PDA

Pogledaj Punu Verziju : Misterija brojeva



Пркос
24-12-2009, 12:34
Misteriozni broj 11

Mnogo se govori o misterioznom broju 11. Da li je zaista u pitanju misterija ili nešto drugo, ne zna se. Da li su numerološki podaci koji slede samo slučajnost?

1- New York City ima 11 slova
2- Avganistan ima 11 slova
3- Ramsin Yuseb (terorista koji je pretio da će srušiti Bliznakinje 1993. godine) ima 11 slova
4- George W. Bush ima 11 slova
Ovo bi i mogla da bude puka slučajnost, ali postaje zanimljivije:
1- New York je bila jedanaesta savezna država SAD-a
2- Prvi avion koji je udario u zgrade Bliznakinje je bio let broj 11
3- Let broj 11 je imao 92 putnika: 9 + 2 = 11
4- Let 77 koji je takođe udario u Bliznakinje je imao 65 putnika: 6+5= 11
5- Tragedija se dogodila 11. septembra, ili kako Amerikanci pišu to izgleda ovako: 9/11; 9 + 1 +1 = 11
6- Datum tragedije (9/11) se poklapa sa Američkim brojem za hitne službe (911). Opet 9 + 1 + 1 = 11

Slučajnost? Nastavite da čitate dalje, pa ćete možda promeniti mišljenje.

1- Ukupni broj poginulih putnika otetih aviona je 254; 2 + 5 + 4 = 11
2- 11. septembar je 254. dan u godini! Opet 2 + 5 + 4 = 11
3- Bombaški napad u Madridu se dogodio 11.03.2004. godine; 1 + 1 + 3 + 2 + 4 = 11
4- Tragedija u Madridu se dogodila tačno 911 dana nakon napada na zgrade Bliznakinje…

Još uvek ne verujete?

kojica
22-03-2010, 09:21
Ne verujem. :raz_096:

Sibi
22-03-2010, 09:38
Otvori Microsoft Word i uradi sledeće:

1) Ukucaj Q33 NY . To je službeni naziv leta prvog aviona koji je udario u zgrade Bliznakinje.

2) Zacrni ih i povećaj font na 48.

3) Ukoliko promeniš font slova na WINGDINGS dobićeš:

http://razbibriga.net/

probaj ništa ne košta ..

zLozi
22-03-2010, 10:19
Misteriozni broj 11



Mnogo se govori o misterioznom broju 11. Da li je zaista u pitanju misterija ili nešto drugo, ne zna se. Da li su numerološki podaci koji slede samo slučajnost?

1- New York City ima 11 slova
2- Avganistan ima 11 slova
3- Ramsin Yuseb (terorista koji je pretio da će srušiti Bliznakinje 1993. godine) ima 11 slova
4- George W. Bush ima 11 slova
Ovo bi i mogla da bude puka slučajnost, ali postaje zanimljivije:
1- New York je bila jedanaesta savezna država SAD-a
2- Prvi avion koji je udario u zgrade Bliznakinje je bio let broj 11
3- Let broj 11 je imao 92 putnika: 9 + 2 = 11
4- Let 77 koji je takođe udario u Bliznakinje je imao 65 putnika: 6+5= 11
5- Tragedija se dogodila 11. septembra, ili kako Amerikanci pišu to izgleda ovako: 9/11; 9 + 1 +1 = 11
6- Datum tragedije (9/11) se poklapa sa Američkim brojem za hitne službe (911). Opet 9 + 1 + 1 = 11

Slučajnost? Nastavite da čitate dalje, pa ćete možda promeniti mišljenje.

1- Ukupni broj poginulih putnika otetih aviona je 254; 2 + 5 + 4 = 11
2- 11. septembar je 254. dan u godini! Opet 2 + 5 + 4 = 11
3- Bombaški napad u Madridu se dogodio 11.03.2004. godine; 1 + 1 + 3 + 2 + 4 = 11
4- Tragedija u Madridu se dogodila tačno 911 dana nakon napada na zgrade Bliznakinje…

Još uvek ne verujete?


Evo je nepravilnosti, 7+7=14. Ako je sve povezano sa brojem 11, onda bi i taj let u zbiru brojeva morao biti jednak 11. Prvi let je let 11.

dr.Kadžija
30-07-2010, 08:59
Evo je nepravilnosti, 7+7=14. Ako je sve povezano sa brojem 11, onda bi i taj let u zbiru brojeva morao biti jednak 11. Prvi let je let 11.

To nije nepravilnost. Kada se izvode rituali žrtvovanja (a oni su neraskidivo povezani sa brojevima, kao i sve u prirodi uostalom), uspešnost rituala zavisi od učestalosti ponavljanja broja pod kojim se dati ritual izvodi. Broj 77 se ne svodi dalje na 14 pa na 5, jer broj 77 pripada grupi moćnih brojeva. On predstavlja 7 x 11. 7 i 11 su inače jedina dva broja od 1-12 sa kojima 360 (pun krug, tj godina) nije deljiv, i to je jedan od razloga što su ova dva broja od izuzetnog okultnog značaja.

Što se tiče minijature koju je postavila sibi, ona nije tačna, to je bio još jedan pokušaj da se za sve okrive jevreji, jer oznake Q33NY nigde nema u zvaničnim protokolima letova tog dana. Naravno ovo ne znači da jevreji nisu imali nikakvu ulogu u celoj ovoj priči :lol:

Ono što je još interesantno a vezano za 11. septrembar jeste sledeće :
11.9.1941 ceremonija povodom postavljanja temelja pentagona (šta se dešava 60 godina kasnije)
11.9.1991 buš stariji u svom govoru najavljuje novu frazu - it's a new idea, it's a big idea ...it's the new world order (šta se dešava 10 godina kasnije)
11.9.1994 bespilotni avion cesna je udario u belu kuću (šta se dešava 7 godina kasnije?)

Kada se saberu godine u zagradama - 60+10+7 = 77 :per:

Dalje što se tiče ovog datuma i broja 11...obe zgrade WTC predstavljaju broj 11, izgradnja obe zgrade je trajala 11 godina, obe su imale po 110 spratova i obe su srušene do visine od 11 spratova, broj prozora na zgradi je 21 800 (2+1+8), prva vatrogasna jedinica koja je stigla na lice mesta je izgubila 11 vatrogasaca (Buš se par dana kasnije na zgarištu slikao sa jednim vatrogascem koji je nosio šlem sa brojem 164 (1+6+4)), drugi toranj je srušen u 10:28 (1+2+8), zvanični broj žrtava, objavljen godinu dana posle 11. sept jeste 2801 (2+8+1), treća srušena zgrada je imala 47 spratova (4+7). Takođe, 11. septembar je bio i zvaničan početak trećeg svetskog rata, tj WWIII (iako on neformalno traje od kraja 80tih)...prebrojte broj linija u WWIII :lol:
Sledeći put ćemo se pozabaviti Obamom, 44. predsednikom SAD i brojem 11 :lol:

Za kraj ovog dela izlaganja još da napomenem dva (kako kome) interesantna detalja - prema nekim istraživačima i autorima (krajem 70tih/početkom 80tih) došlo se do podatka da je Isus rođen 11. septembra treće godine pre nove ere :lol:...

12.3.2003 datum kada je ubijen Đinđić, takođe u zbiru daje broj 11...nisam se bavio ostalim jedanaesticama oko Đinđića, ali jedan ritualni detalj mi nekako baš bode oči...nekoliko dana po njegovom ubistvu na vrata sobe iz koje je pucano na njega je okačena ova slika

14951496
...
a do delimičnog odgovora na pitanje - odakle ova slika tu? - može se doći postavljanjem pitanja - u kojoj (ili u čijoj) kući je viktorija snimala spot za pesmu 'samo teraj ti po svome' :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=bmK3DTO02aY

misticlady
30-07-2010, 09:45
veoma zanimljiva teorija...smem li reći da je moj srećni br.11

dr.Kadžija
30-07-2010, 10:23
Smeš :)
Činjenica je da jedanaesticu vole da koriste u negativnom kontekstu i u negativne svrhe, ali brojevi su sami po sebi neutralni, niti dobri niti loši, sve zavisi od onog ko ih koristi.
A jel broj 11 ima neke veze sa tvojim datumom rođenja ili brojem imena pa zato kažeš da ti je srećan broj ili je neki treći razlog? :)

Vragolanka
30-07-2010, 10:23
Po meni je ovakav način razmišljanja sličan sujeverju... :lol:
Ni ezoteriju ne mogu u potpunosti da prihvatim... a tek ovo... uh, sve se nešto mislim da ta igra sa brojevima uvek da željeni broj, tačnije, po nekoj računici, ako hoćete da vidite to što mislite da treba, takav će biti krajnji rezultet. Neka vrsta autosugestije, uz malo matematike. :lol:

dr.Kadžija
30-07-2010, 10:30
Po meni je ovakav način razmišljanja sličan sujeverju... :lol:
Ni ezoteriju ne mogu u potpunosti da prihvatim... a tek ovo... uh, sve se nešto mislim da ta igra sa brojevima uvek da željeni broj, tačnije, po nekoj računici, ako hoćete da vidite to što mislite da treba, takav će biti krajnji rezultet. Neka vrsta autosugestije, uz malo matematike. :lol:

To je zato što nisi u stanju da razumeš informacije drugačije vrste od onih na koje si navikla :lol: ...ali ozbiljno :). Ti već imaš pripremljenu samoodbranu za informacije ovakve vrste, i kada naletiš na njih ti uopšte nećeš, ili nisi u stanju, da se pozabaviš ovime iole ozbiljno - jer imaš već unapred pripremljeno mišljenje - to je tebi slično sujeverju. Sa tom definicijom ti su gurnula tj podvela svu priču pod etiketu ''sujeverje'' ili ''slično sujeverju'' i na dalje je tako procesiraš, ali dobro, to je tvoje neotuđivo pravo :lol:.
Verovatno smatraš da su i svi rituali koji uključuju žrtvovanje takođe sujeverje :lol:

Lilu
30-07-2010, 10:38
To nije nepravilnost. Kada se izvode rituali žrtvovanja (a oni su neraskidivo povezani sa brojevima, kao i sve u prirodi uostalom), uspešnost rituala zavisi od učestalosti ponavljanja broja pod kojim se dati ritual izvodi. Broj 77 se ne svodi dalje na 14 pa na 5, jer broj 77 pripada grupi moćnih brojeva. On predstavlja 7 x 11. 7 i 11 su inače jedina dva broja od 1-12 sa kojima 360 (pun krug, tj godina) nije deljiv, i to je jedan od razloga što su ova dva broja od izuzetnog okultnog značaja.

Što se tiče minijature koju je postavila sibi, ona nije tačna, to je bio još jedan pokušaj da se za sve okrive jevreji, jer oznake Q33NY nigde nema u zvaničnim protokolima letova tog dana. Naravno ovo ne znači da jevreji nisu imali nikakvu ulogu u celoj ovoj priči :lol:

Ono što je još interesantno a vezano za 11. septrembar jeste sledeće :
11.9.1941 ceremonija povodom postavljanja temelja pentagona (šta se dešava 60 godina kasnije)
11.9.1991 buš stariji u svom govoru najavljuje novu frazu - it's a new idea, it's a big idea ...it's the new world order (šta se dešava 10 godina kasnije)
11.9.1994 bespilotni avion cesna je udario u belu kuću (šta se dešava 7 godina kasnije?)

Kada se saberu godine u zagradama - 60+10+7 = 77 :per:

Dalje što se tiče ovog datuma i broja 11...obe zgrade WTC predstavljaju broj 11, izgradnja obe zgrade je trajala 11 godina, obe su imale po 110 spratova i obe su srušene do visine od 11 spratova, broj prozora na zgradi je 21 800 (2+1+8), prva vatrogasna jedinica koja je stigla na lice mesta je izgubila 11 vatrogasaca (Buš se par dana kasnije na zgarištu slikao sa jednim vatrogascem koji je nosio šlem sa brojem 164 (1+6+4)), drugi toranj je srušen u 10:28 (1+2+8), zvanični broj žrtava, objavljen godinu dana posle 11. sept jeste 2801 (2+8+1), treća srušena zgrada je imala 47 spratova (4+7). Takođe, 11. septembar je bio i zvaničan početak trećeg svetskog rata, tj WWIII (iako on neformalno traje od kraja 80tih)...prebrojte broj linija u WWIII :lol:
Sledeći put ćemo se pozabaviti Obamom, 44. predsednikom SAD i brojem 11 :lol:

Za kraj ovog dela izlaganja još da napomenem dva (kako kome) interesantna detalja - prema nekim istraživačima i autorima (krajem 70tih/početkom 80tih) došlo se do podatka da je Isus rođen 11. septembra treće godine pre nove ere :lol:...

12.3.2003 datum kada je ubijen Đinđić, takođe u zbiru daje broj 11...nisam se bavio ostalim jedanaesticama oko Đinđića, ali jedan ritualni detalj mi nekako baš bode oči...nekoliko dana po njegovom ubistvu na vrata sobe iz koje je pucano na njega je okačena ova slika

14951496
...
a do delimičnog odgovora na pitanje - odakle ova slika tu? - može se doći postavljanjem pitanja - u kojoj (ili u čijoj) kući je viktorija snimala spot za pesmu 'samo teraj ti po svome' :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=bmK3DTO02aY


:eek: isuse, kak je pametan...

Vragolanka
30-07-2010, 10:42
To je zato što nisi u stanju da razumeš informacije drugačije vrste od onih na koje si navikla :lol: ...ali ozbiljno :). Ti već imaš pripremljenu samoodbranu za informacije ovakve vrste, i kada naletiš na njih ti uopšte nećeš, ili nisi u stanju, da se pozabaviš ovime iole ozbiljno - jer imaš već unapred pripremljeno mišljenje - to je tebi slično sujeverju. Sa tom definicijom ti su gurnula tj podvela svu priču pod etiketu ''sujeverje'' ili ''slično sujeverju'' i na dalje je tako procesiraš, ali dobro, to je tvoje neotuđivo pravo :lol:.
Verovatno smatraš da su i svi rituali koji uključuju žrtvovanje takođe sujeverje :lol:

Da, to znam. Ako ne postoji logičko objašnjenje, u startu ću odbaciti svaku ideju... jer nije postojana kao tvrdnja. Ne mogu da se pozabavim ozbiljno jer mislim da se radi o stvari kojom je lako manipulisati, u smislu da možeš da kreiraš pomoću brojeva ono što ti odgovara.
Ako pričamo o etikatama, volela bih da mi kažeš kojoj grani nauke pripada ovaj fenomen. Da bi baratali definicijama, ne etiketama. :lol:
Smatram... ezoterija mi je privlačna, kao i astrologija, ali ostaje mali crvić sumnje... u istinitost. Što ne znači da mi nije zanimljvo.

misticlady
30-07-2010, 10:43
Smeš :)
Činjenica je da jedanaesticu vole da koriste u negativnom kontekstu i u negativne svrhe, ali brojevi su sami po sebi neutralni, niti dobri niti loši, sve zavisi od onog ko ih koristi.
A jel broj 11 ima neke veze sa tvojim datumom rođenja ili brojem imena pa zato kažeš da ti je srećan broj ili je neki treći razlog? :)

nasumičan odabir...

причалица
30-07-2010, 10:44
Misteriozni broj 11



Mnogo se govori o misterioznom broju 11. Da li je zaista u pitanju misterija ili nešto drugo, ne zna se. Da li su numerološki podaci koji slede samo slučajnost?

1- New York City ima 11 slova
2- Avganistan ima 11 slova
3- Ramsin Yuseb (terorista koji je pretio da će srušiti Bliznakinje 1993. godine) ima 11 slova
4- George W. Bush ima 11 slova
Ovo bi i mogla da bude puka slučajnost, ali postaje zanimljivije:
1- New York je bila jedanaesta savezna država SAD-a
2- Prvi avion koji je udario u zgrade Bliznakinje je bio let broj 11
3- Let broj 11 je imao 92 putnika: 9 + 2 = 11
4- Let 77 koji je takođe udario u Bliznakinje je imao 65 putnika: 6+5= 11
5- Tragedija se dogodila 11. septembra, ili kako Amerikanci pišu to izgleda ovako: 9/11; 9 + 1 +1 = 11
6- Datum tragedije (9/11) se poklapa sa Američkim brojem za hitne službe (911). Opet 9 + 1 + 1 = 11

Slučajnost? Nastavite da čitate dalje, pa ćete možda promeniti mišljenje.

1- Ukupni broj poginulih putnika otetih aviona je 254; 2 + 5 + 4 = 11
2- 11. septembar je 254. dan u godini! Opet 2 + 5 + 4 = 11
3- Bombaški napad u Madridu se dogodio 11.03.2004. godine; 1 + 1 + 3 + 2 + 4 = 11
4- Tragedija u Madridu se dogodila tačno 911 dana nakon napada na zgrade Bliznakinje…

Još uvek ne verujete?

ne verujem...

G
30-07-2010, 10:47
ja sam mislio...ali...injaooooo...zavere, armagedon ... misteriozni brojevi ...:jede:

dr.Kadžija
30-07-2010, 10:49
@ mistiq - ništa nije nasumično ;)
@ đn - definicije, etikete...sve su ti to iste babroge :lol:...ostaje ti crvić sumnje u istinitost - čega? Šta ti daje za pravo da pomisliš da su tvoje istine jedine istinite? - to što si ih učila u školi? :lol:...to što su ''autoriteti'' rekli da su to istine, a ti ih bez razmatranja preuzela kao takve? :lol:
@ lilu - a tek što sam leeeep :pusi:
@ G - baš sam juče na pp sa đn komentarisao za to ''ja sam mislio/la'' :lol:

misticlady
30-07-2010, 10:52
to i ja rekoh sebi kad sam pisala odgovor...ništa nije nasumično

G
30-07-2010, 10:53
@ G - baš sam juče na pp sa đn komentarisao za to ''ja sam mislio/la'' :lol:

Haha ...i cveće brati brate.Da nije to?:raz_067:

Lilu
30-07-2010, 10:55
@ lilu - a tek što sam leeeep :pusi:


:vodanausta:

G
30-07-2010, 10:56
:vodanausta:

spamerko:lol:

mare
30-07-2010, 10:56
Ima i nešto slično sa Tošetom, valjda se sve povezuje sa 26..
Dr, piši još o ovome, ili o nekim drugim mističnim brojevima..
Ovo za spot je zaista čudno, šta je na slici, Satana?

dr.Kadžija
30-07-2010, 10:57
Haha ...i cveće brati brate.Da nije to?:raz_067:

Pa da...tako nešto :lol:

Lilu
30-07-2010, 10:59
spamerko:lol:

:mirka:

Vragolanka
30-07-2010, 10:59
@ đn - definicije, etikete...sve su ti to iste babroge :lol:...ostaje ti crvić sumnje u istinitost - čega? Šta ti daje za pravo da pomisliš da su tvoje istine jedine istinite? - to što si ih učila u školi? :lol:...to što su ''autoriteti'' rekli da su to istine, a ti ih bez razmatranja preuzela kao takve? :lol:

Ne mora da bude potkovano naučnim dokazima... ali ne mogu da poverujem, ako se sama ne uverim... na bilo koji način. Mada mislim da i u tom slučaju autosugestija odradi veći deo posla. U astrologiju velikim delom verujem... ali potpuno ne mogu nikad, nikome, niti u nešto. Prvo sebi ne verujem... možda ovo ima neke veze. Znači, nema tu moje i tvoje istine... samo očekujem da me uveriš pa ako se desi dovoljno poklapanja, javiće se i verovanje, ali nikad do kraja... :lol:
Valjda sam malo jasnija.
Za mene ne postoji autoritet, ne priznajem tako nešto, samo na osnovu onoga što kaže... ma kako zvučnan i priznat bio od strane celog sveta. Ako JA njemu ne verujem, nema sile da me ubedi u nešto samo zato što je autoritet za ostale.
Znači, načisto me naopako tumačiš...

dr.Kadžija
30-07-2010, 11:02
:vodanausta:

:lol:


spamerko:lol:

pa nemoj tako gazdarici :lol:


Ne mora da bude potkovano naučnim dokazima... ali ne mogu da poverujem, ako se sama ne uverim... na bilo koji način. Mada mislim da i u tom slučaju autosugestija odradi veći deo posla. U astrologiju velikim delom verujem... ali potpuno ne mogu nikad, nikome, niti u nešto. Prvo sebi ne verujem... možda ovo ima neke veze. Znači, nema tu moje i tvoje istine... samo očekujem da me uveriš pa ako se desi dovoljno poklapanja, javiće se i verovanje, ali nikad do kraja... :lol:
Valjda sam malo jasnija.
Za mene ne postoji autoritet, ne priznajem tako nešto, samo na osnovu onoga što kaže... ma kako zvučnan i priznat bio od strane celog sveta. Ako JA njemu ne verujem, nema sile da me ubedi u nešto samo zato što je autoritet za ostale.
Znači, načisto me naopako tumačiš...

Možda zato što si sva naopaka :lol:...a u ovom postu si i malo kontradiktorna :lol:

Vragolanka
30-07-2010, 11:04
Možda zato što si sva naopaka :lol:...a u ovom postu si i malo kontradiktorna :lol:

I u životu sam takva... naopaka i kontradiktorna. :lol:

G
30-07-2010, 11:05
:mirka:

:cmok: :plesu: :krug:

misticlady
30-07-2010, 11:07
http://razbibriga.net/attachment.php?attachmentid=1495&d=1280475884&thumb=1

daj nam malo vise objašnjenja za ovo...nahrani nam radoznalost...zna li se čiji je stan bio u pitanju i kakve veze ima sad ova slika sa ubistvom Djikija... ajde pričaj nam dr.K.

dr.Kadžija
30-07-2010, 11:07
I u životu sam takva... naopaka i kontradiktorna. :lol:

pa to ti kažem :lol: ...ne veruješ u đavola,. a njegova si nevesta....mis'iim, šta reći? :lol:

Lilu
30-07-2010, 11:09
i sta je bilo dalje sa brojem 11? :huh:

Vragolanka
30-07-2010, 11:09
pa to ti kažem :lol: ...ne veruješ u đavola,. a njegova si nevesta....mis'iim, šta reći? :lol:

Da lepo zvuči.
I ne moraš sve bukvalno da tumačiš... svi smo mi pomalo anđeli, pomalo đavoli. Ja biram izazov. :lol:

mare
30-07-2010, 11:11
doktor komunicira samo sa nevestom, očito je neženja :pusi:

Lilu
30-07-2010, 11:11
:raz_088:

dr.Kadžija
30-07-2010, 11:20
http://razbibriga.net/attachment.php?attachmentid=1495&d=1280475884&thumb=1

daj nam malo vise objašnjenja za ovo...nahrani nam radoznalost...zna li se čiji je stan bio u pitanju i kakve veze ima sad ova slika sa ubistvom Djikij... ajde pričaj nam dr.K.

ne znam zaista kakve veze ima ta slika sa ubistvom đikija, tada je tom kačenju malo pažnje poklonjeno...svi su bili u fazonu - niko ništa ne zna o tome...tu, u toj zgradi u adm. geprata je smeštena mislim happy TV, i tad je vlasnica bila (valjda) bojana maljević i ona je rekla da je happy TV tu sliku dobila na poklon (nije rekla od koga) :lol: ...sasvim prikladan poklon za dečiju televiziju :lol: ...o tome ko je sliku okačio baš tu nije bilo jasnih reči, već je sve bilo mutno.
Što se same slike tiče, mnogi imaju asocijaciju na masonskog boga Bafometa kad ugledaju ovu sliku, ali na njoj nije bafomet, iako je poza ista. Evo slike bafometa 1500

Očigledno je prisustvo 2 heptagrama na slici iz viktorijinog spota i glava nalik jarčevoj, dok je bafometov zaštitni znak pentagram a glava baš jarčeva :lol:
Nemam pojma čiji je stan ili kuća u pitanju u viktorijinom spotu...da znam napisao bih :lol:

dr.Kadžija
30-07-2010, 11:22
doktor komunicira samo sa nevestom, očito je neženja :pusi:

pa nije to...nego je možda nevesta na tren pomislila da sam đavo :lol:

dr.Kadžija
30-07-2010, 11:26
i sta je bilo dalje sa brojem 11? :huh:

:huh: malo pre me direktor pita - šta je bilo sa prevodom ugovora :lol:
nije ništa bilo...i dalje jeste :lol:
rekao sam da ću u sledećem izlaganju nastaviti o obami i broju 11, pa će tada možda čak i neverne tome početi kroz gust povez oko svojih očiju da naziru da slučajnosti ne postoje :lol:
a ako hoćete, možemo da pričamo o broju 11 i nevezano za rituale i ritualna žrtvovanja...npr, koliko vas često na satu ugleda 11:11 :per:

kojica
30-07-2010, 11:27
i moja svekrva je rođena 11. septembra...:raz_019::raz_132:

dr.Kadžija
30-07-2010, 11:28
i moja svekrva je rođena 11. septembra...:raz_019::raz_132:

hahaha :lol:

misticlady
30-07-2010, 11:30
ne znam zaista kakve veze ima ta slika sa ubistvom đikija, tada je tom kačenju malo pažnje poklonjeno...svi su bili u fazonu - niko ništa ne zna o tome...tu, u toj zgradi u adm. geprata je smeštena mislim happy TV, i tad je vlasnica bila (valjda) bojana maljević i ona je rekla da je happy TV tu sliku dobila na poklon (nije rekla od koga) :lol: ...sasvim prikladan poklon za dečiju televiziju :lol: ...o tome ko je sliku okačio baš tu nije bilo jasnih reči, već je sve bilo mutno.
Što se same slike tiče, mnogi imaju asocijaciju na masonskog boga Bafometa kad ugledaju ovu sliku, ali na njoj nije bafomet, iako je poza ista. Evo slike bafometa 1500

Očigledno je prisustvo 2 heptagrama na slici iz viktorijinog spota i glava nalik jarčevoj, dok je bafometov zaštitni znak pentagram a glava baš jarčeva :lol:
Nemam pojma čiji je stan ili kuća u pitanju u viktorijinom spotu...da znam napisao bih :lol:

hvala...zadovoljio si.primetila sam odmah razliku izmedju Bafometa i one druge...ne vide je oni koji nisu imali prilku da vide kako izgleda slika masonskog boga...

Lilu
30-07-2010, 11:31
:huh: malo pre me direktor pita - šta je bilo sa prevodom ugovora :lol:
nije ništa bilo...i dalje jeste :lol:
rekao sam da ću u sledećem izlaganju nastaviti o obami i broju 11, pa će tada možda čak i neverne tome početi kroz gust povez oko svojih očiju da naziru da slučajnosti ne postoje :lol:
a ako hoćete, možemo da pričamo o broju 11 i nevezano za rituale i ritualna žrtvovanja...npr, koliko vas često na satu ugleda 11:11 :per:


pa ugledam nije da ne ugledam al najcesce mi se desi da ugledam 22:22 to mi je postalo opsesija.

dr.Kadžija
30-07-2010, 11:31
hvala...zadovoljio si.primetila sam odmah razliku izmedju Bafometa i one druge...ne vide je oni koji nisu imali prilku da vide kako izgleda slika masonskog boga...

blagodarim :pusi:
:lol:

mare
30-07-2010, 11:32
Šta, i 11:11h ima neke veze? Baš malopre video.

sani
30-07-2010, 11:32
pa ugledam nije da ne ugledam al najcesce mi se desi da ugledam 22:22 to mi je postalo opsesija.

:eek::eek::eek:..

ne mogu da verujem Lilu...i JA!!

misticlady
30-07-2010, 11:33
blagodarim :pusi:
:lol:

da li uvek tako kako vama odgovara izvlačite reči iz konteksta?

dr.Kadžija
30-07-2010, 11:33
pa ugledam nije da ne ugledam al najcesce mi se desi da ugledam 22:22 to mi je postalo opsesija.

To ti je isto to...samo puta dva :lol:...ali ozbiljno... sigurno je da ostavlja određeni utisak u tebi, jer si to zapazila, tj zapažaš to :)

kojica
30-07-2010, 11:34
hahaha :lol:

šta je tu smešno? :huh:

sani
30-07-2010, 11:35
To ti je isto to...samo puta dva :lol:...ali ozbiljno... sigurno je da ostavlja određeni utisak u tebi, jer si to zapazila, tj zapažaš to :)

pa daj pojasni, sta to znaci ...sto kaze Lilu i meni je opsesija to 22:22..i mojoj sestri..
11:11 ne primecujem

dr.Kadžija
30-07-2010, 11:36
da li uvek tako kako vama odgovara izvlačite reči iz konteksta?

Neeee, ne izvlačim reči iz konteksta :)...to je samo bio odgovor na tvoju konstataciju da sam zadovoljio.
Da li uvek tako tražite od sagovornika da vas zadovolji odgovorom? :lol:

misticlady
30-07-2010, 11:38
Neeee, ne izvlačim reči iz konteksta :)...to je samo bio odgovor na tvoju konstataciju da sam zadovoljio.
Da li uvek tako tražite od sagovornika da vas zadovolji odgovorom? :lol:


moraćete zaključiti sami...ipak ste izvukli rečenicu iz konteksta

dr.Kadžija
30-07-2010, 11:39
šta je tu smešno? :huh:

pa kao trip...tašta :lol:
izvinjavam se ako sam vas uvredio kojice :)

Lilu
30-07-2010, 11:39
nego... vratimo se onoj slici... ko je autor slike?? zna li se?

Lilu
30-07-2010, 11:41
pomislila sam da nije Tapi? On je i onako priveden na saslusanje podmah posle... gde je i umro od srcanog udara. Inace mason 33-eg reda (3x11).

sani
30-07-2010, 11:42
a 22:22????oce li neko objasniti..kakava je tu misterija?

Kovač
30-07-2010, 11:43
a 22:22????oce li neko objasniti..kakava je tu misterija?

Pa to je duplo 11:11

dr.Kadžija
30-07-2010, 11:43
moraćete zaključiti sami...ipak ste izvukli rečenicu iz konteksta

Ok, pobedila si, neka ti bude - izvukao sam reč iz konteksta :), ali ima tu jedna začkoljica :lol: - nisam očekivao da ja treba da zadovoljavam, a pogotovo nisam očekivao da će neko komentarisati svoju zadovoljenost mojim odgovorom :lol:...zbog toga sam naglasio početak tvog celog citiranog odgovora, a ne izvukao iz konteksta :)

sani
30-07-2010, 11:44
Pa to je duplo 11:11

e neka si mi reko :lol:
aj da se onda ne vracam..u cemu je misterija 11:11?

sani
30-07-2010, 11:46
e dobro..odo da citam temu od 1. strane! :raz_088:

misticlady
30-07-2010, 11:47
Ok, pobedila si, neka ti bude - izvukao sam reč iz konteksta :), ali ima tu jedna začkoljica :lol: - nisam očekivao da ja treba da zadovoljavam, a pogotovo nisam očekivao da će neko komentarisati svoju zadovoljenost mojim odgovorom :lol:...zbog toga sam naglasio početak tvog celog citiranog odgovora, a ne izvukao iz konteksta :)

nećemo spamovati temu...hvala vam na odgovoru

dr.Kadžija
30-07-2010, 11:48
pomislila sam da nije Tapi? On je i onako priveden na saslusanje podmah posle... gde je i umro od srcanog udara. Inace mason 33-eg reda (3x11).

vrlo moguće da je on...mada... za njega je diskutabilno da je naslikao bilo šta od onoga za šta se tvrdi da je naslikao...

dr.Kadžija
30-07-2010, 11:49
e neka si mi reko :lol:
aj da se onda ne vracam..u cemu je misterija 11:11?

pisaću o svemu, samo ne mogu odmah...ipak sam na poslu trenutno :lol:...a sad odoh u meeting room :lol:

dr.Kadžija
30-07-2010, 11:50
nećemo spamovati temu...hvala vam na odgovoru

Slažem se i blagodarim naravno :)

Kovač
30-07-2010, 11:51
pisaću o svemu, samo ne mogu odmah...ipak sam na poslu trenutno :lol:...a sad odoh u meeting room :lol:

Kakva je to meting rum.El tamo nešto meću?:)

sani
30-07-2010, 11:52
Ok shvatam sta ste hteli da kazete za misteriju broja 11..al ne shvatam znacaj pojave za koju Lilu i ja pitasmo..ZASTO STALNO NA SATU VIDIM 22:22.jEL TO NEKA DJAVOLSKA PORUKA, EL STA ..NE RAZUMEM BRE..il sam prosto gluMpava? :lol:

mare
30-07-2010, 11:53
Ja sam Mason prvog reda. :raz_012:

mare
30-07-2010, 11:54
Ok shvatam sta ste hteli da kazete za misteriju broja 11..al ne shvatam znacaj pojave za koju Lilu i ja pitasmo..ZASTO STALNO NA SATU VIDIM 22:22.jEL TO NEKA DJAVOLSKA PORUKA, EL STA ..NE RAZUMEM BRE..il sam prosto gluMpava? :lol:

Ne vidiš ti stalno 22:22, već je tvoj mozak to upamtio u prvom planu, i ti viđaš i druge brojeve ali ih ne zapažaš, vidiš samo ono što želiš, a ti želiš 22:22! ;)

dr.Kadžija
30-07-2010, 11:54
Kakva je to meting rum.El tamo nešto meću?:)

zavisi od raspoloženja nadređenih :lol:

dr.Kadžija
30-07-2010, 11:55
Ja sam Mason prvog reda. :raz_012:

Ti si znači masonska boranija :lol:

sani
30-07-2010, 11:55
Ne vidiš ti stalno 22:22, već je tvoj mozak to upamtio u prvom planu, i ti viđaš i druge brojeve ali ih ne zapažaš, vidiš samo ono što želiš, a ti želiš 22:22! ;)

a sto zelim? El to chuchi u meni neko zlo daleko bilo ..pa zato?

sani
30-07-2010, 11:56
Dr. Kadzija me ignorishe

dr.Kadžija
30-07-2010, 11:56
Ne vidiš ti stalno 22:22, već je tvoj mozak to upamtio u prvom planu, i ti viđaš i druge brojeve ali ih ne zapažaš, vidiš samo ono što želiš, a ti želiš 22:22! ;)

Uh bre, al si vulgaran... odmah da si se izvinio sani :lol:
Ima istine u tome što kažeš, ali nije to u pitanju :)

dr.Kadžija
30-07-2010, 11:57
Dr. Kadzija me ignorishe

aman, ne ignorišem te...treba da idem sada, već sam rekao :)...sad zaista idem :)

mare
30-07-2010, 11:59
Ti si znači masonska boranija :lol:

Sad ću da ti isključim čip. :raz_078:

mare
30-07-2010, 12:02
a sto zelim? El to chuchi u meni neko zlo daleko bilo ..pa zato?

Dobro, ne želiš bukvalno, već, tvoj mozak svakodnevno prima razne informacije, i sad, više puta si videla to vreme na satu, i zapamtila si, i sada kada vidiš jednom slučajno to vreme, ti se prisetiš prošlih par puta koji su se možda desili unazad pola godine, i tebi se stvori slika da viđaš sat u to vreme svaki dan.
Otprilike tako, to je nešto slično Deja Vu.

kojica
30-07-2010, 12:02
pa kao trip...tašta :lol:
izvinjavam se ako sam vas uvredio kojice :)

neje tašta nego svekrva...:mirka:

a mm je rođen 1.11.. :huh:

sani
30-07-2010, 12:05
Dobro, ne želiš bukvalno, već, tvoj mozak svakodnevno prima razne informacije, i sad, više puta si videla to vreme na satu, i zapamtila si, i sada kada vidiš jednom slučajno to vreme, ti se prisetiš prošlih par puta koji su se možda desili unazad pola godine, i tebi se stvori slika da viđaš sat u to vreme svaki dan.
Otprilike tako, to je nešto slično Deja Vu.

ne mislim da je tako..to se ne desava samo meni..masa ljudi iskljucivo taj broj vidi, zasto bas TAJ???..sto nije 23:23?npr
a mozda i jeste tako..nemam pojma :lol:

mare
30-07-2010, 12:09
Na svetu ima skoro 7 milijardi ljudi, pomisli da oni možda vide 20.20, 13.13 i ostalo.
Ne uzbuđuj se.

sani
30-07-2010, 12:10
pa jbg,,kad me ubacise u trip sa ovim 11 :raz_114:

kojica
30-07-2010, 12:39
E dobro.. šalu na stranu...:lol:

Misterija brojeva je jedna od najvećih gluposti koju je dokoni um mogao da smisli.
To što smo izmislili brojeve da bi nam pomogli da se snađemo u životu i ponešto
sračunamo, jeste korisno.
Ali praviti misteriju oko nečega što smo sami izmislili zaista je van pameti.
Dovoljno je što od nepoznatog pravimo misterije, zašto to radimo i sa poznatim? :huh:

Neki pijani Rista je mogao 11. septembra 1941. godine da izjavi u kafani ''Srbija do Tokija''
(I po svim zakonima verovatnoće to se sigurno nekog 11. septembra i desilo, ali to niko nije zapisao, a kamo li objavio jer je to totalno nebitan događaj)
I to ništa ne bi promenilo, sve i da je kafana svečano počela sa radom na 11. septembar koji je datum rođenja gazde na kafanu..
i da je Rista rođen u 11 sati i da ima 11 braće i sestara...
i da je kafana pod brojem jedanaest u ulici..
i da je u tom trenutku bilo 11 gostiju u kafani..
ništa..
ali da je američki predsednik to izjavio 11. septembra 1941. godine, taj bi se grad sada
zvao ''esmo li vam rekli'' i to na ćirilici...

Ne zbog datuma i brojeva već zbog toga što je to predsednik jedne veoma moćne države, a ne pijani Rista.

Kovač
30-07-2010, 12:44
Na svetu ima skoro 7 milijardi ljudi, pomisli da oni možda vide 20.20, 13.13 i ostalo.
Ne uzbuđuj se.

A šta fali da se uzbudjuje?Meni ne smeta.:)

mare
30-07-2010, 13:08
Pih bre Kovač što si nekulturan :ljutko:

zLozi
30-07-2010, 13:24
To nije nepravilnost. Kada se izvode rituali žrtvovanja (a oni su neraskidivo povezani sa brojevima, kao i sve u prirodi uostalom), uspešnost rituala zavisi od učestalosti ponavljanja broja pod kojim se dati ritual izvodi. Broj 77 se ne svodi dalje na 14 pa na 5, jer broj 77 pripada grupi moćnih brojeva. On predstavlja 7 x 11. 7 i 11 su inače jedina dva broja od 1-12 sa kojima 360 (pun krug, tj godina) nije deljiv, i to je jedan od razloga što su ova dva broja od izuzetnog okultnog značaja.

Što se tiče minijature koju je postavila sibi, ona nije tačna, to je bio još jedan pokušaj da se za sve okrive jevreji, jer oznake Q33NY nigde nema u zvaničnim protokolima letova tog dana. Naravno ovo ne znači da jevreji nisu imali nikakvu ulogu u celoj ovoj priči :lol:

Ono što je još interesantno a vezano za 11. septrembar jeste sledeće :
11.9.1941 ceremonija povodom postavljanja temelja pentagona (šta se dešava 60 godina kasnije)
11.9.1991 buš stariji u svom govoru najavljuje novu frazu - it's a new idea, it's a big idea ...it's the new world order (šta se dešava 10 godina kasnije)
11.9.1994 bespilotni avion cesna je udario u belu kuću (šta se dešava 7 godina kasnije?)

Kada se saberu godine u zagradama - 60+10+7 = 77 :per:

Dalje što se tiče ovog datuma i broja 11...obe zgrade WTC predstavljaju broj 11, izgradnja obe zgrade je trajala 11 godina, obe su imale po 110 spratova i obe su srušene do visine od 11 spratova, broj prozora na zgradi je 21 800 (2+1+8), prva vatrogasna jedinica koja je stigla na lice mesta je izgubila 11 vatrogasaca (Buš se par dana kasnije na zgarištu slikao sa jednim vatrogascem koji je nosio šlem sa brojem 164 (1+6+4)), drugi toranj je srušen u 10:28 (1+2+8), zvanični broj žrtava, objavljen godinu dana posle 11. sept jeste 2801 (2+8+1), treća srušena zgrada je imala 47 spratova (4+7). Takođe, 11. septembar je bio i zvaničan početak trećeg svetskog rata, tj WWIII (iako on neformalno traje od kraja 80tih)...prebrojte broj linija u WWIII :lol:
Sledeći put ćemo se pozabaviti Obamom, 44. predsednikom SAD i brojem 11 :lol:

Za kraj ovog dela izlaganja još da napomenem dva (kako kome) interesantna detalja - prema nekim istraživačima i autorima (krajem 70tih/početkom 80tih) došlo se do podatka da je Isus rođen 11. septembra treće godine pre nove ere :lol:...

12.3.2003 datum kada je ubijen Đinđić, takođe u zbiru daje broj 11...nisam se bavio ostalim jedanaesticama oko Đinđića, ali jedan ritualni detalj mi nekako baš bode oči...nekoliko dana po njegovom ubistvu na vrata sobe iz koje je pucano na njega je okačena ova slika

14951496
...
a do delimičnog odgovora na pitanje - odakle ova slika tu? - može se doći postavljanjem pitanja - u kojoj (ili u čijoj) kući je viktorija snimala spot za pesmu 'samo teraj ti po svome' :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=bmK3DTO02aY


Za sve ostalo brojevi su sabirani ili se broj 11 nekako sam namestio, samo za slucaj 77 potrebno je deljenje da bi se doslo dobroja 11. Ja i dalje nista ne verujem.:raz_096:
I cija je to kuca tj. koja je? Ne prepoznajem. Ono jeste djavo na pocetku spota, ali me to ne tangira previse ili je neko doradio spot ili su sami ubacili djavola ili sta vec. Taj djavo je covekova kreacija, kao i svaki djavo.

Vragolanka
30-07-2010, 13:59
Ok shvatam sta ste hteli da kazete za misteriju broja 11..al ne shvatam znacaj pojave za koju Lilu i ja pitasmo..ZASTO STALNO NA SATU VIDIM 22:22.jEL TO NEKA DJAVOLSKA PORUKA, EL STA ..NE RAZUMEM BRE..il sam prosto gluMpava? :lol:

Nije, zna on da bi ga kastrirala ako krene da šalje drugima male signale.

Vragolanka
30-07-2010, 14:07
pa nije to...nego je možda nevesta na tren pomislila da sam đavo :lol:

A šta smo mi ono pričali na temu; ja mislim? :lol:

dr.Kadžija
30-07-2010, 16:35
E dobro.. šalu na stranu...:lol:

Misterija brojeva je jedna od najvećih gluposti koju je dokoni um mogao da smisli.
To što smo izmislili brojeve da bi nam pomogli da se snađemo u životu i ponešto
sračunamo, jeste korisno.
Ali praviti misteriju oko nečega što smo sami izmislili zaista je van pameti.
Dovoljno je što od nepoznatog pravimo misterije, zašto to radimo i sa poznatim? :huh:

Neki pijani Rista je mogao 11. septembra 1941. godine da izjavi u kafani ''Srbija do Tokija''
(I po svim zakonima verovatnoće to se sigurno nekog 11. septembra i desilo, ali to niko nije zapisao, a kamo li objavio jer je to totalno nebitan događaj)
I to ništa ne bi promenilo, sve i da je kafana svečano počela sa radom na 11. septembar koji je datum rođenja gazde na kafanu..
i da je Rista rođen u 11 sati i da ima 11 braće i sestara...
i da je kafana pod brojem jedanaest u ulici..
i da je u tom trenutku bilo 11 gostiju u kafani..
ništa..
ali da je američki predsednik to izjavio 11. septembra 1941. godine, taj bi se grad sada
zvao ''esmo li vam rekli'' i to na ćirilici...

Ne zbog datuma i brojeva već zbog toga što je to predsednik jedne veoma moćne države, a ne pijani Rista.

Kao prvo, nikakva misterija brojeva ne postoji, to te vuče naziv teme :). Brojevi su tu od početka (kad god da je bio i kakav god da je bio), i čovek ih nije izmislio ni smislio, već ih je otkrio, tj dao im ime.
Drugo, očigledno je da nisi upoznata sa postojanjem rituala (svakakvih), i u sadašnjosti i kroz istoriju čovečanstva, samim tim nisi upoznata ni sa važnošću i neophodnosti brojeva prilikom izvođenja rituala.
Treće, ne valja kada koristiš racionalizacije, pogotovo ovako infantilne kao što je ova sa kafanom, jer tako pokazuješ zavidan nivo nepoznavanja materije o kojoj se priča.

Jedan lik, mnogo mudriji od mene :lol:, je još daaaaavno rekao - svetom ne upravljaju reč i zakon, već brojevi i simboli. Ali naravno, ''civilizacija'' ne dozvoljava korišćenje i primenu istorijskih mudrih reči u shvatanju svakodnevnog života i sveta oko nas, već su mudre reči rezervisane za citiranja poznatih likova kroz istoriju sa ciljem prikazivanja nekog opšteg ''znanja''.
Sve što postoji može da se izrazi i predstavi brojem :)

Kovač
30-07-2010, 16:38
[QUOTE=dr.Kadžija;53935
Jedan lik, mnogo mudriji od mene :lol:, je još daaaaavno rekao - svetom ne upravljaju reč i zakon, već brojevi i simboli. [/QUOTE]

Da nije K.G.Jung?:)

dr.Kadžija
30-07-2010, 16:41
Za sve ostalo brojevi su sabirani ili se broj 11 nekako sam namestio, samo za slucaj 77 potrebno je deljenje da bi se doslo dobroja 11. Ja i dalje nista ne verujem.:raz_096:
I cija je to kuca tj. koja je? Ne prepoznajem. Ono jeste djavo na pocetku spota, ali me to ne tangira previse ili je neko doradio spot ili su sami ubacili djavola ili sta vec. Taj djavo je covekova kreacija, kao i svaki djavo.

to je tačno što kažeš, ali samo ako posmatraš u tako uzanim okvirima, a već sam rekao, ali možda ne dovoljno jasno, da je za izvođenje rituala neophodna što veća učestalost i prisustvo određenog broja, da bi se ritul što uspešnije i efikasnije izveo. 77 = 7 x 11...znači na postojeći broj jedanaestica, tu je dodato još 7 :). Znači da bi se ritual žrtvovanja 11. septembra što bolje odigrao bila je potrebna što veća zastupljenost broja 11.
već sam rekao da ne znam čija je kuća, a za spot se vidi da nije dorađivan, već je snimljen sa par kamera u kući u kojoj na jednom zidu visi okačena pomenuta slika.
Đavo...on postoji...:lol: ...to je ovaj Bog u kojeg masa veruje, a pošto se dobro zna da je đavo otac svih laži, iz toga sledi da je đavo slagao i predstavio se narodu kao bog :lol:

dr.Kadžija
30-07-2010, 16:44
Da nije K.G.Jung?:)

:lol:...pa gde tog prevaranta nađe :lol:
probaj jedno 2 500 godina pre toga :lol:...pa pravac istok :)

Kovač
30-07-2010, 16:48
:lol:...pa gde tog prevaranta nađe :lol:
probaj jedno 2 500 godina pre toga :lol:...pa pravac istok :)

Prevarant?:(
Srušio si mi snove.Upravo po deseti put čitam njegove teorije o sihronicitetu,pa pod njegovim uticajem verovatno napisano"Celestinsko proročanstvo".
Mislio sam da i ove teorije o brojevima mogu da se ubace u teorije sihroniciteta.:lol:

mare
30-07-2010, 17:06
:raz_012:

sani
30-07-2010, 18:06
Nije, zna on da bi ga kastrirala ako krene da šalje drugima male signale.

:raz_114::raz_114::raz_114:

kojica
30-07-2010, 18:29
Kao prvo, nikakva misterija brojeva ne postoji, to te vuče naziv teme :). Brojevi su tu od početka (kad god da je bio i kakav god da je bio), i čovek ih nije izmislio ni smislio, već ih je otkrio, tj dao im ime.
Drugo, očigledno je da nisi upoznata sa postojanjem rituala (svakakvih), i u sadašnjosti i kroz istoriju čovečanstva, samim tim nisi upoznata ni sa važnošću i neophodnosti brojeva prilikom izvođenja rituala.
Treće, ne valja kada koristiš racionalizacije, pogotovo ovako infantilne kao što je ova sa kafanom, jer tako pokazuješ zavidan nivo nepoznavanja materije o kojoj se priča.

Jedan lik, mnogo mudriji od mene :lol:, je još daaaaavno rekao - svetom ne upravljaju reč i zakon, već brojevi i simboli. Ali naravno, ''civilizacija'' ne dozvoljava korišćenje i primenu istorijskih mudrih reči u shvatanju svakodnevnog života i sveta oko nas, već su mudre reči rezervisane za citiranja poznatih likova kroz istoriju sa ciljem prikazivanja nekog opšteg ''znanja''.
Sve što postoji može da se izrazi i predstavi brojem :)

ooo.. pa dobrodošao na razbibrigu...:) ja najvolem sa takvima da pričam..

Aj sad ti meni neukoj, pokušaj što jednostavnije da objasniš,
de su se to brojevi krili pre nego što ih je čovek otkrio?

Nemoj da te obeshrabri to što ne poznajem materiju, brzo učim.

I rituali su se krili negde ili je njih čovek izmislio?

Lilu
30-07-2010, 18:39
:lol:...pa gde tog prevaranta nađe :lol:
probaj jedno 2 500 godina pre toga :lol:...pa pravac istok :)

Konfucije?

Vragolanka
30-07-2010, 20:51
Kao prvo, nikakva misterija brojeva ne postoji, to te vuče naziv teme :). Brojevi su tu od početka (kad god da je bio i kakav god da je bio), i čovek ih nije izmislio ni smislio, već ih je otkrio, tj dao im ime.
Drugo, očigledno je da nisi upoznata sa postojanjem rituala (svakakvih), i u sadašnjosti i kroz istoriju čovečanstva, samim tim nisi upoznata ni sa važnošću i neophodnosti brojeva prilikom izvođenja rituala.
Treće, ne valja kada koristiš racionalizacije, pogotovo ovako infantilne kao što je ova sa kafanom, jer tako pokazuješ zavidan nivo nepoznavanja materije o kojoj se priča.

Jedan lik, mnogo mudriji od mene :lol:, je još daaaaavno rekao - svetom ne upravljaju reč i zakon, već brojevi i simboli. Ali naravno, ''civilizacija'' ne dozvoljava korišćenje i primenu istorijskih mudrih reči u shvatanju svakodnevnog života i sveta oko nas, već su mudre reči rezervisane za citiranja poznatih likova kroz istoriju sa ciljem prikazivanja nekog opšteg ''znanja''.
Sve što postoji može da se izrazi i predstavi brojem :)

Uspori malo... prvo moraš da definišeš "upotrebu" brojeva, kad su rituali u pitanju. Kakvi rituali?
Korišćenje brojeva u cilju izračunavanja određenih vrednosti je razumljivo, dok je sa druge strane potpuno nelogično praktikovati upotrebu brojeva, pri nekim dešavanjima, katastrofama, nesrećama... i tražiti pri tome šta? Broj koji je nesreću prouzrokovao? :huh:

Taj mudri lik, čime je zaslužio da bezuslobno veruješ u njegove reči?
Nije problem u civilizovanosti... pre bih rekla da ima ljudi kojim je neprihvatlji ovakav način razmišljanja usled određene moždane ne/aktivnost... slično je sa vernicima i ateistima... tačnije, dokazano je da su im se moždane strukture razlikuju. I to nije stvar izbora, već stanja svesti.

Da, sve što postoji može da se predstavi brojem, ako ništa drugo, bar da se približimo materiji kroz dimenzije... :lol:

Deluješ jako samouvereno, lepo bi bilo da nam kažeš zašto bi racionalizacija, koja bi bila u skladu sa upotrebom brojeva u naučne svrhe, i logiku bila nepoželjna? Dok sa druge strane pominješ rituala, navodeći na verovanje u neke druge dimenzije... kao što se ezoterija primenjuje kroz neki vid znanja i učenja... ali se ipak odnosi i na vidljivo i na nevidljivo.
Možda mašim poentu, ali si otišao u širinu, malo konkretizovanja ne bilo naodmet, primera, ili nešto slično.

dr.Kadžija
30-07-2010, 22:09
:igrac:
Konfucije?
:lol:

dr.Kadžija
30-07-2010, 23:10
Uspori malo... prvo moraš da definišeš "upotrebu" brojeva, kad su rituali u pitanju. Kakvi rituali?
Korišćenje brojeva u cilju izračunavanja određenih vrednosti je razumljivo, dok je sa druge strane potpuno nelogično praktikovati upotrebu brojeva, pri nekim dešavanjima, katastrofama, nesrećama... i tražiti pri tome šta? Broj koji je nesreću prouzrokovao?


Kakvi rituali? Svakakvi :lol:…napravi listu svih rituala za koje si do sada u životu čula, na to dodaj izvestan broj onih za koje nisi čula i to je odgovor na tvoje pitanje - svi rituali, u svakom ritualu koji je izvođen kroz istoriju, bez obzira da li je ritual pozitivnog ili negativnog predznaka i bez obzira na narode i geografske odrednice (i bez obzira na bilo čije lično mišljenje i stav o bilo kakvim ritualima i njihovom izvođenju :lol: ) , brojevi su neizostavni, tj sastavni su i neraskidivi deo svakog rituala. Prisutnost stvari i predmeta u (za ritual) precizno određenom broju, pokreti i potezi koji moraju biti urađeni u određenom broju, pozicioniranje ljudi tokom ritual u trouglove, kvadrate, pentagrame, heksagrame…
Što je više manifestacija određenog broja uključeno u sam tok rituala, to povećava energiju koja se tokom rituala generiše i koristi, pa će samim tim i efekti rituala biti delotvorniji po onoga ko ritual izvodi.




Taj mudri lik, čime je zaslužio da bezuslobno veruješ u njegove reči?


…Konfučije, i ne verujem bezuslovno, tj verujem, ali samo u jednom slučaju – u sebe :lol:




Nije problem u civilizovanosti... pre bih rekla da ima ljudi kojim je neprihvatlji ovakav način razmišljanja usled određene moždane ne/aktivnost... slično je sa vernicima i ateistima... tačnije, dokazano je da su im se moždane strukture razlikuju. I to nije stvar izbora, već stanja svesti.

Da, sve što postoji može da se predstavi brojem, ako ništa drugo, bar da se približimo materiji kroz dimenzije...

Deluješ jako samouvereno, lepo bi bilo da nam kažeš zašto bi racionalizacija, koja bi bila u skladu sa upotrebom brojeva u naučne svrhe, i logiku bila nepoželjna? Dok sa druge strane pominješ rituala, navodeći na verovanje u neke druge dimenzije... kao što se ezoterija primenjuje kroz neki vid znanja i učenja... ali se ipak odnosi i na vidljivo i na nevidljivo.


Leba ti, šta ti ovo ''navodeći na verovanje u neke druge dimenzije'' znači?…kakvo verovanje? : lol:
Zbog toga što se svaka pojava, i vidljiva i nevidljiva, ponaša po zakonu broja 3, tj definisana je trojstvom (ne svetim :lol:, trip svetog trojstva je uzet da bi se vernicima prenelo znanje o tom istom zakonu) ili preciznije, svaka pojava proističe iz zajedničke manifestacije tri sile – aktivne, pasivne i neutralne, ili +, - i :neutral: :lol:, zato se i ezoterija primenjuje trojako - kroz učenje, znanje i praksu. Znači uvek ttri....a jes vala, i to što kažeš…. otišao sam u širinu…al zbog pomenutog zakona, ja kad idem u širinu, istovremeno idem i u dužinu i dubinu :lol:
Racionalizacija nije nepoželjna apsolutno(isto kao što nije apsolutno poželjna), ali predstavlja prepreku u saznavanju i spoznaji...pogotovo kada racionalizaciju koristiš kao odbranu od informacija drugačije vrste.



Možda mašim poentu, ali si otišao u širinu, malo konkretizovanja ne bilo naodmet, primera, ili nešto slično.

Još primera...pa ajd... (ništa posebno, opet samo gomila slučajnosti :lol: )…
Samo da napomenem, velika većina rituala je direktno ili indirektno povezana sa Suncem. Kult (posrednog i neposrednog) obožavanja Sunca postoji od kad je sveta (i svih vrsta religija), i održao se kroz istoriju sve do danas u različitim oblicima i varijantama...
(uvodni kadar)Jedan veliki događaj, da ne kažem praznik, na Zemlji je bilo pomračenje Sunca 99te godine...11.8.1999(= 11) u 11h i 11 min. Započelo je u halifaksu u usa (u 5:33=11 po njihovom vremenu) a završilo u Engleskoj u pomenutih 11h i 11 min...(kadar odlazi u crno, novi kadar... 344(=11) dana pre pomračenja...:lol: ) 2.9.1998(=11) desila se avionska nesreća na svis erovom letu, poleteo je sa JFK aerodroma put ženeve, ali avion je pao, upravo u halifaksu (gde je totalno pomračenje započelo) ...ono što je jako interesantno da se redovna putanja leta tog aviona skoro pa 100% poklapa sa putanjom koju je Sunce imalo tokom totalnog pomračenja...i naravno, tu je neizbežna jedanaestica.... na svis erovom letu avion model MD-11, let br. 111, u avionu ukupno putnika 229(=13 : lol: ), od toga, 137(=11) amerikanci i 92(=11) neamerikanci. Još jedna od i ne baš tako interesantnih stvari veaznih za ovaj ritual (uz sve kontroverze oko zvanične verzije) je ta što nijedno telo od preminulih nije bilo celo...

...e i baš je bzvz što ne daje više od 10 smajlija...da je makar 11 :lol:....više vremena sam potrošio na brisanje smajlija nego na kucanje...

Vragolanka
30-07-2010, 23:13
Meni mozak usporava sa radom posle 12... sutra ću da proučim ovu elaboraciju... :lol:

dr.Kadžija
30-07-2010, 23:20
ooo.. pa dobrodošao na razbibrigu...:) ja najvolem sa takvima da pričam..

Aj sad ti meni neukoj, pokušaj što jednostavnije da objasniš,
de su se to brojevi krili pre nego što ih je čovek otkrio?

Nemoj da te obeshrabri to što ne poznajem materiju, brzo učim.

I rituali su se krili negde ili je njih čovek izmislio?

Brojevi se kriju svuda, gde god se okreneš, sve što postoji, postoji u određenom broju, a pošto kažeš da brzo učiš, ne bi trebalo da imaš problema oko shvatanja te činjenice :lol:
Čovek je izmislio mnogo stvari, a još više je otkrio.... rituali nisu izmišljeni, oni su otkriveni :)
ova igra rečima ne prolazi kod mene :lol:...ako koristiš 'krili' onda pitanje treba da se završava sa 'pronašao' ;)

dr.Kadžija
30-07-2010, 23:21
Meni mozak usporava sa radom posle 12... sutra ću da proučim ovu elaboraciju... :lol:

...opušteno :lol:

dr.Kadžija
30-07-2010, 23:29
Prevarant?:(
Srušio si mi snove.Upravo po deseti put čitam njegove teorije o sihronicitetu,pa pod njegovim uticajem verovatno napisano"Celestinsko proročanstvo".
Mislio sam da i ove teorije o brojevima mogu da se ubace u teorije sihroniciteta.:lol:

Pa dobro, nemoj biti tužan...sada vidim i priznajem, nisam se pravilno izrazio...nesvesni prevarant je trebalo da stoji :lol:...nije njegova krivica što su određene strukture odlučile da preko njega i frojda, kao autoriteta, čovečanstvu predstave sve što se tiče onog ''nevidljivog'' u čoveku, tj njegove psihe i svega vezanog za nju :)

kojica
30-07-2010, 23:42
Brojevi se kriju svuda, gde god se okreneš, sve što postoji, postoji u određenom broju, a pošto kažeš da brzo učiš, ne bi trebalo da imaš problema oko shvatanja te činjenice :lol:
Čovek je izmislio mnogo stvari, a još više je otkrio.... rituali nisu izmišljeni, oni su otkriveni :)
ova igra rečima ne prolazi kod mene :lol:...ako koristiš 'krili' onda pitanje treba da se završava sa 'pronašao' ;)
teško da ću ja nešto od tebe naučiti...

To da li je nešto bilo pokriveno ili sakriveno pre nego što ga je čovek otkrio,
je neka sasvim druga tema, sa koje bi skrenuo na treću u slučaju da se ne snađeš.

Dakle...
Slažem se da sve što postoji, postoji u nekom broju, ali to ne dokazuje da su brojevi postojali pre nego što ih je čovek izmislio.
Čovek je izmislio brojeve da bi mogao da prebroji sve to što postoji. Brojevi pre toga nisu postojali.

dr.Kadžija
31-07-2010, 00:21
teško da ću ja nešto od tebe naučiti...

To da li je nešto bilo pokriveno ili sakriveno pre nego što ga je čovek otkrio,
je neka sasvim druga tema, sa koje bi skrenuo na treću u slučaju da se ne snađeš.

Dakle...
Slažem se da sve što postoji, postoji u nekom broju, ali to ne dokazuje da su brojevi postojali pre nego što ih je čovek izmislio.
Čovek je izmislio brojeve da bi mogao da prebroji sve to što postoji. Brojevi pre toga nisu postojali.

hahaha :lol: pa daaaa... zaboravio sam ...ranije ništa nije postojalo i sve je nastalo ni iz čega...:raz_095:
ok :), nemam nameru da te ubeđujem u bilo šta, sama prema svom poimanju i shvatanju određuješ skučenost svog pogleda na svet, niko te ne prisiljava ni na šta :)
ne skačem sa teme na temu, već samo ukazujem na neispravnu postavku tvog pitanja, koje si ti btw uvela u priču ;)

kojica
31-07-2010, 00:25
hahaha :lol: pa daaaa... zaboravio sam ...ranije ništa nije postojalo i sve je nastalo ni iz čega...:raz_095:
ok :), nemam nameru da te ubeđujem u bilo šta, sama prema svom poimanju i shvatanju određuješ skučenost svog pogleda na svet, niko te ne prisiljava ni na šta :)
ne skačem sa teme na temu, već samo ukazujem na neispravnu postavku tvog pitanja, koje si ti btw uvela u priču ;)

Pre čoveka ništa nije postojalo? :misticlady:

:huh:

naš šta.. ne mogu ni jedan post da nađem u kome sagovornika, ako se ne slaže
sa tvojim stavovima, nisi uvredio...

Ok.. ima nas skučenih, inferiornih i svakakvih.. mož biti da si ti jedan svestran
i jako pametan čovek...
ali ti bratac sa argumentima slabo stojiš i to je očigledno...:)

dr.Kadžija
31-07-2010, 00:44
:lol: vidi....malo je nekulturno izvrtati sagovornikov kontekst, a potom suditi po tome - konkretno što se tiče tog ''uvredio'' - nikoga ja ne vređam, već iznosim svoje mišljenje o tuđem mišljenju ili stavu - znači ja samo mogu da ''vređam'' nečije mišljenje ili stav, a ako se taj neko identifikovao sa svojim mišljenjem ili stavom, to je već njegov problem :)

nisam rekao da pre čoveka nije ništa postojalo...ti ili namerno ne želiš da shvatiš pravilno šta pričam, ili jednostavno nisi u mogućnosti da shvatiš...(ne, ovo nije vređanje, samo postavljam kao mogućnost)
A da bih ti pojasnio gde nastaje kurcšlus kod tebe - brojevi postoje oduvek, čovek nije izmislio brojeve, čovek je osmislio (ili ajde...izmislio) simbole/znakove koji predstavljaju brojeve. Nadam se da možeš da razlučiš ta dva pojma (ne, ovo takođe nije vređanje)
Ovo što se argumenata tiče...kakve ti argumente želiš? jel umeš to da formulišeš?...da li ti uopšte možeš da formulišeš šta tačno želiš? - da li putem argumenata želiš da naučiš i saznaš o svetu i životu nešto novo ili samo želiš da sediš i sudiš o tuđim argumentima braneći tvoje ''istinite istine''? :)

kojica
31-07-2010, 00:52
brojevi su simboli

grupa ljudi se može predstaviti brojem/simbolom, ali grupa ljudi nije grupa brojeva
Da nema onoga ko ima potrebu da nešto predstavi simbolom ili grupom simbola,
simboli ne bi postojali.

Pretpostavke zadrži za sebe. Sa mnom možeš tako da razgovaraš,
zato što me takav stav zabavlja, ali će ti komentari biti ispravljani
budeš li se i ostalim sagovornicima tako obraćao.

dr.Kadžija
31-07-2010, 01:16
kada argumentuješ svoju tvrdnju da su brojevi simboli, tek tada možeš da nastaviš da gradiš priču na osnovu te jednakosti

...ili argumentovano opovrgni sledeću tvrdnju - 1 je simbol koji označava da je nešto prisutno u broju/količini od jedan (ali ne da opovrgneš tvrdnjim- brojevi su simboli)
ispravljaj šta želiš i kako želiš, niko te u tome ne može sprečiti :)

kojica
31-07-2010, 05:55
Ove tamne mrlje na svetloj podlozi u koje sada gledaš, ostale bi samo tamne mrlje da
ti nije poznat pojam dogovorenih simbola koji nam omogućavaju jedan vid komunikacije.
3, 2, 1, klik! ima klik? Nema klik?
Tako nešto nemam potrebe da ti dokazujem. Pronađi neku literaturu, prelistaj i javi mi
da/li grešim i gde grešim.

1 Jeste apstraktni dogovoreni simbol koji označava da je nešto prisutno u broju/količini od jedan,
ali to ne dokazuje da broj kao pojam postoji izvan analitičkog uma, koji je sposoban da
iz celine izdvaja pojedinačno i da pojedinačno spaja u opšte.

Što nas vraća na infatilnu priču o pijanom Risti i moju tvrdnju da sticaj okolnosti
kao što je prisustvo broja/brojeva jedanaest u nekom događaju sasvim nebitan.
Bitno i presudno je prisustvo novca/moći/vlasti.


http://www.youtube.com/watch?v=0BWq61ikU1o

marlon
31-07-2010, 06:40
mnogo bi se dalo pisati o numerologiji posebno o broju 11 ali jednu stvar sam shvatio posle tone knjiga iscitanog o tome... covek veruje u ono u sta zeli da veruje.... covek izucava do cizeliranja neke stvari i spaja nespojivo ako samo jedna stavka od 100 potvrdjuje neku njegovu "teoriju". verovanje u nesto ne mora nikad da znaci da je to apsolutna istina. to sam skontao razmisljajuci posle ekovog klatna i spajajuci tu metafiziku sa onom srpskom u izreci...moz da bidne al' ne mora da znaci...

zLozi
31-07-2010, 22:53
to je tačno što kažeš, ali samo ako posmatraš u tako uzanim okvirima, a već sam rekao, ali možda ne dovoljno jasno, da je za izvođenje rituala neophodna što veća učestalost i prisustvo određenog broja, da bi se ritul što uspešnije i efikasnije izveo. 77 = 7 x 11...znači na postojeći broj jedanaestica, tu je dodato još 7 :). Znači da bi se ritual žrtvovanja 11. septembra što bolje odigrao bila je potrebna što veća zastupljenost broja 11.
već sam rekao da ne znam čija je kuća, a za spot se vidi da nije dorađivan, već je snimljen sa par kamera u kući u kojoj na jednom zidu visi okačena pomenuta slika.
Đavo...on postoji...:lol: ...to je ovaj Bog u kojeg masa veruje, a pošto se dobro zna da je đavo otac svih laži, iz toga sledi da je đavo slagao i predstavio se narodu kao bog :lol:

Sve je to lepo, ali prvi let je bio let 11, njemu nije trebala velika ucestalost broja 11. :lol: Vidis u cemu je caka, onaj ko zeli da veruje - verovace, onaj ko nece, nema predispoziciju da veruje, nista ga ne moze ubediti i uvek ce naci iglu u plastu sena. :lol:

Ako je djavo bog u koga vecina veruje, gde je pravi bog? Inace, ne verujem u postojanje boga i djavola. Ako zanemarim da ne verujem u magiju brojeva, zanima me sta je sa brojevima 3 i 10? Kakvu energiju ili sta vec oni nose?

dr.Kadžija
01-08-2010, 00:44
...:raz_095: no comment... nastavljam dalje :lol:...(a to doživite i shvatite kako vam volja :))


Vidis u cemu je caka, onaj ko zeli da veruje - verovace...upravo je tako kao što kažeš - i ti veruješ da magija brojeva ne postoji ili ne funkcioniše :)

Sad sam i dalje na frekvenciji 11 :lol: ...3 i 10 će doći kasnije...

Svaki broj, kao i sve što postoji, ima tri aspekta - pozitivni, negativni i neutralni. Na ta tri načina brojevi deluju na osobu. Doduše, to trojako delovanje se ispoljava u našim životima, a objektivno gledano, sami po sebi brojevi nisu ni dobri ni loši. Tokom naših života (hteli mi to ili ne), u različitim situacijama se manifestuju različiti aspekti našeg broja oblikujući tako tok našeg daljeg života. Sve je (p)određeno brojevima. Naravno, ovo ne znači da je ponašanje i karakter neke osobe doslovce i u svakom trenutku određen i uređen preko osobina broja pod kojim je rođen. Postojanje volje i pravljenje svesnih izbora u većoj ili manjoj meri utiču na ispoljavanje našeg broja tokom života.
Pored 9 'arhetipskih' brojeva, još tri broja se ubrajaju među osnovne, to su 11, 22 i 33. Ta tri broja nazivaju moćni brojevi, harizmatični brojevi, na engleskom je termin master number. Oni sadrže daleko veći potencijal od svih ostalih brojeva (izuzimajući br.9). Broj 11 predstavlja viziju, broj 22 kombinuje viziju i akciju a broj 33 dovodi do uspešnog ostvarenja (npr.kenedijevo ubistvo). Na taj način ova tri broja formiraju trougao. Neki sistemi ubrajaju i 44,55,66,77,88 i 99 u moćne brojeve.
Broj 11 je izuzetzno moćan broj, moćniji od svih ostalih koji nastaju množenjem sa osnovnim brojevima. Opšti magijski broj. Sastoji od dve iste cifre, i to je slučaj kod svih takvih brojeva - vibraciona frekvenca osnovnog broja se duplira, pa se samim tim i moć broja duplira, u ovom slučaju je to broj 1 koji predstavlja novi početak, uniju, prvobitni uzrok, sve u jednom... Pored toga, broj 11 u sebi sadrži vibraciju ravnoteže, predstavlja jednakost između muškog i ženskog principa, a prastari su verovali da u sebi istovremeno sadrži i Sunčevu i Mesečevu energiju. Osobe kojima broj 11 figurira u životu su takođe osetljive na sve vibracione frekvence koje proističu iz broja 2 (dualnost, ravnoteža, smirenost, osećaj za pravdu, taktičnost...) Broj 11 je prost broj. Ne može biti podeljen ni jednim brojem osim jedinicom i samim sobom. Kada god da su nastajali Prostor i Vreme, istovremeno su nastajali brojevi... u tim trenucima http://razbibriga.net/imported/2009/11/lol-1.gif je, prilikom uspostavljanja novog tipa energije (koji nije bio iskušen/doživljen do tada) nastajao i novi prost broj. Broj 11 je mističan i za čoveka, jer dolazi posle njegovih 10 prstiju, označava prelazak na drugi/novi nivo.

Osobe rođene pod brojem 11 su sanjari, vizionari, idealisti, osetljivi, harizmatični, inspirativni, treba ima više vremena da odrastu, empatični, bojažljivi, intuitivni, neretko su geniji (ili na granici samouništenja), ljudi sa vanserijskim umom, koji su izumeli inovativne teorije, izume i metode ... osobe na vibraciji broja 11 se nalaze na višim duhovnim ravnima od okoline. Predodređeni su za humanitarne ciljeve i inovacije, ili sa druge strane, za mistične pozive i ciljeve. Njihovo ponašanje u spoljnom svetu i motivacije koje se nalaze iza njihovih odluka često nailaze na nerazumevanje od većine. Psihološki gledano, osobe pod vibracijom broja 11 se osećaju veoma nekomforno na Zemlji, kao da su došli sa druge planete pa im usaglašavanje sa svim Zakonima fizičko-materijalne realnosti ne ide baš najbolje http://razbibriga.net/imported/2009/11/lol-1.gif . Njihovi problemi ne mogu biti rešeni na Zemaljskoj ravni, a ukoliko kod tih osoba postoje bolesti, obično su u pitanju bolesti ili problemi koji ne mogu biti izlečeni. Najveći izazov za ''11-ice'' je da steknu i razviju puno poverenje u svoje sposobnosti, jer tek tada te osobe dolaze u priliku da oslobode i počnu da koriste svoj ogromni potencijal.

(za one koji vide crno belo - ovo iznad napisano ne znači da se doslovce sve osobe na planeti rođene pod brojem 11 uklapaju u gornji
opis)
Kroz istoriju, raznorazni okultisti su broju 11 davali sledeće magijska značenja - nesreća, očajanje, gubitak, destrukcija, neprijateljstvo, besmisao, bolesti, bol, patnja, kazna, prevara, a u bibliji se broj 11 pominje uglavnom u negativnom kontekstu (biblija se sastoji od 66 knjiga... 1+2+3+4+5+6+7+8+9+10+11=66) Broj 11 je loš broj po jevrejskom verovanju. Već sam pomenuo da je jedanaestica opšti magijski broj, glavni broj magije i magičara - individua koja je u sukobu sa svetom. U zlatnoj zori postoji 11 koraka ili stepeni, a Alister Krouli se broju 11 obratio izjavivši da se sva magija bazira na 5 (pentagonalno, crno, jin) i na 6 (heksagonalno, belo, jang).

A sad još malo slučajnosti i broj 11 :lol:

Kreatori realnosti 20. veka su pukim slučajem odlučili da se I svetski rat(dugotrajni ritual krvavog žrtvovanja uz generisanje ogromnih količina negativne energije) završi 11.11. baš u 11h, ili da kenedi bude ubijen baš 22.11. na 33.paraleli. Sasvim slučajno je svetu predstavljen terorizam baš 11. septembra 1972 na olimpijadi u minhenu gde je ubijeno 11 izraelskih sportista, na manifestaciji na kojoj je učestvovala 121 država (11x11)...29godina posle minhena (2+9) je bio onaj svima znani 11.septembar.
Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi...počelo 11.6.2010(=11), završeno 11.7... lopta kojom se igralo ima 11 boja koje predstavljaju 11 plemena i 11 jezika. Više sile ili slučajnosti su uredile da na dan otvaranja prvenstva bude žrtvovana 13togodišnja devojčica(čitaj devica), unuka Nelsona Mendele. Sama postavka fudbala je 2 x 11 igrača koji se igraju loptom. Penal je na 11 metara...
Engleska kraljica posećuje vimbldon svake 33 godine, baš im se tako u protokolima kraljevskim ćefnulo :lol:. Albert Pajk, jedan od poznatijih masona, imao je svoje ''predviđanje'', 22. januara 1870, gde je rekao da su za postizanje potpune kontrole u svetu neophodna tri svetska rata. 44 godine kasnije je počeo I svetski rat, koji je kao jedan od ciljeva imao rušenje ruske carske familije i uspostavljanje komunizma baziranog na marksovom komunističkom manifestu, napisanom 1848., 22 godine pre nego što je Pajk izneo svoje predviđanje...
:kafa:

zLozi
01-08-2010, 09:05
E sad si mi dao dokaz da magija brojeva ne funkcionise. Sve to je uklopljeno, ako se broj 11 ne pojavljuje - nacice se vec nekako, nekom matematickom operacijom. :( I dalje da je letu 11 bila dovoljna jedna 11-ica.

dr.Kadžija
01-08-2010, 10:52
E baš mi je drago da si našla sebi dokaz :lol:...sad još samo da shvatiš da ja ništa ne dokazujem, i na konju si :lol:
Letu broj 11 nije bila dovoljna jedna jedanaestica, puna oznaka leta je bila AA11, a pošto sva slova imaju svoj brojevni ekvivalent, pa je tako A=1, tu dobijaš 11 11 :lol:

Bisernica
01-08-2010, 11:12
Osobe rođene pod brojem 11 su sanjari, vizionari, idealisti, osetljivi, harizmatični, inspirativni, treba ima više vremena da odrastu, empatični, bojažljivi, intuitivni, neretko su geniji (ili na granici samouništenja), ljudi sa vanserijskim umom, koji su izumeli inovativne teorije, izume i metode ... osobe na vibraciji broja 11 se nalaze na višim duhovnim ravnima od okoline. Predodređeni su za humanitarne ciljeve i inovacije, ili sa druge strane, za mistične pozive i ciljeve. Njihovo ponašanje u spoljnom svetu i motivacije koje se nalaze iza njihovih odluka često nailaze na nerazumevanje od većine. Psihološki gledano, osobe pod vibracijom broja 11 se osećaju veoma nekomforno na Zemlji, kao da su došli sa druge planete pa im usaglašavanje sa svim Zakonima fizičko-materijalne realnosti ne ide baš najbolje . Njihovi problemi ne mogu biti rešeni na Zemaljskoj ravni, a ukoliko kod tih osoba postoje bolesti, obično su u pitanju bolesti ili problemi koji ne mogu biti izlečeni. Najveći izazov za ''11-ice'' je da steknu i razviju puno poverenje u svoje sposobnosti, jer tek tada te osobe dolaze u priliku da oslobode i počnu da koriste svoj ogromni potencijal.

Ja sam rodjena 22 :lol:
samo da ga podelim sa 2 i dobijem dve jedanaestice
Kao da gledam sebe u ovom komentaru :raz_114:
ako ne 100,a ono 99 %

dr.Kadžija
01-08-2010, 11:16
Ja sam rodjena 22 :lol:
samo da ga podelim sa 2 i dobijem dve jedanaestice
Kao da gledam sebe u ovom komentaru :raz_114:
ako ne 100,a ono 99 %

:lol: ...rođena si 22og ili ti zbir brojeva datuma i godine rođenja daje 22? :)

divilac
01-08-2010, 11:54
...o ovome nisam puno razmišljao,...
verujem da se takvih primera može naći na hiljade,....
meni to ništa ne govori, sem da je to nesavršan broj,....
u tom smislu, stvari mogu i da sagledam,....nakon nesavršenog dolazi savršeno,....broj 12!!!
....i to, verujem,....uskoro!!!

dr.Kadžija
01-08-2010, 11:57
Savršen broj je broj 9 :)

Tibi
01-08-2010, 11:58
Nema savrsenstva, cak ni u...brojevima :sad: sve je...iluzija

Lilu
01-08-2010, 12:02
tjah... jos kad bih se i brojevima operecivala... ali mi je interesantna prica o broju 11...

sani
01-08-2010, 12:03
Hehe..datum mog rodjenja je 17.03.1966 :eek:

1+7+3=11
a godina 1966...to je 1+9+6+6 = 22 :eek:

Dakle 3x11 u datumu mog rodjenja :eek:

:shocked:..e doktore...aj sad kazi :raz_019:

dr.Kadžija
01-08-2010, 12:03
Ima savršenstva, samo što čoveku bude ponekad teško da pojmi da savršenstvo u sebi mora da sadrži SVE, pa samim tim i nesavršenstvo :)

dr.Kadžija
01-08-2010, 12:07
Hehe..datum mog rodjenja je 17.03.1966 :eek:

17.03
1+7+3= 11

a godina 1966...to je 1+9+6+6 = 22 :eek:

Dakle 3 x11 u datumu mog rodjenja :eek:

:shocked:..e doktore...aj sad kazi :raz_019:

...šta da kažem...promeni nick u sunny 33 :lol:
do koje godine ti sežu sećanja u detinjstvo? :)...tj od koje godine svog detinjstva pamtiš svoj život?

Tibi
01-08-2010, 12:07
Odavno nije neka tako sekta savrsena isplivala, bas je plodno doba za...jednu, topla preporuka Dr-e :andjeo:

dr.Kadžija
01-08-2010, 12:10
Odavno nije neka tako sekta savrsena isplivala, bas je plodno doba za...jednu, topla preporuka Dr-e :andjeo:

...nisam siguran da sam razumeo šta si hteo reći :lol:
kakva sekta? sinoć ste pominjali jehovine svedoke i mormone...:lol:

sani
01-08-2010, 12:11
Hmm..imala sam 2,5 godine kada sam uganula nogu.. Mislim da mi je to najranije secanje...

Tibi
01-08-2010, 12:13
Pa na primer ono, ko pokojni Bagvam, pravis pare na tudjoj...znatizelji, uvek funkcionise a i ima...7 milijardi potencijalnih...vernika.

zLozi
01-08-2010, 12:14
E baš mi je drago da si našla sebi dokaz :lol:...sad još samo da shvatiš da ja ništa ne dokazujem, i na konju si :lol:
Letu broj 11 nije bila dovoljna jedna jedanaestica, puna oznaka leta je bila AA11, a pošto sva slova imaju svoj brojevni ekvivalent, pa je tako A=1, tu dobijaš 11 11 :lol:


Lepo ja kazem, sada ga pretera. :lol:

Zbir brojeva mog datumna rodjenja daje 26, a to je konacno broj 8.
Ako razdvojim dan i mesec od godine dan+mesec=8 i zbir godine=8.
Ja sam osmica.

sani
01-08-2010, 12:15
Pa na primer ono, ko pokojni Bagvam, pravis pare na tudjoj...znatizelji, uvek funkcionise a i ima...7 milijardi potencijalnih...vernika.

Jok bre gradnjo..ovo je samo interesantna tema, nish vishe.
Bas me interesuje to o cemu Dr pise, ocigledno je da je dobro upucen u materiju .:)

zLozi
01-08-2010, 12:19
AA11= 1+1+1+1=4 sada vise nije broj 11.:)

dr.Kadžija
01-08-2010, 12:19
Pa na primer ono, ko pokojni Bagvam, pravis pare na tudjoj...znatizelji, uvek funkcionise a i ima...7 milijardi potencijalnih...vernika.

Jeste tako ako me posmatraš kroz predrasudu :lol:...ja samo pišem o brojevima na temi misterija brojeva, ništa više... nikog ni na šta ne prisiljavam, niti teram da radi...šta će ko da radi sa mojim pisanjem, to nije moj problem...ako neko želi da veruje, nek veruje, ako ne želi da veruje, nek ne veruje, ako neko želi da istražuje, nek istražuje...svako će raditi po volji.... valjda ovde ima onih sa slobodnom voljom :)...ili možda nema :lol:

Lilu
01-08-2010, 12:20
a ni broj 11 nije 11 vec 2....

sani
01-08-2010, 12:20
AA11= 1+1+1+1=4 sada vise nije broj 11.:)

a bre skito
:lol:
11 +11=22 (2x11)

Bisernica
01-08-2010, 12:21
:lol: ...rođena si 22og ili ti zbir brojeva datuma i godine rođenja daje 22? :)

Ne ,rodjena sam 22,a zbir datuma i godine daje 7-icu :)

Tibi
01-08-2010, 12:21
Bre, ja samo hteo da ti predlozim kako da napravis dobar...biznis a ti se...ljutis, to samo dobronamerno, imas talenta, iskoristi to...zivot nije nikada dovoljno...dugacak.

dr.Kadžija
01-08-2010, 12:22
AA11= 1+1+1+1=4 sada vise nije broj 11.:)

:lol:...ok, nije...:lol:

zLozi
01-08-2010, 12:24
a bre skito
:lol:
11 +11=22 (2x11)

Molim? :lol: Cekam sta ce Dr da kaze za broj 8, da li su sve osmice baksuzi? :lol:

Bisernica
01-08-2010, 12:25
I ja čekam šta će da mi kaže na datum 22. i zbir 7 :lol:

sani
01-08-2010, 12:26
Molim? :lol: Cekam sta ce Dr da kaze za broj 8, da li su sve osmice baksuzi? :lol:

pa ni meni ne rece za moje 3x11:lol:
kakve veze ima moje najranije secanje..?

zLozi
01-08-2010, 12:27
Doktore, doktore ajde reci sta nam je...... :lol:

Tibi
01-08-2010, 12:29
Ostavite bre doktora na miru, ce se uplasi i...pobegne :sad:

divilac
01-08-2010, 12:30
...kada ja pričam o brojevima, moj kriterijum je Božja reč i ono što ona kaže o tome,....
Savršenstvo se vidi u punini brojeva 7 i 12,...

zLozi
01-08-2010, 12:35
Ostavite bre doktora na miru, ce se uplasi i...pobegne :sad:


E ako ga ti nisi uplasio, ja cu jos manje. :raz_076: A i sam je kriv sto je naceo temu i usao u problematiku brojeva. :lol:

dr.Kadžija
01-08-2010, 23:04
E ako ga ti nisi uplasio, ja cu jos manje. :raz_076: A i sam je kriv sto je naceo temu i usao u problematiku brojeva. :lol:

niko me nije uplašio :lol: ...tu je došlo do neke zabune :lol:
jedina problematika do sada je kako da valjano nađem frekvenciju na kojoj operiše tvoja umna šema... kad to uradim valjda će biti jasnije da ne postoji problematika oko brojeva, već problematika oko shvatanja brojeva i njihove prirode :)...(ovo ne implicira da sam ja apsolutno to sve shvatio i da znam doslovce sve u vezi toga :))
uz brojeve su neraskidivo povezane sve četiri računske operacije, to što je do sada na temi pretežno pominjano sabiranje, ne znači da sad nužno treba sve na šta se naiđe sabirati do besvesti. Druga stvar, kada se radi redukcija sabiranjem do jednocifrenog broja, kada se u zbiru dobiju 11, 22 i 33 ne redukuje se na 2,4 i 6, upravo zbog posebnog značenja i moći koju sa sobom ti brojevi nose...ako je oznaka leta bila AA11, što daje 11 11, to je onda to...možeš ti da sabereš to do kraja, do 4, ali ta četvorka je nastala od dve jedanaestice...a jedanaestice su upravo bile potrebne u što većem broju, kako bi se ritual 11. septembra što povoljnije odvio po one koji su sve to planirali...let br 77... jeste da sabiranjem daje 14, pa 5,svejedno 77 nosi u sebi vibracionu frekvencu broja 11 zajedno sa vibracionom frekvencom sedmice...nadam se da sam kako tako bio jasniji :)

dr.Kadžija
01-08-2010, 23:05
...kada ja pričam o brojevima, moj kriterijum je Božja reč i ono što ona kaže o tome,....
Savršenstvo se vidi u punini brojeva 7 i 12,...


možda se vidi u punini 7 i 12, ali se nalazi u broju 9 :)

dr.Kadžija
01-08-2010, 23:10
u jbt...:lol: ...tek sam sad video ove želje vezane za brojeve :lol:
kako bih bio nepristrasan - pisaću o svim brojevima, kad ja želim, i redosledom kojim ja želim :lol: ...u suprotnom, morao bih da poslušam savet pasivnog o izvlačenju koristi iz svega ovog :lol:

zLozi
02-08-2010, 09:39
u jbt...:lol: ...tek sam sad video ove želje vezane za brojeve :lol:
kako bih bio nepristrasan - pisaću o svim brojevima, kad ja želim, i redosledom kojim ja želim :lol: ...u suprotnom, morao bih da poslušam savet pasivnog o izvlačenju koristi iz svega ovog :lol:

Ja cu da dam mali predlog. Posto si poceo od broja 11, idi unazad i brzo predji preko 10 i 9 i onda lepo i detaljno objasni broj 8. :pusi:

zLozi
02-08-2010, 12:22
niko me nije uplašio :lol: ...tu je došlo do neke zabune :lol:
jedina problematika do sada je kako da valjano nađem frekvenciju na kojoj operiše tvoja umna šema... kad to uradim valjda će biti jasnije da ne postoji problematika oko brojeva, već problematika oko shvatanja brojeva i njihove prirode :)...(ovo ne implicira da sam ja apsolutno to sve shvatio i da znam doslovce sve u vezi toga :))
uz brojeve su neraskidivo povezane sve četiri računske operacije, to što je do sada na temi pretežno pominjano sabiranje, ne znači da sad nužno treba sve na šta se naiđe sabirati do besvesti. Druga stvar, kada se radi redukcija sabiranjem do jednocifrenog broja, kada se u zbiru dobiju 11, 22 i 33 ne redukuje se na 2,4 i 6, upravo zbog posebnog značenja i moći koju sa sobom ti brojevi nose...ako je oznaka leta bila AA11, što daje 11 11, to je onda to...možeš ti da sabereš to do kraja, do 4, ali ta četvorka je nastala od dve jedanaestice...a jedanaestice su upravo bile potrebne u što većem broju, kako bi se ritual 11. septembra što povoljnije odvio po one koji su sve to planirali...let br 77... jeste da sabiranjem daje 14, pa 5,svejedno 77 nosi u sebi vibracionu frekvencu broja 11 zajedno sa vibracionom frekvencom sedmice...nadam se da sam kako tako bio jasniji :)

Moja umna sema ne funkcionise na frekvenciji sujeverje. :pusi: Ovo ne znaci da me ne isnteresuje sta znas o broju 8. :lol:
Svakim postom samo potvrdjujes da se po zelji brojevi mogu vrteti dok se ne dodje do zeljenog rezultata, onog koji trenutno odgovara.

dr.Kadžija
07-08-2010, 20:18
Moja umna sema ne funkcionise na frekvenciji sujeverje. :pusi: Ovo ne znaci da me ne isnteresuje sta znas o broju 8. :lol:
Svakim postom samo potvrdjujes da se po zelji brojevi mogu vrteti dok se ne dodje do zeljenog rezultata, onog koji trenutno odgovara.

Ne, to si ti navikla da svaki post o brojevima vidiš, doživljavaš i procesiraš na taj način, bez obzira ko piše o brojevima :pusi:
:lol:

dr.Kadžija
15-08-2010, 00:15
U jednom određenom periodu čovečanstvu je predstavljena ideja petka 13og kao nesrećnog datuma i broja 13 kao baksuznog i sl... i od tada je ta ideja zauzela svoje mesto u matriksu :lol: ...bez obzira na to kako svako vidi, shvata, doživljava i tumači tu ideju...ta ideja postoji...i to je upravo ono što većina ljudi ima kao prvu( neki i jedinu) asocijaciju na pomen pojmova ''brojevi'' i ''značenje''...
Ja sam u matriks onih koji su pročitali moje prethodno izdanje na ovoj temi uveo ideju broja 11 :lol:...i bez obzira kako god ko shvatio ili prihvatio tu ideju, ta ideja sad postoji u matriksu svih koji su to pročitali (bez obzira da li uopšte razmišljaju o tome ili ne :lol: )
E, sad malo o broju 9...tj neparno od 13 pa unazad(ne, to ne znači da sam satanista :lol:)...

Devetka je najveći jednocifreni broj, označava završetak, ispunjenje, postignuće, poslednji simbol pre povratka sjedinjenju(10=1), 9 je broj strpljenja i meditacije, broj harmonije, savršenstva ili potpunosti, predstavlja intelektualnu moć, inspiraciju, inovativnost i savršenstvo ideja. Osobine broja 9 su nesebičnost, univerzalnost, humanitarizam, sklad, jedinstvo.
9 je ''božanski'' broj (nemojte imati standardnu asocijaciju na ''božanski'' kad koristim taj izraz :lol: ), kaže se za osobe broja 9 da su tu da ispunjavaju ''božansku'' volju, 9 je prvi kvadrat trojke (broja savršenstva), zbir je 4 i 5, tj sinteza kvadrata i pentagrama, pomnožen sa bilo kojim drugim brojem daje uvek sebe (kad se sve redukuje na jednocifren broj), razlika između bilo kog dvocifrenog nasumičnog broja i broja koji se dobije obrtanjem cifri prvog broja je uvek 9,npr 13 i 31, 31-13=18=9...26 i 62...62-26=36=9.
Devetka je mističan broj, prožet magijom, spaja materijalno i duhovno, predstavlja nešto tajanstveno, nedokučivo, višeg reda. Budisti smatraju devetku nebeskim brojem i vrhovnim izrazom duhovne moći, u Egiptu i Grčkoj devetka je bila sveti broj, u šamanizmu devetka je broj veverica, zmija i reptila, takođe se smatra da je broj 9 broj inkarnacije (ona osobina da bilo koji broj pomnožen sa 9 daje uvek 9).
Za izračunavanje broja imena, u numerologiji se najviše koriste pitagorina tablica i kaldejska tablica...Pitagorina tablica sadrži broj 9, ali je Pitagora broju 9 dao posebno mesto, smatrajući ga ključem ezoterije i inicijacije). Kaldejska tablica (koja je preciznija i puno više se korsiti) izostavlja broj 9, jer je on namenjen ''bogu'', a pošto su kreatori matriksa :lol: preuzeli kaldejski sistem, tako je i za njih broj 9 svet, predstavlja broj besmrtnosti, božanske duše...tu je negde i solomonv kvadrat :lol:
4 9 2
3 5 7
8 1 6
u svih 8 pravaca zbir je 15...al da ne ulazim sad dalje i dublje u to...pa da počnem o tri petice...ima još da se gilja do 555 :lol:

Prilikom tumačenja, ceo datum rođenja predstavlja ključ rođenja ili sudbinski broj a dobija se zbrajanjem svih brojeva datuma i redukovanjem na jednocifreni broj (samo se 11,22 i 33 ne redukuju u tumačenju). Ključ rođenja služi kao vodič u životu, predstavlja cilj i tendenciju postojanja, nepromenljiv je i predstavlja jedinu konstantu u životu.
Dan rođenja je predključ ili duhovni broj čoveka. Devetku kao duhovni broj imaju svi koji su rođeni 9og 18og i 27og, ali postoji razlika, tj tumačenje nije isto za sva tri, jer se kod dvocifrenih brojeva uključuje i delovanje brojeva koji sačinjavaju taj broj... da ne dužim sa tim previše, recimo da brojevi od 1 do 9 služe za saznavanje fizičkih i materijalnih svojstava čoveka, a brojevi od 10 pa naviše služe za saznavanje skrivene i okultne strane postojanja čoveka.
Osobe sudbinskog broja 9 su često umetnici ili vidovnjaci, inteligentne, umešne, dobri savetnici, cene istinsku mudrost, nežne su, skromne, imaju uzvišen moralni osećaj, vole da se suočavaju sa izazovima istovremeno tražeći svoju mudrost, imaju sposobnost razumevanja urođenih talenata i opsesija, potrebno im je dosta prostora, zanima ih uzvišeniji i profinjeniji način života...sa druge strane, moraju se tokom života dosta naprezati zbog svoje sumnjičavosti, negativnih stavova i zamišljenih problema, neprisebne su, sanjalice, često su letargične, pohlepa često može biti prisutna.
Duhovne devetke su slobodne, iskrene, imaju jak osećaj odgovornosti, spolja su grube i disciplinovane, unutra su nežne i saosećajne, iskreno odane porodici, bez traženja ičega zauzvrat.

A sad još malo tako neke zanimljivosti o broju 9 :lol:

dr.Kadžija
15-08-2010, 00:42
ne da mi da se smejem više u onom postu, pa moram ovako :lol:

Kad se 123456789 pomnoži sa 9 dobije se devet jedinica tj 1111111101 :lol:
Određene sekvence matriksa su nastale po šablonu:
0 x 9 + 1 = 1
1 x 9 + 2 = 11
12 x 9 + 3 = 111
123 x 9 + 4 = 1111
1234 x 9 + 5 = 11111
12345 x 9 + 6 = 111111
123456 x 9 + 7 = 1111111
1234567 x 9 + 8 = 11111111
12345678 x 9 + 9 = 111111111
123456789 x 9 + 10 = 1111111111
:lol:

Isus je na krstu izdanhuo u devetom satu. Posle uskrsnuća se ''prikazao'' 9 puta apostolima i učenicima.
U bramanizmu, Višnu se inkarnira u 9 avatara kako bi se žrtvovao za spasenje čoveka.
U grčkoj mitologiji legenda kaže da su Zevs i Mnemozina dobili 9 ćerki u 9 večeri, jedna za drugom :lol:...te je tako grcima devetka postala sveti broj...svakih 9 godina iz Atine je sedam dečaka i sedam devojčica slato na Krit na žrtvovanje Minotauru...i u rimu je 9 bio obožavan broj, oni su poštovali boginju Nundinu, i u njeno ime održavali ritual pročišćavanja mladih muških beba, 9og dana života. Svakih devet godina u rimskom carstvu se održavala fešta posvećena sećanju na mrtve.
Etrurci su imali devet božanstava...Muzička skala, koja predstavlja izraz kosmičkog Zakona broja 7 :lol:, sastavljena je od 7 tonova, a da bi doživela upotpunjenje/zaokruživanje/savršenstvo u našoj realnosti, bila su joj neophodna dodatna dva šoka, tj dva polutona, pa se tako muzička skala sastoji iz 9 segmenata :)
...ne mogu sad više :lol:

Zazijavalo
17-08-2010, 18:01
Uplitanje božanstava zavisi od brojnog sistema. Tako postoje binarni, oktalni, dekadni bogovi.... :raz_128:

sani
17-08-2010, 18:41
Cekam objasnjenje za Sani 33 :lol:

Ja u datumu rodjenja imam sva tri broja, 11,22 i 33..kako god okrenes :lol:

Zazijavalo
17-08-2010, 18:47
To ti binarno dođe 100001, odnosno 41 oktalno.
Pa ti vidi... :pusi:

dr.Kadžija
17-08-2010, 23:26
To ti binarno dođe 100001, odnosno 41 oktalno.
Pa ti vidi... :pusi:

Al mora da se napomene da je Prirodne brojeve čovek otkrio, a ovo o čemu ti pričaš je izmislio :pusi:

Vragolanka
17-08-2010, 23:27
To ti binarno dođe 100001, odnosno 41 oktalno.
Pa ti vidi... :pusi:

ja pročitala rektalno... :misticlady:
bolje da idem da spavam...

dr.Kadžija
17-08-2010, 23:28
Cekam objasnjenje za Sani 33 :lol:

Ja u datumu rodjenja imam sva tri broja, 11,22 i 33..kako god okrenes :lol:

Obično ko čeka, taj i dočeka :lol:...tako da... budi bez brige :)

dr.Kadžija
17-08-2010, 23:29
ja pročitala rektalno... :misticlady:
bolje da idem da spavam...

al nemoj da brojiš ovce pred san :lol:

dr.Kadžija
17-08-2010, 23:30
Uplitanje božanstava zavisi od brojnog sistema. Tako postoje binarni, oktalni, dekadni bogovi.... :raz_128:

Jeste, tako je :), za tebe postoje, u verziji bajke u koju veruješ :lol:

tol
17-08-2010, 23:31
Duhovni br mi je 6...a onaj dzumle(suma sumarum) je 5...kaj sad? :raz_076::raz_096:

dr.Kadžija
17-08-2010, 23:36
Duhovni br mi je 6...a onaj dzumle(suma sumarum) je 5...kaj sad? :raz_076::raz_096:


... a Alister Krouli se broju 11 obratio izjavivši da se sva magija bazira na 5 (pentagonalno, crno, jin) i na 6 (heksagonalno, belo, jang).

:per:

:lol:

tol
17-08-2010, 23:54
pa sad...jin i jang?..fifti-fifti?
crni zivot-bela dusha?..kako to moze?

dr.Kadžija
18-08-2010, 00:01
pa sad...jin i jang?..fifti-fifti?
crni zivot-bela dusha?..kako to moze?

...oko keca ti opada koncentracija? :lol:
zez na 'kaj sad' :lol:
a odgovor će da bidne kad dođemo do 5 i 6 :)

tol
18-08-2010, 00:03
ok...samo me upozori da pratim fabulu na vreme ;)

dr.Kadžija
18-08-2010, 00:05
ok...samo me upozori da pratim fabulu na vreme ;)

Nemaš frke...pustiću buvu po pašaluku :lol:

Zazijavalo
18-08-2010, 07:15
Al mora da se napomene da je Prirodne brojeve čovek otkrio, a ovo o čemu ti pričaš je izmislio :pusi:

Prirodni brojevi se mogu prikazati i u binarnom i u oktalnom sistemu. Jedino što je oktalni sistem prikladan ovaj za stolare kojima obično fali par prstiju, a binarni je zgodan za jednu što radi na šalteru u opštini i kucka sa jednim (jok sa dva) prsta. :lol:

Zazijavalo
18-08-2010, 07:16
Jeste, tako je :), za tebe postoje, u verziji bajke u koju veruješ :lol:

Vernci veruju u bajke. :)

dr.Kadžija
18-08-2010, 08:12
Vernci veruju u bajke. :)

Poduži je spisak bajki u koje veruješ, pardon...poduži je spisak naučnih teorija u koje veruješ :lol:

Zazijavalo
18-08-2010, 11:13
Poduži je spisak bajki u koje veruješ, pardon...poduži je spisak naučnih teorija u koje veruješ :lol:

Jes. Ja verujem da kroz onu starinsku katodnu cevku u televizoru teku elektroni.

Ti veruješ da se Isus povampirio.

Šta je od ovoga bajka? :pusi:

dr.Kadžija
18-08-2010, 14:01
Jes. Ja verujem da kroz onu starinsku katodnu cevku u televizoru teku elektroni.

Ti veruješ da se Isus povampirio.

Šta je od ovoga bajka? :pusi:

zazi :lol: bajka je ono što živiš :lol:...već sam ti negde pričao o crno beloj orijentaciji, ali izgleda da nisi čitao ili nikako da ti dopre tamo gde treba :lol:. Ja razumem ustrosjtvo po kojem čim neko kaže reč protiv nauke, taj neko automatski mora biti vernik. Nema treće...mora crno belo, A-B...kad (i ako) uspeš izađeš iz tog klišea, možda i shvatiš da ima ljudi kojima nije sve crno belo(večeras ćemo da razbijemo andrleht :lol: ), a možda ti bude jasno i ono što sam pomenuo juče - da se prava slika sveta dobija isključivo na osnovu trojstva - nauke, religije i filozofije...tj zajedničkog preklapanja činjenica, uvida i spoznaja iz pomenute tri oblasti. Znam da takvo nešto zvuči nemoguće i nepojmljivo umu koji je tokom života istreniran da bespogovrno veruje u to da samo u školama uče istinu, ali je nažalost tako. Ako posmatraš svet isključivo kroz prizmu nauke i gluposti nazvane ''naučni'' metod, ili ako posmatraš svet isključivo kroz prizmu crkve i verskih pojanja, nećeš daleko stići, tačnije nećeš stići nigde :lol: , već ćeš se vrteti u začaranom krugu svog matriksa (kao i vernik sa suprotne strane), i sve što će i jedna i druga strana imati jeste njihova bespogovorna vera u program koji su prihvatili ka jedan jedini istinit.

Ako kao polaznu osnovu uzmemo da je Isus postojao, onda da znaš da se nije povampirio :lol:. Umro je u 117oj godini života :pusi:

kojica
18-08-2010, 14:08
Kad je umreo? :misticlady:

E aj ti otvori temu o Isusu...:lol:

dr.Kadžija
18-08-2010, 14:08
Cekam objasnjenje za Sani 33 :lol:

Ja u datumu rodjenja imam sva tri broja, 11,22 i 33..kako god okrenes :lol:

sad mi pade nešto na pamet sani....ako večeras pobedi partizan, pišem ti sutra o 33 :lol:
partizan je osnovan 4.10.1945 = 33 :lol:...ove godine slavi 65 (6+5) godina postojanja, a do sada su osvojili 22 puta prvenstvo i 11 puta kup :lol:

dr.Kadžija
18-08-2010, 14:16
Kad je umreo? :misticlady:

E aj ti otvori temu o Isusu...:lol:

Napisao sam već nešto malo o Isusu na nekoj temi :lol:...'da li ste pročitali Bibliju'...
A ne znam tačno baš kad je umro...po bibliji kažu da je izdahnuo na krstu u devetom satu, a ovamo imaš da je umro u 117oj godini (1+1+7 :lol: )...e sad...pošto se istoričari dosta prepiru oko datuma i godine njegovog rođenja, samim tim je teško odrediti kad je umro :lol:...ako uzmemo da je rođen treće godine pre n.e., onda je umro u 114te godine naše ere :lol:
Što se samog Isusa tiče, pre sam sklon da verujem :per: :lol: da nije postojao, već je u pitanju izmišljena ličnost :)

Zazijavalo
18-08-2010, 14:58
... Ja razumem ustrosjtvo po kojem čim neko kaže reč protiv nauke, taj neko automatski mora biti vernik. Nema treće...
Koješta. :pusi:
Ti samo istresaš svoje klišee ovdi.

Ja, mada sasvim sigurno nisam vernik, pisao sam mnogo protiv zvaničnih stavova naučnika. Recimo protiv ideje da globalno zagrevanje izazivaju poprdljive krave i magarci koji voze Trabante.

Kada neko kaže "teorija evolucije je samo nedokazana teorija" onda nije obavezno (avramski :mrgreen:) vernik, ali je svakako neobrazovana osoba. Najčešće je i jedno i drugo.

Kada neko kaže "Zemlja je stara nekoliko iljada godina" onda je jasno da je avrmski vernik.


a možda ti bude jasno i ono što sam pomenuo juče - da se prava slika sveta dobija isključivo na osnovu trojstva - nauke, religije i filozofije...tj zajedničkog preklapanja činjenica, uvida i spoznaja iz pomenute tri oblasti.
Ukoliko neko uspe u sebi da pomiri ideju da je zemlja istovremeno kugla i ravna ploča koja se eventualno oslanja na kornjaču koja stoji na četer slona, to ne znači da ima pravu sliku sveta, već da je kreten. :lol:


Ako posmatraš svet isključivo kroz prizmu nauke i gluposti nazvane ''naučni'' metod...
Jako bih bio radoznao da čujem kako ti zamišljaš taj "naučni metod". :raz_096:


i sve što će i jedna i druga strana imati jeste njihova bespogovorna vera u program koji su prihvatili ka jedan jedini istinit.
Sada sam još znatiželjniji kako ti to zamišljaš da ljudi dolaze do naučnih tvrdnji i kako ih tumače.


Ako kao polaznu osnovu uzmemo da je Isus postojao, onda da znaš da se nije povampirio :lol:. Umro je u 117oj godini života :pusi:
Ne znam zašto bismo uzeli u obzir tako nešto.
No, ako uzmemo u obzir da je Isus umro onako kako je opisano u bibliji, ispada da se baš povampirio, pa je posle saletao bivše učenike da mu dadu štogoć za jelo.

sani
18-08-2010, 15:28
sad mi pade nešto na pamet sani....ako večeras pobedi partizan, pišem ti sutra o 33 :lol:
partizan je osnovan 4.10.1945 = 33 :lol:...ove godine slavi 65 (6+5) godina postojanja, a do sada su osvojili 22 puta prvenstvo i 11 puta kup :lol:

hihi ..u koliko sati pocinje utakmica?
:raz_095:..

dr.Kadžija
18-08-2010, 18:49
hihi ..u koliko sati pocinje utakmica?
:raz_095:..

pa to sam već pisao :lol:...sve u fudbalu mora biti u vlasti jedanaestice :lol:

dr.Kadžija
18-08-2010, 23:42
Koješta. :pusi:
Ti samo istresaš svoje klišee ovdi.

Ja, mada sasvim sigurno nisam vernik, pisao sam mnogo protiv zvaničnih stavova naučnika. Recimo protiv ideje da globalno zagrevanje izazivaju poprdljive krave i magarci koji voze Trabante.


Ako i dalje nisi u stanju da razjasniš sebi o čemu ja pišem, ili iz koje perspektive...potrudi se malo :lol:...pokušaj ako možeš za trenutak da stopiraš svoj program i sagledaš stvari sa tačke nulte percepcije.
Da bih ti preciznije predstavio o čemu pričam, jer vidim da te buni kada povezujem pojam vernik sa tobom, jer pobogu, ti nisi vernik (ti samo veruješ nauci :lol: )...ja samo pravim analogiju između dva programa...
Unutar Nauke, zasnovane na religiji dokaza, u jednom trenutku je nastala određena ideja koja je počela da okuplja oko sebe ljude sa određenim viđenjem, mišljenjem, shvatanjem i stavom, koji su počeli sa propagiranjem te ideje i oni su počeli oko sebe dalje da okupljaju pristalice te ideje, te se stvorila jedna poveća grupa pobornika i sledbenika te ideje. Pošto je ideja poprimila određenu razmeru, Nauka zasnovana na religiji dokaza je počela preko svojih misionara da opovrgava i demantuje tu ideju na sve moguće načine, u startu postavljajući svoja merila kao jedina merodavna, bogomdana i istinita.
Unutar Hrišćanstva je u jednom trenutku nastala određena ideja i počela je da se širi, da privlači svoje pristalice i vremenom je nastala poveća grupa pobornika i sledbenika te ideje. Kad je ta ideja poprimila značajnije razmere, Hrišćanstvo je poslalo svoje misionare da opovrgavaju i demantuju tu ideju na sve moguuće načine, u startu postavljajući sebe kao jedino validno, merodavno, bogomdano i istinito.
To što si ti pisao/pričao protiv jedne ili više ideja unutar tvog programa je analogno tome kada pravoslavni ili katolički hrišćanin piše/priča protiv jedne ili više ideja unutar njegovog programa( recimo kad pišu protiv ideja mezimčadi masona, sataniste i pedofila Čarlsa Rasela - jehovinih svedoka)



Kada neko kaže "teorija evolucije je samo nedokazana teorija" onda nije obavezno (avramski :mrgreen:) vernik, ali je svakako neobrazovana osoba. Najčešće je i jedno i drugo.

Kada neko kaže "Zemlja je stara nekoliko iljada godina" onda je jasno da je avrmski vernik.


...kada neko tvrdi da je teorija evolucije validna i dokazana, to samo pokazuje kako je program evolucije dobro instaliran, a manifestuje se kao nesposobnost da se stvari sagledaju iz šire perspektive, jer je naravno instaliran i maleni programčić koji sprečava deprogramiranje :lol:...taj program, koji funkcioniše unutar autotrankvilizacionog sistema, ima svoju manifestaciju u izgovaranju nekoliko određenih mantri u repetitivnom maniru, koje se aktiviraju svaki put kad se naleti na određeni keyword, jer programirani biorobot gaji isključivo asocijativno razmišljanje. :pusi:
Ovde je, doduše, u pitanju advanced primerak, koji je vremenom samostalno razvio tu sposobnost da umesto ponavljanja mantri, kao u mlađim danima, sada može da bez ikakvih problema i straha od eventualnih posledica plasira nekoliko sarkastičnih racionalizacija, koje imaju dve svrhe a to su samopotvrđivanje ispravnosti sopstvenog programa... i da zasmeju :lol:





Ukoliko neko uspe u sebi da pomiri ideju da je zemlja istovremeno kugla i ravna ploča koja se eventualno oslanja na kornjaču koja stoji na četer slona, to ne znači da ima pravu sliku sveta, već da je kreten. :lol:


Ovo iznad je upravo je primer jedne sarkastične racionalizacije, koja samo govori o skučenosti pogleda i shvatanja na osnovu kojih je sarkastična racionalizacija i nastala...ali je iz određene perspektive i smešna :lol:



Jako bih bio radoznao da čujem kako ti zamišljaš taj "naučni metod".


Sada sam još znatiželjniji kako ti to zamišljaš da ljudi dolaze do naučnih tvrdnji i kako ih tumače.


Radoznalost je kvalitetna osobina, ali nema pravilnu funkciju ako se toj sposobnosti zvanoj radoznalost postave ograničenja.
First things come first 1732
Pre nego što se uopšte dođe do bilo kakvog razmatranja naučnog metoda, koji je nastao u određenim postavljenim granicama, potreban je uvid u činjenicu i nepobitnu istinu da se jedini pravi uvid u Nauku stiče paralelnim posmatranjem, izučavanjem i preklapanjem znanja iz još jednog tebi nepoznatog trojstva - iz same Nauke, iz istorije Nauke i filozofije Nauke. To je jedini ispravan način za pravilno shvatanje Nauke. Ti za sada posmatraš isključivo samu Nauku, a to je redukovan pogled, samim tim nije i ne može biti objektivan. Sve teorije se moraju posmatrati naučno sa stalno prisutnim uvidom i shvatanjem istorijskih momenata i okolnosti koje su tu teoriju u trenutku nastajanja okruživale.



Ne znam zašto bismo uzeli u obzir tako nešto.
No, ako uzmemo u obzir da je Isus umro onako kako je opisano u bibliji, ispada da se baš povampirio, pa je posle saletao bivše učenike da mu dadu štogoć za jelo.

Znam da je lakše da furaš sarkazam, korsiteći kao osnovu doslovno shvatanje određenih biblijskih priča, nego da eventualno pokušaš npr. da se pozabaviš simbologijom korišćenom u bibliji, jer...simbologija je nešto što je mutno i nejasno...nije se učilo u školi tj nioje predviđeno programom, a uz to, i sam program ima izvršnu naredbu koja kaže da se na polju simbologije ne može primeniti religija dokaza :lol:

dr.Kadžija
18-08-2010, 23:56
hihi ..u koliko sati pocinje utakmica?
:raz_095:..

hihi :lol:...zbog glupog radiše sada ne moram da pišem o 33 :lol:

Zazijavalo
19-08-2010, 05:53
Ako i dalje nisi u stanju da razjasniš sebi o čemu ja pišem, ili iz koje perspektive...potrudi se malo ...pokušaj ako možeš za trenutak da stopiraš svoj program i sagledaš stvari sa tačke nulte percepcije.
O, itekako sam u stanju da sagledam šta ti to pišeš. :)
Pišeš koještarije koje eventualno može da proguta samo neko ko je na "tački nulte percepcije". Na priliku kakav afrički urođenik koji je preležao meningitis.

Da bih ti preciznije predstavio o čemu pričam, jer vidim da te buni kada povezujem pojam vernik sa tobom, jer pobogu, ti nisi vernik (ti samo veruješ nauci)...ja samo pravim analogiju između dva programa...
Jok. Ne buni mene ništa. Ti si onaj koji si zbunjen. Analogija između nauke i religije je otprilike kao analogija između pingvina i plazme.

Unutar Nauke, zasnovane na religiji dokaza, u jednom trenutku je nastala određena ideja koja je počela da okuplja oko sebe ljude sa određenim viđenjem, mišljenjem, shvatanjem i stavom, koji su počeli sa propagiranjem te ideje i oni su počeli oko sebe dalje da okupljaju pristalice te ideje, te se stvorila jedna poveća grupa pobornika i sledbenika te ideje. Pošto je ideja poprimila određenu razmeru, Nauka zasnovana na religiji dokaza je počela preko svojih misionara da opovrgava i demantuje tu ideju na sve moguće načine, u startu postavljajući svoja merila kao jedina merodavna, bogomdana i istinita.
Viš da si zbunjen. :lol:
Da ti dam jedan primer. Nekada se pojavila teorija flogistona. Ljudi koji nisu ništa znali o termodinamici jer se do takvih saznanja u to vreme još nije došlo, izazili su teoriju da je toplota jedan oblik materije koja se prenosi sa tela na telo. Ova teorija je odbačena i danas nema nikakvih "flogistonističkih" sekti koje bi trebalo napadati. Ne zato što su "flogistonisti" ućutkani prevarnim sredstvima, već zato što je dokazano da ta teorija nije tačna.

Unutar Hrišćanstva je u jednom trenutku nastala određena ideja i počela je da se širi, da privlači svoje pristalice i vremenom je nastala poveća grupa pobornika i sledbenika te ideje. Kad je ta ideja poprimila značajnije razmere, Hrišćanstvo je poslalo svoje misionare da opovrgavaju i demantuju tu ideju na sve moguuće načine, u startu postavljajući sebe kao jedino validno, merodavno, bogomdano i istinito.
Ovo je sasvim normalno. Budući da verska sekta ne može dokazati ispravnost svojih pogleda (iz mnogo razloga od kojih je najvažniji da njihovi pogledi nisu ispravni), ostaje im da se bore nadvikivanjem (kao što ti pokušavaš u ovoj diskusiji :mrgreen:).

To što si ti pisao/pričao protiv jedne ili više ideja unutar tvog programa je analogno tome kada pravoslavni ili katolički hrišćanin piše/priča protiv jedne ili više ideja unutar njegovog programa( recimo kad pišu protiv ideja mezimčadi masona, sataniste i pedofila Čarlsa Rasela - jehovinih svedoka)
To što sam ja pisao, tiče se samo mene. No, čovek (astrofizičar) koji je globalno zagrevanje povezao sa aktivnošću Sunca zaradio je lepe novce na neobično preciznim dugoročnim prognozama. :)
Uzgred, stalno govoriš o nekakvim programima. Da nisi ti android? :lol:

...kada neko tvrdi da je teorija evolucije validna i dokazana, to samo pokazuje kako je program evolucije dobro instaliran, a manifestuje se kao nesposobnost da se stvari sagledaju iz šire perspektive, jer je naravno instaliran i maleni programčić koji sprečava deprogramiranje :lol:...taj program, koji funkcioniše unutar autotrankvilizacionog sistema, ima svoju manifestaciju u izgovaranju nekoliko određenih mantri u repetitivnom maniru, koje se aktiviraju svaki put kad se naleti na određeni keyword, jer programirani biorobot gaji isključivo asocijativno razmišljanje.
Ovde je, doduše, u pitanju advanced primerak, koji je vremenom samostalno razvio tu sposobnost da umesto ponavljanja mantri, kao u mlađim danima, sada može da bez ikakvih problema i straha od eventualnih posledica plasira nekoliko sarkastičnih racionalizacija, koje imaju dve svrhe a to su samopotvrđivanje ispravnosti sopstvenog programa... i da zasmeju
Kažem ja da si ti android. Nezamislivo ti je da čovek ne funkcioniše po unapred zadatom programu. :lol:
Sasvim je jasno da uopšte ne razumeš kako funkcioniše ta stvar sa naukom.
Nešto što se može dokazati da nije tačno više niko ozbiljan ne uzima kao tačno.

Ovo iznad je upravo je primer jedne sarkastične racionalizacije, koja samo govori o skučenosti pogleda i shvatanja na osnovu kojih je sarkastična racionalizacija i nastala...ali je iz određene perspektive i smešna
Moj sarkazam nije nikakva racionalizacija, već rezultat začuđenosti da odrasli ljudi sasvim ozbiljno veruju da će nakon smrti da u ljudskom telu žive večno na nebesima.

Pre nego što se uopšte dođe do bilo kakvog razmatranja naučnog metoda, koji je nastao u određenim postavljenim granicama, potreban je uvid u činjenicu i nepobitnu istinu da se jedini pravi uvid u Nauku stiče paralelnim posmatranjem, izučavanjem i preklapanjem znanja iz još jednog tebi nepoznatog trojstva - iz same Nauke, iz istorije Nauke i filozofije Nauke. To je jedini ispravan način za pravilno shvatanje Nauke. Ti za sada posmatraš isključivo samu Nauku, a to je redukovan pogled, samim tim nije i ne može biti objektivan. Sve teorije se moraju posmatrati naučno sa stalno prisutnim uvidom i shvatanjem istorijskih momenata i okolnosti koje su tu teoriju u trenutku nastajanja okruživale.
Jok. Ništa ja ne znam, nego ćeš ti da mi objasniš. :raz_097:
Juče ti trojstvo uključivalo i veru i filozofiju. :mrgreen:

Znam da je lakše da furaš sarkazam, korsiteći kao osnovu doslovno shvatanje određenih biblijskih priča, nego da eventualno pokušaš npr. da se pozabaviš simbologijom korišćenom u bibliji, jer...simbologija je nešto što je mutno i nejasno...nije se učilo u školi tj nioje predviđeno programom, a uz to, i sam program ima izvršnu naredbu koja kaže da se na polju simbologije ne može primeniti religija dokaza
Gle, androidu naš uglancani... :pusi:
Pojma nemaš šta sam ja učio u školi i izvan škole. A nisi ni obavešten. Simboli, koji su prilično univerzalni, nalaze se na mnogim mestima. Komparativna analiza pruža obilje dokaza kako simboli nastaju u primitivnom umu i kako se koriste da bi se vladalo primitivnim umovima.

dr.Kadžija
19-08-2010, 09:30
O, itekako sam u stanju da sagledam šta ti to pišeš.
Pišeš koještarije koje eventualno može da proguta samo neko ko je na "tački nulte percepcije". Na priliku kakav afrički urođenik koji je preležao meningitis.


Tačno, možda jesi u stanju da sagledaš, ali pre sagledavanja sam pomenuo još par radnji, koje program nije u stanju da pojmi, te si to nekako preskočio, i prikladno izvrnuo kontekst. Za slučaj da nisi pročitao pravilno, ili shvatio, obzirom da si odgovor pisao rano ujutru, ponovo ću citirati:


Ako i dalje nisi u stanju da razjasniš sebi o čemu ja pišem, ili iz koje perspektive...potrudi se malo...Tebi je um prilikom obrade pročitanog ostao samo u poslednjoj rečenici, na analizi tvoje sposobnosti sagledavanja stvari iz šire perspektive, te si ostavio sebe u ubeđenju da si sposoban da na taj način sagledaš stvari, i verovatno si sa tim ubeđenjem i otišao na posao :lol:



Jok. Ne buni mene ništa. Ti si onaj koji si zbunjen. Analogija između nauke i religije je otprilike kao analogija između pingvina i plazme.


Buni te, buni... i te kako :lol:, a svojim sarkastičnim racionalizacijama to potvrđuješ iz posta u post. Ja ti sve vreme naglašavam da pričam o suštini, tj principu po kojem funkcionišu programi, ali očigledno nisi baždaren za shvatanje suštine, jasno mi je da izversna ograničenja kod tebe postoje i sprečavaju te da izađeš iz začaranog kruga zadojenosti tripom da je nauka, i samo nauka, jedan jedini bogomdani ispravni način spoznaje sveta oko nas.



Viš da si zbunjen.
Da ti dam jedan primer. Nekada se pojavila teorija flogistona. Ljudi koji nisu ništa znali o termodinamici jer se do takvih saznanja u to vreme još nije došlo, izazili su teoriju da je toplota jedan oblik materije koja se prenosi sa tela na telo. Ova teorija je odbačena i danas nema nikakvih "flogistonističkih" sekti koje bi trebalo napadati. Ne zato što su "flogistonisti" ućutkani prevarnim sredstvima, već zato što je dokazano da ta teorija nije tačna.


Ne, nisam ja zbunjen, nego ti jednostavno nemaš kapacitet i sposobnost za obradu informacija drugačije vrste. Lepo sam koristio pojam Nauka, sa velikim N, sa ciljem da shvatiš o čemu pričam, ali jok, program ti ne da dalje :lol:...teorija flogistona koju pominješ, ili bilo koja druga ex naučna teorija koja ti bude pala na pamet da je uspešno pobijena, nemaju nikakve veze sa ovim o čemu pišem, što je još jedan dokaz nesposobnosti da pravilno shvatiš o čemu pišem. Nauka ima svoje zacrtano i sve što je u sukobu sa time - ne važi se, ne priznaje se. Hrišćanstvo ima svoje zacrtano i sve što je u sukobu sa time - ne važi se, ne priznaje se. To je suština, ili mehanizam, po kojem funkcionišu oba programa. Sećaš se da sam pričao o utopljenosti svet i čovečanstva u dualizam, crno-belo, Ai B - Nauka i Religija su dva programa po kojima funkcioniše čovečanstvo. Treća opcija nije ostavljena, jer roboti ne treba da razmišljaju, već da budu ili na jednoj ili na drugoj strani.



Ovo je sasvim normalno. Budući da verska sekta ne može dokazati ispravnost svojih pogleda (iz mnogo razloga od kojih je najvažniji da njihovi pogledi nisu ispravni), ostaje im da se bore nadvikivanjem (kao što ti pokušavaš u ovoj diskusiji ).


Još jedan primer izvrtanja konteksta napisanog, tj još jedan primer nesposobnosti da se shvati ono o čem sagovrnik piše.



To što sam ja pisao, tiče se samo mene. No, čovek (astrofizičar) koji je globalno zagrevanje povezao sa aktivnošću Sunca zaradio je lepe novce na neobično preciznim dugoročnim prognozama.
Uzgred, stalno govoriš o nekakvim programima. Da nisi ti android?


Ne, taj čovek je zaradio pare na gluposti verujućih ljudi. Kada bi bi iole bio u stanju da posmatraš stvari sa tačke nulte percepcije, shvatio bi da je priča o globalnom zagrevanju još jedna bajka u nizu, ali, tebi je pojam tačke nulte percepcije potpuno stran te si pribegao ismevanju istog. Kada jednog dana shvatiš da je priča o globalnom zagrevanju još jedna bajka u nizu, tj još jedan strah u nizu kojim se muštra čovečanstvo, onda će ti valjda biti i jasna besmislenost pisanja protiv druge verzije bajke u koju su uključene krave koje prde i trabanti.
Znači, ti si poslušno pofafao bajku o globalnom zagrevanju koje se dešava sa određenim razlozima. Kada si naleteo na grupu ljudi koja tvrdi da su razlozi bajke drugačiji od onih koji su tebi predstavljeni kao jedini istiniti i koje si ti naučio, ti si se otisnuo u poduhvat pisanja protiv tih razloga koji se ne uklapaju u verziju koju si ti dobio na tanjiru od onih koji za tebe predstavljaju autoritet. Dakle, skučenost i ograničenost shvatanja i pogleda ti ne dozvoljavaju da uvidiš da je priča o globalnom zagrevanju bajka, već si bajku kao prihvatio kao dokazanu i nepobitnu istinu i ne pada ti na pamet da pomisliš nešto (program ti ne dozvoljava) van tih granica.
Nauci je svejedno da li ćeš ti pričati za ili protiv ove ili one njene bajke, Nauci je bitno da ti ostaneš u njenim uzanim okvirima, da operišeš isključivo unutar njih, i da na dalje pronosiš reč naučnu i njenu slavu :lol:



Kažem ja da si ti android. Nezamislivo ti je da čovek ne funkcioniše po unapred zadatom programu. :lol:
Sasvim je jasno da uopšte ne razumeš kako funkcioniše ta stvar sa naukom.
Nešto što se može dokazati da nije tačno više niko ozbiljan ne uzima kao tačno.

Moj sarkazam nije nikakva racionalizacija, već rezultat začuđenosti da odrasli ljudi sasvim ozbiljno veruju da će nakon smrti da u ljudskom telu žive večno na nebesima.


Tvoj sarkazam nije sarkazam u pravom smislu te reči, već je to sarkastična racionalizacija...ali to se ne uči u školi, pa mi je jasno zašto ti taj koncept nije najjasniji.
Teorija evolucije je sasvim lep primer kako običnu glupost zadojena masa uzima kao tačnu, istinitu i verodostojnu :lol: . I ne, to što pričam protiv evolucije, ne znači da sam pristalica kreacionizma, ili da propagiram isti. Znam da si naučen da operišeš u okvirima - ako nisi A, onda si B. Zato shvati da ćeš ispasti glup svakim svojim pokušajem da me okarakterišeš kao vernika ili kreacionistu kada pričam protiv evolucije. Razumem da ti je nepoznat koncept trojstva i da ne možeš da shvatiš u šta to čovek može da veruje ako ne u Boga ili u Evoluciju, ali strpi se...doći ćemo i do toga...do opcije br.3 :lol:




Jok. Ništa ja ne znam, nego ćeš ti da mi objasniš.
Juče ti trojstvo uključivalo i veru i filozofiju.


Jeste uključivalo i veru i filozofiju, ali to nije trojstvo koje sam ovde pominjao. Razumem u potpunosti to što nisi u stanju da pojmiš različite kategorije/nivoe, zato tu stoji i ovaj bled pokušaj sarkazma o trojstvima
Ne, nije da ti ništa ne znaš... ti znaš dosta toga unutar postavljenih ti ograničenja, ali je baš prava šteta što unutar tih ograničenja nisi osposobljen da razumeš nešto od tog znanja koje si vremnom sakupio. Ja ti ne mogu ništa objasniti, jer su preko programa svi tvoji receptori za istinu (kojicehokliceknedlice javi se :lol: ) odavno popunjeni...pa još i zapekli...teško da se tu može nešto više uraditi po pitanju objašnjavanja (ne samo da ti ja objasnim, već bilo ko drugi :lol: )...



Gle, androidu naš uglancani...
Pojma nemaš šta sam ja učio u školi i izvan škole. A nisi ni obavešten. Simboli, koji su prilično univerzalni, nalaze se na mnogim mestima. Komparativna analiza pruža obilje dokaza kako simboli nastaju u primitivnom umu i kako se koriste da bi se vladalo primitivnim umovima.

Šta god da si učio van škole, očigledno je da si to učio i razmatrao, tumačio i shvatao isključivo na osnovu ''istina'' koje si pokupio u školi. Ne zaboravi da kad stigneš u prvi osnovne, od tada počinješ da bivaš u vlasti školskog programa (sama reč sve lepo kaže, ali biorobot i dalje ne može to da pojmi :lol: ). Školskim programom je određeno šta je prihvatljivo, a šta ne, i šta deca treba da znaju (ali ne i da razumeju).
Simboli nisu prilično univerzalni, već su u potpunosti univerzalni :lol:. Potpuna je budalaština da simboli nastaju u primitivnom umu, a samo pominjanje komparativne analize u slučaju simbola i simbologije uopšte pokazuje da nemaš svoje lično mišljenje, znanje, razmevanje i stav po tom pitanju, već imaš samo napamet naučene definicije koje nevešto plasiraš sa ciljem diksreditacije ili umanjivanja značaja simbola i simbologije.

Ali dobro... neka ti bude zbog daljeg zeza, iako koncept ne shvataš baš najbolje, ja sam android a ti programirani biorobot :lol:

Zazijavalo
19-08-2010, 10:21
Tebi je um prilikom obrade pročitanog ostao samo u poslednjoj rečenici... i verovatno si sa tim ubeđenjem i otišao na posao :lol:
Bez uvrede, ali većina tvojih rečenica ne vredi ni da se čita, a kamoli tumači. :pusi:
A i ne idem na posao. Posao dolazi k meni. :lol:


Buni te, buni... i te kako :lol:, a svojim sarkastičnim racionalizacijama to potvrđuješ iz posta u post. Ja ti sve vreme naglašavam da pričam o suštini, tj principu po kojem funkcionišu programi, ali očigledno nisi baždaren za shvatanje suštine, jasno mi je da izversna ograničenja kod tebe postoje i sprečavaju te da izađeš iz začaranog kruga zadojenosti tripom da je nauka, i samo nauka, jedan jedini bogomdani ispravni način spoznaje sveta oko nas.
Zabavno je da nauku definišeš kao bogomdani način.:lol:
Naravno, androidu ne vredi tumačiti suštinu funkcionisanja ljudi.
Svakako, nauka nije jedini način spoznaje koji je vremenom korišćen. Ima još i metod sa halucinogenim supstancama, na primer. Ne kažem da je taj metod obavezno loš, već samo da je rezultate teško verifikovati. :mrgreen:


Ne, nisam ja zbunjen, nego ti jednostavno nemaš kapacitet i sposobnost za obradu informacija drugačije vrste.
Sposobnost obrade informacija ne zavisi preterano od vrste informacija. Osnovna informacija je uvek binarne prirode, a složena informacija je umnožak te osnovne jedinice. Zato ti ne vredi da kukaš na DA/NE sistem. Jer jedino što možeš dodati je N/A, a to je oznaka za nedostatak ili nepotrebnost informacije. :eek:


Lepo sam koristio pojam Nauka, sa velikim N, sa ciljem da shvatiš o čemu pričam, ali jok, program ti ne da dalje :lol:
Nauka zavisi od toga kakvim početnim slovom se piše koliko i monsunske kiše od žgaravice moje prababe. :mrgreen:
Znam ja da želiš da sugerišeš da je nauka ono što iskreno prezireš jer ne poznaješ i pomalo te plaši, a Nauka je ono što ne znaš šta je, ali je zasigurno u skladu sa onim što se tebi učinilo u nekom trenutku. :mrgreen:


...teorija flogistona koju pominješ, ili bilo koja druga ex naučna teorija koja ti bude pala na pamet da je uspešno pobijena, nemaju nikakve veze sa ovim o čemu pišem...
Istina je da ono što ti pišeš nema previše veze sa bilo čim. :lol:

Nauka ima svoje zacrtano i sve što je u sukobu sa time - ne važi se, ne priznaje se. Hrišćanstvo ima svoje zacrtano i sve što je u sukobu sa time - ne važi se, ne priznaje se.
Tako nekako. E sad... kako nauka zacrtava to što priznaje? A kako zacrtava rišćanstvo?

To je suština, ili mehanizam, po kojem funkcionišu oba programa. Sećaš se da sam pričao o utopljenosti svet i čovečanstva u dualizam, crno-belo, Ai B - Nauka i Religija su dva programa po kojima funkcioniše čovečanstvo. Treća opcija nije ostavljena, jer roboti ne treba da razmišljaju, već da budu ili na jednoj ili na drugoj strani.
Rekoh ja da si android. Ti si za tu treću opciju u kojoj se ne traži razmišljanje.

Ne, taj čovek je zaradio pare na gluposti verujućih ljudi. Kada bi bi iole bio u stanju da posmatraš stvari sa tačke nulte percepcije, shvatio bi da je priča o globalnom zagrevanju još jedna bajka u nizu, ali, tebi je pojam tačke nulte percepcije potpuno stran te si pribegao ismevanju istog. Kada jednog dana shvatiš da je priča o globalnom zagrevanju još jedna bajka u nizu, tj još jedan strah u nizu kojim se muštra čovečanstvo, onda će ti valjda biti i jasna besmislenost pisanja protiv druge verzije bajke u koju su uključene krave koje prde i trabanti.
Znači, ti si poslušno pofafao bajku o globalnom zagrevanju koje se dešava sa određenim razlozima. Kada si naleteo na grupu ljudi koja tvrdi da su razlozi bajke drugačiji od onih koji su tebi predstavljeni kao jedini istiniti i koje si ti naučio, ti si se otisnuo u poduhvat pisanja protiv tih razloga koji se ne uklapaju u verziju koju si ti dobio na tanjiru od onih koji za tebe predstavljaju autoritet. Dakle, skučenost i ograničenost shvatanja i pogleda ti ne dozvoljavaju da uvidiš da je priča o globalnom zagrevanju bajka, već si bajku kao prihvatio kao dokazanu i nepobitnu istinu i ne pada ti na pamet da pomisliš nešto (program ti ne dozvoljava) van tih granica.
Izgleda da si ipak ti taj koji nije sposoban da shvati šta priča sagovornik. Mrzi me da nabrajam po redu, ali samo kao ilustracija, nikada nisam tvrdio da je priča o globalnom zagrevanju verodostojna. Dapače. :mrgreen:


Nauci je svejedno da li ćeš ti pričati za ili protiv ove ili one njene bajke, Nauci je bitno da ti ostaneš u njenim uzanim okvirima, da operišeš isključivo unutar njih, i da na dalje pronosiš reč naučnu i njenu slavu :lol:
Ne bavim se naukom. Ne bavim se čak ni propagiranjem nauke. No, uveravam te da si jako promašio. Svako uspešno obaranje prihvaćene naučne tvrdnje nagrađuje se. :eek:


Teorija evolucije je sasvim lep primer kako običnu glupost zadojena masa uzima kao tačnu, istinitu i verodostojnu :lol:.
Naravno, postoji mnogo bolje objašnjenje od teorije evolucije i ti bi ga svakako izneo kada bi ti bilo poznato. :pusi:

I ne, to što pričam protiv evolucije, ne znači da sam pristalica kreacionizma, ili da propagiram isti.
Zar sam ikada tvrdio tako nešto? To što pričaš protiv teorije evolucije ne znajući o čemu se uopšte radi ne znači da propagiraš kreacionizam. Znači jednostavno da si bezobrazni galamdžija koji bi nekako da na sebe srkene pažnju, a ne zna kako. :lol:


Znam da si naučen da operišeš u okvirima - ako nisi A, onda si B.
Svašta. :lol:
Čak su i međedi veštiji formalnoj logici od tebe.


Zato shvati da ćeš ispasti glup svakim svojim pokušajem da me okarakterišeš kao vernika ili kreacionistu kada pričam protiv evolucije.
Zapravo si ti ispao glup pretpostavljajući tako nešto. Jedino te karakterišem kao neukog. A ne moraš biti vernik )avramske religije :mrgreen:) i/ili kreacionista da bi bio neuk. Ukratko, to nije potreban, ali je dovoljan uslov. :mrgreen:


Razumem da ti je nepoznat koncept trojstva i da ne možeš da shvatiš u šta to čovek može da veruje ako ne u Boga ili u Evoluciju, ali strpi se...doći ćemo i do toga...do opcije br.3 :lol:
Do tvoje opcije koja ne potrebuje razmišljanje... :lol:


Ne, nije da ti ništa ne znaš... ti znaš dosta toga unutar postavljenih ti ograničenja,
Kada bih mogao da razmišljam izvan sopstvenih ograničenja... bio bih kao Čak Noris, pretpostavljam. :lol:


Ne zaboravi da kad stigneš u prvi osnovne, od tada počinješ da bivaš u vlasti školskog programa (sama reč sve lepo kaže, ali biorobot i dalje ne može to da pojmi :lol: ). Školskim programom je određeno šta je prihvatljivo, a šta ne, i šta deca treba da znaju (ali ne i da razumeju).
Priznajem, kriv sam. U moje vreme prvaci nisu mogli da biraju šta će učiti.


Simboli nisu prilično univerzalni, već su u potpunosti univerzalni :lol:.
Jelda? Frojd je u trolisnoj detelini video simbol giokice. Papuanci u trolisnoj detelini ne vide nikakav simbol jer na Novoj Gvineji ne raste detelina.

Potpuna je budalaština da simboli nastaju u primitivnom umu, a samo pominjanje komparativne analize u slučaju simbola i simbologije uopšte pokazuje da nemaš svoje lično mišljenje, znanje, razmevanje i stav po tom pitanju, već imaš samo napamet naučene definicije koje nevešto plasiraš sa ciljem diksreditacije ili umanjivanja značaja simbola i simbologije.
Na sreću, tu si ti da mi objasniš čim budeš ukapiro o čemu se radi. Ajde, diši malo. :lol:

tol
19-08-2010, 10:50
Sinko , ovo brej lepota umlja na sunčanju...divno je kada se voli nudizam.."nasla se kapa za Jovu" :raz_067:..
dva junaka šiljokurana, izašla na dvoboj...UBI ME PREJAKA REČ :)

Sjajno...bolje nego Rat i mir i Prohujalo sa vihorom u dujetu!:raz_018:

dr.Kadžija
19-08-2010, 11:50
Sinko , ovo brej lepota umlja na sunčanju...divno je kada se voli nudizam.."nasla se kapa za Jovu" :raz_067:..
dva junaka šiljokurana, izašla na dvoboj...UBI ME PREJAKA REČ :)

Sjajno...bolje nego Rat i mir i Prohujalo sa vihorom u dujetu!:raz_018:

nego šta nego da je bolje :)...ne mora da se prevodi :lol:

dr.Kadžija
19-08-2010, 11:58
Bez uvrede, ali većina tvojih rečenica ne vredi ni da se čita, a kamoli tumači. :pusi:
A i ne idem na posao. Posao dolazi k meni. :lol:


Zabavno je da nauku definišeš kao bogomdani način.:lol:
Naravno, androidu ne vredi tumačiti suštinu funkcionisanja ljudi.
Svakako, nauka nije jedini način spoznaje koji je vremenom korišćen. Ima još i metod sa halucinogenim supstancama, na primer. Ne kažem da je taj metod obavezno loš, već samo da je rezultate teško verifikovati. :mrgreen:


Sposobnost obrade informacija ne zavisi preterano od vrste informacija. Osnovna informacija je uvek binarne prirode, a složena informacija je umnožak te osnovne jedinice. Zato ti ne vredi da kukaš na DA/NE sistem. Jer jedino što možeš dodati je N/A, a to je oznaka za nedostatak ili nepotrebnost informacije. :eek:


Nauka zavisi od toga kakvim početnim slovom se piše koliko i monsunske kiše od žgaravice moje prababe. :mrgreen:
Znam ja da želiš da sugerišeš da je nauka ono što iskreno prezireš jer ne poznaješ i pomalo te plaši, a Nauka je ono što ne znaš šta je, ali je zasigurno u skladu sa onim što se tebi učinilo u nekom trenutku. :mrgreen:


Istina je da ono što ti pišeš nema previše veze sa bilo čim. :lol:

Tako nekako. E sad... kako nauka zacrtava to što priznaje? A kako zacrtava rišćanstvo?

Rekoh ja da si android. Ti si za tu treću opciju u kojoj se ne traži razmišljanje.

Izgleda da si ipak ti taj koji nije sposoban da shvati šta priča sagovornik. Mrzi me da nabrajam po redu, ali samo kao ilustracija, nikada nisam tvrdio da je priča o globalnom zagrevanju verodostojna. Dapače. :mrgreen:


Ne bavim se naukom. Ne bavim se čak ni propagiranjem nauke. No, uveravam te da si jako promašio. Svako uspešno obaranje prihvaćene naučne tvrdnje nagrađuje se. :eek:


Naravno, postoji mnogo bolje objašnjenje od teorije evolucije i ti bi ga svakako izneo kada bi ti bilo poznato. :pusi:

Zar sam ikada tvrdio tako nešto? To što pričaš protiv teorije evolucije ne znajući o čemu se uopšte radi ne znači da propagiraš kreacionizam. Znači jednostavno da si bezobrazni galamdžija koji bi nekako da na sebe srkene pažnju, a ne zna kako. :lol:


Svašta. :lol:
Čak su i međedi veštiji formalnoj logici od tebe.


Zapravo si ti ispao glup pretpostavljajući tako nešto. Jedino te karakterišem kao neukog. A ne moraš biti vernik )avramske religije :mrgreen:) i/ili kreacionista da bi bio neuk. Ukratko, to nije potreban, ali je dovoljan uslov. :mrgreen:


Do tvoje opcije koja ne potrebuje razmišljanje... :lol:


Kada bih mogao da razmišljam izvan sopstvenih ograničenja... bio bih kao Čak Noris, pretpostavljam. :lol:


Priznajem, kriv sam. U moje vreme prvaci nisu mogli da biraju šta će učiti.


Jelda? Frojd je u trolisnoj detelini video simbol giokice. Papuanci u trolisnoj detelini ne vide nikakav simbol jer na Novoj Gvineji ne raste detelina.

Na sreću, tu si ti da mi objasniš čim budeš ukapiro o čemu se radi. Ajde, diši malo. :lol:

Lepo sam ti rekao u prethodnom postu da ćeš ispasti glup prilikom svakog pokušaja da me etiketiraš i svrstaš ovde ili onde kako bi lakše mogao da procesiraš ono što sam napisao. Ali dobro...bolje je ispasti glup nego iz voza :lol: .
Sad zaista nisam u prilici da svaku tvoju napisanu rečenicu komnetarišem, ali ću to svakako uraditi kasnije popodne.
Kad već pričam o robotima i programima, mora se javnosti dati na uvid kako taj mehanizam funkcioniše :lol:.

Zazijavalo
19-08-2010, 11:58
Mora se prevodi. Pišemo latinicom.

a ti, tole, nemo nam kvariš zabavicu il će te vratimo u kutiju. :mrgreen:

kojica
19-08-2010, 12:00
evo ja ću malo da vam pokvarim zabavu...:rumenko:

umesto da godinama pričate o tome šta niste, zašto jednostavno svaki od
vas ne kaže šta jeste...:lol:

tol
19-08-2010, 12:02
ma dijalozi su sjajni...sviDZa mi se...zazitj cakanish i Drkytj medeni :)

dr.Kadžija
19-08-2010, 12:03
evo ja ću malo da vam pokvarim zabavu...:rumenko:

umesto da godinama pričate o tome šta niste, zašto jednostavno svaki od
vas ne kaže šta jeste...:lol:

pa to znamo...on je zazijavalo, a ja dr.kadžija...a sad jedan drugom otkrivamo ono šta nismo hahaha :lol:

dr.Kadžija
19-08-2010, 12:05
el vidiš ti zazi, ova tolica bi da se naslađuje našim verbalnim prepucavanjima :lol:...mislim da je vreme da raspravu učinimo interaktivnom, tj da do sada nemi posmatrači postanu aktivni učesnici :lol:

kojica
19-08-2010, 12:07
o ne, nikako... nastavićemo samo da čitamo...:lol:

ko god pokuša da vas zaustavi utepatju ga.. :koja:

:raz_067:

tol
19-08-2010, 12:07
ne budali staće tema-garant :)..nego pishi o brojevima (nako uz pu dok ubivash radoznale buhe)

dr.Kadžija
19-08-2010, 12:14
pisaću i o brojevima tol...al moram da se sad malko pozabavim zazibotom :lol:...a on i ne zna da je sve ovo zatišje pred buru :lol:...

Zazijavalo
19-08-2010, 12:45
evo ja ću malo da vam pokvarim zabavu...:rumenko:

umesto da godinama pričate o tome šta niste, zašto jednostavno svaki od
vas ne kaže šta jeste...:lol:

Dobro...
Ja sam onaj koji jeste. :raz_096:

kojica
19-08-2010, 12:54
Dobro...
Ja sam onaj koji jeste. :raz_096:

jesi.. :) :radenska:

Zazijavalo
19-08-2010, 12:56
jesi.. :) :radenska:

:mrgreen: (2. Moj. 3,14)

Viš kako je Mojsije znao za PI broj, kad smo već kod brojeva. Jedino nije znao da se tamo krijem ja. Približno.
:pusi:

dr.Kadžija
19-08-2010, 19:08
Bez uvrede, ali većina tvojih rečenica ne vredi ni da se čita, a kamoli tumači.
A i ne idem na posao. Posao dolazi k meni.
Ne, ne vređam se :) ...ako bi me vređale reči programiranog robota, onda bih i sam bio programirani robot :lol:…što se tiče čitanja i tumačenja mojih rečenica tiče, ovim gore si samo potvrdio upravo ono što pričam od početka – nemaš razvijene umne i misaone alatke pomoću kojih bi uopšte bio u mogućnosti da sa razumevanjem pročitaš rečenice od 30 i više reči, sa 4-5 zareza, a koje se tiču informacija drugačije vrste/nivoa/kategorije.
A za posao, ako je istina, svaka čast :)



Zabavno je da nauku definišeš kao bogomdani način.
Naravno, androidu ne vredi tumačiti suštinu funkcionisanja ljudi.
Svakako, nauka nije jedini način spoznaje koji je vremenom korišćen. Ima još i metod sa halucinogenim supstancama, na primer. Ne kažem da je taj metod obavezno loš, već samo da je rezultate teško verifikovati.
Znam da ti je zabavno :lol:, upravo zato što ti nije sasvim jasan sarkazam koji koristim u opisu tvog programa.
…reče programirani robot :lol:



Sposobnost obrade informacija ne zavisi preterano od vrste informacija. Osnovna informacija je uvek binarne prirode, a složena informacija je umnožak te osnovne jedinice. Zato ti ne vredi da kukaš na DA/NE sistem. Jer jedino što možeš dodati je N/A, a to je oznaka za nedostatak ili nepotrebnost informacije.

Pa vidiš…nije :lol:…ti posmatraš iz perspektive tvog osnovnog Programa, tj. nečega što je čovek smislio, a ja ti pričam iz perspektive objektivne realnosti :pusi:

Nauka zavisi od toga kakvim početnim slovom se piše koliko i monsunske kiše od žgaravice moje prababe.
Znam ja da želiš da sugerišeš da je nauka ono što iskreno prezireš jer ne poznaješ i pomalo te plaši, a Nauka je ono što ne znaš šta je, ali je zasigurno u skladu sa onim što se tebi učinilo u nekom trenutku.

Ja zaista ne znam kojim putevima te je odveo tvoj autotrankvilizacioni sistem pa si ovo iznad istrtljao, ali ja sam veliko slovo isključivo upotrebio jer se imena pišu velikim početnim slovom, a pošto pišem o dva programa koji imaju imena, veliko slovo je bilo neophodno.



Istina je da ono što ti pišeš nema previše veze sa bilo čim.

…(gornji rakurs)…pobedonosno uzviknu operativni deo autotrankvilizacionog sistema zazibota…(krupan kadar na lice zazibota, vidno je primetno olakšanje)…samosmireni i ozareni zazibot nastavlja dalje da čita….(kadar u crno… novi kadar)…prilikom nove prepreke zazibot opet pribegava teranju vode na svoju vodenicu :lol: …i, malo podignutog nosa, sa dva cilja postavlja dolecitirano pitanje – prvi cilj je da se izbegne suština onoga o čemu se priča, a drugi - da se akcenat stavi na, među Naukom programiranim robotima, opšteprihvaćenu istinitost i ispravnost programa pod imenom Nauka u odnosu na program pod imenom Hrišćanstvo.



E sad... kako nauka zacrtava to što priznaje? A kako zacrtava rišćanstvo?

Da ponovim na ovom mestu još jednom, ispod ovog citata…zbog određenih stvari koje očigledno trenutno nisi u stanju da uzmeš u obzir, a o kojima ću pisati( ne da bih tebi objašnjavao :lol: ), ti ne možeš da izađeš van granica koje si što voljno što nevoljno prihvatio, i zbog toga nemaš uspeha u razumevanju činjenice da ja pričam o suštini, tj da postoje 2 programa - A i B, pardon, Nauka i Hrišćanstvo, i da oba programa zacrtavaju svoje istine. Ti zanemaruješ upravo tu istinu, i uporno priču teraš unutar okvira svog Programa, na to si primoran, jer ti je odavno instalirana komponenta koja te drži u iluziji da je tvoj Program jedini ispravan i istinit.


Rekoh ja da si android. Ti si za tu treću opciju u kojoj se ne traži razmišljanje.

Ovde si, verovao ili ne, izgovorio istinu :) i još jednom si potvrdio da sam u pravu :lol:
Kada programirani robot koristi termin razmišljanje, on može isključivo da priča o razmišljanju koje postoji unutar okvira Programa, stoga, da, ja sam za tu treću opciju u kojoj se ne traži razmišljanje programiranih robota, već se u trećoj opciji traži razumevanje znanja koje poseduješ. Programirani robot može samo da poseduje gomilu informacija, tj da ima znanje knjiškog moljca – znanje o jednoj stvari povezano sa neznanjem o drugoj stvari .



Izgleda da si ipak ti taj koji nije sposoban da shvati šta priča sagovornik. Mrzi me da nabrajam po redu, ali samo kao ilustracija, nikada nisam tvrdio da je priča o globalnom zagrevanju verodostojna. Dapače.

Ja jako dobro vidim, znam i razumem šta i koliko ti ne razumeš i ne shvataš, pa mi je jasan ovaj pokušaj ponovnog izvrtanja konteksta onoga o čemu sam pričao.



Ne bavim se naukom. Ne bavim se čak ni propagiranjem nauke . No, uveravam te da si jako promašio. Svako uspešno obaranje prihvaćene naučne tvrdnje nagrađuje se.

To znam :lol: …ali zato bespogovrno veruješ u sve što su bogomdani, pardon :lol: , odabrani autoriteti odredili da bude školski program. Ne znam zaista na kojoj si udaljenosti od uvida u činjenicu da u shvatanju objektivne realnosti ne možeš samovoljno da proklamuješ i postaviš svoje mere kao jedine moguće i istinite, i da potom sve meriš u odnosu na te mere a da sve druge mere odbacuješ i odbijaš jer se ne slažu sa tvojim merama, koje su jelte, jedne jedine, najverodostojnije, istinite.



Naravno, postoji mnogo bolje objašnjenje od teorije evolucije i ti bi ga svakako izneo kada bi ti bilo poznato.

Priznajem, nisam u životu bio dovoljno glup pa da moram neophodno da imam prihvaćenu neku teoriju kao definisanu, nepobitnu i jedinu istinu, a pogotovo ne toliko glup da prihvatim fantazmagoričnu glupost pod imenom teorija evolucije kao validno objašnjenje pitanja razvoja života na Zemlji :pusi:


Zar sam ikada tvrdio tako nešto? To što pričaš protiv teorije evolucije ne znajući o čemu se uopšte radi ne znači da propagiraš kreacionizam. Znači jednostavno da si bezobrazni galamdžija koji bi nekako da na sebe srkene pažnju, a ne zna kako.

Hvala za novu etiketu :), ali ozbiljno…dodajem je na listu etiketa koje su mi do sada kačili i lepili raznorazni programirani roboti zbunjeni činjenicom da nisam ni A ni B, tj zbog svoje nemoći da iole razumeju ono o čemu pričam :lol:


Svašta.
Čak su i međedi veštiji formalnoj logici od tebe.

I ovde priznajem, kriv sam…formalna logika je poslednje utočište, sigurna kuća :lol:, za programirane robote. Ljudska bića imaju sposobnost razumevanja izveštačene prirode formalne logike :lol:



Zapravo si ti ispao glup pretpostavljajući tako nešto. Jedino te karakterišem kao neukog. A ne moraš biti vernik )avramske religije) i/ili kreacionista da bi bio neuk. Ukratko, to nije potreban, ali je dovoljan uslov.

To koliko sam ja uk ili neuk :lol: ne može da određuje programirani robot. Ali za sada nek ti bude, neuk sam :). Znam da moraš nekako da me klasifikuješ, i da ne možeš na dalje da formiraš svoju priču bez toga :lol:



Do tvoje opcije koja ne potrebuje razmišljanje...

To smo već apsolvirali :lol:



Kada bih mogao da razmišljam izvan sopstvenih ograničenja... bio bih kao Čak Noris, pretpostavljam.

Znam da pretpostavljaš :lol:…isto kao što je teorija evolucije svoj život počela kao pretpostavka (na šta je btw darvin u ‘poreklu vrsta’ upozorio)…ali pošto Ja znam i razumem, reći ću ti ….kada bi mogao da razmišljaš izvan sopstvenih ograničenja bio bi kao dr.kadžija iz posta sa teme o Čak Norisu :lol:



Priznajem, kriv sam. U moje vreme prvaci nisu mogli da biraju šta će učiti.

Prihvatam ti priznanje, ajde :lol:…al samo da znaš, ako do sada nisi već saznao - nigde nije pisalo, niti zakonski bilo određeno da moraš celog života slepo da pratiš program kojem si izložen od prvog osnovne :lol:



Jelda? Frojd je u trolisnoj detelini video simbol giokice. Papuanci u trolisnoj detelini ne vide nikakav simbol jer na Novoj Gvineji ne raste detelina.

:lol:….frojd …i još jedna bleda racionalizacija :lol: koja naravno nema nikakve veze sa pričom o simbolima.



Na sreću, tu si ti da mi objasniš čim budeš ukapiro o čemu se radi. Ajde, diši malo.

Na sreću... :lol:...odavno sam ukapirao o čemu se radi, te valjda neće biti problema da ti objasnim. Ja za svakog programiranog robota gajim iskrenu nadu da će jednog dana možda uspeti ponovo da počnu sa korišćenjem delova mreže neurona koji su im od detinjstva zakržljali zbog intenzivnog i konstantnog prijema jednostranih i jednoobraznih informacija, koje uvek kroz mrežu neurona prolaze istom, prvobitno utabanom putanjom, dok ostali delovi mreže neurona ostaju neaktivni, i vremenom zakržljaju, jer nema protoka slabih električnih impulsa preko kojih se informacije kroz mozak prenose....to be cntd :lol:


P.S. Mane, ako čitaš ovo kojim slučajem :lol :...ni 30 kom nije dovoljno :lol : ...daj nek bude recimooo... 11 na kub :lol : ...vidiš bre kako pišem ove smajlije - :lol :

Kovač
25-08-2010, 10:35
Doktore,ima li neke simbolike u broju 27?

dr.Kadžija
25-08-2010, 10:38
Ih kako nema :)....3 x 3 x 3...trojstvo na kub :lol:...pisaću i o njemu ...al kad stignem :lol:

Kovač
25-08-2010, 10:47
Ih kako nema :)....3 x 3 x 3...trojstvo na kub :lol:...pisaću i o njemu ...al kad stignem :lol:

Aj piši,nemoj zaboraviti molim te taj broj je moj broj :)

dr.Kadžija
25-08-2010, 10:54
A koji tvoj broj :lol: ? duhovni, sudbinski, pun lični izraz :lol: ?...ako si sabirao ceo datum i godinu rođenja i dobio 27 onda se redukuješ do 9 :)...a možda se varam, možda i ne, rekao bih da imaš još neku devetku u datumu rođenja...:)

kojica
11-09-2010, 10:56
danas je onaj opaki dan...:raz_096:

planinar
13-09-2010, 19:23
danas je onaj opaki dan...:raz_096:
Ma koji dan? Ne dozvoli da nagađamo, jer ko zna našta će sve da izađe.

dr.Kadžija
04-10-2010, 12:10
danas je onaj opaki dan...:raz_096:

ma neeee kojice nije to bilo tad :lol:...to će da bude opako 2012 :lol:... 11.9.2012 će da bude jedanaest godina od ''jedanaestog septembra'', a 92 :per: dana posle 11.9.2012 dolazi onaj 12 decembar 2012, koji poslednjih godina služi za plašenje nevinog naroda :lol: