Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 21 do 28 od 28

Tema: Pozorište i film - vesti iz kulture

  1. #21
    Registrovani Član
    beli_89 avatar
    Status : beli_89 je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Lokacija : NBG
    Poruke : 8

    Početno Re: Pozorište i film - vesti iz kulture

    jel gledao neko "dobro dosli u srbiju" ? igra valjda dragan jovanovic ?....... imam neke karte sad za nedelju.... a idem jako retko u pozoriste... pa ne znam dal vredi gledati :D

  2. #22
    Registrovani Član
    Ena avatar
    Status : Ena je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Između jave i sna :)
    Poruke : 259

    Početno Re: Pozorište i film - vesti iz kulture

    Ako igra Dragan Jovanović verujem da je predstava okej

  3. #23
    Registrovani Član
    Razija Mujanovic avatar
    Status : Razija Mujanovic je odsutan
    Registrovan : Feb 2012
    Pol:
    Poruke : 21

    Početno Re: Pozorište i film - vesti iz kulture

    Oštro oduševljenje Andjinim filmom


  4. #24
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Pozorište i film - vesti iz kulture

    NAJBOLJI FILM IZVAN ENGLESKOG GOVORNOG PODRUČJA
    Iran oduševljen Oskarom: "Iranska zastava na vrhu Amerike"

    Iran je danas sa oduševljenjem pozdravio Oskara za najbolje ostvarenje van engleskog govornog područja koji je dobio film "Razvod: Nader i Simin" Ašgara Farhadija.



    http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/3092...a-vrhu-Amerike
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  5. #25
    Registrovani Član
    Padalica avatar
    Status : Padalica je odsutan
    Registrovan : May 2012
    Pol:
    Poruke : 8,977
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Pozorište i film - vesti iz kulture

    Laušević apsolutni pobednik „Filmskih susreta“ i Nišu

    Ovogodišnji „Filmski susreti“, sinoć završeni u Nišu, protekli su u znaku povratka Žarka Lauševića na filmsko platno. Najznačajnije priznanje, Gran pri Naisa, pripalo je Lauševiću za ulogu beskućnika Mome u filmu „Smrdljiva bajka“, a dobio je i priznanje publike za najboljeg glumca.


    Nagradu za najbolju glavnu mušku ulogu Car Konstantin na 51. „Filmskim susretima“, žiri je dodelio Lazaru Ristovskom za ulogu Žarka u filmu S one strane duge.
    Pripremila Lidija Georgijev
    http://www.rts.rs/upload/storyBoxFil...eti-270816.mp4
    Nagradu za najbolju glavnu žensku ulogu „Carica Teodora“ dobila je Jelena Đokić za ulogu Eme u filmu Smrdljiva bajka.
    Dirljiv susret s niškom publikom, nezapamćeni višeminutni aplauz i Gran pri festivala. Žarko Laušević prvi Gran pri niškog festivala dobio je kao mladi talentovani glumac još davne 1993. godine.
    „Vi ste mi pomogli tada da uspem u nečemu i pronađem nadu, a sada ste učinili da počnem ponovo da verujem da sam živ“, istakao je Laušević.


  6. #26
    Registrovani Član
    Padalica avatar
    Status : Padalica je odsutan
    Registrovan : May 2012
    Pol:
    Poruke : 8,977
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Pozorište i film - vesti iz kulture




    20 činjenica koje niste znali o Šindlerovoj listi





    1. Jedan od 1200 Jevreja koje je Šindler spasao od nacista, emigrirao je na Beverly Hils 1948 gde je otvorio radnju s putnom opremom. On je proveo 40 godina u nastojanju da napravi film o svom preživljavanju, a 1951. je s tom idejom pristupio i reditelju Fricu Langu, ali bezuspešno. Kasnije je nagovorio Tomasa Kenealja, australijskog pisca da napiše roman o svemu, koji je nazvan “Šindlerova Arka” 1982., a po kojoj je kasnije snimljen film.


    2. Iako su Stevenu Spilbergu prvom ponudili prava na film, on nije želeo odmahda ga snimi jer se osećao “nedovoljno zrelim” za to. Tada je direktor filma pokušao da pronađe drugog režisera. Roman Polanski osećao je da je previše blizak toj priči jer je sam preživio holokaust kao dete u Krakovu, iako je kasnije režirao film “Pijanista” slične tematike. Kad su ponudili film Martinu Skorsezeu odbio ih je smatrajući kako bi režiser trebalo da bude Jevrej.


    3. Spilberg je na karju pristao da radi film, ali tek nakon što snimi “Park iz doba Jure”.


    4. Branko Lustig, hrvatski filmski producent, postao je producent “Šindlerove liste” nakon što je Spilbergu pokazao broj iz Aušvica koji je kao dečak zaradio u dvogodišnjem zarobljeništvu tamo.


    5. Iako je na listi glumaca za film bilo puno poznatih imena, Spilberg nije hteo u njemu Kevina Kostnera, Mela Gibsona ili Varenna Beatja. Umesto njih, odabrao je Lijama Nisona, nakon što ga je gledao u pozorišnoj predstavi “Ana Kristi”.


    6. Za ulogu Amona Geta, Spilberg je odabrao Ralfa Finesa nakon što ga je primetio u filmu “Orkanski visovi”.


    7. Fines je za ulogu morao da se ugoji 15 kilograma kako bi odigrao ulogu uhranjenog nemačkog oficira Geta.


    8. Spilberg je odbio da bude plaćen za film, govoreći kako bi to bio “krvav novac”.


    9. Osim toga, Spilberg je želeo da snima crno-beli film jer ga je to podsećalo na jedan odličan dokumentarac o holokaustu.


    10. Većina filma snimljena je u Jevrejskom delu Krakova, ali za potrebe filma je uz sam grad izgrađen i koncentracioni logor.


    11. Dok je snimao Aušvic, Spilberg nije želeo da ulazi u logor iz poštovanja prema ljudima umrlim tamo.


    12. U jednom intervjuu Spilberg je priznao da mu je najdirljiviji deo snimanja bilo slavlje Pashe u hotelu, gde su im se pridružila dva nemačka glumca koji su glumili naciste. U jednom je trenutku samo počeo da plače.


    13. Spilberg je dane provodio na snimanju “Šindlerove liste”, dok je uveče uređivao fotografije za “Park iz doba jure”.


    14. Postojali su delovi filma koje Spilberg nije mogao da gleda bez suza, naročito oni u kojima se pomižavaju Jevreji, žene svlače, i seče im se kosa.


    15. Kad god se osećao depresivno i potonulo, Spilberg bi nazvao svog prijatelja, komičara Robina Villiamsa da ga razveseli.


    16. Tokom snimanja, Spilberg je ulovio kadar s malom devojčicom u crvenom kaputu, a to je jedina scena filma u boji. Olivia Dabrovska u to je doba imala tri godine i morala je da mu obeća da film neće pogledati dok ne napuni 18 godina.


    17. I u stvarnom je životu postojala devojčica u crvenom kaputu koja je preživela holokaust i napisala knjigu o svom životu objavljenu 2002.


    18. Na film je utrošeno 22 miliona dolara, a zaradio je 96 miliona u SAD-u i preko 225 miliona u ostalim delovima sveta.


    19. Na premijeri u Varšavi, Spilberg je uzeo saksofon i šest minuta na njemu svirao istočno evropsku muziku.


    20. Spilberg je insistirao da se na kraju filma istakne Udruženje “Shoah” i naznači koliko je ljudi preživelo zahvaljujući Šindleru.

  7. #27
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Pozorište i film - vesti iz kulture

    Zanimljivo
    Znala sam samo nekoliko činjenica,a film sam gledala bar četiri puta

  8. #28
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Pozorište i film - vesti iz kulture

    Posebno ovo pod 16. i 17.
    Oliwia Dabowska bila je djevojčica u crvenom kaputu u jednoj od najpoznatijih scena šokantnog filma o holokaustu. Prošlo je dvadeset godina od 'Schindlerove liste' koju je režirao Steven Spielberg.
    Film je inspiriran
    Oscarom Schindlerom koji je spasio više od tisuću Židova od sigurne smrti u koncentracijskom logoru.
    Dabowska je danas studentica, a priznala je kako je bila užasnuta kada je prvi put vidjela film. Tada je imala samo 11 godina. 'Bila sam sigurna da ne želim više nikada vidjeti taj film, do kraja života. Uništilo mi je život', priznala je Oliwia, piše Movies Yahoo.
    Poznati redatelj Steven Spielber savjetovao joj je da pričeka s filmom sve dok ne navrši 18 godina, no ona ga nije poslušala, bila je preznatiželjna.
    'Bilo me je sram što sam u filmu i jako ljuta na svoje roditelje kada su drugima govorili o mojoj ulozi u filmu.
    Ljudi su mi govorili, 'sigurno ti je to bilo jako važno, sigurno jako puno znaš o holokaustu'
    Sve to skupa me je frustriralo, bilo je traumatično', rekla je Dabowska koja je u međuvremenu odrasla i shvaća svoju ulogu u svemu toma.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Slične teme

  1. Psihologija i film
    Od DaDole u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 10-03-2014, 20:09
  2. Klub ljubitelja pozorišta
    Od andromeda u forumu Pozorište & Film
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 15-04-2013, 17:06
  3. Film o 12 beba
    Od DaDole u forumu Pozorište & Film
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 24-10-2011, 07:09
  4. Film ....
    Od Ciciban u forumu Muzika
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 13-11-2010, 23:05
  5. Film noir
    Od PRCKO u forumu Pozorište & Film
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 22-03-2010, 22:40

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •