Rezultati ankete: Koje žene su najlepše?

Glasači
28. Ne možete glasati u ovoj Anketi.
  • Plavuše

    7 25.00%
  • Crnke

    5 17.86%
  • Brinete

    7 25.00%
  • Crvenokose

    1 3.57%
  • Briga me za boju

    7 25.00%
  • Ne znam

    1 3.57%
Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 21 do 40 od 103

Tema: Ženeee...

  1. #21
    Registrovani Član
    Tibi avatar
    Status : Tibi je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Poruke : 2,175
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Re: Ženeee...

    Ne ide svet nego ovaj juzni Slovenski narod, pun je zelja da bude znacajan, ali...samo sebi

  2. #22
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Ženeee...

    Citiraj Prvobitno napisano od nevidljiv Vidi poruku
    e pa ta ti je prava domatjica.. viš da je poginula postavljajući sto..
    Večnost je čista sadašnjost.

  3. #23
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Ženeee...

    Sve su žene lepe ,čak i one koje to ne znaju.
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  4. #24
    Registrovani Član
    slonce avatar
    Status : slonce je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Poruke : 445
    Tekstova u blogu : 4

    Početno Re: Ženeee...

    ...a najlepse su one sa bujnom crnom kosom :raz_013:

  5. #25
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Ženeee...

    E što ja volim da vidim crnu žeMsku....eto...
    Ali onako prirodno crnu,ne farbanu....nekako aristokratski izgledaju
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  6. #26
    Registrovani Član
    slonce avatar
    Status : slonce je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Poruke : 445
    Tekstova u blogu : 4

    Početno Re: Ženeee...

    ...s belom puti sto pamet muti

  7. #27
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Ženeee...

    Jok more s belom puti...sve crno...al' ne onako ganci crno,nego lepo...zna se

    Ybt,zvučim gej
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  8. #28
    Registrovani Član
    slonce avatar
    Status : slonce je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Poruke : 445
    Tekstova u blogu : 4

    Početno Re: Ženeee...

    ...kao snezana bez patuljaka

  9. #29
    Registrovani Član
    misticlady avatar
    Status : misticlady je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : na relaciji milano-beograd
    Poruke : 2,146
    Tekstova u blogu : 34

    Početno Re: Ženeee...

    Za jedne su najlepše Beograđanke, za druge Parižanke, treći tvrde da su najlepše žene u Kijevu. Ko je u pravu?

    Grčki vajar Poliklet iz Arga, između 460. i 420. godine pre naše ere napravio je niz bronzanih figura savršenog telesnog sklada, odnosno proporcija. U teorijskoj raspravi dao je određene mere za sklad ljudskih proporcija.

    Jedno od pravila bilo je da čovekovo lice treba da bude deseti deo tela. U svetlu ovakvog poimanja lepote, ružni su bili svi oni koji nisu imali sreće da se uklope u Polikletove mere.

    Međutim, kako ne bismo pomislili da je lepo i savršeno građeno ljudsko telo bilo jedini obrazac lepote za stare Grke, treba svakako pomenuti drugi pojam koji je izražavao lepotu - kalokagathia. Izraz čine dve reči: kalos, što se najčešće prevodi kao lepo, iagathos, izraz koji osim što znači dobar ili dobro, podrazumeva i čitav niz pozitivnih pojmova.

    Jednostavno rečeno, lepota nije samo lepo lice, već spoj lepote, dobrote i najviših moralnih vrednosti. Međutim, ni to nije za grčke mislioce i umetnike bio kraj rasprave o lepoti. Prema Platonu, čitav materijalni svet samo je senka onog savršenog sveta, sveta ideja. Tako je i fizička lepota isto tako samo senka, odraz.

    Ovaj kratak uvod je i delimičan odgovor na pitanje koje je Katarina Vuksić poslala "Politikinom zabavniku", a u vezi sa tim koji je narod najlepši u Evropi.

    Hiljade stranica na Internetu posvećeno je različitim raspravama o lepoti žena i muškaraca, predstavnika određenih kontinenata, naroda, naravno i polova.

    Stiče se utisak da je sujeta, odnosno taština obuzela čitavu planetu. Možda je oduvek bila tu. "Taština nad taština, sve je taština”, kaže se u starom biblijskom tekstu. Ima li kutka na Zemlji gde ljudi ne misle da je baš njihov kraj mesto gde žive najpametniji i najlepši ljudi?

    Budući da nema strogo zadatih zakona lepote (osim takozvanih modnih trendova), svi mogu potpuno ravnopravno da učestvuju na takmičenju za najlepši narod.

    Nekima su najlepši Španci, drugi smatraju da su žene sa istoka Evrope zgodnije od onih sa zapada. S takvim mišljenjem ne slažu se oni koji veruju da Italijankama nema premca po lepoti na Starom kontinentu. A Holanđani, tako vitki, visoki i bledoliki! Šveđani i Šveđanke bili su česta tema rasprava o lepoti u vreme takozvane seksualne revolucije pre pedesetak godina.

    Uostalom, evo šta je odgovorio nepoznati Japanac, inače svetski putnik, na pitanje koji je narod u Evropi najlepši:

    "Ne mislim da su Britanci posebno lepi. U stvari, uglavnom su ružnjikavi. Nemci nisu tako lošeg izgleda, ali njihova lepota ne ostavlja utisak. U Italiji, i žene i muškarci veoma su seksi. Imaju tamne oči i tamniju kožu. Francuzi su potpuno drugačiji. Meni se dopada kad su sve odlike pomešane: tamna kosa i svetle oči, tamne oči i svetla kosa. U svakom slučaju, Francuskinje izgleda da najviše vode računa o vitkoj liniji što je veoma dobra stvar.”

    Prema jednom od brojnih istraživanja, najlepši muškarci u Evropi su Portugalci, a najlepše žene Ruskinje. Da li se računa prosek visine, težine, boje očiju? Jesu li Italijani stvarno tako niski, a Grci tako tamni?

    Jedan mladić iz Beograda strasno se zaljubio u Gruzijku, pa je po najstrašnijoj zimi pre nekoliko godina krenuo iz srpske prestonice u Tbilisi da bi je video. Jer, bio je potpuno ubeđen da je ona najlepša devojka na svetu. Posle je potpuno promenio mišljenje, piše "Politikin Zabavnik".

    Šta sve ovo znači? Da se lepota ne može uvek meriti Polikletovim merilima. Uostalom, današnji Grci ne liče na one iz antičkih vremena. Narodi se mešaju i svet je odavno postao globalno selo.

    Izvesno je da, gledajući ko je lepši, često zaboravljamo dobrotu i plemenitost. O moralnim vrednostima da i ne govorimo.

    Dakle, nije kao u bajci

  10. #30
    Registrovani Član
    malavelika avatar
    Status : malavelika je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 1,065
    Tekstova u blogu : 35

    Početno Re: Ženeee...

    najlepsa zena je zaljubljena zena
    za instant lep izgled moz da posluzi i da bude dobro posexana
    u oba slucaja zena sija onim neopisivim unutrasnjem sjajem, zbog koga je svi ( i zen,e i muskarci) primecuju

  11. #31
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Ženeee...

    Nisam pristalica nikakve generalizacije žena po boji kose,horoskopskom znaku,po podnebljima i klimatskim uslovima ili na osnovu bilo koje pripadnosti..svaka žena je svijet za sebe i posebna..najposebnija je kad je zaljubljena ili kad voli..kad iz njenog oka sijevaju varnice radosti i kad joj tijelo zatreperi..
    takva žena je najbolja žena

  12. #32
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Ženeee...

    najlepsi muskarac je onaj koji se meni dopadne..tako je i sa zenama...

  13. #33
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: Ženeee...

    Nezahvalna je tema jer ne postoji objektivan odgovor.

    Za mene su najlepse zene crnke, uvek bile i ostale.crna kosa do struka,tamne,... ja volim i kad su onako,sprzene volim tja izgled ko iz Afrike,smao nema mnogo devojaka kojima bi to lepo stajalo, ima i onih koje su crne ko iz Zimbabvea ali im stoji,zbog gradje,oblika lica itd.

    Crne me asociraju na..opasnost,izazov,ona koju potajno zelis.

    kod plavusa sam primetila ( govorim o onim blajhanima, duga kosa ) da im je kosa u stvari jedini adut.

    iako je izvesno da mi je ovo jedna od najlepsih zena sveta a nije crna,vec smedja


  14. #34
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Ženeee...

    Kod plavuša si primijetila da im je kosa jedini adut

  15. #35
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: Ženeee...

    Citiraj Prvobitno napisano od DirkaSta Vidi poruku
    Kod plavuša si primijetila da im je kosa jedini adut
    mislim na one koje imaju kosu kao Karleusa. I jesam. mozda to nije tako ali bar sam ja uocila da jeste, atraktivnost,ili glavna atraktivnost im potice od kose. da se Karleusa ofarba u cokoladno braon, osisa krace,i izvadi silikone,mislim da ne bi podjednako paznju privlacila. a sa tom plavom kosom da.
    te devojke ( cast izuzecima,a naravno ima ih ) da ih osisas na krace ili neku vise ''neprimetnu'' boju odmah ne bi bile toliko uocljive. A kad imas blajhanu dugu plavu kosu do dupeta odmah privuces paznju.

  16. #36
    Banovina
    twm avatar
    Status : twm je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Poruke : 1,004

    Početno Re: Ženeee...

    Citiraj Prvobitno napisano od DirkaSta Vidi poruku
    Kod plavuša si primijetila da im je kosa jedini adut
    pf, nije tacno

  17. #37
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: Ženeee...

    Citiraj Prvobitno napisano od Vestica koja ne gori Vidi poruku
    mislim na one koje imaju kosu kao Karleusa. I jesam. mozda to nije tako ali bar sam ja uocila da jeste, atraktivnost,ili glavna atraktivnost im potice od kose. da se Karleusa ofarba u cokoladno braon, osisa krace,i izvadi silikone,mislim da ne bi podjednako paznju privlacila. a sa tom plavom kosom da.
    te devojke ( cast izuzecima,a naravno ima ih ) da ih osisas na krace ili neku vise ''neprimetnu'' boju odmah ne bi bile toliko uocljive. A kad imas blajhanu dugu plavu kosu do dupeta odmah privuces paznju.
    Citiraj Prvobitno napisano od talking with myself Vidi poruku
    pf, nije tacno

    na ovo sam mislila i abr koliko sam ja uspela da ih vidim,jeste tacno


    casepoint ( dobro,ona se ne racuna,ona je meni jedina lepa plavusa )


  18. #38
    Banovina
    twm avatar
    Status : twm je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Poruke : 1,004

    Početno Re: Ženeee...

    nije vestice, to je stereotip. i plave imaju i sise i noge i ostale atribute mimo plave kose

  19. #39
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: Ženeee...

    Nije stereotip,jer ne misle svi tako

    mislim ja

    da meni pokazes sliku Victorije Sivlerstad ili kako se vec njeno prezime pise,ja uopste ne bih reagovala,bila bih ravnodusna,a da se ista ofarba u crno i da mi pokazes sliku ja bih rekla '' ju vidi kako zgodna zena'' jednostavno,ravnodusna sam prema svemu sto je plavo,bez obzira koliko zgodna ili ne,ne primetim jednostavno

    imam drugaricu koja ima kosu kao Karleusa,ona ne ferma crnke ni jedan posto, cak stavise svaka crnka koja ima kosu dod upeta je za nju '' koza '' da joj uzmes opisivati neku devojku i kazes '' pa onako,plave oci, crna kosa do dupeta '' ona bi rekla

    '' koza jedna '' ili idiot,retard, kreten, na svaki crnku koju vidi prevrne ocima, i ne secam se poslednji put kad sam je cula da je rekla da je neka crnka zgodna ali,plavuse primeti iz prve,sve na njima itd


    Isto tako i ja. Mogu sto zgodnih plavusa da prodju,jednostavno,nije mi zgodno cak i da je zgodno , isto kao sto znam muskarce da najbolja crnka prodje pored njih na koju svi bale,ne bi je ni pogledali,jer obozavaju plavuse, kao i oni koji plavuse uopste ne kontaju jer vide samo crnke itd

  20. #40
    Banovina
    twm avatar
    Status : twm je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Poruke : 1,004

    Početno Re: Ženeee...

    sorry but yebiga, jedna je mica. sta ti imas sa plavusama?

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... ZadnjaZadnja

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •