Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 32

Tema: Egzorcizam (isterivanje djavola)

  1. #1
    Registrovani Član
    tripp avatar
    Status : tripp je odsutan
    Registrovan : Feb 2011
    Pol:
    Lokacija : Subotica
    Poruke : 176

    Arrow Egzorcizam (isterivanje djavola)

    Egzorcizam (grč. εξορκίζω - zaklinjati, obavezati, zaposednuti nekog; εξορμάω - isterivati, provaljivati, pokrenuti) predstavlja moć, umeće ili dar isterivanja zlih duhova, besova i đavola iz tela njima opsednutih ljudi. Prisutno je u u verskom sistemu mnogih religija.

    U hrišćanstvu se veruje da je ovaj dar Isus Hrist, pozivajući se na Svetog Duha i uz prizivanje Božije pomoći preneo na svoje učenike - apostole.

    Kada Crkva javno i mjerodavno, u ime Isusa Krista traži da neka osoba ili predmet budu zaštićeni od opsjednuća Sotone i oslobođeni njegove vlasti govori se o otklinjanju (egzorcizmu). Egzorcizam smjera izgonu demona ili oslobađanju utjecaja zloduha i to duhovnom vlašću koju je Isus povjerio svećenicima. Prije nego se stvarno pristupi egzorcizmu treba provjeriti je li doista riječ o opsjednuću ili se radi o bolesti koju treba prepustiti medicini. Pošto je nemoguće dokazati da se radi o opsjednuću, egzorcizam nije u koncenzusu sa znanošću i odluka o njegovom provođenju leži na oboljelom ili njegovim bližnjima. Prema katoličkom nauku egzorcizam može vršiti samo svećenik koji je dobio posebno odobrenje od mjesnog biskupa, a ima za cilj osloboditi opsjednutoga. Egzorcist treba biti čovjek duboke vjere, odlikovati se pobožnošću, znanjem, razboritošću i neporočnošću života (Kanon 1772). I kao što je opsjednuće krajnji oblik djelovanja sotone, tako je egzorcizam krajnji oblik djelovanja u ime Božje, jer je egzorcizam javna molitva Crkve, učinjena s autoritetom Crkve, jer ju čini svećenik kojeg je imenovao biskup. Za vrijeme vršenja egzorcizma potrebno je stalno moliti kako bi se, po vjerovanju, dogodila Božja pobjeda i prisjetilo se vjernike da je njihov cilj trojedini Bog, a ne idoli i da je sva Sotonina moć podvrgnuta Kristovoj vlasti.



    Znanstvenih dokaza za opsjednuća nema. Opsjednuća su u psihijatriji klasificirana kao mentalna oboljenja, za što postoje dokazi. Stoga se ne može govoriti o konkretnom "broju opsjednuća". Egzorcizmi se izvode rijetko i to onda kada se medicinski ustanovi da trenutnim znanjima osobi više ne može pomoći. Onda preostaje da oboljela osoba ili njena obitelj odluče je li egzorcizam potrebno izvesti.

    Postoje filmovi sto se tice ove teme, ali oni to naravno preuvelicavaju, kao to sto svaki film i radi.

    Evo da cujem sta vi mislite o ovome?
    Feels that sound, we tear it down, then justify.... SEX

  2. #2
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Egzorcizam (isterivanje djavola)

    Citiraj Prvobitno napisano od tripp Vidi poruku
    Postoje filmovi sto se tice ove teme, ali oni to naravno preuvelicavaju, kao to sto svaki film i radi.

    Evo da cujem sta vi mislite o ovome?
    Po stavu Katoličke crkve, to su većinom slulčajevi za psihijatriju i tamo im je i mesto, ali....

    Postoje, iako izuzetno retki dokumentovani slučajevi, o jednom postoji i snimljen dokumentarac bez ikakvog preuveličavanja po tom pitanju, naravno osobe i mesta događaja su realni, samo su imena osoba zaštićena, dokumentovano je sve od strane same crkve. Zvaničan stav je da takve stvari ne postoje i tako i jeste u velikom broju slučajeva, radi se o ljudima koji pomoć treba da potraže u sklopu određenih ustanova,a ne u okvirima crkve. Međutim, pojedini slučajevi toga tipa postoje i za njih su nadležni samo određeni svećenici unutar Katoličke crkve, koji su osposobljeni za takve stvari, ali to se dešava izuzetno retko kao što i rekoh.

  3. #3
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: Egzorcizam (isterivanje djavola)

    Nekad ne pomaze ni molitva,umeju da se rugaju tome,pogotvo ako osete strah,a teshko je ne plashiti se. a svestenicima,pa..je ne znam koliku hrabrost trebas posecovati,jos kad kazu ''a pa oni imaju zastitu''...
    I Hrist je govorio Oche moj sto si me ostavio kad je umirao na Krstu.

  4. #4
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Egzorcizam (isterivanje djavola)

    Citiraj Prvobitno napisano od Raisa Vidi poruku
    Nekad ne pomaze ni molitva,umeju da se rugaju tome,pogotvo ako osete strah,a teshko je ne plashiti se. a svestenicima,pa..je ne znam koliku hrabrost trebas posecovati,jos kad kazu ''a pa oni imaju zastitu''...
    I Hrist je govorio Oche moj sto si me ostavio kad je umirao na Krstu.
    Radi se o Rimskom protokolu kada se egzorcizam radi nad određenom osobom, a to rade samo malobrojni izuzetno jaki svećenici, ili kao što bi neko drugi rekao:"Jaki (tvrdi) u veri", a takvih je uvek bilo jako malo. Nekada se sprovodi istovremeno na dva mesta, na mestu osobe koja je predmet toga i na drugom mestu gde se posebno moli za tu osobu.
    Hrist je također i molio Boga da bude po volji njegovoj i da ga obiđe čaša žuči, ako je moguće, ali da u svakom slučaju bude volja njegova.
    Golgota je bila volja njegova.

  5. #5
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Egzorcizam (isterivanje djavola)

    Evo da cujem sta vi mislite o ovome?
    Мислим да не постоји и мислим да је много лакше окривити ђавола, врачару, мику, лазу, него признати да си (или неко блзак) зао, покварен, убица, болестан и шта све не.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  6. #6
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: Egzorcizam (isterivanje djavola)

    a to rade samo malobrojni izuzetno jaki svećenici, ili kao što bi neko drugi rekao:"Jaki (tvrdi) u veri", a takvih je uvek bilo jako malo.

    pa znam ali,ja govorim generlano tim..lokalnim dodjosima egzorcistima,pozvacu aj oca Peru da je izbavi,koji tako dodju,a drshce im ruchica. vise sam mislila na zaposednute,da ne smeju d apokazu strah,jer onda svi nagrnu,ali tesko je ne plashiti se nepoznatog,pogotovo ako znas da je mocnije od tebe,i dzabe se onda mole,jer onda oni pocnu da se podsmevaju,rugaju, ti onda vidis da se oni ne plashe dok se molis pa se josh vishe useres i...

    pa onda kad se svadjaju,koga napdaju pre,one verne il one koji su se ''otudjili '' od Boga,mad au toj slabosti ima nesto,nije zabadava kad si slabiji psihicki i duhovno da pocnes da se budis ko navijen u tri ujutru svako veche,a kad si smiren i stabilan to se sve redje deshava....ali to koga zaposednu je isto ko sa vidovitoscu,kome se mrtvi ,a vala i demoni javljaju,senzibilitet,osecajni. Bas ima jedna lepa recenic u jednom filmu,a tacno prikazuje,sin vidja mrtve itd,majka ne,i kad su doveli egzorcistu u kucu pita decka '' you see that man standing in the corner dont u ''..pa majka pita,sto ne moze ona da ih vidi,pa joj ovaj kaze '' thats because youre healthy and stable,your not supposed to see them''.

  7. #7
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Egzorcizam (isterivanje djavola)

    Citiraj Prvobitno napisano od Raisa Vidi poruku
    a to rade samo malobrojni izuzetno jaki svećenici, ili kao što bi neko drugi rekao:"Jaki (tvrdi) u veri", a takvih je uvek bilo jako malo.

    pa znam ali,ja govorim generlano tim..lokalnim dodjosima egzorcistima,pozvacu aj oca Peru da je izbavi,koji tako dodju,a drshce im ruchica. vise sam mislila na zaposednute,da ne smeju d apokazu strah,jer onda svi nagrnu,ali tesko je ne plashiti se nepoznatog,pogotovo ako znas da je mocnije od tebe,i dzabe se onda mole,jer onda oni pocnu da se podsmevaju,rugaju, ti onda vidis da se oni ne plashe dok se molis pa se josh vishe useres i...

    pa onda kad se svadjaju,koga napdaju pre,one verne il one koji su se ''otudjili '' od Boga,mad au toj slabosti ima nesto,nije zabadava kad si slabiji psihicki i duhovno da pocnes da se budis ko navijen u tri ujutru svako veche,a kad si smiren i stabilan to se sve redje deshava....ali to koga zaposednu je isto ko sa vidovitoscu,kome se mrtvi ,a vala i demoni javljaju,senzibilitet,osecajni. Bas ima jedna lepa recenic u jednom filmu,a tacno prikazuje,sin vidja mrtve itd,majka ne,i kad su doveli egzorcistu u kucu pita decka '' you see that man standing in the corner dont u ''..pa majka pita,sto ne moze ona da ih vidi,pa joj ovaj kaze '' thats because youre healthy and stable,your not supposed to see them''.
    Ajmo redom

    U vezi prvoga bolda, jesi se ti to malčice igrala pa imala problema ili je to onako iz filmova, samo pitam, ništa više

    Nema svađe, oni koji su se potpuno odrekli Boga, njih nema potrebe napadati, posao obavljen.
    Što je osoba jača u veri, to su napadi snažniji, to bi trebalo da znaš

    Zaposedanje nema veze sa vidovitošću, baš nikakve, a oni koji "vide", lako se utvrđuje da li lažu ili ne i od koga im je dato da "vide".

  8. #8
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Egzorcizam (isterivanje djavola)

    О чему ви то?
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  9. #9
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Egzorcizam (isterivanje djavola)

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    О чему ви то?
    O egzorcizmu, tačnije objašnjavam Raisi neke stvari

  10. #10
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Egzorcizam (isterivanje djavola)

    Аман бре то само правили филмове да плаше малу децу.
    Какво бре запоседање, какви бакрачи.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  11. #11
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Egzorcizam (isterivanje djavola)

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Аман бре то само правили филмове да плаше малу децу.
    Какво бре запоседање, какви бакрачи.
    Pa o filmovima i pričamo

  12. #12
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Egzorcizam (isterivanje djavola)

    Ух добро је.
    Немо ме забрињавате.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  13. #13
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Egzorcizam (isterivanje djavola)

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Ух добро је.
    Немо ме забрињавате.
    Ne misliš valjda da smo sektaši

  14. #14
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: Egzorcizam (isterivanje djavola)

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    Ajmo redom

    U vezi prvoga bolda, jesi se ti to malčice igrala pa imala problema ili je to onako iz filmova, samo pitam, ništa više

    Nema svađe, oni koji su se potpuno odrekli Boga, njih nema potrebe napadati, posao obavljen.
    Što je osoba jača u veri, to su napadi snažniji, to bi trebalo da znaš

    Zaposedanje nema veze sa vidovitošću, baš nikakve, a oni koji "vide", lako se utvrđuje da li lažu ili ne i od koga im je dato da "vide".

    nisam se igrala..

    nisam ni rekla da vidovitost ima veze ,smao sma rekla da je isto. mrtvi i ostali se ukazuju onima koji su senzibilni,osetljivi,drugaciji, demoni zaposednu onog ko je duhovan,senzibilan. izvesno je da se nece okomiti na brokera iz Wall Streeta

    a i imas vishe vrsta vidovitosti,a i nisi ti neki Bozji advokat cuj...''utvrditi da li lazu'' nisi ti niko da bi ih sad izvodio pred sud,niti imas prava pa da '' testiras'' ili proveravas. Nije vidovitost pin ball mashina


    mada,ovo sto si rekao ''od koga je dato'' e to je kljucno,ja to pre nisam znala da moze,da te varaju,ali ima toga,pogotovo vidovitima kojima se npr mrtvi ukazuju u snu i javljaju,ono sto sam pisala,vidis recimo devojcicu i pomislis '' jao,pa mora da trazi pomoc od mene'' pa u stvari shavtis,da to uopste nije devojcica.....da je to ko zna ko ko je preuzeo njen oblik. moguce i onaj drugi da te zavarava i daje da vidis,ali svasta pogresno,al ja to nisam znala.
    a za to jacha u veri,to bas i ne verujem,ima ljudi kojima se javljaju stigme pa im krvare zglobovi satima a nisu neki preterani vernici. mada,opet,izvesno je da svi ti imaju nesto u sebi sto ih cini prepoznatljivima i vidljivim....onima


    ne objasnjavas ti meni nista i keve ti mani se te arogancije,postaje zamorna.

  15. #15
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Egzorcizam (isterivanje djavola)

    Citiraj Prvobitno napisano od Raisa Vidi poruku
    nisam se igrala..

    nisam ni rekla da vidovitost ima veze ,smao sma rekla da je isto. mrtvi i ostali se ukazuju onima koji su senzibilni,osetljivi,drugaciji, demoni zaposednu onog ko je duhovan,senzibilan. izvesno je da se nece okomiti na brokera iz Wall Streeta

    a i imas vishe vrsta vidovitosti,a i nisi ti neki Bozji advokat cuj...''utvrditi da li lazu'' nisi ti niko da bi ih sad izvodio pred sud,niti imas prava pa da '' testiras'' ili proveravas. Nije vidovitost pin ball mashina


    mada,ovo sto si rekao ''od koga je dato'' e to je kljucno,ja to pre nisam znala da moze,da te varaju,ali ima toga,pogotovo vidovitima kojima se npr mrtvi ukazuju u snu i javljaju,ono sto sam pisala,vidis recimo devojcicu i pomislis '' jao,pa mora da trazi pomoc od mene'' pa u stvari shavtis,da to uopste nije devojcica.....da je to ko zna ko ko je preuzeo njen oblik. moguce i onaj drugi da te zavarava i daje da vidis,ali svasta pogresno,al ja to nisam znala.
    a za to jacha u veri,to bas i ne verujem,ima ljudi kojima se javljaju stigme pa im krvare zglobovi satima a nisu neki preterani vernici. mada,opet,izvesno je da svi ti imaju nesto u sebi sto ih cini prepoznatljivima i vidljivim....onima


    ne objasnjavas ti meni nista i keve ti mani se te arogancije,postaje zamorna.
    Paaaa Wall Street je baš fino mesto za takve stvari, pitaj Vorena

    Uhuhuuuuu gde ode, božiji advokat :raz_067:
    Ne, takve stvari se jako lako provere i po pravilu se uvek proveravaju u okviru crkvene zajednice, zar zaista misliš da je neko toliko naivan pa da poveruje nekome ko kaže da je vidovit a da se to prethodno ne proveri

    Igrala se, igrala se

    A sada postala nervozna i arogantna
    Zašto ?
    Kada ja uopšte nisam arogantan

  16. #16
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Egzorcizam (isterivanje djavola)

    Raisa, samo oprezno. Ako isteraš đavola iz njega, postoji velika verovatnoća da
    ništa neće ostati.
    Večnost je čista sadašnjost.

  17. #17
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Egzorcizam (isterivanje djavola)

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Raisa, samo oprezno. Ako isteraš đavola iz njega, postoji velika verovatnoća da
    ništa neće ostati.
    Kako se usuđuješ

    A kolika je ta verovatnoća, procentualno

  18. #18
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Egzorcizam (isterivanje djavola)

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    Kako se usuđuješ

    A kolika je ta verovatnoća, procentualno
    Pa eto.. moja arogancija mi to dozvoljava..

    oko 99,9%..
    Večnost je čista sadašnjost.

  19. #19
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Egzorcizam (isterivanje djavola)

    zašto bi neko uopšte isterivao đavola?

  20. #20
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Egzorcizam (isterivanje djavola)

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Pa eto.. moja arogancija mi to dozvoljava..

    oko 99,9%..
    Kojice rogova mi tvojih, ja (ni)sam Đavo

Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. mobilni telefon sa kamericom - izum djavola
    Od Mr.OneTwo u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 10-04-2010, 18:14

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •