Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 41 do 60 od 129

Tema: Kao nije znao....

  1. #41
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Kao nije znao....

    Zagu za predsednika...
    Večnost je čista sadašnjost.

  2. #42
    Registrovani Član
    slonce avatar
    Status : slonce je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Poruke : 445
    Tekstova u blogu : 4

    Početno Re: Kao nije znao....

    imajuci u vidu hronologiju vladara u proteklih 30 godina,od tiletove smrti na ovamo,od loseg je dosho gori...brine me kakvi bi naslednici aktuelnih bili...tj.kolko gori ako je to moguce...a moguce je

    no...to nije tema...samo na teritoriji krushevca kao grada ima skoro 20000 nezaposlenih dusha na biroJu rada...cak i da je 1% od tog broja akademski obrazovan kadar resenje i kraj strajku sam se namece...ocesh,necesh,vozdra...ima ko oche...

  3. #43
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Kao nije znao....

    Cvetković: Ispunjenje zahteva prosvetara bi vodilo u inflaciju

    Fonet | 29. 01. 2011. - 15:56h |

    Predsednik Vlade Srbije Mirko Cvetković ocenio je danas nerealnim zahteve prosvetara za povećanje njihovih zarada za 24 odsto u odnosu na prethodnu godinu i upozorio da bi to vodilo u inflaciju od 300 odsto, kurs od 300 dinara za evro i makroekonomski upropastilo državu, u čemu on ne želi da učestuvuje.
    On je, u razgovoru sa glavnim urednicima beogradskih medija, konstatovao da se najuticajniji sindikat prosvetara nije pridružio ovim zahtevima, što je ocenio razumnim, ali nije isključio mogućnost da u pozadini zahteva ostalih sindikata ima političke pozadine.
    Cvetković je najavio da će se o svemu tome javno oglasiti posle povratka iz Brisela, gde će 31.januara predati odgovore na Upitnik Evropske komisije.
    Budući da zakon ne dozvoljava potpunu obustavu nastave, već samo skraćivanje časova, Cvetković je rekao da 5. februara neće biti isplaćene plate onim prosvetarima u štrajku, za vreme koje nisu radili.
    Ovakav stav prema zahtevima prosvetara imaju svi ministri u Vladi, rekao je Cvetković i dodao da je o svemu informisao i predsednika Srbije Borisa Tadića.
    Ako bi ti zahtevi bili prihvaćeni, objasnio je Cvetković, praktično bi bio “pojeden” sav novac od prodaje Telekoma, umesto da bude uložen u razvoj.
    Cvetković je, istovremeno, ukazao na opasnost da se za prosvetarima povedu i pripadnici policije i zaposleni u kulturi, što bi izazvalo lančanu reakciju i urušilo
    makroekonomsku stabilnost.

    :raz_114: inflacija od 300%...pa ebote...esmo sisali vesla, šta smo radili sve ove godine!?
    где си пошла с крмељиве очи

  4. #44
    Registrovani Član
    Zaga avatar
    Status : Zaga je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : NS
    Poruke : 999

    Početno Re: Kao nije znao....

    Nastavak štrajka, uprkos upozorenju

    30. januar 2011. | 16:17 -> 17:41 | Izvor: B92 Beograd -- U školama u Srbiji i u ponedeljak skraćeni časovi ili zatvorene učionice, uprkos upozorenju premijera da država neće platiti profesorima koji nisu radili.

    (Beta) Dve trećine škola u Srbiji sutra ponovo neće raditi ili će časovi biti skraćeni na po pola sata.

    Sindikati očekuju da će im se sutra priključiti i ostale obrazovne ustanove u zahtevu da štrajk traje dok Vlada ne poveća plate za 24 odsto.

    Iz Ministarstva prosvete i kabineta premijera Cvetkovića poručuju da za to nema novca i da bi povećanje plata moglo da uruši sistem javnih finansija.

    Nedelja popodne u Beogradu. Đaci uživaju u suncu, sankanju ili klizanju, ne razmišljajući o sutrašnjem školskom danu ili domećem, jer njihovi nastavnici i učitelji štrajkuju.

    Predsednik sindikata "Nezavisnost" Tomislav Živanović kaže da prosvetari ne odustaju od svojih zahteva, čak ni posle upozorenja premijera da im neće biti plaćeni dani provedeni u potpunoj obustavi nastave.

    “Ovo što mi tražimo - 24 odsto - to je samo zbir inflacije za ove godine. Ništa van toga ne tražimo. Pokušavamo da ubedimo Vladu da vratimo učešće u BDP-u na nivo pre zamrzavanja. Ništa van toga”, objašnjava on.

    “Tako da te priče - ovoliko ili onoliko tražimo i da ćemo mi urušiti sistem - to je jedna čista demagogija za običan svet. I te poluistine, najgore je što ovaj narod veruje onoj drugoj polovini koja nije tačna”, ocenjuje Živanović.

    Iz Nemanjine 11 ponavljaju da nema toliko novca koliko prosvetari traže i da moraju da se zadovolje samo sa odmrazavanjem plata u 2011. i praćenjem rasta bruto domaćeg proizvoda i inflacije.

    Ipak tokom nedelje bi trebalo da dođe do novih pregovora ministarstva i prosvetara, kaže pomoćnik ministra prosvete Zoran Kostić.

    “Naravno da se razgovori nastavljaju. Naravno da se to očekuje, sreda ili četvrtak, ili u ovoj nedelji da dođe do nastavka razgovora. Ali jednostavno i tad je rečeno ne može se dozvoliti da se naruši makroekonomski sistem države i da dođe do enormnih povećanja i cena inflacije i svega ostalog, samim tim ne mogu se ispuniti oni zahtevi o 20 novih milijardi koje sindikati traže”, navodi on.

    Posle premijera koji je poručio da su im zahtevi nerealni, i njegovi ekonomski savetnici naglašavaju da bi odobravanje dodatnog novca dovelo do potpunog urušavanja javih finansija i dodatnog zaduživanja države.

    Tomislav Živanović, s druge strane, poručuje da je Vlada jedini krivac za aktuelnu situaciju.

    “Mene ne zanima, i sindikat ne zanima odakle pare. Treba da se postavi pitanje obrnuto - zašto para nema, ko je kriv zato što para nema? Kriva je Vlada”, ocenjuje on.

    Potpunoj obustavi rada u školstvu nije se pridružio najveći reprezentativni sindikat. Predsednik Sindikata obrazovanja Branislav Pavlović kaže da će odluku o tome doneti sledeće nedelje, najverovatnije posle nove runde pregovora sa nadležnima, koja je planirana za sredu 2. februar.

    Unija sindikata prosvetnih radnika, sindikat ”Nezavosnost“ i Sindikata radnika u prosveti zahtevaju povećanje plata za 24,5 odsto, dok Sindikat obrazovanja zahteva nešto manje – 18 odsto.

  5. #45
    Registrovani Član
    Zaga avatar
    Status : Zaga je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : NS
    Poruke : 999

    Početno Re: Kao nije znao....

    Osam godina troše naše pare a ne polažu nikom račune

    Zoran Luković | 30. 01. 2011. - 00:02h | Foto: Z. Raš | Komentara: 0

    Kad neko ne preda godišnji račun za firmu, dobro mu se isprazni novčanik. Kada država ne usvoji završni račun o „izvršenju budžeta“, desi se veliko ništa. Poslednji put je parlament usvojio izveštaj o trošenju novca iz državne kase 2002. godine. Posle toga, za osam budžeta ta zakonska obaveza nije ispoštovana.

    Poslanici Skupštine jasno i javno pokazuju da su iznad zakona


    Zakonom o budžetskom sistemu, članom 77. jasno je precizirano da „predlog zakona o završnom računu budžeta Republike Srbije utvrđuje Vlada“, a narednim članom je propisan obavezujući rok u kojem Vlada mora da dostavi predlog Skupštini.

    - Država pokazuje da je iznad zakona i da je tačno da je neodgovorna demokratija vrlo često slična nedemokratiji. Vrlo je moguće da država nije u stanju ni da utvrdi kako su trošena sredstva, pa je onda je problem manji, jer govori o nesposobnosti, a ne o malicioznosti. U tom slučaju ima nade, potrebno je samo uložiti mnogo rada - ocenjuje Aleksandar Stevanović iz Centra za slobodno tržište.

    Na pitanje „Blica“ upućeno Vladi o tome zašto nije ispoštovana obaveza usvajanja završnog računa, odgovorila je Tamara Stojčević, generalni sekretar:
    - Vlada Republike Srbije svake godine, u skladu sa zakonom, dostavlja Skupštini Srbije završni račun budžeta. O tome na koji način i na kom nivou se u Skupštini raspravlja o tom dokumentu, odlučuju nadležni u parlamentu - odgovorila je Stojčevićeva.


    U Skupštini, u nadležnom Odboru za finansije, negiraju da je Vlada činila sve kako treba i na vreme. Zoran Krasić, predsednik Odbora, tvrdi:

    - U skupštinskoj proceduri ne postoji predlog zakona o završnom računu za 2002, 2003, 2004, 2005. i 2006. godinu. Predlog završnog računa za 2009. godinu nam je dostavljen sa gotovo šest meseci zakašnjenja, umesto 15. jula kako je precizirano Zakonom o budžetskom sistemu, tek 29. decembra prošle godine. U proceduri su predlozi završnih računa za 2007. i 2008 . godinu, ali se još nisu našli na plenarnoj sednici. Dominira interes skupštinske većine da se izveštaj ne podnese, jer je Odbor predložio razmatranje izveštaja revizora i završnog računa budžeta za 2008. godinu, ali je većinom glasova poslanika odbijeno stavljanje na dnevni red - precizira Krasić.

    Aleksandra Jerkov, članica Odbora za finansije, potvrđuje da se završni računi nisu našli pred poslanicima i da je sve završavalo samo na Odboru. Isto nam je rekla i Jorgovanka Tabaković, takođe član Odbora.

    - Poniženi smo nemogućnošću da kontrolišemo način na koji predstavnici države troše novac iz budžeta. Postavlja se pitanje čemu služe odredbe Ustava, zakona o DRI, skupštinskog poslovnika... ako još uvek nismo imali raspravu u Parlamentu o završnom računu za 2008. i 2009. godinu? Niko nije kažnjen za utvrđene zloupotrebe od strane DRI, čak ni knjigovođe zbog „neznanja”, nemamo još uvek nijedno novo pravilo kojim bi se izbeglo ponavljanje grešaka - kaže Tabakovićeva.

    O svakom aktu, pa i predlogu završnog računa budžeta, Skupština se izjašnjava i poslanici odlučuju da li će ili neće nešto biti na dnevnom redu, objašnjava Veljko Odalović, generalni sekretar parlamenta Srbije.

    - Ta je procedura i o tome ne odlučuju stručne službe, već poslanici svojim glasovima - kaže Odalović.

    Ispada da je poslanička većina, a to traje već devet godina, iako je sastav parlamenta menjan, mogla ako hoće i ako joj je u interesu da odluči da dan traje 30 ili 15 sati. Prosto, može im se. Privrednici, kada se izostave neki nepristojni glagoli koje su upotrebili, pokazuju jasnu iznenađenost i ogorčenost praksom da od 2002. godine nema saznanja kako se troše pare svih nas.

    - Mala i srednja preduzeća (MSP) zapošljavaju 66 odsto od ukupnog broja uposlenih radnika, a u punjenju budžeta učestvujemo sa 60 odsto. Ako se završni račun, recimo, u Engleskoj ne bi složio za tri funte sa planiranim budžetom, celokupna vlada bi pod pritiskom mogla da podnese ostavku. Kod nas sve može, pa i da država ne poštuje zakon. Mi taj budžet punimo i imamo pravo da znamo kuda su pare otišle. Ali, mi ne možemo da učinimo odgovornim one koji ne poštuju zakon - priča Milan Knežević, i u ime asocijacije MSP.

    Za profesora dr Đorđa Dukića, koji ima iskustvo u radu skupštinskih odbora jer je nekad bio predsednik Odbora za kreditno-monetarni sistem, ovakva praksa je neodrživa.

    - Neshvatljivo je za zemlju koja pretenduje da bude kandidat za ulazak u EU da tako drastično krši sopstvene zakonske odredbe. Svaki predsednik odbora mora, ne pitajući vladu, da zakazuje sednice i radi po zakonu. Isto bi moralo da važi i za sve ostale u proceduri usvajanja završnog računa budžeta, ali izgleda da je kod nas sve moguće - kaže Đukić.

    U svakom slučaju - godinama javnosti posredstvom Skupštine nije „položen račun“ o trošenju državnih para i zbog toga niko nije odgovarao ni moralno, ni politički, ni zakonski.






    evo,čisto da se uporedi kako ONI pošteno rade svoj posao....

  6. #46
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Kao nije znao....

    škole u koju idu moja deca - ne rade
    missim, ja podržavam bunt, ali moja deca velika, pa me baš brige što idem na posao, a one su kod kuće.....ali, verujem da ima mnogo roditelja koji brinu gde će biti deca kad su oni na poslu.
    ali, što reče jedan od sindikalaca - neka ih čuva obradović....neka otvori neke vrtiće za vreme štrajka
    где си пошла с крмељиве очи

  7. #47
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Kao nije znao....

    Prosvetari: Spremni smo da izađemo na ulicu

    B. G. | 01. 02. 2011. - 11:54h |

    Ukoliko ubrzo ne dođe do dogovora sa predstavnicima Vlade o povećanju zarada prosvetari su spremi da izađu na ulice.
    Predstavnici sindikata zaposlenih u prosveti su četvrti dan u štrajku i kako kažu, ponuđena cifra od četiri milijarde dinara ne zadovoljava ni njihove minimalne zahteve.

    - Čuli smo da je Vlada spremna da izdvoji četiri milijarde dinara za plate, ali to ne može da zadovolji ni naše minimalne zahteve. Mi smo tražili korekciju koeficijenta zarada o čemu ništa nismo čuli od predstavnika Vlade. Štrajkače bi zadovoljio jedino iznos od 7,5 do 8,2 milijarde dinara - rekao je na konferenciji za novinare Hadži Zdravko Kostić, generalni sekretar Sindikata radnika u prosveti Srbije.

    Prema podacima Granskog sindikata Nezavisnost, Unije sindikata prosvetnih radnika Srbije i Sindikata radnika u prosveti Srbije juče je u štrajku bilo 1.112 škola.
    Od tog broja, u više od 600 nastava je bila potpuno obustavljena, dok su u ostalim školama časovi bili skraćeni na 30 munuta.
    Za sutra u 11 sati u Agenciji za mirno rešavanje sporova zakazani su pregovori sa ministrom prosvete Žarkom Obradovićem.

    odakle su sad našli te 4 milijarde? oteile od neke druge sirotinje, garant.
    где си пошла с крмељиве очи

  8. #48
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Kao nije znao....

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    škole u koju idu moja deca - ne rade
    missim, ja podržavam bunt, ali moja deca velika, pa me baš brige što idem na posao, a one su kod kuće.....ali, verujem da ima mnogo roditelja koji brinu gde će biti deca kad su oni na poslu.
    ali, što reče jedan od sindikalaca - neka ih čuva obradović....neka otvori neke vrtiće za vreme štrajka
    Ал му је одговор...
    Па неће да их чува Обрадовић, то је једино сигурно.
    Сећам се штрајка лекара...
    Кад их је баш било брига за пацијенте.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  9. #49
    Registrovani Član
    Zaga avatar
    Status : Zaga je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : NS
    Poruke : 999

    Početno Re: Kao nije znao....

    škla nije ustanova koja služi da se deca čuvaju!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    škola je obrazovna ustanova.....

  10. #50
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Kao nije znao....

    vaspitno obrazovna, preciznije..
    Večnost je čista sadašnjost.

  11. #51
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Kao nije znao....

    Чуди ме што онда постоји боравак...
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  12. #52
    Registrovani Član
    Zaga avatar
    Status : Zaga je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : NS
    Poruke : 999

    Početno Re: Kao nije znao....

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    vaspitno obrazovna, preciznije..

    ne...obrazovno vaspitna preciznije....

    a ono vaspitna moš da baciš,jer vaspitnog uticaja škola više uopšte nema.....zakonom su nam tako uredili....
    i btw,dete dolazi sa sedam godina u školu...valjda treba da ima i neko kućno vaspitanje...zar ne?????
    ja ne očekujem da mi škola i kolege vaspitavaju moje dete...to je moj posao kao roditelja....

  13. #53
    Registrovani Član
    Zaga avatar
    Status : Zaga je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : NS
    Poruke : 999

    Početno Re: Kao nije znao....

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Чуди ме што онда постоји боравак...

    boravak je samo produžena nastava na neki način Quini....
    zbog roditelja koji rade duže a žele da im dete ,na neki način bude zbrinuto....
    rade se domaći zadaci,uči se,gleda obrazovni program,ako je boravak tako uređen...
    opet ne može to da se gleda kao mesto gde se čuvaju deca....
    a pogotovo gde se vaspitavaju...
    nastavnik bre ne sme da povisi ton na učenika iako se ovaj penje po stolovima i divlja po tom istom boravku,i ometa ostalu decu....

    jooooooooj,mnogo je sve to komplikovano narode sa svim ovim novim zakonima.....

  14. #54
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Kao nije znao....

    Citiraj Prvobitno napisano od Zaga Vidi poruku
    ne...obrazovno vaspitna preciznije....

    a ono vaspitna moš da baciš,jer vaspitnog uticaja škola više uopšte nema.....zakonom su nam tako uredili....
    i btw,dete dolazi sa sedam godina u školu...valjda treba da ima i neko kućno vaspitanje...zar ne?????
    ja ne očekujem da mi škola i kolege vaspitavaju moje dete...to je moj posao kao roditelja....
    Vidi, ja ću sada na trenutak skrenuti sa teme, al neću puno gnjaviti, obećavam.
    Škola služi sa umuljavanje svih kategorija dece i štancovanja što jednakijih komada.
    Tako da će tvoje inteligentno, rečito i lepo vaspitano dete biti u istom košu sa
    ''mutavim'', neinteligentnim i nevaspitanim detetom osam godina. Do kraja će biti
    dobri drugari.
    Od vas zavisi.
    Večnost je čista sadašnjost.

  15. #55
    Registrovani Član
    Zaga avatar
    Status : Zaga je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : NS
    Poruke : 999

    Početno Re: Kao nije znao....

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Vidi, ja ću sada na trenutak skrenuti sa teme, al neću puno gnjaviti, obećavam.
    Škola služi sa umuljavanje svih kategorija dece i štancovanja što jednakijih komada.
    Tako da će tvoje inteligentno, rečito i lepo vaspitano dete biti u istom košu sa
    ''mutavim'', neinteligentnim i nevaspitanim detetom osam godina. Do kraja će biti
    dobri drugari.
    Od vas zavisi.
    hm...možda te ne razumem šta želiš reći...
    nema veze i ako si skrenula..aj mi malo pojasni...
    ako misliš da prosvetari ne prave razliku između takve dece,varaš se..
    ali na žalost nekad i zbog vremena,ali i zbog nesaradnje rpditelja mnogi problemi ostaju nerešeni i provlače se celim školovanjem....

  16. #56
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Kao nije znao....

    Све ја то знам, и рекла своје мишљење о томе.
    Ја сам рецимо боравак плаћала и не само да ми чувају дете већ и да га нахране.
    Тј, да буде збринуто.
    Мене само нервира што све иде преко грбаче деце.
    Ето, мог сина чекају сад у седмом завршни испити.
    Њему су скраћени часови, у неким школама нису, а на испиту су критеријуми исти за све.
    Исто је и са завршним разредима у средњој школи.
    Чека их пријемни.
    Разумем ја да су плате мале, нови закон је дебилан, у најмању руку.
    Кад сам га читала (дао нам је разредни) притисак ми је скочио на 150.
    Тако да знам о чему се ради, а знала сам и раније шта се спрема, ти знаш да ми имамо све те информације месецима унапред.
    Нервира ме то што знам да иза овога стоји неко коме тако одговара, што се ништа битније неће променити, неко ће имати користи а у свему ће најгоре проћи деца.
    Па и родитељи, који ће морати да плате приватне часове.
    Некако би ми било логичније да просветари нормално држе наставу али да изађу на улицу, да тамо изразе своје незадовољство, викендом, рецимо, а не овако...
    Преко деце. Они баш ништа нису криви. А преко њихових леђа све иде...
    Ништа лично, наравно, тако је изрежирао синдикат... Или ко зна већ ко...
    То ћемо можда некад и сазнати...
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  17. #57
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: Kao nije znao....

    Onda bi najlogičnije bilo da štrajkuju na raspustu, tad najmanje ometaju
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  18. #58
    Registrovani Član
    Zaga avatar
    Status : Zaga je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : NS
    Poruke : 999

    Početno Re: Kao nije znao....

    pitanje je da li ćemo ikada saznati da li je izrežirano...
    nas samo boli što su prosvetari još od avgusta meseca tražili da sa vladom sednu za sto i razgovaraju...
    vlada se stalno oglušivala o pozive i molbe za razgovor i razmatranje situacije...
    oni jednostavno sami odrede koliko će kome da daju i tačka...nema dalje..kao da su bogom dani....

    mi smo rekli dosta!!!!!!!!
    i krenulo je...kreće u talasima...
    rekoh negde,daj bože da se svi probude i pokrenu...
    pa jel treba da dozvolimo da ljudi imaju 15000 plate i da kažu,dobro mi je....ne ide bre više....

    i jeste,znam da deca najviše ispaštaju...to je fakat...
    ali dosta smo i ćutali....od 97 nije bilo štrajka u prosveti,a stalno smo pretili....
    i svaki put bi se nekako smirili i rekli nećemo zbog dece....
    moja škola radi skraćeno i nismo baš pristalice totalne obustave...zbog dece...
    radikalnije škole to uradiše....nadoknaditi će morati....kao,ne znam????

    samo niko se nikad nije pitao niti od roditelja protestvovao kada je donet zakon o disciplini i ponašanju učenika u školi....
    kako bi ste se vi osećali da vas na radnom mestu ponižava i verbalno psuje i pljuje dete od 12 godina,a da vi ne smete ništa??????
    o starijim uzrastima da ne govorimo i fizičkim obračunima....

    mnogo je ovde svega zapetljano..mnogo godina ogorčenosti i potlačenosti...
    ali nama je dogorelo....zaista....
    ne dam da mi neko pljuje moju diplomu i moje znanje,ponajmanje klinci koji su se tek ispilili ispod mamine suknje..bez uvrede...

  19. #59
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Kao nije znao....

    Ја јесам протестовала док су се други смејуљили.
    И ето, издавачка у којој радим је о томе писала у неколико наврата још прошлог пролећа кад је све било у припремној фази, али, сви већ знамо како то иде...
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  20. #60
    Registrovani Član
    Zaga avatar
    Status : Zaga je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : NS
    Poruke : 999

    Početno Re: Kao nije znao....

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Ја јесам протестовала док су се други смејуљили.
    И ето, издавачка у којој радим је о томе писала у неколико наврата још прошлог пролећа кад је све било у припремној фази, али, сви већ знамо како то иде...

    scenario nam je svima dobro poznat...mislim na početak...
    jedino je pitanje kraja...
    kakav će ovoga puta biti????

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Nije zgoreg znati
    Od Пркос u forumu Higijena i Nutricionizam
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 29-12-2016, 06:10
  2. Snaga nije nasilje
    Od DaDole u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 03-01-2014, 21:15
  3. Nije sve u ljubavi .... ima nešto i u lovi
    Od Sandokan u forumu Hajde da se testiramo
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 09-04-2012, 13:41
  4. Gde čeljad nije besna...
    Od Nežnicah u forumu Srbilend
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 07-10-2011, 10:38
  5. Nije to za mene! :qq:
    Od Flertusa Cipelic u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 09-05-2011, 11:19

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •