Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Razvod braka

  1. #1
    Registrovani Član
    zLozi avatar
    Status : zLozi je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Poruke : 397

    Početno Razvod braka

    Pokazatelji razvoda braka

    -Descendent (vladar sedme kuce) u dvojnom znaku: Blizanci, Strijelac, Ribe

    -vladar 7.polja (generalno polje partnerstva, braka) u plodnom znaku

    -Venera u Ribama ili u 12.polju -moze ukazati na dva ili vise brakova. Ribe su dvojni znak i prirodno 12.polje zodijaka (tajnovitost, sklonost tajnim ljubavima, paralelnim vezama)

    -5. ili 7.polje polje u Vodoliji (iznenadne ljubavi, nagli prekidi...) nesposobnost vezivanja "na duze staze". Vodolija je znak razvoda. Ako je Uran dobro postavljen, sa dobrim aspektima, moze pokazati brak sa razvedenom osobom.

    -osobe rodjene u znaku Vage (prirodno polje partnerstva) i Asc Vaga, su nesposobne zivjeti same. Valjda zbog vladara Venere. Obavezno ulijecu iz veze u vezu, iz braka u brak. Obicno daje dva braka.

    -Venera (kao prirodni vladalac Vage =partnerstvo) u konjunkciji ili u kvadratu s Uranom (nagli, neocekivani obrti, teznja ka slobodi) i Plutonom (famoznost, privlacnost, karmicki dugovi, zbog kojih veza ne moze da opstane, smrt braka ili partnera)

    -Neptun u 7.polju (daje zamagljenu sliku o partneru, idealizaciju), ako je Neptun retrogradan - ima "nade" za ponavljanje greske u izboru partnera

    -Pluton (u simbolici masovnosti) u konjunkciji s Venerom, vladarem 7.polja ili njegovim dispozitorom

    -vladar 9.polja (drugi brak) u 7.polju (generalno polje braka, partnerstva), neki astrolozi tumace da moze donijeti dva braka. Ili: prvi brak ce biti prekinut zbog paralelne veze, koja ce ce se zavrsiti brakom

    -Uran u Vagi. Negde sam procitala: cuvajte se generacije '70-'75. godiste, jer rasturaju i svoje i tudje brakove.

    -Uran u 7.polju obicno donosi "brz brak" - brzu odluku za stupanje u brak, ali ujedno i nagli raskid. Neobican partner.

    -Uran i Pluton u 7.polju, mogu donijeti i smrt supruznika. Neobjasnjiv rastanak ili tzv. visa sila.

    -Juzni mjesecev cvor (gubici) u 7.polj

    - venera u ovnu,skorpiji,devici,vodolliji,ribama

    -venera u 8 ili 12

    -venera los aspekt sa maleficima (ima kvadrat sa pl. i ur.)

    -venera na cvoristima

    -venera na 9 stepenu strelca,9 blizanaca i 25 bika

    -vladari1-7 u losem aspektu. Daje antagonizam karaktera, narocito ako su u pitanju Saturn i Mesec, los odnos nekada je nedostatak braka.

    -vladar 7 u izgonu ili padu (Ovan, Skorpija, Devica)

    -vladar sedme ili Venera na 29 stepenu, 29 stepen predstavlja kraj

    -vladar sedme ili Venera retrogradi

    -vl.7 u losim aspektima sa maleficima (mars- svadje, tuce, saturn-saturn je planeta legalnosti, a brak je legalno potpisivanje ugovora, u tom slucaju je bolje ne potpisivati, uran, neptun,pluton)

    -vl.7 u 11 ili vodoliji

    -vladar 7 u 6,8 ili 12 kuci, jer to su promisorske kuce
    (6 kuca, partner moze biti bolestan ili moze ukazati da on/ona lose uticu na zdravlje osobe, 8 svadje, smrt partnera, 12 najcesce prekid braka zabog paralelnih veza)

    -naglaseni dvojni znaci ribe,strelac,devica,blizanci

    -saturn,mars u 7 kuci sa losim aspektima

    -Sunce u zenskom I Mesec u muskom horoskopu u losem aspektu sa marsom

    -u muskom horoskopu los odnos venere I meseca pokazuje njegovo nezadovoljstvo brakom I gubitak ljubavi kroz porodicni zivot.

  2. #2
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Re: Razvod braka

    Citiraj Prvobitno napisano od zLozi Vidi poruku
    Pokazatelji razvoda braka

    -Descendent (vladar sedme kuce) u dvojnom znaku: Blizanci, Strijelac, Ribe



    Oh ....a vidim nesto ne ide
    Ciji potpis?

  3. #3
    Registrovani Član
    zLozi avatar
    Status : zLozi je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Poruke : 397

    Početno Re: Razvod braka

    Nije sve tako crno, snaga pokazatelja razvoda braka se mora proceniti i uporediti sa cuvarima braka. Ako se utvrdi da ce doci do razvoda, posmatra se osma kuca i vladar osme kuce, jer je to period izmedju prvog i drugog braka, a zatim i osa 3-9. Naime, drugi brak je predstavljen 9 kucom i samim tim je osoba predstavljena 3 kucom.
    Ako ne postoje uslovi za drugi brak, a pri tome je vladar 8 kuce dobro postavljen, znaci da ce osobi biti dobro nakon prvog braka.
    Ako nije tako, treba razmotriti i 11 kucu i njenog vladara, jer je ona treci brak ili drugi brak, ali sa osobom koja takodje iza sebe ima jedan brak (sabiraju se brakovi). Znaci, ako je vladar 11 dobro postavljen to moze pokazati drugi brak, ali takodje sa razvedenom osobom.

    Brak u astrologiji ne znaci uvek potpisivanje papira, jer i pojedini znakovi, kao npr. Vodolija mogu pokazati bracni zivot, ali bez papira. Brak=zivot pod zajednickim krovom+sex.

    Cuvari braka:

    -Venera ili vladar sedme kuce u dobrim aspektima sa Saturnom, jer pokazuje legalnost i Saturn predstavlja vreme, trajnost, obaveze. U nasem podneblju moze pokazati i vencanje u Crkvi, jer Saturn predstavlja pravoslavlje.

    -Venera ili vladar sedem u dobrom aspektu sa Jupiterom, Jupiter je planeta prava, osoba je u braku srecna i moze imati dobitke od braka

    -U zenskom horoskopu Sunce, a u muskom mesec u dobrom odnosu sa Jupijem i Saturnom

    -Dobar odnos Venere i Meseca, jer Mesec, koji predstavlja brak i porodicu, cuva Veneru tj. ljubav.

  4. #4
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: Razvod braka

    a da pričate na srpskom ja ništa ne razumem
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  5. #5
    Registrovani Član
    zLozi avatar
    Status : zLozi je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Poruke : 397

    Početno Re: Razvod braka

    Citiraj Prvobitno napisano od Manijak Vidi poruku
    a da pričate na srpskom ja ništa ne razumem
    Samo treba uci u fazon, gledajuci u natalnu kartu, posle je lako.
    Dee je izgleda razumela.

  6. #6
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Re: Razvod braka

    Citiraj Prvobitno napisano od Manijak Vidi poruku
    a da pričate na srpskom ja ništa ne razumem
    pa pricamo ( t.j. prevodimo kako nam odgovara) ...... , a sto se kuca tice , jedva do sam do jedne stigla pa i nju jos nemogu da se uselim ..a tek osma ..... ko da ceka toliko ?
    Ciji potpis?

  7. #7
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Re: Razvod braka

    Citiraj Prvobitno napisano od Skituljka Vidi poruku
    Samo treba uci u fazon, gledajuci u natalnu kartu, posle je lako.
    Dee je izgleda razumela.

    jesam ....ali i sama znam to, samo nisam znala zbog cega ne ide , kad ono medjutim ...blizanac bio u pitanju
    Ciji potpis?

  8. #8
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Razvod braka

    Meni je sedmo polje u blizancima...+ Mesec Venera u lošim aspektima... mora da ima još...

    Ovo za Neptun... meni je u I kući, s obzirom da označava idealizaciju, a ja nisam sklona tome, da li to znači da mene idealizuju?

  9. #9
    Registrovani Član
    zLozi avatar
    Status : zLozi je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Poruke : 397

    Početno Re: Razvod braka

    Citiraj Prvobitno napisano od Dee Vidi poruku
    jesam ....ali i sama znam to, samo nisam znala zbog cega ne ide , kad ono medjutim ...blizanac bio u pitanju
    Nije samo blizanac, mora da postoji minimum tri jaka pokazatelja (ovo se ne odnosi samo na brak, vec na bilo sta u horoskopu).

    Citiraj Prvobitno napisano od jelena=t
    Meni je sedmo polje u blizancima...+ Mesec Venera u lošim aspektima... mora da ima još...

    Ovo za Neptun... meni je u I kući, s obzirom da označava idealizaciju, a ja nisam sklona tome, da li to znači da mene idealizuju?
    Ako si u podznaku Skorpija sedma kuca mora da pocinje u Biku, a ne u Blizancima.
    Taman si me podsetila, ne treba razmatrati samo vladara sedme kuce. U tvom primeru 7 pocinje u Biku i nastavlja se u Blizance, to je tok dogadjaja u braku, tako da treba razmotriti i Merkura, kako vladara Blizanaca. Bik je pocetak braka i jedan deo braka, dalje sta se desava u braku pokazace Blicanci i Merkur, a ako bi Blizanci bili ukljesteni znak, sedma kuca bi se zavrsila u Raku, ciji je vladar Mesec, pa tako treba razmotriti i sta se desava u braku jos kasnije.

    Neptun u prvoj obicno pokazuje osobu koja se ne vidi jasno, koja se skriva, moze lako da vara, uspeh skrivanja zavisi od aspekata koje Neptun pravi. E sad ko nece videti tu osobu dobro zavisi kojom kucom vlada Neptun. Ako je Neptun vladar 5 kuce, onda je predbracna ljubav nece dobro videti.

    Sam Bik predstavlja stabilan, zemljani znak, u startu to govori o stabilnom i plodnom braku, ali sve dalje zavisi od aspekata i polozaja Venera, koja je vladar Bika.

  10. #10
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Razvod braka

    Citiraj Prvobitno napisano od Skituljka Vidi poruku
    Ako si u podznaku Skorpija sedma kuca mora da pocinje u Biku, a ne u Blizancima.
    Taman si me podsetila, ne treba razmatrati samo vladara sedme kuce. U tvom primeru 7 pocinje u Biku i nastavlja se u Blizance, to je tok dogadjaja u braku, tako da treba razmotriti i Merkura, kako vladara Blizanaca. Bik je pocetak braka i jedan deo braka, dalje sta se desava u braku pokazace Blicanci i Merkur, a ako bi Blizanci bili ukljesteni znak, sedma kuca bi se zavrsila u Raku, ciji je vladar Mesec, pa tako treba razmotriti i sta se desava u braku jos kasnije.

    Neptun u prvoj obicno pokazuje osobu koja se ne vidi jasno, koja se skriva, moze lako da vara, uspeh skrivanja zavisi od aspekata koje Neptun pravi. E sad ko nece videti tu osobu dobro zavisi kojom kucom vlada Neptun. Ako je Neptun vladar 5 kuce, onda je predbracna ljubav nece dobro videti.

    Sam Bik predstavlja stabilan, zemljani znak, u startu to govori o stabilnom i plodnom braku, ali sve dalje zavisi od aspekata i polozaja Venera, koja je vladar Bika.
    Biće da si u pravu, za Bika... u svakom slučaju, mora da ispunjavam veliku većinu ovih uslova...

  11. #11
    Registrovani Član
    zLozi avatar
    Status : zLozi je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Poruke : 397

    Početno Re: Razvod braka

    Najverovatnije

  12. #12
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Razvod braka

    Даклем да анализирамо:

    Citiraj Prvobitno napisano od Skituljka Vidi poruku
    Pokazatelji razvoda braka

    -Descendent (vladar sedme kuce) u dvojnom znaku: Blizanci, Strijelac, Ribe – није

    -vladar 7.polja (generalno polje partnerstva, braka) u plodnom znaku – Ел бик плодан?

    -Venera u Ribama ili u 12.polju -moze ukazati na dva ili vise brakova. Ribe su dvojni znak i prirodno 12.polje zodijaka (tajnovitost, sklonost tajnim ljubavima, paralelnim vezama) – није

    -5. ili 7.polje polje u Vodoliji (iznenadne ljubavi, nagli prekidi...) nesposobnost vezivanja "na duze staze". Vodolija je znak razvoda. Ako je Uran dobro postavljen, sa dobrim aspektima, moze pokazati brak sa razvedenom osobom. – није.

    -osobe rodjene u znaku Vage (prirodno polje partnerstva) i Asc Vaga, su nesposobne zivjeti same. Valjda zbog vladara Venere. Obavezno ulijecu iz veze u vezu, iz braka u brak. Obicno daje dva braka. – подзнак вага.

    -Venera (kao prirodni vladalac Vage =partnerstvo) u konjunkciji ili u kvadratu s Uranom (nagli, neocekivani obrti, teznja ka slobodi) i Plutonom (famoznost, privlacnost, karmicki dugovi, zbog kojih veza ne moze da opstane, smrt braka ili partnera)

    -Neptun u 7.polju (daje zamagljenu sliku o partneru, idealizaciju), ako je Neptun retrogradan - ima "nade" za ponavljanje greske u izboru partnera – није

    -Pluton (u simbolici masovnosti) u konjunkciji s Venerom, vladarem 7.polja ili njegovim dispozitorom
    – није

    -vladar 9.polja (drugi brak) u 7.polju (generalno polje braka, partnerstva), neki astrolozi tumace da moze donijeti dva braka. Ili: prvi brak ce biti prekinut zbog paralelne veze, koja ce ce se zavrsiti brakom – није

    -Uran u Vagi. Negde sam procitala: cuvajte se generacije '70-'75. godiste, jer rasturaju i svoje i tudje brakove.

    -Uran u 7.polju obicno donosi "brz brak" - brzu odluku za stupanje u brak, ali ujedno i nagli raskid. Neobican partner. – није

    -Uran i Pluton u 7.polju, mogu donijeti i smrt supruznika. Neobjasnjiv rastanak ili tzv. visa sila. – није

    -Juzni mjesecev cvor (gubici) u 7.polj
    – седмо поље празно, у бику.

    - venera u ovnu,skorpiji,devici,vodolliji,ribama – није

    -venera u 8 ili 12 – није

    -venera los aspekt sa maleficima (ima kvadrat sa pl. i ur.)

    -venera na cvoristima
    – није

    -venera na 9 stepenu strelca,9 blizanaca i 25 bika
    – није

    -vladari1-7 u losem aspektu. Daje antagonizam karaktera, narocito ako su u pitanju Saturn i Mesec, los odnos nekada je nedostatak braka.
    – није

    -vladar 7 u izgonu ili padu (Ovan, Skorpija, Devica)
    – није

    -vladar sedme ili Venera na 29 stepenu, 29 stepen predstavlja kraj
    – није

    -vladar sedme ili Venera retrogradi
    – није

    -vl.7 u losim aspektima sa maleficima (mars- svadje, tuce, saturn-saturn je planeta legalnosti, a brak je legalno potpisivanje ugovora, u tom slucaju je bolje ne potpisivati, uran, neptun,pluton)
    – није

    -vl.7 u 11 ili vodoliji
    – није

    -vladar 7 u 6,8 ili 12 kuci, jer to su promisorske kuce
    (6 kuca, partner moze biti bolestan ili moze ukazati da on/ona lose uticu na zdravlje osobe, 8 svadje, smrt partnera, 12 najcesce prekid braka zabog paralelnih veza)
    – није

    -naglaseni dvojni znaci ribe,strelac,devica,blizanci
    – не знам

    -saturn,mars u 7 kuci sa losim aspektima
    – није

    -Sunce u zenskom I Mesec u muskom horoskopu u losem aspektu sa marsom
    – није

    -u muskom horoskopu los odnos venere I meseca pokazuje njegovo nezadovoljstvo brakom I gubitak ljubavi kroz porodicni zivot.
    Изгледа да је година рођења пресудна.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  13. #13
    Registrovani Član
    zLozi avatar
    Status : zLozi je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Poruke : 397

    Početno Re: Razvod braka

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Даклем да анализирамо:



    Изгледа да је година рођења пресудна.
    Ne znam, sama godina ne bi trebala da ima bas toliki uticaj.
    Ako si u podznaku Vaga, onda ti je vrh sedme u Ovnu, a Ovan ima dva vladara. El si gledala i za Marsa i za Plutona?

  14. #14
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Razvod braka

    Citiraj Prvobitno napisano od Skituljka Vidi poruku
    Ne znam, sama godina ne bi trebala da ima bas toliki uticaj.
    Ako si u podznaku Vaga, onda ti je vrh sedme u Ovnu, a Ovan ima dva vladara. El si gledala i za Marsa i za Plutona?
    Искрена да будем, није важно.
    Ако те занима, могу да поставим наталну, па погледај.
    Стварно се не разумем у астрологију.
    Знам само основне ствари.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  15. #15
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Razvod braka

    Citiraj Prvobitno napisano od Manijak Vidi poruku
    a da pričate na srpskom ja ništa ne razumem
    Evo ja ću da ti objasnim.
    Ako imaš jednu kuću, lepo pogledaš ima li u njoj neke planete i koja je.
    Ako nemaš nikakvu planetu u kući, slobodan si čovek i možeš da radiš šta hoćeš.
    Za slučaj da imaš neku planetu ili daleko ga bilo više kuća pa u svakoj po neku planetu,
    hitno moraš da se obratiš astrologu da te uputi šta ti je činiti.

  16. #16
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Razvod braka

    a gde je ta kuća?
    где си пошла с крмељиве очи

  17. #17
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Odg: Razvod braka

    Gde je zlozi da ga nesto pitam ? 😇 Ni tad a ni sad nisam nista razumela
    Ciji potpis?

Slične teme

  1. deca i razvod
    Od mica u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 86
    Poslednja poruka: 08-02-2013, 12:02
  2. Od zabavljanja i braka do razvoda...
    Od kojica u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 11-12-2011, 11:41
  3. Razvod
    Od QueenOfClubs u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 13-11-2011, 13:00
  4. Razlozi/izgovori za rasturanje braka
    Od kojica u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 08-06-2011, 18:33
  5. pokazatelji nesrecnog braka
    Od misticlady u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 27-04-2011, 16:35

Članovi koji su pročitali ovu temu: 1

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •