Stranica 1 od 5 123 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 90

Tema: Nega kose

  1. #1
    Registrovani Član
    Pčelica avatar
    Status : Pčelica je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : iznad cvetnih polja
    Poruke : 245

    Početno Nega kose

    Kojim preparatima negujete kosu ili ste od onih što to prepuštaju isključivo frizeru?

    Ja kod frizera idem na šišanje i povremeno na feniranje, inače ih nešto ne volim.

    Koristim, uglavnom, nemačke preparate za kosu. Šampon, balzam i maska za kosu su redovan ritual kod pranja kose. Nekad izbegnem balzam kad neću da ispravljam kosu, maska mi bude dovoljna.

  2. #2
    najmilija šizika
    Mirka avatar
    Status : Mirka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 302

    Početno Odg: Nega kose

    Imam problem sa samponima .
    Kosa mi je tanka i svilena a imam je puno.
    I ne umem da se isfeniram sanse nema .
    Al sam otkrila dve stvari koje mi pomazu , u stvari 3 i zaista su sjajne.

    1. Amwey Satinique sprej - nesto kao tečno pakovanje , nanosi se na mokru kosu pre feniranja i bruka je kako dobar efekat daje.

    2. Avon pakovanje za kosu od banene - takodje nanosim na mokru kosu ....dosta dobar efekat

    3. Loreal krem za lakše feniranje ....sjajno !

    Od svih tih stvari ovo Amweyevo je ipak najbolje i najefikasnije.

  3. #3
    Registrovani Član
    poverljiva avatar
    Status : poverljiva je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : beograd
    Poruke : 121

    Početno Odg: Nega kose

    garnier repair&shine sampon i balzam
    svakog drugog dana i to je to
    pakovanje samo kod frizera i samo na krajeve
    sisanje krajeva na svakih mesec-mesec i po dana
    feniranje kako kad, u proseku 2-3x mesecno
    izvestila sam se da se feniram sama, al' mi je smorcina vrhunska jer je cesto :roll

  4. #4
    Registrovani Član
    blue_chupp avatar
    Status : blue_chupp je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 109

    Početno Odg: Nega kose

    Šišanje prepuštam frizeru... :razzz Kao i izbor boja, što osnovne, što pramenova...
    Po pitanju pranja, šampon i regenerator uglavnom iz L'Oreal palete pošto mi njihov balzam dovoljno omekša kosu...
    Feniranje je bilo par puta u pokušaju, maltretirala sam frizera, on mi je nekada popuštao, nekada ne... Sve u svemu sam odustala od te varijante, prosto izgustirala i pomirila se sa svojom kosom i sada mi je difuzer najbolji drug... Za postojanije lokne isto L'oreal paleta, ali ona proffesional koja se nalazi samo u salonima...
    PS:al' sam se raspisala... :raz_127:

  5. #5
    Registrovani Član
    culture move avatar
    Status : culture move je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Poruke : 11

    Početno Odg: Nega kose

    sve obavljam kod frizera.....revlon...

  6. #6
    Registrovani Član
    Maca avatar
    Status : Maca je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 523

    Početno Odg: Nega kose

    O mojoj kosi brine moj frizer..a perem je sa lorealovim samponom za farbanu kosu..dobar je..

  7. #7
    Registrovani Član
    doc holliday avatar
    Status : doc holliday je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Poruke : 338

    Početno Odg: Nega kose

    ja nem problem s kosom,jer istu i nemam

  8. #8
    Registrovani Član
    blueangel avatar
    Status : blueangel je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Kragujevac
    Poruke : 126

    Početno Odg: Nega kose

    loreal revlon,šišanje feniranje i farbanje kod frizera,pakovanja i ampulice ponekad...
    Carpe Diem

  9. #9
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Odg: Nega kose

    Kod frizera idem samo zbog sisanja i feniranja.Za negu kose i jacanje korena dlake,povremeno koristim sampon napravljen od sledecih sastojaka :
    1/2 l Kosili sampona za bebe1 flakon AD sol oleosa - uljani rastvor AD kapi ;1 flakon Panthenol sol ;1 flakon bademovog ulja ;1 flakon ekstrata koprive. Izvanredan je i nema ogranicenja u ucestalosti primene.

    Pakovanje za kosu od maslinovog ulja,uz dodatak- 1 jaje i sok od limuna.Dobro izmiksati,blagom masazom naneti na kosu,drzati 15-20 min i nakon toga dobro isprati kosu.
    Poslednje uređivanje od Bisernica : 06-02-2010 at 13:20

  10. #10
    Registrovani Član
    affrodiita avatar
    Status : affrodiita je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Lokacija : tu i tamo
    Poruke : 270

    Početno Odg: Nega kose

    reklo bi se da bi frizeri zatvorili radnje, ako bi se na mene i slične meni oslanjali,
    šišam se dva puta godišnje, farbam sraki treći mesec i to je to...sve ostalo,
    radim sama, kako mi je kosa prirodno ravna, nema potrebe za feniranjem, protiv
    opadanja, koristim ricinusovo ulje svake druge nedelje, nanesem, dobro utrljam
    prespavam sa tim...i operem...neverovatno dobro utiče na koren dlake..
    osmeh je jedina kriva linija koju ne treba ispravljati

  11. #11
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Odg: Nega kose

    Neko ce pomisliti da sam placena da reklamiram balea kozmetiku, , ali moram da kazem da sam probala pakovanje za kosu balea...ma fenomenalno je , citav dan me pitaju sta sam radila sa kosom, izgleda kao sa reklame i tako to...a ja je samo oprala i sama isfenirala..


    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  12. #12
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Odg: Nega kose

    redovno se šišam na kratko, tako da mi je kosa zdrava. naše ćerke koriste pakovanja raznoraznih firmi i čini mi se da su sasvim ok....poslednje što su koristile je 'garnier' i zadovoljne su.
    где си пошла с крмељиве очи

  13. #13
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Nega kose

    Samo pakovanje koristim u poslednje vreme, zbog težeg raščešljavanja, inače šišnem povremeno krajeve sama, ako i pogrešim, ne vidi se, farbam se sama, otkada sam crnka... Što se tiče šampona, koristim samo one sa pivom... i posle pranja utrljam pivo na krajeve... ne razleti se kosa, dobije sjaj, vlažnost... i ne vidim razlog da bacam pare na skupe preparate. Inače, moja kosa i nije toliko zahtevna... ali se ne suši i ne gubi sjaj od kada koristim pivo... i suši se prirodno... eto, tako... Jedino što ne mogu sama da je ispravim, treba mi par sati... a kada to radi frizer, obavezno istopi bar dve četke... i posle svakog feniranja moram da koristim silikonske kapi, ne bi li je vratila u normalu.
    E, da... nebitno koje pivo koristite...

  14. #14
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Re: Nega kose



    volem pivo... al' ne da pijem

  15. #15
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega kose

    pa evo, na moru....nega kose je neophodna, zaista....svaki dan neko ulje (mislim da je čičkovo) stavljam na kosu i posle lepo operem...zaista deluje kako valja.
    где си пошла с крмељиве очи

  16. #16
    Registrovani Član
    lider avatar
    Status : lider je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Poruke : 276
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: Nega kose

    Eh, kako bih ja voleo da pišem na ovoj temiiiiiiii....

  17. #17
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Nega kose


  18. #18
    Registrovani Član
    lider avatar
    Status : lider je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Poruke : 276
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: Nega kose

    Pa šta?
    Baš imam lepu plavu mašnicu....

  19. #19
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega kose

    Kako da se hranite da biste imali zdrave kožu, kosu i nokte

    Ako se za oči govori da su ogledalo duše, koža je ogledalo opšteg stanja zdravlja. Mnogobrojni su znaci i promene na koži koji nastaju tokom života i upućuju na eventualne poremećaje ili nedostatke vitamina i minerala.

    Za hranu kažu da je i otrov i lek. Sve što unosite u organizam, odražava se na vaše zdravlje. Ako kožu „hranimo“ iznutra, ne možemo da pogrešimo. Godinama unazad zna se o značajnoj ulozi antioksidanata, kao i nekih specifičnih nutricienasa koji doprinose zdravom izgledu kože. U kombinaciji sa dobrom dijetom, dobro odabrani suplementi hrani, doprinose ne samo da koža izgleda i bude zdrava, već i mlađa. U prvom redu, to su vitamini C, E, A i B kompleks.

    VITAMINI C i E
    Vitamin C i E deluju kao antioksidansi, smanjuju oštećenja ćelija koja nastaju delovanjem slobodnih radikala. Slobodni radikali su odgovorni za oštećenje kolagena i elsatina koji koži daju punoću i elastičnost. Uzimajući u dovoljnoj količini i redovno ove vitamine, pomažemo koži da ostane zdrava. Vitamini mogu umanjiti efekte izlaganja suncu kada se nanose topijski ili uzimaju u vidu suplementa.
    Preporučene namirnice: Citrusno voće, brokoli, baburasta paprika, karfiol i zeljasto bilje su bogati vitaminom C. E vitamin se nalazi u biljnim uljima, orahu, semenju, maslinama, spanaću i asparagosu.

    VITAMIN A
    U nedostatku ovoga vitamina koža postaje suva. A vitamin je neophodan za održavanje i oporavak tkiva kože.
    Preporučene namirnice: Voće i povrće su bogati ovim vitaminom. Vitamin A (retinol) se nanosi i kremama i dovodi do smanjenja bora i linija na koži. Nalazi se u svim tretmanima protiv starenja.

    KOMPLEKS VITAMINA B
    Najznačajniji B vitamin je biotin koji učestvuje u formiranju baze kože nokta i dlake. U slučaju njegovog nedostatka dolazi do upale kože (ljuspanje kože sa osećajem svraba) ili čak do gubitka dlake.
    Preporučene namirnice: Banane, jaja, pirnač, cerealije.

    SELEN
    Ovaj mineral, verovatno, ima značajno mesto u prevenciji karcinoma kože. Takođe, uzet kao suplement hrani, pomaže zaštitu kože od oštećenja suncem.
    Preporučene namirnice: Selenom su bogati morska riba, rakovi i školjke, beli luk, jaja i cerealije od celog zrna.

    BAKAR
    Zajedno sa C vitaminom i mineralom cinkom, pomaže razvoj elastina koji je od presudne važnosti za elastičnost kože. Nedostatak ovoga minerala jeste redak, tako da njegova nadoknada nije potrebna.

    CINK
    Vrlo značajan mineral, pogotovo ako imamo problema sa aknama. Ponekad, akne su i znak nedostatka cinka. Cink doprinosi „čistijoj“ koži.
    Preporučene namirnice: Cink sadrže ostrige, krto meso i živinsko meso. Izvorska voda sadrži dovoljne dnevne količine prirodnih minerala.

    Šta još?
    Ma koliko da su navedeni minerali i vitamini značajni za zdravu i lepu kože, oni nisu jedno što je potrebno. Najbolji savet jeste: biti aktivan, uspešan i zadovoljan, piti dosta vode, koristiti nežna sredstva za čišćenje kože, uvek koristiti sredstva za zaštitu od sunca i hraniti se uravnoteženo – tek tada ovu „negu“ možemo uvećati upotrebom i dodataka ishrani.
    Savremen način života ne dozvoljava nam da kroz ishranu unesemo sve što nam je neophodno. Dermatolozi sve češće kod nas i u svetu preporučuju, posebno ženama, uvođenje nutritivnih suplemenata u vidu dražeja u kojima ćemo naći kombinacije specifičnih vitamina, minerala i vitalnih sastojaka koji su namenjeni kao dodatna nega za lepšu i sjajniju kožu i kosu i lepše i čvršće nokte.

    ALFA MASNE KISELINE
    Moćan antioksidant, 100 puta potentnija u odnosu na vitamine C i E. Od velikog značaja za usporavanje starenja kože.

    HIJALURONSKA KISELINA
    Ovo je svojevrstan lepak između ćelija kože što doprinosi da koža izgleda glatko i mlađa. Pored ovoga, odlikuje se sposobnošću da vezuje vodu i do 1000 puta svoje težine, što doprinosi povećanoj vlažnosti kože. Nije raspoloživa u hrani.
    где си пошла с крмељиве очи

  20. #20
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Nega kose

    Možda niste znali da kalcijum koji se nalazi uglavnom u gradskim vodama čini kosu krutom i bez sjaja.S toga kišnica predstavlja izuzetno dobro sredstvo za ispriranje kose posle pranja glave šamponom.Međutim,ako nemate kišnicu,uzmite bilo kakvu vodu i omekšajte je nekim sredstvom(npr boraksom),dodajte nekoliko kapi limunovog soka pa će vam kosa izgledati sjajna i laka.

Stranica 1 od 5 123 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Nega lica
    Od sani u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 166
    Poslednja poruka: 27-02-2014, 21:01
  2. Nega noktiju
    Od Pčelica u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30-11-2013, 10:32
  3. Anti age nega
    Od Waterfall u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 23-06-2013, 10:39
  4. kako izvući potpuno belu od crne kose?
    Od mare u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 15-11-2010, 19:38
  5. Opadanje kose
    Od Taska u forumu Alternativna medicina
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08-11-2009, 11:40

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •