PDA

Pogledaj Punu Verziju : Žene, koliko ste lenje?



Dusala
12-01-2010, 15:37
Ajd da vidimo...znamo da smo marljivije od muških... :razzz al nam se tu i tamo koja lenjost potkrade.... :raz_056:


:raz_125:

ja npr.

kad mi zvoni kućni telefon, ne javljam se jer mene ionako niko ne zove :raz_053:

Ponekad zaboravim da je ves u ves masini gotov :raz_012:

Neda mi se kuvati kad sam gladna :raz_012: itd....

e sad da vidim VAS...Izvolte :razzz

Bisernica
13-01-2010, 16:38
Ne poznajem taj osećaj,jer imam energiju KOJA POMERA SVET !!!!
Dušo...kod mene sve što treba da bude jesenas,MORA biti večeras :raz_114: :kiss:

Dusala
14-01-2010, 20:47
bar si ti odgovorila :kiss:

QueenOfClubs
20-01-2010, 20:21
Мрзи ме да кувам кад сам сама код куће.
Мрзи ме да пеглам, па позовем другарице да ћаскају са мном док та мука не прође.
Често ме мрзи да силазим у продавницу кад се вратим с посла.
Не пада ми на памет да сређујем иза сина.
Кажем да је то добро за њега, да се научи реду, у ствари, често ме мрзи.
Мрзи ме да устанем у 6 по цичи зими.
И углавном је то зими.
Лети ме скоро ништа не мрзи.

kojica
28-03-2010, 11:32
''Ja nisam lenja. Evo dok ovo pišem oprah 30 duplih prozora i 20 duplih vrata.
Usput se krčka i specijalitet, dok ja pravim kolače. Kuvam za 20 ljudi, jer nikada
ne znam koliko će najboljih prijatelja navratiti na ručak. Mnogo vole da slučajno
navrate kod mene u vreme ručka.

Imam jednog najboljeg prijatelja koji je nedeljom redovan na ručku. Nekada
je bio jako bogat, ali je jurio za mladim ženama i sve pare potrošio na njih.
Sada nema šta da jede. Meni ga je žao, a i najbolji mi je prijatelj. ''


Svaka slučajnost sa stvarnim osobama je slična.

причалица
28-03-2010, 12:06
onako...spram moje mame sam vrednica. ona nikad ništa nije radila, osim što je kuvala i terala nas da učimo (mene i brata)...za sve ostalo je plaćala druge.
ja sve radim po kući, ali mi to sve teže pada. na primer, još nisam oprala ybene sudove....ali, sam zato napravila salatu od crvenof pasulja i probudila se u 4.50.

Ciciban
28-03-2010, 17:15
onako...spram moje mame sam vrednica. ona nikad ništa nije radila, osim što je kuvala i terala nas da učimo (mene i brata)...za sve ostalo je plaćala druge.
ja sve radim po kući, ali mi to sve teže pada. na primer, još nisam oprala ybene sudove....ali, sam zato napravila salatu od crvenof pasulja i probudila se u 4.50.


Reci kad ihoperes da ustanem i ja ....btw imam mozda ne 30 ali desetak duplih prozora ali nisu oprani ....ni oni ...****m ti zivot

Svaka slucajnost s bilo kojim postom je namerna.

Ciciban
28-03-2010, 17:20
i da dodam , jedino me ne mrzi kad stefan pozeli da mu spremim nesto oko jela, mogu uvek i u svako doba dana ili noci .

причалица
28-03-2010, 17:30
juče sam oprala prozore....i to iz sebičnog razloga - da bih mogla da gledam novo posađeni dan-i-noć u tri žardinjere....nemam zavese i onda mi je super da gledam cveće kroz čist prozor...ali, zato sam sinoć zaspala mnogo rano.
inače, sudove sam oprala, ali su se nakupili novi.

kojica
02-09-2011, 16:31
:hm: potkrade se, potkrade...

причалица
02-09-2011, 16:33
ma lenja sam...sve više..za sve je kriv forum :mirka:

kojica
02-09-2011, 16:34
eto pokvarila mi se mašina za sudove, a i konan štrajkuje..

sad razmišljam da kupim plastične čaše i kartonske tanjiriće dok ne kupimo novu.. :hm:

причалица
02-09-2011, 16:35
ma ....sudovi su mi krst koji nosim :lol:

različak
02-09-2011, 16:38
onako...mrzim sve kucne poslove i obavljam ih samo zato sto moram a i ne bih trpela da nekom platim da mi se muva po kuci i da to obavi umesto mene,a i moze mi se,jer zivim sama

причалица
02-09-2011, 16:40
onako...mrzim sve kucne poslove i obavljam ih samo zato sto moram a i ne bih trpela da nekom platim da mi se muva po kuci i da to obavi umesto mene,a i moze mi se,jer zivim sama

e to! samo što ne živim sama...a sve manje imam snage da rintam po kući, muka mi je više od toga....uzaludan posao, pa to ti je....

Ciciban
03-09-2011, 15:26
mrzim sudoperu !!!!!!!!!!:mirka:

причалица
03-09-2011, 15:29
evo, peglam sad malo veš...pa se smorih :dosada:

ribizla
03-09-2011, 15:44
sama sa dve bebe.. :aha:

причалица
03-09-2011, 22:45
sad nešto sumiram moju lenjost - oprah tepihe, opeglah veš, skuvah ručak...o sudovima da ne pričam...:dosada: i stigoh na piće s drugaricom :)

mica
04-09-2011, 11:07
Iskreno, kako kad. Moram da priznam da, u poslednje vreme s ve vise i vise imam motivaciju i zelju da raduckam po nesto. Leti je malo teze, jer mi je pakao u stanu, po vrucini se jedva krecemo, ali se mrdam. Polako preuzimam sve poslove na sebe, mama je sve losije, ona se i dalje, doduse, jos angazuje u kuhinji i to je za sad, njena obaveza :)

Lujka
04-09-2011, 12:03
Kad hocu umem da budem lenja.. sacuvaj Boze koliko sam lenja :lol: A onda iz cista mira poskocim, razletim se, nista mi ne bude tesko.
Ono sto nikako ne volim i lenja sam ( citaj alergicna :) ) je peglanje i brisanje prasine. Ovo drugo... pa ceo dan da drzim krpu u ruci i da briskam .. da poludis nacisto!

причалица
04-09-2011, 12:07
mene peglanje ubija...ali bukvalno :( a veš se uvek gomila neviđenom brzinom. imala sam jednu ženu koja je dolazila svakih desetak dana da opegla veš, ali je prestala da dolazi....nije bio u pitanju novac, nego se razbolela...i sad ne znam šta bih dala da mogu opet da neđm neku ženu koja bi lepo peglala veš.

mikili
04-09-2011, 14:17
pa prico ima po oglasima toliko ponuda,pa onih kucnih servisa na sve strane..

причалица
04-09-2011, 14:18
pa prico ima po oglasima toliko ponuda,pa onih kucnih servisa na sve strane..

oglasima? ne kupujem novine već 4 godine.

DaDole
05-09-2011, 07:25
Ja sam od onih nervoznih ženica koje vole da sve oko njih bude poredano i uredno,vjerujem da je krivo vaspitanje il gen nekakav zalutao..ali,budući da je vrijeme uvijek problem,pokupovala sam sve postojeće mašine koje nešto korisno rade..sve na dugmiće i one su postale moje najbolje prijateljice:)
Nedavno sam bruku para dala za termostar,ali isplatio se jer je nešto najbolje što sam ikad vidjela..
kad bi nestalo struje,onda bih bila u gabuli i sigurno postala lijena ljenština ženeća:)

kojica
05-09-2011, 11:23
toliko sam lenja, da me mrzi da vam objašnjavam.. :aha:

DaDole
05-09-2011, 11:46
toliko sam lenja, da me mrzi da vam objašnjavam.. :aha:

još kad bi neko u to povjerovao:)

причалица
05-09-2011, 13:31
Ja sam od onih nervoznih ženica koje vole da sve oko njih bude poredano i uredno,vjerujem da je krivo vaspitanje il gen nekakav zalutao..ali,budući da je vrijeme uvijek problem,pokupovala sam sve postojeće mašine koje nešto korisno rade..sve na dugmiće i one su postale moje najbolje prijateljice:)
Nedavno sam bruku para dala za termostar,ali isplatio se jer je nešto najbolje što sam ikad vidjela..
kad bi nestalo struje,onda bih bila u gabuli i sigurno postala lijena ljenština ženeća:)

šta ti je taj ''termostar''? aj objašnjavaj...spašavaj...missim, i ja se mlatim kirbijem i jako sam zadovoljna....ali me često mrzi i njega da uključim :lol:

kojica
06-09-2011, 06:08
još kad bi neko u to povjerovao:)

verovali vi ili ne.. :aha:

malavelika
11-09-2011, 18:34
Ajd da vidimo...znamo da smo marljivije od muških... :razzz al nam se tu i tamo koja lenjost potkrade.... :raz_056:


:raz_125:

ja npr.

kad mi zvoni kućni telefon, ne javljam se jer mene ionako niko ne zove :raz_053:

Ponekad zaboravim da je ves u ves masini gotov :raz_012:

Neda mi se kuvati kad sam gladna :raz_012: itd....

e sad da vidim VAS...Izvolte :razzz

lenja sam najgore, kad mi se ne radi nista
onda ostavim prljave sudove do sutra, ne operem kosu, pravim se da ne vidim prasinu i razbacane knjige, igracke i odecu svud po stanu
kad nisam u tom modu (a, srecom retko jesam) onda sa svojih 50 kila pomeram namestaj bez problema i pravim nov razmestaj, odradim veliko spremanje za dan, odlucim da sama sasijem haljinu, odem kupim boje, pa sa sinom oslikamo sve njegove majice, napravim kulinarske vratolomije za ginisa...

naki
11-09-2011, 18:38
ufff...a nekad mi se tako ne da skidati lak sa noktiju, pa mazati drugi, pa cekati da se taj osusi... :raz_088:

причалица
11-09-2011, 18:39
danas sam bila vredna za medalju :) i toliko sam se umorila da sam opet počela da razmišljam o angažovanju neke žene da mi pomaže ponekad :dosada:

naki
11-09-2011, 18:40
rad oslobadja :pusi: ...

malavelika
11-09-2011, 18:42
danas sam bila vredna za medalju :) i toliko sam se umorila da sam opet počela da razmišljam o angažovanju neke žene da mi pomaže ponekad :dosada:

ja, pre nego dodje zena za sredjivanje, pomalo sredim stan, jer me sramota na sta lici :rumenko:

malavelika
11-09-2011, 18:43
rad oslobadja :pusi: ...

oslobadja od slobodnog vremena :lol:

причалица
11-09-2011, 18:43
ja, pre nego dodje zena za sredjivanje, pomalo sredim stan, jer me sramota na sta lici :rumenko:

e pa to :raz_114: zato sam radila danas

malavelika
11-09-2011, 18:46
e pa to :raz_114: zato sam radila danas

to znaci da nikada od nas prave gospoDZe nece postati
uvek cemo imati nesto od plebsa u sebi
inace ne bi ni trepnule na placene usluge, niti na moguce zgrazavanje doticne
plus, ja se uvek presaberem koliko bi knjiga u laguni na snizenju mogla da kupim za te pare, pa mi sve zao :(
al, kad moram-uzmem zenu

naki
11-09-2011, 18:46
u principu i kad necemo da budemo vredne... to budemo...samo u manjoj meri... :raz_088:

naki
11-09-2011, 18:47
preusmeravanje kapitala i ulaganje u trajnije stvari...to se tako zove malavelika :)...

причалица
11-09-2011, 18:47
to znaci da nikada od nas prave gospoDZe nece postati
uvek cemo imati nesto od plebsa u sebi
inace ne bi ni trepnule na placene usluge, niti na moguce zgrazavanje doticne

ma, nije to problem, malavelika...nego žena koja bi došla - radi kao spremačica kod mene na poslu...pa ne bih baš da me ogovara :(

malavelika
11-09-2011, 18:49
ma, nije to problem, malavelika...nego žena koja bi došla - radi kao spremačica kod mene na poslu...pa ne bih baš da me ogovara :(

auuu, pa ne, nikako tu kombinaciju prico :lol:
kako si to tako naivno odradila, a prepametna zena???
nikako poznanicu, zenu koja cisti i tvojim prijateljicama....nikako! :lol:

причалица
11-09-2011, 18:51
auuu, pa ne, nikako tu kombinaciju prico :lol:
kako si to tako naivno odradila, a prepametna zena???
nikako poznanicu, zenu koja cisti i tvojim prijateljicama....nikako! :lol:

kako naivno kad ne znam ni jednu koja radi kako valja?...mojoj mami jedna sprema već 30 godina stan i ništa mi se ne sviđa kako radi, majke mi. ...a skupa je katastrofa...

slonce
11-09-2011, 18:52
:aha:

malavelika
11-09-2011, 18:55
kako naivno kad ne znam ni jednu koja radi kako valja?...mojoj mami jedna sprema već 30 godina stan i ništa mi se ne sviđa kako radi, majke mi. ...a skupa je katastrofa...

pazi, i meni niko nikad ne spremi stan onako kako ja spremim
al, nije u tome poenta
vec u tome sto ga ipak spremi ONA, a ne JA :lol:

причалица
11-09-2011, 18:56
pazi, i meni niko nikad ne spremi stan onako kako ja spremim
al, nije u tome poenta
vec u tome sto ga ipak spremi ONA, a ne JA :lol:
pa dobro...meni je bitno da stan bude perfektno sređen.

naki
11-09-2011, 18:58
ako hoces dobro da uradis...uradi sam :raz_088:

причалица
11-09-2011, 19:12
ako hoces dobro da uradis...uradi sam :raz_088:
e pa to me drži...bolje da ga sređujem natenane....nego tamo neko na brzaka...ali, naki, imam sve manje snage da rintam, majke mi.

naki
11-09-2011, 19:14
sve mi jasno... volEm da uradim po svome...znam da sam ga sama tako "umesila"... :pusi:
i umori se covek...istina... :raz_088:

причалица
11-09-2011, 19:16
sve mi jasno... volEm da uradim po svome...znam da sam ga sama tako "umesila"... :pusi:
i umori se covek...istina... :raz_088:

evo, danas sam sve uradila...uglancala, jer sam u petak prala tepihe i sve...ali, nisam stigla prozore da operem :( ne mogu, pa to ti je.

naki
11-09-2011, 19:17
e da... a kad taman sednes i odahnes...uvek uocis jos nesto sto si mogla uraditi... e tada lepo kazem sebi: " sad je vreme da ugodis sebi"...:pusi:

причалица
11-09-2011, 19:19
e da... a kad taman sednes i odahnes...uvek uocis jos nesto sto si mogla uraditi... e tada lepo kazem sebi: " sad je vreme da ugodis sebi"...:pusi:

pa jeste...i onda sednem i dođem ovde :lol:

naki
11-09-2011, 19:20
i dobro je...stan je sredjen kako ti zelis... dobro de, ostane poneka sitnica...ali u globalu... zadovoljno se smeskas... i odmori se telo...a dusa puna...vredna si zeno :pusi:

причалица
11-09-2011, 19:24
..vredna si zeno :pusi:

uteši me sa 3 slatke reči:raz_114:

naki
11-09-2011, 19:26
:srce::pusi:

malavelika
11-09-2011, 19:54
pa dobro...meni je bitno da stan bude perfektno sređen.

meni, fala bogu nije
sem kad mi keva krene u isnpekciju i zvocanje :mv:
lakse mi da sredim cakum pakum, no da se svadjam sa njom opet i opet oko istih stvari

причалица
12-09-2011, 07:26
sem kad mi keva krene u isnpekciju i zvocanje :mv:


meni kewa ne treba :lol: već sam stara ko bibilija.....da l to ide s godinama :hm:
šalim se.

malavelika
13-09-2011, 19:12
meni kewa ne treba :lol: već sam stara ko bibilija.....da l to ide s godinama :hm:
šalim se.

ma, ko da meni treba da mi zvoca sto ne peglam peskire :lol:
a, meni lepse kad su grubi :mv:

Nežnicah
13-09-2011, 21:00
Ja sam se nesto istrosila na kucu, malo mi je muka od rintanja, tako da sad slusam mamu :raz_128: a mame se moraju slusati. Ako mama kaze da ne preterujem, da mi nered nece nigde uteci, onda je to tako. Mama kaze da se trudim da sto vise ugodim sebi, ja tako i uradim. Ljudi moji, jedno vreme sam se druzila sa zenom koja mi je poklonila neku macku, pa pocela da mi dolazi nezvana stalno na kafu, i ona je tip koji svaki dan pere prozore. I ja onako (tada mlada i neiskusna) kazem, auuu, koja sam ja aljkosa kad ih perem jednom u 2-3 nedelje. Sutradan, posle tog razgovora, kupila ja novu magicnu krpu i udri, svaki dan sve prozore u stanu... Crknuta konstantno a rad niko ne primecuje... Kad sam to ispricala mami, ona kaze ti nisi normalna, pusti nju dokonu babu, sta joj drugo preostaje u zivotu sem da se nadmece sa komsilukom u cistoci i vrednoci. I tako sam ja polako pocela da ucim i kapiram neke stvari o zenskoj `lenjosti` :moon: