Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 21 do 24 od 24

Tema: Energetski vampiri

  1. #21
    Registrovani Član
    Picola avatar
    Status : Picola je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 1,086

    Početno Odg: Energetski vampiri

    Meni oduzimaju energiju osobe koje se zale i koje gledaju na svet negativno...ne pesimisticki vec bas negativno, svaka rec im je o nekom trecem ruzna, po tome se poznaju. To me strasno iscrpljuje i u zivotu, i na forumu i obicno me posle takvih zaboli glava.

    Volim da pricam o reanosti, ma kako bila ruzna, ali ne volim zaljenje ili patetiku ili sazaljenje, od toga "padam" energetski, takodje i od tzv. egocentrika koji bi samo o sebi pa o sebi pricali. Nisu vredni price.


  2. #22
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Energetski vampiri

    Egocentrik opsednut sobom
    Sve se vrti oko njega i nema mnogo sluha za potrebe partnera. Umanjuje partnerova osećanja i interese i svaki razgovor brzo i vešto usmerava prema sebi kao “središtu svemira”.

    Kako se zaštititi od egotripera?

    Upozorite partnera na njegovo egotripovsko ponašanje. Većina ljudi potpuno je nesvesna toga da je opsednuta sobom, ali kad im to nežno napomenete, korigovaće se.
    ....

    Nažalost..mislim da je to samo još jedan od "recepata" koji su površni..egotriperi jesu nesvjesni da su opsjednuti sobom,ali nema te nježnosti,ni razumnog argumentisanja kojim se mogu osvijestiti
    Njihova korekcija može da traje vrlo kratko,jer u nastupu samoodređenja i monološke diktature oni su gluhi i slijepi za sve osim za sebe.
    Njemu možete reći..upravo sam razbila auto i na traumatologiji sam..za sekundu će da objasni da je i on imao sličan slučaj ili da kaže kako je upravo platio kaznu zbog pogrešnog parkiranja
    takve ljude je najbolje hirurški odstraniti iz svog života,a ako to nije moguće..treba da ih prestanemo slušati,da ih ignorisanjem blokiramo.

  3. #23
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Energetski vampiri

    Data etiketa se pripisuje onim ljudima koji nemaju razvijene komunikacijske veštine, traže stalnu pažnju, neprestano govore, pričaju samo o temama i sadržajima iz svog života. To su ljudi koji su zahtevni za sagovornika, ali koji ostaju u okvirima pristojnosti.
    Njihove socijalne veštine su dovoljno razvijene da ne prelaze granicu nekulturnog ili neukusnog, ali ipak nisu dovoljno izgrađene da bi obraćali pažnju i upravljali se na osnovu suptilnih reakcija sagovornika.

    Etiketa „energetski vampir” je veoma loša zato što druge ljude dehumanizuje i demonizuje. Njome se postavlja scena da data osoba nije čovek, već zli vampir, a da je njena žrtva dobra i nevina. U stvarnosti žrtva je takođe odgovorna, jer je ona ta koja dozvoljava drugome da joj „pije energiju”.

    Tipična žrtva je osoba koja nije naučila da postavi granicu u komunikaciji, bilo da jasno kaže „ne” bilo da je preusmeri ili prekine. Komunikacija je kao ples dve osobe u kojoj svaka od njih ima svoj deo odgovornosti. Tipična žrtva ne zna kako da pojača negativni signal do onog intenziteta koji će „vampir” da primeti i uvaži.
    Mnoge žrtve u stvari trpe tokom komunikacije, jer znaju da upućuju samo suptilne i veoma snažne signale, a nedostaje im sposobnost da upućuju signale srednjeg spektra. I zato se plaše da bi mogle da preteraju i same da ispadnu neuljudne, primitivne ili nekulturne.
    Posledica je da se odlučuju da trpe, a upravo je ovo trpljenje, ili podređivanje i samokontrola ono što ljude iscrpljuje, čini umornim, stvara glavobolju ili potrebu za snom.

    Ljudi bez dovoljno empatije ima mnogo i na drugima je da nauče da se od njih zaštite, da povuku granicu u komunikaciji.
    Zato treba naučiti da se bude asertivan, da se uđe u konflikt sa drugima, ali iz pozicije samopoštovanja i poštovanja drugih.
    Kada osoba nauči da kaže „ne” i da zahteva nešto od drugih, tada izlazi iz uloge žrtve. Na energetskom planu to znači da će mnogo ređe da se oseća iscrpljeno i bez energije.

  4. #24
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Energetski vampiri

    G. i gđa emocionalni vampiri: 7 tipova koji život čine težim

    Gospodin Negativni


    Ne sviđa mi se to. Ma sigurno je posao dobio preko veze. Nikad nećeš uspjeti - ovo su omiljene fraze gospodina Negativnog. Ovaj tip ljudi ni u čemu ne vidi pozitivnu stranu, on voli zanovijetati i nakon druženja s njim osjećate ćete se emocionalno iscprljeno. Njemu je čaša uvijek napola prazna i u taj svijet nastoji uvući sve oko sebe.


    Gospođa U svemu moram biti prva


    Novi automobil, daleka putovanja, luksuzni nakit - ovaj tip ljudi ima sve i voli to drugima nabijati na nos. Svaku priliku koristi kako bi se pohvali svojim najnovijim uspjehom. Uvijek sebe stavlja na prvo mjesto, a isto očekuje od svih drugih. Ne libi se tražiti usluge, ali čim netko traži uslugu on nestane.


    Gospodin Nevolja je moje ime


    Ovaj tip ljudi stalno upada u nevolje, bilo da je to na poslu, na ljubavnom planu ili u vezi s obitelji. On u svemu traži prečice i načine kako da nešto obavi što brže ili što manje truda. On ne voli obaveze, ne želi se angažirati 100 posto i nije ga brige što svojim zakulisnim igricama može ugroziti druge.


    Party zvijer


    Ovaj tip ljudi obožava tulumariti, a potom od drugih očekuje da rade umjesto njega. Na društvenim mrežama izgleda kao da živi život o kojem drugi sanjaju, a zapravo koristi svaku priliku da se izvuče iz stvarnog života. Ne podnosi odgovornosti i unatoč godinama ponašao se kao dijete.


    Gospodin Zaboravio sam tvoj rođendan


    Vi se uvijek sjetite njihovog rođendana, godišnjice ili bilo koje druge prilike, ali kad je na vama red, ovaj tip redovito zaboravi. Najčešće se pravdaju da su jednostavno takvi, ali zaboravljaju da time mogu povrijediti druge. Vole biti u centru pozornosti, ali nisu spremni potruditi se za druge.


    Gospođa U svemu želim biti prva


    Ako vi imate super majicu, ona ju želi. Vi ste nabavili novog kućnog ljubimca, ona će istog dana pohrliti u pet shop. Taj scenarij savršeno opisuje ljude koji u svemu vide priliku za nadmetanje. Stalno žude za pohvalama i nije ih briga što drugima kradu ideje. U svima vide konkurenciju,


    Gospođa Nema sreće u životu


    Zašto ja ne mogu napredovati? Zašto se meni uvijek događaju loše stvari? - ovu su riječi koje najčešće izlaze iz usta gospođe Nemam sreće u životu. Ovaj tip ljudi svaku priliku koristi kako bi napomenuo koliko im je teško u životu. Oni misle kako su se svi okrenuli protiv njih, ali im ne pada na pamet da su sami krojači svog života.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Slične teme

  1. Energetski pasoši za svaku zgradu
    Od kojica u forumu Arhitektura i građevinarstvo
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 15-12-2011, 19:34
  2. Smrtni vampiri ili nezgodan karakter
    Od Ometač u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 04-11-2011, 09:22
  3. Energetski vampiri
    Od Ometač u forumu Natprirodne pojave i misterije
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 30-03-2011, 12:43

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •