Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 41 do 60 od 90

Tema: Nega kose

  1. #41
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega kose

    Citiraj Prvobitno napisano od mona Vidi poruku
    pa da nemoguce je iz crne preci u bilo koju ako se ne blansira, znam moja sestra je tako morala...
    i ja sebi blansiram neke pramenove i nisje mi ostecena kosa...
    samo ko ume da to dobro odradi...
    neće biti ni joj mnogo oštećena kad joj izraste i ošiša se ovaj deo kose koji prvobitno farban u crno a sad u plavo....zatim, mnogo zavisi od kvaliteta kose, a ne samo od umeća frizera.
    где си пошла с крмељиве очи

  2. #42
    Registrovani Član
    malavelika avatar
    Status : malavelika je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 1,065
    Tekstova u blogu : 35

    Početno Re: Nega kose

    Citiraj Prvobitno napisano od Pčelica Vidi poruku
    Kojim preparatima negujete kosu ili ste od onih što to prepuštaju isključivo frizeru?

    Ja kod frizera idem na šišanje i povremeno na feniranje, inače ih nešto ne volim.

    Koristim, uglavnom, nemačke preparate za kosu. Šampon, balzam i maska za kosu su redovan ritual kod pranja kose. Nekad izbegnem balzam kad neću da ispravljam kosu, maska mi bude dovoljna.
    godinama koristim lorealove sampone i regeneratore..probala i druge, cak i skuplje i jok..vratila se ovima
    frizerima se dajem u ruke samo za sisanje, kad se farbam, nosim svoju farbu (isto loreal godinama) i svoj sampon i regenerator
    jer vecina frizer koristi one najgore i najjeftinije varijante proizoda, a za one frizere koji koriste dobre preparate uglavnom nemam il necu da dam tolike pare...

    e, da, i kad god mogu, npr jednom u mesec-dva, ono cuveno pakovanje za kosu-maslinovo ulje, limunov sok, zumance i med, pa koliko dugo izdrzim sa tim na glavi, za plavu kosu idealno, barem meni...

  3. #43
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega kose

    ma....moja frizerka je genije...il je moja kosa dobra
    где си пошла с крмељиве очи

  4. #44
    Registrovani Član
    Lupe avatar
    Status : Lupe je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 279

    Početno Re: Nega kose

    Zavidim ti na dobroj frizerki. Hocu i ja jednu.

  5. #45
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Re: Nega kose

    Ja sam isprobala one Stančić ampule za kosu, ne čine čuda koja mi žene uvek očekujemo, ali mi je posle ampule kosa bila baš lepa i lako sam se isfenirala. Jedini problem je što malo smrduckaju na tamjan, pa ubiju miris pakovanja za kosu jer se stavljaju na kraju i isperu. Ali ajde, jednom mesečno ću se odreći mirišljave kose, ili ću da promenim redosled, pa da stavim pakovanje posle ampule

  6. #46
    Registrovani Član
    Lupe avatar
    Status : Lupe je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 279

    Početno Re: Nega kose

    Ja sam sad u fazi profi preparata, za koje se vise nego iskreno nadam da ce pomoci jer sledeca faza su makaze i perika. Necu da nosim kratku kosuuuuu...
    Human enthropy producer

  7. #47
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Re: Nega kose

    Lupe, ako stignes do makaza, gledaj samo da budu profi i one, nemo` te neko uneredi

  8. #48
    Registrovani Član
    Lupe avatar
    Status : Lupe je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 279

    Početno Re: Nega kose

    Mozda dam Kijamet-ici da me ulepsa?
    Human enthropy producer

  9. #49
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Re: Nega kose

    Pa daj, ali nemoj joj se tog dana zamerati ni kontrirati

  10. #50
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: Nega kose

    Ja padam u depresiju.
    Za neupucene,imam crnu kosu do struka ( farbanu,ali i inace sam crna ) i hocu da predjem u platinasto plavo,belo skoro.

    Prvo sam izdvojila 10.000 za trajno ispravljanje kose na koje idem sad pocetkom meseca ali..ostalo je problem
    napravila sam plan po kom bih isla krajem Novembra na skidanje farbe i 3 nedelj posle eventualno onda bih se ofarbala ili u jako svetlo smedje ili odmah u plavo pa sta mi Bog da.

    Ali,i pored toga sto mi je frizer odbijao ''pounudu'' da me on ofarba u plavo uz komentar ''kupi periku nema sanse ovako'' i da ne zeli on to da radi jer nece da bude odgovoran za ostecenje moje kose...sad su mi rekli da ni skidanje farbe ne zele da mi urade Rekli su kad mi se skine farba i onda cu bit narandzasta,i kad me ofarbaju u smedje i onda ce se sve boje smenjivati itd.
    To me sve ni ne plasi toliko vec opet eto,cena..rekli su mi posto inu u salonu ne zele da mi urade skidanje farbe jer,opet,ne zele da mi ostete kosu vec su mi rekli drugde da uradim,standardna cena za skidanje farbe je opet..10.000
    ono sto me najvise plasi je sisanje. Imam kosu do struka i rekli su mi da bi morali dosta da je skrate,eh sad...ne znam kliko rekli su mi da su imali jednu musteriju koja je imala crnu kosu do ramena i sad je platinasto plava ali,ima skroz kratku kosu,i to me plasi,mislim,necu da budem plava do ramena.....

    dakle 20.000 ce mi biti trenutno ''zezanje'' plus farbanje svaki mesec,plus sisanje...I ne daj Boze ako mi skrate stvarno do ramena,nadogradnja je opet jako skupa,i odrazvanje iste je gomila para a aman...zar ne postoji nacin da ocuvam pribliznu duzinu svoje kose? jer kako mi frizer moj opisuje,zvuci stvarno ko da bi je odsekli do ramena

  11. #51
    Registrovani Član
    mihaela avatar
    Status : mihaela je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Republika Srpska
    Poruke : 1,099
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Nega kose

    Mislim da te tvoj frizer malo laže.Ne znam kakav ti je kvalitet kose,ali ako je zdrava,trebalo bi da može da te prefarba bez problema.Pazi,ja sam iz vatreno crvene boje prešla u plavuše,i to u onu bijelu boju.Iz drugog puta.Prvi put mi je izvukao pramenove,i ofarbao u svijetlo smeđe,drugi put je postigao tu boju koju sam htjela.A teže je preći u plavo iz crvene boje,nego iz crne.Tako da,raspitaj se i malo kod drugih frizera,njima je to puno posla,možda nemaju vremena da se bakću s tim.

  12. #52
    Registrovani Član
    Picola avatar
    Status : Picola je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 1,086

    Početno Re: Nega kose

    Citiraj Prvobitno napisano od Pčelica Vidi poruku
    Kojim preparatima negujete kosu ili ste od onih što to prepuštaju isključivo frizeru?

    Ja kod frizera idem na šišanje i povremeno na feniranje, inače ih nešto ne volim.

    Koristim, uglavnom, nemačke preparate za kosu. Šampon, balzam i maska za kosu su redovan ritual kod pranja kose. Nekad izbegnem balzam kad neću da ispravljam kosu, maska mi bude dovoljna.
    Nista ne vredi ako ti je kosa izgorena (kao meni mada sad nije jer sam isekla i zadnje blajhane krajeve).

    Koliko god da lepo izgleda zaneku priliku, uvek ce se videti da je tu i tamo izgorena.

    Zato, i povrh vrhunskih preparata i maski koje sam koristila za kosu, vratila sam se obicnom samponu i subrina balzamu (koji stavim tek na krajeve), jer mi bukvalno svi brze maste kosu u korenu.

    Ali zato vise ne koristim blans.

    I da, jednom u sezoni, ricinusovo ulje obavezno.

  13. #53
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: Nega kose

    Citiraj Prvobitno napisano od mihaela Vidi poruku
    Mislim da te tvoj frizer malo laže.Ne znam kakav ti je kvalitet kose,ali ako je zdrava,trebalo bi da može da te prefarba bez problema.Pazi,ja sam iz vatreno crvene boje prešla u plavuše,i to u onu bijelu boju.Iz drugog puta.Prvi put mi je izvukao pramenove,i ofarbao u svijetlo smeđe,drugi put je postigao tu boju koju sam htjela.A teže je preći u plavo iz crvene boje,nego iz crne.Tako da,raspitaj se i malo kod drugih frizera,njima je to puno posla,možda nemaju vremena da se bakću s tim.
    Hvala Mihaela,bas si mi pruzila nadu.
    Uradila sam trajno ispravljanje kose,i to u jednom salonu u Beogradu,kazu da je za to najbolji,i prezadovoljna sam. Kosa mi je do struka,ravna,tanka,crna,jako sjajna.

    Moj najveci problem jeste upravo vezan za ovo, na blanshiranoj kosi se ne sme raditi trajno ispravljanje, inace ce kosa otpasti,ako se budem farbala u plavo jednog dana,ovaj tretman ce skroz nestati,kosa ce mi biti opet ogromna,grozna,pregusta,ispucala itd,a ja bih lepu dugu ravnu plavu kosu. Samo sto mi kosa nije ravna

    tako da sad razmisljam o opciji da idem na skracivanje krajeva prvo pa na skidanje boje,pa da se ofarbam u smedje,iako ne volim smedje videla sam jednu nijasnu koja mi se mnogo dopala,...i onda da se raspitam sa frizerom koliko bi tacno kose morali da odseku za taj proces. Ako bi mi kosu od struka skratili ne daj Boze do ramena,onda mi nema druge nego da tako maltretiram svoju kosu,i posle cu nadograditi. Joj,samo to ce sve toliiiko da kosta da mene strah....skidanje boje i farbanje u smedje ne ali,sve ovo ostalo,joj....to cekam da sprovedem u delo kad budem imala bas velike pare kod sebe.

    Najvise me plasi to skracivanje,ajd eod pola ledja,nego svi me plase da cu morati na paz da se osisam

  14. #54
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Re: Nega kose

    Ja mislim da mozes da se pozdravis sa ravnom zdravom kosom ako prodjes ove faze ka plavoj kosi, znam, jer je moja cerka prosle godine to uradila. Imala je prelepu zdravu sjajnu kosu, farbanu u crno, i htela da predje u plavo... joj te muke izvuci crnu boju, najskuplji skidaci boje, koji kosu dovedu u neku kaki boju, pa mora onda blans, prelivi i pored svega toga to opet ne bude ono sto hoces...a kosa sve jadnija... tek posle nekih 4-5 meseci veoma cestih prefarbavanja cele duzine kose, dobila je svetlu kosu, plavu, do tada je bila zujka. Kosa je presuva, sprzena, mestimicno gumirana, znas ono kad se razvlaci kao zvaka... koliko god frizer bio dobar, hemija je hemija...

  15. #55
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega kose

    i, pored sve muke, takvim osobama i ne stoji plava kosa....džabe uništavate kosu, trošite novac....
    где си пошла с крмељиве очи

  16. #56
    Registrovani Član
    mona avatar
    Status : mona je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 1,626
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Nega kose

    Nego da nastavimo sa negom...

    Posle pranja kose stavim silikonske kapi za kosu iz plave ampule....
    pola ampule dovoljno...
    to drzim 15 minuta, zatim dodam masku i shaumu...
    sve pola sata pa isperem...

  17. #57
    Registrovani Član
    mona avatar
    Status : mona je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 1,626
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Nega kose

    Citiraj Prvobitno napisano od a 'el sam banovan? Vidi poruku
    ne zna se koja je lepsa od vas dve
    a jel

  18. #58
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Nega kose

    Koristim Elseve šampon i regenerator,i to je to...idem često kod frizera,pa mi stave neka pakovanja,ništa posebno...i kosa mi je ništa posebno tako da...

    Samo da rečem nešto
    Kako sam upropastila kosu sa
     


    šampon protiv peruti,a ja dobila perut od njega samo tako,jedva sam se otarasila
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  19. #59
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega kose

    Najbolja nega farbane kose

    Blic žena, Foto: Shutterstock, 15. 11. 2011. 00:05

    Farbana kosa, naročito plava, zahteva posebnu negu kako bi uvek bila zdrava i sjajna. Ako ih pravilno ne koristite, mnogi preparati koji se prodaju na našem tržištu ne uspevaju da obnove oštećene vlasi, pa kosa izgleda suvo i beživotno. Međutim, uz pomoć naših saveta ovaj problem može lako da se reši. Posluša jte ih, pa će vaša farbana kosa uvek biti zdrava, svilenkasta, jaka i lepa kao nekad.

    Najbolje je da koristite farbe koje sadrže pšenične proteine, jer oni neguju i štite vlas, ili ekstrakt divlje vrbe, koji ima funkciju prirodnog UV filtera.
    Polutrajna boja znatno manje oštećuje kosu od trajne i da prečesto farbanje i drastične promene boje više štete vlasima od menjanja nijansi.
    Inače, ako vam je više od trećine vlasi na glavi sedo, farbajte se polutrajnim bojama i birajte svetlije nijanse od vaše prirodne boje kose.

    Štitite se od sunca
    Štitite kosu i zimi od sunca, posebno na planini. Osim što oštećuje vlas, UV zračenje smanjuje intenzitet boje. Zato stavljajte kapu ili nabavite preparate za zaštitu od zračenja.
    Ako češće nego jednom nedeljno stavljate kojekakve preparate za negu na kosu, znajte da će se brže mastiti i izgubiće sjaj i lepršavost.

    Rаzmrsite vlasi
    Kosa isušena farbanjem te*ško se raščešljava. To morate da radite pažljivo jer se krajevi lako kidaju. Posle pranja na vla*žnu kosu nanesite balsam za farbanu kosu, koji će je omekšati. Prstima prođite kroz kosu da je razmrsite, pa laganim pokretima češljajte prvo krajeve, a zatim celu kosu.

    Ne rizikujte
    Ukoliko se prvi put farbate, odaberite polutrajnu boju. Ovaj tip farbe se ispira nakon nekoliko pranja, pa ako vam se određena nijansa ne bude svidela, neće biti velika šteta. Nemojte se povoditi za slikom na pakovanju jer ne znači da će određena nijansa i vama pristajati tako dobro kao modelu, već farbu birajte prema tipu kože.

    Šišajte se što češće
    Ako se često farbate, verovatno imate suvu kosu s rascvetalim krajevima i zato morate redovno da se šišate. Dovoljno je odstraniti centimetar-dva jednom mese*čno. Zapamtite da je uvek lepša kraća i zdrava kosa nego duga i oštećena.

    Vratite kosi sjaj
    „Panten pro ve kolor terapi“ (Pantene Pro-V Color Therapy) ne samo da neguje vašu kosu već joj i u tri koraka vraća sjaj, čini je nežnom i olakšava oblikovanje. Za kompletnu negu koristite šampon, balsam i magični serum za intenzivni trominutni tretman.

    Fen koristite što ređe
    Farbana kosa je mrtva kosa, vlasi nemaju dovoljnu prirodnu zaštitu i ona je veoma podložna svim štetnim uticajima. Zato je važno da kosu što češće sušite prirodnim putem i da izbegavate feniranje, upotrebu prese i figara jer svi ovi aparati dodatno isušuju vlasi.

    Preliv kao prva pomoć
    Svakim novim farbanjem kosa gubi na kvalitetu. Osvežite je povremeno prelivom od farbe i troprocentnog hidrogena ili kolor-šamponom koji ne oštećuje kosu. Tako ćete odložiti farbanje, a vaša kosa će vremenom bivati sve zdravija.

    Preliv kao prva pomoć
    Svakim novim farbanjem kosa gubi na kvalitetu. Osvežite je povremeno prelivom od farbe i troprocentnog hidrogena ili kolor-šamponom koji ne oštećuje kosu. Tako ćete odložiti farbanje, a vaša kosa će vremenom bivati sve zdravija.
    где си пошла с крмељиве очи

  20. #60
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Nega kose

    Ispiranje kose prirodnim sastojcima čini čuda za kvalitet vlasi. To, kažu frizeri, važi za sve tipove kose, od masne, izuzetno suve, tamne do presvetle i osetljive. Za sjaj kose najbolje koristite pivo, a tretman je dovoljno primeniti jednom mesečno. Evo čime sve možete da perete kosu.




    PIVO

    Kada operete kosu, dobro je istrljajte, isperite je pivom, koje će kosi dati sjaj i punoću zbog vitamina i šećera.

    LIMUN
    Ispiranje kose limunovim sokom dobro je za posvetljivanje kose, ali ima još jednu namenu - pomaže kod masnog korena kose. Iscedite limun, sok pomešajte s pola šolje tople vode, rastvor nanesite na koren i ostavite da deluje pet minuta. Isperite mlakom vodom.

    BREZA
    Izuzetno je lekovito i ispiranje kose čajem od brezinog lišća. Posle tretmana dlaka kose postaje neobično sjajna i svilenkasta.

    KOPRIVA
    Čaj od koprive može da ublaži pojavu peruti, a razblaženo sirće od koprive pomaže da kosa ne opada. Da biste dobili idealan rastvor tri četvrtine tegle napunite lišćem od koprive. Dodajte koru od 300 grama jabuka. Ostavite na toplom mestu pet nedelja. Dvaput nedeljno promešajte.

    LIPA
    Lek za kosu ispucanu od feniranja ili farbanja je cvet od lipe. U šoljicu vruće vode stavite kašičicu cvetova lipe, ohladite i isperite kosu.
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Nega lica
    Od sani u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 166
    Poslednja poruka: 27-02-2014, 21:01
  2. Nega noktiju
    Od Pčelica u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30-11-2013, 10:32
  3. Anti age nega
    Od Waterfall u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 23-06-2013, 10:39
  4. kako izvući potpuno belu od crne kose?
    Od mare u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 15-11-2010, 19:38
  5. Opadanje kose
    Od Taska u forumu Alternativna medicina
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08-11-2009, 11:40

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •