Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 21 do 35 od 35

Tema: Biti im u rukama

  1. #21
    Banovina
    mire avatar
    Status : mire je odsutan
    Registrovan : Oct 2011
    Pol:
    Poruke : 594

    Početno Re: Biti im u rukama

    ja jos ne izabrah lekara...

    moracu ovih dana

    ok, ok, necu da psujem

  2. #22
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Biti im u rukama

    Je l kod vas ima praksa porodične medicine,odnosno porodičnog ljekara po adresi stanovanja?

  3. #23
    Banovina
    mire avatar
    Status : mire je odsutan
    Registrovan : Oct 2011
    Pol:
    Poruke : 594

    Početno Re: Biti im u rukama

    nemam pojma o tome, zezaju me mesta stanovanja...

    sala, nisam cuo za tako nesto

  4. #24
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Biti im u rukama

    prvi slobodan termin kod doktorke 22.12...
    Večnost je čista sadašnjost.

  5. #25
    Registrovani Član
    mrav avatar
    Status : mrav je odsutan
    Registrovan : Oct 2011
    Pol:
    Poruke : 7,545

    Početno Re: Biti im u rukama

    ja malo kasnim sa pregledom kanda mi se čini
    omnia praeclara rara

  6. #26
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Biti im u rukama

    omašila sam sve termine za pregled....kad se pojavim doktorki na uči, dobiću grdnju.
    šta sve moram da trpim za rođene pare
    где си пошла с крмељиве очи

  7. #27
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Biti im u rukama

    Kod nas je organizovano po principu kvartova..svaki dio grada ima svoju ambulantu,po adresi stanovanja što znači da ne možeš da biraš ljekara i dalje,ovom koji ti je dodijeljen moraš da se najaviš,inače te neće da primi,primaju samo hitne slučajeve
    e,sad moraš biti vješt pa se samoproglasiti slučajem Itnim
    ili sve to zaboraviti i otići na neku od bezbroj privatnih klinika..kod njih si uvijek Itan slučaj platiš ko čoJek i eto

  8. #28
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Biti im u rukama

    planiram ovih dana da radim neke kontrolne preglede....raditi to u državnim klinikama i bolnicama je užasno, zahteva mnogo živaca i vremena.
    na primer, da bih samo uradila krvnu sliku (i to ne sve, jer u državnim domovima zdravlja ne rade analize hormona šitne žlezde i tumor markere), moram prvo kod lekara opšte prakse, pa sutradan u laboratoriju, pa onda opet kod lekara opšte prakse....
    dakle, to je situacija za običnu krvnu sliku koja nije kompletno odrađena za moje potrebe....
    i, da mi ne bi bušili venu 2 puta (jer smem da vadim krv samo iz leve ruke), onda odem u privatnu laboratoriju - pošalju mi rezultate na mejl....dakle, pitanje je samo plaćanja....
    a koliko izdvajam za zdravstveno osiguranje, zaista ne bih trebalo da imam problema sa plaćenjem...ali nekad i imam, jer - to što platiš državi - kao da si bacio u ponor, na žalost.
    opet moram da plaćam privatnicima, i taj pregled mi niko ne refundira.
    где си пошла с крмељиве очи

  9. #29
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Biti im u rukama

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    planiram ovih dana da radim neke kontrolne preglede....raditi to u državnim klinikama i bolnicama je užasno, zahteva mnogo živaca i vremena.
    na primer, da bih samo uradila krvnu sliku (i to ne sve, jer u državnim domovima zdravlja ne rade analize hormona šitne žlezde i tumor markere), moram prvo kod lekara opšte prakse, pa sutradan u laboratoriju, pa onda opet kod lekara opšte prakse....
    dakle, to je situacija za običnu krvnu sliku koja nije kompletno odrađena za moje potrebe....
    i, da mi ne bi bušili venu 2 puta (jer smem da vadim krv samo iz leve ruke), onda odem u privatnu laboratoriju - pošalju mi rezultate na mejl....dakle, pitanje je samo plaćanja....
    a koliko izdvajam za zdravstveno osiguranje, zaista ne bih trebalo da imam problema sa plaćenjem...ali nekad i imam, jer - to što platiš državi - kao da si bacio u ponor, na žalost.
    opet moram da plaćam privatnicima, i taj pregled mi niko ne refundira.
    baš tako pričo..koliko izdvajamo za doprinose ne bismo trebali platiti ni centa..mislim da smo među posljednjim zemljama koje imaju takav sistem..zašto nam lijepo ne bi dali taj iznos doprinosa koji izdvajamo na svakoj plati(kod nas je 12,5 %) i znamo šta ćemo sa tim..
    ovako ko fol imamo zdravstveno,doprinose plaća poslodavac , a mi opet plaćamo privatno kao da ga nemamo..Vrzino kolo neregulisanog sistema zdravstva.

  10. #30
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Biti im u rukama

    http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/330...-bez-mamografa

    crni humor: ''Za direktora Instituta za onkologiju i radiologiju Srbije dr Zorana Rakočevića jedini razlog zašto se stalo sa pregledima žena jeste što radiolozi po Zakonu o radu ne mogu da rade dopunski.''

    a oni sve poštuju zakon i nedopunski rad po privatnim klinikama, gde mlate teške novce....kako ih nije sramota.
    где си пошла с крмељиве очи

  11. #31
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Biti im u rukama

    Gordanu Marković (46) iz Ivanjice, koja se otrovala suvim mesom, sedam dana lekari u Čačku lečili su od zapušenja creva, davali infuziju i klizmu. Tek kada su se s istim simptomima povraćanja, mučnine i problema s vidom na infektivnom odeljenju pojavili i njeni rođaci Ivan i Dejan Zučković, kod kojih je jela otrovano meso, lekari su posumnjali da su oboleli od botulizma i sve troje poslali za Kragujevac.

    http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/370...-zali-vodovodu



    има ли краја небулозама у србији?
    где си пошла с крмељиве очи

  12. #32
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Biti im u rukama

    где си пошла с крмељиве очи

  13. #33
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38
    где си пошла с крмељиве очи

  14. #34
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Одг: Biti im u rukama

    strašno, nek su se oni svi zabavili

  15. #35
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Biti im u rukama

    Na nekadašnje vrhunske medicinske stručnjake kojima smo se ponosili i koje smo izvozili svuda po svijetu, ostala je samo blijeda uspomena.


    Uhapšen hirurg zato što je tražio i primio 500 evra za operaciju", "Ginekolog osumnjičen za primanje mita", "Kardiolog napadnut jer je zahtevao novac od pacijenta..."

    Fini neki ljudi, nema šta. Dok ne platiš, neće da leče. A i zašto bi? Čitav zapadni svet odavno funkcioniše upravo na takav način. Ako imaš da platiš, nema problema, ali ako nemaš – umri. E sad, što mi nismo na Zapadu, nego na Istoku i što neki među nama još imaju izliv socijalizma u mozak, to je druga stvar. Naš problem.

    Ali nije muka samo ta mitologija kao pravac u medicini. Šta tek reći za naslove tipa: "Posle operacije slepog creva, žena umrla od sepse!" Ili recimo, "Pedijatar prepisao detetu pogrešnu terapiju", "Godinama lečena od pogrešne bolesti..." Nažalost, nijedan od tih naslova nije izmišljen, svi su objavljivani, možda i više puta poslednjih godina.

    Već izvesno vreme gledamo kako nam se zdravstvo polako, ali sigurno urušava i kako sve dublje tonemo u potpuno beznađe. Na nekadašnje vrhunske medicinske stručnjake kojima smo se ponosili i koje smo izvozili svuda po svetu, ostala je samo bleda uspomena. Utisak je da smo izvezli sve koji su nešto vredeli.

    Ove novije generacije lekara uglavnom se ne razumeju mnogo u svoj posao. Čast izuzecima kojih, nažalost, ima malo, ali tako nam je. To se možda još ne oseća, jer je još preostalo "stare garde", koja ipak nešto zna i ume, ali kad jednom i oni odu, kukala nam majka.


    Tek će biti sunovrat

    "Blago tebi", rekoh nedavno jednom našem vrsnom radiologu, 40-godišnjaku koji još uvek nije otišao "preko" iz samo njemu znanih razloga. "Tebi koji god lekar da zatreba – ili ti je kum ili si ti njemu kum, ili ti je dobar drug ili kolega s fakulteta, sve generacija. Nema šta da brineš. Šta god da ti bude, obezbeđen si."

    "Da, ali ima tu jedna opasna stvar", kaže on. "Svi odlazimo u penziju u isto vreme, a ovi koji će da nas naslede nemaju pojma! Tek će onda da nastane sunovrat."

    "Ih, nemaju pojma, nemoguće da baš svi ne znaju, valjda su i oni naučili nešto, pa isti ste fakultet studirali. Možda im samo treba malo više iskustva", nastavljam ja, mada i sam nisam baš ubeđen da je tako.

    "Ma šta ti je, čoveče, nemaju veze s mozgom. Postavljaju dijagnoze pomoću interneta, pa tako prepisuju i terapije. Ne znaju koji lek čemu služi i čime se šta leči..."

    E, ovo sad baš zvuči malo pretenciozno. Ispada da je njegova generacija poslednja koja nešto zna, a ovi mlađi ništa. Ali plaši me i uznemirava to što poznajem čoveka i što znam da ništa ne priča napamet.
    Kardiolog ne zna šta da prepiše

    Setio sam se tih njegovih reči samo pet dana kasnije, kada sam sada već pokojnu majku odveo kod kardiologa. Uđosmo zajedno unutra kod jedne sredovečne lekarke koju bije glas da je odlična, pa se pregledi kod nje zakazuju i po mesec ili čak dva unapred. Smo što smo seli i započeli razgovor, otvoriše se vrata i unutra uđe njen mlađi kolega, takođe kardiolog iz susedne kancelarije, sa nekim nalazima u ruci.

    "Ej, vidi ovo molim te, šta da radim? Šta da joj prepišem?", pita našu lekarku, a ona baci pogled na one papire, pa mu reče nešto što ne umem da ponovim, ali da najpre obavezno pošalje pacijenta na EKG, pa da onda donese rezultat i dođe po savet.

    "Jesi li zapamtio sve?", pita ga ona, a on reče da jeste, žurno izađe i vrati se u svoju kancelariju, gde ga za stolom, s punim poverenjem, čeka nesrećni pacijent.

    Ja i majka se zabezknuto pogledasmo, a ona ne izdrža nego reče naglas:

    "Uh, dobro je što ja nisam dopala kod ovog doktora, gde ovog nađoste? Mora da je nov, pa se još navikava."

    "Ma kakvi nov", odgovara lekarka. "Bar da je nov. Kako li je dobio diplomu, uopšte mi nije jasno, ali nije jedini, ima ih još takvih..."


    Sve master do mastera

    Blago nama sa takvim stručnjacima. Eto šta dobismo od usklađivanja našeg sistema obrazovanja sa Bolonjskom deklaracijom. Sve se srozalo do besvesti. Niko ništa ne zna, a sve master do mastera.

    Menadžera svih profila imamo ko 'ladne vode, ali kome zatreba lekar, taj ga je ugasio. Izgleda da nam ne preostaje ništa nego da se i sami oslonimo na internet.

    "Izguglamo" tamo šta nam je, konsultujemo neki forum, vidimo tamo ko šta smatra, šta se preporučuje od lekova i gotova stvar. Kad mogu mladi lekari, što ne bismo i mi...



Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Slične teme

  1. Biti ljubavnica
    Od DaDole u forumu Ženski kutak
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 25-09-2018, 13:46
  2. SVE ĆETE VI BITI TAŠTE
    Od lider u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 30-05-2015, 21:33
  3. Test sa rukama
    Od DaDole u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 13-01-2015, 08:35
  4. Koliko je važan novac u rukama?
    Od Cruz u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 04-05-2012, 08:10
  5. Vidi rukama – kao očima
    Od Ometač u forumu Natprirodne pojave i misterije
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11-09-2011, 18:46

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •