PDA

Pogledaj Punu Verziju : Emocionalne prevare....



Пркос
25-01-2010, 23:36
Emocionalne prevare...

Ako s nekim uživate u dugim razgovorima i često razmišljate o toj osobi, pa čak i dok vodite ljubav s partnerom, zakoračili ste u područje emocionalne prevare.

Bračni savetnik Gary Neuman ne veruje u solidan ili pristojan brak. On veruje samo u odličan brak i niko ne bi trebao pristati na manje...

U zadnjih petnaest godina Neuman je pomogao tisućama parova da prebrode bračnu krizu. Parovi koji se svađaju, koji se rastaju, koji su zapeli u bračnu rutinu bez ljubavi i razumijevanja... Međutim, otkrio je da izvor problema nije bio nedostatak komunikacije nego emocionalna nevjera.

"Ako ste se našli ili se nalazite u situaciji da je obična i naizgled bezazlena igra i komunikacija s prijateljem, prijateljicom ili kolegom/icom s posla prerasla u nešto što uključuje emocije, zakoračili ste u područje emocionalne prijevare", tvrdi M. Gary Neuman, autor bestselera Emocionalna nevjera.

Ako o svojim problemima razglabate uz kavu sa simpatičnim kolegom i izvan posla, ako izmjenjujete poruke, mailove i uživate u flertovanju iz dana u dana i mislite kako je to u redu jer će vaš odnos ostati na tom nivou, počinitelj ste emocionalne nevjere.

Za nevjeru nije potreban sex i ovakva emocionalna nevjera šteti vezi i braku jer se energija koja bi trebala biti uložena u vezu rasipa na krivim mjestima.

Gary Neuman proveo je i istraživanje na 2500 muškaraca i otkrio je da niti za emocionalnu niti za fizičku nevjeru nije bio presudan sex.

Kada je neki par dugo zajedno dolazi do zasićenja, muškarci i žene skloni su tome da jedno drugo uzimaju zdravo za gotovo, opuste se previše u onom negativnom smislu i prestanu se truditi. U takvim situacijama kada se strast gasi skloni su tome da za vrijeme spolnog odnosa zamišljaju da vode ljubav s nekim drugim, prepuštaju se mašti i na taj način bježe od problema u vezi od kojih ne bi trebalo bježati.

Emocionalna nevjera razbija rutinu, ne uključuje konkretnu prevaru, ali to ne znači da za vezu nije štetna.

"Emocionalno ste nevjerni kada trošite vrijeme i energiju razmišljajući o nekoj drugoj osobi umjesto o partneru ili partnerici i kada tu osobu stavljate na prvo mjesto i iako u takav odnos nije uključen sex, to je također varanje" kaže Gary Neuman.

Emocionalna nevjera parove ne vodi k sreći i ispunjenju nego ih drži podalje od toga i definitivno ukazuje na probleme u vezi.

Šta Vi mislite emocionalnoj prevari?

petrana
26-01-2010, 10:07
mislim da je to teska glupost :raz_025: ta emocionalna prevara
mnogo je komplikovano :lol:

Пркос
26-01-2010, 11:15
Zbog cega tako mislis??? :roll:

QueenOfClubs
26-01-2010, 12:23
Тешко је одржати страст у браку све време.
Кризе у браку дођу ко нормална појава.
И сматрам да су чак и добре ако помажу да се неке ствари искристалишу.
Човек уђе у неку рутину а да није ни свестан како.
И онда пожели да му се нешто деси.
Пожели да види да ли је још пожељан некоме.
И то је људски.
Све док постоји самоконтрола, док смо свесни да је то игра, није превара у правом смислу речи.
Magazin - S druge strane mjeseca (spot) (http://www.youtube.com/watch?v=njm3WEF_-D4#)

petrana
26-01-2010, 12:59
Zbog cega tako mislis???
Ana Karenjina je mila majka za to cudi gore :lol:

Sibi
26-01-2010, 13:10
Mnogo komplikovano za moj mali mozak. :roll:


Prevara - kako god je nazvali, počinje u glavi, nastavlja se željom, idejom, prilikom... ostalo se lako zakotrlja.

A da to nešto započne u glavi mora da postoji razlog, a razlog je obično taj da nešto debelo škripi u vezi i da puno toga nedostaje.
E tad treba ili poraditi na vezi, oplemeniti je (obostranim trudom ili uz pomoć bračnog savetnika) ili se pomiriti sa tim da je situacija takva kakva jeste i zavući glavu u pesak kao noj.

Ne znam, nešto mi ne rade sive ćelijice.

Ciciban
26-01-2010, 16:44
ma rade ti ...nemoj da ja pocnem da pisem da vidis sta je blok :pusi:

milan11
26-01-2010, 20:08
pi sto bi voleo da vam muzevi ulete na forum pa da vide sta pisete :Batine:

QueenOfClubs
26-01-2010, 20:11
Шта пишемо?

Sibi
26-01-2010, 20:13
pi sto bi voleo da vam muzevi ulete na forum pa da vide sta pisete :Batine:

ne odnosi se samo na žene milanče nego i na muškarce... samo su se izgleda nešto stisli sa komentarima. :nargile:

petrana
26-01-2010, 20:15
pi sto bi voleo da vam muzevi ulete na forum pa da vide sta pisete :Batine:
:raz_083: ja imam zelju da se malo emocionalno muvamo
jel moze :lol:

petrana
26-01-2010, 20:21
Zbog cega tako mislis??? :roll:
taj je tekst o emocionalnoj prevari napisan nekako kao da su ljud debili, ko da nemaju tri ciste :lol:

Dusala
26-01-2010, 23:20
ako ću da ga prevarim ne treba mi emocionalna prevara već prevara prava...neg to sad malo ljudski gledano nema svrhe svi su bre isti....il čak gori boljeg sam odavno izabrala pored mene je... :sojka:

Ciciban
10-02-2010, 22:57
Bla bla ...." kao oboje se treba potruditi da veza uspe.....pa uzaludno trosenje energije na krivom mestu ....pa ...." ..ma ajte molim vas ...onda niko ne treba imati prijatelje ...da! razmishljam o predlogu prijatelja vec danima a predlozio mi dok smo pili kafu? Jel ga ja varam time sto razmishljam hocu li prihvatiti posao ili ne? .....glupost ... prevara jeste najpre u glavi ali neko rece samokontrola , treba biti svestan mozes ili nemozes da se nosis time i dokle ces ici ...ako mozes i znas zbog cega to radis onda dobro ..........

Пркос
12-02-2010, 12:14
Za neke ljude biće prevara već i ako njihov partner nekog drugog smatra privlačnim. Mali flert ili nešto intenzivniji pogled u oči nepoznate osobe za njih je već neverstvo

Iza toga se zapravo krije neizrečeni zahtjev – ti smiješ misliti samo na mene, u tvojim očima nema mjesta ni za kog drugog. Ovo je stav koji najčešće uopšte nema veze sa veličinom ljubavi, već sa nedostatkom samopouzdanja. Jer fantazija je opasna stvar. Zato ne bi bilo samo naivno, već i drsko očekivati da ona nikada neće zastraniti.

Vaša mala slatka, intimna tajna
Doduše, naravno da nije isto maštati o nekoj osobi, zaista je željeti ili stvarno prevariti. Ako vam se stasiti neznanac samo neko kratko vrijeme mota po glavi i s njim samo u mislima imate malu vruću avanturu, tada je to vaša slatka intimna tajna zbog koje ne morate osjećati stid. Ove maštarije često mogu dati snažan poticaj postojećoj vezi.
Međutim, ako kujete planove, razmišljate kako bist emogli vidjeti tu drugu osobu, kako da se nasamo nađete s njim, a sprječava vas samo strah da će neko otkriti „stvarnu“ prevaru, tada je afera u vašoj glavi već dvojbena i trebala bi vas natjerati da se zapitate:
Postoji li ikakav problem u našoj vezi? Malo analizirajte i sami zaključite.

причалица
12-02-2010, 12:30
joj, ovo je baš škakljiva tema i za udate i za one koje su u nekoj kao stabilnoj vezi....iskušenja na svakom koraku, bre.

Ciciban
18-02-2010, 10:23
Mislim da ima jos jedna slicna tema, po meni to bi bila emocionalna prevara tako da probacu da ih spojim

Ciciban
18-02-2010, 10:28
Nastavite ....

Sibi
18-02-2010, 15:55
Ni život ni brak ne bi bio zanimljiv da nema tih malih đavolčića koji nam ubacuju crviće i smišljeno nas truju ... samo se mora znati granica.
Gadno je kad sve to pređe u naviku, toliko ste emocija podelili sa tom osobom, postaje vam bliska, vezujete se i konačno shvatate da ne želite samo priču već i da je osetite, da vas snažno zagrli i fizički osetite razumevanje koje ste do skoro dobijali kroz razgovor ... E tad treba reći dosta .. a kako? Ko tu ne bi bio povređen? Toliko ste se vezali da nemate snage da to presečete, među vama nema ničeg drugog sem čiste emocije, uz to osećate da biste sebi pre oko izvadili nego tu osobu povredili...

sani
18-02-2010, 18:31
sve su to opasne igre..od bezazlenog online flerta(npr) mogu nastati vrlo komplikovane i ozbiljne situacije.

marlon
07-03-2010, 14:57
mislimo da je petra rekla sustinu...

emocije nemamo a jos manje varamo... tako da se zakljucak sam namece :raz_013:

mikica
24-04-2010, 11:06
Mislim da emocionalna prevara u vezi, ima mnogo vecu tezinu kada je par vec u braku, prvenstveno ako tu postoje i deca.
Ima jedna vrlo interesantna knjizica, pretpostavaljam mnogima vec dobro poznata - ''Emocionalna inteligencija'' Danijela Golemana, koja se izmedju ostalog bavi i ovim pitanjem, naglasavajuci da je pre, posle i iznad svega bitna - svest. O sopstvenim, tudjim i emocijama uopste.
Ni jedna prevara, pa makar i malecna, ''emotivna'' vezanost za neku drugu osobu, a koja nije nas 'stalni' partner, uvek ima za posledicu ako nista drugo onda makar - pocetak problema, koji kasnije moze da preraste u sve i svasta.
Sasvim je dovoljno da uz jedan srk kafe koju ispijate ujutru sa svojim partnerom, pomislite na osobu koja vam makar jednom dnevno padne na pamet i vas partner ce to osetiti...niste fokusirani, odlutate i lutate i vasa energija za vasu vezu vise nije konstruktivna ves postaje destruktivna...

kojica
27-04-2010, 11:54
I šta kaže ta knjižica, šta da radimo? Da si oči iskopamo da bi ne gledale? :pusi:

Postoji još jedna pametna knjižica ''Put kojim se ređe ide''.
Lepo čovek objasnio da je zaljubljenost jedno čudno stanje
koje dolazi ''samo'' i odlazi ''samo''. Niti ga možeš prizvati
niti oterati. Ako si sasvim prosečan smrtnik, a ne prosvetljen,
potpuno si nemoćan.
I to je potpuno normalno.

E ono što u toj knjizi ne piše, a možda i piše samo ja nisam sigurna, je sledeće:
Bitna je namera.
Ako dve osobe reše da žive zajedno, obećaju jedna drugoj
da će biti verne i ozbiljno se tome posvete,
onda to što neko od njih u nekom periodu neće biti sposoban
da sasvim iskontroliše svoje emocije, treba razumeti i prihvatiti.
Sve dok osoba koja je obuzeta emocijama, ne preduzima ništa
da svoje želje realizuje, već strpljivo čeka da prođu.
Jer mi takvi jesmo, nesavršeni.
Ukoliko neko od to tvoje svesno odlučuje da poleti za svakom
emocijom, onda već čini grešku.

причалица
28-04-2010, 08:16
često čitam skot peka i uvek mu se vraćam...da znaš da ću sad da prelistam ''put kojim se ređe ide''.

inače, to stanje ''emocionalne prevare'' zaista ume da bude opterećujuće....za ženu, naravno, pošto žene mnogo više tripuju nego muškarci u tim odnosima....mislim, uglavnom. nismo sve iste.

milan11
28-04-2010, 21:12
nema nista sladje od prevare, bas se mesaju emocije i adrenalin dok se ne provali a obavezno se provali e posle snosis posledice

причалица
29-04-2010, 09:32
nema nista sladje od prevare, bas se mesaju emocije i adrenalin dok se ne provali a obavezno se provali e posle snosis posledice

kakve su to posledice, u tvom slučaju?

milan11
29-04-2010, 19:20
meni licno je polni organcic bio skracen za pola dok sam spavao ali u medjuvremeni je poraslo sve ponovo posto sam ja ko reptil, regenerisem se

milan11
29-04-2010, 20:25
evo na primer i ova mi je mnogo pametna :kiss: sta sam drugo mogo da joj odgovorim osim ovog sto sam reko

Ciciban
30-04-2010, 14:25
jesi li ti na posledice ustvario mislio ?

причалица
08-05-2010, 13:45
ma da...sve verujem da je mislio na posledice.
u stvari, retko ko misli na posledice, možda čak ne može ni da ih zamisli kad čini bilo kakvu vrstu prevare.

mona
22-06-2010, 05:48
Emocionalna prevara je prevara... opasna je...

Falcon
22-06-2010, 12:38
Emocionalna prevara je prevara... opasna je...

Jel? A cime to dokazujes? Dogma ili nesto drugo?

Ne postoji emocionalna prevara. To je izmisljotina impotentnih muskaraca, frigidnih zena i crkvenog klera. Bez uvrede ovo je moje misljenje.

mona
22-06-2010, 19:26
Jel? A cime to dokazujes? Dogma ili nesto drugo?

Ne postoji emocionalna prevara. To je izmisljotina impotentnih muskaraca, frigidnih zena i crkvenog klera. Bez uvrede ovo je moje misljenje.

Da tvoje misljenje, ali nije ni psiholoski ni eticki tacno...

Prevara je ona koja je najpre emocionalna... kasnije samo preraste taj nivo i predje na visi nivo...
Prevara je prevara...

QueenOfClubs
22-06-2010, 19:31
Da tvoje misljenje, ali nije ni psiholoski ni eticki tacno...

Prevara je ona koja je najpre emocionalna... kasnije samo preraste taj nivo i predje na visi nivo...
Prevara je prevara...
А ако не прерасте у нешто више?
Ако човек има самоконтролу?
И потисне та осећања, окрене свом сталном партнеру...

Ciciban
22-06-2010, 19:33
monaa ako ne preraste taj nizi nivo ? jel opet prevara?

mona
22-06-2010, 19:37
А ако не прерасте у нешто више?
Ако човек има самоконтролу?
И потисне та осећања, окрене свом сталном партнеру...

Onda je u redu... ako se trudi da kontrolise emocije...

mona
22-06-2010, 19:38
monaa ako ne preraste taj nizi nivo ? jel opet prevara?

Rekla sam opasno je... jer ako se gaje emocije prema osobi koja nije nas partner... to se ne zavrsava sretno...
Udaljava nas od osobe koja nam je partner...

QueenOfClubs
22-06-2010, 19:45
Rekla sam opasno je... jer ako se gaje emocije prema osobi koja nije nas partner... to se ne zavrsava sretno...
Udaljava nas od osobe koja nam je partner...
Није проблем што је опасно, већ, колико се могу контролисати емоције у неком тренутку.
Сви су свесни шта то са собом носи.
Неко поклекне, неко баш воли ту опасност, неко воли да машта, па иако и нема "љубави са стране", ужива да као воли.
Неко жели промену, па склизне у емоционалну превару не би ли разбио рутину.
Неко се заиста заљуби и против своје воље.
Важно је схватити о чему се ту заправо ради.
Једно је само сигурно – ту у вези нешто дебело не штима.
Или код нас самих...
И треба се окренути узроку а не последици.

Ciciban
22-06-2010, 19:45
Rekla sam opasno je... jer ako se gaje emocije prema osobi koja nije nas partner... to se ne zavrsava sretno...
Udaljava nas od osobe koja nam je partner...

niko mene nemoze da udalji od partnera osim njega samog

mona
22-06-2010, 19:47
niko mene nemoze da udalji od partnera osim njega samog

Dobro ako tebe ne moze, verovatno umes da kontrolises emocije :)

Ciciban
22-06-2010, 19:50
Dobro ako tebe ne moze, verovatno umes da kontrolises emocije :)

Kontrolisem ih kako ne dok ne :raz_057:

причалица
22-06-2010, 22:34
Jel? A cime to dokazujes? Dogma ili nesto drugo?

Ne postoji emocionalna prevara. To je izmisljotina impotentnih muskaraca, frigidnih zena i crkvenog klera. Bez uvrede ovo je moje misljenje.

jao, bre, postoji.....nisam impotentni muškarac, nisam kler, a valjda nisam ni frigidna....dakle, postoji emocionalna prevara.

G
22-06-2010, 22:43
Ljubav je toliko čista, lepa i iskrena emocija tako da je uvreda nazvati je "prevarom" u bilo kom njenom obliku. To mogu samo oni koji ljubav mešaju sa požudom ili nekom drugom emocijom koje ja također ne smatram prevarom ... Ali dobro ja. Moji standardi su pomereni jer postoje situacije u životu koje kad čovek preživi (u pravom smislu te reči) pomeraju granice etabliranog građanskog morala. Ništa lepše nego voleti što više i što jače ! Sretno vam svima uz želju da do takvog saznanja dođete pre nego bude kasno (fizički kasno). Čast vama koji ste ubeđeni u život posle smrti.

QueenOfClubs
23-06-2010, 09:03
Како љубав може бити чиста кад у је њеној позадини издаја?

G
23-06-2010, 09:34
Itekako može. Ljubav kao ljubav je čista a postupci čoveka pod uticajem ljubavi mogu biti "upitni" sa aspekta izdaje. Mada ja lično mislim da je izdaja samog sebe sputavati ljubav. Pored obligacija koje čovek stvori tokom života prema drugima ima i obavezu prema sebi samom da dozvoli da bude voljen i voli ako se stvori takva situacija. Potiskivanje ljubavi kod samo jedne osobe je problem za barem još dve osobe.Jedna je ona koju čovek voli i izdaje sputavanjem ljubavi. Druga je ona sa kojom živi jer sputana ljubav je ipak ljubav. Treća potencijalna je ona osoba sa kojom živi osoba koju čovek voli i koja voli njega. Znači ako oni koji se vole sputavaju to divno osećanje mnogo više ih trpi u okruženju nego ako je ljubav nesputana i konzumirana.

QueenOfClubs
23-06-2010, 10:11
Да, боље да пати једна особа, а нарочито ако нам није баш стало до ње, него три. :raz_067:
Не знам, ја то гледам овако – зрело сам биће које има обавезе, дужности, дата обећања, самоконтролу, морална начела,
а не размажено дете које мисли само на себе и задовољење својих потреба.
Патња? Не, не плашим је се. Имам довољно година и искуства да знам да заљубљеност прође.
И знам да поставим границе.
Не могу да будем неискрена према особи са којом сам некад желела да делим живот.
Нећу да смишљам лажи.
Не желим никога да гледам у очи и лажем.
Шта ће ми такав живот? То и није живот.
Сматрам да сам довољно способна да идем даље сама ако већ не могу с партнером.
Треба човек да има **** и да пресече.
Због себе и због тог другог.

G
23-06-2010, 10:18
Ti i ja ne pišemo o istoj temi. Ali nema veze ti si moja drugarica.:huh:

kojica
23-06-2010, 10:23
Bojno polje.. :lol:

Možemo voleti više osoba istovremeno? Da, možemo.
Ne možemo biti zaljubljeni u više osoba, ali da volimo možemo.
Samo.. ljubav nije ljubav sve dok se očekuje da bude uzvraćena..
Šta je to sputana ljubav? To ne postoji.. postoje sputane želje...
želje stvaraju patnju, a ne ljubav.. one nikada ne mogu biti
u potpunosti realizovane.. stalno se rađaju nove i nove... dokle?

G
23-06-2010, 10:28
Postoji "sputana" ili potisnuta ljubav. Neke osobe potiskuju ljubav da bi ostali u prividnom blagostanju bračne idile. Plaše se vanbračne veze i izazova koje ona donosi. Nisi prva osoba koja meša ljubav i požudu (želje).

QueenOfClubs
23-06-2010, 10:38
ПЛАШЕ?
Да, храбри су они који у ствари немају храбрости да буду искрени према другима.
Храбри су они који лажу, варају, издају а зарад себе и задовољења својих привремених жеља.
А кукавице су они који имају храбрости да се суоче са проблемом.
Којима је искреност на првом месту.

kojica
23-06-2010, 10:40
Postoji "sputana" ili potisnuta ljubav. Neke osobe potiskuju ljubav da bi ostali u prividnom blagostanju bračne idile. Plaše se vanbračne veze i izazova koje ona donosi. Nisi prva osoba koja meša ljubav i požudu (želje).

A meni se čini da si ti nešto smešao...:lol:

De je bre ta ljubav? Kad je sputaš di je spakuješ?

Ti si smešao ljubav i želju da ti osećanja budu uzvraćena.
Sve osobe potiskuju raznorazne želje, ne bi li opstali
u blagostanju bračne ili bilo koje druge zajednice. Može to biti tabu u nekom
braku, a i ne mora. Zavisi kako se partneri oko toga dogovore.
Mogu se dogovoriti i da trče čitavog života za svojim željama
i da pri tom razmenjuju iskustva. Ima i toga...:lol:
Mogu se dogovoriti i da ne komplikuju sebi život i da ne
reaguju na želje koje se povremeno jave, jer one u svakom
slučaju polaze.

G
23-06-2010, 10:47
ПЛАШЕ?
Да, храбри су они који у ствари немају храбрости да буду искрени према другима.
Храбри су они који лажу, варају, издају а зарад себе и задовољења својих привремених жеља.
А кукавице су они који имају храбрости да се суоче са проблемом.
Којима је искреност на првом месту.

Ja se Kvini ne trudim da menjam tvoje stavove nego da objasnim svoje. Ti si kroz taj pakao prošla i odabrala svoj put i način rešenja. Ja tražim svoje odgovore na ta pitanja i ovom prilikom sam ih napisao. Naravno samo deo odgovora. Nisam egzibicionista da svoju intimu pružam na izvolite ... Ti braniš ono što si odlučila i napravila a ja nešto sasvim drugo. Naravno da nam se mišljenja i stavovi teško mogu poklopiti. Samo ja ni nemam ambicije da svoja namećem kao gotova rešenja. Nema gotovih rešenja. Svaka emocionalna veza je specifikum za sebe. A ti i dalje mešaš ove dve teme na kojima polemišemo danas.:kafa:

G
23-06-2010, 10:51
A meni se čini da si ti nešto smešao...:lol:

De je bre ta ljubav? Kad je sputaš di je spakuješ?

Ti si smešao ljubav i želju da ti osećanja budu uzvraćena.
Sve osobe potiskuju raznorazne želje, ne bi li opstali
u blagostanju bračne ili bilo koje druge zajednice. Može to biti tabu u nekom
braku, a i ne mora. Zavisi kako se partneri oko toga dogovore.
Mogu se dogovoriti i da trče čitavog života za svojim željama
i da pri tom razmenjuju iskustva. Ima i toga...:lol:
Mogu se dogovoriti i da ne komplikuju sebi život i da ne
reaguju na želje koje se povremeno jave, jer one u svakom
slučaju polaze.

Ja ti samo mogu odgovoriti na ovaj komentar onim na koji si mi replicirala.:kafa:

QueenOfClubs
23-06-2010, 10:52
Не мешам ја ништа, једноставно коментаришем ставове.
Ни о каквом мењању се овде не ради него дајем своје мишљење, што и јесте сврха форума.
Тешко ми је заиста да браним статвове с којима се не слажем, та вештина се учи у "Дебатном клубу".

kojica
23-06-2010, 10:56
Ja ti samo mogu odgovoriti na ovaj komentar onim na koji si mi replicirala.:kafa:

ne razumem...:huh:

G
23-06-2010, 11:00
Не мешам ја ништа, једноставно коментаришем ставове.
Ни о каквом мењању се овде не ради него дајем своје мишљење, што и јесте сврха форума.
Тешко ми је заиста да браним статвове с којима се не слажем, та вештина се учи у "Дебатном клубу".

Ne želim da sa tobom raspravljam na nivou "Debatnog kluba". Ti si mi drugarica. Pošto smo izneli mišljenja koja se ne poklapaju ali baš ni u jednoj tački nema svrhe braniti ih ... Neka ostanu zapisana ovde pa će još neko dati svoje mišljenje. :kafa::smiley:

kojica
23-06-2010, 11:07
a da li su emocionalne prevare teži zločin od emocionalnih silovanja, ubistava i sl..
ako bi tako gledali, čitav ljudski rod bi trebao da izvrši kolektivno samoutepstvo,
jer smo najkrivlji za svakakve emocionalne zločine...:lol:

Pustite misli nek vrludaju kuda oće. Kad krenete u akciju, onda prst na čelo
i recite sebi ''o, kako je lepo biti ljud i imati izbor''... :lol:
Nemojte to doživljavati kao kaznu, već kao nagradu. Da nema mogućnosti
izbora bili bi robovi instinkta. Sloboda je u izboru.

eto.. ja valjda rekoh sve što imam na ovu temu...

G
23-06-2010, 11:12
Ave kojice !

причалица
23-06-2010, 15:08
pa jeste...ne možemo (ne volim da uopštavam, ali u ovom slučaju ne mogu da govorim u prvom licu jednine) ceo život da budemo zaljubljeni, pogotovo ne u samo jednu osobu. i lepo je kad nam još neko privuče pažnju i tako...dešava se.
ali, osim kako se takvo dopadanje zaista ne propozna kao ljubav, ne bi trebalo ugrožavati porodicu realizacijama takvih dopadanja. bar ja to ne bih nikad uradila....
Bog zna koliko sam grešna, ali se nadam da će tas, jednoga dana, prevagnuti na dobru stranu.

Ciciban
23-06-2010, 17:55
a da li su emocionalne prevare teži zločin od emocionalnih silovanja, ubistava i sl..
ako bi tako gledali, čitav ljudski rod bi trebao da izvrši kolektivno samoutepstvo,
jer smo najkrivlji za svakakve emocionalne zločine...:lol:

Pustite misli nek vrludaju kuda oće. Kad krenete u akciju, onda prst na čelo
i recite sebi ''o, kako je lepo biti ljud i imati izbor''... :lol:
Nemojte to doživljavati kao kaznu, već kao nagradu. Da nema mogućnosti
izbora bili bi robovi instinkta. Sloboda je u izboru.

eto.. ja valjda rekoh sve što imam na ovu temu...

nista od toga nije zlocin, zrtva je sama izabrala ili dozvolila da bude zrtva ... emocionalno silovanje traje onoliko dugo koliko silovana strana dozvoli ... jes da je sloboda uizboru ali neretko se i po drugi , treci put instinktivno pogresi , i sad kako se menja instinkt ? :lol:

Kovač
24-07-2010, 17:37
Da li je emocionalna prevara ako pošaljem smajlija srculence nekom ovde na forumu?

QueenOfClubs
24-07-2010, 17:38
Зависи шта он за тебе представља.
Ја шаљем срцуленца подједнако и мушкарцима и женама.
Јер су ми драги.

G
24-07-2010, 17:39
Da li je emocionalna prevara ako pošaljem smajlija srculence nekom ovde na forumu?

Nije brate ! To je gest poštovanja. Ovde se svi vole i poštuju!

Kovač
24-07-2010, 17:43
Зависи шта он за тебе представља.
Ја шаљем срцуленца подједнако и мушкарцима и женама.
Јер су ми драги.

Predstavlja mi isto to što i tebi.
Moja lepša polovina misli da je to odraz mojih osećanja,i ne mogu da joj objasnim...

QueenOfClubs
24-07-2010, 17:44
Predstavlja mi isto to što i tebi.
Moja lepša polovina misli da je to odraz mojih osećanja,i ne mogu da joj objasnim...
Пази кад сам то и помислила.
Не знам како да ти помогнем, осим да ми је даш на телефон.
Јбт, да сам ја заљубљена у сваког коме пошаљем срце, то исто би ми препукло досад сто пута. :lol:

Kovač
24-07-2010, 17:49
Пази кад сам то и помислила.
Не знам како да ти помогнем, осим да ми је даш на телефон.
Јбт, да сам ја заљубљена у сваког коме пошаљем срце, то исто би ми препукло досад сто пута. :lol:

Ne verujem da bi u ovom trenutku htela da razgovara,hvala u svakom slučaju...:)
Samo...pokušavam da proniknem u ženski mozak...:)
I možda da čujem još neka mišljenja,možda sam stvarno delovao..ne znam..zaljubljeno...

misticlady
24-07-2010, 18:06
auuuuu crni kume sta bi?sto barem ne posla ona tri srca,radenska...znas kako jedno je suvise recito---to ti je kao buket ruza i jedna ruza:raz_012: izgladice se sve,videces...

Kovač
24-07-2010, 18:16
Nadam se kumo...
Ali šta je u stvari emocionalna prevara?

misticlady
24-07-2010, 18:18
ma daj nije valjda sve tako crno...A ta prevara,emocionalna?Teska neka, izgleda...

Vragolanka
24-07-2010, 19:22
Predstavlja mi isto to što i tebi.
Moja lepša polovina misli da je to odraz mojih osećanja,i ne mogu da joj objasnim...

Ja ne mogu svakom da pošaljem. Nebitno da li je žensko ili muško u pitanju.
Samo nekome koga dobro poznajem, za koga znam da neće pogrešno protumačiti. Ima i toga.

Vragolanka
24-07-2010, 19:33
Ne verujem da bi u ovom trenutku htela da razgovara,hvala u svakom slučaju...:)
Samo...pokušavam da proniknem u ženski mozak...:)
I možda da čujem još neka mišljenja,možda sam stvarno delovao..ne znam..zaljubljeno...

U stvari... htela sam reći da sam i ja takva kada sam nesigurna.
Razumljivo...

Čak se više puta toliko zakomplikovalo da sam prestala da pišem... ali, dobro, ja generalno imam problem sa vl. komunikacijom.

Kovač
25-07-2010, 08:56
Po meni je prevara kad sa nekim,ili u mom slučaju sa nekom,razmenim jezike,telesne tečnosti ili...nešto drugo...A ne virtuelne reči,virtuelna srca,bilo šta virtuelno...Ali možda sam ja glup i nisam u pravu,možda je baš to emocionalna prevara...

Kovač
25-07-2010, 09:03
A ako je to prevara onda sam najveći bludnik grada Čikaga,i treba da gorim u paklu.

Lilu
25-07-2010, 09:06
Po meni je prevara kad sa nekim,ili u mom slučaju sa nekom,razmenim jezike,telesne tečnosti ili...nešto drugo...A ne virtuelne reči,virtuelna srca,bilo šta virtuelno...Ali možda sam ja glup i nisam u pravu,možda je baš to emocionalna prevara...

mozes ti cuk cuk da razmenjujes reci virtualno koliko god hoces, ali kad pozelis da se te reci obistine, kad sanjas o tome i kad ti srce kuca brze zbog te osobe kojoj pises te reci, eeee oonda je to emocionlna prevaara.

Kovač
25-07-2010, 09:09
mozes ti cuk cuk da razmenjujes reci virtualno koliko god hoces, ali kad pozelis da se te reci obistine, kad sanjas o tome i kad ti srce kuca brze zbog te osobe kojoj pises te reci, eeee oonda je to emocionlna prevaara.

Meni srce kuca uvek ubrzano,za to služi presolol :)
A da sam poželeo s nekim da se vidim-šta bi me sprečilo?

причалица
25-07-2010, 09:11
možda bi te sprečila ta osoba koju želiš da vidiš.

Kovač
25-07-2010, 09:13
možda bi te sprečila ta osoba koju želiš da vidiš.

E pa ne znam...nisam pokušavao da se vidim...

Lilu
25-07-2010, 09:13
Pa nista cuk cuk, samo ti otvaram oci sta je emocionalna prevara, a ti sad znas da li si prevario emocionalno ili nisi :)

Kovač
25-07-2010, 09:19
Pa nista cuk cuk, samo ti otvaram oci sta je emocionalna prevara, a ti sad znas da li si prevario emocionalno ili nisi :)

Bog neka mi sudi :)

Lilu
25-07-2010, 09:19
Predstavlja mi isto to što i tebi.
Moja lepša polovina misli da je to odraz mojih osećanja,i ne mogu da joj objasnim...

injaoooo sta sam ja sve slala... i kome sve :raz_114: kazi ti svojoj leposj polovini, da je forum igracka za one koji umeju da se igraju!

Kovač
25-07-2010, 09:21
injaoooo sta sam ja sve slala... i kome sve :raz_114: kazi ti svojoj leposj polovini, da je forum igracka za one koji umeju da se igraju!

Znam ja da ti voliš da se zezaš :)

G
25-07-2010, 09:22
mozes ti cuk cuk da razmenjujes reci virtualno koliko god hoces, ali kad pozelis da se te reci obistine, kad sanjas o tome i kad ti srce kuca brze zbog te osobe kojoj pises te reci, eeee oonda je to emocionlna prevaara.

Ne to delo se kvalifikuje kao "Emocionalna prevara u nameri":sojka:

причалица
25-07-2010, 09:23
Ne to delo se kvalifikuje kao "Emocionalna prevara u nameri":sojka:

i to postoji? au.

G
25-07-2010, 09:23
Bog neka mi sudi :)

Prenikovao si ženu u "Bog"?:raz_068:

G
25-07-2010, 09:25
i to postoji? au.

Postoji nego šta .:azn:

Kovač
25-07-2010, 09:32
Prenikovao si ženu u "Bog"?:raz_068:

Bog...i batina :pusi:
A ja sveti Georgije sa taštom na ikoni :lol:

G
25-07-2010, 09:33
Bog...i batina :pusi:
A ja sveti Georgije sa taštom na ikoni :lol:

Alahhhh se uvalihhhh....Ja ne mogu vako radit !:)

причалица
25-07-2010, 09:36
:raz_114:
ma, bre, prevare (emocionalne) su svako flertovanje..po meni....ali, ima onog što nekako ostane samo u začetku i može dugo da traje takav odnos, a ima i onih ozbiljnijih varijanti, kada se duševni mir naruši.
e, to ne valja.
ne valja ni ono prvo, ali je bar zabavno, ponekada.

Tibi
25-07-2010, 10:38
Ti zaceci nikad` nisu duzi od devet meseci (i po neki...dan), ali su posledice...duge...

marlon
25-07-2010, 10:59
:raz_114:
ma, bre, prevare (emocionalne) su svako flertovanje..po meni....ali, ima onog što nekako ostane samo u začetku i može dugo da traje takav odnos, a ima i onih ozbiljnijih varijanti, kada se duševni mir naruši.
e, to ne valja.
ne valja ni ono prvo, ali je bar zabavno, ponekada.

tacno pricalice

QueenOfClubs
25-07-2010, 11:53
Ne to delo se kvalifikuje kao "Emocionalna prevara u nameri":sojka:
И која казна је примерена за то?

причалица
25-07-2010, 11:53
tacno pricalice

:misticlady:

причалица
25-07-2010, 11:54
И која казна је примерена за то?

pa kazna je u nameri, kao i delo.

G
25-07-2010, 11:55
И која казна је примерена за то?

Opet ti postavljaš pitanje na koje znaš da tebi neću odgovoriti.Baš si zločesta.:)

QueenOfClubs
25-07-2010, 12:19
Па добро, нећу више ништа да те питам. :(

причалица
25-07-2010, 12:21
Opet ti postavljaš pitanje na koje znaš da tebi neću odgovoriti.Baš si zločesta.:)

odgovori meni. :) ali, nemoj na pp.

Vragolanka
25-07-2010, 13:50
Po meni je prevara kad sa nekim,ili u mom slučaju sa nekom,razmenim jezike,telesne tečnosti ili...nešto drugo...A ne virtuelne reči,virtuelna srca,bilo šta virtuelno...Ali možda sam ja glup i nisam u pravu,možda je baš to emocionalna prevara...

Fizička prevara sama po sebi ne znači ništa.
A vl može da bude i te kako opasno... strašno je što na tako nešto i ne pomišljaš dok ti drugi svojom ljubomorom ne ubaci buvu u glavu.
Meni su 2 kompa stradala zbog tuđih tripova. Onda sam preuzela stvar u svoje ruke. :bela:
To je bila samo kap u prepunoj čaši.

причалица
25-07-2010, 13:52
Fizička prevara sama po sebi ne znači ništa.
A vl može da bude i te kako opasno... strašno je što na tako nešto i ne pomišljaš dok ti drugi svojom ljubomorom ne ubaci buvu u glavu.
Meni su 2 kompa stradala zbog tuđih tripova. Onda sam preuzela stvar u svoje ruke. :bela:
To je bila samo kap u prepunoj čaši.

nabavila treću IP adresu?

Vragolanka
25-07-2010, 13:52
nabavila treću IP adresu?

Da. :pusi:

причалица
25-07-2010, 13:53
Da. :pusi:

pa, dobar početak.

Kovač
25-07-2010, 14:04
Fizička prevara sama po sebi ne znači ništa.
A vl može da bude i te kako opasno... strašno je što na tako nešto i ne pomišljaš dok ti drugi svojom ljubomorom ne ubaci buvu u glavu.
Meni su 2 kompa stradala zbog tuđih tripova. Onda sam preuzela stvar u svoje ruke. :bela:
To je bila samo kap u prepunoj čaši.

Ja bi više voleo da ne nastradam na suvo.Da znam bar za šta sam poginuo :mrgreen:

Vragolanka
25-07-2010, 14:15
Ja bi više voleo da ne nastradam na suvo.Da znam bar za šta sam poginuo :mrgreen:

Tako sam i ja uradila... a ti nemoj ako imaš šta da čuvaš. :mrgreen:

marlon
31-07-2010, 01:20
forumas A i forumasica B
dopisuju se
pricaju
smeju
tuguju
upoznaju se u rl
zaljube
skinu se
postanu muskarac i zena

sta je ovde suvisno pitate se?
sve pre upoznavanja u rl....

Flertusa Cipelic
24-05-2011, 17:35
Priznajete li je tj da li je to za vas prevara? Gora vam je kao meni od sexualne?
Oprostili biste ? :hm:

Zak
24-05-2011, 18:18
Hehe, kako ko a i zavisi od spola?

mikili
24-05-2011, 18:59
cula za taj pojam,ali mi nikako nije jasno kako je to prevara?kao bojagi?..ili ja mozda ne znam tacno sta se podrazumeva pod tim pojmom..

marlon
24-05-2011, 19:34
kazes da je volis ili kaze da te voli a razvaljujes se sa drugom odnosno razvaljuje se sa drugim :m:

Adio
24-05-2011, 19:37
Naravno da je gora, jer kada do toga dodje to je kraj, prosto ne moz nikog naterati da te voli!
A sex? Pa jbg, zasvrbelo :lol:

marlon
24-05-2011, 19:40
aham... al' ona kaze jos se qune ochima koje nikada ne lazhu...zenu moz' da zasvrbi kolko oce, moz i da zgresi al' kad paralelno radi dve ili ko neke tri i vise onda nije zena no qurwa :cm:

kojica
24-05-2011, 19:41
Kako može biti gora?
A emotivno ubistvo jel gore? :hm:

(emotivno ubistvo = kad jako želiš nekoga da ubiješ)

marlon
24-05-2011, 19:44
(emotivno ubistvo = kad jako želiš nekoga da ubiješ)

ovo prvi put chuo..znam da moze malda zena neku matoru drtinu da ubije sa divlji yebanluq jer mu riqne chuqa al' za emotivno usmrtjenje tek sad cuh... a od cega se umre?

Zak
24-05-2011, 19:44
e do moga poredjenje :zak:

marlon
24-05-2011, 19:44
e do moga poredjenje :zak:

i do moga, odnosno moj do tvoga... mislimo na isto :haha:

kojica
24-05-2011, 19:45
Pa ne umre se... :raz_088:

s kim sam ja našla da pričam.. :qq:

marlon
24-05-2011, 19:46
pa sad si rekla da se ubije... :ljut:

Lilu
24-05-2011, 19:46
ma prevara je prevara, kakva god... kad nekoga volis ne pada ti na pamet da ga prevaris, a kad ne volis, kakve veze kakva je prevara u pitanju? jaka stvar da li je zbog seksa ili je emotivna...

marlon
24-05-2011, 19:49
ma prevara je prevara, kakva god... kad nekoga volis ne pada ti na pamet da ga prevaris, a kad ne volis, kakve veze kakva je prevara u pitanju? jaka stvar da li je zbog seksa ili je emotivna...

tacno... moram da se ko predstavnik jacheg i bezosecajnog roda slozim s ovim... zato nish ne 'ebem evo vec 2 godine... :eek:

QueenOfClubs
24-05-2011, 19:49
Шта се подразумева под емотивном преваром?
Него... Имали смо ову тему негде...
Као, мушки варају телесно а жене емотивно.
Па из тога произлази да мушки немају емоције. :facepalm:

Adio
24-05-2011, 19:51
ma prevara je prevara, kakva god... kad nekoga volis ne pada ti na pamet da ga prevaris, a kad ne volis, kakve veze kakva je prevara u pitanju? jaka stvar da li je zbog seksa ili je emotivna...

ako nekoga volis i taj zavoli drugog, i ako nekoga volis a zahefta se sa drugim/om

marlon
24-05-2011, 19:51
Као, мушки варају телесно а жене емотивно.


:haha::haha::haha::haha::haha:

mozda u tvojim vlaznim snovima il' kad se mrmot probudi pa uzme dupli mars :lol:

Zak
24-05-2011, 19:54
Шта се подразумева под емотивном преваром?
Него... Имали смо ову тему негде...
Као, мушки варају телесно а жене емотивно.
Па из тога произлази да мушки немају емоције. :facepalm:
Pa da, to ti je ono kada se krljaju sa poljubcima i dalje, pa dodje do pretakanja telesnih fluida.

QueenOfClubs
24-05-2011, 19:54
:haha::haha::haha::haha::haha:

mozda u tvojim vlaznim snovima il' kad se mrmot probudi pa uzme dupli mars :lol:
Какве сад ово везе има са мном? :aha:

Zak
24-05-2011, 19:55
:haha::haha::haha::haha::haha:

mozda u tvojim vlaznim snovima il' kad se mrmot probudi pa uzme dupli mars :lol:
uuu mars je sexi, odo po par komada...

QueenOfClubs
24-05-2011, 20:05
Priznajete li je tj da li je to za vas prevara? Gora vam je kao meni od sexualne?
Oprostili biste ? :hm:
Ај сад озбиљно...
Колико схватам тему, ова конкретна превара уопште не укључује телесно.
Пример: У вези сте с неким или браку и партнер заволи неког другог, али платонски и ви на неки начин то сазнате.
Да ли бисте опростили?

Опростила бих ово и пустила га да иде даље.
Чему везивати за себе неког по сваку цену...

QueenOfClubs
24-05-2011, 20:06
uuu mars je sexi, odo po par komada...
Твикс је бољи.

Adio
24-05-2011, 20:07
upravo to Kvini, al ona pita sta je gore, el ako je samo sex u pitanju ili tvoj primer?

marlon
24-05-2011, 20:12
Какве сад ово везе има са мном? :aha:

pa de muski varaju telesno a zene emotivno... varaju i jedni i drugi na oba nacina... nemas danas postenu zenu i muskarca na puskomet. sve je laz.

marlon
24-05-2011, 20:14
evo ti najbolji primer s foruma... cim neka zena uzme klona i pise sa njim i razgovara sa muskarcem sa kojim ne sme sa originalnim nikom ona je emotivna nula... to je gore od prevare napr. na nivou onoga kad zove telefonom i opanjkava anonimno :lol:

Zak
24-05-2011, 20:18
evo ti najbolji primer s foruma... cim neka zena uzme klona i pise sa njim i razgovara sa muskarcem sa kojim ne sme sa originalnim nikom ona je emotivna nula... to je gore od prevare napr. na nivou onoga kad zove telefonom i opanjkava anonimno :lol:
uuu sad ga ubode... :zak:

marlon
24-05-2011, 20:21
uuu sad ga ubode... :zak:

zamisli npr ti da odes kod novog frajera bivse ti ribe i ono njemu.... e bro da znas da si me sinoc poljubio u glavitja a on pita a? molimmmm? a ti... ma znas ja i ova tvoja ono srke srke a ona mljac a ti cmok i takooo :lol:

mikili
24-05-2011, 21:06
aha,cek da vidim da li sam blizu,znaci ,njemu ili meni se dopada neko,svidja mi se,pomalo sam zaljubljena,malo flertujemo,ponekad pomislim na njega..i sad ja ga varam ili on mene,pa da se razvedemo?ma ,jok,kakva je to prevara,nismo roboti,osecanja se ne diktiraju,a uz to nema petlju za nista konkretno...ne ja tu nista ne bih dirala,niti bih se osecala prevarenom.

QueenOfClubs
24-05-2011, 21:09
pa de muski varaju telesno a zene emotivno... varaju i jedni i drugi na oba nacina... nemas danas postenu zenu i muskarca na puskomet. sve je laz.
Па то смо се зезали на тој теми бре.
Мораћу да почнем да користим смајлије. :aha:

Ciciban
24-05-2011, 21:16
mene je mars najvise zaintrigirao na ovoj temi ....

QueenOfClubs
24-05-2011, 21:18
aha,cek da vidim da li sam blizu,znaci ,njemu ili meni se dopada neko,svidja mi se,pomalo sam zaljubljena,malo flertujemo,ponekad pomislim na njega..i sad ja ga varam ili on mene,pa da se razvedemo?ma ,jok,kakva je to prevara,nismo roboti,osecanja se ne diktiraju,a uz to nema petlju za nista konkretno...ne ja tu nista ne bih dirala,niti bih se osecala prevarenom.
Па да, ни ја не могу да се осетим превареном у том случају.
Осећања се не могу контролисати док начин на који се испољавају и те како може.
Тако да је, што се мене тиче, гора сексуална превара, макар искључивала емоције.
То ме у крајњој линији и не занима. Нема самоконтролу и то је сасвим довољно да нестане.

mikili
24-05-2011, 22:41
cccc..pa sto onda drame toliko oko te emotivne pevare?iskreno,duuugackoo je ziveti s nekim ceo zivot,a da bar malo ne virkas sa strane..ne skodi..

marlon
24-05-2011, 23:11
Ај сад озбиљно...
Колико схватам тему, ова конкретна превара уопште не укључује телесно.
Пример: У вези сте с неким или браку и партнер заволи неког другог, али платонски и ви на неки начин то сазнате.
Да ли бисте опростили?

Опростила бих ово и пустила га да иде даље.
Чему везивати за себе неког по сваку цену...

mozda posle 30 godina braka kad ste se izgustirali...posle 3 ili 5 godina bi popizdela i sukljala bi vatru :lol:

mikili
25-05-2011, 09:18
ako se to desi posle tri godine,jos bolje..niste jedno za drugo..

marlon
25-05-2011, 11:39
ako se to desi posle tri godine,jos bolje..niste jedno za drugo..

paaaaa ako ste oboje isti potpisete pakt o nenapadanju i zivite ko alterantivni umetnici ceo zivot gde svako ima svoju slobodu u meri da ne gusi drugog sa emocionalnim tripovima kada se dese... a dese se svakome od nas, cak i onima koji do ludila obozavaju svoju drugu polovinu

QueenOfClubs
25-05-2011, 16:58
mozda posle 30 godina braka kad ste se izgustirali...posle 3 ili 5 godina bi popizdela i sukljala bi vatru :lol:
А шта је између 5 и 30 година брака?

marlon
25-05-2011, 16:59
rasulo

QueenOfClubs
25-05-2011, 17:01
Емотивно?

marlon
25-05-2011, 17:03
jok bre kompletno... ako imaju decu de je razlika 2 do 4 godine haos...ako nemaju onda sto nemaju...posle 7 najkasnije jedan od partnera pomislja na greh sa strane ako ima do 35.... god mislim.. znaci emotivna prevara u nastajanju

QueenOfClubs
25-05-2011, 17:07
jok bre kompletno... ako imaju decu de je razlika 2 do 4 godine haos...ako nemaju onda sto nemaju...posle 7 najkasnije jedan od partnera pomislja na greh sa strane ako ima do 35.... god mislim.. znaci emotivna prevara u nastajanju
ОК, претпостављам да је тако.

Него, рече ти да бих ја бљувала ватру након 3-5 а након 30 да би ми било свеједно.
Не доживех ни једно ни друго, а сигурно је да ни нећу.
Ал ме занима како би се ја то понашала између 5 и 30?

marlon
25-05-2011, 17:08
ОК, претпостављам да је тако.

Него, рече ти да бих ја бљувала ватру након 3-5 а након 30 да би ми било свеједно.
Не доживех ни једно ни друго, а сигурно је да ни нећу.
Ал ме занима како би се ја то понашала између 5 и 30?
boze queen pitas mene... svaki covek gradi svoju srecu na nacin kako oseca da treba.... sta ima ja tebi da solim pamet kako bi se ti ponasala... za sebe znam sta mi prija i to radim sa kim zelim da radim.

QueenOfClubs
25-05-2011, 17:16
mozda posle 30 godina braka kad ste se izgustirali...posle 3 ili 5 godina bi popizdela i sukljala bi vatru :lol:


boze queen pitas mene... svaki covek gradi svoju srecu na nacin kako oseca da treba.... sta ima ja tebi da solim pamet kako bi se ti ponasala... za sebe znam sta mi prija i to radim sa kim zelim da radim.

Боже Марлоне, па ти си већ закључио да бих ја после 5 сукљала ватру а да би ми након 30 било свеједно, иако нисам питала. :aha:

marlon
27-05-2011, 11:01
pa kad si se okacila na moju miso' a decentralizovana sam licnost

DaDole
27-05-2011, 11:14
prevara je prevara i nema veze koji predznak nosi...mada,ja taj pojam prevare ne razumijem najbolje..jer,šta znači kad se kaže "prevarila sam ga" sem bila sam (na neki način) sa drugim..za mene je jedino validno "prevarila sam sebe"..

marlon
27-05-2011, 11:18
u korenu svake prevare je emotivna infantilnost i emotivna praznina... u takom okruzenju jedino se dobro razumeju stidni misici dok nesto ne zafali

malavelika
27-05-2011, 11:29
prevara je prevara i nema veze koji predznak nosi...mada,ja taj pojam prevare ne razumijem najbolje..jer,šta znači kad se kaže "prevarila sam ga" sem bila sam (na neki način) sa drugim..za mene je jedino validno "prevarila sam sebe"..

sta kad "prevariti nekog drugog", znaci upravo obrnuto od "prevariti sebe"?
jer mozda tom prevarom upravo potvrdjujes sebe, svoje zelje, svoju istinski prirodu?

mikili
27-05-2011, 11:30
e jos jedan termin,jako u upotrebi-prevarila sam sebe-..nikako mi nije jasan..kakvo bi to znacenje kao poruku,ta recenica trebalo da nosi,a meni stalno izmice :sojka:

DaDole
27-05-2011, 11:31
sta kad "prevariti nekog drugog", znaci upravo obrnuto od "prevariti sebe"?
jer mozda tom prevarom upravo potvrdjujes sebe, svoje zelje, svoju istinski prirodu?

ne..prevarom ne potvrđujemo sebe..već ponekad bježimo od sebe..

tol
27-05-2011, 11:33
Ma...prevara je deplase...
SAmopotvrdjivanje.."lečenje" dokonosti izazivanje vlastite sujete i "dopuna kredita" čulne praznine

malavelika
27-05-2011, 11:33
e jos jedan termin,jako u upotrebi-prevarila sam sebe-..nikako mi nije jasan..kakvo bi to znacenje kao poruku,ta recenica trebalo da nosi,a meni stalno izmice :sojka:

meni "prevariti sebe" znaci ubedjivati sebe u nesto sto se kosi sa nasom prirodom, zeljama, potrebama
zavaravati se
i iz sopstvenog iskustva tvrdim da je teze prevariti sebe, no drugog, jer sam probala i jedno, i drugo
i na kraju teze i za oprostiti

tol
27-05-2011, 11:36
voljno varanje sebe? sorry neka mi neko objasni šta je to... zamajavanje..zamagljivanje istine..da smo "popušili život" ? Žmurke?...

DaDole
27-05-2011, 11:37
meni "prevariti sebe" znaci ubedjivati sebe u nesto sto se kosi sa nasom prirodom, zeljama, potrebama
zavaravati se
i iz sopstvenog iskustva tvrdim da je teze prevariti sebe, no drugog, jer sam probala i jedno, i drugo
i na kraju teze i za oprostiti
:cmok: sve si rekla

mikili
27-05-2011, 13:42
ali ako emotivna prevara nije protiv moje prirode,ne kosi se sa mojim zeljama,naprotiv potrebna mi je,ne zavaravam se svesna sam je..sta je u njoj lose?kako se to zabrani osecanjima da se razvijaju,ili da ti bude prijatno druzenje s nekom osobom,ili da pomislis na njega?da li odmah to priznavati partneru,sta treba da bude njegova reakcija...hiljadu pitanja,a po meni samo jedan odgvor.ne mozes znati sta je u tudjoj glavi,tamo treba i da ostane.

mica
27-05-2011, 18:08
Mislim da ne postoji osoba koja nije na neki nacin prevarila partnera,na ovaj ili onaj nacin. To je negde normalno,pogotovo u duzim vezama ili brakovima,covek se negde zasiti,svrlje sa strane i mnogi se onda podsete sta imaju kod kuce i vise cene to sto imaju..

причалица
28-05-2011, 07:13
Mislim da ne postoji osoba koja nije na neki nacin prevarila partnera,na ovaj ili onaj nacin. To je negde normalno,pogotovo u duzim vezama ili brakovima,covek se negde zasiti,svrlje sa strane i mnogi se onda podsete sta imaju kod kuce i vise cene to sto imaju..

e pa micoooo pametna siiiiiiii :bisa:

Zak
28-05-2011, 10:08
Mislim da ne postoji osoba koja nije na neki nacin prevarila partnera,na ovaj ili onaj nacin. To je negde normalno,pogotovo u duzim vezama ili brakovima,covek se negde zasiti,svrlje sa strane i mnogi se onda podsete sta imaju kod kuce i vise cene to sto imaju..

Pa sad, postoje izuzetci kao sto postoje i neizuzetci.
Aaaaa kak filozofiram...

QueenOfClubs
28-05-2011, 10:35
Mislim da ne postoji osoba koja nije na neki nacin prevarila partnera,na ovaj ili onaj nacin. To je negde normalno,pogotovo u duzim vezama ili brakovima,covek se negde zasiti,svrlje sa strane i mnogi se onda podsete sta imaju kod kuce i vise cene to sto imaju..

Знала сам да сам нешто пропустила у очувању брака. :facepalm:

marlon
28-05-2011, 10:45
Mislim da ne postoji osoba koja nije na neki nacin prevarila partnera,na ovaj ili onaj nacin. To je negde normalno,pogotovo u duzim vezama ili brakovima,covek se negde zasiti,svrlje sa strane i mnogi se onda podsete sta imaju kod kuce i vise cene to sto imaju..

postoji
ja

DaDole
28-05-2011, 12:26
ne postoji..barem ja takvu nisam upoznala..ali na to treba gledati sa antistresne pozicije..svako zlo za neko dobro:)

tol
28-05-2011, 12:53
pa jes....koliko ti zla udje...toliko mora da drugome izadje na nos (čist "Arhimedov" ) :raz_125::raz_114:

marlon
28-05-2011, 16:19
ja sam prevarno nevin :sojka:

mica
28-05-2011, 20:25
e pa micoooo pametna siiiiiiii :bisa:

ma ljubila te ja ovako :cmok:

mikili
28-05-2011, 21:28
ja sam prevarno nevin :sojka:

zalis se ili hvalis?:g:

marlon
28-05-2011, 22:12
zalis se ili hvalis?:g:

stidno sam neskroman :g:

Raisa
30-05-2011, 18:48
sto se svih oblika prevare tice..mene kao da su uvezli iz 12tog veka.
to zasicenje nema logike,bar ne mojoj prirodi... ja kad volim,moja ljubav ce vremenom postajati sve jacha i jacha,slabija i nezainteresovana je na pocetku. ne obratno.

Vragolanka
03-06-2011, 13:08
vara se i kada se voli, naročito tada... kada ne voliš, prevara faktički ne postoji.
nisam formalista, tako da posedovanje ili pripadništvo, svojatanje ne priznajem.

QueenOfClubs
03-06-2011, 13:32
vara se i kada se voli, naročito tada... kada ne voliš, prevara faktički ne postoji.
nisam formalista, tako da posedovanje ili pripadništvo, svojatanje ne priznajem.
Како не постоји?
Ти вараш тог с ким си, а он можда воли и нема појма шта се дешава.

Vragolanka
03-06-2011, 13:34
Како не постоји?
Ти вараш тог с ким си, а он можда воли и нема појма шта се дешава.

ali ako ja ne volim, ne varam nikoga.
ostalo je njegov problem.

QueenOfClubs
03-06-2011, 13:49
ali ako ja ne volim, ne varam nikoga.
ostalo je njegov problem.
Ал ако није обавештен...
Постави се у обрнуту ситуацију.
У вези си, он има другу.
Али драга, ја тебе нисам варао јер те не волим...

marlon
03-06-2011, 13:55
Ал ако није обавештен...
.

:haha::haha::haha:

Vragolanka
03-06-2011, 14:00
Ал ако није обавештен...
Постави се у обрнуту ситуацију.
У вези си, он има другу.
Али драга, ја тебе нисам варао јер те не волим...

hoće li mu biti lakše ako ga obavestim da ga ne volim i da ću ga prevariti?
hoće li meni biti lakše da to uradim ako ne volim?
u takvim situacijama, kada mi nije stalo, nije me briga za njega, samo kako ću se ja osećati nakon toga. ne patim od nekih moralnih predrasuda, savest mi je prirodno zakržljala, a račune polažem samo sebi.
ako me bude pitao, reći ću. ako ne pita, nemam šta da mu kažem.

'ali draga... šta si očekivala, znaš da te ne volim'... ovako je ispravnije. :lol:

postavljam se u njegovu situaciju:
znam da me ne voli, samim tim nemamo razloga da se zlopatimo u vezi ili braku. sve ostalo što sledi me ne bi iznenadilo, sve je stvar očekivanja. a nisam tolika ćurka, da nekoga vezujem za sebe formalno, i ničim više, ništa mi ne znači ako ga ne volim da li će me varati ili ne. ali bi volela da znam, i po mogućnosti izbegnem poniženje.
nisam od onih koji će se praviti da ne vide, nisam od onih koji smatraju da mi neko potpisom duguje ili garntuje ljubav i vernost za čitav život.
i opet ti kažem, onima koji ne mogu da prihvate da ih ljubav njihovog života više ne voli imaju problem sa sobom, ne sa partnerom, ne sa trećom osobom.

nemam nameru da gubim vreme, dane, godine robijajući nekome ili nečemu, ma nema te cene.
isto pravo dajem drugoj strani... fer odnos, ništa više.
daleko iskrenije od života gde ima vernosti a nema ljubavi... to je za mene gotova priča, da li će se pojaviti neko sa strane ili ne, nebitno.

Vragolanka
03-06-2011, 14:04
inače, prvi put je najteže, kasnije ide ko podmazano...
savet za one koji planiraju da žive 'fomalno čisto'.

Slowpoke Rodriguez
03-06-2011, 14:09
Vraze, vraze... sto vako pises pred manoletnim licima sto veruju u deda mraza, zar san da im utepas...

Vragolanka
03-06-2011, 14:09
Vraze, vraze... sto vako pises pred manoletnim licima sto veruju u deda mraza, zar san da im utepas...

bolje ja da im kažem, nego da saznaju na teži način... :lol:

marlon
03-06-2011, 14:10
Vraze, vraze... sto vako pises pred manoletnim licima sto veruju u deda mraza, zar san da im utepas...

tolko ide ta prevara ko podmazana pa mora da se objasnjava po forumima non stop traktatima :lol:
kad se vara to se radi tiho i podmuklo ko kad zaboli umnjak.... ako se ima uma :lol:

Slowpoke Rodriguez
03-06-2011, 14:10
Dzaba ti to neki nikad ne poveruju...

Slowpoke Rodriguez
03-06-2011, 14:12
tolko ide ta prevara ko podmazana pa mora da se objasnjava po forumima non stop traktatima :lol:
kad se vara to se radi tiho i podmuklo ko kad zaboli umnjak.... ako se ima uma :lol:

Ja se nesam meso u temu muka mi od elaboracije iste na raznim mestima duzi niz godina, sam sam reko ''ako si im rekla''...

tol
03-06-2011, 14:13
čemu "venost" ako nema ljubavi....:hm:

Vragolanka
03-06-2011, 14:13
Dzaba ti to neki nikad ne poveruju...

onaj koji nije iskren prema sebi ne može da bude ni prema drugome...
i kolika pi.zda neko mora da bude da bi se celog života krio.

marlon
03-06-2011, 14:14
'bem ti... tek sad sam shvatio da nikad u zivotu nisam prevario nijednu zenu, vec sam ceko da se odnos koji ne valja raspadne pre no sto bi zaseo u krilo neke sledece... al' ima nas svakakih :huh:

Slowpoke Rodriguez
03-06-2011, 14:15
čemu "venost" ako nema ljubavi....:hm:

jos dodas obrnuto i tema moz se zashipi!

marlon
03-06-2011, 14:16
čemu "venost" ako nema ljubavi....:hm:

aj sad jos definisi ljubav pa da mozemo da se posaranjujemo :lol:

Slowpoke Rodriguez
03-06-2011, 14:18
:pop:

:haha:

tol
03-06-2011, 14:19
ako se ulazi u neku vezu sa stavom da će biti prevare...ili će se upražnjavati po potrebi..ne razume onda potrebu za dvojinom...(svodi se na egzinstencijalno-formalno opštenje: imati oprano, skuvano...leći u čisto..bez troškova...imati i koitus kada se namnoži želja ili apstinira od promiskuiteta...ne razumem svrhu takvog života...onda sve to možeš i kada si sam...ali sa malo više posla oko trivijale životne koja u zajednici nekoj nije predmet razmišljanja...ali se živi po ličnoj slobodi..i bez deljenja sebe i uskraćivanja od egoizma (navika)

twm
03-06-2011, 14:20
inače, prvi put je najteže, kasnije ide ko podmazano...
savet za one koji planiraju da žive 'fomalno čisto'.

realno, nisam osjetio neki teret, mozda 50-52 kg :lol:

tol
03-06-2011, 14:21
Ljubav nisu definisali mnogo veći umovi..ali kako jesam blizu njih...mogu samo jedno reći: to ti je emocija kada si zadovoljan sopstvom u drugome...čist egoizam...nisšta više.

Vragolanka
03-06-2011, 14:21
ebo te, tol, sloboda ne postoji...
ukradeš tu i tamo sa strane... i to je maximum koji možeš da očekuješ od života.

inače se u suštini slažem sa ovim što si rekla...

marlon
03-06-2011, 14:22
evo vam tema za razmisljanje... da li se moze voleti vise osoba istovremeno? da li je prevara ako sve te osobe znaju jedna za drugu i prihvataju da budu prve druge ili trece? da li je prevara yebati se sa nekim a pritom misliti na drugog? da li je prevara ziveti sa nekim a biti duhovno sa drugim? da li je prevara i izdaja sebe pred bogom roknuti se zbog emotivne konfontacije ega i alter ega? zasto tek po smrti jednog osoba nauci da vrednuje drugog? ima jos ali kasnije....

Vragolanka
03-06-2011, 14:22
realno, nisam osjetio neki teret, mozda 50-52 kg :lol:

ja sam osetila teret svojih 60 kila... znači licemerno pljujem na sve ovo što sam rekla, jer se nisam istog pridržavala uvek.
ali učim...

marlon
03-06-2011, 14:24
Ljubav nisu definisali mnogo veći umovi..ali kako jesam blizu njih...mogu samo jedno reći: to ti je emocija kada si zadovoljan sopstvom u drugome...čist egoizam...nisšta više.

ja nisam neki um ali sam je jako precizno definisao u jednoj recenici koju necu namerno da ponovim. u ljubavi inace nema egoizma. ako si egoist a volis, mislis da volis ili glumis da volis.

twm
03-06-2011, 14:27
ja sam osetila teret svojih 60 kila... znači licemerno pljujem na sve ovo što sam rekla, jer se nisam istog pridržavala uvek.
ali učim...

ma htjeo sam ti reci da je prevara proces, i da sam cin ni prvi put nije odjednom, iznebuha

tol
03-06-2011, 14:28
MArlone...reci mi prvo šta se podrazumeva pod voleti nekoga(misli se na suprotan pol) a da nije povezano sa sexom( koji je neminovnost jer prijateljstvo izmedju različitih polova ne postoji..sve se svodi na potrebu za drugim..neko je uvek zagrejan za tu opciju...reče mi jedan čoek :) )

kojica
03-06-2011, 14:28
ma jok bre, to se samo slučajno dešava.. :hm:

kojica
03-06-2011, 14:28
realno, nisam osjetio neki teret, mozda 50-52 kg :lol:

emocija? :hm:

Vragolanka
03-06-2011, 14:29
ma htjeo sam ti reci da je prevara proces, i da sam cin ni prvi put nije odjednom, iznebuha

ni prvi put ni nikad nije slučajno, ili 'desilo se'...
samo nikako iz inata.

twm
03-06-2011, 14:30
ni prvi put ni nikad nije slučajno, ili 'desilo se'...
samo nikako iz inata.

pa upravo, apropo tvog "tereta"- te se dileme slome mnogo ranije

marlon
03-06-2011, 14:30
MArlone...reci mi prvo šta se podrazumeva pod voleti nekoga(misli se na suprotan pol) a da nije povezano sa sexom( koji je neminovnost jer prijateljstvo izmedju različitih polova ne postoji..sve se svodi na potrebu za drugim..neko je uvek zagrejan za tu opciju...reče mi jedan čoek :) )

tol..postoji ljubav i postoji ljubav. ako nekog volis pustices ga cak i da vrslja... banalizujem. znaci voleti nekog je kompleksna stvar kao kad imas dete iako te nerviraju i do ludila dovode njegovi postupci ne mozes pored sve srdzbe da zatomis to osecanje spram njeg koje gajis. tako ti je u m/z odnosima. ali za taj stepen su malo njih sposobni.

Vragolanka
03-06-2011, 14:31
pa upravo, apropo tvog "tereta"- te se dileme slome mnogo ranije

e pa nisam to znala tada...

kojica
03-06-2011, 14:33
ni prvi put ni nikad nije slučajno, ili 'desilo se'...
samo nikako iz inata.

nije nego.. evo pogledaj post broj 17... :raz_088:

http://razbibriga.net/showthread.php/2404-Sexy-humor?p=81646&viewfull=1#post81646

twm
03-06-2011, 14:35
e pa nisam to znala tada...

:cmok: prevara je musko prirodno odredjenje, emnacipacijom i zene to pronalaze u sebi. ontolozi edu govna i filozofiraju oko morala i etike iz licnih razloga, plus se lazu:pusi:

tol
03-06-2011, 14:36
ja nisam neki um ali sam je jako precizno definisao u jednoj recenici koju necu namerno da ponovim. u ljubavi inace nema egoizma. ako si egoist a volis, mislis da volis ili glumis da volis.

Malo morgen, dragi moj...još kako voliš SEBE u toj osobi..sve osobine svojeg drugog pola u sebi-a u toj osobi pronadjene...laž je da volimo druge...to je samo iluzija kao i sve u ovom svetu..ilizija si i ti i ja i svi koji ovo pišemo..jer u reali trt-milojka....još kako imamo zort od emocija....najlakše povrediti nekoga i skenjati ga(izbaciti iz ravnoteže...samim tim i eliminisati njegove kvalitete koji smetaju tvojoj sujeti) za izvesno vreme je kada ga "udariš" po emocijama.

Vragolanka
03-06-2011, 14:37
:cmok: prevara je musko prirodno odredjenje, emnacipacijom i zene to pronalaze u sebi. ontolozi edu govna i filozofiraju oko morala i etike iz licnih razloga, plus se lazu:pusi:

ništa nisam rekla... :lol:

marlon
03-06-2011, 14:37
secam se price kad mi je jedan moderatorka sa krste otvorila srce i pricala kako je resila da prevari muza.... razlog je nebitan, pobuda bila bas bezveze, inspiracija - pa tako tako... epilog se zna jos pri stavljanju parfema i oblacenjem novog vesa... ali zena to nije znala. znaci seksualna prevara nema blage veze sa ljubavlju vec iskljucivo sa nagonom. kao sto su nagonske osobe malo infantilnije u shvatanju ozbiljnosti neke veze tako i dozivljavaju odstupanja od sebe u datoj situaciji. kajanje je neminovno i nema veze sa kvalitetom ili kvantitetom sexa vec iskljucivo sto emocionalna komponenta nije bila presudna za to. i to je cela prica o zenama. cim naopako krenu u nesto naopako se i ponasaju, naopako resavaju probleme i naopako im ide zivot. bog je lepo uredio odnose medju polovima sta kojim redom ide al' mi smo nesavrseni i ucimo na greskama.

p.s nemo' me pitate koja modoskinja jer my lips are sealed :lol:

twm
03-06-2011, 14:40
samo mi žao što nisam kvalitetnije...
al dobro, i to sam naučila.

:pusi: prije braka me bas islo a onda je taj zavjet sputao prirodu. al dobro znamo da se protiv prirode ne vrijedi boriti, dzaba tehnika- et cunamija :aha:

marlon
03-06-2011, 14:45
Malo morgen, dragi moj...još kako voliš SEBE u toj osobi..sve osobine svojeg drugog pola u sebi-a u toj osobi pronadjene...laž je da volimo druge...to je samo iluzija kao i sve u ovom svetu..ilizija si i ti i ja i svi koji ovo pišemo..jer u reali trt-milojka....još kako imamo zort od emocija....najlakše povrediti nekoga i skenjati ga(izbaciti iz ravnoteže...samim tim i eliminisati njegove kvalitete koji smetaju tvojoj sujeti) za izvesno vreme je kada ga "udariš" po emocijama.

aj primer... evo da budemo otvoreni skroz. npr ja sam tebi simpatican i sarmantan i na neki nacin ti se svidjam jel tako? :lol: znaci ti me ne znas uopste ne poznajes me, ne znas moje crnilo, ne znas ni kaki skot mogu da budem...dobro neke znaju :qq: al' ne ti... i ti na moj post kako bi jeo punjenen paprike zoves satrapa marlona kod tebe na rucak. znaci imas vec idealizovano stanje svesti ko sam i kakav sam osim sto sam gladan. zamisli da ti se svidim da budem pun manira kultivisan i da te ocaram na tom rucku kako umem... ti se npr zaljubis a mozda i ja sto ne bi bilo nimalo cudno. posle toga kad bih ti zatrazio paprike svake srede ti bi retko kad odbila pa tacno da budemo na platonskoj liniji veze...sad bi man reko na drugoj ni ne mozes :haha: znaci ti osecas potrebu da meni bude lepo. ja takodje. tu nema egoizma. ako ti ja predstavim moju licnost na nacin kompletnog poimanja slobode gde ne postoje granice i gde je samo sirina duha mesto gde se mozemo sukobiti svaka tvoja i moja veza poznanstvo izlet flert prestaju da budu dominanta tvog karaktera ako je impulsivnost ono sto ga cini takvim. to je veza gde se ljudi nadopunjuju... tu nema egoizma i tu mozes da emotivno napredujes do same sustine sebe koju mozda do tad nisi poimala nikad pre. :lol:

a sve zbog punjenih paprika.. moz misliti apsurda :lol:

tol
03-06-2011, 14:46
tol..postoji ljubav i postoji ljubav. ako nekog volis pustices ga cak i da vrslja... banalizujem. znaci voleti nekog je kompleksna stvar kao kad imas dete iako te nerviraju i do ludila dovode njegovi postupci ne mozes pored sve srdzbe da zatomis to osecanje spram njeg koje gajis. tako ti je u m/z odnosima. ali za taj stepen su malo njih sposobni.

ljubav prema detetu..je već nešto o čemu ovde nije tema.
A ono o čemu sada pričaš je ljubav III stepen...kada amplitude emocija nisu hirovite..već postoji poštovanje, hajde..i poverenje da "iznenadjenja promiskuitetom" neće biti javna licitacija svojih moći...a porodica još ima smisla kao institucija ( sa ili bez dece)..jer postoje emotivne i intelektualne sfere još uvek..valjda se čuvaju da bude tako...da ravnodušnost ne pobedi.

tol
03-06-2011, 15:06
aj primer... evo da budemo otvoreni skroz. npr ja sam tebi simpatican i sarmantan i na neki nacin ti se svidjam jel tako? :lol: znaci ti me ne znas uopste ne poznajes me, ne znas moje crnilo, ne znas ni kaki skot mogu da budem...dobro neke znaju :qq: al' ne ti... i ti na moj post kako bi jeo punjenen paprike zoves satrapa marlona kod tebe na rucak. znaci imas vec idealizovano stanje svesti ko sam i kakav sam osim sto sam gladan. zamisli da ti se svidim da budem pun manira kultivisan i da te ocaram na tom rucku kako umem... ti se npr zaljubis a mozda i ja sto ne bi bilo nimalo cudno. posle toga kad bih ti zatrazio paprike svake srede ti bi retko kad odbila pa tacno da budemo na platonskoj liniji veze...sad bi man reko na drugoj ni ne mozes :haha: znaci ti osecas potrebu da meni bude lepo. ja takodje. tu nema egoizma. ako ti ja predstavim moju licnost na nacin kompletnog poimanja slobode gde ne postoje granice i gde je samo sirina duha mesto gde se mozemo sukobiti svaka tvoja i moja veza poznanstvo izlet flert prestaju da budu dominanta tvog karaktera ako je impulsivnost ono sto ga cini takvim. to je veza gde se ljudi nadopunjuju... tu nema egoizma i tu mozes da emotivno napredujes do same sustine sebe koju mozda do tad nisi poimala nikad pre. :lol:

a sve zbog punjenih paprika.. moz misliti apsurda :lol:

"Apsurd" je izgovor za adrenalinom (možda)...to "svidjanje"...je normalan proces u nekoj komunikaciji..jer tražimo slične ili malo drugačije sagovornike (kakvim bi želeli biti ) i to je zakon privlačnosti...koji ne podrazumeva telesni kontakt ni u nameri. Maniri, vaspitanje...tolerancija...su uvod za dopadanje a taktiziranja razna...su već sredstva za flertom , manipulacijom i za mogući koitus..koji je nekada i jedini krajnja težnja namere.
I...ŠTA sa time...takvih "punjenih paprika" na milione..i to je cilj života...do" tvrdojki polugić" opstriiše dok ima funkcionalnost? jedini razlog za život?

marlon
03-06-2011, 15:43
nis' razumela poentu moje onanisticke opservacije..... :lol:

qu noc.

tol
03-06-2011, 15:53
nacin kompletnog poimanja slobode gde ne postoje granice i gde je samo sirina duha mesto gde se mozemo sukobiti svaka tvoja i moja veza poznanstvo izlet flert prestaju da budu dominanta tvog karaktera ako je impulsivnost ono sto ga cini takvim. to je veza gde se ljudi nadopunjuju... tu nema egoizma i tu mozes da emotivno napredujes do same sustine sebe koju mozda do tad nisi poimala nikad pre

MA...jesam...TO i jeste razlog za ŽIVETI..jer potvrdjuješ svoju vrednost u drugome ko jeste izbor za učenje i poštovanje

marlon
03-06-2011, 16:12
ma ne ljuti se bwe zbog onog ne razumes... :lol: otiso sam vec al' se vrnuh samo da ti kazem jedno...

ljubav je davanje i primanje bez ikakog egoizma.. cim egoizam pocne da dominira tom jednacinom, ljubav je samo pojam sa dve nepoznate.

vrhunac bilo koje ljubavi je kada se odreknes nekoga koga volis svesno ga gurajuci u krilo drugog znajuci za bezizlaznost vase veze. otiso i ko zna kad cu doci jer mi nesh muka od ovakih tema. caoss :cm:

QueenOfClubs
03-06-2011, 18:59
hoće li mu biti lakše ako ga obavestim da ga ne volim i da ću ga prevariti?
hoće li meni biti lakše da to uradim ako ne volim?
u takvim situacijama, kada mi nije stalo, nije me briga za njega, samo kako ću se ja osećati nakon toga. ne patim od nekih moralnih predrasuda, savest mi je prirodno zakržljala, a račune polažem samo sebi.
ako me bude pitao, reći ću. ako ne pita, nemam šta da mu kažem.

'ali draga... šta si očekivala, znaš da te ne volim'... ovako je ispravnije. :lol:

postavljam se u njegovu situaciju:
znam da me ne voli, samim tim nemamo razloga da se zlopatimo u vezi ili braku. sve ostalo što sledi me ne bi iznenadilo, sve je stvar očekivanja. a nisam tolika ćurka, da nekoga vezujem za sebe formalno, i ničim više, ništa mi ne znači ako ga ne volim da li će me varati ili ne. ali bi volela da znam, i po mogućnosti izbegnem poniženje.
nisam od onih koji će se praviti da ne vide, nisam od onih koji smatraju da mi neko potpisom duguje ili garntuje ljubav i vernost za čitav život.
i opet ti kažem, onima koji ne mogu da prihvate da ih ljubav njihovog života više ne voli imaju problem sa sobom, ne sa partnerom, ne sa trećom osobom.

nemam nameru da gubim vreme, dane, godine robijajući nekome ili nečemu, ma nema te cene.
isto pravo dajem drugoj strani... fer odnos, ništa više.
daleko iskrenije od života gde ima vernosti a nema ljubavi... to je za mene gotova priča, da li će se pojaviti neko sa strane ili ne, nebitno.
Тек ми сад ништа није јасно. :qq:
Ајд вако: нас две смо се развеле.
Кренуле даље и имамо слободу да радимо шта пожелимо.
Неког волиш, па си с њим, или ти прија комбинација неко време, или самоћа...
Ма можемо шта нам воља и како нам воља.
Мени се овде превара ама баш никако не уклапа.

QueenOfClubs
03-06-2011, 19:02
emocija? :hm:
То су неке мршаве емоције :undecided:

Zak
04-06-2011, 00:36
ma ne ljuti se bwe zbog onog ne razumes... :lol: otiso sam vec al' se vrnuh samo da ti kazem jedno...

ljubav je davanje i primanje bez ikakog egoizma.. cim egoizam pocne da dominira tom jednacinom, ljubav je samo pojam sa dve nepoznate.

vrhunac bilo koje ljubavi je kada se odreknes nekoga koga volis svesno ga gurajuci u krilo drugog znajuci za bezizlaznost vase veze. otiso i ko zna kad cu doci jer mi nesh muka od ovakih tema. caoss :cm:
Cudi me da ti se nije smucilo ranije. Iako sam mladji jedno dvadesetak godina od tebe meni su se ove teme smucile jos pre par godina.

marlon
04-06-2011, 04:44
uvek sam voleo da se vidim na kafi sa zenom na koju sam posebno slab posle sexa sa nekom drugom zenom. to je jedini nacin da u sebi iskristalizujes distancu i ostanes na neki nacin ' ladan zadrzavajuci pritom esenciju onoga sta osecas prema njoj... cela ova tema ko sto zak potvrdi jeste prilicno mucna jer svako od nas nalazi elemente prepoznatljivosti iz sopstvenih zivota...

cela ova onanija me podseca na moju drugaricu iz detinjstva koju sam mogu reci voleo otkad znam za sebe. uvek sam voleo drchne zene a ona je bila slika i prilika drchnosti. znao sam joj sve frajere bio cak i drug sa njima, znao sve krize kroz koje je prolazila jer me je pre svih svojih drugarica zvala da budem pored nje kada joj je bilo najteze. tek posle duzeg vremena uspeo sam da smognem snage i pokazem joj prvo gestom a onda i recima sta osecam prema njoj. elem, ona je tad bila zabezeknuta, nako kobajagi znate...:lol: da ne drvim mnogo o njenom psihickom stanju sledecih meseci stvar se nekako smirila, jer sam je ja smirio u sebi posto uvek jaci mora da napravi rez, ali prica nije imala pravi kraj jer nije bilo ni pocetka a kraj je ako pogadjate kada zena kaze da je kraj :lol: znaci, ta moja voljena drugarica je mislila samo na jednu stvar a ta je kako ce se ona posle tog za nju porazavajuceg saznanja moje iskrenosti dalje osecati u mom drustvu jer nije zelela nikako njega da se odrekne. ja sam joj bio u toj prici i otac i majka i drug i drugarica jer oca je davno izgubila a majka ju je vaspitavala da trazi od zivota maksimum samo za sebe i da je boli pichqa za ceo svet oko nje. konachno tako se i udala, za jednog tajkuna i mislila je dugo da je srecna. znaci ja sam bio neka njena potreba i nije znala kako da se sada nosi sa tim da me nece imati pored sebe u trenucima kada je uvati blekout ili konacno potreba da me makar cuje znajuci da situacija nije bas jednostavna.

najteze a i najlakse je raniti nekog koga volis. zene su specijalisti za sve vrste mucenja jer sam u zivotu toliko njih upoznao i mogu da kazem da samo jedan promil zena nema sadisticki preferencijal prema nekom muskarcu ko im pokaze sta oseca. take su mentalne gradje i tu nema boga. ako nije sludjena nekim debilom koji joj pomera dupe drzeci je na uzdi sa onim sto je osetio da joj treba i maltretira je pritom ko stoku, ona je smerna i kontrolise se. cim postane surogat prave zene a to je obicna rupa sa nasusnom dnevnom potrebom ona pocinje da se susi iznutra. zena inace bolje no iko drugi sama moze da prekine svaki odnos ako zeli, to je najmanji problem. moze bolje da se izleci od bilo kakve zavisnosti no bilo koji muskarac, naravno ako zeli. ona moze da se mazohisticki iscrpljuje do besvesti lisavanjem svega pritom lazuci okolinu da gresi sa svakim prolaznikom u mimohodu triput na dan, ona konacno moze da se kune da je taj i taj ljubav njenog zivota znajuci koliko je opskurna u izdaji sopstvene emotivne prirode jer se takve stvari kao sto znamo ne pricaju svakome.... znaci, da skratim, cim zena potencira svoje samoljublje, svoj egoizam, opravdavajuci svaki svoj uvrnuti postupak, njen psiho profil je jasan kao kada malo dete slaze da nije dobilo keca iz matisha zbog neznanja vec zbog toga sto ga profesor mrzi a sve zene manje vise kad tad upadnu u taj klise odrambenog mehanizma.

sta sam uradio u navedenom primeru koji sam nacrtao... iako sam bio mlad, odrzavao sam tu nasu uvrnutu kobajagi vezu prijateljstva godinama vidjajuci se mnogo redje no ranije... jedne veceri posle nekog zajednickog izlaska jer smo imali isti krug prijatelja vracao sam je kuci kolima i na rastanku po inerciji poljubio kao sto sam uvek ljubio tadasnju devojku. to je bio prvi i jedini nas ljubavni dodir do tada. da skratim ovu dugu pricu, te veceri smo sto bi se reklo fino, zgresili nekoliko puta i onako kako treba i kako je trebalo mnogo ranije. posle toga moja vila od drchne drugarice je bila kao na devetom nebu a i ja sto da se lazemo i rekla je samo jedno od cega mi se povraca jer sam jos nekoliko puta cuo iz usta drugih zena a reci su bile tipa.... od danas ne mogu da te gledam kao do sada :lol: u prevodu znaci ne mogu da ti se poverim jer sam te jebala, ne mogu da prihvatim savet koji mi das jer ne znam sta da mislim, ne znam kako da ti dopustim da me tesis ili pomazes da izadjem iz krize kad ne znam iz kojih pobuda to radis, konacno ne mogu ni da se smejem sa tobom jer u nasem smehu ima one komponente koja ne dozovoljava iskreno radovanje znajuci sta se desilo a nije smelo :lol:. od tad se nas odnos ohladio i polako bledeo i na kraju nestao jer je svako vec bio sa nekim drugim duze u vezi i ovo nije moglo nikako da zazivi. to je jedini put da sam emotivno jebacki seo na dve stolice, makar na noc. posle toga nikad vise.

znaci.... nekoliko stvari... zene nisu normalne i nikad im ne trebas reci da ih volis osim samo jednom ako si iskren prema sebi pa ako su pametne i razumeju sta im dajes na tanjiru znas na cemu si sa njima. nikada ne gaji prijateljstvo sa zenom na koju ti se dize emotivno a i ono satansko bice de bi je ljubio i pritom cherechio. nikada im ne pomazi dajuci im savete za koje te pitaju vezano za druge muskarce jer ako jednog dana shvate da ti se dopadaju svaki savet koji si im dao ispitivace iz svih uglova misleci da li je u njemu bila neka skrivena patka. i najvaznije, nikada ih ne dodiruj po genitalijama ili osetljivim mestima pre no sto one osete zelju da tebe prvo dodirnu. to je osnovna stvar za sopstveni alibi kada pocnu da ti se proseravaju o svojoj emotivnosti na koju mozes da ih duhovno 'ebes da totalno popizde. kada odlazis od njih uvek im lazi za razlog odlaska jer ako kazes pravi nece ti verovati. zene su nestabilna bica i prirodna sumnjala. ne veruju ni u sta i nikome jer polaze od sebe i svojih lazi i dvostrukih igara lazne savesti koje modifikuju kako im se ishte po potrebi. ali to nisu lose osobine jer da zene nisu manje vise sve slicnog kova ne bi nas ni toliko privlacile kroz razlicite manifestacije te surove istine.

u celoj ovoj prici ima samo jedna jedina pouka a ona je... kad tad egoizam zene koja misli da moze manipulisati nekim muskarcem pada u vodu i to u totalno bizarnoj situaciji koja uopste nema veze sa emotivnim i trenutno ne prejudicira to stanje. tada zena puca i stize je sve ono sto nije umela na vreme da razume, sto nije zelela da primi, cime je mislila da moze jedno vreme da se igra, konacno sve ono sto je radila tragajuci za sobom a ne dajuci okolini ni najmanji deo sebe vec samo laz o sebi. tad zena preko noci postaje baba i zastranjuje u nekom poroku. jelo, pice, droga, ljubavnici ko na traci, postane masina za radjanje decurlije i slicno. emocionalno i duhovno postaje prazan sifonjer i sa takom rupom u glavi ceka svoj sudnji dan. jedino sto moze da je potrese to su secanja koja je stizu nocu. jer noci su najteze svima koji su odbaceni i duhovno usamljeni, nesretni il' shebani iz ovog ili onog razloga.

u to ime odo da legnem posle nocasnje pijanke jer kad dodje taka noc za razliku od drugih znam najbolji lek. moj vam svima usput sto bi reko buki. :lol:


http://www.youtube.com/watch?v=6IMhejTbIGM

Moonster
04-06-2011, 05:24
Jedina istina o ženama, ukratko:

Vladika Petar II Petrović Njegoš:
Ćud je ženska smiješna rabota!
Ne zna žena ko je kakve vjere:
Stotini će promjeniti vjerah
da učini što joj srce žudi.


:aha:

Vragolanka
04-06-2011, 09:24
Тек ми сад ништа није јасно. :qq:
Ајд вако: нас две смо се развеле.
Кренуле даље и имамо слободу да радимо шта пожелимо.
Неког волиш, па си с њим, или ти прија комбинација неко време, или самоћа...
Ма можемо шта нам воља и како нам воља.
Мени се овде превара ама баш никако не уклапа.

sada znam da mogu kako mi je volja... u vreme tih 'izleta' stanje se vidi kao nepromenjljivo. u nekoj si vrsti zatvora i tražiš način da pobegneš... nikada više ne bih ostajala u takvoj vrsti veze, gde je samo pitanje vremena kada ćeš to da uradiš.
inače, uvek mogu da radim šta poželim.... ali me zamara da lažem, mažem, krijem se i ostalo... koliko god se osećao slobodnim u glavi, scene i neke ružne stvari ne mogu da se izbegnu, pa osećaj netrpeljivosti... mrzi me da se foliram.
osim toga, imam onu sadističku crtu, desilo se da sam rekla gde idem i šta radim, i 'uživala' u emocijama koje sam izazvala.
nije to za mene...

QueenOfClubs
04-06-2011, 12:00
evo vam tema za razmisljanje...
Ај да размишљам за промену :aha:

da li se moze voleti vise osoba istovremeno?
Не знам да ли неко може, ја не могу.

da li je prevara ako sve te osobe znaju jedna za drugu i prihvataju da budu prve druge ili trece?
По мом мишљењу није.
Ту нема лажи, ни преваре.
Добро ниси наставио четврте, пете, шесте. :qq: :lol:

da li je prevara yebati se sa nekim a pritom misliti na drugog?
На неки начин јесте, мада, у некој дужој вези, браку, такво осећање може бити пролазно и краткотрајно. Ако је човек тога свестан, и не иде даље од размишљања, бори се против тога јер не жели да растура везу, ништа страшно. Дешава се и најбољима. :lol:

da li je prevara ziveti sa nekim a biti duhovno sa drugim?
Ово јесте тешко питање.
Нисам у стању да живим са неким а да сам духовно са другим.
Нисам у стању да то сакријем, нити бих себе мучила на тај начин.
Мислим да јесте превара.

da li je prevara i izdaja sebe pred bogom roknuti se zbog emotivne konfontacije ega i alter ega?
То је слабост, кукавичлук.

zasto tek po smrti jednog osoba nauci da vrednuje drugog?
Е ово не знам, ни ово ми се није десило.

QueenOfClubs
04-06-2011, 12:01
sada znam da mogu kako mi je volja... u vreme tih 'izleta' stanje se vidi kao nepromenjljivo. u nekoj si vrsti zatvora i tražiš način da pobegneš... nikada više ne bih ostajala u takvoj vrsti veze, gde je samo pitanje vremena kada ćeš to da uradiš.
inače, uvek mogu da radim šta poželim.... ali me zamara da lažem, mažem, krijem se i ostalo... koliko god se osećao slobodnim u glavi, scene i neke ružne stvari ne mogu da se izbegnu, pa osećaj netrpeljivosti... mrzi me da se foliram.
osim toga, imam onu sadističku crtu, desilo se da sam rekla gde idem i šta radim, i 'uživala' u emocijama koje sam izazvala.
nije to za mene...
У том стању, открила сам форум. :lol:

Cruz
16-04-2012, 20:41
mene zanima sledece.. da li se emotivnom prevarom smatra poverenje i prijateljstvo koje se javi izmedju muskarca i zene koji nisu u vezi, gde se oni medjusobno poveravaju jedno drugom, dele iste poglede na svet, razmenjuju misljenja i stavove, savetuju jedan drugog...?

Sagacity
16-04-2012, 21:30
A jesu li oni u svojim vezama i brakovima, ili su solo?
Ako su solo, OK..Ako su u braku i to je OK, ali to znači da u njihovim brakovima nešto fali čim imaju bliskiju i poverljiviju osobu od one sa kojom žive.

Cruz
16-04-2012, 21:33
pod pretpostavkom da su u vezama/braku... da nisu ne bi imali koga da emotivno prevare..

da, slazem se, onog trenutka kada se bliskost i poverenje izgube izmedju partnera, moguce je da se ovakve stvari desavaju, a onda je besmisleno istu i nastavljati..

Sagacity
16-04-2012, 21:54
Ma to solo sam mislila da mogu izneveriti svoje prijateljstvo...:lol: :lol:
Mislim da je upravo to poverenje i zbližavanje dvoje koji su već u nekoj vezi ili braku...početak sigurno nekog dubljeg odnosa, koji se može završiti potpunim zbližavanjam...Mada ima slučajeva, gde se ipak napravi neki rez...ali to je retko.

kojica
16-04-2012, 22:40
Onda mene možda konan sa kumom vara.. :hm: njih dvojica se mnogo bolje
kapiraju kada su u pitanju auta, fudbal ili žene.. Ja nemam pojma šta se oni
jedan drugom poveravaju. Nikada ne pričaju o tome.

Cruz
16-04-2012, 22:42
proveri ti to malo bolje :novine1:

kojica
16-04-2012, 22:54
Ma kum mi i nije neka konkurencija. Ima blakave noge i ćelav je.
Al da je ženski prijatelj, bilo bi.. :fik:

Cruz
16-04-2012, 22:55
neka on neguje tu vezu sa kumom, kazi da smo mu savetovali tako :kapa:

Čarapica
16-04-2012, 23:00
mene zanima sledece.. da li se emotivnom prevarom smatra poverenje i prijateljstvo koje se javi izmedju muskarca i zene koji nisu u vezi, gde se oni medjusobno poveravaju jedno drugom, dele iste poglede na svet, razmenjuju misljenja i stavove, savetuju jedan drugog...?


nadam se da nie :mm:

Cruz
16-04-2012, 23:02
a sto se nadas? da nemas nesto da nam kazes? :lol:

Čarapica
16-04-2012, 23:14
ma nemam bre, glupiram se :raz_076: :cm:

Cruz
16-04-2012, 23:16
bas ti je fora :ljutko:

Čarapica
16-04-2012, 23:18
e pa bas jeste :ljutko:

kojica
16-04-2012, 23:19
ma nemam bre, glupiram se :raz_076: :cm:

spamuješ, a.. :hm:

Tibi
16-04-2012, 23:19
Ne postoje emocijalne prevare, postoji samo iluzija da su se dogodile:kafa:

Ciciban
16-04-2012, 23:27
lele Tibi

Čarapica
16-04-2012, 23:33
spamuješ, a.. :hm:


ja :ko:

SJAJNA
06-05-2012, 09:03
Ne postoje emocijalne prevare, postoji samo iluzija da su se dogodile:kafa:
slažem se,ali mislim da je teško i da postoji drugarstvo izmadju žene i muškarca...već ti dugi razgovori govore da su se negde,,pronašli,,.ipak,bez fizičkog kontakta-nema prevare..samo iluzije da se dogodila...mašta...

Ciciban
29-10-2019, 13:13
ma ne ljuti se bwe zbog onog ne razumes... :lol: otiso sam vec al' se vrnuh samo da ti kazem jedno...

ljubav je davanje i primanje bez ikakog egoizma.. cim egoizam pocne da dominira tom jednacinom, ljubav je samo pojam sa dve nepoznate.

vrhunac bilo koje ljubavi je kada se odreknes nekoga koga volis svesno ga gurajuci u krilo drugog znajuci za bezizlaznost vase veze. otiso i ko zna kad cu doci jer mi nesh muka od ovakih tema. caoss :cm:


Kljuc :pusi:

DaDole
29-10-2019, 13:52
nek je vala otiš'o:dada:

a tema može da se nastavi:palac: