Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678
Pokazuje rezultate 141 do 153 od 153

Tema: KOSOVO i METOHIJA-RANA KOJA KRVARI...

  1. #141
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Odg: KOSOVO i METOHIJA-RANA KOJA KRVARI...

    Српски издајници потписали споразум


    Ево незваничног текста споразума, заједно са тачкама 9. и 14:

    1. Заједница/Удружење општина са већинским српским становништвом на Косову отворена је и за друге општине уколико се оне слажу.

    2. Заједница/Удружење ће бити успостављена законом,

    3. Структуре Заједнице/Удружења биће формиране на истој основи као и остали региони на Косову,

    4. Заједница/Удружење ће функционисати у склaду са Европском повељом о локалној самоуправи, а у оквирима закона Косова,

    5. Заједница/Удружење ће вршити додатна овлашћења која јој пренесе централна власт,

    6. Заједница/Удружење ће имати представничку централну власт и имаће место у Саветодавном већу заједница,

    7. На Косову ће постојати јединствен систем полиције који ће се звати Косовска полиција,

    8. Полиција на северу Косова ће се интегрисати у Косовску полицију. Служебеници ће плате примати само из фонда Косовске полиције.

    Припадницима безбедносних снага Србије биће дата могућност да се укључе у Косовску полицију,

    9. Регионални командант ће одражавати већински састав српских општина на северу и то ће бити косовски Србин запослен у Министарству Унутрашњих послова Косова, са листе коју предложи Заједница. Четири председника општина на северу Косова ће предлагати командире општинских полицијских станица и његов идентитет и национално порекло ће одражавати националну структуру општина,

    10. Правосудни органи на северу Косова ће чинити интегрални део правног система Косова. У оквиру Апелационог суда Косова ће се успоставити панел судија косовских Срба који ће бити надлежан за све општине са српском већином.

    Седиште Апелационог суда ће бити у северној Митровици.

    11. Локални избори на северу Косова ће се организовати уз подршку ОЕБС-а у складу са законима Косова 2013. године

    12. Имплементација споразума биће утврђена посебним планом који ће бити сачињен до 26. априла ове године, а у спровођењу споразума посебна пажња ће бити посвећена транстаренстности,

    13. У вези тачке 13. стране треба пре средине јуна да постигну посебан договор који се односи на енергетитку и телекомуникације,

    14. Стране се слажу да неће блокирати једна другу у учлањењу у међународне организације, нити ће подстицати неку другу страну да блокира чланство неке од страна у међународним организацијама и форумима.

    15. Оснива се Комисија за имплементацију споразума уз подршку Европске Уније.

    Србија је капитулирала

    Овакав текст споразума представља потврду да је Србија капитулирала, да више не важе Резолуција 1244 и Устав Србије.
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  2. #142
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Odg: KOSOVO i METOHIJA-RANA KOJA KRVARI...

    Данашњу издају није потписала Србија и иза тога не стоји Србија већ Ивица Дачић и Александар Вучић.
    Тако да
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  3. #143
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Odg: KOSOVO i METOHIJA-RANA KOJA KRVARI...

    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  4. #144
    Registrovani Član
    sudjenik avatar
    Status : sudjenik je odsutan
    Registrovan : Oct 2012
    Pol:
    Poruke : 335

    Početno Odg: KOSOVO i METOHIJA-RANA KOJA KRVARI...

    Citiraj Prvobitno napisano od Man Vidi poruku
    Данашњу издају није потписала Србија и иза тога не стоји Србија већ Ивица Дачић и Александар Вучић.
    Тако да
    svaka cast.... potpisujem, kao sto potpisujem sta rade dveri...ako se ustavni sud naparavi nenadleznim onda se ne treba cuditi zasto nam se desavaju zute minute

  5. #145
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Odg: KOSOVO i METOHIJA-RANA KOJA KRVARI...



    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  6. #146
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Odg: KOSOVO i METOHIJA-RANA KOJA KRVARI...

    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  7. #147
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Odg: KOSOVO i METOHIJA-RANA KOJA KRVARI...

    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  8. #148
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Odg: KOSOVO i METOHIJA-RANA KOJA KRVARI...

    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  9. #149
    lilasta
    Lilu avatar
    Status : Lilu je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Mighty jungle...
    Poruke : 4,442
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Odg: KOSOVO i METOHIJA-RANA KOJA KRVARI...

    Proleteri svih zemalja, ujedinite se!

  10. #150
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Odg: KOSOVO i METOHIJA-RANA KOJA KRVARI...

    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  11. #151
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Odg: KOSOVO i METOHIJA-RANA KOJA KRVARI...

    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  12. #152
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Odg: KOSOVO i METOHIJA-RANA KOJA KRVARI...

    Прогјоше и ови избори. Изабраше ме, неје шала. Постадо градонатчелник на Дојну Гуштерицу. Пописмо по ракиче, ја и ове двојица што гласаше за мен, па ни још забаса и бадџанак од најмлађу ми свастику, па се утчукасмо, леле-леле. Буди ме жена око подне: „Дизај се бре Трајко, те викав из Београд“! „Кој ме вика“ викам.

    „Ма те вика бре Ацко, пастортче на прија Јулку. Вика, ће те трза јутре у Европу“! „Море жентче, ако ме овако мамурног дизаш за бадијава, ћутек не ти гине! Које бре Европа? Ја последњи пут отидо у Горњу Гуштерицу на сабор, па се ожени! Бегај бре“!


    Али стварно некој легнаја на дзвонце: „Дзвррр, дзвррр!“ Отворим ги врата, трљам крмељци -„метчка“ пред дом. Ле ле! Шофер тчека, вика идемо за Београд на авион. Леле и куку, какав бре авион, ја ни од племњу не смем да рипам. Жена потчела да кука и запомага. Спакувала ми веш и стару кошуљу (онуј нову исфлекасмо синоћ после избори).

    Не стиго ни да се наспијем, кад ето ти мен на сурчински аеродром. Паде ми камен од срце кад видо другаре са листе. Дође и Ацко. Леп детчко у нову кошуљу (белу), и од све групе изабра ни Пантелију да ни буде вођа. Вика: „Зна он, ишаја је и раније там“.

    Донесоше ни и пасоши, и неке таблете да си попијемо по једну кој има страшљицу од авион. Ја попи – три!

    Пробудише ме у Брисел. А Брисел леп град. Цвеће, дрвеће, људи: црни, бели, високи, мали, ма да не верујеш с отчи. Одма` сам видео да је Европа наша будућнос`. Неје не лагао Ацко.

    Ма ни атоми им несу ка и при нас. Ови наши мицки, једва с отчи да ги видиш. Показаше нам њи`ов атом. Голем ка и авион. Ма каки, ка и два авиона. „Е“ реко` у себе, „Трајко, Трајко, а наши учитељи ни утче децу да су атоми мицки, а поглеј си ово! До где је Европа стигла, атом ки авион!“

    Видосмо на једно место споменик, на неког детчка. Пантелија вика, тој мора да је неки њиов јунак, ка и наш Мали Радојица. Тчудно беше што тај детчко мотчаше у базен?! Помислисмо да је то неки њи`ов обитчај, па се и ми помотчасмо у тај базен. Замал` нас не смандрљаше у затвор, него срећа наиђе Ацко Јулин, и вика на полицајци да смо дипломате, и да не смеју да не апсу. Згледаше се полицајци, згледасмо се ми. Отидосмо на састанак.


    Беше лепа зграда. Уђомо унутра. Сатчекамо сат-два, кад дође једна женска, што гу знам с телевизора. Катарина или тако некако. Ацко гу збори нешто на странски, па нас одведоше на спрат да си попијемо кафу. Кафа беше т`нка, с` опроштење ка и да је црнац ноге опраја, ал гу прогунусмо некако. Дође једна девојка, бајага говори нашки, али гу познадосмо одма` да неје кад вика: „Се кличем Маја“. Не вика по нашки „се викам“, него „ се кличем“. Одма` гу познадосмо, а и ништа ич не ни беше јасно о чем` ни она збори.


    Важно сви се смејаше ка и поцепане чарапе, па се и ми смејасмо, а Ацко се зацени, па га прскасмо с воду.

    Вратисмо се некако дома исти дан уветче. Пита ме жена како беше? Не знам што да гу зборим. Да беше – беше, а како беше – ће видимо.

    Само знам да више не сам обитчан Трајко, да сам с`г Трајко из Брисел! С`г никој не може да ми вика да сам сељак! С`г сам европски сељак!
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  13. #153
    Registrovani Član
    paculjkica avatar
    Status : paculjkica je odsutan
    Registrovan : Apr 2010
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 8,964
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: KOSOVO i METOHIJA-RANA KOJA KRVARI...

    Tom Henks: Albanci su proterali Srbe sa Kosova

    Dvostruki Oskarovac Tom Henks stao je na stranu Srba i u emisiji kablovske stanice E rekao da je Kosovo oduvek bilo srpsko i da će biti jednog dana ponovo


    DVOSTRUKI Oskarovac Tom Henks (56) stao je na stranu Srba i u emisiji kablovske stanice E rekao da je Kosovo oduvek bilo srpsko i da će biti jednog dana ponovo! Govoreći o skorašnjem početku snimanja holivudskog spektakla o istorijatu nastanka izraelske države u produkciji Stivena Spilberga, u kome će igrati jednu od glavnih uloga, američki glumac je uporedio golgotu Jevreja sa stradanjem i patnjom kosovskih Srba:

    - Uprkos pogromu Holokausta tokom Drugog svetskog rata i svemu što im se dešavalo stotinama godina ranije, Jevreji nikada nisu izgubili veru da će se vratiti u svoju zemlju. Sličan slučaj imamo i danas kada je reč o Kosmetu. Tamo su nekada živeli Srbi, podizali manastire i imali svoje kraljeve, a onda su došli Albanci i proterali Srbe. Krajem 20. veka na Srbe su padale NATO bombe, ali oni i dalje ne žele da priznaju da je Kosovo samostalna država i govore "Kosovo je Srbija", poput Jevreja koji su se na kraju ipak vratili u svoju zemlju. Možda to bude slučaj i sa Srbima!

    Inače, Tom Henks se krsti sa tri prsta, a pravoslavlju se okrenuo 1988. godine kada se oženio Ritom Vilson, glumicom grčkog porekla. Brine se o kalfornijskoj Crkvi Svete Sofije, koja pripada Carigradskoj patrijaršiji, a uoči svakog Uskrsa - pričešćuje se sa porodicom.


    novosti.rs
    The best feelings are those that have no words to describe them!

Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678

Slične teme

  1. Muzika koja pokreće ...
    Od paculjkica u forumu Muzika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 12-09-2014, 16:48
  2. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 15-07-2013, 14:31
  3. Koja su to najseHi muška zanimanja
    Od DaDole u forumu Muška soba
    Odgovora: 112
    Poslednja poruka: 22-08-2012, 09:26
  4. boj na kosovo
    Od slonce u forumu Politika
    Odgovora: 57
    Poslednja poruka: 03-08-2011, 12:54
  5. Koja je ovo godina?
    Od kojica u forumu Srbilend
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 10-07-2011, 09:33

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •