Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 81 do 95 od 95

Tema: FK Partizan

  1. #81
    Registrovani Član
    rile_nezni_oblak avatar
    Status : rile_nezni_oblak je odsutan
    Registrovan : Jun 2011
    Pol:
    Poruke : 1,129
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: FK Partizan

    ''Petarda'' u Humskoj, Borac deklasiran

    Crno-beli ubedljivo salvadali Čačane rezultatom 5:1 u meču 12. kola JSL. Nemanja Tomić dvostruki strelac, postigao prvi i poslednji pogodak na utakmici. U strelce se još upisali Marković, Vukić i bek Čačana Mladenović, koji je savladao svog golmana.


    Već u prvom minutu Lazevski je šutirao sa 20-tak metara, ali je loptu zakačila nekoga iz odbrane Borca i otišla preko prečke golmana Milojevića. Nakon kornera, u prilici se našao Šćepović.

    Crno-beli napadaju, a Čačani prete iz kontranapada. Iz jedne takve situacije, Tomašević je uputio centaršut u peterac Partizana, ali je Sepuja zakasnio na loptu.

    U 14. minutu,Lazar Marković je sjajno prevario odbranu gostiju, ali je njegov udarac završio na stativi golmana Milojevića.

    Minut kasnije, Marković je uposlio Šćepovića koji je sa nekih šest metara loše šutirao.

    Koju sekundu kasnije Partizan je poveo sa 1:0. Marković je oboren na oko 17 metara od gola Čačana. Usledio je precizan udarac Nemanje Tomića, koji je skinuo ''paučinu'' sa gola Milojevića.

    Iskusni Milojević za sada izlazi na kraj sa napadačima crno-belih.

    U 31. minutu Šćepović je šutirao glavom a lopta je na putu ka golu zakačila Maslaća i udarila u stativu.

    Dva minuta kasnije crno-beli udvostručuju prednost nakon odličanog prodora Markovića. Nanizao je četiri igrača Borca ušao u šesnaesterac iskosa sa desne strane i snažno šutirao, 2:0.

    U 38. minutu beležimo pokušaj Šćepovića, ali je njegov udarac završio na stativi.

    U 41. minutu, još jedna kontra Čačana. Zoćević odlično upošljava Radivojevića, koji je izašao sam na Stojkovića iskosa sa desne strane i savladao ga.

    Rezultatom 2:1 za crno-bele završeno je prvo poluvreme.

    Počelo je drugo poluvreme, bez promene u sastavima ekipa.

    U nastavku utakmice nema ni prilika, igra se čvrsto na sredini terena.

    U 59. minutu beležimo dobar udarac Tomića. Uposlio ga je Vukić na ivici kaznenog prostora Čačana sa desne strane, ali lopta je otišla preko gola.

    U 63. minutu Petrović je napravio dvostruku izmenu u svojoj ekipi, Radivojević je izašao a ušao Knežević, dok je Spirovski zamenio Krasića.

    Dva minuta kasnije, gol za Partizan. Strelac trećeg gola je Vukić, nakon sjajne akcije crno-belih. Marković je bio asistent.

    Nakon gola, Babović je zamenio Ilića.

    Čačani u drugom poluvremenu pali u igri. Partizan dominira i stvara prilike.

    U 75. minutu utakmice Babović je uposlio Šćepovića, ali on šutira pored leve stative Milojevića.

    Nemanja Tomić u 77. minutu postiže i drugi pogodak na meču, ukupno četvrti za Partizan. I to kakav gol.

    Tomić se našao iskosa sa 17 metara, dobro nanišanio i tzv. kiflom savladao Nikolu Milojevića
    .

    Izašao je Marković a ušao Manga.

    U 84. minutu, Šćepović je centrirao sa leve strane, na loptu je natrčao bek Čačana Mladenović i u želji da interveniše ispred Mange postiže autogol.

    Poslednju šansu na utakmici imao je ponovo MArko Šćepović, ali nije savladao Milojevića sa 17 metara.

    Na kraju ubedljiva pobeda Partizana od 5:1.

    PARTIZAN: Stojković, Miljković, Ivanov, Rnić, Lazevski, Medo, Tomić, Ilić, Vukić, Marković, Šćepović. Trener Aleksandar Stanojević. Trener: Aleksandar Stanojević.

    BORAC: Milojević, Dunjić, Ignjatović, Krasić, Maslać, Mladenović, Prodanović, Radivojević, Tomašević, Sepuja, Zoćević. Trener: Slavko Petrović.
    rile_laki_oblak - zato sto je preporucen od strane 4 od 5 strucnjaka za razbibrigu..

  2. #82
    Registrovani Član
    rile_nezni_oblak avatar
    Status : rile_nezni_oblak je odsutan
    Registrovan : Jun 2011
    Pol:
    Poruke : 1,129
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: FK Partizan

    Volkov za "Sportske": "Znam pet igrača Zvezde koji navijaju za Partizan...

    Vladimir Volkov u intervjuu za naš portal pričao o tome kako ga stalno gnjave sa navodnim simpatijama koje ima o Zvezdi. Crna Gora zatvorena knjiga, Partizan najbolji u subotu kada bude najvažnije, tvrdi novi reprezentativac.



    Vladimir Volkov je bez dileme najveće pojačanje Partizana u letošnjem prelaznom roku. I ne, nije novac u pitanju, već ono što je pokazao u dosadašnjem delu sezone.

    Nedavno je bio na naslovnim stranama kao nesuđeni reprezentativac Crne Gore. Na kraju, zaigrao je za Srbiju.

    Da li se malo stišala frka oko čitave situacije.

    "To je već davno ispričana priča. Imao sam konferenciju za medije. Odluku sam doneo, razloge izneo, svoje mišljenje objasnio. Ne znam šta bih mogao novo da kažem".

    Odluka je tvoja, da li ti je Partizan nešto sugerisao?

    "Naravno. Normalno je da sam se konsultovao sa svojim klubom. Ali konačnu odluku sam doneo isključivo ja. Nikada ne bih uradio nešto protiv interesa kluba, ali ni mene niko ne može da natera da uradim nešto što ja ne želim".

    Kakva je bila uloga Save Miloševića?

    "On je bio kontakt između FSCG i Partizana. Ostao sam sa Savom u izuzetno dobrim odnosima. On je legenda fudbala u ovoj zemlji, ali i prava ljudska veličina".

    Da li se posle konačne odluke čuo sa Brnovićem i Savićevićem?

    "Da, naravno. Bilo mi je veoma bitno da oni shvate celu situaciju. Normalno je da u periodu kada nisam dobijao poziv Srbije razmišljam o drugoj reprezentaciji. Ali u trenutku kada je stigla informacija iz FSS da sam na spisku putnika za utakmice protiv Hondurasa i Meksika dileme više nije bilo. Ja sam Srbin, rođen sam u Beogradu i tu je kraj svake priče. Ljudima iz Crne Gore dugujem veliku zahvalnost pre svega na poverenjeu koje su hteli da mi ukažu, ali i na razumevanju zbog promene odluke. Poželeo sam im sve najbolje u utakmicama baraža i zasita mi je mnogo krivo što nisu uspeli da prođu Čehe".

    Zbog čega su te prethodni selektori zaobilazili? Utakmice Šerifa u LE su bile prenošene u Srbiji...

    "Bez komentara..."

    Jesi li imao prilike da razgovaraš sa Prosinečkim o svom nesuđenom odlasku u Zvezdu?

    "Nije više tajna da sam u tom prelaznom roku bio prvi pik Roberta Prosinečkog na listi potencijalnih pojačanja Crvene zvezde. Ali, ja sam u tom periodu bio igrač pod ugovorom sa Šerifom. Obeštećenje je bila nepremostiva prepreka, klubovi se nisu dogovorili i sve se završilo na priči i na medijskim špekulacijama".

    Da li si konačno sanirao povredu?

    "Da, definitivno. To je bila povreda prednje lože, sada nema više ni najmanjih problema".

    Da li bi imao bolju karijeru da si ranije stigao u veliki klub?

    "Ne. Mislim da sam u pravo vreme došao u Partizan. Pitanje koliku bih minutažu imao da sam stigao kao mlad i neafirmisan. Ovako sam došao kao već formiran igrač posle sjajnih partija u dresu Šerifa u Ligi Evrope. Sada je sve na meni. Nadam se da ću u Humskoj ostati bar dve ili tri godine i da ću ostaviti dubok trag u klubu. Da će me navijači pamtiti i kada budem otišao".

    Šta Volkov očekuje od nastavka sezone? Partizan je prvi navijači nisu zadovoljni igrom?

    "Na početku sezone zaista nije išlo kako treba. To je na neki način bilo i očekivano jer je stiglo sedam-osam novih igrača. Nije to lako uklopiti i uigrati za samo mesec dana pripremnog perioda. Ali, nije to baš tako loše kako mediji pokušavaju da predstave. Partizan je ekipa koja je vezala najviše pobeda, dala najviše golova. Kako vreme prolazi, Partizan igra sve bolje, dižemo formu. I mislim da će vrhunac biti u subotu kada je najvažnije. A kada odradimo kompletne zimske pripreme delovaćemo još moćnije u prolećnoj polusezoni".

    Navijači Zvezde tvrde da si navijač njihovog kluba?

    "Ne, ja sam navijač Partizana".

    A da li si pre dolaska u Partizan bio navijač Zvezde?

    "Ja lično znam pet igrača Zvezde koji navijaju za Partizan. Ali, tome niko ne pridaje značaj. Nisam čuo da je bilo ko pitao te fudbalere za koga su navijali pre dolaska na Marakanu. A mene stalno gnjave sa tim pitanjem. Ja nikada nisam igrao u Zvezdi i osećam se kao veliki navijač Partizana. Meni je Partizan dao sve u životu. On me hrani, ovde sam dobio maksimalnu podršku svih navijača, stekao sam punu afirmaciju posle povratka iz Moldavije i ne postoji ni najmanja sumnja za koga kuca moje srce", rekao je na kraju Vladimir Volkov, novi reprezentativac Srbije.
    rile_laki_oblak - zato sto je preporucen od strane 4 od 5 strucnjaka za razbibrigu..

  3. #83
    Registrovani Član
    rile_nezni_oblak avatar
    Status : rile_nezni_oblak je odsutan
    Registrovan : Jun 2011
    Pol:
    Poruke : 1,129
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: FK Partizan

    rile_laki_oblak - zato sto je preporucen od strane 4 od 5 strucnjaka za razbibrigu..

  4. #84
    Registrovani Član
    rile_nezni_oblak avatar
    Status : rile_nezni_oblak je odsutan
    Registrovan : Jun 2011
    Pol:
    Poruke : 1,129
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: FK Partizan

    Kreće omladinska LŠ, Partizan među osnivačima

    Marko Vjetrović, portparol FK Partizan otputovao u sedište UEFE, gde će se održati sastanak na kojem će se razmatrati inicijativa o pokretanju omladinske Lige šampiona.


    Portparol Marko Vjetrović otputovao je u sedište UEFA na sastanak, gde je pokrenuta inicijativa za osnivanje Omladinske lige evropskih klubova.
    Pored Partizana, na ovaj sastanak pozvano je još samo četiri kluba: Barselona, Ajaks, Totenhem i Inter.

    ''Dobijanjem poziva za učestvovanje u pripremi jednog ovako ambicioznog i važnog projekta za evropski fudbal, potvrdjeno je još jednom liderstvo Partizana u regionu i šire.
    Ovaj poziv predstvlja veliko priznanje za naš klub, kao i potvrdu odličnog rada sa mlađim kategorijama,a taj stil rada je postao prepoznatljiv širom planete.
    Ne treba smetnuti sa uma da igrači iz naše škole igraju u renomiranim klubovima u vodećim ligama širom Evrope'', rekao je Vjetrović.
    rile_laki_oblak - zato sto je preporucen od strane 4 od 5 strucnjaka za razbibrigu..

  5. #85
    Registrovani Član
    rile_nezni_oblak avatar
    Status : rile_nezni_oblak je odsutan
    Registrovan : Jun 2011
    Pol:
    Poruke : 1,129
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: FK Partizan

    Tomić i Dijara u Japanu?

    Višestruki fudbalski šampion „Zemlje izlazećeg sunca“ Kašima Antlers ozbiljno je zainteresovan za dvojicu fudbalera Partizana


    Tomić i Dijara

    JAPANSKI višestruki šampion Kašima Antlers zainteresovana je da ove zime kupi čak dvojicu igrača Partizana - Nemanju Tomića i Lamina Dijaru! Sportski establišment kluba sa Dalekog istoka i trener Osvaldo nisu zadovoljni igrama Brazilca Soareša i efikasnošću tima, pa su između nekoliko igrača veoma zagrejani za tandem crno-belih.

    Nemanja Tomić je ove jeseni igrao zaista odlično, prvi je strelac tima sa deset pogodaka i slovi za jednog od igrača koji bi za određeno obeštećenje mogao u inostranstvo. Letos je francuski Sent Etjen čekao bukvalno poslednji minut prelaznog roka da ga angažuje, ali crno-beli nisu popustili ni pred sumom od dva i po miliona evra. S obzirom na prilike i trenutne trendove u Japanu, Kašima teško da će želeti da plati više od dva miliona.


    Situacija sa Dijarom je mnogo bolja jer mu ugovor ističe na leto. Japanci bi mogli lako da se dogovore sa crno-belima i igračem ukoliko žele samo napadača iz Senegala. Međutim, treba istaći i da Dijaru čeka na kraju sezone vađenje šipke iz operisane noge i kraća pauza. Japanci će preko svog posrednika narednih dana i zvanično ispitati mogućnost i uslove kupovine pomenutih igrača.

    POHANG HOĆE NEMANjU RNIĆA
    SKAUT korejskog Pohanga je zadovoljan napustio “Marakanu” jer je Nemanja Rnić igrao bez greške 90 minuta, iako je posle njegovog igranja rukom (mada snimci to ne potvrđuju, a igrač demantuje činjenje) dosuđen penal za Zvezdu. I njemu ugovor ističe na leto, pa je klub rad da mu izađe u susret
    .

    rile_laki_oblak - zato sto je preporucen od strane 4 od 5 strucnjaka za razbibrigu..

  6. #86
    Registrovani Član
    rile_nezni_oblak avatar
    Status : rile_nezni_oblak je odsutan
    Registrovan : Jun 2011
    Pol:
    Poruke : 1,129
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: FK Partizan

    Krstajić: "Bilo je kao na frontu"

    Sportski direktor Partizana Mladen Krstajić izjavio je za klupski sajt da se na utakmici sa Crvenom zvezdom osećao kao da je u ratu, a ne na utakmici.


    „Ja sam preživeo rat, ali osećao sam se kao da sam na prvoj liniji fronta kada je Stojković izašao na teren. Zbog toga i svega što se dešavalo u poluvremenu meča prišao sam delegatu i objasnio mu da u okolnostima koje su vladale na terenu i oko njega nema smisla igrati fudbal. Da li treba sve vreme da strepimo za život ili derbi treba da bude praznik fudbala?“.
    „Bio sam pod tenzijom i možda sam glasnije pričao sa delegatom, ali nije istina da sam ga gurnuo, kako su preneli neki mediji. On je bio pod pritiskom i imao sam osećaj da ga ja ’budim’ kako bi video šta se dešava.Ne mogu da razumem da on kao zvanično lice dođe i pre početka utakmice pozdravi se sa svima na klupi Zvezde. Ipak, najbitnije je da je na kraju sve prošlo kako treba i da se utakmica privela kraju“.


    Sportski direktor Partizana kaže da je odluka da se ostane na terenu doneta u poslednji čas i dodaje:

    „U momentu smo odlučili da ne rizikujemo. Treba sve staviti na stranu jer ipak su životi najbitniji. Tada sam video da ne možemo da izgubimo utakmicu jer je cela ekipa bila dodatno motivisana svim dešavanjima. Hvala Bogu, na kraju je sve prošlo kako treba“.

    Krstajić kaže da bi derbi polako trebalo arhivirati.

    „Sada treba da se okrenemo prvenstvu, dolazi nam ekipa koja još nema poraz. Sa Radničkim nam neće biti ništa lakše nego u prethodnoj utakmici. Bio bih neozbiljan kada bih rekao da je gotovo prvenstvo jer ima još 17 utakmica do kraja šampionata. Bilo bi neozbiljno prema drugim klubovima Jesmo favoriti, napravili smo ogroman korak, ali treba prebroditi i ostale prepreke“.

    Posle pobede u derbiju Partizan ima sedam bodova prednosti u odnosu na Crvenu zvezdu.
    rile_laki_oblak - zato sto je preporucen od strane 4 od 5 strucnjaka za razbibrigu..

  7. #87
    Registrovani Član
    rile_nezni_oblak avatar
    Status : rile_nezni_oblak je odsutan
    Registrovan : Jun 2011
    Pol:
    Poruke : 1,129
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: FK Partizan

    rile_laki_oblak - zato sto je preporucen od strane 4 od 5 strucnjaka za razbibrigu..

  8. #88
    Registrovani Član
    rile_nezni_oblak avatar
    Status : rile_nezni_oblak je odsutan
    Registrovan : Jun 2011
    Pol:
    Poruke : 1,129
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: FK Partizan

    rile_laki_oblak - zato sto je preporucen od strane 4 od 5 strucnjaka za razbibrigu..

  9. #89
    Registrovani Član
    rile_nezni_oblak avatar
    Status : rile_nezni_oblak je odsutan
    Registrovan : Jun 2011
    Pol:
    Poruke : 1,129
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: FK Partizan

    Rivaldo hoće u Partizan!?

    Menadžer Brazilca ponudio čuvenog asa crno-belima. Krstajić: Drago nam je da takva legenda ima želju da obuče dres našeg kluba, ali ima 39 godina...



    RIVALDO hoće u Partizan! Pre desetak godina ova vest bi izazvala salve smeha u Beogradu, a danas je sušta realnost.

    Čuveni Brazilac, nekada najbolji fudbaler sveta (1999. godine) želi da dođe u tabor prvaka Srbije i tu nastavi karijeru, koja je pri kraju.

    Menadžer Rivalda je u ponedeljak ujutru poslao faks čelnicima Partizana u kojima je ponudio usluge svog klijenta. Ipak, s obzirom na to da dugogodišnji as ima punih 39 godina, premale su šanse da zaista postane član "parnog valjka".


    - Tačno je da smo jutros dobili ponudu od Rivaldovog agenta da dođe u Partizan - potvrdio je informaciju sportski direktor crno-belih Mladen Krstajić. - Drago nam je da takva legenda ima želju da obuče dres našeg kluba. Ipak, mi ćemo se osloniti na naše snage, na ono što imamo ovde i u Teleoptiku. U svakom slučaju, ova ponuda prija, jer znači da se u Humskoj 1 dobro radi i da je naš klub na glasu.

    NAJBOLjI FUDBALER SVETA 1999.RIVALDO bi sigurno bio najveće fudbalsko ime koje je zaigralo našim terenima. Najbolji fudbaler sveta za 1999. godinu, šampion sveta sa Brazilom 2002. godine, zvanično izabrani član 125 najboljih igrača u istoriji fudbala. Pet sezona je nosio dres danas najboljeg kluba planete Barselone...

    S obzirom da je direktor Partizana malo pre toga odigrao večiti derbi u malom fudbalu (pobeda crno-belih nad Zvezdom od 5:2), na kraju se našalio sa celom situacijom.

    - Moramo biti svesni da Rivaldo ima 39 godina. Ako ne nađe klub, može da dođe da pojača naš tim veterana - nasmejao se Krstajić, koji je letos u 37. godini završio karijeru.

    Ipak, koliko god bio u dubokim godinama za fudbal, Rivaldo je u 2011. godini imao vrlo dobar skor, pošto je odigrao 30 utakmica za Sao Paulo i postigao pet golova. I još nema nameru da okači kopačke o klin! Navijače je nedavno, preko Tvitera, obavestio da odlazi iz kluba, ali da ima još mnogo toga da prikaže na terenu.

    U dresu Barselone igrao je svojevremeno u Beogradu protiv Crvene zvezde... Ipak, dres Partizana gotovo sigurno neće imati priliku da obuče.


    LIČNA KARTA
    Ime i prezime: Rivaldo Vitor Borba Fereira
    Rođen: 19.4.1972. u Paulisti
    Visok: 186 cm. o Težak: 78 kg.

    Karijera: Santa Kruz 1991-1992, Mođi Mirim 1992-1993, Korintijans 1993-1994, Palmeiras 1994-1996, La Korunja 1996-1997, Barselona 1997-2002, Milan 2002-2004, Kruzeiro 2004, Olimpijakos 2004-2007, AEK 2007-2008, Buniotkor 2008-2010, Mođi Mirim 2011, Sao Paulo 2011.

    Reprezentacija: 74 /34 gol
    rile_laki_oblak - zato sto je preporucen od strane 4 od 5 strucnjaka za razbibrigu..

  10. #90
    Registrovani Član
    rile_nezni_oblak avatar
    Status : rile_nezni_oblak je odsutan
    Registrovan : Jun 2011
    Pol:
    Poruke : 1,129
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: FK Partizan

    rile_laki_oblak - zato sto je preporucen od strane 4 od 5 strucnjaka za razbibrigu..

  11. #91
    стока са трибине јужне
    Mr.OneTwo avatar
    Status : Mr.OneTwo je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : na raskršću zdravog razuma i ludila
    Poruke : 438

    Početno Re: FK Partizan

    u bre, ovde vreme stalo. potresi u klubu a nema ni reci o tome. elem,

    bjekovicu, dalje ruke od partizana!!

    i da, srce mi puca sto je lampas otisao u istoriju. kakve je samo rezultate ispisivao i kakva imena su se nasla na njemu. steta je samo sto ga sale ne metnu protiv reala i istorija bi bila potpuna.
    vole te lopovi!

  12. #92
    стока са трибине јужне
    Mr.OneTwo avatar
    Status : Mr.OneTwo je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : na raskršću zdravog razuma i ludila
    Poruke : 438

    Početno Re: FK Partizan

    i grobari, ne padajte!



    ZA KOGA??? ZA PARTIZAN!!!
    vole te lopovi!

  13. #93
    Registrovani Član
    rile_nezni_oblak avatar
    Status : rile_nezni_oblak je odsutan
    Registrovan : Jun 2011
    Pol:
    Poruke : 1,129
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: FK Partizan

    rile_laki_oblak - zato sto je preporucen od strane 4 od 5 strucnjaka za razbibrigu..

  14. #94
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: FK Partizan

    JSL: Partizan na korak od titule

    Golovima Lamina Dijare i Zvonimira Vukića crno-beli savladali BSK 2:0 (1:0). Treba im bod da odbrane titulu.



    Partizan je na korak od pete uzastopne titule. Posle remija Crvene zvezde na Karaburmi (1:1) i pobede crno-belih nad BSK-om 2:0 (1:0), razlika je 12 bodova, a do kraja superligaške trke ima još samo četiri kruga.

    Ekipa Avrama Granta imaće priliku da već u nedelju u Čačku protiv Borca "overi" ostanak na srpskom tronu.

    Do 23. prvenstvene pobede ove sezone, a šeste nad Borčancima u isto toliko duela, Partizan je došao golovima Lamina Dijare u 12. minutu i Zvonimira Vukića u 53.

    Pre i za vreme utakmice u Humskoj 1 je vladala svečarska atmosfera. Saša Ilić je bio u centru pažnje pre prvog zvižduka sudije Slobodana Veselinovića iz Valjeva, a zatim uglavnom Dijara i Vukić - zato što su pogađali okvir gola Ljuba Kovačevića, ali i mrežu.

    Na tribinama je bilo oko četiri i po hiljade gledalaca.

    Partizan je rano poveo. Dijara je dobio loptu od Mohameda Kamare, napravio nekoliko koraka i sa 17 metara precizno šutirao po zemlji - 1:0.

    Konačan rezultat postavio je Vukić pošto je Senegalac istrčao polukontru i pogodio stativu, a iskusni vezista našao se na pravom mestu da prihvati odbijenu loptu, napravi "lažnjak" i rutinski i atraktivno pogodi cilj - 2:0.

    Vukiću je to bio 13. prvenstveni pogodak u sezoni (drugi je na listi superligaških strelaca iza Darka Spalevića iz Radničkog 1923 koji ima 17), dok je Dijara osmi put bio precizan.
    Prvu šansu na utakmici imali su gosti. Ipak, iz duela dvojice Petrovića kao pobednik je izašao mladi Partizanov golman Nikola, debitant u prvom timu - odbranio je udarac prezimenjaka Aleksandra.

    Posle vodećeg gola, crno-beli su imali nekoliko šansi da već u prvom poluvremenu steknu ubedljivu prednost.

    U 28. minutu Dijara je glavom spustio loptu za Sašu Ilića, koji je gađao ugao, ali je na gol-liniji intervenisao Radunović.

    Vukić je dva puta pogodio prečku - u 32. minutu kada je izašao sam pred Kovačevića, a u 36. udarcem sa ivice šesnaesterca. U međuvremenu, iskusni vezista je još jednom pucao sa iste razdaljine, za malo neprecizno, a nešto kasnije šut je oprobao i Aleksandar Miljković...

    U nastavku je Nemanja Tomić dva puta bio neprecizan iz povoljnih pozicija.

    U poslednjim trenucima meča zablistao je Kovačević, a posebno se istakao kada je zaustavio Dijaru. Bila je to najbolja šansa, Senegalac je išao sam na gostujućeg golmana, koji je uspeo da zaustavi njegov pokušaj.

    Grant je ukazao šansu Petroviću da debituje, baš kao što je nedavno učinio sa štoperom Milošem Ostojićem, koji se ustalio u zadnjoj liniji u paru sa Ivanom Ivanovim. Posle duže vremena u sastavu se našao Miljković (Aksentijević ostao na klupi), a do promena je došlo i u veznom redu, pa Stefan Babović nije bio među starterima.

    BSK je ostao na samo jednoj pobedi u poslednjih osam utakmica i u nastavku prvenstva će se boriti za opstanak. Ima pet bodova više od pretposlednjeg Borca.

    PARTIZAN: Petrović - Miljković, Ostojić, Ivanov, Volkov - Kamara (od 78. Babović) - Tomić, Vukić, Saša Ilić (od 64. Saša Marković) - Lazar Marković (od 31. Manga), Dijara.

    BSK: Kovačević, Bošković (od 54. Simović), Čelebić, Radunović, Tasić, Šupić, Savković, Petrović, Živković (od 75. Đanković), Jovanović, Ćesarević (od 54. Vignjević).

    (MONDO, foto MN Press)
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  15. #95
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: FK Partizan

    JSL: Partizan šampion!

    Crno-beli i matematički obezbedili petu uzastopnu titulu pobedom nad Borcem u Čačku - 4:0. Strelci Saša Marković, Ivanov i Dijara dva puta.
    Partizan je osvojio 24. titulu u klupskoj istoriji, petu uzastopnu. Do kraja takmičenja u Superligi ostalo je još tri kola, ali su crno-beli su stekli nedostižnu prednost. Pobedom u 27. kolu u Čačku protiv Borca - 4:0 (1:0) zadržali su razliku od 12 bodova u odnosu na prvog pratioca, Crvenu zvezdu.

    Timu Avrama Granta bio je dovoljan i bod da potvrdi ostanak na tronu, ali je osvojio sva tri i ostavio Borac u gotovo bezizlaznoj situaciji. Čačani su na 15, pretposlednjem mestu, sa kojeg se ispada u Prvu ligu, sa velikim zaostatkom za sledećim, BSK-om (osam bodova).

    Kao i osvajanje prve (2007/08) i četvrte (2010/11) od pet titula u nizu, crno-beli su i ovu proslavili van kuće. Naravno, nije bilo dramatično kao svojevremeno u Kruševcu, već rutinski kao prošle godinu u Lučanima (sa Metalcem 1:1), samo što sada nisu imali obzira prema domaćinu.

    Golove za za 24. prvenstvenu pobedu postigli su Saša Marković u 11. minutu, Ivan Ivanov u 63. i Lamin Dijara u 80. i 85.

    Mladi reprezentativac Srbije je upisao "prvenac" u crno-belom dresu preciznim udarcem sa 18 metara, Bugarin je postigao svoj četvrti ovosezonski gol, a Senegalac deveti i deseti.
    Nemanja Tomić je izveo korner sa leve strane, Dijara je na "drugoj stativi" odreagovao glavom i uposlio Ivanova, koji se sa dva metra od gola samo poklonio za 2:0.

    Posle tri propuštene prilike senegalski napadač je u finišu, za samo pet minuta dva puta savladao golmana Milojevića. Oba puta posle sjajnih asistencija Nikole Ninkovića, koji je u igru ušao 20-ak minuta pre kraja. Mladi vezista je prvo pronašao Dijaru na nekoliko metara pred praznim golom, a onda mu poslao loptu u prostor i omogućio mu da izađe sam pred Milojevića i matira ga.

    Dijara je treći strelac ekipe, ispred njega su Tomić sa 11 i Zvonimir Vukić sa 13 prvenstvenih pogodaka.
    "Zebre" su najbolju propustile neposredno posle prvog primljenog gola. Reljić je centaršutem "pogodio" Pavićevića, koji je odreagovao "na prvu", ali je poslao loptu zamalo pored gola. Pavićević je u finišu utakmice šutirao i - ponovo mu je malo nedostajalo da pogodi mrežu.

    Gorak ukus na pobedu Partizana ostavila je povreda golmana Vladimira Stojkovića u finišu prvog poluvremena. Startovao je na Živanovića, iako je igra prekinuta jer se domaći napadač našao u ofsajd poziciji, i povredio se zbog čega je pred gol stao mladi Nikola Petrović, koji je nedavno debitovao za prvi tim.

    Inače, Grant je "podmladio" sastav, odmarao je Zvonimira Vukića, Stefana Babovića...

    Partizanu sledi "večiti derbi" naredne subote, a u njegovu trenutnu formu mogli su da se uvere prvotimci Crvene zvezde, rođeni Čačani, Darko Lazović i Filip Mladenović, koji su sa tribina stadiona kraj Morave gledali slavlje crno-belih.

    Utakmici je prisustvovalo oko tri hiljade gledalaca. Navijači Partizana su Čačanima poželeli uspeh u predstojećem finalu sa Crvenom zvezdom u Kruševcu sloganom: "Kup je vaš"...

    A onda su Grobari izneli želje i svojim ljubimcima: "Liga šampiona, Liga šampiona"...

    "Svi smo presrećni i nadam se da ćemo nastaviti niz još mnogo godina", bio je prvi komentar Nemanje Tomića posle utakmice u Čačku izrečenog u mikrofon RTS-a.

    Svi igrači Partizana obukli su majice sa brojem 24, koji označava broj titula, i otišli da uspeh proslave sa navijačima.

    BORAC: Milojević, Reljić, Maslać, Alveš, Živković, Spirovski (od 66. Mugoša), Prodanović, Jeremić, Stanić (od 80. Jovanović), Pavićević, Živanović (od 69. Nikodijević).

    PARTIZAN: Stojković (od 39. Petrović) - Aksentijević, Rnić, Ivanov, Volkov - Kamara, Saša Marković - Manga, Saša Ilić (od 69. Ninković), Tomić (od 84. Babić) - Dijara.

    (MONDO)
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Slične teme

  1. KK Partizan
    Od Mr.OneTwo u forumu Sport
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 05-06-2014, 19:05
  2. Partizan gost Paoka
    Od Man u forumu Sport
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 09-08-2010, 18:19

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •