Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 21 do 40 od 96

Tema: JA

  1. #21
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: JA

    Не, никада људе нећу посматрати као машине, па макар и софистицаране.
    Поготово што нису баш ни сви људи софистицирани.
    Људи су бића са својим страховима, надањима, радостима, болом, чежњом, љубављу...
    Осећањима.
    Каква год да су.
    Људи имају искуство, људи уче.
    А те теорије из филма Мартикс код мене не пролазе.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  2. #22
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: JA

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Не, никада људе нећу посматрати као машине, па макар и софистицаране.
    Поготово што нису баш ни сви људи софистицирани.
    Људи су бића са својим страховима, надањима, радостима, болом, чежњом, љубављу...
    Осећањима.
    Каква год да су.
    Људи имају искуство, људи уче.
    А те теорије из филма Мартикс код мене не пролазе.
    Nema veze, tvoje viđenje i shvatanje ne menja činjenice
    Mehanički ispisane rečenice kod mene ne prolaze
    Ovo što si ti napisala je samo tvoja percepcija, bazirana na osnovu subjektivnog uvida u život...neka opšta mesta koja pokušavaju da kako tako opišu čoveka.
    Što se tiče filmova koji se dotiču škakljivih tema, tu bi trebalo da znaš da osim za stvaranje profita i opšteg javnog mišljenja o nekoj škakljivoj temi, oni služe i za stvaranje odbrambenog mehanizma koji si ti upotrebila - ''to si video na filmu'', koji služi za brzinsku odbranu od eventualnog započinjanja nekakvog razmišljanja na temu o kojoj se priča.
    Svejedno, ja ću i dalje pisati o svemu ovome, a kako će ko to procesirati, nije moj problem
    every year, every week, every day, every memory

  3. #23
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: JA

    Citiraj Prvobitno napisano od Kovač Vidi poruku
    Ovo mi se svidja...Kad Kojica počne Isusa da citira...
    Uticao sam na njeno ja


    A mogla sam i Budu da citiram..

    "Vi koji ste sluge sopstva, koji ste u njegovoj zamci od jutra do mraka, koji zivite u neprestanom strahu od rodjenja, starosti, bolesti i smrti, za vas ima jedna dobra vest - a ona je da vas okrutni gospodar ne postoji"

    Buddha


    On je bio konkretniji.

    Samo su ovde ljudi većinom hrišćani, pa sam očekivala više sagovornika ako citiram Isusa.
    Večnost je čista sadašnjost.

  4. #24
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: JA

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    Nema veze, tvoje viđenje i shvatanje ne menja činjenice
    Mehanički ispisane rečenice kod mene ne prolaze
    Ovo što si ti napisala je samo tvoja percepcija, bazirana na osnovu subjektivnog uvida u život...neka opšta mesta koja pokušavaju da kako tako opišu čoveka.
    Što se tiče filmova koji se dotiču škakljivih tema, tu bi trebalo da znaš da osim za stvaranje profita i opšteg javnog mišljenja o nekoj škakljivoj temi, oni služe i za stvaranje odbrambenog mehanizma koji si ti upotrebila - ''to si video na filmu'', koji služi za brzinsku odbranu od eventualnog započinjanja nekakvog razmišljanja na temu o kojoj se priča.
    Svejedno, ja ću i dalje pisati o svemu ovome, a kako će ko to procesirati, nije moj problem
    Ах, волим кад ми неко каже да нисам у праву, кад ми каже, само ти тако размишљај и тури: или
    И дода – ја знам велику истину, и ја знам боље ко сте ви од вас самих.
    Само уживај. Пардон. Укључи програм за уживање.
    А ЈА одох да живим.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  5. #25
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: JA

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Ах, волим кад ми неко каже да нисам у праву, кад ми каже, само ти тако размишљај и тури: или
    И дода – ја знам велику истину, и ја знам боље ко сте ви од вас самих.
    Само уживај. Пардон. Укључи програм за уживање.
    А ЈА одох да живим.
    ...njega turam jer sam nasmejana osoba, volim da se smejem i smejem se ...a to što si ti mehanički naučila da procesiraš određene pojmove i što (možda) nisi sposobna za drugačije, to je više nekako tvoj problem
    ...čitaj lepo šta piše kvini, ja nigde nisam rekao niti napisao da nisi u pravu...niti sam rekao da znam veliku istinu... ...šta li ti čitaš i da li uopšte čitaš napisano...nije mi jasno, ali nije ni važno, jer ti čitaš mehanički, pa ga mehanički i procesiraš preko postojećih šablona koje si prihvatila :raz_095: . Ovakvi tvoji komentari polaze od predrasuda koje se asocijativno javljaju na određene pojmove ili izraze. Iako mi ne deluje tako, moram da se nadam da si makar malo svesna postojanja ogromnih razlika između pojmova čovekova ličnost i čovekovo biće.

    Читајући твој пост, људи изгледају као некакве машине на дугме, али, није баш тако.
    Људи су бића са својим страховима, надањима, радостима, болом, чежњом, љубављу...
    Осећањима.

    Каква год да су.
    Ono što je očigledno kod tebe (a na osnovu napisanog) jeste nedostatak uvida da se sve ovo boldovano kod čoveka izaziva ''pritiskom na dugme'' (navodnici su tu da se ne shvati doslovce, ne radi se o pravim dugmićima ). Ništa od boldovanog ne dolazi iznutra, iz čoveka tj čovekovog bića, sve potiče od veštačke tvorevine znane kao ličnost, a kod ličnosti se sve aktivira isključivo putem spoljašnjih uticaja, tj. pritiskom na dugme, i čovek uvek na njih reaguje mehanički, onako kako je naučio. Takođe, svaki od pomenutih pojmova se može u sekundi promeniti pritiskom na dugme, tj drugim određenim spoljašnjim uticajem. Tako npr nadanja se mogu raspršiti u sekundi ''pritiskom na dugme'', radost se u sekundi može pretvoriti u tugu, ljubav važi jednog trenutka, sledeći trenutak to može biti mržnja...i to je u čoveku sve mehanički, sve obrasce ponašanja je tokom odrastanja prekopirao od okoline, i sada ih samo mehanički sprovodi u delo.
    Vidiš kako sam ja 'pritiskom na određeno dugme'' na površinu izvukao jedno tvoje malo Ja koje ti služi za odbranu od informacija drugačije vrste. To tvoje malo Ja ne želi da vidi ili sluša bilo šta što se razlikuje od tvog dosadašnjeg poimanja i shvatanja života, i sve će učiniti i reći samo da ne javi neki unutrašnji nemir koji bi eventualno terao na razmišljanje i razmatranje informacija drugačije vrste, a koje bi možda mogle da naruše dosadašnju uljuljkanost u san koji si TI otišla da živiš.

    ...šta li bi tek rekla da saznaš da mašine nemaju svest, svest u pravom smislu te reči...
    every year, every week, every day, every memory

  6. #26
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: JA

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    ...njega turam jer sam nasmejana osoba, volim da se smejem i smejem se ...a to što si ti mehanički naučila da procesiraš određene pojmove i što (možda) nisi sposobna za drugačije, to je više nekako tvoj problem
    ...čitaj lepo šta piše kvini, ja nigde nisam rekao niti napisao da nisi u pravu...niti sam rekao da znam veliku istinu... ...šta li ti čitaš i da li uopšte čitaš napisano...nije mi jasno, ali nije ni važno, jer ti čitaš mehanički, pa ga mehanički i procesiraš preko postojećih šablona koje si prihvatila :raz_095: . Ovakvi tvoji komentari polaze od predrasuda koje se asocijativno javljaju na određene pojmove ili izraze. Iako mi ne deluje tako, moram da se nadam da si makar malo svesna postojanja ogromnih razlika između pojmova čovekova ličnost i čovekovo biće.

    Ono što je očigledno kod tebe (a na osnovu napisanog) jeste nedostatak uvida da se sve ovo boldovano kod čoveka izaziva ''pritiskom na dugme'' (navodnici su tu da se ne shvati doslovce, ne radi se o pravim dugmićima ). Ništa od boldovanog ne dolazi iznutra, iz čoveka tj čovekovog bića, sve potiče od veštačke tvorevine znane kao ličnost, a kod ličnosti se sve aktivira isključivo putem spoljašnjih uticaja, tj. pritiskom na dugme, i čovek uvek na njih reaguje mehanički, onako kako je naučio. Takođe, svaki od pomenutih pojmova se može u sekundi promeniti pritiskom na dugme, tj drugim određenim spoljašnjim uticajem. Tako npr nadanja se mogu raspršiti u sekundi ''pritiskom na dugme'', radost se u sekundi može pretvoriti u tugu, ljubav važi jednog trenutka, sledeći trenutak to može biti mržnja...i to je u čoveku sve mehanički, sve obrasce ponašanja je tokom odrastanja prekopirao od okoline, i sada ih samo mehanički sprovodi u delo.
    Vidiš kako sam ja 'pritiskom na određeno dugme'' na površinu izvukao jedno tvoje malo Ja koje ti služi za odbranu od informacija drugačije vrste. To tvoje malo Ja ne želi da vidi ili sluša bilo šta što se razlikuje od tvog dosadašnjeg poimanja i shvatanja života, i sve će učiniti i reći samo da ne javi neki unutrašnji nemir koji bi eventualno terao na razmišljanje i razmatranje informacija drugačije vrste, a koje bi možda mogle da naruše dosadašnju uljuljkanost u san koji si TI otišla da živiš.

    ...šta li bi tek rekla da saznaš da mašine nemaju svest, svest u pravom smislu te reči...
    Ае, буди озбиљан.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  7. #27
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Re: JA

    Citiraj Prvobitno napisano od Hoklica Vidi poruku
    vidi nema tema ''ja''.. morala sam to da ispravim...

    a ujedno me interesuje i šta je to JA
    ime, prezime, jmbg i broj lične karte?


    Ti si Kojica i ti si stub koji povezuje Mariju ( recimo da se zoves Marija) i Kohlicu. Nemozes funkcionisati kao Kojica ukoliko Marija i Kohlica imaju dijametralno razlicit model ponasanja ( mada se sve tri razlikujete ) . Kojica mora najbolje moguce povezati Mariju i Kohlicu da bi njena uloga bila sto realnija. Sve tri ste funkcije kicme a ne njeni delovi ali je Marija sama po sebi najneorganizovanija , tamna strana Kojice , haos . Ti si ta koja smiruje marijine strasti i u isto vreme usavrsuje Kohlicu , cenzurise, odvaja istinu od lazi, konstruira i kao takvo iznosi u javnost, pomaze u ostvarenju Kohlicinim uzvisenim ciljevima . Znaci ti si razum Marije i Kohlice , Marija je ono sto jeste kad je niko ne gleda, razuzdana, konfliktna, neorganizovana, ti kao Kojica moras obuzdati Mariju ali ukoliko si usavrsila Kohlicu , moras paziti da te ona ne kazni ako se Marija i dalje nedolicno ponasa , jer je Kohlica vec prerasla u kriticara i deluje kao savest ( kao skakavac Pinokiju)
    Ciji potpis?

  8. #28
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: JA

    Dobro ti sve to držiš na okupu sestro...
    Večnost je čista sadašnjost.

  9. #29
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: JA

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Ае, буди озбиљан.
    :raz_095:
    Maschinen dieser Welt
    Bekämpft den falschen Helden
    every year, every week, every day, every memory

  10. #30
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: JA

    Слабо диваним немецки
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  11. #31
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: JA

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Слабо диваним немецки

    every year, every week, every day, every memory

  12. #32
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: JA

    čuje je JA jače?

    meni baš zanimljivo što niko neće da odustane, ali bi mi
    bilo još zanimljivije kada bi pritom pisali neke komentare
    a4 formata...

  13. #33
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: JA

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    čuje je JA jače?

    meni baš zanimljivo što niko neće da odustane, ali bi mi
    bilo još zanimljivije kada bi pritom pisali neke komentare
    a4 formata...
    ma jes'......neko treba da šeni po tastaturi da bi tebi bilo zanimljivije
    every year, every week, every day, every memory

  14. #34
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: JA

    Zbog čega onda ovo radite?

    Mislim.. koja je svrha, ako je publika nezadovoljna?

  15. #35
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: JA

    Publika nikad nije u pravu ...odoh
    every year, every week, every day, every memory

  16. #36
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: niko, niko ka o JA :lol:

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    Kad beba dođe na svet, ona u sebi sadrži čovekovu suštinu, o kojoj neće biti reči sada , a tek kasnije vremenom počinje da se formira ličnost tj Ja, isključivo pod spoljašnjim uticajima. Malo dete, tj njegovo Ja, je onakvo kakvo jeste, iskreno, neiskvareno, nezaraženo virusom realnosti u koju kasnije mora da se uklopi. Tokom odrastanja polako počinje deoba tog Ja, jer procesom učenja o svetu oko njih deca dobijaju komande, u početku od roditelja, kasnije i od okoline - da određena dešavanja i životne situacije zahtevaju drugačije ponašanje od onog na koje je dete inače naviklo...tu i tu, ili tad i tad se treba ili ne treba ponašati ovako ili onako...i tako se lagano ali sigurno stvaraju nova mala Ja, koja dete treba da izvlači na površinu u datoj situaciji ili okolnostima. Kada dete odraste, kao rezultat se dobija ličnost sastavljena od mnoštva malih Ja. Ta čovekova unutrašnja podeljenost je rezultat onoga što mu je spoljna realnost direktno uslovila. Zbog toga svako od nas ima određeni repertoar uloga koje igra pod uobičajenim životnim okolnostima. Za svaki tip situacija u kojima se tokom života nalazi, ili se može u njima naći, čovek ima po jednu ulogu. Ali ako ga stavite na trenutak u drugačije okolnosti, ćovek nije više u stanju da nađe odgovarajuću ulogu i na kratko čovek postaje on sam. Proučavanje uloga koje igramo tokom života predstavlja veoma koristan deo samospoznaje. Svako ima ograničen repertoar uloga tokom života, a to zavisi isključivo od spoljašnjih okolnosti. Čovek za sebe misli da je uvek jedno jedinstveno i celovito Ja, ali nikad nije jedno, već je mnoštvo manjih Ja ili manjih grupa Ja - jedno ili dva Ja za porodicu, jedno ili dva Ja na poslu, jedno Ja za prijatelje u kafani gde se slušaju narodnjaci, jedno Ja za fensi prijatelje koji posećuju fensi mesta, jedno Ja za poznanike, jedno Ja za komšije, jedno Ja za forum...a možda čak i neko Ja koje je zainteresovano za uzvišene ideje . Postoje i neka Ja koje na površinu izvlače toplota, Sunce, lepo vreme, potom neka Ja koje na površinu izvlače hladnoća, kiša, sneg, druge asocojacije, druga osećanja, druge aktivnosti. U čoveku ne postoji ništa što je sposobno da kontroliše ova Ja, uglavnomn zato što ih čovek i ne primećuje (jer mu je pažnja uvek usmerena ka spolja, tj od sebe), čovek stalno živi u poslednjem Ja koje je trenutno na površini. Koliko puta vam se desilo da jednog dana u određenoj situaciji ili okolnostima date nekome neko obećanje, a sutra ste već zaboravili na to obećanje, ili onom Ja koje je izvučeno na površinu sutrašnjim spoljnim okolnostima ne pada na pamet da ispuni dato obećanje? U različitim životnim trenucima, čovek se potpuno identifikuje sa nekim od tih Ja, i nije u stanju da razluči sebe od malog Ja. Problem za čoveka nastaje ako ga nešto izbaci iz koloseka, oseća se veoma nelagodno, i iz sve snage pokušava da se što pre vrati nekoj od svojih uobičajenih uloga (to je onaj već pominjani autotrankvilizaccioni sistem ). Čim se vrati u uhodani kolosek, odmah sve teče glatko, a osećanja napetosti i neprijatnosti nestaju. Kada čovek ne igra nijednu od svojih uobičajenih uloga, ili kada ne može da nađe odgovarajuću ulogu u svom repertoaru za datu situaciju, čovek se oseća go. Hladno mu je, stidi se i želi da pobegne od svih.
    Upravo zbog ove čovekove necelovitosti tj. zahvaljujući podeli na puno malih Ja, od kojih svako deluje i priča u ime celine, čovek ne poseduje ono za šta inače misli da poseduje, a to je volja . Čovek nema volju u pravom smislu te reči, ono što čovek naziva voljom je u stvari samo skup želja (sastavljen od pojedinačnih želja svakog malog Ja), a kraća ili duža trajnost tih želja se naziva slabijom ili jačom voljom...pa vi sad vidite
    Znaš, tek pre nedelju dana sam počela da razumem šta si ti ovde napisao.

    No, dobro. Bolje ikad nego nikad.
    Večnost je čista sadašnjost.

  17. #37
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: niko, niko ka o JA :lol:

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Znaš, tek pre nedelju dana sam počela da razumem šta si ti ovde napisao.

    No, dobro. Bolje ikad nego nikad.
    jes vala kojice i to što kažeš ...još si ti i na dobitku...nekima je potrebno nekoliko životnih iskustava, tj vožnji, da bi počeli da naziru, a kamoli da razumeju to
    every year, every week, every day, every memory

  18. #38
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: niko, niko ka o JA :lol:

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    jes vala kojice i to što kažeš ...još si ti i na dobitku...nekima je potrebno nekoliko životnih iskustava, tj vožnji, da bi počeli da naziru, a kamoli da razumeju to
    Pih,ja sam razumeo pre nego što sam pročitao

  19. #39
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: niko, niko ka o JA :lol:

    Citiraj Prvobitno napisano od Kovač Vidi poruku
    Pih,ja sam razumeo pre nego što sam pročitao
    ...i ja sam, al se ne hvalim time
    every year, every week, every day, every memory

  20. #40
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: niko, niko ka o JA :lol:

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    ...i ja sam, al se ne hvalim time
    Dobro,aj sad ozbiljno.
    Šta raditi sa toliko puno ja?

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... ZadnjaZadnja

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •