Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 34

Tema: Zaigrala i njima mečka .....!

  1. #1
    Registrovani Član
    marabu avatar
    Status : marabu je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Poruke : 1,250

    Početno Zaigrala i njima mečka .....!

    Izvor: Pressonline
    26. 02. 2011


    SUKOBI U ZAGREBU




    Više od 10.000 ljudi protestvuje u Zagrebu protiv premijerke Jadranke Kosor i vlade


    Oko 12 sati na Trgu Bana Jelačića okupilo se nekoliko stotina branitelja, da bi u narednih sat i po broj narastao na više hiljada. Skupom dominiraju brojni transparenti, patriotske pesme, ljudi u uniformama i fotografije sa haškim optuženicima generalima. Skupu se obratio i potom zapevao Marko Perković Tompson.




    Oko 14.30, kada se okupljenima obraćao Tompson, grupa od nekoliko stotina protestanata, koji su se organizovali preko fejsbuka, krenula je prema Markovom trgu gde se nalaze sedišta Vlade i Sabora. Policija je pripremila barikade i ne dozvoljava prolaz.





    Po dolasku na barikade nastao je opšti haos u kome protestanti gađaju policiju bakljama i kamenicama, a policija uzvraća pendrecima i suzavcem.





    Prema informacijama medija iz Hrvatske do 16.30 privedeno je više od 30 ljudi, dok je povređeno petoro protestanata.








    Oko 17 časova situacija je počela da se smiruje. Deo policije se povukao sa ulica. Radićeva ulica, gde je došlo do najvećeg sukoba protestanata i policije, liči na bojno polje. Ima razbijenih izloga, po asfaltu se vide krv, flaše, kamenice, delovi obuće i odeće.

    Do 17 časova policija je privela više od 40 ljudi, a pomoć lekara zatražilo je 13 civila i 11 policajaca.


    ******





    Još pre deset godina rekoh : " Zaigraće i njima mečka " !!....I ne samo njima

    Počelo je ...počelo ...

  2. #2
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Zaigrala i njima mečka .....!

    Нумеју они то ко ми.
    А шта је почело?
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  3. #3
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Zaigrala i njima mečka .....!

    ni meni nije jasno šta je počelo? kako se neko može radovati tuđoj nesreći?
    где си пошла с крмељиве очи

  4. #4
    Registrovani Član
    marabu avatar
    Status : marabu je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Poruke : 1,250

    Početno Re: Zaigrala i njima mečka .....!

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    ni meni nije jasno šta je počelo? kako se neko može radovati tuđoj nesreći?
    Ako te interesuje, pitaj nekog u tvojoj okolini ko se razume .... da ti sve to natenane objasni !
    Taj > neko < se raduje njihovoj nesreći upravo onoliko (a možda i malko više!) koliko su se onomad i oni radovali našoj !!!!!!!!!!!!!!!!!
    Obavesti se ..... pa diskutuj !

  5. #5
    Registrovani Član
    marabu avatar
    Status : marabu je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Poruke : 1,250

    Početno Re: Zaigrala i njima mečka .....!

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Нумеју они то ко ми.
    А шта је почело?
    Da! Nekada smo mi to mnogo bolje znali.Danas smo u tkzv. letargiji ....obamrli u bedi i očaju.... ali se ipak nadam da će se narod napokon opasuljiti i prihvatiti > onih motki < ! Došlo je Cara - do- duvara !!!
    Što pitaš šta je počelo ...ako znaš ?

  6. #6
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Zaigrala i njima mečka .....!

    То што су се они радовали нашој не значи да и ја треба да се радујем њиховој.
    То стварно није мој ниво, а и замарајуће је.
    Шта ме се бре тиче.
    Занима ме само да ли ће се то одразити на нас у политичком и економском смислу.
    Много ме више брину догађаји у Африци. Е ту заиста јесте почело. А брине ме како ће се завршити.
    И све ми се чини да ће да се одрази на читав свет.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  7. #7
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Zaigrala i njima mečka .....!

    Citiraj Prvobitno napisano od keks Vidi poruku
    Da! Nekada smo mi to mnogo bolje znali.Danas smo u tkzv. letargiji ....obamrli u bedi i očaju.... ali se ipak nadam da će se narod napokon opasuljiti i prihvatiti > onih motki < ! Došlo je Cara - do- duvara !!!
    Što pitaš šta je počelo ...ako znaš ?
    Па наш народ никад није кренуо спонтано нигде и није спонтано дигао ништа теже од виљушке.
    Тренутно никоме не одговара да поведе народ и све док је тако, летаргични смо.
    Нема ту неке науке.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  8. #8
    Registrovani Član
    mona avatar
    Status : mona je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 1,626
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Zaigrala i njima mečka .....!

    poslednji dani idu ka svome kraju

  9. #9
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Zaigrala i njima mečka .....!

    Citiraj Prvobitno napisano od mona Vidi poruku
    poslednji dani idu ka svome kraju
    da.. pa onda dođu neki prvi dani i sve tako u krug... ringišpalj...

    Citiraj Prvobitno napisano od keks Vidi poruku
    Ako te interesuje, pitaj nekog u tvojoj okolini ko se razume .... da ti sve to natenane objasni !
    Taj > neko < se raduje njihovoj nesreći upravo onoliko (a možda i malko više!) koliko su se onomad i oni radovali našoj !!!!!!!!!!!!!!!!!
    Obavesti se ..... pa diskutuj !
    Ijaooooooooo!!!!!!!!! Super!!!!!!!!!

    Sreća, sreća, rados...

    (Mislim, to se ja radijem radosti tvojoj. Da ne bude zabune!!!!!)
    Večnost je čista sadašnjost.

  10. #10
    Registrovani Član
    marabu avatar
    Status : marabu je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Poruke : 1,250

    Početno Re: Zaigrala i njima mečka .....!

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Па наш народ никад није кренуо спонтано нигде и није спонтано дигао ништа теже од виљушке.
    Тренутно никоме не одговара да поведе народ и све док је тако, летаргични смо.
    Нема ту неке науке.
    A ovo što se dešavalo danas u Zagrebu za tebe je spontano ili šta ? Ustvari, neznam šta ti podrazumevaš pod tim ,,spontano,, ??
    I kada to naš narod nikada nije krenuo spontano ? Istorijski gledano ....i te kako je spontano kretao i dizao i teže od ,, viljuške,, ....Napr. Tandžaru, pištolj itd.
    Ne bih rekla da nikom ne odgovara da povede narod !!,,... nego sam taj narod je u agoniji .... a i nema se para jer bez toga nema ni >kretanja< . Inače mu niko ne bi trebao.Ne bavim se vradžbinom ali atmosfera je kod nas odavno eruptivna. Samo se čeka ko će da upali fitilj. Tu nema nikakve nauke !!!

  11. #11
    Registrovani Član
    marabu avatar
    Status : marabu je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Poruke : 1,250

    Početno Re: Zaigrala i njima mečka .....!

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    То што су се они радовали нашој не значи да и ја треба да се радујем њиховој.Niko ti se ni ne petlja a još manje sugeriše za bilo šta. Svako ima prava na svoje mišljenje.
    То стварно није мој ниво, а и замарајуће је. Zato je i uredu ako ostaneš na svom !
    Шта ме се бре тиче. Tako je ....slažem se !
    Занима ме само да ли ће се то одразити на нас у политичком и економском смислу.Pa ako te se ne tiče sa tvog nivoa ....što bi te to onda posebno brinulo ???
    Много ме више брину догађаји у Африци. Е ту заиста јесте почело. А брине ме како ће се завршити. Ako si samo malo bolje pratila političku scenu .... to što se desilo u Africi nije poteklo odatle ali ............ verujem ti da se brineš
    И све ми се чини да ће да се одрази на читав свет.
    Čitav svet je već odavno ,, zaražen ,, a ovo u Africi je samo nastavak svega već izdogađanog.

  12. #12
    Registrovani Član
    marabu avatar
    Status : marabu je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Poruke : 1,250

    Početno Re: Zaigrala i njima mečka .....!

    Citiraj Prvobitno napisano od mona Vidi poruku
    poslednji dani idu ka svome kraju
    Joooooooooooj mona nije još reč o potpunoj kataklizmi ali nisi daleko od istine ! Hvata me strah još jednog rata .... jer ovaj će biti još žešći....

  13. #13
    Registrovani Član
    mona avatar
    Status : mona je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 1,626
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Zaigrala i njima mečka .....!

    Citiraj Prvobitno napisano od keks Vidi poruku
    Joooooooooooj mona nije još reč o potpunoj kataklizmi ali nisi daleko od istine ! Hvata me strah još jednog rata .... jer ovaj će biti još žešći....
    Nece biti kataklizme...

  14. #14
    Registrovani Član
    marabu avatar
    Status : marabu je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Poruke : 1,250

    Početno Re: Zaigrala i njima mečka .....!

    [QUOTE=kojica;107617]da.. pa onda dođu neki prvi dani i sve tako u krug... ringišpalj...


    Ijaooooooooo!!!!!!!!! Super!!!!!!!!!

    Sreća, sreća, rados...

    (Mislim, to se ja radijem radosti tvojoj. Da ne bude zabune!!!!!)


    da.. pa onda dođu neki prvi dani i sve tako u krug... ringišpalj...
    Ukoliko ona dvojica ne ispritiskaju onu dugmad ... biće kao što kažeš .Tako je uvek i bilo ..ili ?

    (Mislim, to se ja radijem radosti tvojoj. Da ne bude zabune!!!!!)
    Nisam zloća ali priznajem ... zlopamtilo sam !Što bih ja imala razumevanja za tvoju muku ako si se ti iživljavao na mojoj ?! U tom kontekstu, ne patim od finoće >nivoa< !!! Btw.... tante - za - kukurikum = što bi svi ostali imali prava na to... samo mi ne ? I to me uopšte ne zamara

  15. #15
    Registrovani Član
    marabu avatar
    Status : marabu je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Poruke : 1,250

    Početno Re: Zaigrala i njima mečka .....!

    Citiraj Prvobitno napisano od mona Vidi poruku
    Nece biti kataklizme...
    Daj Bože :raz_095:

  16. #16
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Zaigrala i njima mečka .....!

    Citiraj Prvobitno napisano od keks Vidi poruku
    Ukoliko ona dvojica ne ispritiskaju onu dugmad ... biće kao što kažeš .Tako je uvek i bilo ..ili ?

    Nisam zloća ali priznajem ... zlopamtilo sam !Što bih ja imala razumevanja za tvoju muku ako si se ti iživljavao na mojoj ?! U tom kontekstu, ne patim od finoće >nivoa< !!! Btw.... tante - za - kukurikum = što bi svi ostali imali prava na to... samo mi ne ? I to me uopšte ne zamara
    Pa jeste. Al to saznanje da ste i vi i oni isti. Da se istim stvarima radujete i da zbog istih
    stvari patite, je nekako oslobađajuće. Zar ne?
    To nekako ruši granicu između vi i mi.
    Večnost je čista sadašnjost.

  17. #17
    Registrovani Član
    marabu avatar
    Status : marabu je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Poruke : 1,250

    Početno Re: Zaigrala i njima mečka .....!

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Pa jeste. Al to saznanje da ste i vi i oni isti. Da se istim stvarima radujete i da zbog istih
    stvari patite, je nekako oslobađajuće. Zar ne?
    To nekako ruši granicu između vi i mi.
    Ne mogu da verujem, koliko me je sad' ovo tvoje mišljenje potreslo :raz_114: Oslobađa .... samo tako !!

  18. #18
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Zaigrala i njima mečka .....!

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    То што су се они радовали нашој не значи да и ја треба да се радујем њиховој.
    То стварно није мој ниво, а и замарајуће је.
    Шта ме се бре тиче.
    Занима ме само да ли ће се то одразити на нас у политичком и економском смислу.
    Много ме више брину догађаји у Африци. Е ту заиста јесте почело. А брине ме како ће се завршити.
    И све ми се чини да ће да се одрази на читав свет.
    Ko se radovao i ne samo radovao već aktivno na sve moguće načine doprinosio da moja nesreća bude što veća, ubijao, proterivao, zarobljavao, mučio moj narod, taj itekako zaslužuje moju radost kada krene delimično vraća, još ih niko ne muči, ne ubija, ne proteruje....itd, pa moja sreća nije potpuna, ali biće u to sam 101% siguran.
    Nivo, znači još uvek imaš dovoljan broj obraza da okrećeš dok te drugi udaraju ?
    Meni je odavo te "finoće" i "tolerancije" prema pojedinim narodima ponestalo.
    Šta te se tiče, da šta te briga, pa ne gori tvoja kuća, već tamo nekog xy-a, za koga niko nikada nije ni čuo. Tako je bilo i u početku, podsetimo se, šta nas briga za Sloveniju, iako tadašnja TO pobi one jadne vojnike tadašnje JNA koji su se predavali, ali hebeš to, pa u Hrvatskoj, hebeš tamo neke Srbe iz Hrvatske, bitno da nije kod nas, pa BiH, pa na kraju dođe i kod nas taj isti "požar", zapali se KiM, poče bombardovanje, granate sa raznim punjenjima, namerno gađanje civila i slično, da ne nabrajam više, sve to kao posledica onoga čuvenog, nek komšiji crkne krava, bitno da nije moja.
    Samo niko ne shvata da ako neko pljačka ili ubija komšiju, taj isti ili ti isti će doći i na vrata onoga i onih koji tome istom komšiji nisu hteli da pomognu kada je trebalo.
    Odraziće se, ali ne direktno, već indirektno preko BiH ovaj put.
    Što se Afrike, tačnije Libije tiče, poveži, Libija, Al-Kaida, Italija, Rim, lako je i sasvim logično, ako uspeju da skinu Gadafija, a bojim se da će se to desiti.
    I u pravu si apsolutno, ako Gadafi ode ono što će se posle desiti trajno će se odraziti na ceo svet.

    U vezi događaja u Hrvatskoj, ja čekam neke druge događaje koji im sleduju pa da onda otvorim šampanjac kako i dolikuje.

  19. #19
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Zaigrala i njima mečka .....!

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    Ko se radovao i ne samo radovao već aktivno na sve moguće načine doprinosio da moja nesreća bude što veća, ubijao, proterivao, zarobljavao, mučio moj narod, taj itekako zaslužuje moju radost kada krene delimično vraća, još ih niko ne muči, ne ubija, ne proteruje....itd, pa moja sreća nije potpuna, ali biće u to sam 101% siguran.
    Nivo, znači još uvek imaš dovoljan broj obraza da okrećeš dok te drugi udaraju ?
    Meni je odavo te "finoće" i "tolerancije" prema pojedinim narodima ponestalo.
    Šta te se tiče, da šta te briga, pa ne gori tvoja kuća, već tamo nekog xy-a, za koga niko nikada nije ni čuo. Tako je bilo i u početku, podsetimo se, šta nas briga za Sloveniju, iako tadašnja TO pobi one jadne vojnike tadašnje JNA koji su se predavali, ali hebeš to, pa u Hrvatskoj, hebeš tamo neke Srbe iz Hrvatske, bitno da nije kod nas, pa BiH, pa na kraju dođe i kod nas taj isti "požar", zapali se KiM, poče bombardovanje, granate sa raznim punjenjima, namerno gađanje civila i slično, da ne nabrajam više, sve to kao posledica onoga čuvenog, nek komšiji crkne krava, bitno da nije moja.
    Samo niko ne shvata da ako neko pljačka ili ubija komšiju, taj isti ili ti isti će doći i na vrata onoga i onih koji tome istom komšiji nisu hteli da pomognu kada je trebalo.
    Odraziće se, ali ne direktno, već indirektno preko BiH ovaj put.
    Što se Afrike, tačnije Libije tiče, poveži, Libija, Al-Kaida, Italija, Rim, lako je i sasvim logično, ako uspeju da skinu Gadafija, a bojim se da će se to desiti.
    I u pravu si apsolutno, ako Gadafi ode ono što će se posle desiti trajno će se odraziti na ceo svet.

    U vezi događaja u Hrvatskoj, ja čekam neke druge događaje koji im sleduju pa da onda otvorim šampanjac kako i dolikuje.
    Не изврћи и не стављај ми речи које нисам изговорила.
    Ови догађаји немају везе са грађанским ратом. Што се мене тиче, баш никакве.
    То, шта сам тада мислила и како сам се осећала, шта сам говорила није тема расправе.
    Сад се 10.000 људи окупило због ситуације у својој земљи и не, не радујем се, зашто бих.
    Такође, нисам рекла ни да сам фина нити толерантна, то је опет нека твоја интерпретација и ничим изазвано мишљење о мени.
    Тренутно ме нико не удара, не видим како си уопште дошао до тог закључка да окрећем други образ.
    Не знаш баш ништа о мени, ни ко сам, одакле сам, да ли сам можда неког изгубила у том рату.
    Једноставно, упркос свему не мрзим, могу да не волим, да дистанцирам, да будем равнодушна.
    Не тиче ме се, заиста. И не видех да су куће гореле него је поразбијано неколико излога.
    Људе је тукла милиција. Да, то се дешава свуда у свету на оваквим протестима. Ништа ново не видесмо.

    Повезала сам ја све те догађаје у Африци, само нисам хтела да тема оде у супротном правцу.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  20. #20
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Zaigrala i njima mečka .....!

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    То што су се они радовали нашој не значи да и ја треба да се радујем њиховој.
    То стварно није мој ниво, а и замарајуће је.
    Шта ме се бре тиче.
    Занима ме само да ли ће се то одразити на нас у политичком и економском смислу.
    Много ме више брину догађаји у Африци. Е ту заиста јесте почело. А брине ме како ће се завршити.
    И све ми се чини да ће да се одрази на читав свет.
    Može Sandokan da se složi sas ovijem .... i da doda, da su braća Ameri ili ko već sa SEKOM, uzdrmali svet iz temelja, a kraj je potpuno neizvestan .... ili da citiram onog nesretnog SPS poslanika iz 90 godine ... "priča ima tužan kraj" ..... neka me stvarsnost ispravi, bio bih srećan .....
    btw 10.000 ćeš uvek u Zagrebu skupiti na demonstracijama na kojima se pevaju ustaške i antisrpske parole .... pre par dana kada su bili čisto socijalni protesti bilo 50-ak demonstranata!

Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Omiljene rase pasa-kucnih mezimaca-podaci o njima
    Od Пркос u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 06-08-2014, 14:27
  2. Sa njima nikad na zelenu granu
    Od DaDole u forumu Ženski kutak
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 29-03-2013, 10:03
  3. Omiljene rase maca-kucnih ljubimaca-podaci o njima
    Od Пркос u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 03-04-2012, 18:40
  4. Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 16-09-2011, 21:13
  5. Psi - Sve O Njima
    Od Пркос u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 14-12-2009, 20:36

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •