Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Monika Beluči

  1. #1
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Monika Beluči

    U rodnoj Italiji je od milja zovu La Bellissima ili Prelepa. Jedan od najvećih seks simbola današnjice magnetično privlači kako muškarce, tako i žene. A da je Bog nije obdario isključivo lepotom, dokazuje i njena bogata glumačka karijera sa čak 55 filmskih ostvarenja.


    Monika Beluči nema problem sa golotinjom, sve dok je u funkciji umetničkog izraza

    Monika Beluči (Monica Bellucci) nikada se nije hvalila svojom privlačnošću i lepotom niti je smatrala da se bavi suviše važnim poslom, čak ni kada su je u osamnaestoj godini angažovali kao manekenku u Milanu. U tim godinama studirala je pravo, ali joj karijera u usponu nikada nije dozvolila da te studije i završi.

    Kako kaže, svoj svetski uspeh duguje reditelju Frensisu Fordu Kopoli (Francis Ford Coppola) koji ju je 1992. angažovao u njegovoj adaptaciji filma "Drakule". Monika je igrala sporednu ulogu jedne od Drakulinih nevesti, ali dovoljnu da postane zapažena u filmskim krugovima.

    Seksi scene kako u "Drakuli", tako i u filmovima koji su usledili, zagarantovali su joj status fatalne žene, a zbog punih usana, raskošne kose i renesansne lepote postala je san mnogih muškaraca, a bogami i žena. Međutim, ona svoj seksipil koristi u sasvim druge svrhe. Kako kaže, voli da istražuje ljudsku prirodu i poigrava se sa ulogama koje igra, pa fatalnost pripisuje nečemu višem od fizičke privlačnosti.


    Belučijeva je za film "Apartman" 1996. nominovana za francusku nagradu Cezar, ekvivalent američkom Oskaru

    "Pojam ”Fatalne žene” označava nešto opasno i nepredvidivo, i u upravo u toj svojoj nepredvidivosti i opasnosti žena postaje neodoljiva. Mislim da to zapravo predstavlja pojam "Fam fatal". Volim mračne strane ljudskog uma. Možda zato i snimam filmove. Kroz svoj posao imam priliku da upoznam naše mračne strane", smatra Monika.

    Monika se u nekoliko filmova pozabavila unutrašnjim mrakom i patnjom, naročito u izvanrednom ostvarenju "Malena", u kom tumači smernu mladu nevestu koja tokom Drugog svetskog rata ostaje sama u malom sicilijanskom gradu pošto njen muž odlazi na bojište. Očaravajuće lepa, ona se bori da zadrži svoje dostojanstvo dok muškarci na nju nasrću, a žene iz sela je zbog njene lepote preziru i omalovažavaju.

    Monika ni u tom, kao ni u ostalim filmovima, nije imala problem sa golotinjom, sve dok je u funkciji umetničkog izraza. Važna joj je unutrašnja čistota jer ona sve ostalo smatra prolaznim. Zato i na sopstvenu karijeru gleda kao na nešto iz čega je izvukla životno iskustvo. Ne teži titulama i priznanjima i skromno priznaje da bi bila zadovoljna i da je ostala poznata isključivo u Italiji.



    "Meni je veoma drago što sam deo priče o italijanskom filmu, sa italijanskim glumcima. Znate, ja sanjam o svim tim glumicama kao što je Sofija Loren (Sophia Loren), Đina Lolobriđida (Gina Lollobrigida), Silvana Mangano… ako se bavim filmovima to je zbog njih. Oskar je za mene previše. Ne želim da razmišljam o tome", skromna je Monika.

    Doduše, Belučijeva je za film "Apartman" 1996. nominovana za francusku nagradu Cezar, ekvivalent američkom Oskaru. U tom periodu upoznala je francuskog glumca Vinsenta Kasela (Vincent Cassel) s kojim je nekoliko meseci kasnije stala na "ludi kamen". Iz njihovog braka rodila se ćerkica Diva, za koju Monika tvrdi da je smisao njenog života.


    Bračni par Beluči-Kasel ne drži mesto, pa iako su zajedno već 14 godina, još se nisu skrasili i pronašli dom

    Ipak, kao i većina glumaca, Monika i njen životni saputnik su pravi nomadi. Jednostavno, bračni par Beluči-Kasel ne drži mesto, pa je neposredno pre termina za porođaj lepa glumica rezervisala mesto u čak tri bolnice, u Parizu, Londonu i Rimu ne znajući gde će se zateći u odsudnom trenutku. Iako su zajedno već 14 godina, još se nisu skrasili i pronašli dom. Sa ćerkicom Divom putuju po svetu, jer kako kaže, periodi snimanja su suviše dugi da porodica ne bude na okupu.

    Međutim, sve su prilike da će se ta porodica konačno skrasiti jer Monika i Vinsent ponovo čekaju bebu. Za razliku od prve trudnoće kada se slikala gola za naslovnu stranu časopisa "Veniti Fer" (Vanity Fair), sada blaženo stanje drži u tajnosti. Mi se nadamo da će već na proleće svet biti bogatiji za još jednu naslednicu famozne lepotice i ko zna, možda novu filmsku divu.

    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  2. #2
    Registrovani Član
    Mile sa klise avatar
    Status : Mile sa klise je odsutan
    Registrovan : Feb 2010
    Pol:
    Lokacija : Нови Сад кодКлисе
    Poruke : 348

    Početno

    Ако неко каже словце против Монике вадим му окоооо.

    Монииикааа

  3. #3
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Monika Beluči

    prelepa je.
    где си пошла с крмељиве очи

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •