PDA

Pogledaj Punu Verziju : Bogat siromah ili siromašan bogataš



Пркос
22-01-2010, 13:41
Bogat siromah ili siromašan bogataš???

Kineska mudrost o novcu:

* novcem se može kupiti kuća, ali ne udobnost

*novcem se može kupiti krevet, ali ne i san

*novcem se može kupiti sat, ali ne i vreme

*novcem se može kupiti knjiga, ali ne i znanje

*novcem se može kupiti položaj, ali ne i respekt

*novcem se može kupiti doktor, ali ne i zdravlje

*novcem se može kupiti duša, ali ne i život

*novcem se može kupiti sex, ali ne i ljubav



Dakle pitanje sledi ovako...dali biste radije živeli kao siromah, ispunjeni zadovoljstvom i potpuno srećom...zadovoljni malim stvarima....živeli život punim plućima...

Ili bi radije bili bogataš, kupovali sve što možete(ili bar pokušavali da kupite što se kupiti da), a bili u principu nesrećni (ili možda ima nekog ko bi bio srećan i u takvoj poziciji)?? :roll: :roll: :roll:

причалица
14-02-2010, 16:56
naravno da bih volela da zarađujem više novca nego št zarađujem....ali, ne mnogo više...i kad imam ponekad malo više para, tek onda vidim jalovost takvog radovanja.

kojica
22-03-2010, 08:52
Ovi kinezi vazda mudri bili. A de to ima da se kupi duša? :raz_097:

причалица
24-03-2010, 18:35
nema nigde.....rekoše bitlsi ''can't buy me love''...ali, mislim, ruku na srce bre...pa nije sve u parama - ima nešto i u novcu, reče oskar vajld.

mare
24-03-2010, 19:43
Ja bih, ono, da budem i duhovno i finansijski bogat :mrgreen:

причалица
25-03-2010, 11:40
k'o roman abramovič:raz_097:

Alexanna
05-05-2010, 20:47
Drzim se jedne izreke ...nije siromasan onaj koji nema vec onaj koji uvek trazi vise...covek treba da nauci da zivi s onim sto ima i da sacuva skromnost ...jedino tako moze postici neku duhovnu ravnotezu i opstati u ova teska vremana..valjda..:undecided:

причалица
05-05-2010, 21:07
Drzim se jedne izreke ...nije siromasan onaj koji nema vec onaj koji uvek trazi vise...covek treba da nauci da zivi s onim sto ima i da sacuva skromnost ...jedino tako moze postici neku duhovnu ravnotezu i opstati u ova teska vremana..valjda..:undecided:

valjda. je l si mLogo mlada, dete?

Mr.OneTwo
05-05-2010, 21:09
novac nije garant da poziveces da uzivas. lepota nije bitna, nju sad mozes da simuliras.

QueenOfClubs
05-05-2010, 21:15
Bogat siromah ili siromašan bogataš???

Dakle pitanje sledi ovako...dali biste radije živeli kao siromah, ispunjeni zadovoljstvom i potpuno srećom...zadovoljni malim stvarima....živeli život punim plućima...

Ili bi radije bili bogataš, kupovali sve što možete(ili bar pokušavali da kupite što se kupiti da), a bili u principu nesrećni (ili možda ima nekog ko bi bio srećan i u takvoj poziciji)?? :roll: :roll: :roll:
Више пута сам се уверила да новац не доноси срећу.
Баш напротив. Некако се окрене, па се тим људима на крају све врти око новца.
Све... не све. Само бриге. И некако, као да не умеју да уживају.
А можда то ја само тако видим. Они су сигурно срећни на свој начин.

Alexanna
05-05-2010, 21:26
valjda. je l si mLogo mlada, dete?

:raz_125:

причалица
05-05-2010, 23:39
novac nije garant da poziveces da uzivas. lepota nije bitna, nju sad mozes da simuliras.

vidi grobara.......baš me zanima da l će da bude verdba sa simulatorom.

baba Tijana
07-05-2010, 19:57
"Ljudi koji imaju ono što žele strašno vole da pričaju ljudima koji nemaju ono što žele kako oni u stvari to i ne žele;

Eh, kamo sreće kad bih mogao da sateram sve takve ljude u neki turobni zamak na Gornjem Dunavu i da iznajmim tuce sposobnih vampira koji bi im stalno bili za petama, pa da vidim čta će onda da vele.
Ne tiče me se da li imaju mnogo novca i da li ga troše ili skrivaju,
Al' bar bi mogli, sunce im njihovo, priznati da u njemu uživaju.
Ne, ne, za njih je to znak taštine.

Kad se ispoljava radost zbog imaštine prispećem baštine;
A ako imaju pozamašnu rentu, oni po pravilu - koliko ih poznajem -
misle da im je sveta dužnost da se žale kako je teško sastavljati kraj sa krajem.

Ne mogu se ni zamisliti situacije
U kojima ne bi izvodili slične izmotancije.
Ne vredi sa njima raspravljati - ne daju vam da prozborite ni slovca;
Prvi im je argument da novac nije sve, a drugi da oni
i onako nemaju novca.
Neki su od njih novac privredili
A drugi su ga nasledili,
Ali ma kako da su te pare dobijene,
Po njihovim bi rečima one bile krive što su im desni
rumene.

Možda odista bogatstvo stalno stvara probleme,
Ali bio bih sasvim spreman da se pomirim sa svim
njegovim prokletstvima ako bih mogao i da
primim na sebe sve njegove blagodeti u isto vreme.

Jedine neizlečive muke bogatih su muke koje novac
ne može da kroti,
A to su baš one muke koje su mučnije kad ste siroti.
Svakako, ima u životu mnogo stvari koje se novcem
ne mogu kupiti, ali čudna je to stvar - osim ako
me pamćenje ne vara:

Jeste li ikad pokušali da to kupite bez para?"

Tako je zborio Ogden Neš, a relativno uspešno preveo Dragoslav Andrić. :lol:

причалица
03-07-2010, 19:29
can't buy me love

Zazijavalo
05-07-2010, 19:49
Suviše skupo ili... :pusi:

zLozi
15-07-2010, 23:39
Bogat siromah ili siromašan bogataš???

Kineska mudrost o novcu:

* novcem se može kupiti kuća, ali ne udobnost

*novcem se može kupiti krevet, ali ne i san

*novcem se može kupiti sat, ali ne i vreme

*novcem se može kupiti knjiga, ali ne i znanje

*novcem se može kupiti položaj, ali ne i respekt

*novcem se može kupiti doktor, ali ne i zdravlje

*novcem se može kupiti duša, ali ne i život

*novcem se može kupiti sex, ali ne i ljubav



Dakle pitanje sledi ovako...dali biste radije živeli kao siromah, ispunjeni zadovoljstvom i potpuno srećom...zadovoljni malim stvarima....živeli život punim plućima...

Ili bi radije bili bogataš, kupovali sve što možete(ili bar pokušavali da kupite što se kupiti da), a bili u principu nesrećni (ili možda ima nekog ko bi bio srećan i u takvoj poziciji)?? :roll: :roll: :roll:


Poenta je da novac moze obezbediti ono sto ce coveka uciniti srecnim.
Ne volim iskljucivosti tipa siromasni i srecni ili bogati i nesrecni. Novac jeste bitan faktor u zivotu.
Napisala sam negde vec:
Novcem se kupuje kuca u kojoj se pravi udobnost
Novcem se kupuje krevet u kome se moze mirno spavati
Novcem se moze kupiti knjiga, potrebna za sticanje znanja
Novac povecava sigurnost
Novcem se mogu kupiti lekovi, kada je zdravlje naruseno (hteli ili ne sa godinama se rusi zdravlje, a nekima i u maldosti)
Novac omogucava drustvenu pokretljivost, a to za sobom moze povuci pronalazenje ljubavi

Dusa? Nisu svi koji novac imaju kriminalci.

причалица
16-07-2010, 17:03
ne sviđaju mi se extremi...na primer, šta znači ''siromah koji živi život punim plućima''? nemam pojma niti mogu da zamislim takvo šta....

Zazijavalo
17-07-2010, 20:36
"Siroma koji diše punim plućima" ti je onaj kojem plata traje 4 dana i za to vreme iskazuje neograničen prezir prema štekarama i drugim buržoaskim elementima. Preostalih 26 dana ogovara vladu. :pusi:

причалица
20-07-2010, 14:33
"Siroma koji diše punim plućima" ti je onaj kojem plata traje 4 dana i za to vreme iskazuje neograničen prezir prema štekarama i drugim buržoaskim elementima. Preostalih 26 dana ogovara vladu. :pusi:

ebala ga takva pluća, ondak.

Zazijavalo
20-07-2010, 14:58
Nije džabe siromaštvo povezano sa TBC. :lol:

причалица
20-07-2010, 15:20
eto vidiš...tačno.

Tibi
23-07-2010, 17:53
Ne postoji nista od toga, postoji samo realitet, on je kod nekoga slican onome sto ste vec nabrojali. :pusi:

Sagacity
09-01-2013, 22:53
Kaže se ''Džaba i puni džepovi, kad' ti je duša prazna''...Ima nečeg u tome. Onaj ko ume da se raduje, raduje se i za malo. Nekom radost i sreća ne dolaze ni sa premijom, ne znam kakvom.
E sad, da li potpun siromah može biti srećan? Možda, jer njegova sreća u pronađenoj korici hleba možda može biti veća, nego nečija sreća prilikom kupovine mercedesa...

Ne bih izabrala ni jedno, ni drugo. Možda te preterano siromaštvo tera da budeš zadovoljan sa sitnim stvarima, ali ja sam ipak za neki balans...