Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 21 do 40 od 50

Tema: Farbe za kosu

  1. #21
    Registrovani Član
    Lupe avatar
    Status : Lupe je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 279

    Početno Re: Farbe za kosu

    Casting nisam nikad koristila, ali jesam druge njihove farbe, kao Preference, Feriu itd. i sve su u sebi imale fenomenalne balzame. Takav bas nema da se kupi, ali najpribliznije tome sto sam ja probala je iz L'Oreal Professionel linije. U pitanju je maska Intense Repair (za suvu, ne mnogo ostecenu kosu, ali postoji i jaca verzija, Absolute Repair). Maska je fantasticna, kosa mi je mekana, i deluje zdravo cak i bez ikakve termicke obrade, znaci i kad je susim prirodnim putem.
    Human enthropy producer

  2. #22
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Farbe za kosu

    e fala Lupe...dovoljno i to,pomogla si mi
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  3. #23
    Registrovani Član
    Natali_Uvil avatar
    Status : Natali_Uvil je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Poruke : 110
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Farbe za kosu

    el ste ovde sve farbane plavuse ?
    Ovo je moja, mozda za dve nijanse svetlija

  4. #24
    Registrovani Član
    Picola avatar
    Status : Picola je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 1,086

    Početno Re: Farbe za kosu

    Citiraj Prvobitno napisano od Ena Vidi poruku
    Koje farbe za kosu preporučujete ?

    Ja trenutno koristim

    Atačment 3260 i zadovoljna sam.

    Ranije sam imala problem, pošto se farbam u crno , da mi se farba brzo ispira, ostavlja tragove i sl.
    Kakvo je stanje kod vas ?
    Skupa je a kako sam plava - ne farba dobro, tj. nikad ne postignem s njom zeljenu boju.

    Koristim Welaton i zadovoljna sam (tj. najbolji je od najgorih koje se prodaju na nasem trzistu za plave).

  5. #25
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Farbe za kosu

    e, žene....poslednja 2 meseca sam koristila aurinu svetlo bež boju...mnogo mi se dopada nijansa ...a nije skupa uopšte, oko 250 kinti.
    где си пошла с крмељиве очи

  6. #26
    Registrovani Član
    tetka avatar
    Status : tetka je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 56

    Početno Re: Farbe za kosu

    ja uzela neku pallete....al sam sipala malo više hidrogena... tako da jedva čekam da se malo oporavi, pa da zamazem s nekom drugom bojom.....ovako je neka kaki braon....

  7. #27
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Farbe za kosu

    meni palet ne odgovara...mnogo su mi tunjave njihove boje.
    где си пошла с крмељиве очи

  8. #28
    Registrovani Član
    Picola avatar
    Status : Picola je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 1,086

    Početno Re: Farbe za kosu

    Palet je samo u pocetku bila dobra - sad da mi ih besplatno daju, ne bih ih koristila, gore i kozu i kosu.

  9. #29
    Registrovani Član
    mona avatar
    Status : mona je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 1,626
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Farbe za kosu

    Ja koristim KEUNE i odlicne su mi

    narocito plave nijanse

    sada koristim bez plavu 8. 32

    Atačment 4473

  10. #30
    Registrovani Član
    savbra avatar
    Status : savbra je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 6

    Početno Re: Farbe za kosu

    Citiraj Prvobitno napisano od DirkaSta Vidi poruku
    I ja sam plavuša i kontam Kvini kako sve farbe poznajem na svijeT ovaj..al šipak..e,za tu tvoju nisam nikad čula.
    DirkaSta,
    konačno plavuša koja poznaje sve farbe na svijetu.. Molim savjet za moju dragu - koji su najkvalitetniji brendovi - reci mi molim te - ne može da postigne pepeljastu plavu, ispadne ili žuta ili narandžasta, a želi zdravi kosu, što je na prvom mjestu.. Nije važna cijena, samo kvalitet..
    Hvala ti..

  11. #31
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Farbe za kosu

    Citiraj Prvobitno napisano od savbra Vidi poruku
    DirkaSta,
    konačno plavuša koja poznaje sve farbe na svijetu.. Molim savjet za moju dragu - koji su najkvalitetniji brendovi - reci mi molim te - ne može da postigne pepeljastu plavu, ispadne ili žuta ili narandžasta, a želi zdravi kosu, što je na prvom mjestu.. Nije važna cijena, samo kvalitet..
    Hvala ti..
    izvinjavam se što upadam - žuta ili narandžasta se dobijaju kada u kosi ima dosta bakra, što nije prirodna varijanta za plavuše - samo crnke imaju dosta bakra u kosi.
    dakle, ne verujem da postoji neka boja koja bi pomogla da se bakar iz kose izbaci.
    hoću da kažem - ako želi zdravu kosu, onda neka ne forsira plavu
    где си пошла с крмељиве очи

  12. #32
    Registrovani Član
    savbra avatar
    Status : savbra je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 6

    Početno Re: Farbe za kosu

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    izvinjavam se što upadam - žuta ili narandžasta se dobijaju kada u kosi ima dosta bakra, što nije prirodna varijanta za plavuše - samo crnke imaju dosta bakra u kosi.
    dakle, ne verujem da postoji neka boja koja bi pomogla da se bakar iz kose izbaci.
    hoću da kažem - ako želi zdravu kosu, onda neka ne forsira plavu
    Pričalica,
    hvala ti na javljanju i ne izvinjavaj se što upadaš, svaki savjet je dobro došao, zato smo se i javili..
    Kosa prirodna je svijetlo smeđa sa narandžastim pigmentom, pokušaji u plavo su dugogodišnji, od pramenova, preko Igore do Loreala luo color. Sad je kosa boja meda, nešto je ubrljala - sad ne zna kako da izvuče plavu boju - hoće nju i nikakvu drugu.. Kojom bojom izvući a poslije održavati - hvale Goldwell, Koleston, Evolution...
    Čekam te Pričalica...

  13. #33
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Farbe za kosu

    ne znam šta da preporučim, savbra, jer nemam problema sa bojenjem kose u plavo. moja mlađa ćerka hoće pošto-poto da bude plavuša, a nema pigmenta i stalno koristi blanš pri farbanju - kosa je u lošem stanju...
    pokušavam da je nagovorim da se vrati u prirodnije tonove. moje je mišljenje da najbolje stoji boja kosa malo svetlija nego što je prirodna, pod uslovom da to ne šteti samoj kosi, tj. njenom kvalitetu. sve drugo je mučenje - bacanje novca i vremena, a da ne pričam od dužini kose koju je teško postići...osim umetcima, naravno.
    где си пошла с крмељиве очи

  14. #34
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Re: Farbe za kosu

    Otkad sam shvatila da sa svojim crvenim pigmentom nikad necu biti zadovoljna nijansom plave boje koju postizem, a zelela sam i ja nesto platinasto, nemam vise problema sa izborom boje. Jednostavno, opredelila sam se za zlatne tonove, tako da sam i dalje plavokosa, ali zlatno plava, ta zlatno plava boja savrseno se uklapa sa mojim pigmentom prirodne crnke. Bez blansa i jakog hidrogena ja sam svetlo plava, bez ruznih nijansi izrastka, znas ono kad je najsvezije ofarban uvek sucmurast, pa onaj pre njega je nesto svetliji, onaj pre njega jos svetliji... kod mene odmah iz cuga bude ista boja.
    Da sam ovo shvatila i prihvatila ranije, ne bih se tolike godine mucila pokusavajuci da budem platinasta plavusa sa slamom umesto kose, vec bih imala koliko toliko zdravu kosu. Cinjenica je da svako farbanje isusuje kosu, i da kosa nikad ne moze biti apsolutno zdrava posle bilo kakvog uticaja hemije na nju,cak i posle farbanja u crno.

  15. #35
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Farbe za kosu

    naravno, farba je uvek agresivna, koliko god da je kvalitetna....meni je moja kosa ok, pravo da kažem, iako se farbam 30 godina....malo povedem računa preko leta, na moru, češće stvaljam pakovanja, ali je boja manje-više ista... ne vodim toliko računa o proizvođaču koliko o nijansi - koristim svetlo bež u poslednje vreme.
    где си пошла с крмељиве очи

  16. #36
    Registrovani Član
    savbra avatar
    Status : savbra je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 6

    Početno Re: Farbe za kosu

    Pričalica,
    ona nikad nije blanš stavila na kosu, niti bi, ali zar nema kvalitetnih farbi kojima se može izvući lijepa boja a da nije žuta, i naravno da treba njegovati kosu... zamišljam kroz šta ti kćerka prolazi..

    Fajf,
    koje farbe ti koristiš, kakva su ti iskustva?

    DirkaSta,
    gdje si.......pomažu nam tvoje drage članice i ubjeđuju, a mi ne odustajemo od plave ni slučajno....

  17. #37
    Registrovani Član
    Lupe avatar
    Status : Lupe je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 279

    Početno Re: Farbe za kosu

    Ja sam plava celog života, osim ponekih kratkih izleta u brinete. Moram da napomenem da nemam crveni pigment, ali nisam uvek imala sreće sa izvlačenjem svetlo plave boje. Poslednjih par godina se farbam u tamnije nijanse, kao i Fajf sada, tako da nisam baš u toku sa farbama koje su izašle u međuvremenu, ali pokušaću da pomognem:
    ja bih preporučila izvlačenje belih pramenova blanšem, i to čak samo na površinski, gornji sloj kose. Celokupni utisak će biti kao da je kosa svetlija 5 nijansi, a meni lično mnogo lepše izgleda tako iznijansirana, naročito kad uzmemo u obzir da skoro nijedna plavuša nije ravnomerno plava, već uvek ima pramenova koji vuku na žuto.
    Druga opcija je samo blanš na celu kosu, da se drži nekih 15ak min, a odmah nakon njega farbanje svetlo plavom. Blanš će ubiti crveni pigment, a farba će odraditi ostalo.
    Nikako ne mešati blanš sa farbom, jer se samo dodatno oštećuje kosa, a efekat nikakav. Takođe, za farbanje se pokazalo da bolji učinak daje 9% hidrogen od 12%, iz nekog nepoznatog razloga 12% često da žute nijanse.
    Poslednjih godina je drastično opao kvalitet farbi na tržištu, naročito onih dragstorskih. Ja sam npr. više imala problema sa održavanjem boje nego sa izvlačenjem, bilo koja svetlo plava je vremenom žutela. Negde sam pročitala i da duvan ima uticaja na to, da od njega žuti kosa. Ne mogu da tvrdim sa sigurnošću da je zaista tako.
    Konkretno, farbe koje bih ja preporučila su: Keune 1517 (izvlači boju ali strašno isušuje kosu), Selective 1000, Goldwell sam koristila samo jednom i dobila sivu boju, baš kao iz kataloga, mada nije ona koju sam želela, Garnier sa pegavom devojkom na slici, svi je tako znaju, i to je sve čega mogu da se setim zasad.
    Human enthropy producer

  18. #38
    Registrovani Član
    mihaela avatar
    Status : mihaela je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Republika Srpska
    Poruke : 1,099
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Farbe za kosu

    Evo,ja sam bila jedno četiri-pet godina plavuša.Koristila sam Igoru royal,pepeljasta.Kako je ta boja bila divna
    Prirodna sam crnka,farbala se u vatreno crvenu i prešla u tu plavu.Doduše,prvi put su mi radili pramenove,drugi put blanš,i dobili su tu boju koju sam htjela.Kosa tada nije bila oštećena,ali poslije par godina je počela da se isušuje.Doduše,uvijek sam farbala cijelu kosu,možda se ne bi tako oštetila da sam farbala samo korijen,a ponekad cijelu kosu.Ali,nebitno,hoću da kažem da sam tom farbom bila prezadovoljna.Pokušaj sa njom.

  19. #39
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Re: Farbe za kosu

    Ja koristim Selective boju za kosu i 9% hidrogen, i to je bas ono sto Lupe rece u postu iznad da ovaj hidrogen daje bolje rezultate od 12%. Nisam mogla da verujem, ali na nagovor prodavacice sam ipak uzela taj slabiji, prvi put u zivotu i bila vise nego odusevljena rezultatom.

  20. #40
    Registrovani Član
    savbra avatar
    Status : savbra je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 6

    Početno Re: Farbe za kosu

    Pričalica, Lupe, Mihaela, Fajf.....divne ste i hvala vam puno na savjetima...to sam ja koja hoće u plavuše po svaku cijenu..
    Odlučiću se za neku od opcija i ideja koju je Lupe dala - mislim da je to jedini način da skinem ovu sad boju koju imam, to farbom neću uspjeti - a poslije održavati nekom od farbi za koje ste pomenule da imate lijepa iskustva.. Od Igore me je jako pekla koža, a boja jeste bila lijepa.
    Šaljemo pozdrave - nas dvoje..

Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 ZadnjaZadnja

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •