Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 41 do 60 od 69

Tema: Молитвe

  1. #41
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Молитвe

    Molitva za pokojne

    Pomeni, Gospode, oce i braću našu usnule u nadi na vaskrsenje u život večni, i sve upokojene u pobožnosti i veri, i oprosti im svako sagrešenje, hotimično i nehotimično, što sagrešiše rečju, ili delom, ili mišlju. I useli ih u mesta svetla, u mesta svežine, u mesta odmora, odakle odbeže svaka muka, žalost i uzdisanje, gde gledanje lica Tvoga veseli sve od veka svete Tvoje. Daruj im carstvo Tvoje i učešće u neiskazanim i večnim Tvojim dobrima, i naslađivanje u Tvom beskonačnom i blaženom životu. Jer si Ti život, i vaskrsenje i pokoj usnulih slugu Tvojih, Hriste, Bože naš, i Tebi slavu uznosimo sa bespočetnim Tvojim Ocem i Presvetim, i Blagim, i životvornim Tvojim Duhom, sada i uvek i uvekove vekova. Amin.
    где си пошла с крмељиве очи

  2. #42
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Молитвe


    Мајчинска молитва


    Боже, Творче свих твари !

    Додајући милости милост, Ти си ме учинио достојном да будем мајка породице; благост Твоја подарила ми је децу, и ја се усуђујем да кажем: они су Твоја деца! Јер си им Ти даровао живот, оживео их бесмртном душом, препородио их Крштењем за живот, који је у складу са Твојом вољом, усвојио си их и примио у недра Своје Цркве.
    Господе! Сачувај их у благодатном стању до краја живота; удостој их да буду причасници тајни Твога Завета. Осветљуј их Твојом истином. Нека је свето у њима и кроз њих, свето Име твоје! Даруј им за то начине, стрпљење и снагу!
    Оче Небески ! Даруј ми благодат да свестрано пазим да не саблазним децу своју мојим поступцима, већ, стално имајући у виду њихово понашање, да их одвраћам од заблуда, исправљам њихове грешке, обуздавам њихову тврдоглавост и самовољу. Да се не заносе безумним помислима. Да се не погорде у својим помишљањима.
    Да не забораве Тебе и Твој закон. Да безакоње не уништи њихов ум и здравље. Да греси не ослабе њихове душевне и телесне снаге. Пошаљи им Твоју благодатну помоћ у њиховом васпитању за славу Имена Твог и за корист ближњих! Свеблаги Боже ! Учини ме мајком, која се весели због деце своје, да она буду моја срећа у све дане живота мога и ослонац мој, у мојој старости. Удостој ме, мене која се уздам у Твоје милосрђе, да станем с њима на Страшном суду Твом и са недостојном одважношћу кажем: Ево мене и деце моје, коју си ми Ти дао, Господе!
    Да заједно с њима, прослављајући неизречену благост и Твоју вечну љубав, хвалим пресвето Име Твоје,
    Оче, Сине и Душе Свети,
    у векове векова. Амин.
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #43
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Молитвe

    Molitva za decu

    O,Isuse Hriste, najsavršeniji Gospode, koji si bio dete i koji si voleo i blagosiljao decu, imaj milosti za decu našeg vremena i spasi ih, da bi oni koji nisu kršteni bili kršteni i da bi ovi koji su kršteni mogli biti učvršćeni u veri prema Tebi, Večna Istino, i ljubavi prema Tebi, neizmerna Ljubavi. O, Gospode, spasi onu decu koju neverujući roditelji korumpiraju sa bezboštvom i vuku ih od Tebe, koji si jedini Spasitelj i njihov Spasitelj. Svemilostivi, spasi i onu decu koju zli učitelji, bezbožni i bezdušni, odstranjuju od Tebe, njihovog Tvorca i ubrajaju ih u društvo prokaženih. O, Gospode, spasi onu decu čije su časti duše uprljani nemoralom ulice, razvratom filma, televizije i pozorišta, spasi ih od svih nečistih stvari. Gospode, spasi i siročad koja padnu u ruke grubih tutora i maćeha: spasi ih od slušanja bezbožnih reči i gledanja zlih dela. Gospode, Isuse, koji si kao novorođence izgubio mać cara Iroda, pomozi i danas srpskoj ratnoj siročadi, daj im utehu za izgubljenim roditeljima i učini da izrastu u dobre i čestite ljude. O, Sine Božji, spasi sinove sinova ljudskih, koji se treniraju u mnogim fizičkim vežbama i zabavama, dok su istinita vežbanja Tvoga svetog Zakona, čistih misli i milosti, i dobrih i pravednih radnji sakrivena od njih. Neka bi bilo, kroz molitve tvoje prečiste Matere i tvojih svetitelja, da bi deca ovog veka mogla uzrasti, da budu sinovi Božji, i građani neba, kroz svoje većno spasenje, a u tvoju slavu i hvala. Amin.
    где си пошла с крмељиве очи

  4. #44
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Молитвe

    Молитва о братској љубави

    Господе Исусе Христе, Боже наш, који си нову заповест дао Својим ученицима да љубе једни друге, прими ову моју молитву и Духом Твојим Светим обнови у нама љубав према Теби и нашим ближњима; и ту љубав учврсти у срцима нашим, да том љубављу извршујући заповести Твоје, не тражимо на овој земљи угодности себи, него да тежимо слави Твојој и напретку и спасењу наших ближњих. Молимо Ти се, Господе Боже наш, да благодаћу Твога Пресветога Духа уселиш и укорениш у нама нову заповест Твога Новога Завета: да љубимо један другога и да себи не угађамо,него да свагда мислимо и чинимо оно што је на славу Твојуи на добро наших ближњих. Молимо Ти се, Човекољубиви Господе,да у душама и срцима нашим побудиш чисту и нелицемерну љубав према Теби и браћи нашој. Јер ко мисли да може љубити Тебе,а мрзи на брата свога, лажљивац је и по мраку ходи. Стога нам, Ти Господе, Изворе и Даваоче праве љубави, даруј да искрено и истинито волимо све људе Твоје, не само браћу и пријатеље наше, него и саме непријатеље наше, по свеистинитој заповестиТвојој; и да добро чинимо и онима који нас мрзе и прогоне,и да се старамо о њиховом спасењу. Јер си Ти Бог љубави и доброте и човекољубља, и Теби славу узносимо: Оцу - вечном Извору богољубља и човекољубља, и Сину Твоме Љубљеноме, којије из љубави према свету дошао у свет да спасе човека, и ДухуТвоме, Надахнитељу свете љубави, сада и увек и у векове векова.Амин.
    где си пошла с крмељиве очи

  5. #45
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Молитвe

    МОЛИТВА ЗА ЗАШТИТУ ОД НЕЧИСТЕ СИЛЕ

    Господе Исусе Христе, Сине Божји, огради ме светим Твојим Ангелима и молитвама Свепречисте Владичице наше Богородице и Приснодјеве Марије, силом Часног и Животворног Крста, Светог Архистратига Божјег Михаила и осталих Небеских сила бесплотних, Светог Пророка и Претече, Крститеља Господњег Јована, Светог Апостола и Јеванђелисте Јована Богослова, Свештеномученика Кипријана и мученице Јустине, Светитеља Николаја, архиепископа Мирликијског чудотворца, Светитеља Лава, епископа Катанског, Светитеља Јосифа Белгородског, Светитеља Митрофана Вороњешког, преподобног Сергија, игумана Радоњешког, преподобног Серафима, Саровског Чудотворца, Светих мученица Вере, Наде и Љубави и мајке њихове Софије, светих и праведних богоотаца Јоакима и Ане и свих светих Твојих, и помози мени, недостојном рабу Твојему (име оног који се моли), да ме избави од свих насртаја непријатељских, од сваке мађије, чаролије, врачања и од лукавих људи, да не узмогну учинити мени зла никаквога.
    Господе, светлошћу Твојег блистања сачувај ме ујутру, преко дана, навече и када сан долази, и силом благодати Твоје одврати и удаљи зла свака нечиста која дејствују по наговору ђавола. Ко је тако мислио и чинио - врати њихово зло назад у пакао, јер Твоје је Царство и Сила, и Слава, Оца и Сина и Светога Духа. Амин.
    где си пошла с крмељиве очи

  6. #46
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Молитвe

    Молитва за хрншћанско смирење


    Господе, Ти знаш слабости мог срца, Ти знаш колико се често предајем ђаволским искушењима и испуњавам се гордошћу и надменошћу. Имам високе мисли о себи, гордим се пред својим ближњима, и због самољубивости очекујем од њих да ме поштују много више него што заслужујем. Мислима, речима и делима, ја ниподаштавам Твоју славу у мојој жељи да се прославим пред другима; зато, Господе, моја опустошена душа нема смирење и моје срце не налази утеху. У мојој самољубивости гордост ме изједа и не да ми спокоја, унижава ме преда мном самим, нарушава ми односе са ближњима, наводи ме на свађу, и нерасуђивањем ми уноси растројство у живот. Како могу да станем пред Тебе, или да учиним нешто достојно Твоје величине, када сам оптерећен мислима и осећањима који су противни Теби, Господе велики; јер си Ти Сам дао пример смирења и поучио нас да будемо смирени у срцу. Ти си се понизио примивши на Себе обличје човека да би спасао род човечански. Твој живот на земљи je био подвиг смирења. Ти си опрао ноге Својим ученицима, Ти си им служио и сам живот си жртвовао за спас човека. Са смирењем си претрпео страдање и понео Крст. Дао си нам пример смирења и поруку: Научите се од мене јер сам ја кротак и смирен срцем и наћи ћете мир душама вашим. Господе, нисам достојан да ти се обратим, нисам достојан да искажем Твоје свето име, ни да подигнем поглед ка Теби и осеним се Твојим светим Знамењем; јер моја гордост и самољубље удаљили су мојдух од Тебе. Владико, Човекољупче, смилујсе на моју нераскајану душу, ослободи ме од смрдљиве гордости, од огавне надмености, и од рђавог црва самољубља. Господе, нека моја душа нађе мир у заједници са Твојим савршеним и Божанским Духом. Дајми силу да победим злог духа који ме напада и мучи, и који ме тера да се гордим; да не будем осуђен заједно са њим. Приведи ме смирењу; смирењем ме утврди у љубави према Теби; а љубав нека оправда моју веру која ће ме привести спасењу. Кроз смирење учини ме наследником Твога вечног Царства. Уздигни ме изнад слабости мога садашњег духовног стања; да све што поседујем и што ћу имати - сва добра, част знање, име, положај и све у овоме свету, будеу славу Твоју. Ти Који дајеш истинска добра дај да она и мени послуже на изградњу Твога Царства у људским душама. Учитељу благи,ако ми даш ову велику милост сачувајме од погубног утицаја надмености над другима и удостојме да са смирењем носим оно што си ми даровао. Боже, буди милостив мени грешном. Амин.
    где си пошла с крмељиве очи

  7. #47
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Молитвe

    MOLITVE JUTARNJE


    U ime Oca i Sina i Svetoga Duha, Amin.
    Gospode Isuse Hriste, Sine Božji, radi molitava prečiste Matere Tvoje, i svih svetih, pomiluj me. Amin.
    Slava Tebi Bože naš, slava Tebi.
    Care nebeski, Utešitelju, Duše istine, koji si svuda i sve ispunjavaš, riznico dobara i davaoče života, dođi i useli se u nas, i očisti nas od svake nečistote i spasi, Blagi, duše naše.
    Sveti Bože, sveti Krepki, sveti Besmrtni, pomiluj nas (triput)
    Slava Ocu i Sinu i Svetome Duhu, i sada i uvek i u vekove vekova. Amin.
    Presveta Trojice, pomiluj nas; Gospode, očisti grehe naše; Vladaru, oprosti bezakonja naša; Sveti poseti i isceli nemoći naše, imena Tvoga radi.
    Gospode, pomiluj! (triput)
    Slava Ocu i Sinu i Svetome Duhu, i sada i uvek i u vekove vekova. Amin.
    Oče naš, koji si na nebesima, da se sveti ime Tvoje, da dođe carstvo Tvoje, da bude volja Tvoja i na zemlji kao na nebu; hleb naš nasušni daj nam danas;i oprosti nam dugove naše kao što i mi opraštamo dužnicima svojim; i ne uvedi nas u iskušenje,no izbavi nas od zloga.
    Ustavši od sna, padamo pred Tobom, Blagi, i uznosimo Ti anđelsku pesmu, Moćni: svet si, svet, svet, Bože, pomiluj nas Bogorodicom.
    Slava ocu i Sinu i Svetome Duhu:
    Iz postelje i sna podigao si me, Gospode; um moj prosveti i srce, i usne moje otvori da Te slavim, Sveta Trojice: svet si, svet, svet, Bože pomiluj nas Bogorodicom.
    I sad i uvek u vekove vekova. Amin.
    Sudija će doći iznenada, i otkriće se svačija dela, no sa strahom vičemo u ponoći: svet si, svet, svet, Bože pomiluj nas Bogorodicom.
    Gospode pomiluj!(dvanaest puta)
    Hodite, poklonimo se caru našem Bogu!
    Hodite, poklonimo se i pripadnimo Hristu, caru našem Bogu!
    Hodite, poklonimo se i pripadnimo samom Hristu, caru i Bogu našem!
    Pomiluj me, Bože, po velikoj milosti svojoj, i po obilju milosrđa svoga očisti bezakonje moje. Operi me sasvim od bezakonja moga, i od greha moga očisti me, jer ja znam bezakonje svoje i greh moj stalno preda mnom.Tebi jedinome sagreših, i zlo pred Tobom učinih, da se opravda u rečima svojim i da pobedi kad ti sude. Gle, u bezakonjima se začeh, i u gresima rodi me mati moja. Jer gle, istinu ljubiš, i javljaš mi neznano i tajno svemudrosti svoje. Pokropi me isopom, i očistiću se; operi me, i biću belji od snega. Daj mi da čujem radost i veselje, da se prenu kosti potrvene. Odvrati lice svoje od grehova mojih, i sva bezakonja moja očisti. Srce mi čisto sazdaj, Bože, i duh prav obnovi u meni. Ne odbaci me od lica Tvoga, i Duha Tvoga Svetoga ne oduzmi od mene. Daj mi radost spasenja Tvoga, i duhom vladačkim učvrsti me. Naučiću bezakonike putevima Tvojim, i nepobožnim će se obratiti Tebi. Izbavi me od krvi, Bože, Bože spasenja moga; Obradovaće se jezik moj pravdi Tvojoj. Gospode, otvori usne moje, i usta će moja kazivati slavu Tvoju. Jer da si hteo žrtve, prineo bih; za žrtve paljenice ne mariš. Žrtva Bogu je duh skrušen; srce skrušeno i smerno Bog neće prezreti. Po blagosti svojoj, Gospode, čini dobro Sionu, neka se podignu Zidovi jerusalimski. Onda će Ti biti mile žrtve pravde, prinosi i žrtve paljenice; tada će metati na žrtvenik Tvoj teoce.
    Verujem u jednog Boga, Oca, Svedržitelja, Tvorca neba i zemlje i svega vidljivog i nevidljivog.
    I u jednog Gospoda Isusa Hrista, Sina Božjeg, Jedinorodnog, od Oca rođenog pre svih vekova; Svetlost od Svetlosti, Boga istinitog od Boga istinitog, rođenog, ne stvorenog, jednosušnog sa Ocem, kroz koga je sve postalo;
    Koji je radi nas ljudi i našega spasenja sišao s nebesa, i ovaplotio se od Duha Svetoga i Marije Djeve i postao čovek;
    I Koji je raspet za nas u vreme Pontija Pilata, i stradao i pogreben;
    I Koji je vaskrsao u treći dan po Pismu;
    I Koji se uzneo na nebesa i sedi s desne strane Oca;
    I Koji će opet doći sa slavom, da sudi živima i mrtvima, njegovom Carstvu neće biti kraja.
    I u Duha Svetog, Gospoda, životvornog, Koji od Oca ishodi, Koji se sa Ocem i Sinom zajedno poštuje i zajedno slavi, Koji je govorio kroz proroke.
    U jednu, svetu, sabornu i apostolsku Crkvu.
    Ispovedam jedno krštenje za oproštenje grehova.
    Čekam vaskrsenje mrtvih.
    I život budućeg veka. Amin.
    где си пошла с крмељиве очи

  8. #48
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Молитвe

    Псалам 7.

    Псалам Давидов,
    који певаше Господу за речи Хусије, сина Јемејенија (Венијаминца).


    ГОСПОДЕ Боже мој, на Тебе се поуздах,
    спаси ме од свих који ме гоне, и избави ме,
    да не зграбе душу моју као лав,
    немајући ко да избави, нити ко да (ме) спасе.
    Господе Боже мој, еда ли учиних то (зашто ме гоне),
    еда ли је неправда у рукама мојим,
    еда ли узвратих онима који ми наношаху зла,
    нека зато отпаднем од непријатеља мојих празан,
    нека зато гони непријатељ душу моју, и достигне је,
    и згази на земљу живот мој,
    и славу моју у прах да настани.
    (Диапсалма)
    Устани, Господе, у гњеву Своме,
    уздигни се у крајевима непријатеља мојих.
    Подигни се, Господе Боже мој, заповешћу коју си заповедио,
    и сабор народа окружиће Те,
    и за њега се на висину врати.
    Господ ће судити народима.
    Суди ми, Господе, по правди мојој,
    и по незлобивости мојој (нек буде) на мени.
    Нека се оконча злоба грешника,
    и усправићеш праведнога,
    Боже Који испитујеш срца и бубреге.
    Праведна је помоћ моја од Бога,
    Који спасава праве срцем.
    Бог је судија праведан и моћан и дуготрпељив,
    и не наводи гњев сваки дан.
    Ако се не обратите, мач Свој наоштриће,
    лук Свој затегнуће, и то је припремио,
    и у томе припреми оруђа смрти,
    стреле Своје учини палећима.
    Гле, (непријатељ) заче неправду,
    затрудне бол, и роди безакоње.
    Ров отвори, и ископа га,
    и пашће у јаму коју је начинио.
    Повратиће се бол његов на главу његову,
    и на теме његово пашће неправда његова.
    Исповедаћу и хвалићу Господа по правди Његовој,
    и псалмопеваћу Имену Господа Вишњега.
    где си пошла с крмељиве очи

  9. #49
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Молитвe

    Псалам 56.

    ПОМИЛУЈ ме, Боже, помилуј ме,
    јер се у Тебе поузда душа моја,
    и у сенци крила Твојих надам се,
    докле не прође безакоње.
    Завикаћу Богу Вишњему,
    Богу Који ми учини доброчинство.
    Посла са неба и спасе ме,
    даде на посрамљење оне који ме газе.
    (Диапсалма).
    Посла Бог милост Своју, и истину Своју,
    и избави душу моју између лавова.
    Заспах потрешен;
    синова људских, зуби су њихови оружје и стреле,
    и језик њихов мач оштар.
    Узнеси се на небеса, Боже,
    и по свој земљи слава Твоја.
    Замку припремише ногама мојим,
    и погурише душу моју;
    ископаше пред лицем мојим јаму,
    и упадоше у њу.
    (Диапсалма).
    Готово је срце моје, Боже,
    готово је срце моје; певаћу и псалмопојаћу (у славу Твоју).
    Устани, славо моја;
    устани псалтиру и гитаро,
    устаћу зајутра (рано).
    Исповедаћу Те и хвалити међу народима, Господе,
    псалмопеваћу Ти међу незнабошцима.
    Јер се узвелича до небеса милост Твоја,
    и до облака истина Твоја.
    Узнеси се на небеса, Боже,
    и по свој земљи слава Твоја.
    где си пошла с крмељиве очи

  10. #50
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Молитвe

    Псалам 1.


    БЛАЖЕН човек који не иде на веће безбожника,
    и на пут грешника не стаде,
    и на седалиште погубника не седе.
    Него је у закону Господњем воља његова,
    и у закону Његовом поучава се дан и ноћ.
    И биће као дрво засађено крај извора вода,
    које плод свој доноси у време своје,
    и лист његов неће отпасти,
    и све што ради преуспеће.
    Нису такви безбожници, нису такви,
    него су као прах који ветар размеће са лица земље.
    Зато неће устати безбожници на суду,
    нити грешници у сабору праведних.
    Јер зна Господ пут праведних,
    и пут безбожника пропашће.
    где си пошла с крмељиве очи

  11. #51
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Молитвe

    Молитве за свету тајну брака


    Ради подсећања какви треба да будемо и благослова Божијег, ове молитве могу читати:
    - они који желе да ступе у свету тајну брака, као и
    - они који се већ налазе у браку.


    Молитва прва:

    Благословен си Господе Боже отаца наших, који си нам даровао живот. Ти си Господе створио човека по лику своме и подобију, од душе разумне и тела благоликог, тако да тело служи разумној души. Ти си нас Господе сачувао од оних који лове душе наше, од многих замки лукавога и спасао си нас од многих искушења и опасности до данашњег дана. Зато, не дозволи Господе Боже наш, да будемо на спотицање и саблазан ближњима својим, већ да се покажемо слуге Твоје, да нам не буде узалуд благодат Твоја. Наоружај нас оружјем праведности, у речи, делу и истини, подари нам силу кроз дуготрпљење у невољи. Да будемо широког срца: ако смо ожалошћени да будемо увек радосни; ако смо сиромашни да можемо обогатити друге, као они који ништа немају а све поседују у Теби Творцу и Оцу нашем. Да се не упрежемо у исти јарам са незнабошцима, јер шта има праведност са безакоњем, какав је део верних са невернима и какво је слагање храма Божијег са идолима? А Ти си за слуге своје Господе рекао: Уселићу се у њих, живећу са њима, Бићу им Бог и они ће бити мој народ. Бићу вам Отац и ви ћете бити моји синови и кћери, говори Господ Сведржитељ, који је богат у милости. Ради велике љубави којом си нас заволео, подари нам Господе да будемо достојни звања у које смо позвани, са сваком смиреношћу, кротошћу и дуготрпљењем, подносећи један другога у љубави, чувајући јединство у свези мира. Да не размишљамо телесно умом својим, и не будемо деца коју заноси сваки ветар људске обмане, већ да узрастамо истинито у љубави Онога који је Глава - Христос. Да не живимо као незнабошци у празноумљу, помрачених мисли и осећања, окамењеног срца и отуђени од Живота због незнања. Да не дајемо места ђаволу, као они који отупевши предадоше себе разузданости да чине сваку нечистоту са похлепом. Него да одбацимо старога човека који се распада у жељама варљивим и обучемо се у новога, који се обнавља по лику Онога који га је саздао. Да будемо међу собом благи, милостиви, праштајући један другом као што је Бог у Христу опростио нама. Да мислимо оно што је истинито и праведно, чисто и достојно љубави, што је на добром гласу и у врлини, што примисмо и научисмо од Отаца наших. Сети се, Господе Боже наш, родитеља наших који су нас одгајили, јер молитве родитеља учвршћују темеље домова. Амин.

    Молитва друга:

    Благословен си Господе Боже наш, Свештеноделатељу тајног и чистог брака и Законодавче телеснога, Чувару непропадљивости и добри Стројитељу свега животног. Ти си Господару у почетку створио човека и поставио га да влада творевином, и тада си рекао: Није добро да човек буде сам на земљи, да му створимо помоћника према њему; и узевши једно од ребара његових тада си створио жену, коју видевши Адам рече: ево сада кост од мојих костију, и тело од мога тела, она ће се звати жена, јер је узета од мужа свог. Ради тога оставиће човека оца свог и мајку, и прилепиће се жени својој, и биће двоје једно тело; и оне које је Бог саставио, човек да не раставља. Јер си Ти Господе, Боже Вечни, растављене довео до јединства и установио њихову међусобну нераскидиву везу. Од Тебе се жена сједињује са мужем ради помоћи и продужења људског рода. Ти сам Господе Спаситељу на свети начин вршиш тајанствени и чисти брак. Зато даруј и мени Господе да разликујем љубав од страсти и похотљивости, да једно друго не оставимо сиромашне и упропаштене, већ као супружници да будемо сложни, душом и телом, да живећи у истини и љубави Твојој међусобно обогаћујемо живот свој. Избави нас Господе Боже наш, од лажног мудровања телесног и сваког мрачног и тамног сладострашћа. Умири побуне тела нашег, укроти насртаје страсти и угаси распаљене стреле лукавога које на нас подмукло лете. Сачувај нас благодаћу својом од тога, као што си од огња сачувао света три младића, пославши им росу с неба. Нека дође на нас она радост коју је имала блажена царица Јелена када је пронашла Часни Крст. Сачувај нас Господе Боже наш, као што си сачувао Ноја у ковчегу, као што си сачувао Јону у утроби морске немани. Сети се и нас Господе Боже наш, као што си се сетио Еноха, Сима, Илије, као што си се опоменуо четрдесеторице својих светих Мученика, пославши им венце с неба, подари и нама венац твоје свете тајне брака. Још Те молим, Преславни Господе, да нам дарујеш мир Твој, да унесемо радост у живот наш и да нађемо непролазну љубав којом си нас Ти сам заволео. Да сложни будемо на корист и помоћ другима, и да се радујемо здравој и доброј деци. Амин!

    Молитва трећа:

    Господе који си се настанио међу нама, који си преко апостола Павла рекао: Духа не гасите, све испитујте, добра се држите, склањајте се од зла у сваком облику, да се исцели душа ваша и тело. Боже мира, сачувај нас без порока за свету тајну брака, за цео живот наш и за долазак Господа нашег Исуса Христа. Да се украшавамо врлинама и добрим делима, што је драгоценије и скупље од бисера, злата и сребра. Да се чистога срца обучемо у правду, да останемо у вери, љубави и светињи, са сваким достојанством и честитошћу. Да живећи целомудрено поштујемо један другог, радујемо се свагда и кроз молитву без престанка захваљујемо Богу мира који је веран своме обећању и изабранима својим. Јер смо на слободу позвани, не само на угађање телу, већ да из љубави служимо један другоме.
    Да се утеше срца наша, да се сјединимо у љубави и богатству разумевања, у познању тајне Бога и Оца и Господа нашег Исуса Христа, у коме су скривена сва блага премудрости и знања, у свакој побожности и љубави. Да као синови и кћери дана будемо трезвени, обучени у оклоп вере и љубави, са кацигом наде спасења. Јер, Господ нам није дао духа плашљивости и збуњености, него Духа силе у љубави и свакој чистоти. Да се Утешитељ, Дух Истине, настани у нама, да се кроз ревност показује искреност у љубави. Јер си Ти Господе рекао да ће нас по томе познати да смо ученици Твоји ако будемо имали љубави међу собом. А ми смо слуге Твоје Господе, синови и кћери слугу Твојих.
    Боже наш, oпрости нам грехе младости наше и не остављај нас ни убудуће. Буди нам покровитељ и помоћник, целог живота нашег. Подај нам Боже љубав нелицемерну, научи нас да истрајемо у добру, да праштамо и волимо. Амин
    где си пошла с крмељиве очи

  12. #52
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Молитвe

    МОЛИТВА СВЕТОМ АРХАНГЕЛУ МИХАИЛУ


    Сав си огањ и ревност, свети Архистратиже Михаиле, зато те молимо: учмале душе наше запали огњем ревности твоје, да бисмо будне савести увек радосно служили заједничком Господу нашем, свесрдно се угледајући на тебе, безгрешног и светог брата нашег, и врховног војсковођу нашег, врховног војсковоћу све небеске и земаљске војске Христове. Чудесни Господ Христос начинио је једну Цркву од анћела и људи, да бисмо се ми људи, који тајанствено престављамо херувиме на земљи, угледали на свету небеску браћу нашу, на чијем челу стојиш ти, лучезарни и дивни Архистратиже Михаиле. Ти си на небу победио свезлог Сатану, и збацио га с неба на дно пакла, - помажи и нама увек, молимо те, свемоћни Архангеле да и ми свепобедном силом твојом побећујемо свелукавог Сатану, који нас са свих страна напада и искушава кроз безбожне људе, кроз нечисте помисли, кроз земаљске сласти, кроз опојне страсти.

    Сав си свет, чист и безгрешан, дивни Првоангеле Божји; молимо те свесвети, молимо те свечисти, молимо те свебезгрешни, учи нас дан и ноћ како да живимо свето, чисто и безгрешно, и даруј нам твоје херувимске силе, да бисмо истински и стварно херувимски живели на земљи ми који по неизмерном човекољубљу Божјем престављамо херувиме на земљи. Не остави нас у отровном блату наших сластољубивих земањских жеља, него хас подигни у небеске анћелске висине и оспособи нас да анђелски свето чисто поживимо док смо у телу на земли. Милостивно погледај на нас, Свепобедни Архангеле, снисходљиво се спусти до нас, те нас, заспале у гресима, пробуди на борбу са злом, са грехом, са смрћу, са ћаволом, да бисмо, вођени и сокољени тобом, лако савлађивали сваки грех, сваку страст, сваку смрт, сваког ћавола. Ми знамо, богоносни Архангеле: ти имаш власт над нечистим дусима, над болестима, над смрћу, над гресима; испуни душе наше божанском силом својом, еда бисмо и ми неустрашиво ратовали и херувимски побеђивали све непријатеље спасења нашег, вере наше, душе наше.

    Свепобедни војводо Небеских Сила, ти си очистио небо од Сатане и црних ангела његових, - очисти и душе наше од сваког греха, јер греси наши отварају врата и прозоре душа наших, те кроз њих улазе у нас нечисте силе демонске прљајући и умртвљујући душе наше, које треба да су анђелски чисте и анђелски обесмртне. Без твоје свепобедне помоћи, Небески Војсковоћо, ми лако постајемо плен нечистих сила; стога те од свег срца молимо: уврсти нac у своју непобедиву војску, и ратуј за нас и испред нас, водећи нас и предводећи нас у свакој оборби за душу нашу, за спасење наше, за вечност нашу, и осигуравајући нам победу над сваким rpexoм и над сваким ђаволом. О, пресвети Архангеле, ми смо очајно немоћни пред демонском силом вражијом, ако нам ти не притекнеш упомоћ божанском силом својом. Са тобом, ми ћемо увек односити победу у свима биткама за душу нашеу и спасење наше и вечност нашу; а без тебе – ми беспомоћно посрћемо из пораза у пораз, из греха у грех, из пакла у пакао. Зато буди увек с нама, и нe напуштај нас због грехова наших и смрада нашег, него, љубећи нас божанском љубављу, учини да омрзнемо грех и све греховне сласти, и испунимо душе своје миомиром еванђелских врлина. Ево, душе своје предајемо теби, пресвети Првоангеле Божји; молимо те и преклињемо, води нас увек путевима који одводе у Царство Небеско, да бисмо заједно с тобом, милостивог Спаса нашег – преслатког Господа Христа, и Његовог свечовекољубивог Духа Утешитеља, коме слава и хваласада и увек и кроза све векове. Амин
    где си пошла с крмељиве очи

  13. #53
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Молитвe

    Molitva Svetom Velikomučeniku knezu Lazaru

    Kada si na stražu stao svoje bogodane vlasti, Lazare, tada si nedremljivo oko stekao za čuvanje bogodanoga Ti stada, i za njega si se do smrti potrudio, i otuda si i nagradu primio za trude svoje. Novoprosijalom zvezdom javio si se na pravoslavnom zapadu, sijajuću svetlim lučama svojih moštiju svima vernima, a najviše svome Otačestvu, i sve si ih privukao presvetlom sijanju Tvojih podviga i ogradio svetlošću od tame nesvetle, Lazare, i od zveri što po tami dolaze da stado razgrabe. Onaj što na visotu Božiju hulu izreče gordim okom gledajući Tvoja dobra, Lazare, lažljivim lukavstvom pokušao je da Te pokrade, a Ti premudrost istinsku, Hrista Boga, u domu srca svoga imajući, gordoga si pod noge Svoje pokorio, kličući: Nema svetoga osim Tebe, Gospode! Pobesnelog Turčina videvši gde s mnoštvom neznabožaca protiv Tebe dolazi, Lazare, davidski si na borenje sa njim izašao i njega kao drugog Golijata pobedio, uzvikujući: Nema svetoga i nema pravednoga iznad Tebe, Gospode!

    Poborniku Pravoslavlja i Mučeniku nelažnom hvalu i slavu svi verni Tebi prinosimo, Lazare, jer se nisi ubojao bogoborne zveri što reče: "Dođite da istrebimo slavitelje Prave Vere sa zemlje srpske, te da se ne pomene ime Pravoslavlja među njima". Kao Gedeon svesilni, na najezdu mnoštva turskog nasrnuo si, netrpeći da hramovi molitveni i sasudi sveti budu oskvrnjeni. Voleći više da za njih umreš i dušu svoju da položiš, i glave si odsečenje za njih pretrpeo, uzvikujući: Slava sili Tvojoj, Gospode! Svesilnim svojim usrđem, Lazare, uhvativši se u koštac sa hvalisavim Turčinom i njega pobedivši, uzvikivao si: "Neka se prolije krv moja u ljubavi Hrista mojega, jer volim više da puzim u domu Boga mojega nego li da blagujem u truležnosti". Tebe molimo, Sveti, prilježno, za Crkvu vernu pomoli se za koju si i krv Svoju Mučeničku izlio i Pravoslavnoj Veri krepost protiv neprijateljskih jeresi izmoli i mir štovateljima svojim, Lazare!

    Kao ruža bagrenolika i jabuka blagovona i kao krin poljski i kao miro blagovono grobnica tvoja, Lazare, oblaguhavajući nas, veseli nas i , u svojoj sredini je imajući kao riznicu mnogocenu, njome se krasimo, Spasa veličajući. Od nesreće svake nas izbavi, jer smo Tvoja pastva.

    O, svepevana Carice, Nebeska, Presveta Bogorodica, što bespočetnoga rodi Cara slave, pojcima Svojim sagrešenja oproštaj i života napredak u blagostanju podaj molbama Svetoga Tvoga Lazara Velikomučenika!

    Otačstvo Ti što Tebe uzgaji Tvojim povojima hvali se, a podvizima i stradanjima Tvojim krasi se, novi među Mučenicima, Lazare! Svetla je i Crkva Spasa i Boga, koja kao riznicu bogatu - Svete Tvoje mošti ima, a mi, verni, spomen tvoj služeći, molbeno uzvikujemo:

    IZBAVI ŠTOVATELjE SVOJE OD SVAKOGA ZLA
    где си пошла с крмељиве очи

  14. #54
    Registrovani Član
    Red Sonja avatar
    Status : Red Sonja je odsutan
    Registrovan : Sep 2013
    Pol:
    Lokacija : u stripu
    Poruke : 69

    Početno Odg: Молитвe

    Bogorodice djevo, raduj se blagodatna Marijo, Gospod je s tobom; blagoslovena si Ti među ženama i blagosloven je Plod utrobe Tvoje, jer si rodila Spasitelja duša naših.
    U svetu bez iluzija čovek je stranac


  15. #55
    Registrovani Član
    Red Sonja avatar
    Status : Red Sonja je odsutan
    Registrovan : Sep 2013
    Pol:
    Lokacija : u stripu
    Poruke : 69

    Početno Odg: Молитвe

    Molitva za decu

    Gospode Isuse Hriste, Koji si Sam bio Dete, i Koji si decu voleo i blagosiljao, pomiluj i spasi decu našeg vremena: da se nekrštena krste, a krštena da se verom u Tebe i ljubavlju prema Tebi utvrde.
    Spasi, Gospode, onu decu koju njihovi neverujući ili zloverni roditelji kvare bezbožjem ili zloverjem i odvlače ih od Tebe, Koji si jedini Spas i Izbavitelj njihov.

    Spasi, Gospode, i onu decu koju bezdušni, bezbožni ili bezverni zli učitelji, udaljuju od Tebe Tvorca njihovog, i uvode u društvo dušom ogubanih.

    Spasi, Gospode, onu decu čije čiste duše oskvrnjuje svaki nemoral na ulici i razvrat u pozorištu, na televitziji i u bioskopu. Spasi ih od ovih nečistota.

    Spasi, Milostivi, i onu dečicu bez roditelja koja su pala pod ruku surovih staratelja, zlog očuha i maćehe, spasi ih od slušanja hulnih reči i gledanja zlih dela.

    Pomozi, Svemogući, da deca uzrastu i sazru za sinovstvo Božije i građanstvo Nebeskog Grada na svoje večno spasenje a u Tvoju slavu i hvalu. Amin.
    U svetu bez iluzija čovek je stranac


  16. #56
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Молитвe

    МОЛИТВЕ ВОЈНИКА

    За укрепљење у боју (Великомученика Tеодора Стратилата, ратника)

    Господе Боже Свесилни, Који не остављаш све који се надају на милост Твоју, но штитећи их, буди ми милостив и сачувај ме од преваре вражије својом одбраном, да не паднем пред противницима својим и да се не узрадује непријатељ мој због мене. Заступи ме, Спаситељу мој, у овом подвигу у који желим да уђем, ради Имена Твога светога. Ти ме укрепи и утврди, и подари ми силу да станем храбро за Тебе до крви и да положим душу моју ради љубави Твоје, као што си и Ти, заволевши нас, положио на крсту душу Своју за нас. Амин.
    где си пошла с крмељиве очи

  17. #57
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Молитвe

    МОЛИТВА Пресветој Богородици

    Царице моја Предобра, Надо моја Богородице, Прибежиште сиротих, Заштитнице страних и невољних, Покровитељко увређених – видиш моју беду, видиш моју муку, помози ми као нејаком, нахрани ме као странца: грех мој знаш, опрости га по вољи Твојој, јер немам друге помоћи осим Тебе, ни друге Заштитнице, ни боље Утешитељке осим Тебе, о Богомати, да ме сачуваш и заштитиш у све векове. Амин.
    где си пошла с крмељиве очи

  18. #58
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Молитвe

    Светом Архангелу Варахилу


    Свети Архангеле Божији Варахиле, који нам доносиш благослове од Господа, благослови ме да поставим добар почетак, и исправим свој грешни живот, да бих у свему угађао Господу Спаситељу моме у векове векова. Амин.
    Молитва Анђелу чувару
    Анђеле Божији, Чувару мој свети, који си ми од Бога дат као заштитник, просвети ме данас и сачувај од сваког зла, ка добрим делима упути и на пут спасења управи ме. Амин.
    где си пошла с крмељиве очи

  19. #59
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Молитвe

    Светом Архангелу Гаврилу


    Свети Архангеле Гавриле, који донесе неизречену радост са неба пречистој Деви, испуни радошћу и весељем срце моје гордошћу испуњено.
    О, велики Архангеле Божији Гавриле, ти си благовестио Пречистој Деви Марији о зачећу Сина Божијег. Објави и мени грешном страшни дан моје смрти, и умоли Господа Бога за моју грешну душу, да би ми опростио моје грехе; да ме не зароби лукави демон и овлада мноме. О, велики Архангеле Гавриле! Сачувај ме од свих болести, сада и увек и у векове векова. Амин.


    где си пошла с крмељиве очи

  20. #60
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Молитвe

    Благослови непријатеље моје, Господе. И ја их благосиљам и не кунем.
    Непријатељи су ме више гурнули Теби у наручје него пријатељи. Пријатељи су ме више везивали за земљу, непријатељи су ме дрешили од земље, и рушили сва моја надања у земљу.
    Ови су ме учинили странцем у земаљским царствима, и непотребним становником земље. Као што гоњена звер нађе сигурније склониште него ли негоњена, тако сам и ја, гоњен непријатељима, нашао најсигурније склониште, сакривши се под Твој шатор, где ни пријатељи ни непријатељи не могу погубити душу моју.

    Благослови непријатеље моје, Господе. И ја их благосиљам, и не кунем.

    Они су место мене исповедили грехе моје пред светом.
    Они су ме шибали, кад сам се ја устезао шибати сама себе.
    Они су ме мучили онда, кад сам ја бежао од мука.
    Они су ме ружили онда, када сам ја сам себи ласкао.
    Они су ме пљували онда, када сам се ја гордио собом.

    Благослови непријатеље моје, Господе. И ја их благосиљам, и не кунем.

    Кад сам се ја правио мудрим, они су ме називали лудим.
    Кад сам се правио моћним, они су ми се смејали као кепецу.
    Кад сам хтео водити људе, они су ме гурали у позадину.
    Кад сам журио да се обогатим, они су ме стукали гвозденом руком.
    Кад сам мислио мирно спавати, они су ме будили иза сна.
    Кад сам зидао дом за дуг и спокојан живот, они су га рушили и изгонили ме ван.
    Заиста, непријатељи су ме одрешили од света и продужили руке моје до Твога скута.

    Благослови непријатеље моје, Господе. И ја их благосиљам, и не кунем.

    Благослови их и умножи их; умножи их и још више их огорчи против мене.

    Да би моје бекство к Теби било бесповратно;
    Да би се нада у људе искидала сва као паучина;
    Да би се смирење потпуно зацарило у души мојој;
    Да би срце моје постало гробом моја два зла близанца: гордости и гнева;
    Да би све своје благо сабрао на небу;
    Ах, да би се једном ослободио самообмане, која ме је и заплела у страшну мрежу варљива живота.

    Непријатељи су ме научили да знам, што мало ко зна -да човек нема непријатеља у свету изван себе.

    Само онај мрзи непријатеље, ко не зна, да непријатељи нису непријатељи но сурови пријатељи.
    Заиста тешко ми је рећи, ко ми је учинио више добра и ко више зла у овоме свету: пријатељи или непријатељи.
    Зато, благослови, Господе, и пријатеље и непријатеље моје.
    Роб куне непријатеље, јер не зна.

    А син их благосиља, јер зна. Јер зна син, да му се непријатељи не могу дотаћи живота. Зато слободно корача између њих и моли се Богу за њих;

    Благослови непријатеље моје, Господе. И ја их благосиљам. И не кунем.
    где си пошла с крмељиве очи

Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 27-09-2011, 10:59
  2. Тврдица - Молијер
    Od kojica u forumu Školska lektira
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 21-05-2011, 17:07

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •