Stranica 1 od 5 123 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 81

Tema: Bivša ljubav, bivši čovek?

  1. #1
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Bivša ljubav, bivši čovek?

    Kakvo mesto vaše bivše ljubavi imaju u vašem životu?
    Rado ih se sećate? Družite se? Mrzi te ih?

    Eto mene baš zanima kako neka osoba koju volimo i poštujemo,
    može preko noći da se pretvori u kretena, samo zato što se na jednoj
    strani javi višak emocija.

  2. #2
    Registrovani Član
    Tibi avatar
    Status : Tibi je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Poruke : 2,175
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Re: Bivša ljubav, bivši čovek?

    Aj da i ja budem prvi. Jedna od njih je moj najbolji prijatelj al ono, bas prijatelj (nemo gresno mislite, toga...nema)

  3. #3
    Registrovani Član
    Ninani avatar
    Status : Ninani je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 741

    Početno Re: Bivša ljubav, bivši čovek?

    zivot je suvise kratak da bih "bivsoj ljubavi" posvetila i sekund svog preostalog zivota.
    i ovaj "post" je besmisleno gubljenje vremena al dobro ovaj put cu biti velikodusna...

  4. #4
    Registrovani Član
    Natali_Uvil avatar
    Status : Natali_Uvil je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Poruke : 110
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Bivša ljubav, bivši čovek?

    Visak ili manjak? Sigurno da postoji razlog zasto neko postane bivsi . Budimo realni to se ne desava zato sto nam neko postane drazi i miliji pa sa time i prijatelj ili mi njemu postanemo drazi i miliji, nego dodje do raskida zbog raznih stvari koje nisu ni malo lepe. Posle jedne bujiceemocija i tzv" ljubavi" cesto je jedini nacin da se ta bol prezivi jednostavno da se negira sve ono lepo sto je do nedavno krasilo osobu koju smo voleli. Sigurno u psihologiji postoji naziv za tu vrstu odbrambenog mehanizma. Kada prodje neko vreme i ranezarastu moguce je sa osobom biti poznanik na nekom uljudnom nivou tipa zdravo zdravo, kako si sta radis, ali prijateljem nikada. Jednostavno je nemoguce gledati na nekoga sa kime si bio intiman kao naprijatelja. Prijatelj je nesto sasvim drugo. Prijatelj te ne povredjuje.

  5. #5
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Bivša ljubav, bivši čovek?

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Kakvo mesto vaše bivše ljubavi imaju u vašem životu?
    Rado ih se sećate? Družite se? Mrzi te ih?

    Eto mene baš zanima kako neka osoba koju volimo i poštujemo,
    može preko noći da se pretvori u kretena, samo zato što se na jednoj
    strani javi višak emocija.
    Ех, па сваки је посебна љубав и посебна прича.
    А сад је заједничко само једно – свеједно ми је.
    Немам никакав контакт са њима, двојицу сам случајно срела у неколико наврата на улици.
    И како то веће бива, ћао, како си шта има и то је то.
    Са бившим мужем морам да имам контакт због сина.
    Иначе не бих.
    Код мене се љубав никад није претворила у мржњу него у равнодушност.
    Нико се преко ноћи не претвара у кретена, питање је само колико брзо схватимо да неко није за нас.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  6. #6
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Bivša ljubav, bivši čovek?

    Prijatelj ne povređuje.

    Pa tako kažite. Saću se okružim prijateljima i da uživam.

  7. #7
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Bivša ljubav, bivši čovek?

    Немој само да прођеш ко ја.
    Ко из Аушвица да сам изашла сад.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  8. #8
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Bivša ljubav, bivši čovek?

    Što? Povredio te nekad neki pijatelj možda?

  9. #9
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Bivša ljubav, bivši čovek?

    Наш како ти мама увек каже да си лепа и да ти нешто лепо стоји?
    И кад си ко врећа и кад си уморна и шмрцава, мами си лепа...
    Е моја мама кад ме је видела синоћ је рекла: иииииииииииииииии
    Па ово нема смисла шта ти је направила.
    И тако...
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  10. #10
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Bivša ljubav, bivši čovek?

    A ti si mislila da ti je ona prijatelj?

  11. #11
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Bivša ljubav, bivši čovek?

    Јесам.
    Ал сад смо раскинуле дефинитивно.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  12. #12
    Registrovani Član
    malavelika avatar
    Status : malavelika je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 1,065
    Tekstova u blogu : 35

    Početno Re: Bivša ljubav, bivši čovek?

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Kakvo mesto vaše bivše ljubavi imaju u vašem životu?
    Rado ih se sećate? Družite se? Mrzi te ih?

    Eto mene baš zanima kako neka osoba koju volimo i poštujemo,
    može preko noći da se pretvori u kretena, samo zato što se na jednoj
    strani javi višak emocija.
    to da neko nekoga sa kime je proveo neko vreme voleci ga-nazove kretenom, to govori o toj osobi vise, nego o datom "kretenu"
    jer, uvek se zapitam, kako to da nije video/la da je kreten dok je bio/la sa njim/njom, vec sada kad vise nisu zajedno?
    sa svim svojim bivsim koji su zeleli kontakt sa mnom-imam kontakt, nekada mail-om, nekada na FB, nekada odemo na kafu....postoje i oni koji nisu zeleli da me vidjaju i to mi je ok, prihvatam to, iako ne razumem
    jedan od njih, ujedno i moja najveca ljubav iz mladosti mi je bas, bas dobar prijatelj, ko sto rekoh neko vece na chatu..trenutno, posle mnogo muka, ceka da postane cale po prvi put, ja se radujem ko da ce mi rodjak doboti bebca, vec sam spremila neke stvari svog sina da im prosledim i secam se kako se on radovao kad sam ja konacno rodila svog sina
    sa jednim drugim, koji me je obelezio kao licnost podjednako kao roditelji,sam se videla posle 6 godina, bio mi je okrenuo zivot naopako poput rukavice, mislila sma da cu da umerm posle njega, ali konacno mozemo da budemo prijatelji, bez uzajamne zelje, i evo sad cemo i poslovno saradjivati, i ne vidim nikakvu prepereku u tome sto smo nekada bili zajedno
    ne razumem one ljude koji svoje bivse "pokopaju", bez uvrede po takve..ok mi je i prihvatam to samo ako postoje neuzvracena osecanja, samo ako nekoga jos uvek volis, ako ga nisi preboleo i slicno, u ostalim slucajevima odbijanje kontakta (znaci, ne nemanje zelje, vec decidirano odbijanje kontakta) mi je znak preterane sujete, nekulture i netolerancije-koja se meni granici sa gluposcu (opet, kazem, da se neki ne uvrede, ovo je moj stav)
    jer ne mogu da razumem iz prostog razloga sto se na kafu zaista moze otici skoro sa bilo kime, ne shvatam kako neko koga si voleo i ko je tebe voleo ne moze da provede sat vremena caskajuci???
    i bas mi se svidja naslov teme-bivsa ljubav, bivsi covek..jer takvim stavom neko zaista prestaje biti covek u nasem zivotu, a onda neminovno treba da se zapitamo-koga smo voleli i kakvi smo onda to mi?

  13. #13
    Registrovani Član
    Tibi avatar
    Status : Tibi je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Poruke : 2,175
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Re: Bivša ljubav, bivši čovek?

    Samo da dodam MV da se u potpunosti sa tobom slazem, moj stav je takav uvek bio i imao sam srece da i doticne osobe sa kojima sam deo zivota delio imaju isti

  14. #14
    Registrovani Član
    misticlady avatar
    Status : misticlady je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : na relaciji milano-beograd
    Poruke : 2,146
    Tekstova u blogu : 34

    Početno Re: Bivša ljubav, bivši čovek?

    i bas mi se svidja naslov teme-bivsa ljubav, bivsi covek..jer takvim stavom neko zaista prestaje biti covek u nasem zivotu, a onda neminovno treba da se zapitamo-koga smo voleli i kakvi smo onda to mi
    za mene nema bivseg...ima onih koji su ostavili jak pecat na moj zivot i sa njima kontaktiram na raznorazne nacine... i ima onih koji nisu ostavili bas neki utisak...svi oni su bili u datom trenutku moga zivota jako vazni,tako da sa velikom radoscu i pricam o njima i vidjam se sa njima...a oni bivsi koji su van granica nase zemlje jave se preko fb,skypa...telefonom...a osecaj kad ih cujes je divan...voleo si nekoga ko te i posle toliko godina dozivljava kao nekoga svog...qq ispade sam ih imala na hiljade...

  15. #15
    Registrovani Član
    malavelika avatar
    Status : malavelika je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 1,065
    Tekstova u blogu : 35

    Početno Re: Bivša ljubav, bivši čovek?

    Citiraj Prvobitno napisano od misticlady Vidi poruku
    za mene nema bivseg...ima onih koji su ostavili jak pecat na moj zivot i sa njima kontaktiram na raznorazne nacine... i ima onih koji nisu ostavili bas neki utisak...svi oni su bili u datom trenutku moga zivota jako vazni,tako da sa velikom radoscu i pricam o njima i vidjam se sa njima...a oni bivsi koji su van granica nase zemlje jave se preko fb,skypa...telefonom...a osecaj kad ih cujes je divan...voleo si nekoga ko te i posle toliko godina dozivljava kao nekoga svog...qq ispade sam ih imala na hiljade...
    upravo o tome i pricam mistic...neko ko mi je bio toliko vazan u jednom trenutku, ne moze i ne treba da prestane da postoji u mom zivotu zato sto vise nismo "par"..ok, naravno da nisam prijatelj sa nekim sa kojim sam bila jednu noc zajedno (mada sa nekim opet jesam ), ali bre, ako sma godine provela sa nekim voleci ga, kako i zasto da ga precrtam????

  16. #16
    Registrovani Član
    malavelika avatar
    Status : malavelika je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 1,065
    Tekstova u blogu : 35

    Početno Re: Bivša ljubav, bivši čovek?

    i bas i ja imam isti osecaj-dozivljavam ih kao nekog svog..na drugaciji nacin nego klasicnog prijatelja sa kojim nisam bila u vezi, jer taj muskarac me zna na drugaciji nacin od ostalih, zna me dublje i potpunije (ne, ne mislim na to lascivno sto ce sad neki da pomisle ), drugacije i istinitije od ostalih...

  17. #17
    Registrovani Član
    misticlady avatar
    Status : misticlady je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : na relaciji milano-beograd
    Poruke : 2,146
    Tekstova u blogu : 34

    Početno Re: Bivša ljubav, bivši čovek?

    u pravu si mv i slazem se sa tobom...po meni je to ljudski

  18. #18
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Bivša ljubav, bivši čovek?

    Citiraj Prvobitno napisano od malavelika Vidi poruku
    to da neko nekoga sa kime je proveo neko vreme voleci ga-nazove kretenom, to govori o toj osobi vise, nego o datom "kretenu"
    jer, uvek se zapitam, kako to da nije video/la da je kreten dok je bio/la sa njim/njom, vec sada kad vise nisu zajedno?
    sa svim svojim bivsim koji su zeleli kontakt sa mnom-imam kontakt, nekada mail-om, nekada na FB, nekada odemo na kafu....postoje i oni koji nisu zeleli da me vidjaju i to mi je ok, prihvatam to, iako ne razumem
    jedan od njih, ujedno i moja najveca ljubav iz mladosti mi je bas, bas dobar prijatelj, ko sto rekoh neko vece na chatu..trenutno, posle mnogo muka, ceka da postane cale po prvi put, ja se radujem ko da ce mi rodjak doboti bebca, vec sam spremila neke stvari svog sina da im prosledim i secam se kako se on radovao kad sam ja konacno rodila svog sina
    sa jednim drugim, koji me je obelezio kao licnost podjednako kao roditelji,sam se videla posle 6 godina, bio mi je okrenuo zivot naopako poput rukavice, mislila sma da cu da umerm posle njega, ali konacno mozemo da budemo prijatelji, bez uzajamne zelje, i evo sad cemo i poslovno saradjivati, i ne vidim nikakvu prepereku u tome sto smo nekada bili zajedno
    ne razumem one ljude koji svoje bivse "pokopaju", bez uvrede po takve..ok mi je i prihvatam to samo ako postoje neuzvracena osecanja, samo ako nekoga jos uvek volis, ako ga nisi preboleo i slicno, u ostalim slucajevima odbijanje kontakta (znaci, ne nemanje zelje, vec decidirano odbijanje kontakta) mi je znak preterane sujete, nekulture i netolerancije-koja se meni granici sa gluposcu (opet, kazem, da se neki ne uvrede, ovo je moj stav)
    jer ne mogu da razumem iz prostog razloga sto se na kafu zaista moze otici skoro sa bilo kime, ne shvatam kako neko koga si voleo i ko je tebe voleo ne moze da provede sat vremena caskajuci???
    i bas mi se svidja naslov teme-bivsa ljubav, bivsi covek..jer takvim stavom neko zaista prestaje biti covek u nasem zivotu, a onda neminovno treba da se zapitamo-koga smo voleli i kakvi smo onda to mi?
    Amin...

    Ma ok, čak i da ih pokopamo, valjda bi trebalo da važi ono ''o pokojniku sve najbolje''

  19. #19
    Registrovani Član
    eqrem avatar
    Status : eqrem je odsutan
    Registrovan : Oct 2010
    Pol:
    Poruke : 189

    Početno Re: Bivša ljubav, bivši čovek?

    niste se dovoljno voleli... nema sanse ako je bilo kresa ili ima zelje za njim da se bude prijatelj.. mis' moze ako ste oboje amorfni karakteri ...il ono kresnuo me prijatelj

  20. #20
    Registrovani Član
    Natali_Uvil avatar
    Status : Natali_Uvil je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Poruke : 110
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Bivša ljubav, bivši čovek?

    Citiraj Prvobitno napisano od eqrem Vidi poruku
    niste se dovoljno voleli... nema sanse ako je bilo kresa ili ima zelje za njim da se bude prijatelj.. mis' moze ako ste oboje amorfni karakteri ...il ono kresnuo me prijatelj
    slazem se sa kremcetom 100%
    "Od pune puške boji se jedan, a od prazne dvojica"- baba Tijana

Stranica 1 od 5 123 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Ljubav, sta je to?
    Od Zolton u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 95
    Poslednja poruka: 07-02-2014, 21:07
  2. Šta je čovek?
    Od kojica u forumu Svet oko nas
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 07-01-2014, 16:02
  3. Zašto su bivši?
    Od kojica u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 30-10-2011, 23:22
  4. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23-10-2011, 15:03
  5. Poruke bivšim ljubavima
    Od Raisa u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 09-10-2011, 20:36

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •