PDA

Pogledaj Punu Verziju : Suprotnosti



Moonster
25-08-2015, 02:36
Neko mi jednom reče da ću naići na žensku osobu koja će raditi sa mnom.
Poznato je da imam dva pravila, prvo je da nikada ne radim sa ženama,
drugo je da žena nikada ne može meni da bude šef.
Ironija je tako htela da sam bio u poziciji i na neki način još uvek jesam,
da imam ženu za šefa, još veća ironija je u tome što je mlađa od mene.

Ja ne trpim autoritet, apsolutno ničiji, ali njen tolerišem, čak sarađujemo jako dobro,
pustim je da misli da drži sve konce u rukama, kao i da se bavi psihologijom kada se
o meni radi, a to je realno najopasnija igra sa mnom koja može da se igra.

Komunikacija nam je striktno poslovna, sa ogromnim razlikama u načinima rešavanja problema.
U jednom slučaju imao sam zaduženje da nešto čuvam, po svom običaju ja sam to radio na svoj način,
tako što sam svima zabranio i fizički onemogućio pristup prostoriji u kojoj je čuvani materijal, čak i
osobama koje su bile i zakonski nadležne da to pregledaju.

Njen način je protokolarni, moj je direktan i brutalan, bez imalo diplomatije i takta za bilo koga.
Njoj odgovara što ja uvek i po svaku cenu završim posao koji mi je poveren, ali joj ne odgovaraju
moje metode koje ja često primenjujem.


Ono što mi nije nikako jasno je činjenica da je pored svega tolerišem, pored svih i to najvećih mogućih
suprotnosti :hm:

Pitanje za vas je:

Da li suprotnosti mogu da se u poslu tolerišu na ovakav ili sličan način, i ako mogu koliko dugo to tako
može da ide ?

причалица
03-09-2015, 07:33
najbitnije je da budete profesionalni, da zadržite taj nivo.
mada mi nije jasno - ti nju tolerišeš a ona ti je šef :lol: valjda toleriše ona tebe, pogotovo što kažeš: '' moj način je direktan i brutalan, bez imalo diplomatije i takta za bilo koga.''...i da te tvoje metode njoj baš i ne odgovaraju.
dakle, ako kažeš da si takav, ali ipak završiš posao - toleriše ona tebe...a ne ti nju :lol:

DaDole
03-09-2015, 14:07
"Ja ne trpim autoritet, apsolutno ničiji, ali njen tolerišem, čak sarađujemo jako dobro,
pustim je da misli da drži sve konce u rukama, kao i da se bavi psihologijom kada se
o meni radi, a to je realno najopasnija igra sa mnom koja može da se igra."

Naravno da tolerišeš jer ti je šef i u sebi vjerovatno misliš kako si nadmoćan u tom vašem "potezanju kanapa".
Meni je apsurdno i poimanje suprotnosti ,jer vi niste u istoj poziciji,ona je tebi šef i ma kako to tebi smetalo( o razlozima ne bih ,naravno) posao treba da se odrađuje i vi to očito uspijevate.
Njena tehnika,pol i pozicija i tvoja tehnika ,pol i pozicija su neusklađeni .
A sve nešto mislim,koliko zapravo muškarcima smeta kad im je žena šef..evo,nevezano za tvoju temu,dodaću : smeta.

sudjenik
04-10-2015, 19:39
suprotnosti se odbijaju a privlace se samo isti ludaci

Moonster
21-10-2015, 15:04
najbitnije je da budete profesionalni, da zadržite taj nivo.
mada mi nije jasno - ti nju tolerišeš a ona ti je šef :lol: valjda toleriše ona tebe, pogotovo što kažeš: '' moj način je direktan i brutalan, bez imalo diplomatije i takta za bilo koga.''...i da te tvoje metode njoj baš i ne odgovaraju.
dakle, ako kažeš da si takav, ali ipak završiš posao - toleriše ona tebe...a ne ti nju :lol:

Pričalice, kod mene ne postoji niko iznad mene, u bilo kom smislu, tako da ipak ja tolerišem nju, a ne obratno.
Ali ima smisla što si navela, kod klasičnih ljudi, to bi imalo smisla.
Jednim delom si u pravu, sa njene tačke gledišta.

Moonster
21-10-2015, 15:09
"Ja ne trpim autoritet, apsolutno ničiji, ali njen tolerišem, čak sarađujemo jako dobro,
pustim je da misli da drži sve konce u rukama, kao i da se bavi psihologijom kada se
o meni radi, a to je realno najopasnija igra sa mnom koja može da se igra."

Naravno da tolerišeš jer ti je šef i u sebi vjerovatno misliš kako si nadmoćan u tom vašem "potezanju kanapa".
Meni je apsurdno i poimanje suprotnosti ,jer vi niste u istoj poziciji,ona je tebi šef i ma kako to tebi smetalo( o razlozima ne bih ,naravno) posao treba da se odrađuje i vi to očito uspijevate.
Njena tehnika,pol i pozicija i tvoja tehnika ,pol i pozicija su neusklađeni .
A sve nešto mislim,koliko zapravo muškarcima smeta kad im je žena šef..evo,nevezano za tvoju temu,dodaću : smeta.





Nije mi šef u klasičnom smislu, ali ipak jeste na neki način.
Ona je šef nečem i nekome, a o sebi ne bih davao detalje.
Šef je onoliko koliko joj ja to dozvolim.

Grešiš, čak suprotno, više im smeta muškarac kao šef, nego žena, osim kada je žena nesposobna.

Dala si mi neke ideje, hvala.

Moonster
21-10-2015, 15:09
suprotnosti se odbijaju a privlace se samo isti ludaci

Šta ti reći osim da si u pravu, znam iz pozamašnog iskustva da jesi.

причалица
21-10-2015, 16:47
kod mene ne postoji niko iznad mene
dragi moonster, ne bih da filosofiram, ali sve dok misliš da ne postoji niko iznad tebe (a mešaš se sa ljudima), imaćeš problem.
toliko.

Moonster
22-10-2015, 11:19
dragi moonster, ne bih da filosofiram, ali sve dok misliš da ne postoji niko iznad tebe (a mešaš se sa običnim ljudima), imaćeš problem.
toliko.
Toliko.

DaDole
22-10-2015, 11:42
dragi moonster, ne bih da filosofiram, ali sve dok misliš da ne postoji niko iznad tebe (a mešaš se sa ljudima), imaćeš problem.
toliko.


:bravo:

причалица
22-10-2015, 15:15
Toliko.
pa dobro...obični ljudi su prosek sa kojim se srećemo svi svaki dan...i nije uvek dobro sebe smatrati neobičnim, naročito u kontekstu eventualnog sukoba.