Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 41 do 60 od 68

Tema: Isus i obrezanje

  1. #41
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Isus i obrezanje

    Ququ Frapantna, opet si se upecala u svojeručno otvorenu temu.


  2. #42
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Isus i obrezanje

    Citiraj Prvobitno napisano od andromeda Vidi poruku
    hoces reci da sve pise u Bibliji samo je treba procitati
    aham. a ja nikako da pročitam išta osim jevanđelja.....
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #43
    Registrovani Član
    andromeda avatar
    Status : andromeda je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Andromeda
    Poruke : 554

    Početno Re: Isus i obrezanje

    ja pocnem pa se smorim

  4. #44
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Isus i obrezanje

    Nije smorno, poučno je... ako kreneš da razmišljaš logički, jako zabavno. Skontaš da i bogu treba dijagnoza... ili bar da odgovara za zločin nad čovečnosti.

  5. #45
    Registrovani Član
    andromeda avatar
    Status : andromeda je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Andromeda
    Poruke : 554

    Početno Re: Isus i obrezanje

    pocela sam od starog zaveta pa redom tu se ne zna ko koga

  6. #46
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Isus i obrezanje

    Po pitanju Biblije, najveću štetu koju čovek može sebi da čini dok čita/proučava ovu knjigu jeste da tekstove iz te knjige shvata i tumači doslovce
    every year, every week, every day, every memory

  7. #47
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Isus i obrezanje

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    Po pitanju Biblije, najveću štetu koju čovek može sebi da čini dok čita/proučava ovu knjigu jeste da tekstove iz te knjige shvata i tumači doslovce
    Postoje stvari koje je nemoguće protumačiti simbolično.

  8. #48
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Isus i obrezanje

    Tačno, ali ne stvari iz Biblije
    every year, every week, every day, every memory

  9. #49
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Isus i obrezanje

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    Tačno, ali ne stvari iz Biblije
    Stari Zavet, kako god tumačio, vidiš samo sujetu, gordost, nasilje... od strane bože i podanika.
    Novi je čista simbolika. Pranje fleka iz Starog.

  10. #50
    Registrovani Član
    divilac avatar
    Status : divilac je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Lokacija : izbačen iz njenog srca
    Poruke : 79

    Početno Re: Isus i obrezanje

    ...ja bih sve ovo što ovde pišete prihvatio da umete stvari argumentovati,.....ali,...bez ljutnje,...ovo je čisto naklapanje,...
    Pričati ovako o Starom Zavetu,...pa o Novom Zavetu,....
    Pranje kakvih fleka,....?
    Pa mora se prvo nešto shvatiti i razumeti pa onda komentarisati!
    I jedno i drugo se Savez sa Izabranim narodom,....
    U Starom Zavetu imamo Savez zapisan na kamenim pločama sa Izraelom, izabranim Božjim narodom.
    U Novom Zavetu imamo Savez zapisan u srcu sa svakim pojedincem Duhovnog Izraela, izabranog Božjeg naroda.
    I ne bi novog Saveza, Zaveta ni bilo da je Stari mogao biti ispoštovan od strane izabranog Izraelskog naroda,..
    To morate ljudi razumeti,...pa nisu to samo tamo neki napisani papirusi,...to je pisano od ljudi Duhom svetim nadahnutih,...
    I, bez namere da povredim,....nad ovim, Đavolova nevesta, bih se itekako zamislio,...jedno je šaliti se, a drugo dušu đavolu pokloniti,...
    ovo je više nego ozbiljna stvar,...više nego ozbiljna stvar,...tu je granica gde su gubi svoja volja i prelazi u vlast antihrista.
    Nakon otvrdnuća srca tu pomoći nema,...Ako o sebi ne mislite, mislite o svojoj deci,...jer znate odakle svako zlo dolazi,....
    Iskreno, najiskrenije,...čupajte se što pre iz toga,...
    brzo ću ja,.....samo se malo strpite

  11. #51
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Isus i obrezanje

    Divilac, nisam satanista... samo ne verujem u boga, jel to toliko teško za pojmiti?
    Da, toliko ozbiljna stvar da bih se zapitala u šta vi u stvari verujete, ako verujete u ono što ste pročitali u bibliji. Verovati u "nešto" je prihvatljivo, ako se radi o nekoj višoj sili... ali braniti nešto, i još tvrditi da nema agumenata, a puna ih je biblija... je besmisleno.
    Iz čega da se čupam? Problem je u logici?

  12. #52
    Registrovani Član
    divilac avatar
    Status : divilac je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Lokacija : izbačen iz njenog srca
    Poruke : 79

    Početno Re: Isus i obrezanje

    Ovaj...piše...
    U jevandjelju po Mateju piše...
    Dakle,čim se rodio,došli su mudraci sa istoka.I tad su se pojavili andjeli i rekli Josifu da beži u Egipat jer Irod želi da ubije dete.
    Mudraci su došli,videli dete i čim su oni otišli Josifu je rečeno da beži u Egipat.Zar nije tako?Čitaj jevandjelje po Mateju,ti mi navodiš šta je Luka pisao
    a to je nešto sasvim drugo...oni se jednostavno ne slažu u svojim izveštajima,kao što se ne slažu u Isusovim rodoslovima i još mnogo stvari...


    I jedan i drugi jevanđelista o tome pišu na osnovu podataka koje su prikupljeni od strane očevidaca, Duhom Svetim nadahnutim.
    Nigde ne kaže da su mudraci te noći, ili sledećeg jutra, nakon Marijinog porođaja banuli odmah,...
    Josip je bio veran i Bogobojazan čovek, živeo je po Zakonu, Marija isto,....Po cenu života oni ne bi prekršili Zakon obrezanja,....
    Zašto se sve idealno ne slaže u našim glavama,....zašto nismo spremni prihvatiti u našim srcima Istinu koju nam Božja reč kaže,
    nije do Boga i nesavršenstva njegove reči, nego do nekih nedorečenih stvari i konfuzije u našim glavama,...Pa i ovih 66 knjiga jedva se skupilo i u jednu knjigu povezalo, da bi smo ih mi imali na jednom mestu pristupne.
    Nije Biblija samo tako pala,...pisane su te knjige preko 1500 godina. Skupljane, prepričavane, prepisivane za pokolenja koja dolaze,....Zamislite da opisuju svaki događaj do detalja,....
    i ko da ga opiše, pa ni mi svoje živote ne bi smo mogli istinito i objektivno prikazati,...Božja reč nam je prenešena u ovom obliku pa je opet ne čitamo,...
    ne čitamo Božju reč verom i srcem nego mozgom i našom pameću, koja je nesavršena, sa sumnjom da u njoj otkrijemo nesavršenost, a nedorečenost, kontradikrornost, neistinu,...
    Ljudi, zar vi stvarno sumnjate da smo mi Božja stvorenja,...Ja ne mogu da se načudim svesnom čoveku koji se nikad ne zapita o osnovnim stvarima bitnim za njegovo postojanje i nađe sebi odgovore,...
    jasne odgovore,....Odakle sam, zašto sam, ko me je stvorio, koji je smisao mog bitisanja na ovoj zemlji, šta će biti sa mnom posle smrti, ...
    materija, duh, duša, život, svest, savest,...misaonost, pamćenje, emocije,....rasuđivanje,...Verujte mi, ja u svemu tome ne mogu videti samo fiziku i hemiju,...
    vi ste za mene ipak mnogo više od obične materije,...a ne bi ste u mojoj glavi to bili da se nisam potrudio to shvatiti,...Ja znam da je sve ovo u moje gene usadio moj stvoritelj,....
    ja odgovore imam,....potražite ih i vi, jer su u vašim genima,...
    brzo ću ja,.....samo se malo strpite

  13. #53
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Isus i obrezanje

    Citiraj Prvobitno napisano od divilac Vidi poruku
    I jedno i drugo se Savez sa Izabranim narodom,....
    U Starom Zavetu imamo Savez zapisan na kamenim pločama sa Izraelom, izabranim Božjim narodom.
    U Novom Zavetu imamo Savez zapisan u srcu sa svakim pojedincem Duhovnog Izraela, izabranog Božjeg naroda.
    Sve si u pravu. Jedino ne vidim kakve veze imamo mi sa Jevrejima i njihovim bogom.

    Missim... kad ih je već izabrao, neka mu ih.

  14. #54
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Isus i obrezanje

    Radi se o tome da je religija, kao oblik organizovane vere zlo, povod za rattove, versku mržnju, fanatizam, da li uopšte postoji neka svetla tačka u svemu tome?
    Kažem, opet... vernike, normalne ljude, koji veruju po sopstvenom nahođenju, bez ovog uticaja, koji poštuju tradiciju i boga, na način koji nije isključiv ne zaslužuju kritiku. Naprotiv.
    Još nešto, moralni zakoni postoje i van religijskog verovanja... najveća je zabluda kada neko ateistu okarakteriše kao satanistu, nemoralnog, hedonistu, kriminalca, zločinca... nije u redu, divilac.
    Pokaži dobrim delima koliki si vernik, a presvega čovek... nemoj mi se frljati frazama i biblijskim citatima, paradoxalno zvuči.
    I nemoj mi pominjati decu ni u kakvom kontextu, poštujem tvoju veru, ali pokušaj i ti da ispoštuješ moju neveru.

  15. #55
    Registrovani Član
    divilac avatar
    Status : divilac je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Lokacija : izbačen iz njenog srca
    Poruke : 79

    Početno Re: Isus i obrezanje

    Imamo, velike. Bog je izabrao sebi narod koji će voleti i koji će ga voleti i služiti mu. Taj narod ga je kroz istoriju više puta napuštao i okretao se svoji izmišljenim bogovima. Poslednje napuštanje je bilo kad su Sina Njegovog lažno optužili i predali rimskim vlastima da ga razapnu. Bog je tad rekao, dosta sam bio strpljiv sa vama, sve sam vam dao i vi me opet napuštate. Izabraću ja sebi novi narod, novi Izrael, koji će meni služiti. Napraviću sa njim Novi Savez -Zavet, koji ću zapisati u njihovim srcima. Znači, taj novi izabrani narod smo sad mi, ,,neznabošci,, koji smo prihvatili8 savez sa Bogom Izraela i postali novi Izrael, duhovni Izrael, novi izabran Božji narod, čiji savez je zapisan u našim srcima zapisan krvlju Isusa Hrista. I to je Hristova crkva. Eto, to je najkraće što se može. Naravno, da bi se potpuno sve razumelo, treba čitati Bibliju,....
    brzo ću ja,.....samo se malo strpite

  16. #56
    Registrovani Član
    divilac avatar
    Status : divilac je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Lokacija : izbačen iz njenog srca
    Poruke : 79

    Početno Re: Isus i obrezanje

    ...Znači,...nemoj mi pripisivati ono što nisam rekao, nego pokušaj shvatiti šta sam i šta želim reći. Ako hoćeš,.....ako ne,...opet dobro, iako nije dobro,...
    Znači, nisam rekao da si satanista. Problema ima puno svugde, i gde god da su, treba ih rešavati. Znaj, našem, i tvom Bogu, u koga mi verujemo, a ti ne, nije potrebna odbrana i dokazivanje njegovog postojanja.
    Našim savezom sa Bogom, kroz krv Isusa Hrista, Prihvatanjem Boga Izraela i za našeg Boga, mi sad, budući Duhovni Izrael imamo ljubav k našem Bogu i potrebu svima o njemu govoriti i istinu iznositi. Ne osuđujemo mi nikoga kada istinu govorimo, mi samo upozoravamo na nesagledive posledice koje slede ako se ovaj narod ne promeni i ne prihvati Boga, na taj način što će promeniti svoj način ponašanja i u svojstvu Hristove nauke, u ljubavi prema bližnjem svom nastavi živeti u čekanju iskupitelja ovog sveta.
    Zašto pričam da je ovo opasno što sebe nazvala Đavolovom nevestom?
    Zato, što ni jedan čovek ne može imati dva gospodara,...ti se izjašnjavaš da si ,,đavolova,...tako piše,...i nisi ni svesna koliko si otvorila time svoje srce njemu,...Svako onaj ko se Hristu ne preda u zaštitu, direktno je podložan uticaju đavola, koji je trenutni vladar na ovoj zemlji. Budi sigurna, da neće biti čoveka koji ne bude pod Hristovom zaštitom, koji će se moći odupreti uticaju đavola. Svi koji ne budu Hristovi, pripašće đavolu. Znači, poslednja su vremena, u Jovanovom otkrivenju, jasno su opisana kako će izgledati,...Hrist je takođe rekao da će se ona po znacima prepoznati. Znaci su se ispunili,...ostalo je još nešto malo vremena do njegovog drugog dolaska. Dolazi po svoj narod da ga odvede u nove stanove gde će večno živeti sa njim.
    Da li ja tebe ovde osuđujem, pričajući ti ovu istinu? Ja nikog ne osuđujem, Bog je taj koji sudi, .....mi, njegov narod ispunjavamo samo svoje poslanje na ovoj zemlji da govorimo istinu i prenosimo radosnu vest o drugom Hristovom dolasku, po svoj narod, svoju crkvu, sa kojom ima savez u srcima njihovim zapisan. To se zove Jevanđelje. Eto, to je to.Eto, mi, ovako nesavršeni i grešni, u ovo verujemo i imamo živog Boga, koji se dokazao i dokazuje u našim životima svakodnevno. On postoji nezavisno od tvog i mog verovanja, on je uzrok svemu što postoji, jer je On to sve stvorio. Dokazi tome postoje na svakom koraku,.... samo zavisno od nivoa svoje svesti i sposobnosti shvatanja, tražiš mesta gde se ti dokazi nalaze. Naš Bog nije Bog nametljiv, ništa ni meni ni tebi nije naredio. Sve nam je slobodno i dozvoljeno, ali nije sve na dobro. Znači, opet kažem, veća logika za razumnog čoveka ne postoji! Za onog ko to nije, onog ko Boga ne prihvata, on je nerazuman i mnoge istine od njega su skrivene i on putuje u propast, jer kod njega dolazi do otvrdnuća srca i postaje podložan grehu služeći jedinog gospodara, đavola, i ne znajući to. Znači, mnogi se neće zvati satanistima, ali će tom gospodaru služiti, jer neimajući Hristovu zaštitu, neće mu se moći odupreti, biće i nehotice njegovi. Ovo nisam ja rekao, ovo je rekla Božja reč, koja je svakom dostupna. Ja ovim rečima samo upućujem na nju da neko ne bi čitajući me nešto pogrešno razumeo. Čitajući Božju reč, verom i srcem, ne možete pogrešiti i sve će vam se razjasniti i sve ćete shvatiti, kako vaša vera bude jačala,....
    Znači, nevesto, to je taj ,,besmisao,,.... nađi mi jednu jedinu stvar u svemu ovome što je nelogično ili loše za čovečanstvo koje ide ka svom neizbežnom kraju,...Jedino pravo rešenje svega može dati Bog, a to će i uraditi, uskoro, vrlo uskoro, sudeći po svim znacima koji se svakodnevno obistinjuju na očigled svih nas.
    I, sad, molim te, poštedi me uvreda i napada o fanatizmu i neznam ti ja više i čemu,...niti ikog vređam, niti ikog mrzim, nikome zlo ne činim, psihički sam zdrav, pridržavam se i ovozemaljskih moralnih normi i postojećih zakona,...znači, ne možeš mi ništa od toga pripisati da bi mogla vređati,...Nepotrebno je,....Ja sam ti rekao Istinu u koju ja verujem, sa najboljom namerom,....da li ćeš je ti prihvatiti ili ne, tvoja je lična stvar,...pod ničijom prisilom nisi,...imaš slobodnu volju da sama odlučuješ o svojim postupcima,...i to ćeš i učiniti!!!
    Ne sprečavam te da izneseš svoje mišljenje, kao ja svoje,....ako hoćeš i da me posavetuješ, što je, verujem, više nego dovoljan razloga da oboje ovde ostanemo na ovom forumu i podnosimo se,...
    brzo ću ja,.....samo se malo strpite

  17. #57
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Isus i obrezanje

    Citiraj Prvobitno napisano od divilac Vidi poruku
    ...Poslednje napuštanje je bilo kad su Sina Njegovog lažno optužili i predali rimskim vlastima da ga razapnu. Bog je tad rekao, dosta sam bio strpljiv sa vama, sve sam vam dao i vi me opet napuštate. ...
    Aha. I onda je ucmekao sina si.
    Kako li bi tek drugome pomogao.

  18. #58
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Isus i obrezanje

    zazi, dođi na čat..ebeš obrezanje sad,
    slavimo kojici rođendan.
    где си пошла с крмељиве очи

  19. #59
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Isus i obrezanje

    Juk, ondak unapred da ti čestitam za tvoje kojice.

  20. #60
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Isus i obrezanje

    ma, hvala za moje kojice. nego NAŠOJ kojici bre rođus!
    где си пошла с крмељиве очи

Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Dokazi da je Isus postojao...
    Od kojica u forumu Religija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 25-10-2011, 19:05
  2. Da li je Isus arhandjeo Mihajlo?
    Od mona u forumu Religija
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 23-10-2011, 23:08
  3. Ko je Isus Hristos?
    Od Пркос u forumu Religija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10-02-2010, 11:52

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •