Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 21 do 40 od 94

Tema: Nepravilna ishrana i bolesti

  1. #21
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nepravilna ishrana i bolesti

    i, šta predlažeš, kadžija?
    где си пошла с крмељиве очи

  2. #22
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Nepravilna ishrana i bolesti

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    nema potrebe da se daje kravama u laktaciji, to i nije poenta, već je poenta da im se daje. Nakrkane hormonima krave muzare daju od 50-120l mleka dnevno, dok normalne krave daju 3-5 litara mleka dnevno. Šta misliš koje ti mleko piješ?
    Hormoni rasta se ne daju kravama u laktaciji. Hormoni (ne hormoni rasta već ženski hormoni) daju se junadi u tovu da bi brže nabila kilažu. Krave muzare daju onoliko mleka koliko mogu. A mogu onoliko koliki im je genetski potencijal, pod uslovom da je ishrana dovoljno obilna i uravnotežena.
    Krave koje daju 3-5 litara mleka ili su buše ili specijalizovane rase za proizvodnju mesa. Današnje neoplemenjene vrste krava daju 10-20 litara mleka. Ako se intenzivije hrane, proizvodnja im se može povećati za cca 50%. Nema tih hormona koji bi bušu pretvorili u mlekulju koja bi davala 20, a kamoli 120 l mleka.
    (Inače, ja znam tačno kakvo mleko koristim. Proizvodi ga krava Florina čija dnevna proizvodnja je nekih 15 litara početkom leta. )
    To što čovek muze krave ''da bi došao do raznovrsnije hrane'' ga ne čini naprednim, već naprotiv izuzetno nazadnim, jer u sebe unosi nešto što Priroda nije namenila za njega.
    Koješta. Priroda nije namenila ništa čoveku. Svaka životinjska vrsta koristi ono što može i što joj je dostupno. Evo, kao primer, zrna pšenice priroda je "namenila" razmnožavanju pšenice, a ne ishrani ljudi.
    Krave imaju mleko po istom principu kao i žene - dok tele sisa, tj dok dete sisa. Kad se sa time prestane, mleko nestaje, nema više potrebe za njime jer mladunče sisara prestaje da pije kad ''oseti'' da je dosta.
    Ni ovo nije tačno. Mladunče sisara prestaje da pije mleko kada ga majka odbije od sise.
    Napredni čovek nastavlja da muze krave u nedogled, i to je verovatno kravama vrlo prijatno, kao što bi bilo i ženama da ih muzu i cede po ceo dan.
    Krava se pomuze za oko 5 minuta. I verovatno joj i jeste prijatno. Kao što je prijatno ženama. Malo literature u šake.
    I koje si ti meni primere naveo i analogije dao - nešto što si gledao na opstanku? ... vukovi masovne ubice i glodari mučitelji belosvetski
    Vukovi mogu da pokolju celo stado, ako imaju prilike. Mnogo više od onoga što mogu da pojedu. Ti si tvrdio da to ne postoji u prirodi, pa sam ti dao primer.
    Drugi sisari ne skladište ne zato što nemaju hladnjače, već zato što ubijaju koliko im je potrebno za njihov obrok ili za obrok porodice njihove...
    Malo pre rekoh kako je sa "ubijanjem samo radi opstanka". Inače, mnoge životinje skladište hranu. Ljudska je prednost da mogu da uskladište meso koje lako trune. Šta bi trebalo da radimo? da zakopavamo ostatke obroka, kao što to rade psi?
    Travojedi ne bi posegli za mesom ljudi, jer se u umnoj šemi travojeda ne nalazi i ne može se naći jedenje mesa, bilo kog i kakvog, i travojedi bi uvek, ali uvek, imali neizmerno veći izbor hrane ili alternativa, nego mesožderi navučeni na trip mesa kao osnovne grupe namirnica.
    Neće biti baš tako. Da bi mogle da koriste celulozu, životinje moraju da imaju posebne organe koji gazduju simbiotske mikroorganizme.
    Zečevi imaju nedovoljno razvijen pribor za varenje biljne hrane, pa onda moraju da si ga pojedu govanca, da prostiš, ne bi li dvostrukim prolazom nadoknadili taj nedostatak. Kako ovaj problem rešavaju ljudi - vegetarijanci?
    Neko ko jede meso mrtve životinje, bez problema može da jede i meso (ne nužno) mrtvog čoveka.
    Naravno. Štaviše, biljojedi bez problema mogu da jedu meso. Zato je nekada značajan deo koncentrata za stoku bilo mesno i riblje brašno.

    Aj neću više da teram mesoždere na traženje racionalizacija i opravdanja svog nesvesno nevoljnog izbora hrane, svako ima pravo na svoj izbor...
    Onima koji se hrane mesom nije potrebna nikakva racionalizacija. Jednostavno, jedu ono što im je potrebno. Racionalizacije obično prave vegetarijanci da opravdaju zločin da svojoj deci daju nedovoljnu hranu.
    već da kažem kad sam već pomenuo...o mononatrijum glutaminatu, pojačivaču ukusa.
    Pojačivači ukusa uvedeni su kada je soja počela da istiskuje meso.
    Posle obroka, pH u ustima će vam opasti, vi ćete orbitom taj ogromni problem uspešno regulisati, a pride ćete aspartamom iz orbita uništiti nekoliko stotina hiljada nervnih ćelija. Kad vam se tako sistematski uništavaju nervne ćelije i stvaraju rupe u mreži neurona, onda vam se posle vrlo lako može uvaliti bilo kakva glupost pod izgovorom brige za vaše zdravlje
    Možda je aspartam odgovoran za uništavanje nervnih ćelija (iskreno, nemam pojma) ali je izvesno da vegetarijanska ishrana dece sprečava da neuroni uopšte nastanu.

  3. #23
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Nepravilna ishrana i bolesti

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Hormoni rasta se ne daju kravama u laktaciji. Hormoni (ne hormoni rasta već ženski hormoni) daju se junadi u tovu da bi brže nabila kilažu. Krave muzare daju onoliko mleka koliko mogu. A mogu onoliko koliki im je genetski potencijal, pod uslovom da je ishrana dovoljno obilna i uravnotežena.
    Krave koje daju 3-5 litara mleka ili su buše ili specijalizovane rase za proizvodnju mesa. Današnje neoplemenjene vrste krava daju 10-20 litara mleka. Ako se intenzivije hrane, proizvodnja im se može povećati za cca 50%. Nema tih hormona koji bi bušu pretvorili u mlekulju koja bi davala 20, a kamoli 120 l mleka.
    (Inače, ja znam tačno kakvo mleko koristim. Proizvodi ga krava Florina čija dnevna proizvodnja je nekih 15 litara početkom leta. )
    Nisam ni rekao da se daju, to ti već drugi put kažem. Što se tiče količine mleka koje današnje hormonizovane krave daju, malo se raspitaj, neće da ti škodi. Znam da ne znaš dokle se doguralo na polju hormonskih inekcija i preparata
    Svaka čast tebi i Florini, želim vam uspešno druženje na dalje . Sigruan sam da znaš pun sastav kravljeg, tj florininog mleka

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Koješta. Priroda nije namenila ništa čoveku. Svaka životinjska vrsta koristi ono što može i što joj je dostupno. Evo, kao primer, zrna pšenice priroda je "namenila" razmnožavanju pšenice, a ne ishrani ljudi.
    Vidiš, ovo je tipičan primer razmišljanja baziranog na tripu da je Sve nastalo slučajno.
    Svaka životinjska vrsta koristi ono što može i ono što joj je dostupno jer si tako naučen u školi, a ne zato što je objektivno tako. Čovek je plodojed, ni biljojed ni mesojed. To bi trebalo da znaš ukoliko već pokazuješ nekakvo interesovanje za ishranu. Ne, čovek nije svaštojed, to je samo duboko utkana zabluda, jer je čovekovo telo izuzetno moćna mašina, i može mnogo toga da podnese i izdrži, pa je ta činjenica iskorišćena kao izgovor da se čoveku u usta trpa sve i svašta

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Ni ovo nije tačno. Mladunče sisara prestaje da pije mleko kada ga majka odbije od sise.
    :raz_095:...ili kada mladunče samo prestane da sisa...u svakom slučaju, ne postoji ništa normalno u ritualu korišćenja kravljeg mleka, namenjenog teladima, tokom čitavog života životinje zvane čovek.

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Krava se pomuze za oko 5 minuta. I verovatno joj i jeste prijatno. Kao što je prijatno ženama. Malo literature u šake.
    Haha... znam...ti sigurno pomuzeš kravu za 4 i po minuta ...sigurno je prijatno, a verovatno misliš i da je kravi isti osećaj kada joj mleko sisa tele i kad je automatski muzu. Voleo bih da čujem ženska mišljenja o prijatnosti sisanja mleka i svim aspektima koje prate isto

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Vukovi mogu da pokolju celo stado, ako imaju prilike. Mnogo više od onoga što mogu da pojedu. Ti si tvrdio da to ne postoji u prirodi, pa sam ti dao primer.
    Hvatanje za trivije ti ništa ne pomaže. Na osnovu ovog tvog primera neko ko je zadojen teorijom evolucije može da pomisli da čovek u sebi sadrži određene genetske zapise vučije DNK

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Malo pre rekoh kako je sa "ubijanjem samo radi opstanka". Inače, mnoge životinje skladište hranu. Ljudska je prednost da mogu da uskladište meso koje lako trune. Šta bi trebalo da radimo? da zakopavamo ostatke obroka, kao što to rade psi?
    Šta bi trebalo da radimo je kompleksno pitanje, ti ga postavljaš sa aspekta onoga što ti je poznato, a pre toga bi trebalo da se još neka pitanja razreše, pa tek onda da se pita - šta bi trebalo da radimo.

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Neće biti baš tako. Da bi mogle da koriste celulozu, životinje moraju da imaju posebne organe koji gazduju simbiotske mikroorganizme.
    Zečevi imaju nedovoljno razvijen pribor za varenje biljne hrane, pa onda moraju da si ga pojedu govanca, da prostiš, ne bi li dvostrukim prolazom nadoknadili taj nedostatak. Kako ovaj problem rešavaju ljudi - vegetarijanci?
    Ljudi vegetarijanci fafaju debele laži u sklopu ''vegetarijanske'' ishrane, i na tom polju, kao i na polju mesoždera, se nalazi gomila zabluda po pitanju ishrane. Da te parafraziram - malo više literature u šake

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Naravno. Štaviše, biljojedi bez problema mogu da jedu meso. Zato je nekada značajan deo koncentrata za stoku bilo mesno i riblje brašno.
    da :raz_095:...koncentrati za stoku...još jedan veliki korak napredne civilizacije

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Onima koji se hrane mesom nije potrebna nikakva racionalizacija. Jednostavno, jedu ono što im je potrebno. Racionalizacije obično prave vegetarijanci da opravdaju zločin da svojoj deci daju nedovoljnu hranu.
    hahaha koliko odišeš neznanjem i nerazumevanjem Ako imaš dete, čik pa mu pokaži kako se odakle se i kako dobija meso koje su mu mami tata spremili u tanjiru pa da vidiš reakciju deteta. Debele racionalizacije koriste mesožderi izloženi kritici njihovog izbora hrane.

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Pojačivači ukusa uvedeni su kada je soja počela da istiskuje meso.
    Kako je ovo netačno ...a da li možda znaš zašto je soja(i kada) počela da istiskuje meso i kad su se pojavili pojačivači ukusa?

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Možda je aspartam odgovoran za uništavanje nervnih ćelija (iskreno, nemam pojma) ali je izvesno da vegetarijanska ishrana dece sprečava da neuroni uopšte nastanu.
    Za nastanak i ispravan razvoj neurona kod dece od presudnog značaja je majčino mleko, i ništa više. I ako sam dobro shvatio, ti hoćeš da kažeš da mesožderska ishrana doprinosi nastanku neurona?
    every year, every week, every day, every memory

  4. #24
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Nepravilna ishrana i bolesti

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    i, šta predlažeš, kadžija?
    Informisanost roditelja na prvom mestu i maksimalno izbegavanje industrijski procesirane hrane. Znam da se ne može sve izbeći tj ne može se zaštiti od svega, ali se unos otrova iz bliskog okruženja treba svesti na mininum. Neće se dejstvo toksina iz hrane manifestovati odmah, ali kumulativno dejstvo i višegodišnja izloženost toksinima, pre ili kasnije uzimaju svog maha, u sadejstvu sa ostalim toksinima koji nam dolaze od svih naprednih stvari koje je ova ultrameganapredna civilizacija ''izmislila''.
    Npr. uzmi bilo koji proizvod prehrambeni u radnji, u 99% njih se nalazi u sastavu pojam - hidrogenizovane biljne masti. Nemam sad vremena da objašnjavam mehanizam (žurim kući pre pljuska ), pomenute hidrogenizovane biljne masti su direktan uzročink dijabetesa tip 2.
    aj...
    every year, every week, every day, every memory

  5. #25
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Nepravilna ishrana i bolesti

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    Nisam ni rekao da se daju, to ti već drugi put kažem.
    Jesi, jesi... Ako laže koza, ne laže rog:

    O činjenici da danas sve krave muzare moraju da primaju inekcije rekombinovanog goveđeg hormona rasta neću sada
    (Poruka br. 14)

    Što se tiče količine mleka koje današnje hormonizovane krave daju, malo se raspitaj, neće da ti škodi. Znam da ne znaš dokle se doguralo na polju hormonskih inekcija i preparata
    Svaka čast tebi i Florini, želim vam uspešno druženje na dalje . Sigruan sam da znaš pun sastav kravljeg, tj florininog mleka
    Neko ko pretpostavlja da krave bez hormona daju 3-5 litara mleka zaista nije kvalifikovan da daje bilo kakve preporuke.
    Svaka životinjska vrsta koristi ono što može i ono što joj je dostupno jer si tako naučen u školi, a ne zato što je objektivno tako. Čovek je plodojed, ni biljojed ni mesojed. To bi trebalo da znaš ukoliko već pokazuješ nekakvo interesovanje za ishranu. Ne, čovek nije svaštojed, to je samo duboko utkana zabluda, jer je čovekovo telo izuzetno moćna mašina, i može mnogo toga da podnese i izdrži, pa je ta činjenica iskorišćena kao izgovor da se čoveku u usta trpa sve i svašta
    Zapravo, hoćeš da kažeš da bezrazložno odbijam još jednu teoriju zavere. Ajde da zanemarimo moderan drutva. Nema ni jednog naroda, bilo primitivnog, bilo tehnološki naprednog, koji ne koristi meso u ishrani. Razmisli zašto je to tako.
    :raz_095:...ili kada mladunče samo prestane da sisa...u svakom slučaju, ne postoji ništa normalno u ritualu korišćenja kravljeg mleka, namenjenog teladima, tokom čitavog života životinje zvane čovek.
    Jel? A šta bi bio kriterijum normalnosti?
    Primitivni ljudi su lovili sve što mogu, ne razmišljajući o vrstama i rodovima plena. Jer su im bili potrebni proteini i energija. Iz istog razloga koristi se i kravlje (bivolje, kozje, ovčije, kobilje) meko.

    Haha... znam...ti sigurno pomuzeš kravu za 4 i po minuta ...sigurno je prijatno, a verovatno misliš i da je kravi isti osećaj kada joj mleko sisa tele i kad je automatski muzu. Voleo bih da čujem ženska mišljenja o prijatnosti sisanja mleka i svim aspektima koje prate isto
    Nećeš mi verovati, ali u životu sam pomuzao mnoge hektolitre mleka. Tako da bolje nemoj da se upuštaš u ovu raspravu.
    Hvatanje za trivije ti ništa ne pomaže. Na osnovu ovog tvog primera neko ko je zadojen teorijom evolucije može da pomisli da čovek u sebi sadrži određene genetske zapise vučije DNK
    To može da pomisli samo neko ko nema pojma o teoriji evolucije.
    Šta bi trebalo da radimo je kompleksno pitanje, ti ga postavljaš sa aspekta onoga što ti je poznato, a pre toga bi trebalo da se još neka pitanja razreše, pa tek onda da se pita - šta bi trebalo da radimo.
    Jašta. Možemo odustati od modernih tehnika dobijanja i konzervisanja hrane i posvetiti nekoliko decenija napora iznalaženju najboljih alternativa. Ne znam samo kako ćemo objasniti onima koji će u međuvremenu umreti od gladi koliko je to bilo neophodno.
    da :raz_095:...koncentrati za stoku...još jedan veliki korak napredne civilizacije
    Sami koncentrati nisu pogrešni. Pogrešna je njihova zloupotreba.
    hahaha koliko odišeš neznanjem i nerazumevanjem Ako imaš dete, čik pa mu pokaži kako se odakle se i kako dobija meso koje su mu mami tata spremili u tanjiru pa da vidiš reakciju deteta. Debele racionalizacije koriste mesožderi izloženi kritici njihovog izbora hrane.
    Ja živim na selu. Svojevremeno sam i gajio životinje. Možeš biti siguran da moja deca znaju mnogo više o poreklu mesa nego ti.
    Kako je ovo netačno ...a da li možda znaš zašto je soja(i kada) počela da istiskuje meso i kad su se pojavili pojačivači ukusa?
    Pojačivači ukusa su se pojavili kada je bilo potrebno bezvredne biljne dodatke prošvercovati kao meso. Mesu nisu potrebni potencijatori ukusa.
    Za nastanak i ispravan razvoj neurona kod dece od presudnog značaja je majčino mleko, i ništa više. I ako sam dobro shvatio, ti hoćeš da kažeš da mesožderska ishrana doprinosi nastanku neurona?
    Nisi dobro shvatio. Vegetarijanska ishrana doprinosi nestanku i slabom radu neurona.

  6. #26
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Nepravilna ishrana i bolesti

    Neki neuroni bolje da niš ne rade.. samo štetu prave...
    Večnost je čista sadašnjost.

  7. #27
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Nepravilna ishrana i bolesti


  8. #28
    Registrovani Član
    Tibi avatar
    Status : Tibi je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Poruke : 2,175
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Re: Nepravilna ishrana i bolesti

    Lepo se vi zabavljate.

  9. #29
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nepravilna ishrana i bolesti

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    Informisanost roditelja na prvom mestu i maksimalno izbegavanje industrijski procesirane hrane. Znam da se ne može sve izbeći tj ne može se zaštiti od svega, ali se unos otrova iz bliskog okruženja treba svesti na mininum. Neće se dejstvo toksina iz hrane manifestovati odmah, ali kumulativno dejstvo i višegodišnja izloženost toksinima, pre ili kasnije uzimaju svog maha, u sadejstvu sa ostalim toksinima koji nam dolaze od svih naprednih stvari koje je ova ultrameganapredna civilizacija ''izmislila''.
    Npr. uzmi bilo koji proizvod prehrambeni u radnji, u 99% njih se nalazi u sastavu pojam - hidrogenizovane biljne masti. Nemam sad vremena da objašnjavam mehanizam (žurim kući pre pljuska ), pomenute hidrogenizovane biljne masti su direktan uzročink dijabetesa tip 2.
    aj...
    čekaj, a koliko će život da mi bude duži ako se hranim tako kao što ti pričaš...? dve godine, tri? deset? missim, meni je to bezveze. ako pričamo samo zbog toga da bi nam se život produžio...a onda me tresne auto i - ebeš i hranu i sve.
    где си пошла с крмељиве очи

  10. #30
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Re: Nepravilna ishrana i bolesti

    E slazem se sa doktorom, cvrste biljne masti su katastrofa...margarin je kao otopljena kesa, ebes namirnicu.


    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  11. #31
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nepravilna ishrana i bolesti

    margarin ne koristim u ishrani. to je otrov.
    где си пошла с крмељиве очи

  12. #32
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Re: Nepravilna ishrana i bolesti

    Ni ja... ne treba ga koristiti ni za pravljenje kolaca i lisnatih testa (kroasane i slicno izbegavam ukoliko nisu sa puterom)


    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  13. #33
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nepravilna ishrana i bolesti

    ma, to ne pravim...test samo u vidu hleba ili pita.
    где си пошла с крмељиве очи

  14. #34
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Nepravilna ishrana i bolesti

    Ne jedem margarin. Mislim onako...
    Nego, nisam znala da je otrov.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  15. #35
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Nepravilna ishrana i bolesti

    И да... Ја сам и даље убеђена да је све ипак генетика.
    Мислим, јагода јесте алерген, само не знам како никад нико у мојој породици није добио алергију од ње.
    Сви ми имамо неку слабу тачку. Али, исто тако и оне јаче.
    Можда је тај маргарин изазивач дијабета, али ето, моји га једу генерацијама па нико оболео није.
    Стварно не могу ради две три године дуже у старости да се мучим целог живота.
    Од нечега се свакако мора умрети.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  16. #36
    Registrovani Član
    tol avatar
    Status : tol je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Poruke : 1,506

    Početno Re: Nepravilna ishrana i bolesti

    neka jedu radije GI..prečishceni puter.. pola kilograma putera se stavi na vatru da se topi..pa kada kljuca...skidati penu sve doj s ne razbistri..
    sipati u staklenu posudu..i to je to..

    Gi je prečišćeni puter, po tradicionalnoj istočnjačkoj medicini ovo je najzdravija masnoća koja ima mnogo lekovitih svojstava.


    lekovita svojstva:
    Balansira višak stomačne kiseline, poboljšava probavu, utiče na kvalitet pamćenja i učenja, usporava starenje organizma, podiže celokupan imunološki sistem organizma; čisti krvne sudove; smiruje iritirane sinuse (nanosi se na unutrašnju stranu nosa), pomešan sa medom zaceljuje rane i smiruje upalne procese i plikove, pomešan sa biljkama (ruzmarin, kamilica) blagotvoran je prilikom masaže osetljive kože.

    Gi je prečišćeni puter koji je dugotrajnim kuvanjem na blagoj vatri oslobođen vode, mlečnih masti, šećera. Gi ima idealan, izbalansira odnos esencijalnih masnih kiselina.

    Većina masti koju imamo priliku da koristimo u današnje vreme je denaturalizovana procesima industrijske rafinizacije i hidrogenizacije i na taj način pretvorena u namirnice koje ne doprinose zdravlju ili ga čak narušavaju. Zasićene masne kiseline u giju nalaze se u svom prirodnom, nehidrogenizovanom obliku i osim što organizmu daju energiju i zasićuju ga, one i podstiču metaboličke procese. U Indiji gi je u upotrebi već nekoliko hiljada godina. Indijska medicina giju pripisuje i mnoga lekovita dejstva.

    Gi ima blag, slatkast i orašast ukus. Izrađen je dugotrajnim blagim kuvanjem putera odličnog kvaliteta. Ne sadrži nikakve druge sastojke ili dodatke.

    način upotrebe:
    Gi možete koristiti kao namaz, dodatak jelima a on je masnoća koja zbog svog čistog stanja podnosi veoma visoke temperature, do 190° C, te se zbog svojih jedinstvenih osobina preporučuje čak i za pečenje i prženje, jer se za razliku od ostalih masnoća ne raspada na visokim temperaturama i zadržava svoj prirodni ukus.
    Smatra se posnom namirnicom.

    ,,Prečišćeno maslo ili gi (ghee), koje se dobija kuvanjem ne jako zrelog masla na čijoj se površini sakupe nečisti delovi, okrepljuje inteligenciju, pamćenje, stvara toplotu u telu, snaži telo i produžava život. Prečišćeno maslo je najbolja od svih masnoća i ima stotinu kapaciteta.

    U Tibetu se puno pije prečišćeno maslo (gi). Uveče ga kuvamo, skinemo nečistoću sa površine, nekad dodamo malo meda ili šećera i pijemo umesto čaja - čak po veliku šolju. Uzimajte ga dok je vruć, kao čaj.''
    Dr Yeshi Donden Ravnotežom do zdravlja, Arion Beograd 1988.

  17. #37
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Nepravilna ishrana i bolesti

    E, ovo mi se baš sviđa. Postan puter! Još samo da nađem košer slaninicu.

  18. #38
    Registrovani Član
    tol avatar
    Status : tol je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Poruke : 1,506

    Početno Re: Nepravilna ishrana i bolesti

    Pa slaninica je dijetalna...cvarci (ako nisu na ulju) su problematicni :raz_114:

  19. #39
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Nepravilna ishrana i bolesti

    Čvarci se ne cede od uljeta.

  20. #40
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Nepravilna ishrana i bolesti

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    E, ovo mi se baš sviđa. Postan puter! Još samo da nađem košer slaninicu.
    :raz_013:


    Ја сам видела да је све отишло у Хондурас кад су почели они фит напици да се појављују у нас
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Šta je to pravilna ishrana?
    Od Пркос u forumu Higijena i Nutricionizam
    Odgovora: 122
    Poslednja poruka: 25-08-2014, 17:13
  2. Bolesti usta i zuba
    Od Пркос u forumu Stomatologija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 24-02-2014, 13:21
  3. PREHRANA BOLESNIKA OBOLJELIH OD MALIGNIH BOLESTI
    Od ANIMOB u forumu Higijena i Nutricionizam
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17-02-2013, 13:23
  4. Psihosomatske bolesti
    Od kojica u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 19-05-2011, 06:54
  5. Ishrana....
    Od Taska u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 11-11-2009, 11:43

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •