PDA

Pogledaj Punu Verziju : Trikovi za veće i izraženije oči



Пркос
13-12-2009, 22:06
Trikovi za veće i izraženije oči

http://razbibriga.net/imported/2009/12/186-1.jpg

Da li ste ikada pogledali fotografije slavnih osoba sa šminkom i bez nje? U čemu je onda, osim u čudesnom "Photoshopu", štos? Da li postoji nekoliko trikova za veće i izraženije oči? Evo neki od njih.
http://razbibriga.net/imported/2009/12/187-1.jpg

Uzmimo za primer Gvinet Paltrov koja se u javnosti nedavno pojavila bez trunke šminke, pa se činilo da su joj oči potpuno nestale. Ista glumica u editorijalima izgleda besprekorno.

http://razbibriga.net/imported/2009/12/188-1.jpg

1. Uvijanje
Uvek uvijte trepavice pre nanošenja maskare, ali šminkeri naglašavaju da isto možete da uradite i posle - samo pričekajte nekoliko minuta da se maskara osuši. Ovaj trik je dobar kada tokom dana opet želite da uvijete trepavice.



2. Bitan je i donji red
Ne zaboravite da istaknete i donji red trepavica. Iako većina žena to zaboravi ili jednostavno ne želi da uradi, vizažisti upozoravaju da maskara na donjem redu trepavica takođe daje utisak većih očiju. Kada maskaru stavljate na to područje, četkicu držite uspravno i laganim pokretima je vucite napred i nazad. U principu isto kako je nanosite na gornje trepavice samo s malo više opreza jer su donje znatno kraće.

3. Veštačke trepavice
Veštačke trepavice su egzotične, glamurozne i mogu da izgledaju vrlo prirodno ako ih pravilno stavite. Možete da ih kupite u obližnjoj parfimeriji, ali i u svim većim trgovačkim centrima. Prvo je prislonite na ivicu kapka kako biste se uverili da vam odgovara veličina, a ako su, pak, preduge, višak jednostavno odsecite. Namažite ih lepkom, pričvrstite pincetom i na kraju namažite maskarom. Iskoristite i ajlajner kako biste popunili eventualne nepravilnosti i dobili prirodniji izgled.

4. Beli ajlajner
Za one koje žele da ostvare utisak širih, otvorenijih očiju, dovoljno je da kremastu, belu olovku nanese na donji deo kapka koji će vizualno proširiti oči. Osim toga, beli ajlajner će možda da se učini kao pomalo čudna ideja, ali on zaista daje željeni utisak većih očiju, a možete da ga primenite na unutaršnje linije gornjeg i donjeg kapka.

5. Jaka senka
Još jedan način za ostvarivanje efekta većih očiju je da umesto prethodno spomenutog belog ajlajnera izaberete platinastu senku koju bi trebalo da nanesete na celi kapak i pojačano uz ivicu trepavica, a ne zaboravite ga primenite i na unutarašnje linije očiju.

6. Pobrinite se i za obrve
Dok ne odete na tretman gde će vam profesionalci počupati obrve u skladu s šminkerskim pravilima, koja se prilagođavaju crtama vašeg lica i tipu očiju, nećete ni znati koliko uredne i održavane obrve pomažu u poboljšanju izgleda. Redovno uklanjanje suvišnih dlaka koje štrče i odskaču od obrva, kao i popravljanje sitnih nepravilnosti suptilnim nanošenjem olovke su ključ lepog izgleda obrva, ali i celog lica.

Kada jednom odete na tretman profesionalnog sređivanja obrva, sledećih nekoliko meseci to možete i sami da radite po onome što ste od kozmetičarke naučili i održavajući oblik koji je ona napravila. Kako biste obrve održali na mestu, na dotrajalu četkicu za zube, koju ste ionako nameravali da bacite, nanesite malo prozirnog gela ili, pak, laka za kosu, pa ih nežno začešljajte.

Sibi
27-12-2009, 22:18
a jel neko ima savet - kako ih smanjiti :)

Пркос
28-12-2009, 23:00
a jel neko ima savet - kako ih smanjiti :)


Sibi ,tamnije senke umanjuju oci i crtanje samo donjeg kapka kreonom.Moja sestra ima oci ko fildzane i tako ih umanjuje.

Sibi
28-12-2009, 23:25
E baš tako - ko fildžani ...

Stavljala sam i ja kreon, ali nakon pola sata sam izgledala kao da me je neko pesnicom opalio po očima .. sad više ništa ne nanosim na donji kapak... imam izražene podočnjake pa kad se pomeša siva i crna... sačuvaj bože.


Izgleda da ću morati da nastavim da šetam fildžane :raz_114:

причалица
04-01-2010, 18:07
E baš tako - ko fildžani ...

Stavljala sam i ja kreon, ali nakon pola sata sam izgledala kao da me je neko pesnicom opalio po očima .. sad više ništa ne nanosim na donji kapak... imam izražene podočnjake pa kad se pomeša siva i crna... sačuvaj bože.


Izgleda da ću morati da nastavim da šetam fildžane :raz_114:

pa, lepe su krupne oči, a to sa razlivenim krejonom - kupi neki kvalitetan, bre...mene je to baš nerviralo dok nisam rešila da ne štedim pare na kreonu i maskari....

Sibi
04-01-2010, 20:11
pa, lepe su krupne oči, a to sa razlivenim krejonom - kupi neki kvalitetan, bre...mene je to baš nerviralo dok nisam rešila da ne štedim pare na kreonu i maskari....


Jao pričalice, ne pitaj me šta sam krejona izmenila, kvalitetan krejon je poslednja stvar na kojoj bih štedela ... nažalost stavljam ga samo na gornji kapak .. maskaru takođe jer su mi na donjem kapku trepavice predugačke i kakav god da je kvalitet ona se razmaže... oblik očiju mi je takav da to jednostavno mora da se desi .. a možda ja ne umem da se šminkam. :(

Пркос
04-01-2010, 23:39
Sibi duso,stara proverena caka ,nikada ne stavljaj masne kreme i podloge oko ociju pre sminkanja vec samo puder u prahu i nikada se nece ni kreon ni maskara razmazati,znaci tecni puderi i sve ostale zahebancije sto idu oko ociju ,to nakon ciscenja lica tonikom ili vec cime ga cistis i mazes -nikako pre sminke-probaj. i moja sestra ima podocnjake-ja kazem do kolena ali veruj nikad nije razmazana.

paculjkica
12-04-2010, 17:29
Evo neceg korisnog
http://www.youtube.com/watch?v=seQweeWvKFw

http://www.youtube.com/watch?v=ZBM1uWHT038&feature=related

baba Tijana
04-05-2010, 16:25
Štitnjača zdravo pomaže da ti narasu oči. Al prvo mora se razboleš. E, al razboleš se i od oti maža, pa ti gledaj šta ti je najisplativo. :pusi:

причалица
04-05-2010, 19:01
Štitnjača zdravo pomaže da ti narasu oči. Al prvo mora se razboleš. E, al razboleš se i od oti maža, pa ti gledaj šta ti je najisplativo. :pusi:

pu, bre, baba....kako možeš da mešaš boleštiju s lepotom?

Waterfall
16-10-2010, 14:08
E baš tako - ko fildžani ...

Stavljala sam i ja kreon, ali nakon pola sata sam izgledala kao da me je neko pesnicom opalio po očima .. sad više ništa ne nanosim na donji kapak... imam izražene podočnjake pa kad se pomeša siva i crna... sačuvaj bože.


Izgleda da ću morati da nastavim da šetam fildžane :raz_114:

Pokusaj da stavis kreon ili eyeliner na gornji kapak, i koristi tamnije senke.

Mislim da kreon na donjem kapku malo uvecava oko.:srpski:

DaDole
16-08-2012, 07:41
http://image.dnevnik.hr/media/images/520xX/Aug2012/60659325.jpgLancome..dovoljno,isprobana :dada: brz trik i filmska "dubina" :)

Sagacity
16-08-2012, 07:45
Hypnose...Da odlična maskara...I dugo traje...:dada:

DaDole
16-08-2012, 07:46
http://image.dnevnik.hr/media/images/213xX/Aug2012/60659931.jpgjeste,četkice su čarobne:dada:

DaDole
07-09-2012, 07:40
Zazelenite pogled
Prava nijansa zagasite zelene boje sjenila koja varira od nježnog tona do onog maslinastog savršeno će istaknuti smeđu boju očiju. Ovakve nijanse savršeno odgovaraju tamnijoj puti. Pogled začinite tamnosmeđom olovkom za oči koju nanesite na kapak od polovice oka do kraja i to od tanje prema debljoj liniji. Maskara za volumen savršeno će se uklopiti uz vaš novi seksi look.

Seksi smeđi smokey eyes
Vaš će pogled postati izazovan ako upotrijebite kombinaciju smeđeg i crnog sjenila sa sedefnim odsjajem. Donji i gornji kapak obrubite crnom olovkom za oči. Na cijeli kapak nanesite smeđe sjenilo,a crno nanesite na kraj oka. Na vrh oka nanesite vrlo malo svijetlog sjajnog sjenila što će dodatno naglasiti vaš večernji look.
Moć ljubičaste
Ako niste znali topli smeđi i bakreni tonovi savršeno se nadopunjuju uz ljubičaste nijanse. Ovakav make-up može izgledati vrlo elegantno i profinjeno, ali nemojte pretjerivati. Sjenilo boje lavande nanesite na cijeli kapak u tankom, prozirnom sloju. Ovu nježnu i ženstvenu boju iskombinirajte uz bež ili srebrno sjenilo koje nanosite samo na početak oka. Maskara za produljenje trepavica dodatno će začiniti vaš pogled.

Plava za najhrabrije
Kričavo plavo sjenilo vaš će ljetni stajling dovesti do vrhunca. Ovaj hrabar potez savršeno će naglasiti vaše tamne oči. Sjenilo u debljem sloju nanesite samo na kapak, a donji rub oka naglasite bijelom olovkom za oči. Za one koji vole suptilniji make-up preporučujemo ledeno plavu nijansu sjenila ili plavi tuš ili olovku za oči.

DaDole
07-09-2012, 07:40
Ružičasta, ali na usnama
Želite li istaknuti vaš prirodno zavodljivi pogled razmišljajte drugačije i umjesto snažne boje sjenila odaberite dominantnu boju ruža za usne. Ružičaste usne vašem će licu dati svježinu, a što se očiju tiče naglasite ih samo tamno smeđom olovkom, prirodnim sjenilima boje pudera te debljim slojem maskare.

DaDole
18-09-2012, 10:11
http://www.femina.hr/images/articles/images/2012/jesen_beauty_eyeliner.jpg
Lanvin bira jaki eye-linerOve sezone vrlo je moderan eye liner u svim oblicima od klasične tanke linije do one deblje, nanesen iznad gornjih ili ispod donjih trepavica, izvučen u kutu oka ili ne. Uz eyeliner na očima usne mogu biti neutralne, ali savršeno pristaje ultra crveni ruž.