Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 41 do 60 od 77

Tema: Bogovi iz raja

  1. #41
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Bogovi iz raja

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    Kada je poslat da na treću planetu uvede struju , sve opisano iz sanskrita je Tesla opet radio na Zemlji
    aha.. Tesla je banderaš univerzuma... mučenik...:raz_067:
    Večnost je čista sadašnjost.

  2. #42
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Bogovi iz raja

    Citiraj Prvobitno napisano od Hoklica Vidi poruku
    ja samo da pojasnim.. kada govorim o ličnostima i događajima iz biblije,
    govorim o ličnostima i događajima iz knjige..

    koji mogu a i ne moraju biti stvarni...

    i onda je mrmot zavio čokoladu u foliju...
    Ne znam sada na šta konkretno se odnosi ovo ...al valjda bi trebalo do sada da je sasvim jasno da događaji i ličnosti opisani u Bibliji nisu izmišljeni i kreirani specijalno za tu priliku, već je sve to iskopirano iz ranijih religija...only the names has been changed to protecet the guilty
    every year, every week, every day, every memory

  3. #43
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Bogovi iz raja

    Odnosi se na onaj moj komentar o potopu koji si citirao. Da ne pomisli neko da ja verujem da su divovi potamanjeni u opštem potopu. :raz_073:
    Večnost je čista sadašnjost.

  4. #44
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Bogovi iz raja

    Citiraj Prvobitno napisano od Hoklica Vidi poruku
    aha.. Tesla je banderaš univerzuma... mučenik...:raz_067:
    Moš misliti kako je njemu bilo kad se pojavio ovde na Zemlji ...poslali ga na rutinski zadatak pripreme Zemlje za ulazak u galatičku Federaciju , a jadničak nije ni pretpostavljao šta ga sve ovde čeka
    every year, every week, every day, every memory

  5. #45
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Bogovi iz raja

    Citiraj Prvobitno napisano od Hoklica Vidi poruku
    Odnosi se na onaj moj komentar o potopu koji si citirao. Da ne pomisli neko da ja verujem da su divovi potamanjeni u opštem potopu. :raz_073:
    aha...pa tačno je ... nisu svi stradali u potopu
    every year, every week, every day, every memory

  6. #46
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Bogovi iz raja

    I zaboravih da kažem jednu važnu stvar...to što na onim raspećima nisu prikazane letelice vanzemaljske, već Sunce i Mesec, to ne znači da ljudi tih epoha nisu viđali vanzemaljske letelice
    every year, every week, every day, every memory

  7. #47
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Bogovi iz raja

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    Moš misliti kako je njemu bilo kad se pojavio ovde na Zemlji ...poslali ga na rutinski zadatak pripreme Zemlje za ulazak u galatičku Federaciju , a jadničak nije ni pretpostavljao šta ga sve ovde čeka
    nadam se da im je trostruko naplatio to što su ga poslali na suprotan kraj planete
    i to baš kod popa u kutju...

    nego.. ko ga je poslao?
    Večnost je čista sadašnjost.

  8. #48
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Bogovi iz raja

    Eh ...sad ko ga je poslao...i ti bi leba preko pogače ...ne može sve kao u školi da se servira sažvakano na tanjiru, spremno za preuzimanje
    Poslali ga oni koji furaju naprednu tehnologiju međ zvezdama ...a na tebi je kao mladom i znanja željnom istraživaču da otkriješ ko je to u pitanju
    A to što je poslat kod popa u kuću, to nije slučajno...to je zbog onog uvida trojstva koji sam već pominjao...nauka, religija i filozofija...u teslinom slučaju, ono što se opštim imenom naziva ezoterija
    every year, every week, every day, every memory

  9. #49
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Bogovi iz raja

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    Ne znam sada na šta konkretno se odnosi ovo ...al valjda bi trebalo do sada da je sasvim jasno da događaji i ličnosti opisani u Bibliji nisu izmišljeni i kreirani specijalno za tu priliku, već je sve to iskopirano iz ranijih religija...only the names has been changed to protecet the guilty
    O ovome se govori u knjizi "Bogovi iz raja".Dogadjaji koji su se desili ali su interpretirani na različite načine...Opisao sam tumačenja stvaranja Adama i Eve u prethodnim postovima,pa ko hoće može da pročita.Zatim opis pojavljivanja Boga Jehove pred Izraelcima koji zaista liči na dolazak nekog vanzemaljskog bića u letećem tanjiru i svemu ostalom što uz to ide...Opisao sam silaženje "Božjih sinova"na Zemlju,što podseća takodje na posetu sa neke druge planete.Podsetio bih da kada je Adam probao zabranjeno voće rečeno je "Čovek postade kao jedan od nas poznajući dobo i zlo."Da li to znači da je u tom trenutku čovek shvatio da je zapravo orudje u rukama tih bića,nazvao sam ih kao u pomenutoj knjizi Skrbnicima?Šta znači jedan od nas?I upravo to ponavljanje...mi...Koji mi?Zaista ne asocira ni na šta drugo nego na njih.Dalje...Kako vidimo, shvatili su ljudi u jednom trenutku šta se u stvari dešava.Bili su robovi,služili su nekim bićima koja su spremna da u svakom trenutku oštro reaguju ako im se pokaže bilo kakva vrsta neposlušnosti.Ubijali su čitave narode,slali su razne bolesti,nisu štedeli ni žene i decu.Ali dali su ljudi uprkos svemu tome pokušavali da se na bilo kakav način oslobode i odupru ovim stvorenjima?Da,jesu,i za to imamo opis u Bibliji.Poznata vam je priča o Vavilonskoj kuli?Kao što smo videli, rani ljudi su bili stalna glavobolja svojim Skrbničkim gospodarima.
    Robovska stvorenja ne samo što nisu slušala svoje vladare već su se često udruživali i
    bunili. Ovo je učinilo ljudsko jedinstvo nepoželjnim za Skrbnike – bolje bi bilo da su
    neujedinjeni. Jedan od načina kako je ljudsko jedinstvo sprečeno opisan je u biblijskoj
    priči o vavilonskoj kuli – priča koja takoñe vuče korene iz mesopotamskih zapisa. Prema
    Bibliji evo šta se desilo posle Potopa:
    „I cela zemlja govoraše jedan jezik, i koristiše iste reči. Kretajući se sa istoka, naiñoše na
    ravnicu u zemlji Sh’-nar (Vavilon: oblast u Mesopotamiji) i naseliše je. I rekoše, Hajde da
    sazidamo sebi grad i kulu, čiji će vrh dosegnuti nebo; Stvorimo sebi ime/reputaciju inače
    ćemo biti raštrkani po celoj zemlji. I Gospod siñe da vidi grad i kulu, koji ljudi gradiše.
    I Gospod reče, Gle, ljudi su ujedinjeni, i svi imaju jedan jezik; i ovo počeše; i sada ih ništa
    neće sprečiti da učine sve što zamisle.
    Hajde da siñemo, i pomešamo im jezike da ne razumeju jedan drugog.
    I Gospod ih raštrka odatle po celoj zemlji: i prestadoše graditi grad.
    Zato se zove Babel (bučan žamor): jer je Gospod tamo pomešao jezike:
    I odatle ih je Gospod raštrkao po celoj zemlji.“
    U Dvanestoj planeti, Gdin. Satchin nudi intrigantnu analizu priče o Vavilonskoj kuli.
    Prema njegovom istraživanju reč „ime“, u gornjem pasusu („da stvorimo sebi
    ime/reputaciju) bio je prevod drevne reči Shem. Biblijski prevod reči shem možda je
    pogrešan, kaže Gdin. Satchin, jer shem potiče od reči shamah, što znači „to što je
    visoko“. Drevni shem-ovi su obelisci/spomenici koji su bili česti u mnogim drevnim
    društvima. Ti obelisci, ili shem-ovi, su kopirani po ugledu na vozila raketnog oblika u
    kojima su leteli Skrbnici. Gdin. Satchin stoga veruje da reč shem u mesopotamskim
    tekstovima treba prevesti kao „nebeska vozila“, što znači raketa. Kada se ova reč ubaci u
    biblijski prevod iznad vidmo da Vavilonci nisu hteli da stvore ime(reputaciju) za sebe,
    pokušavali su da sagrade „nebesko vozilo“ ili raketu! Implicira se da su hteli da dostignu
    tehnološku moć svojih omrznutih Skrbničkih gospodara i tako spreče svoje ropstvo.
    Sama kula je možda predstavljala lansirnu rampu za ljudski shem.
    Ako je provokativna analiza Gdina. Satchin-a tačna bolje bi smo razumeli zašto su
    Skrbnički entiteti postali alarmirani vavilonskom kulom i osetili potrebu da razjedine
    ljudsku rasu.
    Drevne priče i legende iz drugih krajeva sveta indirektno podržavaju priču o Vavilonskoj
    kuli. Japanci, eskimi sa Aljaske, Južno Amerikanci i Egipćani svi imaju tradicije koje
    tvrde da su njihovi najstariji predaci ili bili prebačeni od strane čovekolikih „bogova“
    tamo gde moderni potomci danas žive, ili da su ti „bogovi“ izvor lokalnih jezika i pisama.
    Može biti teško prihvatiti mesopotamske i biblijske izjave da je drevno ljudsko društvo
    podeljeno od strane vanzemaljaca hiljadama godina ranije putem „zavadi pa vladaj“
    strategije, iako se „zavadi pa vladaj“ tehnika često koristi u vojnim i političkim
    strategijama na zemlji tokom ratova. Interesantno je da je pre nekoliko godina uvaženi
    profesor sa Jejla (Yale) predložio tu tehniku ako zemlja ikad kolonizuje druge planete.
    Dobri profesor je predložio da bi zemlja mogla da kontroliše drugu naseljenu planetu
    huškanjem jedne nacije protiv druge.

  10. #50
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Bogovi iz raja

    Upravo to ....
    Sva danas postojeća božanstva su u stvari različite interpretacije sumerskih božanstava, tj likova koje su oni smatrali svojim bogovima. U zavisnosti od naroda, njihovih tradicija i običaja, geografskih širina i dužina, jedna te ista božanstva su kroz različita vremena i epohe imali različita imena...
    evo nekih od ''Božjih sinova'', koji su obožavani pre Isusa, a životne priče su im manje više iste...Zoroaster u Persiji, Tamuz u Siriji i Vavilonu, Krišna u Hindustanu, Salivahana sa Bermuda, Horus u Egiptu, Indra u Kaldeji, Tor kod Gala, Deva Tat i Samonokadam u Sijamu, Bal i Taut kod Feničana, Gentaut i Kvecalkoatl u Meksiku, Ksamolksis u Trakiji, Atis u Frigiji, Bali u Avganistanu, Alkides u Tebi, Fohi i Tien u Kini...
    Npr. sumerska boginja Ninkharsag je kasnije postala asirska kraljica Semiramida, pa egipatska Izida(devičanska majka 'božjeg sina' Horusa) i onda dalje kroz vreme - Barati, Lea, Minerva, Dijana, Venera, Afrodita, Hekate, Luna, Ceres, Juno...sve su to različita imena sumerskog božanstva pod imenom Ninkharsag
    every year, every week, every day, every memory

  11. #51
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Bogovi iz raja

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    Eh ...sad ko ga je poslao...i ti bi leba preko pogače ...ne može sve kao u školi da se servira sažvakano na tanjiru, spremno za preuzimanje
    Poslali ga oni koji furaju naprednu tehnologiju međ zvezdama ...a na tebi je kao mladom i znanja željnom istraživaču da otkriješ ko je to u pitanju
    A to što je poslat kod popa u kuću, to nije slučajno...to je zbog onog uvida trojstva koji sam već pominjao...nauka, religija i filozofija...u teslinom slučaju, ono što se opštim imenom naziva ezoterija
    to ne spada u moj domen istraživanja.. pitam tek da bih videla oće li mi proraditi centar za istinu...

    e neće moći tako.. nešto se ne slaže..
    ako već furaju naprednu tehnologiju i poslali su iskusnog banderaša da obavi posao,
    što mu je falio uvid u trojstvo?
    Večnost je čista sadašnjost.

  12. #52
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Bogovi iz raja

    Citiraj Prvobitno napisano od Hoklica Vidi poruku
    to ne spada u moj domen istraživanja.. pitam tek da bih videla oće li mi proraditi centar za istinu...

    e neće moći tako.. nešto se ne slaže..
    ako već furaju naprednu tehnologiju i poslali su iskusnog banderaša da obavi posao,
    što mu je falio uvid u trojstvo?
    Ako se kojim slučajem sećaš, Tesla je vreme u Zatvoru provodio u vozilu, kakvo je karakteristično za svakog stanovnika ove planete. Da je bio u nekoj drugoj formi, a ne u fizičkom telu čoveka, teško da bi mogao kao banderaš da prođe ...e, obzirom da je poslat u deo univerzuma gde vladaju drugačije sile od onih na koje je navikao, morao je da se stopi sa svim zakonitostima fizičkog Zatvora, pa je samim tim morao u svom iskustvu da kuša sve ovozemaljsko...
    Tesla nije došao kao odraslo biće, već je imao standardan način dolaska na svet kao i svi ljudi. Kada beba dođe na svet, njen prvobitni plač se razlikuje od plača koji usledi posle 2-3 nedelje života, i o tome može da posvedoči svako ko je roditelj . Kada dođe do promene u plaču, to znači da se duša u potpunosti usidrila i da je zaboravila sve, tj kreće od početka u (n)ovom iskustvu...e pa tako i Tesla ...sve je krenuo od početka, jer je morao da se asimiluje međ zemljane kako bi im na adekvatan način preneo svoja znanja
    every year, every week, every day, every memory

  13. #53
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Bogovi iz raja

    ne sećam se da su ova moja dva komada menjala plač.. al nema veze..

    sad mi nije jasno..
    Duša ulazi u telo kada telo izađe iz stomaka?
    Večnost je čista sadašnjost.

  14. #54
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Bogovi iz raja

    Citiraj Prvobitno napisano od Hoklica Vidi poruku
    ne sećam se da su ova moja dva komada menjala plač.. al nema veze..

    sad mi nije jasno..
    Duša ulazi u telo kada telo izađe iz stomaka?
    pa da...ne sećaš se ...retko koji roditelj se seća svih detalja samog početka roditeljstvovanja, jer su obično svi roditelju u flešu
    Nije ti jasno, jer ne želiš da ti bude jasno ...možda sam se malo pesnički izrazio , ali nije pesnički, već doslovce ..napisao sam da se ' u potpunosti usidrila', a to znači da je ona već tu neko vreme i da usidravanje traje, a da se u potpunosti završava kada dođe do promene u plaču
    Prvi plač je posledica toga da se nova duša(što je ređe) pojavila u ovom iskustvu, pa plače kad vidi gde se obrela ili, stara duša se ponovo vratila
    u Zatvor i plače od muke ''o neeee, ne opet u zatvor'' ...kada dođe do promene plača, duša je zaboravila sve pretohdno i spremna je za početak
    every year, every week, every day, every memory

  15. #55
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Bogovi iz raja

    simpatično...

    A kad duša ulazi u telo?
    Večnost je čista sadašnjost.

  16. #56
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Bogovi iz raja

    Pa vidi...za sve te uopštene pojmove, pre diskusije se treba odrediti šta za koga one predstavljaju (to je ona zavera u jeziku )...tj pojmovi čovek, bog, duša, ljubav svakome od nas imaju neko drugačije značenje, i onda ako ja pišem sa aspekta mog značenja, drugima neće biti jasno šta i o čemu ja pišem. Za mene, pojam duša predstavlja životnu, sveprožimajuću energiju, bez koje je fizički život nemoguć, i sa te strane posmatrano, duša ulazi u još jedno trojstvo - jajna ćelija, sprematozoid i duša . Znam da većini ljudi začeće predstavlja dualizam - kada spermatozoid oplodi jajnu ćeliju, ali je tu i ta neizbežna životna energija, tj duša, koja je sastavni i neraskidivi deo trojstva začeća
    every year, every week, every day, every memory

  17. #57
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Bogovi iz raja



    huh dobro je... odgovor je tačan..
    Večnost je čista sadašnjost.

  18. #58
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Bogovi iz raja

    e...sad mi je lakše
    every year, every week, every day, every memory

  19. #59
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Bogovi iz raja

    meni nije.. sad više nemam šta da te zapitkivam...

    sve znaš ko mator...
    Večnost je čista sadašnjost.

  20. #60
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Bogovi iz raja

    Ma ne brini, javiće ti se već neko pitanje...to ide tako sa vama mladima
    every year, every week, every day, every memory

Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. PRED KAPIJOM RAJA(prica jednog psa)
    Od Man u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 19-11-2015, 18:35
  2. Grčki bogovi - mitologija
    Od Пркос u forumu Istorija
    Odgovora: 89
    Poslednja poruka: 28-10-2011, 00:20

Članovi koji su pročitali ovu temu: 1

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •