Rezultati ankete: Da li ste pročitali Bibliju?

Glasači
26. Ne možete glasati u ovoj Anketi.
  • Da

    18 69.23%
  • Samo Stari zavet

    0 0%
  • Samo Novi zavet

    0 0%
  • Samo pojedine delove

    3 11.54%
  • Ne

    4 15.38%
  • Šta je to Biblija?

    1 3.85%
Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 81 do 100 od 114

Tema: Da li ste pročitali Bibliju?

  1. #81
    Registrovani Član
    ЖениМиСе avatar
    Status : ЖениМиСе je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : NP Fruška gora, Banja Vrdnik
    Poruke : 795
    Tekstova u blogu : 18

    Početno Re: Da li ste pročitali Bibliju?

    1 U početku stvori Bog nebo i zemlju. Jov 38, 4. -Isa. 44, 24. -Isa. 45, 18. -Jovan 1, 1. -Jovan 1, 3. -Rim. 1, 20. -Kol. 1, 16. -Jevr. 1, 10. -Jevr. 11, 3. -

    2 A zemlja bješe bez obličja i pusta, i bješe tama nad bezdanom; i duh Božji dizaše se nad vodom. Isa. 40, 12. -Jer. 4, 23. -

    3 I reče Bog: neka bude svjetlost. I bi svjetlost. Psal. 33, 9. -

    4 I vidje Bog svjetlost da je dobra; i rastavi Bog svjetlost od tame.

    5 I svjetlost nazva Bog dan, a tamu nazva noć. I bi veče i bi jutro, dan prvi. Jov 38, 12. -Psal. 74, 16. -

    6 Potom reče Bog: neka bude svod posred vode, da rastavlja vodu od vode. Jov 37, 18. -Psal. 33, 6. -Jer. 10, 12. -

    7 I stvori Bog svod, i rastavi vodu pod svodom od vode nad svodom; i bi tako. Psal. 148, 4. -

    8 A svod nazva Bog nebo. I bi veče i bi jutro, dan drugi.

    9 Potom reče Bog: neka se sabere voda što je pod nebom na jedno mjesto, i neka se pokaže suho. I bi tako. Jov 26, 10. -Jov 38, 8. -Jov 38, 10. -Psal. 95, 5. -

    10 I suho nazva Bog zemlja, a zborišta vodena nazva mora; i vidje Bog da je dobro.

    11 Opet reče Bog: neka pusti zemlja iz sebe travu, bilje, što nosi sjeme, i drvo rodno, koje rađa rod po svojim vrstama, u kojem će biti sjeme njegovo na zemlji. I bi tako. Mat. 7, 17. -Luka 6, 4. -Jevr. 6, 7. -

    12 I pusti zemlja iz sebe travu, bilje, što nosi sjeme po svojim vrstama, i drvo, koje rađa rod, u kojem je sjeme njegovo po njegovijem vrstama. I vidje Bog da je dobro.

    13 I bi veče i bi jutro, dan treći.

    14 Potom reče Bog: neka budu vidjela na svodu nebeskom, da dijele dan i noć, da budu znaci vremenima i danima i godinama; 5.Moj. 4, 19. -Jov 25, 3. -Jov 25, 5. -Psal. 74, 16. -Psal. 136, 7. -

    15 I neka svijetle na svodu nebeskom, da obasjavaju zemlju. I bi tako.

    16 I stvori Bog dva vidjela velika: vidjelo veće da upravlja danom, i vidjelo manje da upravlja noću, i zvijezde.

    17 I postavi ih Bog na svodu nebeskom da obasjavaju zemlju. Psal. 8, 1. -

    18 I da upravljaju danom i noću, i da dijele svjetlost od tame. I vidje Bog da je dobro.

    19 I bi veče i bi jutro, dan četvrti.

    20 Potom reče Bog: neka vrve po vodi žive duše, i ptice neka lete iznad zemlje pod svod nebeski. Psal. 104, 24. -

    21 I stvori Bog kitove velike i sve žive duše što se miču, što provrvješe po vodi po vrstama svojim, i sve ptice krilate po vrstama njihovijem. I vidje Bog da je dobro;

    22 I blagoslovi ih Bog govoreći: rađajte se i množite se, i napunite vodu po morima, i ptice neka se množe na zemlji. 1.Moj. 8, 17. -Jer. 29, 6. -

    23 I bi veče i bi jutro, dan peti.

    24 Potom reče Bog: neka zemlja pusti iz sebe duše žive po vrstama njihovijem, stoku i sitne životinje i zvijeri zemaljske po vrstama njihovijem. I bi tako. Psal. 33, 9. -

    25 I stvori Bog zvijeri zemaljske po vrstama njihovijem, i stoku po vrstama njezinijem, i sve sitne životinje na zemlji po vrstama njihovijem. I vidje Bog da je dobro.

    26 Potom reče Bog: da načinimo čovjeka po svojemu obličju, kao što smo mi, koji će biti gospodar od riba morskih i od ptica nebeskih i od stoke i od cijele zemlje i od svijeh životinja što se miču po zemlji. Jov 20, 4. -Psal. 8, 6. -Psal. 100, 3. -Ef. 4, 24. -Jak. 3, 9. -

    27 I stvori Bog čovjeka po obličju svojemu, po obličju Božijemu stvori ga; muško i žensko stvori ih. Prop. 7, 29. -Mal. 2, 15. -Mat. 19, 4. -Mar. 10, 6. -1.Kor. 11, 7. -Kol. 3, 10. -

    28 I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svega zvjerinja što se miče po zemlji. 1.Moj. 6, 1. -1.Moj. 9, 1. -1.Moj. 9, 7. -1.Moj. 35, 11. -3.Moj. 26, 9. -Psal. 127, 3. -Psal. 128, 3. -Isa. 45, 18. -1.Tim. 4, 3. -

    29 I još reče Bog: evo, dao sam vam sve bilje što nosi sjeme po svoj zemlji, i sva drveta rodna koja nose sjeme; to će vam biti za hranu. Jov 36, 31. -Psal. 136, 25. -Psal. 146, 7. -Dela. 14, 17. -

    30 A svjemu zvjerinju zemaljskom i svjema pticama nebeskim i svjemu što se miče na zemlji i u čem ima duša živa, dao sam svu travu da jedu. I bi tako. Jov 39, 3. -Psal. 145, 15. -Psal. 147, 9. -

    31 Tada pogleda Bog sve što je stvorio, i gle, dobro bješe veoma. I bi veče i bi jutro, dan šesti. Psal. 104, 24. -1.Tim. 4, 4. -


    Ako je ovako bilo kako je napisano u gornjem tekstu, onda vas molim da mi objasnite samo jednu stvar: gde su svo to vreme živele vrste za koje je dokazano naučnim metodama da su živele milionima godina pre nastanka čoveka?
    Živim samo ovaj sadašnji trenutak, jer sve ostalo ili je već prošlo ili je neizvesno hoće li doći.

  2. #82
    Registrovani Član
    Mile sa klise avatar
    Status : Mile sa klise je odsutan
    Registrovan : Feb 2010
    Pol:
    Lokacija : Нови Сад кодКлисе
    Poruke : 348

    Početno Re: Da li ste pročitali Bibliju?

    A ko je to dokazo?

  3. #83
    Registrovani Član
    Mile sa klise avatar
    Status : Mile sa klise je odsutan
    Registrovan : Feb 2010
    Pol:
    Lokacija : Нови Сад кодКлисе
    Poruke : 348

    Početno Re: Da li ste pročitali Bibliju?

    Citiraj Prvobitno napisano od Crash and Burn Vidi poruku
    ne mogu da pronađem link ali ti mogu reći gde je knjiga uzeta.
    Knjigu sam uzeo u manastiru Velika Remeta. Iako sam protiv hrišćanstva volim ponekad da pročitam šta pišu da bih imao argumente prilikom ovakvih rasprava.

    ako baš neko nije pročitao bibliju a ima žarku želju to da uradi to može učiniti preko sledećeg linka

    http://www.hacbg.org/svetopismo/
    А коју књигу?

  4. #84
    Registrovani Član
    ЖениМиСе avatar
    Status : ЖениМиСе je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : NP Fruška gora, Banja Vrdnik
    Poruke : 795
    Tekstova u blogu : 18

    Početno Re: Da li ste pročitali Bibliju?

    Nedavno su naučnici objavili najnovija saznanja o Ardi, fosilu ženke koja je živela na prostorima današnje Etiopije pre oko 4,4 miliona godina. http://www.dailymail.co.uk/sciencete...mans-apes.html
    A što se tiče dinosaurusa: „Poslednjih godina u Patagoniji su pronađena velika polja sa hiljadama jaja dinosaurusa, kompletna gnezda koja su doprinela boljem upoznavanju vrsta koje su živele u Patagoniji pre 70 miliona godina, a najstariji skelet dinosaurusa koji je pronađen, potiče iz perioda od pre 200 miliona godina. Pa malo li je to razlike u odnosu na onih šest dana koliko je navodno bog stvarao zemlju?
    Živim samo ovaj sadašnji trenutak, jer sve ostalo ili je već prošlo ili je neizvesno hoće li doći.

  5. #85
    Registrovani Član
    ЖениМиСе avatar
    Status : ЖениМиСе je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : NP Fruška gora, Banja Vrdnik
    Poruke : 795
    Tekstova u blogu : 18

    Početno Re: Da li ste pročitali Bibliju?

    Citiraj Prvobitno napisano od Mile sa klise Vidi poruku
    А коју књигу?
    knjiga se baš zove hilandarski zapisi
    Živim samo ovaj sadašnji trenutak, jer sve ostalo ili je već prošlo ili je neizvesno hoće li doći.

  6. #86

    Početno Re: Da li ste pročitali Bibliju?

    naravno da ne
    - Zašto nosiš taj glupavi zečji kostim?
    - A zašto ti nosiš taj ljudski kostim?

  7. #87
    Registrovani Član
    Mile sa klise avatar
    Status : Mile sa klise je odsutan
    Registrovan : Feb 2010
    Pol:
    Lokacija : Нови Сад кодКлисе
    Poruke : 348

    Početno Re: Da li ste pročitali Bibliju?

    Citiraj Prvobitno napisano od Crash and Burn Vidi poruku
    Nedavno su naučnici objavili najnovija saznanja o Ardi, fosilu ženke koja je živela na prostorima današnje Etiopije pre oko 4,4 miliona godina. http://www.dailymail.co.uk/sciencete...mans-apes.html
    A što se tiče dinosaurusa: „Poslednjih godina u Patagoniji su pronađena velika polja sa hiljadama jaja dinosaurusa, kompletna gnezda koja su doprinela boljem upoznavanju vrsta koje su živele u Patagoniji pre 70 miliona godina, a najstariji skelet dinosaurusa koji je pronađen, potiče iz perioda od pre 200 miliona godina. Pa malo li je to razlike u odnosu na onih šest dana koliko je navodno bog stvarao zemlju?
    Ауууу. Нисам никада размишљао о томе.
    Мада . шаб ме габри .
    А кад боље размислим мода је Божији дан дужи него наш

  8. #88
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Da li ste pročitali Bibliju?

    Citiraj Prvobitno napisano od Crash and Burn Vidi poruku
    Ako je ovako bilo kako je napisano u gornjem tekstu, onda vas molim da mi objasnite samo jednu stvar: gde su svo to vreme živele vrste za koje je dokazano naučnim metodama da su živele milionima godina pre nastanka čoveka?
    U to vreme Zemlja je bila ravna ploča u obliku kruga. E, te životinje živele su s druge strane kruga.

  9. #89
    Registrovani Član
    ЖениМиСе avatar
    Status : ЖениМиСе je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : NP Fruška gora, Banja Vrdnik
    Poruke : 795
    Tekstova u blogu : 18

    Početno Re: Da li ste pročitali Bibliju?

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    U to vreme Zemlja je bila ravna ploča u obliku kruga. E, te životinje živele su s druge strane kruga.
    uopšte nisam iznenađen tvojim odgovorom, ipak ti je avatar gručo marks
    Živim samo ovaj sadašnji trenutak, jer sve ostalo ili je već prošlo ili je neizvesno hoće li doći.

  10. #90
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Da li ste pročitali Bibliju?

    Uopšte nisam iznenađen tvojim prigovorom. Ipak ti je brlog Valhala.

  11. #91
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Da li ste pročitali Bibliju?

    danas sam baš razmišljala, jedno 2 minute...kako je moguće da je, po bibliji, svet star nekoliko hiljada godina (je l oko 8, zazi?), a raspad ugljenika nam govori o starosti od više stotina hiljada godina nekih fosila ili bilo čega - stena....itd.
    i onda, posle 2 minute, reših da više ne razmišljam.
    zašto?
    zato što Bog zna šta radi, a mi možda ne znamo da računamo...eto.
    где си пошла с крмељиве очи

  12. #92
    Registrovani Član
    Tibi avatar
    Status : Tibi je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Poruke : 2,175
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Re: Da li ste pročitali Bibliju?

    Lepo ste dosli od DA i NE na dublju diskusiju, vidim da mi koji smo joj vise vremena posvetili, shvatili smo njen smisao i poruku a drugi se daju...dalje poducavati i srecni su da...ima ko da ih...uputi i objasni.

  13. #93
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Da li ste pročitali Bibliju?

    nekih šes ipo iljada godina.
    To sa fosilima može da bude ovako i onako. I sa starošću stenčuga. Bar za nas laike.
    No, ima jedna konstanta koja je opštevažeća u ovom našem ćošetu kosmosa. Brzina svetlosti. A po svemiru putuju slike događaja od pre trinaest milijardi godina. (vidi http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4214235,00.html)

    Ovo, naravno, nije dokaz da bog ne postoji. To je samo dokaz da su Bibilju pisali ljudi i to neki prilično neuki.

  14. #94
    Registrovani Član
    andromeda avatar
    Status : andromeda je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Andromeda
    Poruke : 554

    Početno Re: Da li ste pročitali Bibliju?

    nisam procitala Bibliju mnogo smara ali valjda cu kad budem bila dokona

  15. #95
    Registrovani Član
    misticlady avatar
    Status : misticlady je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : na relaciji milano-beograd
    Poruke : 2,146
    Tekstova u blogu : 34

    Početno Re: Da li ste pročitali Bibliju?

    biblija se čita uvek..nikada nije pročitana...i uvek neka nepoznanica se pojavi..barem meni

  16. #96
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Da li ste pročitali Bibliju?

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    nekih šes ipo iljada godina.
    To sa fosilima može da bude ovako i onako. I sa starošću stenčuga. Bar za nas laike.
    No, ima jedna konstanta koja je opštevažeća u ovom našem ćošetu kosmosa. Brzina svetlosti. A po svemiru putuju slike događaja od pre trinaest milijardi godina. (vidi http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4214235,00.html)

    Ovo, naravno, nije dokaz da bog ne postoji. To je samo dokaz da su Bibilju pisali ljudi i to neki prilično neuki.
    ova tvoja rečenica me je mnogo obradovala
    где си пошла с крмељиве очи

  17. #97
    lilasta
    Lilu avatar
    Status : Lilu je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Mighty jungle...
    Poruke : 4,442
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Da li ste pročitali Bibliju?

    jel to neki bestseler??? ko je napisao tu knjigu? el ima srecan kraj? ja citam samo knjige sa srecnim krajem...
    Proleteri svih zemalja, ujedinite se!

  18. #98
    Registrovani Član
    mona avatar
    Status : mona je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 1,626
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Da li ste pročitali Bibliju?

    Jesam vise puta... i dalje je citam... :raz_012:

  19. #99
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Da li ste pročitali Bibliju?

    Citiraj Prvobitno napisano od Lilu Vidi poruku
    jel to neki bestseler??? ko je napisao tu knjigu? el ima srecan kraj? ja citam samo knjige sa srecnim krajem...


    Mož se kaže da je bestseler. U suštini, to ti je jedan vestern. U jednom pustinjskom gradu i okolini žive stanovnici. Nema baš šta da se krka, a svu zaradu ostvaruje lokalni bakalin koji prodaje hranu. Al ima tu jedna zmija čegrtuša, mnogo opasna, al malo mutirana. Ogromna je, ali joj je meso, kao i svim zmijama jestivo i čak ukusno kao piletina. E sad, koj god oće, ode i navata tu zmiju, odreže komad kolko može da pojede, a zmiji ništa.
    I onda to bakalinu nikako ne ide u račun jer ne može da proda svoje brašno i jaja i tako to, šta već prodaju bakali.

    I ondak bakalin smisli da neće da prodaje lekove protiv šuljeva onima koji jedu zmiju. A svi imaju šuljeve od njegovog brašna. I tokom čitavog filma bakalin pokušava da nagovori meštane da ubiju zmiju, jerbo je se sam boji. Al mu nikako ne uspeva. Na kraju angažuje četvoricu pistolera pod nazivom četer jahača apokalipse da ucmekaju zmiju, a meštane koji nemaju šuljeve da ostave gladne na pustinjskom suncu.

    Tako nekako.

  20. #100
    Registrovani Član
    zLozi avatar
    Status : zLozi je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Poruke : 397

    Početno Re: Da li ste pročitali Bibliju?

    Ja i procitala i naucila napamet.

Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Dan koji je prošao
    Od kojica u forumu Svaštara
    Odgovora: 433
    Poslednja poruka: 03-10-2022, 12:18
  2. Padalica bi da prošeta sandale
    Od DaDole u forumu Venčanja i sarane
    Odgovora: 142
    Poslednja poruka: 12-07-2015, 11:17
  3. Pročitajte ovo
    Od kojica u forumu Mali (psiho)testovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 20-04-2015, 12:52
  4. ČOVJEK IZ PROŠLOSTI
    Od ANIMOB u forumu Natprirodne pojave i misterije
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24-02-2013, 20:01
  5. Hitovi iz prošlog veka
    Od Pčelica u forumu Muzika
    Odgovora: 79
    Poslednja poruka: 27-06-2011, 09:04

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •