Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: savremene julije....

  1. #1
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno savremene julije....

    svako vidi u nekom pojavnom obliku ono sto samo on zeli da vidi i nista drugo van toga.... doci cemo i na to analizom sakralnosti danashnjih modernih savremenih julija. julija XXI veka. kada se prica o borbi za istinu bila ona shekspirovska ili ona od crnjanskog dodje mu na isto... istina je uvek samo jedna, nema vishe istina. "poluistina" tj. laži ima koliko želimo. svi su krali od shekspira i to je evidentno. nema nekog dela danas koja pretenduje da bude filozofsko il pak puka beletristika a da nema elemenata intriga, osveta, preljuba, ludila, duhova ili svega od toga pomalo kao u klin chorbi....kad se prica o julijama pa josh savremenim to je opet potpuno druga stvar koja nema blage veze sa predjashnjim postulatima vezanim samo za shekspira osim po semantichkoj naznaci lika o kome razglabamo. kazhe se da se o nekoj zheni mozhe doneti pravilan sud kad joj istresesh tashnu i vidish sta ima u njoj... ili pak o mushkarcu kakvu obucu nosi. uvek se setim naseg politicara-pisca koji je pisao o toj bosni sa pocetka a nosio krinke u kompletu sa belim soknama i odelom. poshto je to dovoljno govorilo o njemu kao romeu '68 da vidimo shta danashnje savremene julije nose u svojim tashnicama.... ima tu svachega... od prozaichnih stvari, mobilnog telefona, pilula za kontracepciju, papirnih maramica, ostataka od doruchka- da se ne baci, flashice vode, raznih grickalica- da se nadje, ulozhaka-opet nek se nadje zlu ne trebalo, prezervativa kojima je istekao rok upotrebe-mozhda zatreba, nikad se ne zna kakav romeo slepac mosh da naleti... pa do onih sofisticiranih kao shto su karte od egzita-da se seti, fotki muzichara ili sportista (zavisno od preferencijala)-da mashta, mp3 plejera-da se smiri, fotke bivsheg dechka-da ga zaboravi tj. seti poshto je to modernoj juliji jedno te isto, fotke sadashnjeg dechka-da ga voli naravno, telefonskih imenika iako ima mob-nek se nadje ako mob crkne, novchanika-obichnog polupraznog i tako josh trista chuda.... tashna je i pored njenog sadrzhaja dostojnog one iste pandorine kutije sa pochetka ovog teksta skromna, nije naduvena od sadrzhaja koji preti da narushi stilizaciju njene garderobe koja je chini tako neodoljivom. kako se oblache julije XXI veka... da bi to razumeli moramo pod jedan da skontamo da su tragichni likovi danashnjeg vremena, ne one, te julije koje su uvek spremne na sve izazove ovih chaplinovih modernih vremena gde se ne zna ko koga 'ebe, vec njihovih ruzhnijih polovina koji obichno nemaju ni tu famoznu pandorinu torbu a josh manje senzibilnost za recitovanjem pesama pod njenim prozorom sem ako nisu u rnb, rave, ili hip hop tripu posle 3 piva ispred zgrade dotichne. julije su obuchene moderno, shtagod im to znachilo i bilo u trendu, samo da je in i bez obzira dal' im to lepo stoji ili ne......naravno ne kao sharlo mada ima i takvih vrecastih kombinacija kada ih mrzi da se nashminkaju, kada ih mrzi da operu kosu, kada ih mrzi da se depiliraju, kada ih mrzi da ochiste lice.... kad ih mrzi da zhive a to je chesta faza u zhivotu julija XXI veka jer kad su u njoj na brzinu uskoche u izguzvanu trenerku kojiu obicno skidaju u kompletu sa donjim vershom i tako klize ulicama pomalo rustichno sjajne u svojoj iskrenoj patini. savremna julija ili ona koja pretenduje to da bude ima svoj lichni i samo njen egobulazneci tretman prema svemu sta se nalazi oko nje ma iz koje kaste dolazila. kod nje nema trte mrte.... obichno je samo trte barem kada je u pitanju onaj manje intelektualniji i dlakaviji deo kome se ona obraca svojim izgledom i ponashanjem. savremene julije su provincijalke u dushi sa liberalnim delom mozga koji pretenduje da izbaci patrijarhalnu doktrinu sa kojom su vaspitavane. zato su u stalnom sukobu same sa sobom i ne umeju da orgazmichno uzhivaju ni u chemu do kraja vec samo napola. polovichno ljube, polovichno se zaljubljuju, polovichno vole, polovichne su u sexu, polovichne su u shkolama zato jer se stalno gube trazeci sebe tamo gde ne treba. savremene julije se uvek pitaju... da li je to ono pravo, ono o chemu mashtam i o chemu sanjam.... i tako julije tragaju stalno do svoje tridesete a neke starije julije jos i duzhe za nekim mr. gudbarom koji ce im te polovine mozga izbalansirati na pravi nachin a u stvari dotichnom na kog nalete jedino je na umu da im izbalansira neshto drugo kao zhivan qaramandic... ili pak one njemu izbalansiraju kuglagere jer su julije XXI veka to nauchile rano kako se radi, josh u adolescentstvu.... tragaju za idealom, ljubavlju kralja i prosjakinje a moderna vremena ih muche i namecu im da rade stvare koje ne vole a moraju jer se nece zvati julijama.... da nose tange koje ih zuljaju i ne jednom izazivaju hemeroide, a vaspitanje im govori one duboke do quqova jer zaboga julijine majke stalno zanovetaju da se yaynici ne kupuju na bajloniju, moderna julija radi mali tatoo na produzhenom delu ledja tek da se nazre izbochina na kojoj ponosno vire roze trake od tangi, ili ga rade na clanku noge, ili pak ramenu i o kome nemaju pojma shta znachi, simbolishe ili chemu sluzhi ali moderna julija mora da bude in... moderna julija radi pirsing, patrijarhalni deo porodice sa prvim vidjenjem istog obichno je suochen sa mozhdanim udarom najstarijeg clana a u zadnje vreme i nekog mladjeg, moderna julija je promiskuitetna, drzhi se sa drugaricom za mali prst i ljubi je javno u usta 'nako jezichno, u parku, na ulici, koncertu, klubu, sablaznjavajuci time one moderne julije iz 1970-tih proshlog veka.... moderna julija je uvek u nekom tripu i trudi se da tako izgleda, jedan dan je rashcupana, drugi dan zalizana, treceg pak nosi kikice.... dal' je stondirana ili ne pitanje je sad, ali opijati modernoj juliji nisu strani kao shto ni shekspiru naravno nisu bili. kada oni ponestanu, julija zna da uvek ispred njene vile na 15 spratu nekog naselja ima onih koji sede sa medlejom od piva, vinjaka i rakije pa moderna julija josh od malena uchi shta znache gradjevinski statichki projekti gde se koristi beton kao osnovni element gradnje. neki put posle takvog posla sa ekipom drugara osim muke i povracanja oseti i bol na nekom drugom mestu ali julija XXI veka zna da joj je bilo lepo dok je tako bezhivotno lebdela u saznavanju nekog novog neznanja o samoj sebi... razmishlja tako moderna julija i kazhe sebi da je ipak dobro kad se dobro svrshi a plus dzaba je i pila. julije XXi veka su fascinantne, ja ih obnozhavam sa distance a neki put i izbliza jer su iskrene u svom neznanju, fatalne su kao marlen ditrich u svojoj glumi, inspirativne kao julija plat u svojim duhovnim trzajima srece, erotichne u svom neiskustvu kao merilin monro, senzualno vrele kao mishel fajfer, tela su im vitka, vretenasta, obla a ne kao sto neki tvrde anoreksichna, koshchata ili troma ispunjena sa pudingastim pauflekom koji igra ispadajuci im levo i desno iz niskih leviski, onih originalnih iz novopazarskih butika.... duh im je bezvremen iako stupaju u zhivot sa etikom dostojnoj samih stoicista, posmatrajuci ih shvatamo da su one boginje, uspravnog, dostojanstvenog drzhanja sa ko stub pravom kichmom od desetochasovnog sedenja za kompom..... julije XXI veka ce biti jednog dana majke novih julija koje ce biti josh ludje lepshe i ludje fascinantnije u svojoj bestidnosti, svojoj nevinoj pohoti, u svojoj poluduhovnosti, svojoj senzitivnosti i naravno svom minornom samoljublju... jer julija buducnosti nece biti obicna zena. julija buducnosti ce biti i dete i svetica i majka i qurva i boginja, probabli lajk godes kali....od gradjanske julije XXI veka mushkarac moze dobiti samo jednu stvar pa makar bio on sam solomon a to se knjizhevnim jezikom zove nenagradjeni ljubavni trud. i ono drugo.... al' to je za drugi podforum.

  2. #2
    Registrovani Član
    *Bilja* avatar
    Status : *Bilja* je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : U beskonačnoj igri crvenkape i vuka....
    Poruke : 42

    Početno Odg: savremene julije....

    Posto Julija ne ide bez Romea, bilo bi interesantno da i njega malo iseckas za ovu papazjaniju u kojoj krckas savremenu Juliju :raz_084:
    Ja cenim tvoju pamet, intelekt i sve sto se pod tim podrazumeva, ali me najcesece nerviraju tvoji (u konkretnom slucaju) stereotipi kad je u pitanju zenski rod.

    Poznajem ja mnogo ljudi koji na osnovu necije pojave, zakljucuju pogresno, odnosno generalizuju i stvari i pojave.

    Za sebe mogu reci da sam uspela da ostanem van vecine stereotipa, tako da se i dalje ne uklapam u njih, jer, za bilo sta ozbiljinije potreban je DRUGI pogled. Oni koji imaju strpljenja za taj drugi pogled, oni su vazni.

    Tesko je podvesti pod pravilo "danasnje Julije" i nas nekadasnje (ja cu uskoro napuniti 32. ne potpadam pod te primerke koje si, da se ne lazemo do kraja, poprilicno dobro i opisao za razliku od ovih malih "Julija" koje sada odgajamo (bar ja) mi smo umeli da postujemo neka pravila ) nadam se da ce i ona umeti)...

    Ti verovatno imas iskustva cim ih tako dobro poznajes (a ja sam, moguce, promasila temu :raz_059: )

    Meni smeta ponekad ponasanje mladih, skoro da i ne znaju sta je to lepo ponasanje - bilo kod Julija ili Romea, nekako su pomalo izgubljeni, staklastih pogleda, pa ili bulje u daljinu ili u mobilni, ili "furaju" neki svoj fazon, ali, to je odlika mladosti, treba im ponesto i oprostiti. I nasa generacija (sam si podvukao godine, te govorim o onima preko tridesete), u ocima starijih u najamanju ruku- bila cudna. Mi SADA znamo, oni ne znaju. U tome je problem.

    A problem je teze prevazici ako neka "strana" ima ometanje u gledanju (na) stvari...

    Mislim da ti imas taj problem, bez namere da uvredim. Samo konstatujem.


  3. #3
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Odg: savremene julije....

    pa ako te nerviraju nemoj da citas
    opcija ignore fala bogu postoji...i nisi ti jedina koje nerviram. stereotipe sama vidis. ja pisem izmedju redova za one koji imaju moc apstraktnog razmisljanja a to je privilegija odabranih. u romea se ne razumem jer nit sam ikad bio taj a nit poznajem takvog.
    sve najbolje jer kultura je moje srednje ime.


  4. #4
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Odg: savremene julije....

    Mlada si @Biljo...

    ali dobro si primetila Marlonovo iskustvo,
    zbog iskustva pise tako kao sto pise , (bar ja mislim).
    Iskustvo treba i imati ,dakle, da osetis , ako ne i da razumes razumnost i lepotu tih pisanija.



    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  5. #5
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Odg: savremene julije....

    lose mislis sani...
    pisem samo radi pisanja kao skribomani sto rade. iskustvo nema sa tim blage veze. al' neki put i ubodem nesto ko ovo o julijama

  6. #6
    Registrovani Član
    *Bilja* avatar
    Status : *Bilja* je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : U beskonačnoj igri crvenkape i vuka....
    Poruke : 42

    Početno Odg: savremene julije....

    [quote author=sani link=topic=261.msg4863#msg4863 date=1250082856]
    Mlada si @Biljo...

    ali dobro si primetila Marlonovo iskustvo,
    zbog iskustva pise tako kao sto pise , (bar ja mislim).
    Iskustvo treba i imati ,dakle, da osetis , ako ne i da razumes razumnost i lepotu tih pisanija.


    [/quote]
    Relativno, da, hvala :raz_099:
    Mislim da Marlon ima problem upravo zbog iskustva :raz_055:
    Posto on misli da ja ne razumem sta on pise, ja se povlacim, a bas me zanima sta ce jos da "ubode"( kako se sam izvoleo izraziti), osim sto je "ubo" temu :raz_036:

    P.S. Meni, kao zeni, intuicija govori da nisam prah neke tamo "Julije", nego da posedujem istinsku magiju koja me brani od "zmajeva"...Ako ti se ucini da nema veze sa temom, samo ti se cini, zar ne?

    P.S.2. Marlon bi me samleo dok kazem keks, zato ga molim da me postedi, jer ja verujem da je, samo ta istinska magija koju poseduju i muskarci i zene - jedina stvarnost ovog sveta, i da je i on poseduje, cak i on...
    :raz_009:



  7. #7
    Registrovani Član
    *Bilja* avatar
    Status : *Bilja* je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : U beskonačnoj igri crvenkape i vuka....
    Poruke : 42

    Početno Odg: savremene julije....

    Ostah nedorecena: Magija se sastoji u tome da verujemo da posedujemo snagu munje koja nam omogucava da menjamo svet koliko god za to bilo malo mogucnosti. Ali, sve dok postoje.

    Svesna sam ja da princeze i vitezovi vise ne postoje, ne u izvornom obliku, upravo zbog toga sto su se toliko izvestili u prerusavanju, da vise nisu u stanju da prepoznaju jedni druge, pa ni sami sebe....

    Eto

  8. #8
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Odg: savremene julije....

    Ne mislim ja lose nego m[quote author=marlon link=topic=261.msg4871#msg4871 date=1250089098]
    lose mislis sani...
    pisem samo radi pisanja kao skribomani sto rade. iskustvo nema sa tim blage veze. al' neki put i ubodem nesto ko ovo o julijama
    [/quote]

    Ne mislim ja lose nego mislim ozbiljno


    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  9. #9
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Odg: savremene julije....

    jbt ovo ko na krsti ne diskutuje se o postu no samo o autoru... inace julije koje su opisane su do najvise 300 meseci....

  10. #10
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: savremene julije....

    JA obecavam da cu da skrckam Romea, svidja mi se ta ideja :raz_097:
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  11. #11
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: savremene julije....

    ovo je fenomenalan tekst, a bas zato daje mogucnost za zivu raspravu i "kontra napad"
    Trenutno bi bilo prebrzo, a opet, ne mogu da odolim da barem do nekle ne odreagujem.
    Ko je osmislio savremenu juliju?
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  12. #12
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: savremene julije....

    Pominju se i mladji
    meni deluje da stvari idu na bolje, da se sad vec javlja neka pozitivna reakcija kod mladih makar onih sa kojima ja kontaktiram
    i o tom cu sutra
    odusevili ste me
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  13. #13
    Registrovani Član
    *Bilja* avatar
    Status : *Bilja* je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : U beskonačnoj igri crvenkape i vuka....
    Poruke : 42

    Početno Odg: savremene julije....

    [quote author=marlon link=topic=261.msg4956#msg4956 date=1250112178]
    jbt ovo ko na krsti ne diskutuje se o postu no samo o autoru... inace julije koje su opisane su do najvise 300 meseci....
    [/quote]
    Bilo bi interesantno cuti koliko ti imas meseci?!

  14. #14
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: savremene julije....

    [quote author=marlon link=topic=261.msg4956#msg4956 date=1250112178]
    jbt ovo ko na krsti ne diskutuje se o postu no samo o autoru... inace julije koje su opisane su do najvise 300 meseci....
    [/quote]

    Izgleda da je nekima autor zanimljiviji od posta...može biti se osećaju diskriminaisano...
    Sumnjam da bi ti generalizovao materiju koju tako dobro poznaješ...nebitno je iskustvo.
    Ali, šta se tu može...ljudi obično robuju predrasudama u nedostatku "dubine"...i vide strereotip tamo gde ga nema...

  15. #15
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Odg: savremene julije....

    [quote author=petrana link=topic=261.msg4960#msg4960 date=1250113306]
    ovo je fenomenalan tekst, a bas zato daje mogucnost za zivu raspravu i "kontra napad"
    Trenutno bi bilo prebrzo, a opet, ne mogu da odolim da barem do nekle ne odreagujem.
    Ko je osmislio savremenu juliju?

    [/quote]
    autor, ponukan nekim zanimljivim vezama kao i poznavanjem psihologije tog mladjeg savremenog sveta, njihovih htenja, zabluda i mogucnosti. post nije pisan u formi kanona, odstupanja su moguca na svim nivoima ali zadrzavam pravo na slobodu umetnickog i onog drugog izrazavanja pri analiticnosti kao i plasticnosti sagledavanja ponasanja zenskih osoba tog uzrasta koje su nedefinisane same sebi pa tako i okolini. zato su valjda toliko i sarmantne u svom neodlucnom neznanju i neshvatanju sebe samih.....

  16. #16
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Odg: savremene julije....

    [quote author=*Bilja* link=topic=261.msg4973#msg4973 date=1250151118]
    [quote author=marlon link=topic=261.msg4956#msg4956 date=1250112178]
    jbt ovo ko na krsti ne diskutuje se o postu no samo o autoru... inace julije koje su opisane su do najvise 300 meseci....
    [/quote]
    Bilo bi interesantno cuti koliko ti imas meseci?!
    [/quote]
    kada udjes u muzej i posmatras sliku ili fresku retko se oma saginjes da vidis kada je autor rodjen ili umro.... saginjanje je inace majka mudrosti ali u ovom slucaju moze samo da izazove isijas duha....

  17. #17
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Odg: savremene julije....

    [quote author=zvončica link=topic=261.msg4978#msg4978 date=1250157202]
    [quote author=marlon link=topic=261.msg4956#msg4956 date=1250112178]
    jbt ovo ko na krsti ne diskutuje se o postu no samo o autoru... inace julije koje su opisane su do najvise 300 meseci....
    [/quote]

    Izgleda da je nekima autor zanimljiviji od posta...može biti se osećaju diskriminaisano...
    Sumnjam da bi ti generalizovao materiju koju tako dobro poznaješ...nebitno je iskustvo.
    Ali, šta se tu može...ljudi obično robuju predrasudama u nedostatku "dubine"...i vide strereotip tamo gde ga nema...

    [/quote]
    ja sam poznat po generalizaciji

  18. #18
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: savremene julije....

    [quote author=marlon link=topic=261.msg4980#msg4980 date=1250157462]
    [quote author=petrana link=topic=261.msg4960#msg4960 date=1250113306]
    ovo je fenomenalan tekst, a bas zato daje mogucnost za zivu raspravu i "kontra napad"
    Trenutno bi bilo prebrzo, a opet, ne mogu da odolim da barem do nekle ne odreagujem.
    Ko je osmislio savremenu juliju?

    [/quote]
    autor, ponukan nekim zanimljivim vezama kao i poznavanjem psihologije tog mladjeg savremenog sveta, njihovih htenja, zabluda i mogucnosti. post nije pisan u formi kanona, odstupanja su moguca na svim nivoima ali zadrzavam pravo na slobodu umetnickog i onog drugog izrazavanja pri analiticnosti kao i plasticnosti sagledavanja ponasanja zenskih osoba tog uzrasta koje su nedefinisane same sebi pa tako i okolini. zato su valjda toliko i sarmantne u svom neodlucnom neznanju i neshvatanju sebe samih.....
    [/quote]

    motalo mi se dosta toga po glavi i dans sam zakljucila da ipak mi glava nije dovoljno zrela da o tom gore pisem, sve se svodi na slike, kratke price koje nisam u stanju jos uvek da objedinim
    Dacu samo dve slike:
    slika 1.
    Savrmena Julija od 14 godina vristi umesto da normalno govori i pritom se smeje, a sve to radi sa namerom da razgovara sa savremenom Julijom broj 2. Pitam savrtemenu juliju 1 sta joj je, sto vice, sto normalno ne govori? Ona odgovara: "Ocu da osetim da sam ziva. Necu da umrem a da ne znam da sma ziva."
    slika 2.
    Pijem kafu sa savremenom julijom od 27 godina. Zavrsila je fakultet, radi, odlicno izgleda. Pusi i kaze kako ne moze da ostavi pusenje a da je pocelo jako da joj smeta, da tesko dise. A onda dodaje : "Ali, sta mi je drugo ostalo od zivota? To mi je jedino zadovoljstvo u zivotu, ajde reci, sta mi imamo od zivota?"
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  19. #19
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: savremene julije....

    A pominjala sam da se kod mladih nesto menja na bolje. Postoji veliki procenat odbijanja laznog autoriteta, u mojoj sredini ogroman procenat. To moze da vodi u jos crnje ali i ne mora. Opet samo slika:

    NA autobuskoj stanici sretnem Romea od 16 godina. Presao je u srednju skolu, tehnicku, najozloglaseniju, tamo samo sto djaci ne hodaju po plafonu. I pitam ga kako ide u srednjoj skoli. Kaze nije lose, samo haos se pravi po skoli. Pitam: "Pa dobro, zar nisu u toj skoli stavili video nadzor?, pricalo se da ce tako da je dovedu u red."
    A on: "Ma da, stavili video nadzor, a onda su namerno svasta radili ispred kamera, i onda uprava skinula kamere". :raz_067: NE mogu da zamislim u mojoj generaciji ko bi imao za to hrabrosti. Tek kada smo maturiarali usudili su se da u skolskom dvoristu naprave jedan minimalan haos. Nisam za haos, ali mozda je bas nasa generacija bas time sto je prihvatila sve i svasta stavila te danasnje mlade ljude u bezizlaznu situaciju, gde im se ustvari i ne nudi nista. Mi smo se samo nadovezali na nase roditelje, drzali stafetu... Kakve sada da budu julije nego takve? Ali mozda ce ove anarhistkinje nesto da promene :raz_012:
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  20. #20
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Odg: savremene julije....

    [quote author=petrana link=topic=261.msg5033#msg5033 date=1250189490]

    Pijem kafu sa savremenom julijom od 27 godina. Zavrsila je fakultet, radi, odlicno izgleda. Pusi i kaze kako ne moze da ostavi pusenje a da je pocelo jako da joj smeta, da tesko dise. A onda dodaje : "Ali, sta mi je drugo ostalo od zivota? To mi je jedino zadovoljstvo u zivotu, ajde reci, sta mi imamo od zivota?"
    [/quote]
    o tome i pricam.... a zamisli sad situaciju da nema obrazovanje koje si navela....da nije zadovoljna sama sobom i svojim izgledom ( ali ovo je realtivno jer svaka zena ima taj trip nezadovoljstva)... i da makar na neki nacin nema blagog pojma sta zeli u zivotu.... ova makar uziva u pusenju.

Slične teme

  1. Očekivanja savremene žene
    Od DaDole u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 13-03-2012, 10:05
  2. Uputstva za savremene roditelje
    Od kojica u forumu Humor
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 05-11-2011, 22:49

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •