Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 121 do 139 od 139

Tema: Potrošačko ćoše

  1. #121
    Registrovani Član
    Mistery avatar
    Status : Mistery je odsutan
    Registrovan : Mar 2012
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 240
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Potrošačko ćoše

    Imam relativno skromna primanja, i kupujem kada su u Maxiju akcije, i kupujem na karticu, na čekove. Da nema povremenih prihoda sa strane, čitaj tetke iz inostranstva, ne znam kako bi izgledalo. Osećam krizu jer od 2008.godine nisam išla na letovanje. Ne kupujem skupu kozmetiku, niti se oblačim u in prodavnicama.

    Ipak, nadam se da će sve jednom stati, ne može ništa večno da traje.
    "Igram, pevam, lako mi je, niko ne zna kako mi je.."

  2. #122
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Potrošačko ćoše

    Citiraj Prvobitno napisano od Mistery Vidi poruku

    Ipak, nadam se da će sve jednom stati, ne može ništa večno da traje.
    ne može kriza večno da traje, ali ne možemo ni mi, na žalost.
    što bi rekao nebojša glogovac u predstavi ''bure baruta'': ''život mi prođe dok sve svi kafe napijete!!!''
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #123
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Re: Potrošačko ćoše

    ja numem s novcem ni s krizom nit bez nje
    Ciji potpis?

  4. #124
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38
    где си пошла с крмељиве очи

  5. #125
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Re: Potrošačko ćoše

    bedno da bednije ne moze biti

  6. #126
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Potrošačko ćoše

    KUPCI primećuju sve veće nelogičnosti u cenama brojnih namirnica koje svakodnevno kupuju. Tako je, na primer, danas moguće nabaviti kilogram svinjskog mesa za oko 350 dinara. Gotovo da toliko koštaju i paprike babure koje su u ponudi. Kažu, nije im sezona, a i uvozne su... Krompir je dostigao vrednost mandarina, a domaćice primećuju i da je danas jeftinije iscediti svež sok od kupljenih pomorandži, nego u radnji kupiti sok u tetrapaku... Jabuke koštaju više nego banane, a kiseli kupus u vakuumu ima vrednost tri puta veću nego onaj sveži.
    Pored toga, i deo trgovaca će, uprkos dogovoru koji su postigli krajem prošle godine, ipak povećati marže i na deo osnovnih životnih namirnica. Poslednjeg dana 2012. godine je, da podsetimo, prestala da važi Uredba o ograničenju trgovačkih marži na deset odsto za najosnovnije prehrambene proizvode.

    http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.239.html:413098-Poskupljuju-gas-struja-i-roba-siroke-potrosnje

    *****
    ko preživi neka priča
    где си пошла с крмељиве очи

  7. #127
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Potrošačko ćoše

    http://www.politika.rs/rubrike/potro...-hrane.sr.html

    па ово стварно општа анархија влада...што више контроле уводе, све су инвентивнији у фалсификовању - увек за 2 корака испред...куда иде овај свет
    где си пошла с крмељиве очи

  8. #128
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Potrošačko ćoše

    http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/3...ama-iz-Italije

    ''U Srbiji je sve veći broj malih butika obuće koji prodaju kinesku obuću, a predstavljaju je kao italijansku. Takvoj praksi pribegavaju i domaće firme koje proizvodnju izmeštaju u Kinu, ali takve cipele deklarišu kao da su napravljene u Srbiji.''

    četvore oči otvoriti
    где си пошла с крмељиве очи

  9. #129
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Potrošačko ćoše



    Čini se da cene na pijacama nikada nisu bile manje logične. Dok građani nestrpljivo očekuju da cene voća i povrća, kao i uvek u ovo doba godine - padnu, one nastavljaju da rastu. Taman kada su kupci u Srbiji pomislili da krompir ne može da bude skuplji od 70 dinara po kilogramu, koliko su za njega izdvajali veći deo prošle godine, stvarnost ih je demantovala. Cene mladog i starog krompira izjednačile su se preko noći, ali ne zato što je mladi krompir pojeftinio, kako bi se očekivalo za početak juna, nego zato što je sada i za kilogram starog krompira potrebno odvojiti neverovatnih 150 dinara.

    http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/386297/Sumanuta-srpska-pijaca-Spanac-skuplji-od-mesa-a-kupus-kosta-kao-pomorandze

    *** dobro je, već sam mislila da sam samo ja pošizela
    где си пошла с крмељиве очи

  10. #130
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Одг: Potrošačko ćoše

    džabe ja čekam da jagode pojeftine što se tiče krompira, za sada kupujem pomfrit, dobijem kilo isečenog i očišćenog krompira za 200 din i baš me briga i za mladi i za stari

  11. #131
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Potrošačko ćoše

    Citiraj Prvobitno napisano od Fajfica Vidi poruku
    džabe ja čekam da jagode pojeftine
    najjeftinije su bile prošlog četvrtka...100 din za kilo...već su za vikend bile 200, tako da....
    где си пошла с крмељиве очи

  12. #132
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Одг: Potrošačko ćoše

    a sačekaću moje domaće, pa koliko ih bude

  13. #133
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Potrošačko ćoše

    Većina građana Srbije pokušava kupovinom u supermarketima da uštedi što je više moguće, ali im razni trikovi trgovaca u tome nimalo ne pomažu, pa skoro svi po izlasku iz prodavnice shvate da su potrošili više od planiranog.



    Trgovci marljivo rade na načinima manipulacije cenama, promocijama i rasporedom artikala kako bi kupci potrošili što više novca. Ipak, čak i ako dobro poznajemo trgovačke trikove, bar jedan će nas zavarati.

    U trenutku kada kupljene stvari građani plaćaju na kasi supermarketa ili butika, uvereni su da im je potreban svaki artikal koji se nalazi u kolicima, ali to često nije slučaj. Iako su kupci često svesni da su žrtve vešto smišljenih trgovačkih obmana i zavođenja, u toku kupovine ipak je teško odoleti akcijama i popustima kojima nas mame na svakom koraku.



    Zato se posle kupovine većina ljudi kući vrati sa nekim komadom odeće koji im nije potreban, sa ogromnim pakovanjem praška za pranje veša, dva pakovanja pahuljica, sa pakovanjem od tri deterdženta za pranje suđa i sa pitanjem da li nam to zaista bilo potrebno.

    http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/3...e-trosili-vise
    где си пошла с крмељиве очи

  14. #134
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Одг: Potrošačko ćoše

    osetila sam ovo na svojoj koži zapravo, meni nije smetalo, osim što me boske na kasi strelja pogledom svaki put kad pruža karticu

  15. #135
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Potrošačko ćoše

    Извештаји регионалних завода за статистику показују да су повећања цена у нашој земљи у протеклој години била драстичнија него у било којој суседној држави



    Ако је судити по суморној статистици, грађане Србије криза је много више погодила него становнике суседних земаља. Наиме, поскупљења су у нашој земљи у протеклој години била знатно драстичнија него било где у региону.

    У периоду од маја 2012. до маја 2013. године, како показују извештаји регионалних завода за статистику које је објавио портал „Макроекономија.орг”, храна је у Србији поскупела за 12,9 одсто, док је у Хрватској то било 6,50 процената, а у Словенији свега 3,3 одсто. Ни остали показатељи не иду наруку потрошачима у Србији. Рекордери смо и у скоку цена безалкохолних пића, алкохолних пића, дувана, кафе, намештаја...

    И за комуналије, показују извештаји завода за статистику, у априлу смо морали да издвојимо већи проценат него 2012. године, а слично је и са трошковима за комуникације, здравство или транспорт. У појединим сегментима у другим државама чак је дошло и до појефтињења, док су у Србији једино појефтинили обућа и поправка обуће и изнајмљивање станова, и то за мање од два процентна поена. Могло би се рећи да је шампион поскупљења у свим државама у региону било – поврће, али смо бар што се тога тиче, иако је тешко у то поверовати, прошли боље од других потрошача, посебно од оних у Црној Гори где је зелениш за годину дана поскупео за чак 40 одсто. Због чега је то тако и зашто је, пре свега храна, у Србији највише поскупела?

    http://www.politika.rs/rubrike/potro...-hrane.sr.html
    где си пошла с крмељиве очи

  16. #136
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Potrošačko ćoše

    SAMO u prvoj polovini godine uvezli smo, prema zvaničnim podacima, mesa za oko 15 miliona dolara, što je skoro duplo više nego lane. U našu zemlju je, tako, stiglo svinjetine, govedine... uglavnom iz Evropske unije - Austrije, Nemačke, Španije i Mađarske. Ali stručnjaci tvrde da je bar duplo više mesa došlo ilegalnim putevima i da se ono uglavnom koristi za preradu. U Upravi za veterinu potvrđuju da meso uvoze prerađivači, a ne trgovinski lanci.



    Preko administrativne linije sa Kosmetom prelaze tovari mesa, koje završava ne samo u radnjama gradova u blizini administrativne granice, već i u drugim delovima zemlje. Ilegalno preko granice stižu mahom pileći bataci proizvedeni u Americi. Osim što su prepuni hormona, koji su u Evropi zabranjeni, a SAD ih legalno koristi u proizvodnji, sumnjiva je i bakteriološka ispravnost ovih namirnica pošto se isporuke na putu do kupaca više puta odmrzavaju. Piletina iz Južne Amerike stiže i preko crnogorskih luka, bez bilo kakvih carinskih deklaracija. Na jugu Srbije, ovo meso dominira i prodaje se uglavnom u manjim privatnim prodavnicama.

    http://www.novosti.rs/vesti/naslovna...a-puna-hormona

    где си пошла с крмељиве очи

  17. #137
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Одг: Potrošačko ćoše

    šta li mi jedemo

  18. #138
    Registrovani Član
    paculjkica avatar
    Status : paculjkica je odsutan
    Registrovan : Apr 2010
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 8,964
    Tekstova u blogu : 1
    The best feelings are those that have no words to describe them!

  19. #139
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Potrošačko ćoše

    http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/4...-placamo-hranu

    dakle, ne mogu da verujem da je kod nas stalno neka loša konkurencija i da potrošače bukvalno pljačkaju preko marži....kad je nekad bio samo ''centroprom'' i ''pekabeta'' - mogu da shvatim da nije bilo konkurencije...
    a sad imamo tuštu i tmu trgovina (dis, interex, tempo, maxi, idea, roda, mercator, metro, marko, janko....trt...mrt) i opet ista priča....šio mi ga đura.
    ako ''lidl'' ne popravi stvar sa 10 lokacija po srbiji
    где си пошла с крмељиве очи

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Slične teme

  1. automobil sa najmanjom potrošnjom
    Od ЖениМиСе u forumu Automobilizam
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 05-04-2012, 15:12
  2. Počeo Sajam potrošačke elektronike
    Od ribizla u forumu Surferski kutak
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 02-10-2011, 11:24

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •