Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 21 do 40 od 63

Tema: Ocene zdravstvenih ustanova

  1. #21
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: Ocene zdravstvenih ustanova

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    pa nemoj tako, gvozdeni, ja ne mogu da funkcionišem bez istih....numem, a moram da ih kako valja, pa eto.
    Ma razumem ja šta želiš da kažeš ali je jurnjava za parama uzrok mnogih tegoba koje nastupe kako zdravstvenih tako i još kojekakvih. Hteo sam da kažem da nisu one cilj negon sredstvo. A do sredstva uvek ima lakših puteva koji ne ugrožavaju zdravlje. Drugo ponekad je potrebno malo usporiti tempo pa i zaradu samim tim smanjiti. Jel ako nastupe posledice ko će onda trošiti zarađeno? Dakle ponekad je bolje manje para više zdravlja i samim tim manje stresa i više vremena koje je nenadoknadivo za razliku od novca. Eto puno pisah a malon rekoh. Siže je da sada problem nije veliki i da treba da se pričuvaš da bi što duže uživala u životu.

  2. #22
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Ocene zdravstvenih ustanova

    e, gvozdeni, sve ja tebe razumem...i ja tako mislim, ali to što ja radim ovoliko nema veze sa ovom temom.
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #23
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Ocene zdravstvenih ustanova

    Pre neki dan posetismo hitno zemunsku bolnicu.Keva imala bolove u stomaku i ajd na ultrazvuk,kažu au,opasno...
    Trbušna aorta 27mm,uvećana,to je aneurizma,hitno u Urgentni.
    Tamo nas hitno prime,oma na ultrazvuk i kažu ko je vas poslao?Aorta normalne veličine,oko 16mm.
    I tako...uvećava ultrazvuk u Zemunu,zlu ne trebalo da znate.

  4. #24
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Ocene zdravstvenih ustanova

    reših, pošto je državno osigurnja ničemu, da idem po privatnim domovima zdravlja.....a valjda će jednom i ova glupava država da nam refundira troškove na tu temu...jer, nisam ja kriva što u državnom domu zdravlja ne mogu da uradim sve analize koje su potrebne i što mi ne pada na pamet da ustajem u pola 6 sabajle da bih uhvatila red na kliničkom centru.
    ko ih ebe.
    где си пошла с крмељиве очи

  5. #25
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Ocene zdravstvenih ustanova

    Citiraj Prvobitno napisano od Kovač Vidi poruku
    Pre neki dan posetismo hitno zemunsku bolnicu.Keva imala bolove u stomaku i ajd na ultrazvuk,kažu au,opasno...
    Trbušna aorta 27mm,uvećana,to je aneurizma,hitno u Urgentni.
    Tamo nas hitno prime,oma na ultrazvuk i kažu ko je vas poslao?Aorta normalne veličine,oko 16mm.
    I tako...uvećava ultrazvuk u Zemunu,zlu ne trebalo da znate.


    Pa to je bre bolnica a ne dz u Ovči. Strašno..

  6. #26
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Ocene zdravstvenih ustanova

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku


    Pa to je bre bolnica a ne dz u Ovči. Strašno..
    ma de bre to bolnica...koliko su puta tamo zatvarali porodilište u poslednjih dvajes godina...jedva ga nekako ponovo otvoriše onomad.
    moja drugarica imala limfom i oni joj izvade pljuvačne žlezde - da nije tužno bilo bi smešno.....
    a ona kaže ''sad bar ne može niko da kaže da ga pljujem''
    где си пошла с крмељиве очи

  7. #27
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Ocene zdravstvenih ustanova

    e, ovo je strašno.
    posle silnih peripetija ujak je odvežen u bolnicu u loznici - čovek u totalno nefunkcionalnom stanju, izgleda kao živi leš, nesreća, bre....u bolnici ga ispipkaše stetoskopom i kažu ''trebalo bi da se malo bolje hrani''
    strašno.
    moram sada da smislim kome da dam evre, da bi čovek imao bar elementarnu negu, jer ne može majka da se baš toliko brine o njemu.
    usput, čitam jutros u novinama kako je korupcija u zdravstvu 5 puta veća nego lane.
    где си пошла с крмељиве очи

  8. #28
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Ocene zdravstvenih ustanova

    Otkazuju operacije zbog nestašice gaze

    S. Todorović | 12. 12. 2010.

    U srpskim bolnicama odlažu se operacije koje nisu hitne zbog nedostatka najosnovnijeg sanitetskog materijala - gaze. Najviše problema imaju bolnice sekundarnog nivoa, kao što su Opšta bolnica u Pančevu, Zdravstveni centar Kraljevo i Zdravstveni centar Užice, dok situacija još uvek nije alarmantna u kliničkim centrima.

    Ono što je još zabrinjavajuće jeste da je za nedostatak gaze kriva svetska nestašica pamuka, tako da situacija može biti još teža.

    Kako saznajemo, cena pamuka na svetskoj pijaci je drastično skočila, a za loš rod krive su i poplave koje su pogodile Kinu, Indiju i Pakistan, ali i požar koji se desio u Rusiji. Podbačaj roda meri se milionima kilograma pamuka, dok se sledeća berba očekuje u Rusiji i Grčkoj tek u oktobru 2011, što znači da je ovo u stvari tek početak krize.

    Sa ovim podatkom upoznat je i dr Milan Milić, direktor Opšte bolnice u Pančevu, u kojoj se već više od nedelju dana odlažu operacije zbog nedostatka osnovnog medicinskog sredstva.

    - Na našem tržištu nema gaze. Dobavljači bolnica u Srbiji tvrde da se „Miteksu“, jedinom domaćem proizvođaču gaze, ne isplati da proizvodi taj sanitetski materijal, jer je zbog poplava cena pamuka veoma skočila. Na tržištu u Srbiji trenutno je malo gaze, a bolnica u Pančevu dobija deset puta manje količine nego što je potrebno. Primera radi, nedeljno smo dobijali oko 100 bala gaze, a sada dobijamo samo 20. I u drugim bolnicama je slično, pa mnogi žele da kupe gazu ne pitajući za cenu, ali je na tržištu nema. Zovemo sve koji mogu da pomognu - kaže dr Milić, dodajući da je cena bale gaze sa 900 skočila na 2.000 dinara.

    Zbog nestašice gaze otkazane su operacije koje mogu da čekaju, odnosno - hladne operacije u koje spada i operacija kuka. Pacijenti ne znaju kad će biti operisani, a lekare brine i to što će u međuvremenu dobiti i nove pacijente, dok će neki “hladni slučajevi” postati hitni.

    - Gaza je osnovna stvar i ne možemo da radimo bez nje. Zvuči smešno, ali je tako. Pacijenti koji treba da se operišu, nega bolesnika, previjanje rana - ništa od toga ne može da se radi bez gaze. U operacione sale primamo bolesnike koji moraju hitno da se operišu. Sva akutna stanja od upale žučne kese i slepog creva do porođaja moramo hitno rešiti, dok operacije kuka, takozvane hladne operacije otkazujemo do daljeg. Radimo i laparoskopske operacije jer su za njih potrebne manje količine gaze - objašnjava dr Milić.

    I u Zdravstvenom centru u Kraljevu kažu da imaju gaze samo za još sedam dana. Sa nestašicom gaze zasad nisu suočeni Klinički centar Srbije u Beogradu, kao ni centri u Nišu, Kragujevcu i Novom Sadu.

    - Imamo manje gaze nego inače, ali ipak dovoljno za normalan rad - kaže portparol KC Srbije Drago Jovanović.

    Budući da se rešenje problema nedostatka gaze ne nazire, direktori pojedinih ustanova kažu da bi država trebalo da napravi interventni uvoz gaze.
    Ministar zdravlja dr Tomica Milosavljević kaže za „Blic“ da se trenutno ispituje situacija na terenu.

    - Ako se zaista radi o nestašici, naći ćemo način da to rešimo. Uzećemo je iz robnih ili vojnih rezervi - ističe on.

    hahahahaha....tj. da nije tužno, bilo bi smešno....da nije zbog toga i holbruk u kritičnom stanju?
    где си пошла с крмељиве очи

  9. #29
    Registrovani Član
    Klu avatar
    Status : Klu je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Poruke : 292

    Početno Re: Ocene zdravstvenih ustanova

    srećom pa ne idem kod lekara često...u stvari i ne pamtim kad sam bio poslednji put...

    ...a nedo bog da im padneš šaka...

  10. #30
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Ocene zdravstvenih ustanova

    Citiraj Prvobitno napisano od D Lite Vidi poruku
    srećom pa ne idem kod lekara često...u stvari i ne pamtim kad sam bio poslednji put...

    ...a nedo bog da im padneš šaka...
    pa, da im zaista ne bi pao šaka, treba ponekad da ideš kod lekara....inače, kad te se dočepaju, osvetiće ti se za sve godine koje si preskočio.
    где си пошла с крмељиве очи

  11. #31
    Registrovani Član
    andromeda avatar
    Status : andromeda je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Andromeda
    Poruke : 554

    Početno Re: Ocene zdravstvenih ustanova

    Citiraj Prvobitno napisano od Kovač Vidi poruku
    Pre neki dan posetismo hitno zemunsku bolnicu.Keva imala bolove u stomaku i ajd na ultrazvuk,kažu au,opasno...
    Trbušna aorta 27mm,uvećana,to je aneurizma,hitno u Urgentni.
    Tamo nas hitno prime,oma na ultrazvuk i kažu ko je vas poslao?Aorta normalne veličine,oko 16mm.
    I tako...uvećava ultrazvuk u Zemunu,zlu ne trebalo da znate.
    Nikako u zemunsku bolnicu uzasni su

  12. #32
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Ocene zdravstvenih ustanova

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    Otkazuju operacije zbog nestašice gaze

    S. Todorović | 12. 12. 2010.

    U srpskim bolnicama odlažu se operacije koje nisu hitne zbog nedostatka najosnovnijeg sanitetskog materijala - gaze. Najviše problema imaju bolnice sekundarnog nivoa, kao što su Opšta bolnica u Pančevu, Zdravstveni centar Kraljevo i Zdravstveni centar Užice, dok situacija još uvek nije alarmantna u kliničkim centrima.

    Ono što je još zabrinjavajuće jeste da je za nedostatak gaze kriva svetska nestašica pamuka, tako da situacija može biti još teža.

    Kako saznajemo, cena pamuka na svetskoj pijaci je drastično skočila, a za loš rod krive su i poplave koje su pogodile Kinu, Indiju i Pakistan, ali i požar koji se desio u Rusiji. Podbačaj roda meri se milionima kilograma pamuka, dok se sledeća berba očekuje u Rusiji i Grčkoj tek u oktobru 2011, što znači da je ovo u stvari tek početak krize.

    Sa ovim podatkom upoznat je i dr Milan Milić, direktor Opšte bolnice u Pančevu, u kojoj se već više od nedelju dana odlažu operacije zbog nedostatka osnovnog medicinskog sredstva.

    - Na našem tržištu nema gaze. Dobavljači bolnica u Srbiji tvrde da se „Miteksu“, jedinom domaćem proizvođaču gaze, ne isplati da proizvodi taj sanitetski materijal, jer je zbog poplava cena pamuka veoma skočila. Na tržištu u Srbiji trenutno je malo gaze, a bolnica u Pančevu dobija deset puta manje količine nego što je potrebno. Primera radi, nedeljno smo dobijali oko 100 bala gaze, a sada dobijamo samo 20. I u drugim bolnicama je slično, pa mnogi žele da kupe gazu ne pitajući za cenu, ali je na tržištu nema. Zovemo sve koji mogu da pomognu - kaže dr Milić, dodajući da je cena bale gaze sa 900 skočila na 2.000 dinara.

    Zbog nestašice gaze otkazane su operacije koje mogu da čekaju, odnosno - hladne operacije u koje spada i operacija kuka. Pacijenti ne znaju kad će biti operisani, a lekare brine i to što će u međuvremenu dobiti i nove pacijente, dok će neki “hladni slučajevi” postati hitni.

    - Gaza je osnovna stvar i ne možemo da radimo bez nje. Zvuči smešno, ali je tako. Pacijenti koji treba da se operišu, nega bolesnika, previjanje rana - ništa od toga ne može da se radi bez gaze. U operacione sale primamo bolesnike koji moraju hitno da se operišu. Sva akutna stanja od upale žučne kese i slepog creva do porođaja moramo hitno rešiti, dok operacije kuka, takozvane hladne operacije otkazujemo do daljeg. Radimo i laparoskopske operacije jer su za njih potrebne manje količine gaze - objašnjava dr Milić.

    I u Zdravstvenom centru u Kraljevu kažu da imaju gaze samo za još sedam dana. Sa nestašicom gaze zasad nisu suočeni Klinički centar Srbije u Beogradu, kao ni centri u Nišu, Kragujevcu i Novom Sadu.

    - Imamo manje gaze nego inače, ali ipak dovoljno za normalan rad - kaže portparol KC Srbije Drago Jovanović.

    Budući da se rešenje problema nedostatka gaze ne nazire, direktori pojedinih ustanova kažu da bi država trebalo da napravi interventni uvoz gaze.
    Ministar zdravlja dr Tomica Milosavljević kaže za „Blic“ da se trenutno ispituje situacija na terenu.

    - Ako se zaista radi o nestašici, naći ćemo način da to rešimo. Uzećemo je iz robnih ili vojnih rezervi - ističe on.

    hahahahaha....tj. da nije tužno, bilo bi smešno....da nije zbog toga i holbruk u kritičnom stanju?
    Па како нема недостатка гардеробе?
    И ел се та несташица на свецком нивоу односи само на Србију?

    Јој, сад ми стварно није добро.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  13. #33
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Ocene zdravstvenih ustanova

    ma ja odavno ne idem po bolnicama za koje plaćam osiguranje. ponašaju se kao da usluge dobijaš za džabe, što, naravno, nije istina....veliki novac svakog meseca izdvajam za zdravstveno osiguranje.
    ako bi mi taj novac ostao na nekom mom računu, namenjen za zdravlje, imala bih baš dovoljno novca da se lečim gde ja hoću.
    где си пошла с крмељиве очи

  14. #34
    Registrovani Član
    andromeda avatar
    Status : andromeda je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Andromeda
    Poruke : 554

    Početno Re: Ocene zdravstvenih ustanova

    mogu da pohvalim dom zdravlja vracar imala sam pozitivno iskustvo

  15. #35
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Ocene zdravstvenih ustanova

    dom zdravlja je najosnovnija usluga i ne pruža bog zna šta....iole ozbiljnije analize moraju da se rade u kliničkom centru ili tako negde....gde je strašna situacija.
    где си пошла с крмељиве очи

  16. #36
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Ocene zdravstvenih ustanova

    zdravstvene ustanove čine doktori - izvinjavam se medicinskim sestrama.
    najčešće - loši.
    nemam ništa protiv loših doktora ako nisu zaposleni (oni čak imaju i opravdanje zašto su loši - nemaju iskustva)....ali, ako su zaposleni, oni su zaista opasni....i to veoma...kao loodi policajci ili ''načeti'' profesori....dakle, mnogo me muče ovi loodi lekari.
    где си пошла с крмељиве очи

  17. #37
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Ocene zdravstvenih ustanova

    Čekajući preglede umro od hladnoće u bolničkom vozilu

    Vladimir Lojanica | 01. 02. 2011. - 00:02h |

    UŽICE - Meni više niko ne mora da priča o javašluku u zdravstvu. Spoznala sam ga dobro za tih dvadesetak dana, koliko je moj suprug bolovao, a posle toga i preminuo. A umro je kao pseto. Izdahnuo je promrzao u starom sanitetu kojim su ga, bez lekarske pratnje iz Beograda transportovali u Užice. Umro je devet meseci pre nego što je trebalo da dođe na red da ga snime na ultrazvuku - ovo su reči Ljiljane Karaičić (66) iz naselja Bela Zemlja kod Užica, čiji je muž Ljubinko Karaičić (71) preminuo 5. januara u vozilu užičkog Doma zdravlja, nekoliko dana posle teške operacije u Beogradu.

    Ljiljana Karičić za tragičnu sudbinu supruga ne krivi nikoga poimence. Svesna je da je njen muž bio teško bolestan i da zbog okrutne bolesti nije mogao još dugo poživeti, ali kako kaže, kivna je što je Ljubinko zbog opšteg nemara onih koji je trebalo da brinu o njegovom zdravlju umro u okolnostima nedostojnim čoveka.

    VREMENA ZA ČEKANJE NIJE BILO
    Ljubinko Karaičić, priča njegova žena, sredinom decembra osetio je jake bolove u stomaku. Kako su tegobe potrajale, Ljiljana je otišla u užički Dom zdravlja, otvorila suprugu zdravstveni karton i pokušala da mu zakaže pregled.

    - Kada je karton overen, na prijavnici Doma zdravlja rekli su mi da Ljubinko dođe na pregled tek u februaru. Raspitala sam se kada bi došao na red da ga snime na ultrazvuku, a medicinske sestre su mi poručile: tek u septembru - počinje svoju ispovest Ljiljana Karaičić.

    Vremena za čekanje nije bilo. U jednoj privatnoj ordinaciji Ljubinko je istog dana pregledan i snimljen na ultrazvuku. Sagledavši nalaze, lekar je konstatovao da Karaičić u stomaku ima tumor i da mu je potrebna hitna operacija.

    - Zahvaljujući nekim vezama došli smo do lekara u Domu zdravlja koji nam je 20. decembra, videvši snimak sa ultrazvuka, odmah dao uput za Beograd u Prvu hiruršku kliniku Kliničkog centra. Uput smo odneli da overimo u užički RZZO. Svojim očima nismo mogli da verujemo kada smo na tom papiru videli da Ljubinka, koji od bolova nije više ni mogao da stoji na nogama, do 200 kilometara udaljene prestonice upućuju - autobusom. Nismo hteli da ga izlažemo tom riziku, odvezli smo ga privatnim automobilom - priča Ljiljana.

    TRANSPORT BEZ MEDICINSKE PRATNJE
    Karaičić je 24. decembra operisan u Kliničkom centru, gde je porodici, veli Ljiljana, rečeno da kupi flastere, gaze, kateter - jer bolnica nema taj materijal. Nekoliko dana posle operacije Ljubinko je počeo bolje da se oseća, ustajao je, šetao, znaci oporavka su bili vidljivi. Ipak, svaki optimizam njegovih najbližih je pokopan kada su lekari izneli prognozu po kojoj će on živeti još dva meseca, najviše godinu dana.

    - Iz bolnice je otpušten 5. januara, a užički Dom zdravlja po njega je poslao sanitet. Ostala sam zapanjena kada sam videla da vozilo kojim će da transportuju mog supruga nema medicinsku pratnju. U tom sanitetu čak nije radilo ni grejanje - priseća se Ljiljana.

    U krugu Klinčikog centra, svedoči ova žena, njeg suprug je ubačen u hladni sanitet zajedno sa još jednom pacijentkinjom koja je posle operacije tumora mozga upućena kući u Užice.

    - Zamislite scenu: u zadnji deo saniteta u kome nema grejanja ubacuju dva teška bolesnika i bez lekarske pratnje ih ispraćaju na dalek put. Kraj moga muža, bukvalno na točku vozila, sedim ja, na krevetu ove druge bolesnice sedi njena ćerka. Šalju nas u Užice, a u sanitetu niko od zdravstvenih radnika. I to u ledeno hladnim kolima u kojima je bilo samo jedno ćebe - govori Ljiljana Karaičić.

    CVOKOTAO OD HLADNOĆE
    Tek što su izašli iz bolničkog kruga, Ljubinko, koji je do tada dobro delovao, pričao i nije se žalio na tegobe, počeo se tresti od hladnoće. Sanitet se, priča Ljiljana, non-stop truckao i ljuljao.

    - I bolesnički krevet na kome je ležao Ljubinko bio je neispravan. Uzglavlje je stalno spadalo. On je cvokotao od hladnoće. Tek što smo izašli iz Beograda videla sam da je moj suprug klonuo. Pokušala sam da mu opipam puls, ali od truckanja nije vredelo. Zamolila sam vozača da stane u Lazarevcu, ali dom zdravlja u ovom mestu nije radio!? Posle nekoliko kilometara stigli smo u Veliko Crljane. Tu smo potražili pomoć lekara, ali doktorka je samo mogla da konstatuje smrt. Ostala sam kraj nepomičnog tela moga supruga, a hladni sanitet sa drugom pacijentkinjom nastavio je put Užica - jecala je juče, dok nam je ovo pričala Ljubinkova supruga.

    dakle, sve je tačno što mislim o zdravstvu.
    где си пошла с крмељиве очи

  18. #38
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Ocene zdravstvenih ustanova

    Prodao njivu jer je morao da podmiti hirurge za operaciju

    A. Ž. Adžić, N. Šević | 09. 02. 2011. - 00:02h |

    BEOGRAD - Neurohirurzi Radovan Mijalčić (43) i Dragan Savić (42), zaposleni u Klinici za neurohirurgiju Kliničkog centra, uhapšeni su prekjuče po podne zbog sumnje da su tražili mito od 6.000 evra za operaciju aneurizme 45-godišnje žene, iako je ona imala uredno overenu zdravstvenu knjižicu i lekarski uput. Da bi platio deo novca koji su lekari tražili, suprug pacijentkinje je prodao njivu i dao neurohirurzima 2.000 evra.
    Kako “Blic” saznaje, sredinom januara pacijentkinji iz Belosavaca kod Topole pukao je kapilar u mozgu. Suprug je odvodi kod lekara u Topolu, koji joj daje uput za nastavak lečenja u Kliničkom centru u Beogradu.

    - U Klinici za neurohirurgiju primili su je doktori Mijalčić i Savić. Suprugu su kazali da je za operaciju i lečenje potrebno oko 16.000 evra, iako je žena imala uredno overenu zdravstvenu knjižicu i lekarski uput. Pretpostavljamo da su mislili da su oni ljudi sa sela i da ne znaju kakva je to bolest, šta je potrebno za lečenje i koja su njihova prava - kaže sagovornik “Blica” blizak istrazi.

    Doktori Mijalčić i Savić suprugu pacijentkinje su rekli i da su oni od sponzora obezbedili 10.000 evra za lečenje i operaciju, ali da on mora da da još 6.000 evra.

    - Suprug pacijentkinje nije znao šta da radi, odakle da obezbedi traženih 6.000 evra da bi spasao život svoje žene. Da bi što pre obezbedio novac, ispod cene je prodao njivu, i to za 2.000 evra, koje je dao lekarima Mijalčiću i Saviću dok je njegova žena ležala u bolnici - navodi naš izvor.

    Žena je operisana krajem januara, iz bolnice je otpuštena 4. februara, ali je njen suprug morao lekarima da donese još 4.000 evra, koliko su tražili.

    - Bio je očajan i odlučio je da slučaj prijavi policiji. Policija mu je dala novčanice čiji brojevi su zapisani i on je u ponedeljak po podne 3.000 evra odneo doktorima Mijalčiću i Saviću, koji su ga sačekali u lekarskoj sobi. Predao im je novčanice. Uzbrzo su u lekarsku sobu ušli inspektori i uhapsili dvojicu lekara, koji su kod sebe imali obeležene evre - kaže naš sagovornik.

    Da li su lekari Mijalčić i Savić tražili i dobili novac od još nekih pacijenata, zasada nije poznato. Obojici je određeno zadržavanje do 48 sati i danas će biti privedeni istražnom sudiji.

    U saopštenju koje je Klinički centar Srbije izdao povodom ovog slučaja navodi se da se u KCS svim osiguranicima Republičkog zavoda za javno zdravlje usluga ne naplaćuje i da se od pacijenata ne sme tražiti da sami kupuju lekove ili medicinski materijal.


    eto.....strašno.
    где си пошла с крмељиве очи

  19. #39
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38
    где си пошла с крмељиве очи

  20. #40
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Ocene zdravstvenih ustanova

    UPOZORENJE... LEKARI NAMERNO NE IZDAJU POTVRDE PACIJENTIMA

    ''Press'' 27.04.2011.

    Savez sindikata lekara i farmaceuta Srbije saopštio je da nema saznanja da je ijedan pacijent uspeo da refundira troškove lečenja u privatnim klinikama, iako je prošlo više od godinu dana od kako je Republički zavod za zdravstveno osiguranje to omogućio.
    U saopštenju se podseća da je neophodno da pacijent, pre nego što je bio primoran da taj pregled obavi privatno, pokuša da ga zakaže u državnoj ustanovi.
    - Ukoliko to nije moguće učiniti u roku od 30 dana, direktor ustanove je dužan da izda potvrdu, koja se popunjava na licu mesta i sa kojom pacijent posećuje privatni sektor, a zatim sa potvrdom i fiskalnim računom od privatnika refundira troškove u filijali fonda. Direktori ustanova, međutim, ne izdaju odgovarajuće obrasce, ili kada su u pitanju domovi zdravlja upućuju pacijenta njegovom izabranom lekaru da on izda tu potvrdu, sa kojom nema nikakve veze - upozorio je SLFS.
    U RZZO potvrđuju da zdravstvene ustanove teško izdaju potvrdu, jer se novac umanjuje ustanovi za iznos refundacije.
    - Da bi osiguranik ostvario pravo na refundaciju troškova neophodno je da mu ustanova koja nije u mogućnosti da mu u roku od mesec dana pruži potrebnu uslugu izda potvrdu o tome na obrascu P3. Građani kojima ustanova odbije da izda neophodnu potvrdu mogu da se obrate zaštitniku prava pacijenata u toj ustanovi, a ukoliko se problem ne reši i matičnoj filijali, to jest našoj ispostavi - rekla je za Press portparol RZZO Sanja Mirosavljević.

    jeste...sve to uradiš i na kraju umreš čekajući da ti neko nešto potpiše....smejurija...ko li je tomi nikoliću platio nedelju dana ležanja u privatnom kliničko-bolničkom centru?...tj. ako je platio sam, zanima me ko mu je potpiso P3 za refundaciju troškova
    где си пошла с крмељиве очи

Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 ZadnjaZadnja

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •