Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 23

Tema: Osveta

  1. #1

    Početno Osveta

    Šta mislite o osveti, koliko je opravdana? Prvenstveno ne mislim na ljubavnu osvetu, tj osvetu iz ljubavi, već na osvetu zbog loših stvari koja nam je neka osoba učinila?

    Na šta ste sve spremni radi osvete, i koliko daleko idete?


  2. #2
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Osveta

    Mogu da razumem. Opravdana je onoliko koliko i zlo koje je naneto osobi koja se sveti.

    I ne zagovaram je, jer smatram da vodi još većem zlu.
    Večnost je čista sadašnjost.

  3. #3
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Re: Osveta

    Citiraj Prvobitno napisano od m Vidi poruku
    Šta mislite o osveti, koliko je opravdana? Prvenstveno ne mislim na ljubavnu osvetu, tj osvetu iz ljubavi, već na osvetu zbog loših stvari koja nam je neka osoba učinila?

    Na šta ste sve spremni radi osvete, i koliko daleko idete?

    boles'... mislimo da samo bolesne osobe mogu da se ljubavno svete... spremni smo da mogu da nam dutjqaju ako krenu na taj put bez povratka jer smo u tom fahu nenadyebivi

  4. #4
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Osveta

    Citiraj Prvobitno napisano od mare Vidi poruku
    Šta mislite o osveti, koliko je opravdana? Prvenstveno ne mislim na ljubavnu osvetu, tj osvetu iz ljubavi, već na osvetu zbog loših stvari koja nam je neka osoba učinila?

    Na šta ste sve spremni radi osvete, i koliko daleko idete?
    Ne spadam u osvetoljubive osobe i nisam zagovornik one čuvene ''Oko za oko, zub za zub''....I kada me neko uvredi, nisam neko ko će uzvratiti odmah ''udarac''...Ali nekako se uvek desi da mi ta osoba jednostavno sama dođe na ''jes'', tako nekako...

    Želju za osvetom obično pokreću osećaj nepravde i uvrede koja je nekome nanešena. To je osećaj koji duboko zadire u dušu čoveka i koji vrlo često ne da mira dok se ''računi ne izravnjaju''...

    Osvetoljubive osobe u momentu svoje uvređenosti ili osećaja nepravde dobijaju neverovatnu mentalnu snagu u izvršenju svog cilja...
    Međutim potreba da se neko osveti, može ući duboko u psihologiju čoveka i potpuno ga iscrpeti.. Pojedinci veliki deo svog života posvete u ''kovanju plana za osvetom''..Ima raznih slučajeva...

    Inače, osvetu ne opravdavam uopšte...

  5. #5
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Osveta

    Ne opravdavam osvetu, niti pribegavam istoj. Sve jednom dodje na svoje i niko ne ostane nekaznjen za ono lose sto uradi...
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  6. #6
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Osveta

    Citiraj Prvobitno napisano od mare Vidi poruku
    Šta mislite o osveti, koliko je opravdana? Prvenstveno ne mislim na ljubavnu osvetu, tj osvetu iz ljubavi, već na osvetu zbog loših stvari koja nam je neka osoba učinila?

    Na šta ste sve spremni radi osvete, i koliko daleko idete?

    Ljubavna osveta
    Opravdana je potpuno jer niko sebe nije našao pored kontejnera sa smećam, da bi ga neko na bilo koji način loše tretirao.
    Naravno, zavisi o čemu konkretno pričamo, sigurno se neću osvetiti nikome za verbalne gluposti ili neke pakosti koje mi je neko iz čiste zlobe uradio, ali ako pričamo o nekim krupnijim životnim stvarima, da, osveta je potpuno opravdana.
    Ukoliko pričamo o ozbiljnim stvarima u životu, spreman sam na apsolutno sve što je neophodno i idem do kraja u svakom smislu i pogledu.
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  7. #7
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Osveta

    Citiraj Prvobitno napisano od mare Vidi poruku
    Šta mislite o osveti, koliko je opravdana? Prvenstveno ne mislim na ljubavnu osvetu, tj osvetu iz ljubavi, već na osvetu zbog loših stvari koja nam je neka osoba učinila?

    Na šta ste sve spremni radi osvete, i koliko daleko idete?

    osveta? nikad.
    niti bih mogla da je planiram, niti da je izvedem.
    mislim da je osveta besmislena, jer ostavlja pustoš kao i svaki gubitak.
    где си пошла с крмељиве очи

  8. #8
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Osveta

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    Ukoliko pričamo o ozbiljnim stvarima u životu, spreman sam na apsolutno sve što je neophodno i idem do kraja u svakom smislu i pogledu.
    Ali, onda se poistovećuješ sa počiniocem nepravde ili zla...kako god...

    Da li to znači da bi išao na osvetu, pa makar i tebi to loše donelo...Tipa, da znaš da te posle čeka otkaz sa posla ili zatvor ili bilo šta što će te uskratiti za neko dobro koje si imao i pre te osvete...

  9. #9
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Osveta

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Ali, onda se poistovećuješ sa počiniocem nepravde ili zla...kako god...

    Da li to znači da bi išao na osvetu, pa makar i tebi to loše donelo...Tipa, da znaš da te posle čeka otkaz sa posla ili zatvor ili bilo šta što će te uskratiti za neko dobro koje si imao i pre te osvete...
    Ne, vraćam samo ono što sam i dobio od te osobe, na kraju krajeva, kakva sam ja osoba ako dozvoljavam da me neko uništi, a ja okrenem drugi obraz, da tako kažemo ? To rade samo ili slabe osobe ili osobe koje imaju jako jak razlog da nekome nešto oproste.

    Misliš na klasičnu situaciju da je osoba bolje pozicionirana u društvu u odnosu na mene, na primer, u pitanju je sudija sa vezama u sudstvu ili neki "moćnik" ?
    Da, to nikako ne odlaže događaje koji će uslediti, samo traži bolju pripremu i sistematizaciju, tu postoji nekoliko opcija, jedna je osveta sa elementima povlačenja, izuzimaš sebe iz sredine koja može da ti naudi zbog učinjenog.
    Osveta sa elementima trpljenja, osvetiš se i svesno trpiš posledice koje proizilaze iz toga i treća je osveta koja je indirektna.
    Ovo je već kompleksnija razrada ove teme, jer nisu sve situacije iste da bi zahtevale neke žrtve radi osvete.
    Ali generalno, ako mi je osoba izuzetno u životu naudila ili nekome do koga je meni stalo, onda ne biram ništa, samo je bitno da se postigne cilj, čak ni nakon toga mi više ništa nije bitno u smislu neke kazne ili posledice.
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  10. #10
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Re: Osveta

    Moon, planiras li da odrzis neki tecaj na ovu temu? Ja bih se upisala bar na pocetni nivo Kod mene je zelja za osvetom kratkog daha, oduvek su me ucili ono : Ma pusti, nije vredno toga... a ja da `mrem od zelje za osvetom, i onda me tako ubiju u pojam.

  11. #11
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Osveta

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    Ne, vraćam samo ono što sam i dobio od te osobe, na kraju krajeva, kakva sam ja osoba ako dozvoljavam da me neko uništi, a ja okrenem drugi obraz, da tako kažemo ? To rade samo ili slabe osobe ili osobe koje imaju jako jak razlog da nekome nešto oproste.
    Naravno, to je tvoje mišljenje i ja to poštujem samo sam pitala, čisto da vidim da li sam te u poptunosti shvatila da li si neko ko je spreman da ide do ''kraja''...Znači ''Oko za oko, zub za zub''....
    Nekada je najveće oružje oproštaj...Onaj koji zna da oprosti, najveća je osveta onom ko je zadao udarac. Naravno, ne možemo svi isto misliti...

    Misliš na klasičnu situaciju da je osoba bolje pozicionirana u društvu u odnosu na mene, na primer, u pitanju je sudija sa vezama u sudstvu ili neki "moćnik" ?
    Da baš taj primerak..Znam neke ljude koji su pokušali da se osvete nekome ko je mnogo ''moćniji''....Tu osveta dovodi do samouništenja..., ma kako je planirao....

    U svakom slučaju, s'tobom nema ''cile-mile''....''Fik'' i gotovo....

  12. #12
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: Osveta

    osveta je jelo koje se jede hladno
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  13. #13
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Osveta

    Citiraj Prvobitno napisano od Man Vidi poruku
    osveta je jelo koje se jede hladno
    nema uživanja u osveti, a nema ni pravde.
    где си пошла с крмељиве очи

  14. #14
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Re: Osveta

    E da, planirala sam jednom osvetu, bogami trajalo je to cekanje deceniju jednu, bas se ohladilo skroz i taman kad sam odlucila da je doslo vreme za akciju, saznala sam da ta radnja vise ne postoji...

  15. #15
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Osveta

    Citiraj Prvobitno napisano od babs Vidi poruku
    E da, planirala sam jednom osvetu, bogami trajalo je to cekanje deceniju jednu, bas se ohladilo skroz i taman kad sam odlucila da je doslo vreme za akciju, saznala sam da ta radnja vise ne postoji...
    pa da, ne moze da prodje nekaznjeno
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  16. #16
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Osveta

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Naravno, to je tvoje mišljenje i ja to poštujem samo sam pitala, čisto da vidim da li sam te u poptunosti shvatila da li si neko ko je spreman da ide do ''kraja''...Znači ''Oko za oko, zub za zub''....
    Glava za glavu, da dopunim do kraja, naravno pod uslovom da mi je neko radio o glavi

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Nekada je najveće oružje oproštaj...Onaj koji zna da oprosti, najveća je osveta onom ko je zadao udarac. Naravno, ne možemo svi isto misliti...
    Ne uvek, zavisi od situacije, ima slučajeva kada je baš to da se ne osvetiš nekome najveća moguća osveta, samo to je jako, jako retko. Samo kažem, tačnije pišem ono šta mislim, ne ubeđujem nikoga u nešto drugo, da odmah razjasnim


    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Da baš taj primerak..Znam neke ljude koji su pokušali da se osvete nekome ko je mnogo ''moćniji''....Tu osveta dovodi do samouništenja..., ma kako je planirao....

    U svakom slučaju, s'tobom nema ''cile-mile''....''Fik'' i gotovo....
    Ne bih se složio, planiranje kod tih "moćnih" je ključna stvar, može se biti i izuzet potpuno od toga procesa, nezahvalno je ovako uopšteno o tome pisati,a detaljisati o nekim hipotetičkim ili konkretnim slučajevima je u neku ruku još nezahvalnije, pa neka ostane na ovome

    Nisam baš toliko netolerantan
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  17. #17
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Re: Osveta

    mozes zamisliti Cruz taj nivo razocaranosti, posle 10 godina prisecanja kako me je jedna gnjida od coveka iskoristila i izradila kao radnika, i onda cvrc radnja ne postoji vise a bas sam bila odlucna u nameri, svesna da mi to nece nadoknaditi ni ono sto mi nije dato ni ono sto me je kao coveka povredilo, ali bi mi prijalo dusi da znam da sam mu vratila bar na neki nacin. Kasnije sam cula da me je neko vec preduhitrio, izgleda da je vise nas bilo u redu za osvetu...

  18. #18
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Osveta

    Citiraj Prvobitno napisano od babs Vidi poruku
    Moon, planiras li da odrzis neki tecaj na ovu temu? Ja bih se upisala bar na pocetni nivo Kod mene je zelja za osvetom kratkog daha, oduvek su me ucili ono : Ma pusti, nije vredno toga... a ja da `mrem od zelje za osvetom, i onda me tako ubiju u pojam.
    Čim Saga otvori školu, eto i mene za profesora
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  19. #19
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Osveta

    Citiraj Prvobitno napisano od babs Vidi poruku
    mozes zamisliti Cruz taj nivo razocaranosti, posle 10 godina prisecanja kako me je jedna gnjida od coveka iskoristila i izradila kao radnika, i onda cvrc radnja ne postoji vise a bas sam bila odlucna u nameri, svesna da mi to nece nadoknaditi ni ono sto mi nije dato ni ono sto me je kao coveka povredilo, ali bi mi prijalo dusi da znam da sam mu vratila bar na neki nacin. Kasnije sam cula da me je neko vec preduhitrio, izgleda da je vise nas bilo u redu za osvetu...
    ja ne bih bila razocarana, vec bi mi srce bilo na mestu
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  20. #20
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: Osveta

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    nema uživanja u osveti, a nema ni pravde.
    grešiš pričo, nema (i ne treba da ima) uživanja ali ima pravde
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •