Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 101 do 115 od 115

Tema: Abortus - dnevnik nerođene devojčice

  1. #101
    Registrovani Član
    ribizla avatar
    Status : ribizla je odsutan
    Registrovan : May 2011
    Pol:
    Poruke : 2,533
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Abortus - dnevnik nerođene devojčice

    Citiraj Prvobitno napisano od Manijak Vidi poruku
    Ево и слика!

    УПОЗОРЕЊЕ: УКОЛИКО НЕ МОРАТЕ НЕМОЈТЕ ГЛЕДАТИ ОВЕ СЛИКЕ!

    11 недеља

     



    22 недеље

     
    i posle nek mi neko kaze da ovo nije ubistvo?!
    I think that in human evolution it has never been as necessary to have this substance LSD...it is just a tool to turn us into what we are supposed to be space.

  2. #102
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Abortus - dnevnik nerođene devojčice

    Citiraj Prvobitno napisano od Raisa Vidi poruku
    Prvo... ne volim ovakve snimke.
    zato sto tacno idu na tu '' moliim sazaljenje pateticni dramaticni snimci '' kartu, a ne volim kada neko hoce svoju poentu da istakne..na taj,kvarno jeftin, manipulativan nacin.
    sto se tice nataliteta...ne,ne bi bilo dobro da kao narod koji nije poznat po visokom standardu svaka porodica ima po troje dece,to bi bilo grozno is vise razloga,najosnovnijeg,ako cemo vec tako,je sto je pitanje za neke siromasnije porodice da li ce moci da pruze kvalitetan zivot toj troje dece... radije imaj jedno,ili dvoje,ali da imas mogucnosti da im obezbedis zivot, nego da si neko ko skapava u siromastvu,i jos odlucis pride da imas jos sedmoro dece..to nije ''ljubav prema bebama '' to je neodgovornost.

    snimak abortusa na veronauci ,da, mogu misliti kako je ''divan'' taj snimak sto je svestenik nasao...


    ono sto se prozima na temi '' da rastemo kao narod''.. pa sta su za vas bebe, krdo neko? da unapredjujemo narod, naciju,rasu? nisu to telad, to su ljudska bica.

    generalno bi trebalo da bude tako,da je dozvoljen u pitanju silovanja,ukoliko je zivot majke ugrozen, ukoliko se ne moze imati jos jedno dete zbog raznih drugih problema...
    eh sad,ima i tih '' ostala sam trudna sa 16,15,17 ''.... ocekivani odgovor za ovo je '' pa ako si imala muda da ga napravis imaj muda i da ga izneses'' ali...
    zar ne bi bilo uzasno da se rodi ama bas svako dete?

    preterano je i previse dramaticno da se zene tu kamenuju ,jos nazivaju i ubicama,mislim stvarno..ubice su kad ti upadnu u kucu i pobiju celu porodicu ukljucujuci i da prislone cev na glavu malog deteta od 5 godina ( kao sto je bio slucaj negde gde sam ja pre zivela,profesionalni ubica upao u kucu i pobio celu familiju ukljucujuci i decu,izmedju ostalog i malog sina koji je sedeo na noshi ) i likvidiraju isto..to su pravi krvoloci

    i vi etiketom '' ubica'' stavljate tu zenu i isti rang sa takvim psihopatama


    to sto se opet prozima po temi '' cim ima zivot u sebi nema prava da radi sta hoce '' , sa tim se slazem,ali druga strana medalje..to dete nije pored nje pa da ga ona ugushi jastukom,vec je u njoj,sve sto je u njoj nad tim ona ima vlast. Mislite da abortus isto tako ne boli zenu,ne osteti je fizicki? Placas cenu kako god.

    sad,postavlja se pitanje...da li devojka od 16,17 , da rodi to dete, da se snosi sa svim tim sta znaci biti roditelj tako mlada,i da joj se zivot,manje-vise trajno oshteti ( da,rekla sam oshteti ) ,ili da abortira,i da sa nekih 27 godina, zavrsenog fakulteta,udata,sa poslom bude majka dvoje divne dece,sa muskarcem za kog je odlucila da joj bude muz,koga voli,a ne otac deteta neki primitivni vo iz srednje sa kojim je zauvek vezana preko deteta.

    ja licno,da imam 16.17, ja bih rodila,jer sam po prirodi borac,iako bi me verovatno izbacili iz kuce moji i odrekli me se, ali razumem savrseno i one koji bi postupili drugacije. licemerno je nemati razumevanja prema tim zenama, kad se vec toliko potencira '' Nesto Bozje. '' ,najvise volim kad udru oni kvazivernici, da je to protiv Boga itd, oni su izgleda spavali u saragama kad je Isus drzao svoju besedu na Gori.
    raisa,postoje komentari tvoji sa kojima se ne slazem i to je ok..da svako ima svoje glediste...ali ovde se apsolutno slazemo...
    i ja sam za to da nasa drzava ima sto vise dece,i ja znam sta je i koliko opasan abortus..ali to se postize politikom ,sistemskim merama ,koje dovoljno obrazuju mlade i upucuju na zastitu od nezeljene trudnoce,merama kojim ce deca biti tretirana kao nacionalno blago,da decje stvari budu jeftine,da je predskolsko i skolsko vaspitanje dobro postavljeno,da se zene pri zaposljavanju ne pitaju da li ce se i kad udati i imati dete,da se onda kad dete odraste mozete zaposliti i cetiri sata,pomoci porodici..da se kad to dete zavrsi skolu i ono moze zaposliti...ma znate svi o cemu pricam..jeftine otuzne pricice i etiketiranje zena kao -ubice- nije nacin da se rodi vise dece.

  3. #103
    Registrovani Član
    Lujka avatar
    Status : Lujka je odsutan
    Registrovan : Jun 2011
    Pol:
    Poruke : 734

    Početno Re: Abortus - dnevnik nerođene devojčice

    Slazem se sa tobom Raisa u vecini izlozenog a ovaj deo bih istakla:

    Citiraj Prvobitno napisano od Raisa Vidi poruku
    ...ne,ne bi bilo dobro da kao narod koji nije poznat po visokom standardu svaka porodica ima po troje dece,to bi bilo grozno is vise razloga,najosnovnijeg,ako cemo vec tako,je sto je pitanje za neke siromasnije porodice da li ce moci da pruze kvalitetan zivot toj troje dece... radije imaj jedno,ili dvoje,ali da imas mogucnosti da im obezbedis zivot, nego da si neko ko skapava u siromastvu,i jos odlucis pride da imas jos sedmoro dece..to nije ''ljubav prema bebama '' to je neodgovornost.
    Razloga za abortus naravno da ima, kako opravdanih tako i neopravdanih.
    Opravdani su npr. ako je silovanje u pitanju, bolest, ustanovi se moguca anomalija, mogucnosti podizanja tog deteta...
    Neopravdan, onaj koji ja osudjujem je ako zena zna, svesna je (a ima takvih podosta) da cim "vidi muske gace zatrudni" a isto tako zna da vise ne zeli da ima dece ne koristi nikakvu zastitu. Danas bar na trzistu ima svega u ponudi. E te zene ja ne razumem i zestoko osudjujem.

  4. #104
    Registrovani Član
    marabu avatar
    Status : marabu je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Poruke : 1,244

    Početno Re: Abortus - dnevnik nerođene devojčice

    Sreda, 22. Jun, 2011.
    Autor: Radmila Briza


    Poražavajuće...


    ABORTUS U SVAKOM RAZREDU !!!!





    Svake godine devojke uzrasta od 15 do 19 godina obave 3.000 prekida trudnoće ...





    BEOGRAD - Kad DEVOJČICA ostane trudna ?!

    U svakom završnom razredu srednje škole jedna devojčica je imala abortus
    , a čak 3.000 prekida trudnoće urade svake godine devojke uzrastaod 15 do 19 godina, više su nego tragični podaci Ministarstva zdravlja! Pored toga, najnovija istraživanja pokazuju da je u Srbiji čak 58 odsto seksualno aktivnih adolescenata, a tek svaki treći koristi zaštitu.

    Dr Ana Mitrović-Jovanović, načelnica Odeljenja za konzervativno lečenje steriliteta GAK „Narodni front“ i predsednica Udruženja za reproduktivno zdravlje, kaže da su ovi podaci i više nego poražavajući i da glavni, vitalni i strateški cilj Srbije mora biti povećanje nataliteta.

    - Od ključnog značaja je očuvanje reproduktivnog zdravlja mladih ljudi. Jedan abortus je višestruko skuplji od pravilne i pravovremene kontracepcije. Takođe, ta hirurška intervencija nije naivna, jer može da dođe do povrede organa male karlice i krvarenja. Kasnije, kad devojka odluči da postane majka, često se ispostavi da je neplodna - kaže dr Mitrović-Jovanović i dodaje, cilj lekara je da mladima pruži informacije o tome šta je reproduktivno zdravlje i kako se štiti do vremena kad su spremni na roditeljstvo.

    U Srbiji postoji samo jedno ginekološko savetovalište na internetu www.21 dan. com, gde mladi mogu da dobiju odgovore na nedoumice, dileme, čak i savete za konkretnu situaciju. Uređuju ga ginekolozi i novinari. Da adolescenti ne žele direktan razgovor sa ginekolozima, pokazuje podatak da je tokom pet godina preko 2,2 miliona njih posetilo taj sajt.

    ***

    Gospođa načelnica-predsednica Dr. Ana se više bavi tematikom skupe, hiruške kiretažne intervencije i maloposećenošču internetskog sajta - www.21 dan. com umesto, da adekvatno i opipljivim faktima predloži saniranje ovog mega problema ... koji preti da već postane Syndrom ??!! Kragujevačka diploma ili šta ?


    ******

    I ako mi je to (i profesionalno) bilo već poznato, pročitavši danas ovaj tekst u kome je inoficijelna cifra prezentovane statistike > mnogo crnja < nego ovde navedena, asocira me u momentu na onaj , onomad jako dobar post te... htedoh samo da dodam ...
    Neznam da li bih po starosti mogla da ti baš budem ,,mama,, te time rezultirano za obraćanje uzmem sebi za slobodu ono > per tu <...ali po stilu tvog pisanja ... mnogo mi liči na to- pa bih da prokomentarišem tvoj post.. jednom rečju : „ Bravo bre dete – prava si „ !!!! I svaka ti je kao Njegoševa ….kao da si moja ćera. Drago mi je da i moja ima isti rezon … mada sam se i te kako potrudila da (i ne samo to) investiram u nju tu realnost koju... ni u jednom trenutku ne bi smela da previdi. Život i situacija na terenu je jedno a koje kakva filozofiranja i (ne)odobravanja…. su sasvim drugi ,,par cipela ,,
    Naravno da kao i ti, u osnovi ortodoksno ne odobravam kiretaže iz razloga koji su svima nama > normalnim < i te kako poznati i bespotrebno je citirati listu tog neopravdanog činjenja na Din-A 4 sa obe strane.... no, poentu tvog posta je malo ko razumeo. Na žalost ! A što bi rekla moja pokojna Nana :
    „ Ama bre, svaka budala može da rodi dete ali da li je sposobna da ga othrani, odgaji i stavi na noge za život ?,... to je i više nego diskutabilno.Bar kod nas mada... ne vidim ni da je bilo gde na svetu drugojačije.Tamo je tek' opasna gužva.

    Još jednom, Raisa hvala za dobar post !:raz_099:

  5. #105
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Abortus - dnevnik nerođene devojčice

    Citiraj Prvobitno napisano od Lujka Vidi poruku
    Slazem se sa tobom Raisa u vecini izlozenog a ovaj deo bih istakla:



    Razloga za abortus naravno da ima, kako opravdanih tako i neopravdanih.
    Opravdani su npr. ako je silovanje u pitanju, bolest, ustanovi se moguca anomalija, mogucnosti podizanja tog deteta...
    ali, takvih slučajeva ima oko 2.5%
    где си пошла с крмељиве очи

  6. #106
    Registrovani Član
    Nenad avatar
    Status : Nenad je odsutan
    Registrovan : Apr 2011
    Pol:
    Poruke : 30

    Početno PLAC ANDJELA

    Plac Andjela


    Kada bi svaka zena o ovome razmislila ili bar minut posvetilla iskreno od srca sta cini,verovatno ne bi ucinila ubistvo svog deteta!

    Ovaj video i tema mozda pomogne nekome ko se nalazi u velikoj nedoumici sta da ucini,pa eto mozda ce ovde pronaci resenje da svoje dete ostavi u zivotu,od koga ce biti veliki covek,inzenjer,doktor a mozda i monah,monahinja ili svetitelj,pa nega Bog pomogne svima onima koji se trude i zele a i onima koji ce mu tek prici,jer nikada nije kasno,bitno je da se covek promeni i kakav ostane na samom kraju,da se izmeni i reci ne Abortusu!

  7. #107
    Registrovani Član
    Nenad avatar
    Status : Nenad je odsutan
    Registrovan : Apr 2011
    Pol:
    Poruke : 30

    Početno Re: Abortus - dnevnik nerođene devojčice

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    ali, takvih slučajeva ima oko 2.5%
    prosto zena nema prawo doneti odluku gde ce doktor vaditi deo po deo deteta,strasno ili ubijati kiselinom,strasno,jer nije ona to dete stvorila vec Gospod,tj roditelji su samo tu da se staraju o njemu i uprawe njegov put a ne prepuste jos u utrobi kasapinu!,a jos gore od svega da to ubistvo nije pocinjeno iz nehata,to je cisto planirano,stim da to dete jadno nemoze da pruzi nikakav otpor klanju koje ga ceka,a takav nacin ubistva je direktan zlocin koji danasnji zakon ne osudjuje a niti dopusta...,a direktna hula na Boga koji vodi nepokajanom coveku u vecnu pogibao i propast,sto znaci Bogoodstupnistvo i Bogoborstvo,cedomorstvo....,tako da ta silovana zena citiram ovu clanicu da se slaze da ima opravdanja,da je pitam dali ima opravdanja da je neko veze i njih 10 nozevima poseku samo zato sto je ona bolesna pa da ne siri pandemiju...,ili ne gleda je familija kako raste bez noge ili ruke ili pak je kopile,i ono ima prawo da zivi,otkud tebi prawo da ubijes coveka,jesili ti stvorio....,i otkud tebi prawo da odlucis smrt ili zivot ako se ispostavi anomalija i ti se gnusas bolesti svog deteta,i sramota jer je bolesno-anomalija ili imas predrasude ako je u pitanju nasilan sex,odrices se dakle njega,ko tebe za sta pita ti nesmes da ga ubijes,dakle da pojasnim ovo nesmes,pa prosto je,ti npr. ti to je cisto obracanje ljudima...,ti smes jer ti je Bog dopustio slobodu da to ucinis,tj. on se nemesa u tvoj ibor,on je postavio svetu tajnu krstenja,i svaki covek koji je krsten u Crkvi,on dobija automatski svog Andjela cuvara koji ga cuva i automatski proizvodi ono pozitivno da presudi,dakle ne ubistvu-to je ta griza savesti pre ucinjenog ubistva,dakle sve je jasno,zatim Gospod stvori Crkvu i ako se secamo odlomka iz Evandjela gde rece Sazidacu crkvu svoju i ni kapije pakla je nece srusiti...,on time kazuje da je izgradio hram i da ljudi trebaju ici i citati evandjelje i tako nesto ce zaobici i reci ne ubistvu,a ako to ucine,nece se Gospod mesati,on ce i nakon toga voditi racuna o toj zeni,on nezna da mrzi,on voli,pa cak i kada mi njega ne volimo,i ta zena imace citav zivot da se okrene njemu i iskreno pokaje i da to nikad ne ucini,jer zaista nas Srpski narod je prvi u tome u EU,preko 200,000 ubistava deteta-cedomorstva za samo jednu godinu,...i posle se pitamo a zasto to a zasto ovo mi se desava i sl....,dakle ako se ne pokaje njoj sledi jednostavno pakao.,znaci vecno mucenje!,strasno!!!! a jos jedna stvar zasto svaki drugi par je ezdetan u srbiji,pa zato sto ovo radimo sve........................,i zato sto se gutaju razne tablete da bi se sprecila trudnoca i jos mnogo sprava i nacina pakla...,malo sam bio opsirniji...

  8. #108
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Odg: Abortus - dnevnik nerođene devojčice

    Ne vidim razliku između ubistva nerođenog deteta i deteta od par meseci, godina...
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  9. #109
    Registrovani Član
    Vidana avatar
    Status : Vidana je odsutan
    Registrovan : Mar 2012
    Pol:
    Poruke : 485

    Početno Odg: Abortus - dnevnik nerođene devojčice

    protiv sam abortusa, normalno

  10. #110
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Abortus - dnevnik nerođene devojčice

    skoro saznadoh za još dva slučaja (u bliskom okruženju) prekida trudnoće...bila sam jako ožalošćena jer su to devojke iz dobrostojećih porodica.
    pričala sam sa jednom od njih i pitala za razlog. kaže: ''ne volim ga (misli na dečka) toliko da bih zbog njega upropastila mladost i život''
    bila sam škorina tim rečima. to sam joj i rekla...samo je slegla ramenima ''vi ste, teta mirjana, mnogo staromodni''.
    где си пошла с крмељиве очи

  11. #111
    Registrovani Član
    Vidana avatar
    Status : Vidana je odsutan
    Registrovan : Mar 2012
    Pol:
    Poruke : 485

    Početno Odg: Abortus - dnevnik nerođene devojčice

    svašta kao da to nije i njeno dete
    a što se sanjim msm khm ako ne namerava ništa ozbiljno
    e to mi nikad neće biti jasno
    i da,pričalice,staromodne smo i ja i ti akosmo mislili da je osećajnost još na snazi

    skoro da nema abortusa iz zdravstvenih razloga, skoro su sve ovako glupi razlozi

  12. #112
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Abortus - dnevnik nerođene devojčice

    to htedoh da kažem...razlozi su ''upropašćavanje života, mladosti''...da pare i ubije dete pa majka mu stara - postoje valjda sredstva i načini da se predupredi neželjena trudnoća, a ne da se bebe ubijaju kao da se korov čupa, na to mi liči njihovo rasuđivanje...hladnokrvno...ma, užas jedan
    где си пошла с крмељиве очи

  13. #113
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Odg: Abortus - dnevnik nerođene devojčice

    Jedna stvar je ako je neko morao to da uradi...a sasvim druga kada se to odradi čisto da se ispravi mala greškica...kada bi za takve bar postojala undo opcija...ne znam stvarno, treba živeti sa tim ceo život
    nikad
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  14. #114
    Registrovani Član
    Vidana avatar
    Status : Vidana je odsutan
    Registrovan : Mar 2012
    Pol:
    Poruke : 485

    Početno Odg: Abortus - dnevnik nerođene devojčice

    Meni je isto nenormalno da neko uradi 7 ili 13 abortusa...
    Toliko abortusa da im je stanjena materica...ko flis papir.

  15. #115
    Registrovani Član
    Милан Ђурковић avatar
    Status : Милан Ђурковић je odsutan
    Registrovan : Dec 2012
    Pol:
    Lokacija : Bar,Cetinje
    Poruke : 199

    Početno Odg: abortus

    U CG,HRVATSKOJ ABORTUS ZABRANJEN

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Slične teme

  1. Plavo za dečake, roze za devojčice
    Od kojica u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 22-11-2011, 08:09
  2. Kult Mice devojčice
    Od Zaga u forumu Svaštara
    Odgovora: 64
    Poslednja poruka: 18-11-2011, 15:55
  3. Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 22-04-2011, 19:57

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •