadovoljna s obzirom da je nedavno u Parizu odlučila otići plastičnom kirurgu)... Ako i nemamo kompleksa, ako smo i zadovoljne sobom, onda će biti na desetke ovakvih likova poput one dvojice iz Skalinske , koji će se potruditi da svojim komentarima ubiju atmosferu...

DaDole
13-08-2015, 10:17
No nažalost, kako su i žene ženama često najljuće vučice – i jedna će drugu rado počastiti lošim i zlim komentarima.
Što onima iza leđa, što onima u lice - sladunjavo upakiranim i ciničnim koji se isčitavaju između redaka. Kad ste iskompleksirani zbog svojih mana, onda ih neprestano vidite i zrcalite na drugima.
Zamislite samo koliko uludo potrošene energije ode na tako glupe komentare i razgovore. Iako su vjerojatno prevelike muškarčine da bi čitali Feminu pa ovo neće vidjeti, ipak savjetujem onoj dvojici s početka priče da ako nemaju ni o čemu pametnome razgovarati dok ljeti piju pivo u kafiću, radije gledaju u zvijezde... Šutke. Jer u ljepoti svemira valjda neće naći nikakve mane. I onda možda nauče da ne idu maleni ispod tih zvijezda. Svima ostalima, posebno svojim dragim čitateljicama, želim da uživaju u ljetu, odmarajući se i opuštajući, bez obzira na boju puti i opseg bedara. Ljepota je u različitosti.

Slavena
13-08-2015, 21:23
Odlicna tema, tekst jos bolji, uzivala sam citajuci.... I nista ja tu ne bih ( sto bi rekao Cola ).. dirala, jer sve je receno. :lakat:
I ja sam samo zena. :pms::sun:

DaDole
14-08-2015, 09:03
Odlicna tema, tekst jos bolji, uzivala sam citajuci.... I nista ja tu ne bih ( sto bi rekao Cola ).. dirala, jer sve je receno. :lakat:
I ja sam samo zena. :pms::sun:

jeste:dada:

kad samo pomislim na "visinske" pripreme koje sam imala za odlazak na more:qq: započela ih u maju,da bih stigla:haha:
Mada,mislim nekako da su sve žene nekako najosjetljivije na tim plažama,jer sunce i more djeluju kao čarobni štapić i prirodno je da se uzburkaju želje i željice,da jurne adrenalin,da se odnekud izvadi romantika:bisa:

Slavena
14-08-2015, 20:41
jeste:dada:

kad samo pomislim na "visinske" pripreme koje sam imala za odlazak na more:qq: započela ih u maju,da bih stigla:haha:
Mada,mislim nekako da su sve žene nekako najosjetljivije na tim plažama,jer sunce i more djeluju kao čarobni štapić i prirodno je da se uzburkaju želje i željice,da jurne adrenalin,da se odnekud izvadi romantika:bisa:

:D

I pored svega, leto nam je ipak omiljeno godisnje doba i tacka!
ovo govorim iz ugla romanticne - vage... koja pogotovo leti zasija u svom punom sjaju... :stidljiva:


Ogledalce , ogledalce....

DaDole
15-08-2015, 05:18
Ona preplanulost i gipkost,ona skoro dječija razdraganost i lakoća kojom se jednostavno vraćamo u neke davne dane..vrijedi truda:dada:
Ipak,mislim da mi pretjerujemo ..sve te silne pripreme..ali,ukoliko nas one raduju i čine da se osjećamo drugačije nego tokom cijele,duge godine..zašto da ne :rile: