Stranica 3 od 51 PrviPrvi 1234513 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 41 do 60 od 1019

Tema: Šta mislite o ovome?

  1. #41
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: šta mislite o ovome?

    I još nešto bih dodala, pošto pomenuste pinak. Od kako su ovi na vlasti, sve je pink.
    Večnost je čista sadašnjost.

  2. #42
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: šta mislite o ovome?

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    E tako. Organizator je kriv.
    Od kako su u poštama nacrtali žute trake, nikakvih problema nema.

    Pa jadni smo, kako nismo. I za to je vlast kriva.
    Svi su krivci ,samo mi nismo.
    Pa i vlast je odraz naroda !!
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  3. #43
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: šta mislite o ovome?

    Ja ništa nisam kriva.
    Večnost je čista sadašnjost.

  4. #44
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: šta mislite o ovome?

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Ja ništa nisam kriva.
    ma jesmo krivi mi koji sedimo i samo pričamo, a ovi koji su džiberi - oni se vide i meću prst u oči....sve mi se čini da nije tačna ona narodna ''pametniji popušta''...pre par nedelja, kad smo poklanjali 1000 ždralova japanu, bila sam mnogo srećnija...iako je to čista simbolika, ipak 1000 ždralova je nešto što će svaki japanac da razume....a ovo - ne razumem ovo.
    nikako
    где си пошла с крмељиве очи

  5. #45
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: šta mislite o ovome?

    http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/247...aplje-na-ulicu

    mislite li da će ovo da funkcioniše? ja mislim da neće...a mislim zato što, na primer, iako postoji komunalna policija, sve i svašta se prodaje oko pijace na kartonksim kutijama i dalje...čak i za vreme vikenda.
    dakle, država bi mogla da inkasira lepe prihode ako bi se potovale sve stavke iz navedenog teksta, ali...teška posla da će od toga nešto da bude.
    где си пошла с крмељиве очи

  6. #46
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: šta mislite o ovome?

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/247...aplje-na-ulicu

    mislite li da će ovo da funkcioniše? ja mislim da neće...a mislim zato što, na primer, iako postoji komunalna policija, sve i svašta se prodaje oko pijace na kartonksim kutijama i dalje...čak i za vreme vikenda.
    dakle, država bi mogla da inkasira lepe prihode ako bi se potovale sve stavke iz navedenog teksta, ali...teška posla da će od toga nešto da bude.
    NaraFno da neće ....... ja sam osedeo pišući svim mogućim instancama vezano za parkiranje kola na dečijem igralištu, ispred zgrade u kojoj sam živeo, pri čemu da bi se parkirao tu moraš da prođeš pored znaka ZABRANJEN SAOBRAĆAJ U OBA SMERA, i šta se desilo NIŠTA, a cela priča se svodi na dva NADR.KANA DŽIBERA koji moraju da se parkiraju na 2 metra od ulaza u zgradu, a onda i ostali koji bi možda i poštovali propise, rade po principu "Kad mogu oni mogu i ja"!

  7. #47
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: šta mislite o ovome?

    Па све зависи. Додуше, не знам од чега.
    Ево, јуче ми свратила другарица, била "у крају" код комуналног инспектора.
    Пре три године је на регуларном паркингу левим точком "нагазила" линију која раздваја два паркинг места.
    То је трајало око десет минута. За то време је комунална инспекција то сликала и сад су је звали на разговор.
    А да, питали су је колика јој је плата.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  8. #48
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: šta mislite o ovome?

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Па све зависи. Додуше, не знам од чега.
    Ево, јуче ми свратила другарица, била "у крају" код комуналног инспектора.
    Пре три године је на регуларном паркингу левим точком "нагазила" линију која раздваја два паркинг места.
    То је трајало око десет минута. За то време је комунална инспекција то сликала и сад су је звали на разговор.
    А да, питали су је колика јој је плата.
    Ne znam šta da ti kažem ja da sam vlast ja bih ono o čemu sam pisao rešio za dve mili sekunde, posebno što su upoznati sa problemom, pisali meni iz inspekcije, iz kabineta Predsednika opštine, iz Mupa ..... ma diFni ljudi .... hebote jeftinije je bilo postaviti pandura da od džibrova naplaćuje kazne, nego ta sva pisanija, a o jednostavnim fizičkim preprekama koje za vatrogasna vozila nisu, a za obična vozila jesu problem da i ne govorim ..... al da je u centru ili na Dedinju verovatno bi i bilo rešeno ....

  9. #49
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: šta mislite o ovome?

    Па ништа не можеш да кажеш
    Свако у Београд доноси део своје локалне културе и локалног колорита.
    Коме да пријавим укакане памперс пелене и ципеле испред врата, истресање мрва и осталог отпада преко терасе, уличне пљуваче...
    Клима ми цури у кофу, веш ми се не види с улице, ал опет, мени ове ствари најмање сметају код других.
    А језа ме хвата од закона о противпожарним апаратима.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  10. #50
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: šta mislite o ovome?

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Па ништа не можеш да кажеш
    Свако у Београд доноси део своје локалне културе и локалног колорита.
    Коме да пријавим укакане памперс пелене и ципеле испред врата, истресање мрва и осталог отпада преко терасе, уличне пљуваче...
    Клима ми цури у кофу, веш ми се не види с улице, ал опет, мени ове ствари најмање сметају код других.
    А језа ме хвата од закона о противпожарним апаратима.
    E znaš šta je ubedljivo najlepše što sam ja doživeo ...... stanovao sam u jednom sloiteru, od nekih 20-tak spratova, na prvom spratu ......... svaki ili svaki drugi dan letele su pune kese djubreta, sa neka baš pristojne visine ....... samo čuješ kako ti se približava neka "bomba" i onda tras .......... jezivo

  11. #51
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: šta mislite o ovome?

    Знам, живела сам у приземљу
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  12. #52
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: šta mislite o ovome?

    meni svake godine uništo cveće kondenzat iz klime sa petog sprata...pada tačno na moje žardinjere.
    где си пошла с крмељиве очи

  13. #53
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: šta mislite o ovome?

    http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/248...ku-i-komunalce

    na žalost....kad sam pre x godina bila u rodnom selu mog oca, u dolini toplice, bila sam zgrožena činjenicoma da komunalna usluga odnošenja smeća - ne postoji. seljani sve bacaju u reku od običnog svakodnevnog đuvreta do metalnog krša....tako, reka iz mog detinjstva, gde smo brat i ja pravili jazeve se pretvorila u smrdljivu protočnu đubretarsku koloniju.
    i sad - nije problem što ta usluga ne postoji - problem je što seljaci neće da ona postoji, jer im se ne isplati da plaćaju odvoženje smeća
    zaista sam bila zaprepašćena takvim razmišljanjem....tako da me ovo sa tužnom moravom uopšte ne čudi.
    tužno je da seljaci ne prepoznaju reku kao svoje dobro, eto.
    где си пошла с крмељиве очи

  14. #54
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: šta mislite o ovome?

    http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/249...mi-oduzmu-stan

    pa ebote.... zar ne postoji neki drugi način da ljudima naplate dugove?
    где си пошла с крмељиве очи

  15. #55
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,133
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: šta mislite o ovome?

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    ideja je da kometarišemo na temi neke stvari koje nam ''zapadnu za oko'' a koje nisu ni politika ni neki baš svakodnevni problem....tj. nisu neke velike teme, ali odslikavaju dao naših života.

    na primer:
    http://www.blic.rs/Kultura/Vesti/246...ada-Momo-Kapor

    šta mislite o ovome? kasnije ću napisati šta ja mislim o ovome.
    Imala sam priliku da čitam knjigu i kako god sam se trudila iz znatiželje,nije mi uspjelo..počela sam i nisam završila jer zaista čovjek ne zna pisati..i ne znam samo zašto sam očekivala da možda dobro piše..vjerovatno zbog nekoliko intervjua sa njim koji su mi misaono prijali..zna da priča,ima lakoću digresija i mopušten i pomalo začuđen stil posmatrača..ali nikad ga ne bih nazvala piscem.
    Umjetnik,svakako.

  16. #56
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: šta mislite o ovome?

    Citiraj Prvobitno napisano od NeDoDiri Vidi poruku
    Imala sam priliku da čitam knjigu i kako god sam se trudila iz znatiželje,nije mi uspjelo..počela sam i nisam završila jer zaista čovjek ne zna pisati..i ne znam samo zašto sam očekivala da možda dobro piše..vjerovatno zbog nekoliko intervjua sa njim koji su mi misaono prijali..zna da priča,ima lakoću digresija i mopušten i pomalo začuđen stil posmatrača..ali nikad ga ne bih nazvala piscem.
    Umjetnik,svakako.
    ne znam...on je za mene mrsomud....izvinjavam se.
    dobar je režiser i ništa više.
    где си пошла с крмељиве очи

  17. #57
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: šta mislite o ovome?

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/249...mi-oduzmu-stan

    pa ebote.... zar ne postoji neki drugi način da ljudima naplate dugove?
    kažu u novinama da mu neće oduzeti stan....dobro je...da se bar negde ne prelomi na sirotinji.
    где си пошла с крмељиве очи

  18. #58
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: šta mislite o ovome?

    http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/2...nije-postojala

    kako bre nije postojala? pa osnovno je, kada se sklapa ugovor, da se unesu podaci firme - sedište, matični broj, pib...urac-palac....
    где си пошла с крмељиве очи

  19. #59
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: šta mislite o ovome?

    где си пошла с крмељиве очи

  20. #60
    Registrovani Član
    misticlady avatar
    Status : misticlady je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : na relaciji milano-beograd
    Poruke : 2,146
    Tekstova u blogu : 34

    Početno Re: šta mislite o ovome?

    ovo prolece je obelezilo vencanje kraljevskog para u Engleskoj ali i mi smo nekada imali tako nesto...pa evo pogledajte i citajte,meni je delovalo interesantno da to podelim sa vama


    Royal wedding na srpski način

    Hranimo se tuđim pričama o princezama i prinčevima, a svoju tradiciju zaboravljamo.
    Naime, kralj Aleksandar I je praunuk vođe Prvog srpskog ustanka, vožda Karađorđa Petrovića; unuk kneza Aleksandra Karađorđevića i sin kralja Petra I Oslobodioca. Po majčinoj liniji, Aleksandar I je unuk crnogorskog kneza, a kasnije kralja Nikole I Petrovića Njegoša.
    Prema običajima srpskog Dvora, princ Aleksandar Karađorđević je bio vrhovni komandant i borio se u Prvom i Drugom balkanskom i Prvom svetskom ratu.
    Kao što je to u ono vreme bivalo i ovaj brak je bio ugovoren. Naime, smatralo se da rumunska princeza Marija Hoencolern – Sigmaringen ima sve kvalitete da postane supruga Aleksandra I, kao i da je taj brak dobar diplomatski potez koji bi koristio obema državama.

    Princeza Marija od Rumunije, od milja zvana Minjon, praunuka je engleske kraljice Viktorije i praunuka ruskog cara Aleksandra II. Bila je izuzetno obrazovana, a slobodno vreme je provodila baveći se jahanjem, automobilizmom, veslanjem, klizanjem i vožnjom u bobu.
    Bila je talentovana slikarka, vajala je i obožavala operu.
    Iako je ovaj brak ugovaran, rumunski kraljevski par nije hteo da da ruku svoje kćeri, bez njenog pristanka.
    Kako je princ Aleksandar bio izuzetno šarmantan (bar tako svedoči istorija), princeza Marija od Rumunije je pristala na ovaj brak.
    Veridba je objavljena 9. januara 1922. godine na princezin 22-gi rođendan.
    Rumunska kraljevska jahta uplovila je u luku Beograd 6. juna 1922. godine, praćena pozdravom sa 101 topovskim salvom sa beogradske tvrđave.
    Pred starim Dvorom, 1200 devojaka, odevenih u narodne nošnje iz raznih delova Kraljevstva, otpevale su „Pozdravnu pesmu verenici“ po tekstu Stevana Biševića i muzici Stanislava Biničkog, komponovanoj samo za ovu priliku.
    Venčanje je obavljeno 8. juna 1922. godine, a postojao je i „dress code“ – gospoda su bila obučena u crna odela, a dame u dnevne toalete vedrih boja sa malim dekolteom i obaveznim šeširom. Mladoženja je nosio svečanu generalsku uniformu, a mlada venčanicu sa dugim velom. Na glavi je imala venac od mitre, oko vrata dijamantsku ogrlicu, a preko ramena lentu Belog orla. Venčani kum je bio engleski kralj Džordž V. Zvona svih crkava u Beogradu zvonila su u znak objave venčanja zajedno sa plotunskom paljbom sa tvrđave.

    Torta "Kraljica Marija"

    Kore od oraha i belanca i dva krema – jedan od žumanaca i putera i drugi od slatke pavlake, pečenog lešnika i karamelisanog šećera, originalni je recept za tortu „kraljica Marija”, jedan od kolača koji je kraljica sama mesila za štićenike Zavoda za siromašnu decu i obolele od tuberkuloze. Za Materice ih je okupljala u dvoru, gostila i darovala, oni su je „vezivali”, a na naslovnoj strani „Politike” izlazila je slika kraljice sa vezanim nogama.
    Nekonvencionalni odnos kraljice Marije s osobljem dvora i neposrednost u kontaktima s običnim ljudima u narodu je uzdignuta do mitskih razmera. Jugoslovenska kraljica je često viđana u parku dvora kako sedi i krpi čarape, a u šetnju je išla u običnim „bata“ patikama, kakve su tada nosile mnoge naše žene. Uz svu tu skromnost, kao jedna od retkih žena sa vozačkom dozvolom, veoma je volela lepe automobile. U jednom od njih 8. oktobra 1959, na 25. godišnjicu ubistva u Marselju, stigla je u Pariz gde ju je primio predsednik Francuske, general Šarl de Gol.




Stranica 3 od 51 PrviPrvi 1234513 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Štetna zračenja. Šta mislite o ovome?
    Od Mikki u forumu Alternativna medicina
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 30-07-2015, 14:03
  2. Šta mislite o muvanju preko Interneta?
    Od kojica u forumu Svaštara
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 19-11-2012, 17:01
  3. Mislite da ste odličan vozač?
    Od Man u forumu Automobilizam
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 23-09-2011, 07:52
  4. Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 16-09-2011, 21:13

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •