Stranica 1 od 9 123 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 178

Tema: Sujeta

  1. #1
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Sujeta

    Mnogo je lepsi zivot kad se covek ne opterecuje time sta ce drugi misliti o njemu i da li ce uopste misliti o njemu.
    Sujeta je potreba za dokazivanjem sopstvene vise vrednosti.
    Svi su ljudi manje-vise sujetni. Bitan je nacin na koji su sujetni.
    Kad covek moze da zadovolji sujetu na vreme i na realan nacin, moze da se razvija normalno.
    Kada ne moze, kada ga neka situacija ili steceni ili nauceni obrazci ponasanja guraju u osecaj nize vrednosti, onda mora da se dokazuje.


    Sujeta se ispoljava se na milion nacina - neki su drustveno pozitivni i pozeljni, uglavnom nisu.
    Najgori nacini su oni gde sujeta zahteva kreiranje iluzija jako udaljenih od realnosti da bi se prikrio jaz izmedju stvarnosti gde se zbog necega oseca niza vrednost, i potrebe da se oseca visa vrednost po svaku cenu.


    Paranoja je postizanje sopstvene važnosti kroz iluziju o postojanju zavere uperene protiv te osobe. Klinički paranoicna osoba je opasna po okolinu jer može da umisli da je napadnuta i da uzvrati prekomernom silom.
    Paranoičan način mišljenja je i potreba da se uvek bude u pravu.

    Sujeta se ispoljava i kao potreba da se u drugima vidi samo loše, a ignoriše ono što je dobro. Sujeta je i ogorčenje i razočaranost u ljude - tako se gradi svoja viša vrednost u odnosu na druge time što se njihova vrednost spušta.
    Hronično nezadovoljstvo je sujeta. Takva osoba može biti nezadovoljna i razočarana ljudima oko sebe ( nisu vredni te osobe... ) ili može biti nezadovoljna sobom jer zadaje sebi previsoke ciljeve smatrajuće sebe vrednijom nego što jeste.

    Nadmenost, superiornost i gordost ( narcizam ) su očigledno sujeta- veštačko zauzimanje višeg položaja u odnosu na druge.
    Sado-mazohizam je sujeta jer putem sadizma i mazohizma mi tražimo pažnju drugih, njihovu ljubav, želimo da im budemo važni, da ih kontrolišemo okupirajući njihove misli nama... Preterana briga za nekoga je sadizam, a ima za cilj kontrolu te osobe i potvrđivanje svoje dobrote ( "stalno brinem o nekome")
    Sujeta je potreba da se čovek dokazuje - prevelikom kućom, skupim kolima, markiranim odelima, skupljim nakitom nego što moze da priušti, čašćavanjem u kafani kad nema leba da jede.... to je potreba da se stvori iluzija o sopstvenoj većoj vrednosti kroz materjalno posedovanje.

    Sujeta je potreba da se viša vrednost postigne tako što će neko biti član odredjenih grupa kojima se realno ili ne dodeljuje viša vrednost - npr. nacionalizam je oblik sujete, predrasude i sterotipi takodje - naprimer omalovažavanje ljudi iz drugih grupa to jest nečlanova (druga rasa, narodnost, vrsta muzike, nivo obrazovanja, stil oblačenja, mesto porekla...) Takođe, ove nacional šovinističke osobe su veoma podložne laskanju ( izabrani narod, pravedan narod, najpametniji, najlepši... ), a što je dokaz njihove sujete.

    Tračaranje je sujeta.
    Mitomanija je sujeta.

    Borba protiv autoriteta i pravila je takođe sujeta, jer “za mene ne važi ono što važi za druge, ja sam iznad pravila.”

    Bes ili gnev bez da je neko fizicki napadnut je sujetna reakcija na to kad nam neka osoba ili situacija ugrozava osecanje vise vrednosti.

    Samosazaljenje je prebacivanje odgovornosti za sopstvene neuspehe na okolnosti, cime se fiktivno zadrzava visa vrednost.

    Hvalisavci su ocigledno sujetni ljudi koji zele da stvore iluziju o sopstvenoj visoj vrednosti.


    Od drustveno prihvatljivih nacina ispoljavanja sujete - sujeta je i cest motiv za postizanje slave - na primer kroz potrebu da se bude poznati naucnik, muzicar, knjizevnik, sportista, politicar, filmska zvezda, slavljeni heroj.
    Sujeta je i kad je neko dobrica - kad je "dobar" prema nekom jer tako postize bolju sliku o sebi, a ne zato sto mu je stalo do tog nekog.

    Sujeta je generalno filter koji izvrce stvarnost i stvara iluzije koje coveku pomazu da ocuva osecanje vise vrednosti. To je usko povezano sa narcizmom (ja sam lepši, pametniji od drugih...)


    Sujetni ljudi traže ljubav drugih i njihovu pažnju i divljenje. Pažnju i divljenje možemo privući bilo negativnim elementima bilo pozitivnim (profesionalni uspesi npr... ). Kada smo bili mali imali smo pažnju, divljenje i ljubav čitavog našeg sveta – naših roditelja – a ako kao odrasli ljudi tražimo te stvari van kruga naših najbližih znači da nečim nismo zadovoljni

    Autoritativan šef je sujetan – „ništa ne može bez mene“ „ako mene nema sve će propasti“. Drugi se ponižavaju a on se veliča.
    Zašto su ljudi sujetni – zato što im je potrebno da osećaju da su iznad drugih, zato što im treba pažnje i ljubavi drugih ! Oni koji imaju u svojim domovima pažnju i ljubav nemaju potrebe da to traže kod drugih. Ljudi nisu strogo određeni da budu ili sujetni ili ne – svi mi ponekad uživamo u pažnji koju nam drugi poklanjaju, svakome od nas s vremena na vreme prija osećanje da smo po nečemu iznad drugih.
    Autizam i ignorisanje drugih ljudi je sujeta. Drugi ljudi se ne doživljavaju kao stvarni.

    Shizofrenija je verovanje u sopstvenu posebnost tako sto se izmisljaju veze tamo gde ih nema - čest slucaj je umisljanje posebnog odnosa sa Bogom, onda na primer verovanje u to da sopstvene misli mogu imati neke magijske posledice u stvarnom svetu, pa verovanje u skrivene poruke nekih misticnih sila- npr. u recima koje drugi kazu, ili u tekstovima pesama to jest u izboru pesama ili u spam-email-ovima i slicno. Klinicki shizofrenicna osoba izgradi svoj sopstveni svet u kome sve ima neko drugo sakriveno značenje i u kome je ta osoba na neki način specijalna. Da li ste gledali film "Jovanka Orleanka", scena u kojoj Dastin Hofman pita zatočenu Milu Jovović za poreklo mača ? Shizofrenicni oblici ponasanja su i uopste verovanje u magiju i svi oblici sujeverja.


    Zavist je posledica ideje da neko drugi ima visu vrednost zbog necega sto poseduje.
    Ljubomora je ugrozena visa vrednost idejom da partner mozda za nekog drugog misli da ima visu vrednost.

    Sujeta se ispoljava kroz obrazce ponasanja koji se nasledjuju to jest uce od roditelja i okoline i sticu izborima koje pravimo u zivotu. Tamo gde su ljudi od detinjstva učeni da uvažavaju druge, njihove želje i ličnost drugih - tamo nema mesta sujeti.

    Po hrišćanstvu sujeta je veliki greh. Svi smo mi isti – jedan je Bog koji je večan i iznad nas a mi svi, bili najsiromašniji ili najbogatiji, smo isti jer smo prolazni i sami sebi smo najvažniji na ovom svetu i želimo da budemo srećni sa onima koje volimo, a samo sujetna osoba želi da i drugima bude najvažnija i ne želi da bude srećna već želi da bude važna i iznad drugih, želi da bude večna i neprolazna i iznad drugih kao što je Bog. Oni koji imaju svoj mir u kući i skladne odnose sa bližnjima uglavnom nisu sujetni jer takve osobe uviđaju da imaju ono što je najvažnije i ništa na svetu im nije i ne može biti preče od toga.

    A pitanje je da li je coveku potrebno da zivi u iluzijama sujete. Nijedan covek nije savrsen. Neko je malo razvijeniji u jednoj oblasti zivota, neko u nekoj drugoj. Ne znaci da sutra ili sledece godine nece biti obrnuto.
    Poenta odricanja od sujete nije ubijanje ambicije i zelje za uspehom, poenta je ne raditi nesto da bi se covek dokazivao pred drugima, nego da bi ziveo bolje i sebe ostvario.
    Poslednje uređivanje od Man : 12-04-2010 at 11:29
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  2. #2
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: Sujeta

    To je ono što je kod mnogih osetljivo ko govno na kiši.
    Takvima moraš da važeš ne svaku reč koju ćeš reći, već i svako slovo u toj reči.
    Poslednje uređivanje od Man : 12-04-2010 at 12:22
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  3. #3
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Sujeta

    Kada neko ima dovoljno pažnje... hm.. šta li to znači...
    Raspušten um funkcioniše ovako - nema granice, nikada nije dovoljno.

    Kada govorimo o sujeti, zapravo govorimo o kompleksu superiornosti/inferiornosti,
    čiji koren je u veoma jakom, ali primitivnom instinktu - borbi za opstanak.
    Bez ovako snažnog instinkta, ne bi mogli da opstanemo ni na nivou ličnosti,
    niti na nivou vrste.
    Cilj dakle nije da ga uništimo, već razumemo.
    Kada uočimo da je svaki naš pokušaj da se istaknemo ili ne ističemo iz straha da ćemo biti poraženi,
    ukorenjen u borbi za opstankom, onda možemo da spustimo lopticu i razmislimo, moramo li baš
    na svaki mig da odreagujemo.
    Da li nam je zaista svaki put život ugrožen?


    Evo šta kaže Leonard Bulen:

    ''Mnoge od vaših aktivnosti prema velikom, spoljašnjem svetu jesu pokušaji - svesni i nesvesni - da svoje okruženje prilagodite sopstvenim željama. Ali ljudi u tom velikom svetu imaju takođe želju za potvrđivanjem, istu kakva je i vaša, a kada se one saberu daleko su moćnije od individualne. Posledica ovoga jeste konflikt i veoma često poraz. Tako dobijamo
    još jedan element koji biva dodat vašem kompleksu inferiornosti, još jedan trag u skladištu sećanja, koji budući tako bolan mora biti potisnut na nivo na kojem svest ne može da ga dosegne. A posledica ovog je ili da postajete uplašeniji i povučeniji ili zauzimate još agresivniji stav. Stil vašeg života se menja, naginjući često ka jednom od ova dva esktrema, sem ukoliko vrlo rano u životu niste naučili kako da se nosite sa čitavom ovom situacijom.''

    Šta da radimo?
    Vežbamo pažnju...

    ''Povećana sabranost i samorazumevanje dejstvovaće kao kočnica onda kada biste inače tragali za osećajem superiornosti i podsticaće vas na akciju onda kada biste ineče ustuknuli pred strahom od osećaja inferiornosti. Superiornost i inferiornost u subjektivnom značenju - to jest osećanja superiornosti i inferiornosti - postepeno će nestati i tako postepeno biti zamenjeni istinskom superiornošću. I ta instinska superiornost biće sasvim različita od lažne superiornosti pothranjivane emocijama.

    Kako se rad na samoposmatranju nastavlja, možda će vam biti od pomoći da sebe podvrgnete izvesnom disciplinovanju. Takvo disciplinovanje može uzeti tri pravca.

    Prvo, na nivuou misli. Može vas, na primer, uvrediti nešto što vam je rečeno, ako ste možda isključeni iz razgovora ili to što drugi nisu uočili vaše kvalitete. I potom ćete možda biti skloni da se prepustite mračnim mislima o onome što vas je povredilo ili da razmišljate o tom događaju. Time samo uvećavate njegov značaj, uvećavate sopstveni osećaj inferiornosti i svoju želju da ga zamenite osećajem superiornosti.

    Drugo, na nivou govora. Možda ste dobar govornik, ali slab slušalac, tako da stalno prekidate druge ljude kako biste došli do reči. Vaš govor može biti prepun sopstvenih citata i aluzija. Kada se, na primer, povede reč o vrtu, odmah počnete da hvalite svoj vrt, ili ako neko pomene kako je imao lumbago, vi se upinjete da dokažete kako je vaš lumbago bio daleko bolniji i ozbiljniji. Na taj način naduvavate svoj ego toplim vazduhom poput letećeg balona.

    I treće, na nivou postupaka. Možda sebe uhvatite kako se gurate u prvi red, jer volite da ste u prvom planu ili se držite pozadi jer se plašite da ste u centru pažnje, oba ova ekstrema posledica su precenjivanja sopstvenog ega.

    Bilo da se vaša nametljivost ispoljava kroz misli, reči ili postupke, ona je potencijalni izvor nesreće na ovaj ili onaj način. Ona vas čini ranjivim. Ukoliko neprekidno radite na povećanju sabranosti u odnosu na sve oblike koje vaša nametljivost može poprimiti, uz stalan napor da je kontrolišete u trenutku kada se i kakva god da se pojavi, dosići ćete stanje smirenosti i balansa uma u kojem za osećanje superiornosti i inferiornosti više nema mesta.''
    Večnost je čista sadašnjost.

  4. #4
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: Sujeta

    Potice od Ruske reci - sueta, osobina nekoga da istice svoju licnost , da se otima za slavom I pocastima, tastina, slavoljublje…..

    Sujetu su ovako definisali obicni smrtnici sa jednog foruma:

    1. ,,Razlika između onog što jesi i onog što misliš da jesi.”
    2. ,,Najzastupljenija bolest modernog doba koja paradoksalno nastaje taman kada covek ostvari svoje ambicije , ojaca svoj imunitet u teretani ili fitnesu, prihvati I stekle visoko misljenje o sebi I dovede svoj izgled do maksimuma”
    3. ,,Direktan atak samog sebe nad samim sobom “
    4. ,,Ljubav prema sebi. Iz nje proizilaze svi nasi grehovi”
    Postoji muska I zenska sujeta ,,Muskarac koji ispoljava svoju sujetu otvoreno i nezasticeno bice povredjen, isto kao i zena koja ce svoju senzibilnost i svoju osecajnost "nositi na dlanu".……
    Neko je rekao da postoje dobre I lose strane sujete. Dobre i lose strane sujete definise :,, Ona nas tera da brinemo kada bi rekli "Bas nas briga!", jer nas tera da idemo napred kada bi mozda stali ili se cak vratili nazad, jer nam pomaze da se trudimo da budemo bolji, lepsi, pametniji itd. Sve u svemu pozitivne osobine. Naravno, sujeta ima i svoje lose strane i to je to sto zavisi od osobe do osobe. Neki stereotip je da lakoca povrede necije sujete direktno zavisi od velicine kompleksa manje vrednosti.”

    Sveti Jovan Zlatousti definisao je sujetu kao zlog i lukavog demona koji poprima oblicja razna ne bi li zavarao ljudski um I zagadio dusu:
    ,,Zar ne vidis đavolja posla? Kakvi su plodovi sujete? Ja rekoh-prah I pepeo. Sad vidim ne samo prah I pepeo nego oganj I dim. Jer se ta stvar zavrsava ne samo na punoj beskorisnosti nego I na upadanju u zla. Prah I pepeo bi bio u slucaju gubitka mnogo cega I dobijanja nicega…….”
    Zatim neko rece da se ,,Na duhovnoj sujeti razvio se uspeh materijalnog sveta”……..
    Svi smo sujetni neko manje neko vise ….al je najteze priznati ….prvo sebi pa onda drugima …..

    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  5. #5
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Sujeta

    Hahaha.. dobre definicije...

    Ja sam mlooogo sujetna, al mi uopšte nije problem da to priznam... :raz_097:

    Ko je od nas uopšte upoznao sebe do te mere, da razlika između onoga što jesmo i
    onoga što mislimo da jesmo ne postoji?
    Večnost je čista sadašnjost.

  6. #6
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Sujeta

    Evo jednog zanimljivog odlomka iz knjige ''Opsada crkve Svetog Spasa''.

    Goran Petrović
    Večnost je čista sadašnjost.

  7. #7
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Re: Sujeta

    znaci ubih se dok stokmim to na srpskom i nestane mi neta ....

  8. #8
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: Sujeta

    sad da čujem vas, este li sujetni i kako to podnosite? Misim kako podnose vas
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  9. #9
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Re: Sujeta

    Citiraj Prvobitno napisano od Manijak Vidi poruku
    sad da čujem vas, este li sujetni i kako to podnosite? Misim kako podnose vas

    Aj ne provociraj, mi uopste nismo sujetni

  10. #10
    lilasta
    Lilu avatar
    Status : Lilu je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Mighty jungle...
    Poruke : 4,442
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Sujeta

    ma nego sta sam...

    zazuji mi nekad u usima od muke... evo, sad sam popizdela sto mi je shuki oborio rezultat na igricama... zabolese me prsti od igranja. Sad moram amlo da radim pa posla idem da mu oborim rezultat... nece on meni da bude privi... ne dam bre
    Proleteri svih zemalja, ujedinite se!

  11. #11
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Re: Sujeta

    Citiraj Prvobitno napisano od Razbibrigica Vidi poruku
    ma nego sta sam...

    zazuji mi nekad u usima od muke... evo, sad sam popizdela sto mi je shuki oborio rezultat na igricama... zabolese me prsti od igranja. Sad moram amlo da radim pa posla idem da mu oborim rezultat... nece on meni da bude privi... ne dam bre
    Ovo je tipican primer da je sujeta jedna krajnje pozitivna osobina... stimulativna u prvom redu ....

  12. #12
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Re: Sujeta

    aj manimo se linkova malo, lepo je manijak rekao , jesmo ili nismo ?

    Sigurno jesam ali sujetniji od mene bi to bolje prepoznao. Citajuci Manijakov uvodni post zakljucila bih da smo svi ne bas malo dozirani sujetom . Licno mislim da je sujeta direktno povezana sa sapomopouzdanjem, a takvi ljudi se ne radjaju , samopuzdanje se gradi, neguje, stice tokom godina kvalitetom obrazovanja. Kastaneda je negde rekao moc je u kvalitetu znanja ne u kvantitetu, tako da sujeti tamo nema mesta. Ima jedna poslovica koja kaze da nije dvoljno ubrati I baciti otrovne plodove otrovnom stablu da bi se ono osusilo, moramo ga saseci u korenu ali objektivno je to nemoguce, jer sujetan covek ne oseca svoju sujetu, pa je nemoze ni priznati ni sebi ni drugima. Negde sam procitala da se sujetni ljudi kao boje da ne naruse ravnotezu unutrashnjeg dijaloga jer ce se njihov svet raskomadati ( parafraziram) , ali ne secam se zasto, valjda da se komadima sujete ne bi zarazili I ostali , a neznam s kim pricaju u sebi …. I sve me to pomalo podseca na mediokritete ….pricali smo negde o tome ….htela sam reci jesam , sujetna sam ali samo kad bolje razmislim …inace mi ne pretstavlja problem ….:raz_095:

  13. #13
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Sujeta

    Citiraj Prvobitno napisano od Manijak Vidi poruku
    sad da čujem vas, este li sujetni i kako to podnosite? Misim kako podnose vas
    naravno da sam sujetna i to se svaki dan obija o moju glupu glavu....najgore je što se ne obija samo jednom u toku dananego više puta...nekad je prepoznam i kažem ''eeeee, nećeš ga majci, da me pređeš ovaj put''....ali, nekako me opet pređe, snađe, smuva, prebaci preko ruke....i tako, ljudi mojk, bijem bitku svaki dan...nadam se da je dobro što sam koliko-toliko svesna te bitke....
    ali, nervira me što time mučim drage ljude, eto, bili oni sami sujetni ili ne.
    где си пошла с крмељиве очи

  14. #14
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Sujeta

    Naravno da je dovoljno što si svesna toga i što pokušavaš nešto da promeniš.
    Nemoj samo vako... neće iči...
    Večnost je čista sadašnjost.

  15. #15
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Sujeta

    Ја сам стварно била убеђена да сам сујетна док нисам ово прочитала.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  16. #16
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Sujeta

    jutros mi je mm rekao da sam sujetna i to stašno...a on kao nije...:raz_097: s kim si - takav si.
    где си пошла с крмељиве очи

  17. #17
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Re: Sujeta

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Ја сам стварно била убеђена да сам сујетна док нисам ово прочитала.
    znaci nisi ....svaka ti cast

  18. #18
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Sujeta

    ja nisam sujetna, osim što ovu rečenicu počeh sa ''ja''....
    где си пошла с крмељиве очи

  19. #19
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Re: Sujeta

    Nepravedno zapostavljena tema...


    sujetni jesmo manje vise svi , ali sta je s pisanim recima kao ovde recimo ...moze se desi5ti da izostatak interpunkcije navede na pogresno shvacanje posta pa se reakcija automatski prepise kao sujetnost ...sta mislite o tome ?
    Ciji potpis?

  20. #20
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Re: Sujeta

    Bes ili gnev bez da je neko fizicki napadnut je sujetna reakcija na to kad nam neka osoba ili situacija ugrozava osecanje vise vrednosti.


    Ovo mi je palo u oci iz prvog posta ...apsolutno se ne slazem s ovim ko god ga izjavio, cak mislim da je obrnuto. Ne bih se slozila da ugozava samo i samo osecanje vise vrednosti ( jer nismo zaboga svi do bola sujetni , pravimo razliku) , neke situacije vredjaju , ugrozavaju integritet , identitet osobe koja je besna iz za nekoga sa strane, banalnih razloga .... znaci svodim na onu "bolje bi nam shamar legao"
    Ciji potpis?

Stranica 1 od 9 123 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Sujeta ....
    Od Sandokan u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 31-10-2011, 19:25

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •