Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 21 do 40 od 69

Tema: Молитвe

  1. #21
    Registrovani Član
    poverljiva avatar
    Status : poverljiva je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : beograd
    Poruke : 121

    Početno Re: Молитвe

    meni je samo jedna ponekad u mislima, mislim da se inace upucuje svetoj peci..
    daj mi strpljivosti da se pomirim sa stvarima koje ne mogu da promenim
    daj mi hrabrosti da promenim stvari koje mogu da promenim i
    daj mi mudrosti da razlikujem to dvoje
    fala

  2. #22
    Registrovani Član
    Pile avatar
    Status : Pile je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Poruke : 99

    Početno Re: Молитвe

    Meni su molitve nekako suvise intimna stvar da bih ih i sa kim delila

  3. #23
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Молитвe

    Citiraj Prvobitno napisano od Biki Vidi poruku
    Meni su molitve nekako suvise intimna stvar da bih ih i sa kim delila
    a kako se na liturgiji moliš glasno kad izgovaraš ''simvol vere''? ili ''oče naš''? u doba ranog hrišćanstva su i ispovesti bile javne...zamisli tek tog užasa....pred Bogom nema intime.
    jednostavno, ovde se postavljaju molitve koje najčešće ''koristimo''...bar ja tako činim.
    где си пошла с крмељиве очи

  4. #24
    Registrovani Član
    Pile avatar
    Status : Pile je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Poruke : 99

    Početno Re: Молитвe

    Pa dobro svako cini onako kako mu savest i sto sta drugo nalazu. Taman posla kad bismo svi bili isti.

  5. #25
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Молитвe

    pa i nismo svi isti.
    где си пошла с крмељиве очи

  6. #26
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Молитвe

    Molitva protiv ružnih pomisli

    Vladare Gospode Bože moj, u Tvojim je rukama život moj, zaštiti me po milosti svojoj, i ne dopusti da propadnem sa bezakonjima svojim, niti da idem za voljom tela koje pohotom vojuje protiv duha. Tvoje sam stvorenje; ne prezri delo ruku svojih, Nemoj se odvratiti od mene; sažali se, a ne ponizi. Slaba sam, nemoj me prezreti, Gospode, jer Tebi pribegoh zaštitiniku svome Bogu: isceli dušu moju, jer sagreših Tebi, spasi me radi milosti Tvoje, jer sam Ti odana od mladosti svoje; neka se postide oni što traže da me odgurnu od Tebe pomoću nečistih dela, ružnih pomisli, nekorisnih sećanja; udalji od mene svaku nečistotu, svako zlo, jer si Ti jedini besmrtan, u svemu besprimerno moćan, i svima daješ silu za borbu protiv đavola i njegovih vojski. Jer Tebi priliči svaka slava, čast i poklonjenje, Ocu i Sinu i Svetome Duhu, sada i uvek i u vekove vekova. Amin.
    где си пошла с крмељиве очи

  7. #27
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Молитвe

    МОЛИТВА У НЕВОЉИ

    Господе Боже наш, Створитељу и Спаситељу рода људског, милостиво нас услиши и помози нам. Ти видиш немоћ нашу и страдање наше;немамо никога ко би нам могао и хтео ублажити невоље наше, никога до Тебе, надо и утехо наша.ако су греси наши велики, милост је Твоја већа; опрости и спаси нас.

    Погледај милостиво на страдалну мајку, на сироту удовицу, на децу њену и све сроднике, и не допусти да страдање њихово премаши снагу њихову.

    Услиши Господе и молитве свих сиротих мајки, које само у Тебе гледају и од Тебе помоћ очекују; једини заштитниче и утешитељу малих и остављених.

    Пресвета Богородице, измоли милост од Сина Твога, кога си распета оплакала а васкрслога радосно поздравила, хитну милост и помоћ свим верним слугама Твојим.

    Свети Саво, оче наш и молитвениче пред Господом, благослови сав твој српски народ и избави из невоље све српске страдалнике.

    Боже помози и спаси. Амин.
    где си пошла с крмељиве очи

  8. #28
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Молитвe

    МОЛИТВА ЗА УМНОЖЕЊЕ ЉУБАВИ
    Господе, који си заповест нову дао ученицима Твојим да љубе друг друга, обнови исту и упечати у душе и срца наша благодаћу пресветога Духа Твојега, како би се бринули: не како ћемо себи угодити, но Теби, и послужити ближњем на корист и спасење: молимо Ти се, Благодатељу милостиви, услиши и милостивно погледај.

    Да будемо савршени у љубави Твојој, Боже наш, да имамо нелицемерну љубав ка ближњем, принуди нас, Господе, благодаћу Твојега Духа. Ко мисли да има љубав према Теби, а брата својега мрзи, лажа је, и у тами ходи. Зато, Милостиви, разгори душе и срца наша на љубав према Теби и према браћи – молимо Ти се, као милостив услиши и као преблаг помилуј.
    где си пошла с крмељиве очи

  9. #29
    Registrovani Član
    Waterfall avatar
    Status : Waterfall je odsutan
    Registrovan : Oct 2010
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 361

    Početno Re: Молитвe

    Ima ovde puno lepih molitvi, ali moje pitanje je - da li se vi molite i da li pri tome citate molitve, molite se svojim recima
    ili kako kad?

  10. #30
    Registrovani Član
    Waterfall avatar
    Status : Waterfall je odsutan
    Registrovan : Oct 2010
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 361

    Početno Re: Молитвe

    МОЛИТВА СВЕТОЈ ПЕТКИ

    Света Петко, Божја Светитељко, моли Бога за нас.
    Удостојила си се гледања лица Божијег као чедо нашег народа, славна Петко светитељко, па имамо слободу теби говорити, сродници нашој, и тебе молити за спасење душа наших.
    Слава си и похвала Београду, где чудотворна вода твоја привлачи множине многе, као негда Витезда, и даје слепима вид, узетима здравље, малаксалима снагу, и свима бодрост и радост, Христова девственице, наша помоћнице.
    Буди и надаље престономе граду српском, утврди га у Православљу, помози вернима, подигни недужне и тужне, у уснулим у Господу пецима нашим, браћи и деци, измоли вечни покој и вечно спасење, света Петко, Божија Светитељко.
    Свима помози, па и мени не одмози. Добре у добру сложи, и свако им добро умножи. Да се кроз тебе прослави Бог у Тројици, у векове векова. Амин.

  11. #31
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Молитвe

    Molitva svetom Petru Cetinjskom

    O, veliki Svetitelju i Čudotvorče Božji Petre, ravnoapostolni propovedniče Evanđelja Hristova, pastiru razumnog stada Njegovog i stube Crkve Pravoslavne, nelažni narodni Vođo, Učitelju i Prosvetitelju veliki Božji Ugodniče, primi se svojstvenim Ti milosrđem nas grešne koji Ti se molimo i Tvojoj moćnoj zaštiti i pokroviteljstvu pribegavamo.

    Molimo Ti se izmoli nam u svemilosrdnog Čovekoljupca Hrista, jedinog Boga i Spasa našeg, da ne pomene bezakonja i grehe naše, nego da se smiluje na nas po velikoj milosti Svojoj; da nam daruje duševno i telesno zdravlje, ljubav, mir i slogu, i svako dobro za večni život i spasenje; neka u srcima našim obnovi besmrtnu svetlost istinskog bogopoznanja, da sve tvorimo i činimo na slavu Tvorca, Spasitelja i Boga našega.

    O, veliki Svetitelju i Ugodniče Hristov, Cetinjski Čudotvorče, pastiru i molitveniče svega roda Srpskoga i Pravoslavnoga, molitvama Tvojim i nebeskom blagodaću Svetoga Duha sačuvaj Bogom darovano Ti stado Tvoje i sve gradove, sela i zemlje hrišćanske, od gladi, pomora, zemljotresa, poplave, požara, pokolja, najezde, tuđinaca, bratoubilačkog rata i zlobe; izbavi nas od svake nepravde, neistine i laži, od bezbožja, neznabožja, jeresi i raskola; izmoli nam u Hrista Boga pokajanje lično i svenarodno, jer smo svi rod Tvoj po telu i po duhu.

    O, Veliki i Nebeski Bože, Alfa i Omego svega postojećega, Izvore i Uvore vere naše i života i bića našeg, primi molitve svetog Ugodnika, Vladike Svetog, koji Ti se moli za nas grešne i nedostojne sluge Tvoje. Jer i ako Ti mnogo sagrešismo, ipak ne odstupismo od Tebe, jedinog Živog i Istinitog Boga i Spasitelja našeg, kome neka je i od nas kao i od sve tvari svaka slava, čast i poklanjanje: Ocu i Sinu i Svetome Duhu, sada i uvek i u sve vekove. Amin.
    где си пошла с крмељиве очи

  12. #32
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Молитвe

    Citiraj Prvobitno napisano od Waterfall Vidi poruku
    Ima ovde puno lepih molitvi, ali moje pitanje je - da li se vi molite i da li pri tome citate molitve, molite se svojim recima
    ili kako kad?
    kako kad. neke molitve znam od reči do reči a neke ne. najvažnije je da se moliš iz srca. možeš da čitaš na desetine molitava mehanički, pa ništa...to je moje mišljenje.
    где си пошла с крмељиве очи

  13. #33
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Молитвe

    MOLITVA SVETOM ARHANGELU MIHAILU

    Sav si oganj i revnost, sveti Arhistratiže Mihaile, zato te molimo: učmale duše naše zapali ognjem revnosti tvoje, da bismo budne savesti uvek radosno služili zajedničkom Gospodu našem, svesrdno se ugledjući na tebe, bezgrešnog i svetog brata našeg, i vrhovnog vojskovođu našeg, vrhovnog vojskovođu sve nebeske i zemaljske vojske Hristove. Čudesni Gospod Hristos načinio je jednu Crkvu od angela i ljudi, da bismo se mi ljudi, koji tajanstveno predstavljamo heruvime na zemlji, ugledali na svetu braću našu, na čijem čelu stojiš ti, lužezarni i divni Arhistratiže Mihaile. Ti si na nebu pobedio svezlog satanu, i zbacio ga s neba na dno pakla, pomaži i nama uvek, molimo te, svemoćni Arhangele, da i mi svepobednom silom tvojom pobeđujemo svelukavog Satanu, koji nas sa svih strana napada i iskušavak roz bezbožne ljude, nečiste pomisli, zemaljske slasti, opojne strasti.

    Sav si sve, čist i bezgrešan, divni Prvoangele Božji, molimo te svesveti, molimo te svečisti, molimo te svebezgrešni, uči nas dan i noć kako da živimo sveto, čisto i bezgrešno, i daruj nam tvoje heruvimske sile, da bismo istinski i stvarno heruvimski živeli na zemlji mi koji po neizmernom čovekoljublju Božjem predstavljamo heruvime na zemlji. Ne ostavi nas u otvorenom blatu naših slastoljubivih zemaljskih želja, nego nas podigni u nebeske angelske visine i osposobi nas da angelski sveto i čisto poživimo dok smo u telu na zemlji. Milostivo pogledaj na nas, Svepobedni Arhangele, snishodljivo se spusti do nas, te nas, zaspale u gresima, pobudi na borbu sa zlom, sa grehom, sa smrću, sa đavolom, da bismo, vođeni i sokoljeni tobom, lako savlađivali svaki greh, svaku strast, svaku smrt, svakog đavola. Mi znamo, bogonosni Arhangele, da ti imaš vlast nad nečistim dusima, nad bolestima, nad smrću, nad gresima, ispuni duše naše božanskom silom svojom, da bismo i mi neustrašivo ratovali i heruvimski pobeđivali sve neprijatelje spasenja našeg, vere naše, duše naše.

    Svepobedni vojvodo Nebeskih Sila, ti si očistio nebo od Satane i crnih angela njegovih, očisti i duše naše od svakog greha, jer gresi naši otvaraju vrata i prozore duša naših, te kroz njih ulaze u nas nečiste sile demonske, prljajući i umrtvljujući duše naše, koje treba da su anđelski čiste i anđelski besmrtne. Bez tvoje svepobedne pomoći, Nebeski Vojskovođo, mi lako postajemo plen nečistih sila, stoga te od sveg srca molimo, uvrsti nas u svoju nepobedivu vojsku, i ratuj za nas i ispred nas, vodeći nas i predvodeći nas u svakoj borbi za dušu našu, za spasenje naše, za večnost našu, i osiguravajući nam pobedu nad svakim grehom i nad svakim đavolom.

    O, presveti Arhangele, mi smo očajno nemoćni pred demonskom silom vražijom, ako nam ti ne pritekneš u pomoć božanskom silom svojom. Sa tobom, mi ćemo uvek odnositi pobedu u svim bitkama za dušu našu i spasenje naše i večnost našu, a bez tebe mi bespomoćno posrćemo iz poraza u poraz, iz greha u greh, iz pakla u pakao. Zato budi uvek s nama, i ne napuštaj nas zbog grehova naših i smrada našeg, nego, ljubeći nas božanskom ljubavlju, učini da omrznemo greh i sve grehovne slasti, i ispunimo duše svoje miomirom evanđelskih vrlina. Evo duše svoje predajemo tebi, presveti Prvoangele Božji, molimo te i preklinjemo, vodi nas uvek putevima koji odvode u Carstvo Nebesko, da bismo zajedno s tobom, večito slavili svemilostivog Spasa našeg, preslatkog Gospoda Hrista, i Njegovog svečovekoljubivog Oca, i sveblagog Duha Utešitelja, kome neka je slava i hvala, sada i uvek i kroza sve vekove. Amin.
    где си пошла с крмељиве очи

  14. #34
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Молитвe

    Molitva Svetom Arhangelu Mihailu

    Sveti Arhangelu Božiji Mihaile , odagnaj od mene duha lukavoga koji me iskušava.
    O veliki Arhistratiže Božiji Mihaile - pobedniče demona !
    Pobedi i uništi sve moje vidljive i nevidljive neprijatelje , i umoli Gospoda Svedržitelja , da me spasi i odbrani od svake bolesti , smrtonosne rane i iznenadne smrti , sada i uvek i u vekove vekova . Amin .
    где си пошла с крмељиве очи

  15. #35
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Молитвe

    Molitva Svetom Arhangelu Gavrilu

    Sveti arhangele Gavrile , koji donese neizrecivu radost sa neba Prečistoj Devi , ispuni radošću i veseljem srce moje gordošću ispunjeno .
    O , veliki Arhangele Božiji Gavrile , ti si blagovestio Prečistoj Devi Mariji o začeću Sina Božijeg . Objavi i meni grešnom strašni dan moje smrti , i umoli Gospoda Boga za moju grešnu Dušu , da bi mi oprostio moje grehe ; da me ne zarobi lukavi demon i ovlada mnome . O , veliki Arhangele Gavrile ! Sačuvaj me od svih nevolja i svih bolesti , sada i uvek i u vekove vekova . Amin .
    где си пошла с крмељиве очи

  16. #36
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Молитвe

    Molitva Svetom Arhangelu Rafailu

    O veliki Arhangele Božiji Rafaile , koji si primio dar od Boga da isceljuješ bolesti , izleči neizlečive ljudima rane srca moga i tela moga . O , veliki Arhangele Božiji Rafaile , ti si putovođa , lekar i iscelitelj , rukovodi me ka spasenju i isceli sve moje duševne i telesne bolesti , i privedi me Prestolu Božijem , i moli dobrotu Njegovu za moju grešnu dušu , da mi Gospod oprosti grehe moje i sačuva me od svih neprijatelja mojih i zlih ljudi , od sada i do veka . Amin .
    где си пошла с крмељиве очи

  17. #37
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Молитвe

    Molitva Svetom Arhangelu Urilu


    Sveti Arhangele Božiji Urile , svetlošću Božanskom ozarenii preizobilno ispunjeni ognjem plamene ljubavi , ubaci iskru toga ognja u moje ohladnelo srce , a dušu moju gresima pomračenu svetlošću tvojom ozari .
    O , veliki Arhangele Božiji Urile , ti si sijanje ognja Božanskog i prosvetitelj onima koji su pomračeni gresima : prosvetli um moj , srce moje , volju moju silom Svetoga Duha , i upravi stope moje na stazu pokajanja , umoli Gospoda da me izbavi od muka adskih i od svih neprijatelja vidljivih i nevidljivih , sada i uvek i u vekove vekova . Amin .
    где си пошла с крмељиве очи

  18. #38
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Молитвe

    Molitva Svetom Arhangelu Salatilu


    Sveti Arhangele Božiji Salatile , daruj molitvu meni koji ti se molim , nauči me molitvi smirenoj , skrušenoj , usrdnoj i umilnoj .
    O , veliki Arhangele Božiji Salatile , ti se moliš Bogu za vernike , umoli Dobrotu Njegovu za mene , da me izbavi od svih nevolja i iskušenja , bolesti , iznenadne smrti i muka večnih , te da me udostoji Carstva Nebeskog sa svim svetima u vekove vekova . Amin .
    где си пошла с крмељиве очи

  19. #39
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Молитвe

    Molitva Svetom Arhangelu Jegudilu

    Sveti Arhangele Božiji Jegudile , svagdašnji pomoćniče svih koji se podvizavaju na putu Hristovom , probudi i mene iz teške lenjosti i podvigom dobrim ukrepi me .
    O , veliki Arhangele Božiji Jegudile , ti si revnosni zaštitnik slave Božije : ti pobeđuješ na proslavljanje Svete Trojice , probudi i mene , od sna grehovnog , da bih slavio Oca i Sina i Svetoga Duha , i umoli Gospoda svedržitelja da sagradi u meni čisto srce i duh prav obnovi u utrobi mojoj , i da me utvrdi Duhom vladalačkim da bih se klanjao duhom i istinomjedinom i istinitom Bogu - Ocu i Sinu i Svetome Duhu , sada i uvek i u vekove vekova . Amin .
    где си пошла с крмељиве очи

  20. #40
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Молитвe

    Molitva Svetom Arhangelu Varahilu

    Sveti Arhangele Božiji Varahile , koji nam donosiš blagoslove od Gospoda , blagoslovi me da postavim dobar početak , i ispravim svoj grešni život , da bih u svemu ugađao Gospodu Spasitelju mome u vekove vekova . Amin .
    где си пошла с крмељиве очи

Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 27-09-2011, 10:59
  2. Тврдица - Молијер
    Od kojica u forumu Školska lektira
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 21-05-2011, 17:07

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •