Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 41 do 60 od 115

Tema: Abortus - dnevnik nerođene devojčice

  1. #41
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: abortus

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Мене занимају искуства мушкараца...
    Некако, они се најмање питају кад до трудноће дође.
    Рецимо, они желе то дете, али не могу против одлуке жене која ће абортирати...
    Жена је овде ипак у могућности да одлучи за разлику од мушкарца.
    pa jeste....i tad je obično najgroznija, jer se igra sa dva života, a i sa trećim.

    Citiraj Prvobitno napisano od Пркос Vidi poruku
    U okviru da.....

    Mislim da je u postavci - pravac kretanja

    ako ste bili u situaciji da ste stavljeni pred svršen čin (smislu da je abortus već urađen), da li je ta veza opstala? kako žene reaguju kad shvate da su trudne i da će biti ostavljene jer su trudne?
    e, pa ovde bi trebalo muški da se uključe u diskusiju.
    po meni lično, ako ih muškarac čiju bebu nose, ostavlja....ona treba da rodi bebu.
    što ne bi želela bebu samo zato što je taj čovek nezreo? beba može da bude sutra sajajan čovek ili žena.....vaj not?
    missim, ima toliko razvedenih brakova.....da su ljudi koji imaju decu u braku znali da će bii razvedeni - možda ne bi ni decu rađali....pa to bi tek bila pošast?!
    где си пошла с крмељиве очи

  2. #42
    Registrovani Član
    Пркос avatar
    Status : Пркос je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : Beograd moj rodni grad
    Poruke : 5,528
    Tekstova u blogu : 125

    Početno Re: abortus

    Citiraj Prvobitno napisano od Zaga Vidi poruku
    pa ako oćeš samo sex,onda vodi računa o zaštiti...šta je tu nejasno?????
    delim misljenje Zagili
    Život nije samo topla plima.
    I kada te nema - treba da te ima...


  3. #43
    Registrovani Član
    Maca avatar
    Status : Maca je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 523

    Početno Re: abortus

    Citiraj Prvobitno napisano od Zaga Vidi poruku
    pa ako oćeš samo sex,onda vodi računa o zaštiti...šta je tu nejasno?????
    Meni je jaasno..ja vodim racuna ali ima zena koje ne..

  4. #44
    стока са трибине јужне
    Mr.OneTwo avatar
    Status : Mr.OneTwo je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : na raskršću zdravog razuma i ludila
    Poruke : 438

    Početno Re: abortus

    obe ruke gore za abortus. cim su protiv ovi sto lamentiraju i kenjaju u fazonu 'aaaa ubistvo, aaaa' (konkretno mislim na 'please think of the children' grupicu. teski smaraci.) i ovi sto se primaju na boga, zna se na kojoj strani treba biti.

    neka zive ljudi kako hoce. sto se mene tice, ako nekog ne mrzi da se cima neka abortira i 50 puta u roku od 2 godine.
    vole te lopovi!

  5. #45
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: abortus

    Citiraj Prvobitno napisano od ubarzagronje Vidi poruku
    obe ruke gore za abortus. cim su protiv ovi sto lamentiraju i kenjaju u fazonu 'aaaa ubistvo, aaaa' (konkretno mislim na 'please think of the children' grupicu. teski smaraci.) i ovi sto se primaju na boga, zna se na kojoj strani treba biti.

    neka zive ljudi kako hoce. sto se mene tice, ako nekog ne mrzi da se cima neka abortira i 50 puta u roku od 2 godine.
    veoma lep i konstruktivan stav jednog deklarisanog srbina.
    где си пошла с крмељиве очи

  6. #46
    Registrovani Član
    Ruby avatar
    Status : Ruby je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Poruke : 24

    Početno Re: abortus

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Priča je virtuelni čitaš misli. Baš sam ovih dana razmišljala da pokrenem ovu temu.
    I ja isto. Bas pre par dana sam u novinama citala o jednoj klinici za abortuse u americi , gde je lekar vrsio abortuse u poodmaklim trudnocama. Horor prica.
    Elem palo mi je tada na pamet kako je i spirala jedan oblik ranog "abortusa", jer sta spirala radi, ona bukvalno sprecava da se sasvim moguce oplodjena jajana celija zakaci za zid materice.

  7. #47
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: abortus

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    jao, ljudi...uslovi....šta su to uslovi za odgajanje deteta da bude ispravna osoba?
    samo da vam kažem nešto - imala sam abortus, kažu da je medicinski opravdan bio....bila sam u drugom stanju, a nisam to još uvek znala....i išla na rentgensko snimanje pluća.
    ginekolog mi rekao da ne treba da rodim bebu nikako.
    nisam mu verovala....bila kod još 2 profesora - oni rekoše isto. jedan mi je čak pokazao studiju malformacija beba u slučaju zračenja pluća majki u prvom trimestru trudnoće....studija je pokazivala oštećenje (morfološko) ploda u 98% slučajeva.
    i, sad, posle toliko godina....mene nešto štrecne kad se setim te bebe.
    možda je mogla da bude u onih 2%. možda je mogla da bude dečak...možda je bila dečak.
    ali, nisam htela da razmišljam dalje, svi su govorili (osim mog muža) da nisam normalna ako ostavim bebu da raste....i tako.
    ne mogu da se nakajem zbog toga. ne mogu da se nakajem što nisam poslušala svog čoveka.
    a vi pričate o uslovima...šta detetu treba osim ljubavi i malo prostora?
    Žao mi je što se to desilo.

    Ja ne bih mnogo pametovala na ovu temu, jer moji su rođeni zdravi, pa bi mi sad
    baš prelako bilo da nekome govorim šta bi trebao da radi u slučaju da mu lekari
    preporuče pobačaj. Samo, definitivno imam utisak da, kako nauka napreduje, tako
    se humanost negde gubi. Pa tako sada imamo, pored provera da li dete ima neki
    genetski poremećah i rano utvrđivanje pola deteta, tako da neka deca budu ubijena
    samo zato što nisu odgovarajućeg pola. Hitler bi se vrlo radovao takvom napretku
    nauke.

    Citiraj Prvobitno napisano od Ruby Vidi poruku
    I ja isto. Bas pre par dana sam u novinama citala o jednoj klinici za abortuse u americi , gde je lekar vrsio abortuse u poodmaklim trudnocama. Horor prica.
    Elem palo mi je tada na pamet kako je i spirala jedan oblik ranog "abortusa", jer sta spirala radi, ona bukvalno sprecava da se sasvim moguce oplodjena jajana celija zakaci za zid materice.
    Vidiš, nisam imala pojma kako to funkcioniše.

    A horor priče se mahom dešavaju u zemljama u kojima je abortus zabranjen. To je i jedini razlog
    zašto sam protiv zabrane abortusa. Trebalo bi ljude informisati, svakako, ali braniti ne treba.
    Večnost je čista sadašnjost.

  8. #48
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: abortus

    ljudi su čudna sorta....rade ono što ne treba u velikim količinama kad je zabranjeno, a kad nije zabranjeno, onda i ne broje više koliko su loših stvari uradili jer su - dozvoljene.
    где си пошла с крмељиве очи

  9. #49
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: abortus

    Стално слушам причу – треба се информисати...
    И заиста се питам, има ли неко неинформисан.
    Ретко ко, заиста.
    Него је ту више у питању – неће мене, блам је купити презерватив, блам је показати девојци/дечку презерватив...
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  10. #50
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: abortus

    a nije blam uraditi abortus.....kidati se i skrivati i razmišljati ceo život da li je to bilo ok ili ne?
    где си пошла с крмељиве очи

  11. #51
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: abortus

    За абортус не мора нико да зна

    Шалу на страну, приметила сам да су деца врло рано упућена у све.
    Не могу да прихватим да је толики број абортуса због неинформисаности.
    Пре ће бити да је у питању небрига...
    Ту је абортус, ту је пилула за дан после...
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  12. #52
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Re: abortus

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    За абортус не мора нико да зна

    Шалу на страну, приметила сам да су деца врло рано упућена у све.
    Не могу да прихватим да је толики број абортуса због неинформисаности.
    Пре ће бити да је у питању небрига...
    Ту је абортус, ту је пилула за дан после...

    Sem tebe svakako ....

    btw bolje jedan abortus nego 3-4 pilule za dan posle ...
    Ciji potpis?

  13. #53
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: abortus

    Pa dobro, ima i nebrige. Znam nekog lika iz kraja koji je umeo da kaže
    ''Šta!? Da mi prijavi da je truda? Ma ja samo kažem sve što mogu da
    učinim za to dete je sto maraka.'' Ne znam, valjda tolko koštao abortus
    u to doba.
    I tako, sada je oženjen čovek koji ima tri ćerke... eto prilike
    da shvati šta je radio...
    Večnost je čista sadašnjost.

  14. #54
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: abortus

    nije mi jasno šta znači reč ''neinformisanost'' u vovm slučaju?
    1. neinformisanost - to nisu bebe?
    2. neinformisanost - ne znam kako se ostaje u drugom stanju?
    3. neinformisanost - razmišljenje tipa ''o tome ću se brinuti sutra''

    ova neinformisanost se odnosi i na muškarce i na žene.
    znam da je muškarcima u jednu ruku lakše, jer potegnu pantalone naviše i odu, a žena ostaje sa....bebom ili bez nje...kako god.
    ali, nije lako ni čoveku koji želi dete, a partnerka to - neće. mnogi i ne znaju da je žena sa kojom su bili pobacila njihovo dete, što reče kvin - niko ne mora da zna.

    to je strašno. kakvi su to odnosi?
    где си пошла с крмељиве очи

  15. #55
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: abortus

    Ja ću ovde da se osvrnem na jednu drugu stranu abortusa, o kojoj, vidim, niko reč ne izgovara
    Industrija abortusa postoji i zbog industrije vakcina i zbog industrije kozmetike (sad ću samo o abortusima). Industrija abortusa ima poduži status na svetskoj sceni. Mnogo polemika je vođeno, vodi se i vodiće se oko abortusa. Dokle se god ljudi budu zamajavali moralnim, etičkim, religioznim i socijalnim aspektima abortusa, do tada će medicinsko farmaceutski kartel bezbrižno sprovoditi praksu koju već više od 40 godina masovno sprovodi. O čemu se tu radi? Industrija abortusa doprinosi industriji vakcina na sledeći način – koriste se tkiva (linije ćelija) od abortiranih fetusa i to:

    WI - 38 - plućno tkivo
    MRC5 – plućno tkivo
    RA 273 – tkivo bubrega
    PER C6 – retinalno tkivo
    HEK 293 – tkivo buberga (Human Embryionic Kidney)

    MRC5 je linija ćelija dobijena (septembra 1966) od plućnog tkiva abortiranog fetusa starog 14 nedelja. Abortus je inače izveden iz psihijatrijskih razloga na fizički zdravoj 27godišnjoj devojci. Merck nikada nije ni krio da se svim malim bebama putem varičela vakcina ubacuju ostaci tuđe DNK : "the vaccine contains residual components of the MRC-5 cell line including DNA and protein." Koji broj roditelja zna da im deca putem vakcina dobijaju DNK hirurški abortiranih fetusa?
    WI-38 linija ćelija je dobijena u julu 1962, od plućnog tkiva fetusa abortiranog u trećem mesecu starosti. Sto se tiče fetusa, dr. Stanley Plotkin je ostavio sledeći izvestaj: “This fetus was chosen by Dr. Sven Gard, specifically for this purpose. Both parents are known, and unfortunately for the story, they are married to each other, still alive and well, and living in Stockholm , presumably. The abortion was done because they felt they had too many children. There were no familial diseases in the history of either parent, and no history of cancer specifically in the families.”
    Da bi slika bila potpunija…dr. Leonard Hayflick, koji je angažovan od strane Wistar Instituta (istraživački sektor Unioverziteta u Pensilvaniji), je 1961. godine počeo da radi sa linijama ćelija iz tkiva abortiranih fetusa, počev od WI-1 do WI-25. Ćelijske vrste su izolovane iz plućnog tkiva, kože, mišićnog tkiva, bubrega, srca, štitne žlezde, grudne žlezde…od 19 zasebnih, i probranih abortiranih fetusa. I to je ‘61, naravno prikazano kao napredak medicine….
    “The isolation and characterization of human diploid cell strains from fetal tissue make this type of cell available as a substrate for the production of live virus vaccines. Other than the economic advantages, such strains in contrast to heteropoloid cell lines exhibit those characteristics usually reserved for normal or primary cells and therefore make the consideration of their use in the production of human virus vaccines a distinct possibility.”

    Dr. Hilary Koprowski, iz Lederle laboratorija u Švedskoj, je 1957. postavljena za direktora Wistar Instituta i ona je dala „mig“ za probu Hejflikove oralne polio vakcine na ljudskim tkivima.
    RA273 - za vreme epidemije rubeola, 1964te, grupa lekara iz Pensilvanije je započela javno, i masovno, savetovanje inficiranihih majki da abortiraju. Na taj način, u Wistar institutu su (uz saradnju lekara koji vrše abortuse), sakupljani fetusi za ispitivanja. Formirana je tzv kontrolna grupa. Tek u tkivima 27og fetusa istraživači su našli živu vrstu Rubeola virusa u bubrezima fetusa. Izgleda da je prethodnih 26 fetusa bilo potpuno zdravo, bez traga virusa...
    PER-C6 je linija ćelija izvedena iz retinalnog tkiva fetusa abortiranog u 18 nedelji trudnoće. Ime koje se tu provlači kao autoritet, pionir na polju, je dr. Alex Van Der Eb, holanđanin, profesor molekularne karcinogeneze, koji se 70tih godina igrao sa ovim tkivima i linijama ćelija. Prilikom izolovanja ove konkretne linije per-c6, za abortus je rekao – “So I isolated retina from a fetus, from a healthy fetus as far as could be seen, of 18 weeks old. There was nothing special with a family history or the pregnancy was completely normal up to the 18 weeks, and it turned out to be a socially indicated abortus - abortus provocatus, and that was simply because the woman wanted to get rid of the fetus. The mother was completely normal...”

    HEK 293 linija ćelija je nastala početkom 70tih, u laboratoriji gorepomenutog holandskog čarobnjaka, transformacijom normalne linije ćelija bubrega ljudskog embriona adenovirusom 5 DNK. Van der Eb je bio zadužen za dobijanje humanihć elija iz zdravog abortiranog fetusa, a Frenk Grejem (Graham) je bio zadužen za transformaciju. Broj 293, po vikipediji, označava kapric Grejema koji je obeležavao svaki svoj eksperiment rednim brojevima, a ovaj je bio 293ći. U objektivnoj realnosti slika je malo drugačija, 293 je broj fetusa koji je upotrebljen da bi se izolovala ova linija ćelija.

    Piter Mekaloh (Peter McCullogh), imunolog, i jos štošta, sa University of Western Australia je napisao knjigu – ’The Fetus as Transplant Donor , the Scientific, Social and Ethical Perspectives.’ U knjizi ima deo u kojem on piše o vremenu provedenom u Švedskoj i šta se i kako tamo radilo za vreme abortusa – trudnici koja abortira sa 14-16 nedelja probodu amniotsku membranu koja čuva fetus, potom forcepsom (hirurški instrument) ili sl, uhvate glavu fetusa i gurnu je naniže u grlić materice, i kada je tamo glava fiksirana, probuše rupu u glavi, ubace mašinu za usisavanje i onda isisavaju ćelije mozga fetusa....a evo i jednog citata u vezi prikupljanja tkiva fetusa:
    „Healthy human fetuses from 7 to 21 weeks from legal abortions were used. The conceptional age was estimated from crown rump length. Fetal liver and kidney were rapidly removed and weighed. At 21 weeks, what they were doing, or 18 weeks, or 16 weeks, was what are called prostaglandin abortions. They would inject a substance into the womb. The woman would then go into mini-labor and pass this baby. 50% of the time, the baby would be born alive, but that didn't stop them. They would just simply open up the abdomen of the baby with no anesthesia, and take out the liver and kidneys.“

    Drugim rečima, kada bi abortuse zabranili kao opciju (osim tamo gde je nužno) žene se ne bi u ovolikoj meri odlučivale na abortus. Kada je abortus tu, na dohvat ruke, onda ako se i zatrudni - nije problem, mala intervencija rešava sve. Da nema abortusa kao opcije, žene bi drugačije razmišljale i odnosile se prema svom telu.
    every year, every week, every day, every memory

  16. #56
    Registrovani Član
    Zaga avatar
    Status : Zaga je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : NS
    Poruke : 999

    Početno Re: abortus

    Citiraj Prvobitno napisano od Ruby Vidi poruku
    I ja isto. Bas pre par dana sam u novinama citala o jednoj klinici za abortuse u americi , gde je lekar vrsio abortuse u poodmaklim trudnocama. Horor prica.
    Elem palo mi je tada na pamet kako je i spirala jedan oblik ranog "abortusa", jer sta spirala radi, ona bukvalno sprecava da se sasvim moguce oplodjena jajana celija zakaci za zid materice.

    neeeeee...pogrešna informacija....spirala sprečava da dođe do oplodnje....

    ali nijedna kontracepcija nije 100 posto sigurna....
    ugradila sam spiralu godinu dana posle rođenja prvog sina,u cilju zaštite naravno,i naravno,to samo meni može da se desi,ladno sam posle 6 meseci ostala u drugom stanju...plod je bio prisutan i zakačen za zid materice....
    na žalost,morala sam da uklonim ovu trudnoću iz medicinskih razloga,naravno posle dugih pregleda i razgovora sa svojim ginekologom...
    iz očaja sam tražila da mi to urade pod totalnom anestezijom,da ne bih niti čula niti videla išta....
    posle par godina,planirano sam rodila drugog sina,bez problema.....

  17. #57
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: abortus

    Citiraj Prvobitno napisano od Zaga Vidi poruku
    neeeeee...pogrešna informacija....spirala sprečava da dođe do oplodnje....

    ali nijedna kontracepcija nije 100 posto sigurna....
    ugradila sam spiralu godinu dana posle rođenja prvog sina,u cilju zaštite naravno,i naravno,to samo meni može da se desi,ladno sam posle 6 meseci ostala u drugom stanju...plod je bio prisutan i zakačen za zid materice....
    na žalost,morala sam da uklonim ovu trudnoću iz medicinskih razloga,naravno posle dugih pregleda i razgovora sa svojim ginekologom...
    iz očaja sam tražila da mi to urade pod totalnom anestezijom,da ne bih niti čula niti videla išta....
    posle par godina,planirano sam rodila drugog sina,bez problema.....
    nije tačno dušo
    spirala ne sprečava oplodnju ,ona izaziva stanje abakterijskog endometritisa u kojem se svi procesi
    u toku jednog ciklusa odvijaju brže,tako da oplodjena jajna ćelija ne može da se uglavi u zid uterusa,
    odnosno ne može da dodje do nidacije,a nisu retki slučajevi kad je dolazilo do trudnoće i pored
    spirale ,ali se tada mahom radilo o vanmateričnoj.
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  18. #58
    Registrovani Član
    Zaga avatar
    Status : Zaga je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : NS
    Poruke : 999

    Početno Re: abortus

    Citiraj Prvobitno napisano od Bisernica Vidi poruku
    nije tačno dušo
    spirala ne sprečava oplodnju ,ona izaziva stanje abakterijskog endometritisa u kojem se svi procesi
    u toku jednog ciklusa odvijaju brže,tako da oplodjena jajna ćelija ne može da se uglavi u zid uterusa,
    odnosno ne može da dodje do nidacije,a nisu retki slučajevi kad je dolazilo do trudnoće i pored
    spirale ,ali se tada mahom radilo o vanmateričnoj.
    ne bih da pametujem,nisam zaista 100 posto sigurna u medicinske aspekte....
    eto jedino mogu da kažem ono što se meni dešavalo....
    nije bila vanmaterična....ali je morala biti uklonjena....došlo do normalne trudnoće....
    ne sećam se ,tada mi je lekar rekao da se to dešava jednoj u hiljadu žena,čini mi se...nemojte me shvatiti zdravo za gotovo..ne sećam se cifre....

  19. #59
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: abortus

    Drugim rečima, kada bi abortuse zabranili kao opciju (osim tamo gde je nužno) žene se ne bi u ovolikoj meri odlučivale na abortus. Kada je abortus tu, na dohvat ruke, onda ako se i zatrudni - nije problem, mala intervencija rešava sve. Da nema abortusa kao opcije, žene bi drugačije razmišljale i odnosile se prema svom telu.
    Tačno ,sa više odgovornosti bi se odnosile i prema svom telu i prema novom životu,
    jer ja jesam za svaku i svekoliku slobodu ,ali sloboda podrazumeva odgovornost !!!!
    Reč odgovornost odavno već ne postoji u mnogim jezicima sveta,na žalost.
    Odavno su je zamenile reči kojekakvih opravdanja za učinjeno ili neučinjeno (ne)delo.
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  20. #60
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: abortus

    Citiraj Prvobitno napisano od Zaga Vidi poruku
    ne bih da pametujem,nisam zaista 100 posto sigurna u medicinske aspekte....
    eto jedino mogu da kažem ono što se meni dešavalo....
    nije bila vanmaterična....ali je morala biti uklonjena....došlo do normalne trudnoće....
    ne sećam se ,tada mi je lekar rekao da se to dešava jednoj u hiljadu žena,čini mi se...nemojte me shvatiti zdravo za gotovo..ne sećam se cifre....
    pa upravo tvoj primer dokazuje da spirala ne sprečava trudnoću ,odnosno oplodnju ,ona sprečava nidaciju oplodjene jajne ćelije.
    Ne znam zašto je lekar insistirao na uklanjanju trudnoće ,verovatno zbog mogućnosti da se trudnoća ponaša kao visokorizična ,jer
    ,rekoh da spirala stvara uslove abakterijskog endometritisa ,odnosno upale endometrijuma,a i postoji problem očuvanja ploda
    kod uklanjanja spirale.U svakom slučaju ,spirala nije stoprocentna zaštita od neželjene trudnoće,ali je u visokom procentu
    sigurnosti.
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Plavo za dečake, roze za devojčice
    Od kojica u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 22-11-2011, 08:09
  2. Kult Mice devojčice
    Od Zaga u forumu Svaštara
    Odgovora: 64
    Poslednja poruka: 18-11-2011, 15:55
  3. Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 22-04-2011, 19:57

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •