PDA

Pogledaj Punu Verziju : Jutarnja budilica



Пркос
05-01-2010, 11:18
Jutarnju budilicu-kaficu,kako je ja zovem ,volim popiti na tenane i uz par cigareta.Jos je volim malo i otegnuti meracki.Verujem da i Vi imate neki svoj ritual kada je budilica u pitanju-da cujem :)
http://razbibriga.net/imported/2010/01/ist22827777turkishcoffexl2-1.jpg

Dusala
05-01-2010, 19:44
waka...prvo obavezno il slatko i voda
il med i voda
il kocke secer i voda il
ratluk i voda....zavisi od mene...

onda kafica puno lonce to jest 2 do 4 bas velike solje na tenane...cak moz i hladna al polako... :raz_064:

u medjuvremenu dorucak obicno nesto lagano i malo....
1 pereca
1 jogurt
1 kifla
ma vise voce uzimam....

novine prelistam....sve to ako mi je kuca tip top...
ako nije prvo ide ona ciscenje, brisanje prasine, provetravanje pa tek ovo gore.....moje na tenane...zaboravih Dusa ne pusi znaci zdravo bez cigareta....
:hulahop: :trci: :hulahop:

Sibi
05-01-2010, 19:56
ne ustajem iz kreveta bez 2 kafe (nes, pošto ne pijem tursku) i nekoliko cigara .. tek onda mogu reći da sam sposobna za nešto .. ali samo za nešto .. a budna sam (oba oka širom otvorena) tek naveče, i to je neko moje vreme kad se osećam sasvim ok... :)

Bisernica
13-01-2010, 17:25
Jutarnja budilica :)
Pa ja sam o kafi napisala čitav esej :lol:,na blogu....tamo ;)
Kafa i ja, dodjemo jedna drugoj kao Bozic i Badnji dan.....mislim,slazemo se i razumemo,onako ,kao nokat i meso,bez dvojbe ;).
Najuobičajenija je ona koja se zove "jutarnja" kafa.Kakva god bila i kako god bila napravljena ona je neophodan ritual, ona okrepljuje, ona zaista budi i označava početak dana.I ne pada mi napamet da izadjem u tu nepoznanicu koja se zove dan preda mnom,dok je ne popijem onako obema rukama ogrljenu,dok uživam u toplini koja greje i ruke i utrobu,prosto majčinski :).
a šolja je veeeeeelika ...tako da je moja jutarnja - dupla !!
a imam ja još ,svakoj tepam posebno ....poslovna,pa pričljiva...pa imam ja i udarac kafu.....a najviše volim moju samotnu....kad smo ona i ja ....e to je onda,posebna simfonija ;)

Taska
26-01-2010, 16:16
ne priznajem jutro bez 2 kafe...
takodje, srkucem natenane...
naravno uz po neku cigarteicu...
e tad se osecam da mogu funkcionisati...
i da ja sam kafeman...i ne odricem se tog uzitka :raz_023:

QueenOfClubs
26-01-2010, 20:32
Моје јутро почиње "у последњем тренутку".
Устајем рано, па стално одуговлачим. А нарочито зими.
НА брзину спремање па на бус.
Након непуних сат времена сам на послу. :lol:
Никако нисам могла више да трпим изненађења од стране кафе-куварице па кафу спремам сама.
Мутим јакобс 3/1.
Пијем је полако, уз три цигарете док ћакулам с колегиницама.
То траје читав сат а некад и дуже. :razzz
Сад пијем јакобс голд са натреном.
Куку што је скупа... :(
Али ми је кафа ујутру врло важна.
Мора бити јака и укусна.

причалица
11-02-2010, 18:13
pa, budim se u pola 7. ustajem, odlazim do sobe jedne od ćerki i budim je...idu u različite smene, pa jedna uvek ide pre podne...onda, sačekam da završe svoje muvanje po kuptilu i wc-u, što treje do 7.10...za to vreme čitam:krsti: e, tek onda, kad odu, onda se umijem i to sve, pa popijem neke lekove i umutim nes...i nju pijuckam do 7.40, kada ulećem u kupatilo i spremam se za posao.
dakle, moja budilica traje kratko, nekih 20 minuta, ali je efikasna jer je jaka...i kad sam pušila, nikad nisam pušila ujutro...taj trenutak paljenja cigarete sam odlagala što duže u dan.
dakle, meni je merak da pijem kafu i da čitam i to radim bez obzira da li je radni dan ili vikend.

Padalica
19-08-2016, 07:47
volim da cutim dok pijem jutarnju kafu, polako, uz dosta cigareta...

DaDole
19-08-2016, 08:46
Sama,bez ikakvih i ičijih pitanja,u tišini dolazim sebi uz prvu jutarnju kafu,onako sa merakom..skoro ritualno