Stranica 1 od 4 123 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 77

Tema: Bogovi iz raja

  1. #1
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Bogovi iz raja

    Želim da podelim sa onima koji su zainteresovani neki svoj uopšteni rezime koji bi otprilike bio nešto što sam na polju duhovnog skupio u proteklih 20 godina,računajući od trenutka kad sam na jednom putovanju u Engleskoj kad sam imao 15 godina od jednog misionara dobio savet da pročitam Bibliju.Od tada sam svoj život posvetio proučavanju"Svetih knjiga" i moram priznati da sam počeo pored fizičke,da osećam i duhovnu glad.Ne znam kako to objasniti...shvatio sam da čovek nije samo fizičko,već i duhovno biće.Nisam mogao a da bar jednom dnevno ne "bacim oko" na makar jedan stih iz Biblije.Krenuo sam naravno od religije u kojoj sam se rodio,kao pravoslavni hrišćanin.Postio sam,svaki post,molio se,išao u crkvu,soba mi je bila prepuna ikona.To je trajalo nekih 5-6 godina.Onda sam se oženio i sve je prestalo.Šalim se naravno. Brak je uneo mnogo lepog u moj život,iako sam imao mnogo problema zbog toga što sam se želeo oženiti baš sa sadašnjom suprugom,zbog čega sam četiri godine živeo van svog doma,smatrao sam da nas Bog štiti i da je baš njegova volja da sve bude baš tako.Stalno su mi u glavi bili biblijski stihovi iz Postanja"Što Bog sastavi,da ljudi ne rastavljaju"i naravno,jeste tako...
    U tom periodu po;eo sam da odlazim na sastanke Jehovinih Svedoka.Nikad nisam postao Jehovin Svedok,ali moram priznati da su mi svojim biblijskim proučavanjem mnogo pomogli u vezi shvatanja Biblije.Zbog razočaranja u vezi nekih postupaka ove organizacije,prestao sam da idem na sastanke,ali i dalje gladan istine da tražim i proučavam duhovno,nastavio sam u traženju...
    Preko neta sam upoznao neke muslimane i zainteresovao se za islam kao religiju.Pomislio sam da je istina možda kod njih.Počeo sam da proučavam,ovog puta Kuran umesto Biblije.Nije prošlo mnogo vremena u proučavanju,prošao sam kao sa J.Svedocima,nisam mogao to da prihvatim,a istina...opet negde daleko...Nedavno sam pročitao knjigu William Bramleya "Bogovi iz raja"i uz još neke kockice koje sam skupio u proteklih dvadeset godina počeo sam da slažem svoju kulu od skupljenih kockica...

  2. #2
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Bogovi iz raja

    Čitam ja ovo sve i čekam da kažeš ko je autor teksta, pa onda shvatim da se radi o tebi.

    Nek je sa srećom gradnja.

    O čemu se radi u toj knjizi?
    Večnost je čista sadašnjost.

  3. #3
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Bogovi iz raja

    Teško je,reći za nešto da je apsolutna istina,i ni ovo delo Williama Bramleya ne mogu reći da je istina,pre bih rekao da ima nešto što sam prepoznao.
    I za ovo je potrebna velika uvertira jer to što meni deluje kao "nešto"za nekog drugog naravno može,a i sigurno će izgledati kao jedna velika budalaštinam,naučna fantastika,bajkovit sadržaj za široke narodne mase.No,ne zameram,opravdano može tako izgledati,ali napominjem da su meni trebale godine traženja,godine molitvi,godine velikih želja da se sazna ko smo,šta smo,ima li smisla,ili smo samo obična bića koja jedu,piju,pare se,razmnožavaju i na kraju nestaju bez traga kao da nikad nisu ni postojala.Ali kako da nestane tek tako,kako da nestane ljubav koju smo osetili,ono što smo ulagali voleći ljubavnike,voleći svoje roditelje,voleći svoju decu?Kad se čovek neprekidno pita i razmišlja,onda,valjda nekom logikom stvari počne i da dolazi do nekih rezultata,do nekih otkrića,no za sve je potrebno vreme,jer kako piše u Bibliji,sve ima svoje vreme i postoji vreme za sve.Neke stvari shvatamo ranije,neke kasnije,nešto se dešava odmah,a nešto tek kad smo duhovno spremni da se desi...
    Autor: William Bramley

    JEHOVA
    Veliki deo Starog zaveta je posvećen opisivanju porekla i rane istorije jevrejskog naroda.
    Prema Bibliji jevreji potiču od klana koji je živeo u sumerskom gradu Ur od oko 2000. do
    1500. pne. Klanom je prijateljski vladala ličnost zvana Jehova. Biblija tvrdi da je Jehova
    bio Bog.
    Prema biblijskim pričama, Jehova je ohrabrio klan da napusti Ur i naseli se u Haranukaravanskom
    centru u severo-istočnoj Mesopotamiji. Tamo, Jehova je kasnije rekao
    novom patrijarhu klana, Abrahamu, da povede svoje pleme ka Egiptu. Pleme se složilo i
    posle nekoliko generacija stiglo do reke Nil kroz Kanan(Canaan).Glad je na kraju nateralo
    pleme da uđe na egipatsku teritoriju Goshen gde su jevreji u početku živeli dobro pod
    faraonom ali posle dolaska novog faraona na presto, jevreji su oterani u ropstvo. Biblija
    navodi da su posle 400 godina ropstva u Egiptu jevreji povedeni u izbeglištvo od strane
    Mojsija pod budnim okom Jehovinim. Do tada jevreja je bilo na stotine hiljada. Posle
    dugog puta i mnogih krvavih bitki, jevrejska plemena su se vratila i osvojila Kanan, koji je
    bio „Obećana zemlja“, zavetovana njima vekovima ranije od Jehove.
    I tako je prema Bibliji rođena jevrejska religija.
    Jehova je očito bio bitan lik u ovoj biblijskoj priči. Ko je bio on? Da li je Jehova bio Bog
    kao što Biblija navodi? Da li je bio mit, kao što bi skeptici ne religijske orijentacije želeli
    da verujemo? Jehova izgleda nije bio nijedno. Ime Jehova potiče od jevrejske reči
    „Yahweh“ što znači „onaj koji jeste“ ili „samo-evidentan“. Ovo ime indirektno ukazuje na
    ideju da je biblijski Jehova bio čisto duhovno biće; ako hoćete, pravo Vrhovno Biće. Ali
    da li je?
    Jehovin opis u Starom zavetu je obezbedio takmičarski dan za NLO pisce, i to sa dobrim
    razlogom. Jehova je putovao nebom u onome što je izgleda bila bučna, zadimljena
    letelica. Biblijski opis Jehovinog spuštanja na planinski vrh izgleda ovako:
    „ ...bejahu gromovi i munje, i gust oblak iznad planine, i zvuk trube bejaše glasan;9 i sav
    narod koji bejaše u kampu drhtaše.
    I Mojsije izvede ljude iz kampa da sretnu Boga; i ono stajaše u podnožju planine.
    I planina Sinaj bejaše sva pokrivena dimom, jer Gospod siđe na nju u plamenu: i dim
    kuljaše nagore kao dim iz peći, i cela planina se tresla.
    Kada bi stari jevreji posmatrali buku, dim i plamen moderne rakete opis ne bi bio mnogo
    drugačiji od ovog biblijskog. Kasnije Jehovine posete sadržale su iste fenomene:
    I sav narod ču i vide grmljavinu i munje, i buku trube, i planinu koja se dimi: i kada ljudi
    videše, oni se skloniše i stajaše podalje.
    Pretpostavimo da je ovaj opis možda vulkan, dalja viđenja otkrivaju da je Jehova bio
    pokretni objekat:
    I Gospod putovaše pred njima, danju u stubu oblaka, da im ukaže put; noću u stubu
    vatre, da im pruži svatlo; da idu i danju i noću: I nije sklonio stub oblaka danju ili stub
    vatre noću ispred njih.
    IZLAZAK 13.21-22
    Izlazak 14:24, 40:34-38, i Brojevi 19:1-23 sadrže identične opise Jehove dok je vodio
    jevrejska plemena u obećanu zemlju.
    Stari jevrejski očevidci odgovorni za ove opise nisu mogli izbliza da pogledaju Jehovu.
    Biblija ističe da nikome nije bilo dozvoljeno da priđe mestu Jehovinog sletanja na
    planinu osim Mojsiju i nekolicini odabranih vođa. Jehova je pretio da će ubiti svakoga ko
    proba. Zbog toga rana Biblija sadrži Jehovine opise samo onako kako su ga očevidci
    videli iz daleka. Tek je mnogo kasnije jedan od biblijskih najpoznatijih proroka, Jezekilj
    bio u mogućnosti da ga bolje vidi i opiše sa više detalja. Njegov opis je verovatno jedan
    od najviše citiranih biblijskih pasusa u NLO literaturi. Jezekijin detaljan opis stranih
    letećih objekata je stvorio spekulaciju takve jačine da je čak jedan izdavač Biblije,
    Tyndale House, naslovio uvod u Jezekijinu knjigu naslovom „Suve Kosti i Leteći Tanjiri“
    (Dry Bones and Flying Saucers)? Sa rizikom da ću dosaditi nekim čitaocima sa još
    jednim ponavljanje Jezekijinih poznatuh reči, ovde ih navodim za dobrobit onih koji nisu
    upoznati sa njima:
    „Godine tridesete, meseca četvrtog kad bih među robljem na reci Hevaru, otvoriše se
    nebesa i videh utvare Božije.
    I videh, i gle silan vetar dolažaše od severa, i veliki oblak i oganj koji se razgorijevaše, i
    oko njega svetlost, a ispred ognja jaka svetlost.
    Ispred njega još kao četiri životinje, koje na oči bejahu nalik na čoveka.
    I u svake bejahu četiri lica, i četiri krila u svake.
    I noge im bejahu prave, a u stopalu bejahu im noge kao u teleta, i sevahu kao uglađena
    mjed.
    I ruke im bejahu čovečije pod krilima na četiri strane, i lica im i krila bejahu na četiri
    strane.
    Sastavljena im bejahu krila jedno sa drugim, i ne okretahu se idući, nego svaka iđaše na
    prema se.
    A lice bejaše u sve četiri lice čovečije i lice lavovo i lice volovsko i lice orlovo.
    I lica im i krila bejahu razdeljena odozgo, u svake se dva krila sastavljahu, a dva
    pokrivahu im telo.
    I na oči bejahu te životinje kao živo ugljevlje, gorahu na oči kao sveće, taj oganj
    prolažaše između životinja i svetlješe se, a iz ognja izlaziše munje.
    I životinje trčahu i vraćahu se kao munja.
    I kad gledah životinje, gle, točak jedan bejaše na zemlji uza svaku životinju prema četiri
    lica njihova.
    Obličjem i napravom bejahu točkovi kao boje hrisolitove, i sva četiri bejahu jednaka, kao
    da je jedan točak u drugom.
    Kad iđahu, iđahu sva četiri svaki na svoju stranu, i idući ne skretahu.
    I naplaci im bejahu visoki strahota, i bejahu naplaci puni očiju u naokolo u sva četiri.
    I kad iđahu životinje iđahu i točkovi uz njih, i kad se životinje podizahu od zemlje
    podizahu se i točkovi.
    A nad glavama životinjama bejaše kao nebo, po viđenju kao kristal, stašno, razastrto
    odozgo nad glavama njihovim.
    A pod tim nebom bejahu im krila pružena.
    I čuh huku krila njihovih kad iđahu, kao da beše huka velike vode, kao glas svemogućega
    i kao graja u okolo, i kad stajahu spuštahu krila.
    I kad stavši spuštahu krila, čujaše se glas odozgo iz neba, koji bejaše nad glavama
    njihovim.

  4. #4
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Bogovi iz raja

    Citiraj Prvobitno napisano od Zvečkica Vidi poruku
    Čitam ja ovo sve i čekam da kažeš ko je autor teksta, pa onda shvatim da se radi o tebi.

    Nek je sa srećom gradnja.

    O čemu se radi u toj knjizi?
    Pokušaću da objasnim,mada je najbolje pročitati knjigu i videti šta je pisac hteo da kaže.Bojim se da ne sablaznim nekog,ali radi se o vanzemaljcima,da tako kažem.

  5. #5
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Bogovi iz raja

    Ooo.. pa to je neki Denikenov naslednik?

    Niko se neće sablazniti, ne brini. Deniken je tomove knjiga
    napisao i otišao u istoriju...
    Večnost je čista sadašnjost.

  6. #6
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Bogovi iz raja

    Pazite vamo...
    Dakle,ne radi se o klasičnom SF lupetanju.Pisac knjige"Bogovi iz raja"smatra da smo kao civilizacija dospeli pod vlast intiligentnih bića koja on u svom romanu naziva"Skrbnici".I da su oni stigli u vreme civilizacije Sumera.To je vreme kada se i stvaraju prvi mitovi o stvaranju čoveka,o opštem potopu,rajskom vrtu...
    Kasnije su neke od ovih legendi prenete u Bibliju.Sumeri su ostavili zapise o čovekolikim stvorenjima vanzemaljskog porekla koja su vladala ranim ljudskim društvom.Ta vanzemaljska stvorenja su smatrana "bogovima".Za neke sumerske bogove se govorilo da putuju i proleću kroz nebesa u letećim loptama i vozilima u obliku rakete.Ljudski sveštenici su delovali kao posrednici izmedju ljudi i "bogova".Ono što je bitno,i što sam sam sebi postavio kao pitanje je,kako to ti vanzemaljci,skrbnici vladaju nad nama?Kako su nas to porobili,kad to ne vidimo,kad ne osećamo njihovu prisutnost?Odgovor možda leži u onom što sam napisao u prvom postu na ovoj temi.O trenucima kada sam osećao potrebu za duhovnošću,kada sam osećao da moje fizičko telo ne predstavlja pravog"ja".A šta ako je pravo "ja"moja duhvnost,moje duhovno telo,moje duhovne potrebe?Onda ispada da sam rob svog tela.Znači na neki način sam zarobljen a da toga nisam ni svestan.Apostol Pavle je po onome što piše u Novom Zavetu rekao: Da, oni koji žive po tijelu, teže za onim što je tjelesno; a koji po Duhu, za onim što je Duhovo: težnja je tijela smrt, a težnja Duha život i mir. Jer težnja je tijela protivna Bogu: zakonu se Božjemu ne podvrgava, a i ne može. Oni pak koji su u tijelu, ne mogu se Bogu svidjeti.A vi niste u tijelu, nego u Duhu, ako Duh Božji prebiva u vama.
    Dakle,postoji način da budemo zarobljeni.Nešto slično kao u filmu"Avatar"ako ste gledali,kada osobe uz pomoć mašina ulaze u tela drugih stvorenja,oni ustvari nisu ta tela,nego sasvim druge osobe.A šta ako su "Skrbnici"imali ovakve mašine i na taj način nas porobili?Na jednoj od sačuvanh glinenih ploča iz drevne Sumerije je zapisano:"Ti si ubio boga zajedno sa njegovim karakterom(duhovnim bićem)ja sam uklonio težak rad,ja sam prebacio sav teret na čoveka...Zvuči kao naučna fantastika ali stari tekstovi u Bibliji,pa i u Kuranu daju povoda za ovakva mišljenja.Postoji teorija da su ova izvanzemaljska bića živela na Zemlji pre nego što je nastao čovek,da su eksploatisali bogatstva Zemlje i da su teško radili,čovek od Boga stvoren kao duhovno biće u njegovom kasnijem zarobljavanju u fizičkom telu,poslužiće im kao rob u poslovima koje su dotad obavljali.I opet u prilog ove tvrdnje zapisi sa glinenih tablica:
    „Sa pijucima i ašovima oni (ljudska bića) su gradili svetilišta,
    Gradili su obale velikih kanala.
    Za hranu potrebnu ljudima, za izdržavanje (bogova).“
    Da li služimo "bogovima",u stvari bićima koji naše služenje koriste kao naši izrabljivači i gospodari?Šta kaže Biblija o tome?U knjizi postanja,Adamov i Evin život u raju je bio bezbrižan dok ih neko nije prevario.Ko?Zmija koja govori?Ma dajte...Možda neko ko je želeo da ih iskoristi za nešto...I zašto bi ih Bog,koji je po Bibliji Bog ljubavi tako surovo kaznio nakon izbacivanja iz vrta?Kako ih je kaznio?Pa,možda najvećom kaznom koje se svi gnušamo...morali su da rade
    Još nešto,u trenutku kad je Adam "zgrešio"sakrio se u vrtu iza nekog žbuna.A Bog,svemogući Bog koji sve vidi i sve zna u tom trenutku ne zna gde se Adam nalazi i traži ga po vrtu...pre mi to liči na skrbnikovo traženje nesretnog Adama.
    Prema Bibliji, Adama, koji simbolizira prvog čoveka, stvorio je „Bog“ od „praha
    zemaljskog“.Ova ideja reflektuje starije mesopotamsko verovanje da je Homo sapiens stvoren delimično od „gline“.Adamova žena, Eva, je takoñe stvorena veštački..Oboje su živeli u izobilju Rajskog vrta.Moderne verzije Biblije Rajski vrt smeštaju u regiju Tigra i Eufrata u Mesopotamiji.Stari Zavet nam govori da je Adam stvoren da bude sluga.Njegov zadatak je bio da obrañuje zemlju i održava useve i vrtove koje je posedovao.njegov „Bog“. Sve dok bi Adam i Eva prihvatali podreñen položaj i slušali svog uvek prisutnog gospodara sve njihove fizičke potrebe bi bile zbrinute i bilo bi im dozvoljeno da ostanu u svom „raju“ neograničeno.Ipak, postojao je jedan greh koji nije smeo da se
    počini. Nikada ne smeju tražiti odreñene vrste znanja. Te dve forme znanja u priči su prikazane kao „drvo poznanja dobra i zla“ i „drvo života“.Prvo „drvo“ simboliše razumevanje etike i pravde. Drugo „drvo“ simboliše znanje kako zadobiti i zadržati duhovni identitet i besmrtnost.Adam i Eva su poštovali zapovesti svoga gospodara i živeli u blaženstvu sve dok se nije
    pojavila treća strana. Strana koja se umešala je predstavljena kao zmija. Zmija je ubedila Evu da kuša „voće“1 sa „drveta saznanja o dobru i zlu“. Eva je učinila što joj je zmija predložila,kao što je i Adam to učinio.„Bog“ (tj. Skrbnici) se istog trena alarmirao: „I Gospod Bog reče. Gledajte, čovek je postao jedan od nas, poznajući dobro i zlo: i sada, šta ako pruži ruku, i uzme sa drveta života i jede, i živi večno?“Gornji pasus otkriva važnu istinu koja ima eho u mnogim religijama. Istinito razumevanje etike, integriteta i pravde je uvod u postizanje duhovne slobode i besmrtnosti.Bez osnova u etici potpuni duhovni oporavak postaje ništa više do pusta želja.Skrbici nisu želeli da čovečanstvo krene putem duhovnog oporavka. Razlog je očigledan.Skrbničko društvo je htelo robove. Teško je potpuno kontrolisati ljude koji održavaju svoj integritet i osećaj etike.
    Postaje nemoguće kada te iste individue nisu uplašene fizičke
    pretnje zbog probuñenog razumevanja njihove duhovne besmrtnosti.

  7. #7
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Bogovi iz raja

    Denikenovu prvu knjigu ''sećanja na budućnost'', pročitala sam sa 15 godina.
    Pomogla mi je da sve što sam kasnije u životu čitala, prihvatim sa određenom
    količinom rezerve..
    da shvatim da ništa ne mora biti ni crno ni belo...

    U knjizi ''bogovi su bili astronauti'', Deniken piše nešto ovako:

    Zamslite da prelećete neku prašumu i na kontrolnoj tabli vidite da avion ima nekih problema.
    Sletite kako biste to opravili pravac međ neke divljake.
    I eto cirkusa...
    Sleteli ste s neba. Čudno ste obučeni.
    Imate vatreno oružje, kutijice iz kojih se čuju glasovi, lek protiv glavobolje,
    znanja o tome kako da dovuku vodu u selo, uzgajaju biljke........ bla, bla, bla..
    Tu vi njima pomognete tako što izaberete par inteligentnijih i prenesete
    im ta znanja.
    Oni vas snabdevaju onim što vam je neophodno da bi preživeli dok ne opravite
    letelicu i.. dođe vreme da se ''vratite na nebo''...
    Na mesto gde je letelica bila oni sagrade hram u obliku nje i nastave da
    prinose vašu omiljenu hranu.

    Super...

    Zapravo, Deniken je imao dve teorije. Jedna je da su u nekom periodu
    bića sa druge planete došla na Zemlju.
    Druga je da su se u nekom periodu smešale dve civilizacije koje su bile
    na totalno različitim nivoima.
    Meni je ova druga teorija prihvatljivija.

    Ali šta s njom?
    Bilo da je Jehova izmišljeno biće ili neki zalutali vanzemaljac ili zalutali
    komšija sa dugog kontinenta, svet ostaje isti.
    Večnost je čista sadašnjost.

  8. #8
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Bogovi iz raja

    Bravo hoklice!
    Otprilike o tome piše i u ovoj knjizi,s tim što čovek svoju teoriju potkrepljuje i nekim činjeničnim dokazima...
    Ako smo mi duhovna bića,i imamo potrebu za duhovnim životom,kako bi najlakše zagospodarili nama?Pa preko religije.
    A koji su najstariji religiozni zapisi,pa oni u "svetim spisima".Neverovatno je kako se tu mogu naći i istorijski izveštaji o sukobima sa skrbnicima i ,i čovekovi pokušaji da se istih oslobodi i pronadje svoj put do Boga.Pitaš,sve i da jeste tako,šta sa tim,svet ostaje isti?Tačno,ali možda ipak treba prestati biti rob i krenuti putem oslobadjanja?Reče li Isus"Poznaćete istinu i istina će vas osloboditi."

  9. #9
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Bogovi iz raja

    А како да знам јесам ли роб или нисам?
    Можда нисам, можда сам слободна...
    Можда бих свој дух заробила управо оваквим размишљањем...
    И вртела се у круг око разних теорија, не знајући коју да прихватим.
    А живот пролази...
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  10. #10
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Bogovi iz raja

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    А како да знам јесам ли роб или нисам?
    Можда нисам, можда сам слободна...
    Можда бих свој дух заробила управо оваквим размишљањем...
    И вртела се у круг око разних теорија, не знајући коју да прихватим.
    А живот пролази...
    Možda može ovako da se posmatra...Lepo si napisala,život prolazi...Ali koji život?Da li onaj u telu ili život u duhu?
    Znam,reći ćeš za onaj u duhu ne znam,nisam videla ničiji duhovni život posle telesne smrti.Što je i logično,jer stvarno...nismo
    Ali tu na scenu stupa vera.Verujući da je besmisleno da propadne sva naša ljubav,sva naša nadanja,sve veze sa nama bliskim u ovom prolaznom životu.
    Možda slaba uteha za nekog,ponekad i za mene samog,ali ako veri dodamo molitvu kao kontakt sa našim stvoriteljem,pa možda meditaciju zbog dubljeg kontakta sa našim duhovnim,možda osetimo tu tananu nit...Apostol Pavle je pored vere spominjao i nadu i ljubav,možda je i nada tu da pomogne...ali samo za one koji ne vide smisao u prolaznosti tela,vrtenju u krug sa zadovoljavanjem telesnih potreba,koje se čak i ispunjene opet vraćaju da nas progone svojom neprekidnim traženjem novih i novih zadovoljstava koja nas ne ispunjavaju.

  11. #11
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Bogovi iz raja

    Citiraj Prvobitno napisano od Kovač Vidi poruku
    Možda može ovako da se posmatra...Lepo si napisala,život prolazi...Ali koji život?Da li onaj u telu ili život u duhu?
    Znam,reći ćeš za onaj u duhu ne znam,nisam videla ničiji duhovni život posle telesne smrti.Što je i logično,jer stvarno...nismo
    Ali tu na scenu stupa vera.Verujući da je besmisleno da propadne sva naša ljubav,sva naša nadanja,sve veze sa nama bliskim u ovom prolaznom životu.
    Možda slaba uteha za nekog,ponekad i za mene samog,ali ako veri dodamo molitvu kao kontakt sa našim stvoriteljem,pa možda meditaciju zbog dubljeg kontakta sa našim duhovnim,možda osetimo tu tananu nit...Apostol Pavle je pored vere spominjao i nadu i ljubav,možda je i nada tu da pomogne...ali samo za one koji ne vide smisao u prolaznosti tela,vrtenju u krug sa zadovoljavanjem telesnih potreba,koje se čak i ispunjene opet vraćaju da nas progone svojom neprekidnim traženjem novih i novih zadovoljstava koja nas ne ispunjavaju.
    Да, човек је често опседнут пролазношћу.
    Најчешћи вид борбе против тога је син.
    Сматра се да је син нешто што остаје иза нас и што наставља... Не знам ни ја шта.
    Постоје људи који цео живот посвете науци или добрим делима, ратовима.
    И тако постају бесмртни.
    Јер, човек може да живи у сећању.

    Што се мене тиче, још давно сам постала свесна да је само једно сигурно – смрт.
    И да нисам изолован случај.
    И кад је већ неминовна, прихватила сам је, као што не верујем да после овог живота постоји неки други.
    И зато желим да живим сваки дан. И телесно и духовно.
    Желим да се радујем, да дишем, да уживам све док ми је то дато.
    Шта ће бити када умрем не могу да знам и не оптерећујем се.
    На то свакако не могу да утичем а ни не желим.
    У просеку, људски век је таман. Човек се умори.
    Треба у свему наћи меру. Задовољити и телесно и духовно.
    Јер, ми јесмо телесна бића са својим потребама.

    Видим људе који су телесно подредили духовном а и оне који духовно подређују телесним.
    Што се мене тиче, не ваља ни једно ни друго.
    Живети у складу са природом, самим собом, окружењем је за мене сасвим довољно.
    Сви ми несвесно утичемо на ток догађаја на овој планети и сви ми пишемо историју.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  12. #12
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Bogovi iz raja

    Kovače.. nešto sabiram i oduzimam i nikako mi se ne slaže..

    Idemo moninom logikom.. mi želimo i mora da je tako, a plus smo dokaz našli u bibliji
    i onda je definitivno tako...:raz_067:

    Vede su pravi rudnik priča o neobičnim stvorenjima i još čudnijim vozilima.
    Negde sam pominjala vimana pitaku (knjigu o letelicama).
    Starije su i daleko obimnije od biblije, samo ih ne možeš kupiti ko bibliju na svakoj trafici.
    Večnost je čista sadašnjost.

  13. #13
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Bogovi iz raja

    Evo nađoh.. onda sam kuckala ćirilicom...

    Оружје богова

    У Виманика шастри, једном прастаром предању, састављеном од различитих текстова, описују се следеће технологије:
    - нека врста огледала којим може да се привуче енергија
    - нека направа, помоћу које је могуће летелицу за време лета повећавати и смањивати
    - уређај за сакупљање енергије зрачења
    - инструмент којим се мери интензитет муња
    - уређаји помоћу којих могу испод површине планета прецизно да се лоцирају најразличитија блага (минерали, руде, злато...)
    - направа која може светлост дана да претвори у таму
    - уређај који неутралише притисак ветра
    - звучни топ
    - дванаест различитих врста електрицитета
    - направа која ''ни из чега'' производи енергију
    - направа помоћу које могу да се забележе слике и разговори из непријатељских летелица
    - машина која може да се ''прикључи'' на сунчеву енергију
    - направа која може да заустави кретање непријатељске летелице
    - уређај који властити авион може да учини невидљивим
    - кристали који производе електрицитет
    - направа која пружа заштиту од хемијских и биолошких борбених средстава
    - заштитни оклоп око сопствене машине
    - више врста метала који одбијају топлоту
    - мотори летелице који користе енергију живе
    - легуре које не могу да се опишу и које данас још увек не разумемо, јер речи не могу да се преведу са санскрита....
    Večnost je čista sadašnjost.

  14. #14
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Bogovi iz raja

    Citiraj Prvobitno napisano od Hoklica Vidi poruku
    Kovače.. nešto sabiram i oduzimam i nikako mi se ne slaže..

    Idemo moninom logikom.. mi želimo i mora da je tako, a plus smo dokaz našli u bibliji
    i onda je definitivno tako...:raz_067:

    Vede su pravi rudnik priča o neobičnim stvorenjima i još čudnijim vozilima.
    Negde sam pominjala vimana pitaku (knjigu o letelicama).
    Starije su i daleko obimnije od biblije, samo ih ne možeš kupiti ko bibliju na svakoj trafici.
    Hahaha,ne,Hoklice,ne mora da je tako...Uopšte ne kažem da je tako,pa makar i u Bibliji pisalo :raz_067: Kažem,mož da bidne,a i ne mora.Nego,uvek sam se pitao zašto je tako puna grešaka i nekih nebuloznih stvari za jednu svetu knjigu,a pisao je navodno savršeni,nepogrešivi,supersonični jedan i jedini?I uprkos tim greškama milioni ljudi je slede i poštuju.Teorija je,da su je oni dali ljudima i da je zbog toga održana vekovima,ona apeluje na čovekovo nesvesno,i pored priziva na obožavanje i pokornost nekim bićima,verujem sadrži i poneku istinu,ako išta drugo,ono bar istorijsku o vekovnim sukobima izmedju bogova i čoveka.Sama si se pitala,kakav je to Bog kad tako surovo pobije hiljade nedužnih ako ne žele da mu se pokore i da mu budu podanici.Meni to liči baš na nekog okupatora,zločestog,koji ovakvim metodama želi da vlada masama.Kao nacisti u konc.logorima.Takodje si napisala što mi se svidja,da ništa nije crno-belo.Tačno,ni za Bibliju,ni za Kuran,ni za Vede se ne može reći da su apsolutna istina...no smatram da postoje tragovi nečega što nam može ukazati pravi smer.Pokušaću,ako budem imao živaca i nerava,jer me mrzi da puno pišem da ukažem na neke delove Biblije i Kurana gde su moguće naznake onoga o čemu sam govorio.

  15. #15
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Bogovi iz raja

    A da vidimo malo opis Biblijskog Boga i ima li uopšte osnova za priču i pomisao na neki SF,NLO fenomen.Šta bi rekli ljudi kada bi se JHVH pojavio na način na koji to Biblija opisuje?Mene to zaista podseća na "Bliski susret treće vrste".
    Jehovin opis u Starom zavetu je obezbedio takmičarski dan za NLO pisce, i to sa dobrim
    razlogom. Jehova je putovao nebom u onome što je izgleda bila bučna, zadimljena
    letelica. Biblijski opis Jehovinog spuštanja na planinski vrh izgleda ovako:
    „ ...bejahu gromovi i munje, i gust oblak iznad planine, i zvuk trube bejaše glasan;9 i sav
    narod koji bejaše u kampu drhtaše.
    I Mojsije izvede ljude iz kampa da sretnu Boga; i ono stajaše u podnožju planine.
    I planina Sinaj bejaše sva pokrivena dimom, jer Gospod siñe na nju u plamenu: i dim
    kuljaše nagore kao dim iz peći, i cela planina se tresla.
    Kada bi stari jevreji posmatrali buku, dim i plamen moderne rakete opis ne bi bio mnogo
    drugačiji od ovog biblijskog. Kasnije Jehovine posete sadržale su iste fenomene:
    I sav narod ču i vide grmljavinu i munje, i buku trube, i planinu koja se dimi: i kada ljudi
    videše, oni se skloniše i stajaše podalje.
    Pretpostavimo da je ovaj opis možda vulkan, dalja viñenja otkrivaju da je Jehova bio
    pokretni objekat:
    I Gospod putovaše pred njima, danju u stubu oblaka, da im ukaže put; noću u stubu
    vatre, da im pruži svatlo; da idu i danju i noću: I nije sklonio stub oblaka danju ili stub
    vatre noću ispred njih.

  16. #16
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Bogovi iz raja

    A šta nam kaže biblijski prorok Jezekilj?
    „Godine tridesete, meseca četvrtog kad bih meñu robljem na reci Hevaru, otvoriše se
    nebesa i videh utvare Božije.
    I videh, i gle silan vetar dolažaše od severa, i veliki oblak i oganj koji se razgorijevaše, i
    oko njega svetlost, a ispred ognja jaka svetlost.
    Ispred njega još kao četiri životinje, koje na oči bejahu nalik na čoveka.
    I u svake bejahu četiri lica, i četiri krila u svake.
    I noge im bejahu prave, a u stopalu bejahu im noge kao u teleta, i sevahu kao uglañena
    mjed.
    I ruke im bejahu čovečije pod krilima na četiri strane, i lica im i krila bejahu na četiri
    strane.
    Sastavljena im bejahu krila jedno sa drugim, i ne okretahu se idući, nego svaka iñaše na
    prema se.
    A lice bejaše u sve četiri lice čovečije i lice lavovo i lice volovsko i lice orlovo.
    I lica im i krila bejahu razdeljena odozgo, u svake se dva krila sastavljahu, a dva
    pokrivahu im telo.
    I na oči bejahu te životinje kao živo ugljevlje, gorahu na oči kao sveće, taj oganj
    prolažaše izmeñu životinja i svetlješe se, a iz ognja izlaziše munje.
    I životinje trčahu i vraćahu se kao munja.
    I kad gledah životinje, gle, točak jedan bejaše na zemlji uza svaku životinju prema četiri
    lica njihova.
    Obličjem i napravom bejahu točkovi kao boje hrisolitove, i sva četiri bejahu jednaka, kao
    da je jedan točak u drugom.
    Kad iñahu, iñahu sva četiri svaki na svoju stranu, i idući ne skretahu.
    I naplaci im bejahu visoki strahota, i bejahu naplaci puni očiju u naokolo u sva četiri.
    I kad iñahu životinje iñahu i točkovi uz njih, i kad se životinje podizahu od zemlje
    podizahu se i točkovi.
    A nad glavama životinjama bejaše kao nebo, po viñenju kao kristal, stašno, razastrto
    odozgo nad glavama njihovim.
    A pod tim nebom bejahu im krila pružena.
    I čuh huku krila njihovih kad iñahu, kao da beše huka velike vode, kao glas svemogućega
    i kao graja u okolo, i kad stajahu spuštahu krila.
    I kad stavši spuštahu krila, čujaše se glas odozgo iz neba, koji bejaše nad glavama
    njihovim.
    JEZEKILJ 1:1-25
    Glas je rekao Jezekilju da je to „Gospod Bog“ (Jezekilj 2:4). Prvi deo Jezekijinih vizija
    sliči ranijim biblijskim opisima Jehove: pokretni plamteći objekat na nebu koji ispušta
    dim. Kako se objekat približavao Jezekilj je mogao da primeti da je stvar od metala. Iz
    metalnog objekta virilo je nekoliko čovekolikih stvorenja, sa metalnim čizmama i
    ukrašenim kacigama. Njihova „krila“ su izgleda bili pokretni motori koji su ispuštali
    brujajaći zvuk i pomagali stvorenjima da lete. Glave su im bile pokrivene staklom ili
    nečim providnim na čemu se odražavalo nebo. Bili su u nekoj vrsti vozila u obliku kruga
    ili sa točkovima. Možemo sigurno zaključiti iz gornjeg pasusa da „Jehova“ nije bio
    Vrhovno Biće. On je čini se bio nastavak Skrbničkih upravljačkih timova koji su delali
    dug vremenski period prateći mnoge ljudske generacije. Da obezbede ljudsku
    poslušnost, ti timovi su koristili svoje letelice da podupru laž da su oni „Bog“.

  17. #17
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Bogovi iz raja

    Rani ljudski pisci prikazuju Skrbničke „bogove“ čovečanstva kao krvožedna stvorenja
    koja teže preteranom nasilju. Nažalost, te tužne kvalitete se nisu poboljšale kod Jehove.
    Tokom puta od Egipta do Obećane zemlje Jehova je zahtevao potpunu poslušnost
    Jevreja. Mnogi ljudi su se bunili i Jehova je reagovao ekstremno okrutno. Jehova je
    navodno ubijao i do 14,000 jevreja povremeno zbog neposlušnosti. Koristio je različite
    metode ubijanja, kao što je širenje zaraza, kao što su drugi Skrbnički „bogovi“ radili
    ranije u Sumeriji. Kada su jevrejske armije stigle do Kanana, Jehova je prikazao
    originalnu psihopatsku devijantnost. Da bi Jevreji uspostavili vlast u svojoj novoj
    domovini, Jehova je naredio jevrejskoj armiji da započne kampanju genocida nad svim
    gradovima i naseljima u oblasti. Pod novim voñstvom Isusa Navina prvi grad koji je pao u
    Jehovinom sedmo-godišnjem holokaustu je bio Jerihon. Prema Bibliji, jevrejska armija
    koja je brojala desetine hiljada, je pobila sve u Jerihonu osim, ironično, prostitutke koja
    je ranije izdala svoj narod jevrejskim špijunima:I oni su potpuno uništili sve što je bilo u gradu,I muško i žensko, mlado i staro, i volove, i ovce,
    I magarce, oštricom mača.
    ISUS NAVIN 6:21
    Kada je to postignuto:
    ... a grad spališe ognjemi što god beše u njemu; samo srebro i zlato i posuñe od mjedi i
    od gvožña metnuše u riznicu doma Gospodnjega.
    ISUS NAVIN 6:24
    Genocid je opravdan rečima da su sve žrtve bile nastrane. Ovo nije mogao biti pravi
    razlog jer su i deca i životinje takoñe pobijene. Teško da je fer masakrirati ceo grad zbog
    zločina nekolicine; takoñe nije u redu ubiti dete zbog zločina roditelja. Pravi zločin,
    prema Bibliji, bio je taj što su starosedeoci oblasti postali neposlušni. Tako su poslušniji
    Jevreji izabrani od strane Jehove da zbrišu starosedeoce i zamene ih. Danas se vode
    debate da li je jevrejska asimilacija Kanana bila genocidna kao što je prikazana u Bibliji.
    Moderna arheološka iskopavanja poprišta bitki (kao što su Hazor, Debir, itd) navedenih u
    Bibliji su otkrila dokaze o nasilnom uništavanju u vreme Isusa Navina. Druga iskopavanja
    nisu dala dovoljno dokaza o tome. Mnogo ljudi naravno preferira da umanji biblijsko
    krvoproliće što je više moguće.Da li je moguće da je Bog tako okrutan,ili je neko drugi
    tu upleo svoje prste?Ne bi ni jednoga grada koji učini mir sa sinovima izraelskim, osim Jeveja koji življahu u
    Gavaonu, sve ih uzeše ratom.
    Jer od Gospoda bi, te otvrdnu srce njihovo da izañu u boj na Izrael, da bi ih potro i da im
    ne bi bilo milosti, nego da bi ih istrebio, kao što beše zapovedio Gospod Mojsiju.
    ISUS NAVIN 11:19-20
    Neverovatno...Gospod je namerno otvrdnuo srca ljudi kako bi se
    sukobili sa Izraelcima i kako bi bili pobijeni!Kako je to moguće?Ili...da li je to bila možda
    treća strana koja je to uradila u stilu"Zavadi pa vladaj."?Моje mišljenje je da je ovo delo
    Skrbnika,jer poznate su nam kroz istoriju ove metode.Takvi dogadjaji se opisuju i u Bibliji.

  18. #18
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Bogovi iz raja

    Možda se čini da su svve ove priče promašaj i možda nekom izgledaju besmisleno,pitam se šta je sa onim vernicima koji veruju da je Biblija božja reč,koji veruju u Boga i prihvataju Bibliju?Da li veruju svakoj reči?Moraju...jer bilo oni pravoslavni hrišćani,katolici,bilo da su vernici judaizma,Stari Zavet je ono u šta moraju da veruju ako se izjašnjavaju kao vernici.A ako pročitamo u Bibliji navode koji idu u prilog mojim ranijim tvrdnjama o dolasku vanzemaljskih stvorenja i o recimo njihovom sparivanju sa ženama?Onda sledi pitanje gde su danas potomci nastali ovakvim sparivanjem...i još mnogo pitanja.Ali evo samog biblijskog izveštaja iz knjige Postanka pa se sami uverite.
    1 A kad se ljudi počeše množiti na zemlji, i kćeri im se narodiše.
    2 Videći sinovi Božji kćeri čovečije kako su lepe uzimaše ih za žene koje hteše.
    3 A Gospod reče: Neće se duh moj do veka preti s ljudima, jer su telo; neka im još sto dvadeset godina.
    4 A beše tada divova na zemlji; a i posle, kad se sinovi Božji sastajahu sa kćerima čovečijim, pa im one rađahu sinove; to behu silni ljudi, od starine na glasu.
    Zanimljivo zar ne?Sparivanje "sinova božjih"i kćeri zemaljskih.Kako je to moguće?Pa moguće je ako su sinovi božji u stvari isti ovi skrbnici o kojim se vodi čitava tema,a njihovo "sparivanje"je ništa drugo do samo hibridno ukrštanje...

  19. #19
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Bogovi iz raja

    Divovi su valjda u potopu stradali?
    Večnost je čista sadašnjost.

  20. #20
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Bogovi iz raja

    Citiraj Prvobitno napisano od Hoklica Vidi poruku
    Divovi su valjda u potopu stradali?
    A "sinovi božji"?Vratili se kod svog tatice...
    Mada nije loša fora,slete na Zemlju,malo razuzdanog seksa,i beži natrag.

Stranica 1 od 4 123 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. PRED KAPIJOM RAJA(prica jednog psa)
    Od Man u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 19-11-2015, 18:35
  2. Grčki bogovi - mitologija
    Od Пркос u forumu Istorija
    Odgovora: 89
    Poslednja poruka: 28-10-2011, 00:20

Članovi koji su pročitali ovu temu: 1

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •