Stranica 3 od 11 PrviPrvi 12345 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 41 do 60 od 202

Tema: Moja poezija i proza ...

  1. #41
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Odg: Moja poezija i proza ...

    [quote author=Alexanna link=topic=303.msg6691#msg6691 date=1251841845]
    [quote author=sani link=topic=303.msg6633#msg6633 date=1251720794]
    ne mislim da je to hrabrost aleksa...jednostavno neko je takav...I super je ako si uhvatila emocije u ovim pisanijama.. :D
    [/quote]

    jel ovo samo za pesme ili moze malo i proze i tako to...

    [/quote]

    ma moze bre sta oces..


    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  2. #42
    Registrovani Član
    Alexanna avatar
    Status : Alexanna je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Poruke : 132

    Početno Odg: Moja poezija i proza ...

    ajd dobro...iskopacu ponesto

  3. #43
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Odg: Moja poezija i proza ...

    Aleksa..divno, nastavi molim te..dodacemo u temu " i proza''



    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  4. #44
    Registrovani Član
    Пркос avatar
    Status : Пркос je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : Beograd moj rodni grad
    Poruke : 5,528
    Tekstova u blogu : 125

    Početno Odg: Moja poezija i proza ...

    [size=14pt]ZIVOT ISPISAN ZIVOTOM [/size]
    Sa kolevkom zaljuljanom utihne plac
    nastane tisina sto se jako cuje,
    odjekuje,o zidove odbija,vraca se u tren
    da rukom pokrije disanje glasno
    i samo oslusne kisu sto dobuje.

    I krenuse koraci sa suncem u dusi
    s pogledom u nebo od plavetni vedro
    beruci maslacak tek poniko zuti
    andjeoskog lica,preplanile puti.

    I zivot zivota plete svoju pricu
    iz kolevke sto je bezbrizno ponese
    s koracima malim i zutim maslackom
    povetarac dunu u mladost uznese.

    Tu ljubavi mnoge slise se u krcag
    pojiliste duse,ceznje i nadanja
    susreta,radosti,patnje i stradanja
    ostavise vetrovi neizbrisiv trag.

    Kad zivot zivotom romane pise
    srce mu diktira,oko budno prati
    tisinu zaljuljale kolevke trazi
    da na tren se u nju kao nekad vrati.

    JA
    Život nije samo topla plima.
    I kada te nema - treba da te ima...


  5. #45
    Registrovani Član
    Пркос avatar
    Status : Пркос je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : Beograd moj rodni grad
    Poruke : 5,528
    Tekstova u blogu : 125

    Početno Odg: Moja poezija i proza ...

    [size=14pt]KAMEN NA KAMENU............KAMEN [/size]
    Hladan...tezak.....siv.....ostrih ivica....prepreka.... preteca......nagovestaj......kazna......cas krvav.....cas cist kao devojacka suza.Kamen..kamena dusa...kamen spoticanja.....kamen znoja....borbe.....htenja.Kamen ponora....odrona....Koji je od njih moj?.Onaj sto se cakli na suncu...vreo kao zar....prepun kristala....belutak........okrugao kao oblutak..Koji poneti....uzneti...izneti?U koji se uzdati....da te nece povrediti....da ce te grejati kada je hladno.....da ce ti biti nezni jastuk za pod glavu?Da ,tada je kamen na kamenu....kamen .Hladan ,siv bezlican. Samo sto je kamen na kamenu......kamen....od bola i tuge razrovan....od nemoci....proplakao....suzama okupan.Moj kamen.
    Ja


    Život nije samo topla plima.
    I kada te nema - treba da te ima...


  6. #46
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Odg: Moja poezija i proza ...

    Razvija se neki cudan
    šum.
    Ne znam odakle kreće
    al' okreće krvotok
    naopako.

    Sani



    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  7. #47
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Odg: Moja poezija i proza ...

    Sasvim neobican i neocekivan dogadjaj danas,skoro poput bljeska, me je podsetio na to koliko se i kako cesto,ljudi dobrovoljno lisavaju raznih stvari,raznih postupaka,ponasanja i jos *raznijih* sopstvenih mogucih dogadjaja koji bi bez samo-lisavanja,iz svega toga impulsivnog ponasanja proistekli ...ako i kada imaju izgradjen,negovan i prisutan sistem samokontrole.
    Istrazivaci kazu da sistem samokontrole imaju samo pacovi,golubovi i - ljudi.Interesantna genetska i evoluciona odluka o tome kojim ce vrstama biti *dodeljena* sposobnost da kontrolisu sopstveno ponasanje,da koce svoje instinkte i da ocigledno iz ukupnog efekta samokontrole, izvlace i ontogenetsku i filogenetsku korist.Dakle,korist i za pojedince i za vrstu u celini.
    Verovatno,svi ljudi imaju nekakav stepen,obim,nekakvu formu samokontrole,nekakav naucen oblik ponasanja,koji uce sami sopstvenim iskustvom,ili uce od okoline,ili uce ugledajuci se na stvarne ili zamisljene,idealizovane primere.Ili ga ocito,vec poseduju kao kolektivno genetsko pamcenje vrste.I verovatno,svakom od nas,u nekom trenutku,umesto sopstvenih mehanizama samokontrole,odnekud izbije impuls,instinkt..potpuno nekontrolisano ponasanje..I potpuno je nevazno,STO bude sadrzaj takvog ponasanja ( na ukupnoj skali od potpuno negativnog do potpuno pozitivnog),ono uvek pokazuje da je sistem samokontrole * pregoreo*,i da nemamo odbrane pred necim dubljim,drevnijim,evoluciono ranije zapamcenim...koje potaknuto spolja ili iznutra,svejedno, preovladava ili ovladava nama,ukida samokontrolu i pojavljuje se divlje,nepokoreno,nepatvoreno,neuhvatljivo i nesavladivo.A onda...ipak,prodje nekako...i vracamo se samokontroli.I tih, i takvih *vulkana* nezadrzivih i neutazivih potreba,ima - raznih:neki samo blesnu kao iskra,neki buknu i sevnu kao munje,a neki budu kao vulkani - neprekidni.Ne znam kako je kod pacova i golubova,ali jutros sam se iz potpune *nevezuse* - slucajnosti i neocekivanog dogadjaja,setila da - tacno znam kako je kod ljudi.Ziveti pod vulkanom,sopstvenim,skoro pa - samokontrolisanim izborom.Moracu ponovo da gledam film "Pod vulkanom"....zato sto mislim da samokontrola nije u tome da lisavamo sebe izbora,vec da se osposobimo da pravimo - najbolje moguce izbore.
    A vulkane,i ovako i onako...nista ne moze zaustaviti...
    Poslednje uređivanje od Bisernica : 06-02-2010 at 01:35

  8. #48
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Odg: Moja poezija i proza ...

    Zar nije lakse sagledati svemir nego samog sebe.....a upoznati sebe
    znaci upoznati svet.Ako sebe sami ne poznajemo,kako ce nas upoznati drugi....
    i vazi za sve nas podjednako....neka pravila su univerzalna....a potvrda se tesko nalazi,
    jer su izuzetci gotovo nepostojeci.Mozda nam ti drugi otvaraju oci,cesto...i otkrivaju nam ono sto sami ne bismo
    stigli,hteli ili mogli otkriti o sebi.....a opet,ni oni nisu zasticeni od prepoznavanja,
    sagledavanja i citanja izmedju redova,ponekad proniknes dublje nego si ocekivao,
    pa se uplasis tog novog saznanja,i odustanes lako i brzo,plaseci se onog sto ces videti....
    A to sto bi video je mozda bas ono sto je najlepsi i najtananiji deo....onaj do kojeg se samo
    sretniku posreci da stigne.....a da pri tom u te dubine,ni lampu nije morao poneti......
    Ko zna......
    Poslednje uređivanje od Bisernica : 06-02-2010 at 01:36

  9. #49
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Odg: Moja poezija i proza ...

    Taman pomislis da si osvojio citav svemir....da su se zvezde bas zbog tebe i tvojih impresija,nacrtale na vedrom nocnom nebu....da se Sunce probudilo i odlucilo da sija bas u pravcu tvog lica,i da je gravitacija samo tvoja sila stabilnosti,kontrola ti dostigla onu kriticnu granicu kad se gospodarem mozes zvati....i PUF....samo odjednom,eto osvete kosmosa....I to bas onako kako *treba*....
    A....razuveravanje svemira nije bas lako....cak,rekla bih,ide vrlo bolno......sokantno....po principu *ma ne moze to meni da se desava*.Doduse...ponekad se da i finim metodama,ali ,to samo pod uslovom,da su merni aparati ostali negde sacuvani.
    E sad....kako spreciti tu vrstu *nauka*?. ...tu magarecu klupu u koju te stave kao po kazni,a da ne znas ni zasto,ni odkud bas tebe,kad ima i gorih....kako shvatiti na vreme,da se celije po nasim organizmima nisu formirale principom nase volje,pa se isto tako,po istom nece ni kretati?....da imaju svoje putanje,na koje sigurno uticemo,ali ne bas onako kako bismo hteli.....stoprocentno sasavo....celije ili mi?....ma mi naravno,one znaju i sta hoce i kuda zele....za razliku od nas,vrlo cesto.
    Da li je covek stvarno toliko zastranio,verujuci u svoju Ikarovsku prirodu,da treba da ga scepa neka bolescina,pa da shvati koliko je slab?Dovoljno je samo da nam temperatura poraste za tri stepena C,i da se nadjemo na ivici propasti......nemocni.Tada nam je tesko da budemo i u budnom stanju,a kamoli da donosimo znacajne i velike odluke.....ili da *trcimo na sto metara s preponama*....da ne kazem s preprekama.Nije potrebno nista vise od ta tri stepena,stvarno...da klonemo,razmislimo i da se opametimo....i ostavimo sve te *maceve*...koji su preteski za pojasom.
    Jer,obicno tada u toj nemoci,shvatimo....kako tracimo radosti koje su nam darovi,a ne nasa *osvojena* stanja ...osvojen svemir i ostala s.....Sa macem se tesko hoda.....a jos teze trci......a i ,ne slaze se uz kais.......
    Govorili su : zavrsi skolu.....zaposli se.....vidi sveta.....udaj se.....rodi decu......stavi prst u uho i pevaj ,dok ne crknes....

    Ona sto me je rodila govorila je : kazi im da ne tupe....nema pravog puta.....gledaj svoja posla......propao plan A!! odmah razradjuj plan B....ima i drugih slova !!
    Malo sam u medjuvremenu pobrkala raspored.Ta *pesma* mi uopste nije isla.....sta ono bese prvo?!....kad smem ovo,a kad ono?!......kad ono bese,treba da stavim prst u uho?!...kad treba da zapevam?!....koju pesmu...nisu rekli......koga da izaberem za pratece vokale?!....koliko puta treba da ponovim refren?!....ni to nisu rekli......Koji uvod da izaberem - uvod u anticku tragediju sa zrtvovanjem razjarenim lavovima,....uvod u dramu u tri cina sa osvrtom na neke oci,mozda.....ili uvod u komediju?!
    U zivotu imas samo dva izbora....-da pratis sebe ili da pratis druge.Da posmatras svet svojim ocima i osluskujes svojim usima.....ili kroz cula onih drugih.Vremenom naucis da budes selektivno gluv i slep,da ne bi morao da govoris ljudima da ne tupe.....ili ,mozda mislis da si naucio....Vremenom naucis da hodas ulicom i da pored tebe hoda i tvoj nevidljivi,neprobojni zid.....ili ne naucis.Vremenom te proglase za (ne svi,ali neki....valjda zato sto te *vole*).. baksuza,naopaku....glupacu koja ne vidi da nije najpametnija na svetu,iako ti to vidis i jasno znas da nisi...znas koliko ne znas i da si dovoljno veliki samo kad si mali....I sve samo zbog jednog pobrkanog redosleda.....,
    Neki opet,vremenom ...pocnu da ti se uvlace....a sve u nadi da ce prodreti u tu veliku tajnu - zasto ti bas mimo sveta....otkriti sta je to posebno u tvom zivotu.A tvoj zivot sasvim obican....samo tvoj,...ili ti mislis da jeste.I neki od njih ostanu razocarani,sto nisu uspeli da se uvuku....ne veruju da postoje i ona (zna se sta)u koja se ne moze uci,ne znajuci da postoje i drugi putevi.....ali ti putevi ne vode kroz tudje .....,nego kroz sopstvenu pamet....a ti se pitas *sta ja imam od svega toga ?*
    Nemam pojma zasto sam ovo napisala, valjda zato sto mi nikada nece biti jasno......
    Juce mi je ljubimica poslala sliku.....posmatram je i pitam se.....odakle joj tolike godine....a kao da je juce bilo,kad su mi je doneli prvi put....i secam se kako sam neutesno plakala,ocarana time kako je savrsena.I secam se ,kako sam isto tako neutesno plakala,kad sam ugledala majku,kako isto tako place i kroz suze pita - je li te bolelo (nije....zivot me boli vise)....a onda pocinje da panici - zasto toliko places,je li sve u redu?!...i secam se da nisam mogla da progovorim,nego napisah na papiru Ona je savrsena....a ona navlaci placljiv osmeh i kaze - nisam uspela nocas da se napijem,a htela sam ...da se napijem i da umrem.Secam se kako je neverovatno bilo stajati izmedju one koja me je rodila i one koju sam ja rodila.I secam se........mnogo toga,o cemu ne mogu da pisem,da ovo ne bi postao dan koji gusi.....Nemam pojma zasto sam ovo napisala?!......mozda ,da bi mi bilo jasnije.....da li je to bilo predvidjeno redosledom koji sam pobrkala.....ili je zivot nesto pobrkao?!...mozda sam mu slala pogresne signale....ne znam.....znam samo da se od tada ,do danas nisam cestito naspavala...imam osecaj da u utrobi nosim olovnu kuglu,od kada se bojim pogresnih koraka......
    Ali,sve je to *pesma*....moja,licna....koju ne umem bas da prepricam......valjda bi bilo mnogo lakse da je tuzbalica,ali nije....nikako ...
    Kad sednes ....zapalis cigaretu i zagledas se u daljinu,saznas da je daljina nesto nesagledivo,neopipljivo...ne mozes je dohvatiti.....da zivot i nije zivot ako treba da ga provedes trceci do cilja.......ne uvek.....Sve je sad....Ispunjenost.....Trenutci.....Jedinstveni,ne promenljivi,neponovljivi,dragoceni.....
    Ispunjenost.....ta ispunjenost.....Kakve to veze ima sa redosledima (ne volim nametnute ritmove),tudjim ocima,pricama,macevima?!
    Nemam ni plan A ni plan B...ni jedno drugo slovo.Nikad nisam racunala,projektovala,kalkulisala.......iako ne spavam ni dalje vise nego do sad.....i ne vise mirno....imam sve.Odbacila sam maceve...tesko se hoda s njima,o trcanju da ne govorim.... ne slazu mi se uz kais.....a i ne nosim ga.
    Poslednje uređivanje od Bisernica : 06-02-2010 at 01:36

  10. #50
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Odg: Moja poezija i proza ...

    Jedno od onih zatisja,....*tisina* koja uvek potakne na neka spletkarenja.....
    moze biti....a ne mora.....mada.....ako se i ne slozite,....ma, ja i ona smo se
    slozile,u nasem razgovoru......stvarnost i moja masta.....sanjari su uvek bili
    iluminatori nade i slikari sarenila.....nikad nisam znala slikati bojama,ali volim reci
    bojiti snovima.....i na javi cak
    Nekako je u ovoj tisini razgovor sasvim iznenada zapocela ona......

    Stvarnost : Zasto ljudi misle da sam ruzna i zla?
    Masta : A zasto ljudi misle da sam ja lepa.....ali,beskorisna?
    Stvarnost : Zato sto nemas pravog smisla postojanja....
    Masta : Zar snovi ne postoje,u svima nama,jednako.....kao i misli?
    Stvarnost : Snovi postaju smisao sami sebi,a misli su smisao koji ce zaista to i postati....
    Masta : Ali....,ostvarene misli mogu,kao i razum,zauvek nestati.A snovi....oni nastaju sve do smrti!
    Stvarnost : A,sta se dogadja sa snovima posle smrti? Hm.....
    Masta : Nestanu.....zajedno sa stvarnoscu.
    Stvarnost : I,ako je bas sve tako kako ti kazes da jeste,sto onda ostaje kao smisao postojanju ??
    Masta : Vecnost.....u trazenju....
    Stvarnost : Ne zasmejavaj me, ...trazenju vecnosti?!...ma daj, bar jednom ne preteruj ...
    Masta : Ma ne ,zasto nikad ne sacekas da misao zavrsim do kraja ?
    Bas nikad nemas sluha za mene....Smisao postojanja je u trazenju besmrtne istine !!
    Stvarnost : Sta hoces da kazes? Znaci,ja kao i ti nisam istina ??
    Masta : Ma ne? Zasto si uvek tako iskljuciva,kad sam ja u pitanju?
    Istina je LJUBAV......ona koja se zrtvuje za voljene....ona je stvarajuci smisao postojanja !

    Stvarnost se iznenada probudila iz sna....
    Napokon je valjda postala sretna.....valjda je osetila da nije usamljena.


    I ako se ne slozite sa mojim,toplim bojama *obojenim* recima,ja ostajem pri svome....,
    a ako mi ne verujete.....pocnite da sanjate.....snove.....i na javi....zbog stvarnosti,....usamljene


    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  11. #51
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: Moja poezija i proza ...

    naci cu ga

    naci cu ga
    znam da hocu
    prevrtacu
    danju nocu
    polupacu
    svetu vrata
    zamenicu
    cigi brata
    da me vodi
    kud's ne ide
    da mi oda
    ko sve nije
    da ostane
    on ko jedan
    ispod sljive
    nista vredan
    da mi kaze
    ko sve ume
    da ostane
    on sto trune
    on sto nista
    ne razume
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  12. #52
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Odg: Moja poezija i proza ...

    Neko ko napusta zivot
    zna izreci reci o lepoti
    onog lista
    sto je zazeleneo juce.

    Neko ko napusta nadu
    ne zagleda oblike ljudske,
    u osamljenickom kutku
    sklapa note
    prozete prazninom.

    Neko ko napusta luku
    zna izreci reci rastanka
    i daleke ceznje
    koja pece
    dok na pucini
    s galebom druguje.
    Poslednje uređivanje od Bisernica : 06-02-2010 at 01:37

  13. #53
    Registrovani Član
    lider avatar
    Status : lider je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Poruke : 276
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Odg: Moja poezija i proza ...

    LJUBOMORNI STIH

    Zavidim pločnicima po kojima noćas malena stopala tvoja gaze.
    Ljubomoran sam na džepove kaputa, umesto mene greju ti prste.
    Petlje izatkanog šala njen vrat beli ljube i maze
    Hoće li jednom putevi nekud da nam se ukrste?

  14. #54
    Registrovani Član
    lider avatar
    Status : lider je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Poruke : 276
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Odg: Moja poezija i proza ...

    SEBIČNA


    Sve svoje staze napamet znam
    I cvetnu ovu kada prođem
    Ostaću ponovo sam

    Vode me samoljubive vođe
    Sebične misli
    U meni se roje
    Crni crv kosti glođe
    I pije mi krv
    Do poslednje kapi
    Ja nemam srce
    Umesto njega
    Provalija duboka
    Zjapi
    Na njenom dnu je večiti mrak
    Mračna sena
    Obrasla mahovinom
    Sahranjena imena.
    Groblje palih boraca
    U ime moje sreće

    Ja
    Visoko nad ponorom
    U njihovu Slavu palim
    Sveće
    Šarene bukete sreće
    Pobacam uz neku suzu
    I na suzama škrtarim
    Trebaće mi jednom
    Kada ostarim
    Da od njih stvorim reku
    I pustim
    Da me ka moru odnese
    Da se nikome nikada više
    Ne javim
    Da se ne pojavim
    Da se udavim
    U sopstvenom mulju

    Ti
    Slučajni prolazniče moga života
    Nikada nemoj
    Žaliti
    Sebičnog skota
    Punim plućim život diši
    Bosonoga šetaj
    Po letnjoj kiši
    I čekaj
    Strpljiva budi
    Svet je ovaj prepun
    Svakakvih ljudi
    Odnekuda može da se pojavi
    Onaj pravi
    Koji će umeti da voli
    Onako kako niko nikada nije
    Onako na tvoj način
    I biće ti lepo
    I lako
    I ništa neće da te boli
    Ni srce da te žiga
    Bićeš srećna
    Rasterećena svakodnevnih briga.

    Mi
    Smo pomerili veliku stenu
    Sa vrha planine
    Napravili čistine
    Od istine
    I stena se valja
    U pravcu doline
    Pokrenula je gromade
    Pokrenula lavine
    A jednom ipak mora da stane
    I od grmljavine da nastane muk
    Savršena tišina
    I kada sve prođe
    I slegne se lepljiva prašina
    Sve će jasno da se vidi
    Da li su livade cvetne
    Ili ostaše samo
    Ogolele hridi.

    Sve svoje staze napamet znam
    I cvetnu ovu kada prođem
    Ostaću ponovo sam

  15. #55
    Registrovani Član
    lider avatar
    Status : lider je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Poruke : 276
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Odg: Moja poezija i proza ...

    Neko mi je danas ukrao osmeh
    I na čelu nacrtao bore
    Zato sam čitav dan
    Onako bez cilja
    Po Zvezdari luto'
    Oborene glave
    Pod nogama spazih
    Opalo lišće
    Zuto
    Zar je moguće?
    Još jedna jesen
    Mog zivota
    Kao razbojnik nekakav
    Oko mene se mota
    Maglama teškim
    Preti
    Sve lepo moje
    Očas
    Da poremeti
    Da me vrati
    Seti.

  16. #56
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Odg: Moja poezija i proza ...

    dobra ova jesenja lider ..ali zaista dobra ...
    Ciji potpis?

  17. #57
    Registrovani Član
    Maca avatar
    Status : Maca je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 523

    Početno Odg: Moja poezija i proza ...

    Nocas u tisini svoje sobe
    Nevesto pokusavam da tvoj lik
    Izvajam nekim drugim materijalom
    A ne secanjima.
    Kozom tvojom,mesom,limfama,krvlju.
    Jos jednom na trenutak
    Da te vidim i uzivam u tvojoj lepoti.
    Samo malo,kao nekada
    kada si bio moj ..
    Ne uspeva mi, klizis polako..
    nestajes stvarajuci strah u meni
    da ces nestati sasvim..

    I zato
    krenuh bojom za nezaborav
    Plavom kao tvoja kosa
    Zelenom kao tvoje oci
    Zutom kao suncem okupan osmeh
    Ljubicastom kao tuga po rubovima duse
    Crvena kao moje prokletstvo traganja.

  18. #58
    Registrovani Član
    Maca avatar
    Status : Maca je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 523

    Početno Odg: Moja poezija i proza ...

    Noc okovana ceznjom i nedostajanjem.crno vino i peceni bademi...okrenula bih broj i rekla, srce,nedostajes mi nocas i svih proslih noci i dana. pricaj sa mnom.. smej se sa mnom...ne ostavljaj me nocas samu..da li ti je zao za sve sto imamo, kada sve prestaje da vazi i nista vise nije isto...to vreme naplacivanja zivota..ta istovetnost..pricaj mi..reci mi..da sutra kada se probudimo nista nece biti kao juce..sve ce biti drugacije ..
    Sa telefonom u ruci podigla sam glavu i osvrnula se oko sebe.Gde li sam sad?Nisam znala gde se nalazim.Pojma nisam imala gde li sam ja to.Pred ocima su mi bili nepoznati ljudi koji idu neznano kud.Na sred te nigdine neprestano sam ga dozivala....

  19. #59
    Registrovani Član
    Maca avatar
    Status : Maca je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 523

    Početno Odg: Moja poezija i proza ...

    Ne..ne zelim te
    samo na jedan dan.
    Jer, sta cu posle?
    Zelim te sve dane,
    i ako ne budes tu,
    kozu cu ti izgrepsti..
    oci cu ti iskopati
    Ljubavi moja

  20. #60
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: Moja poezija i proza ...

    Uzalud

    uzalud,
    i ovog dana sam isla svim stazama
    svim stazama za koje su mi snovi rekli
    da vode putevima tvojim
    uzalud
    zagledala sam prolaznike
    jedan je imao ramena bas kao tvoja
    ona iz snova
    i bas dok sam smisljala sta da ga pitam
    podize glavu
    al' pogled nije poneo sa sobom
    taj nema veze sa tobom
    uzalud te trazim
    ljuta na tvoje snove nevezane
    poglede otkopcane
    vrtloge nedorecene
    reci opore
    uzalud se lecim od pijanstva
    one zvone
    i od zivota i od smrti lece
    uzalud, uzalud se ljutim
    u svakom coveku te slutim
    uzalud, uzalud se ljutim
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

Stranica 3 od 11 PrviPrvi 12345 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. YouTube poezija i proza
    Od Bisernica u forumu You Tube
    Odgovora: 176
    Poslednja poruka: 05-02-2020, 22:53
  2. Poezija
    Od Bisernica u forumu Književne forme
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 17-01-2020, 16:54
  3. Poezija raspoloženja
    Od Bisernica u forumu Književnost
    Odgovora: 215
    Poslednja poruka: 08-09-2016, 21:24
  4. Poezija i stihovi You tube
    Od Jelicica u forumu Srpski književni izraz
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 03-08-2015, 12:17
  5. Decija poezija
    Od Lilu u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 12-10-2010, 20:59

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •