PDA

Pogledaj Punu Verziju : Zaveštanje organa



Пркос
18-01-2010, 12:04
Da li ste razmišljali o zaveštanju svojih organa? Ja jesam, i još uvek razmišljam. Najverovatnije ću to i uraditi. Zašto da ne, ako nekome mogu da pomognem ili spasem život, meni tada sigurno više neće biti potrebni. http://razbibriga.net/
Šta Vi mislite o tome?

Sibi
18-01-2010, 12:37
Naravno. Već sam ih zaveštala.

milan11
28-02-2010, 11:38
mislim da nista humanije nema od toga, u Francuskoj imamo kartice koje nosimo uz licna dokumenta i ako ti se nesto desi znaju sta treba da rade i gde da te voze

причалица
21-03-2010, 13:46
ja bih, ali neće da ih prime...

kojica
18-04-2010, 08:25
hm.. da.. ta ideja sada definitivno otpada...

mada..
kada sam ozbiljno razmišljala o tome, razgovarajući sa ljudima svuda sam nailazila na ogroman strah..
ljudi se plaše da će neko požuriti da im smesti nekakvu nesreću samo da se što pre dokopa organa...:raz_088:

zvezdica
25-08-2010, 00:49
Ja sam rekla mojima kad me već svu iseckaju da mi poture papir da potpišem...to što je ostalo da uzmu i produže nekom život

причалица
24-01-2011, 18:11
meni se ideja dopada, mada mi je ovaj izbor reči dosta glup.
ideja je fenomenalna - zašto nekome ne produžiti život ili ga čak spasiti organom koji drugome nije potreban ? iako je presađivanje dosta kompleksno, naročito za primaoca, to je zaista nekada jedini način da se poboljša kvalitet života.
kažu da organe mogu da zaveštaju osobe do 80-e godine života.

mona
24-01-2011, 18:24
hm.. da.. ta ideja sada definitivno otpada...

mada..
kada sam ozbiljno razmišljala o tome, razgovarajući sa ljudima svuda sam nailazila na ogroman strah..
ljudi se plaše da će neko požuriti da im smesti nekakvu nesreću samo da se što pre dokopa organa...:raz_088:

Da, moze se zloupotrebiti :sad:

Bisernica
25-01-2011, 09:21
Zaveštani.

ne postoji ništa normalnije ,valjda meni kao zdravstvenom radniku to dodje normalno,
a s druge strane ,zašto ne produžiti život nekome kome se može produžiti ,i da pri tom bude
i kvalitetan.

причалица
25-01-2011, 09:26
Zaveštani.

ne postoji ništa normalnije ,valjda meni kao zdravstvenom radniku to dodje normalno,
a s druge strane ,zašto ne produžiti život nekome kome se može produžiti ,i da pri tom bude
i kvalitetan.

biska, kad se budeš vratila, podseti me da te nešto pitam u vezi ove teme, molim te.